11 B I Gestrand: een on-werkelijke realiteit lY fllsilisill FAMILIEBERICHTEN Verpleegkundige die jonge kollega's wil begeleiden in hun opleidingsperiode groepsbegeleidster kom niet met uzelf in konflikt, wordt lid van het Nieuwe boeken ZATERDAG 3 JANUARI 1976 TROUW/KWARTET 14 Kunnen telefonisch worden opgegeven van 9.00-16.30 uur 020-913456; van 16 30-20.00 uur 020-220383. Ik heb U bij Uw naam geroepen Gij zljt de mijne. Jesaja 43 1 Heden nam de Here tot Zich. na een korte ziekte, mijn innig geliefde Man. onze zorg zame Vader, Behuwd- en Grootvader Feitze Jelsma op de leeftijd van 76 Jaar. Oegstgeeet: C. Jelsma-Wlezeh aan Haren (Gr.): Willy, Bob Cora, Ada, Jaap Behagen: Wiebe. To jolanda. Cora, Ronald Voorschoten: jeitje, WLm Anita, Jan Boekoop: Cora, Jan Jaqueline, Sonja, Robert Oegstgeest, 31 december 1975. Prinsenlaan 11. De rouwdienst is bepaald op maandag 5 Ja nuari as. om 1 uur in de aula van de alge mene begraafplaats aan de Kerkhof laan te 's-Gravenhage, waarna de begrafenis zal plaatsvinden. Vertrek van Prinsenlaan 11 om ca. 12 uur. Op oudejaarsdag nam de Here tot Zich onze geliefde Broer, Zwager en Oom Feitze Jelsma op de leeftijd van 76 Jaar. Oudega (Small.): D. Jelsma-Posthumus Hardegarijp: F. Jelsma-Nauta Oudega (SmalL): L. Jelsma R. Jelsma-WIJnla Hillegom: H. Jelsma L. Jelsma-v. d. Veen en neven en nichten Oegstgeest, 31 december 1975. Prinsenlaan 11. Algemene kennisgeving Heden heeft de Heere tot Zich genomen mijn lieve Man en onze zorgzame Vader en Groot vader Albert Sliekers echtgenoot van Klazina de Jonge op de leeftijd van bijna 83 Jaar. Geesbrug: K. Sllekers-de Jonge Hoogeveen: H. Oosterlaak-SUekers Ph. Oosterlaak Bert Philip Nlek Geesbrug. 2 Januari 1976. Coevorderstraatweg 23. De begrafenis is bepaald op dinsdag 6 Januari as. vanuit het dorpshuls ..De Vuurkörf' te Nleuweroord om 13 uur. ZIJ, die de overledene de laatste eer willen be wijzen. worden verzocht om 12.00 uur aanwe zig te willen zijn. Aanvang rouwdienst 12.30 uur. Geen bloemen Op 2 Januari 1976 ging naar haar Heer onze lieve Zuster en Tante Johanna Berendina de Vente op de leeftijd van bijna 66 Jaar. Joh. 11 25 Harderwijk: F. de Vente Harderwijk: P. D. de Ven te-Boutkan Knoxvüle (UBA.)G. de Vente J. J. de Ven te- van de Houten örebro (Zweden)C. Hnatnicky-de Vente J. Hnatnlcky Veenendaal: J. de Vente L. de Vente-Kabel Lelden: C. Postma-de Vente A. Postma Neven en nichten Ermelo. 2 Januari 1976. Corr.-adres: Stationslaan 15. Harderwijk. De overledene is opgebaard in de rouwkamer Rozen laan l te Ermelo. De begrafenis zal plaatsvinden dinsdag 6 Ja nuari 1976 om 14.00 uur op de algemene be graafplaats te Ermelo. Vooraf wordt een rouwdienst gehouden in de bovengenoemde rouwkamer, aanvang 13.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de aula van de begraafplaats. Na een kortstondige ziekte overleed onze beste Broer, Zwager en Oom Wilhelm Cornells Balkenende echtgenoot van E. Hazenoot op de leeftijd van 81 Jaar. Noordwljk: A. Wassenaar-Balkenende Noordwljk: M. Balkenende Leldschendam: F. J. Balkenende- Molenveld Noordwljk. P H Lindhout G. Lindhout-Binnendljk Noordwljk: J H Lindhout J. C. Llndhout-Berman Nichten en neven Noordwljk. 2 Januari 1976. Heden overleed toch nog onverwacht, onze onvergetelijke ..Juf", Mejuffrouw J. N. van Gelder op de leeftijd van 75 Jaar. Gedurende meer dan 50 jaar heeft zij zich vol toewijding en zorg ingezet voor drie generaties van onze familie, zij zal In onze herinnering blijven voortleven als een onwankelbare steun en toeverlaat. Mevrouw J. M van Reeuwtjk-van Walsum Kinderen en kleinkinderen. 29 december 1975, Rochussenstraat 37b te Rot terdam. Op Zijn tijd heeft de Here tot Zich genomen onze zeer geliefde en zorgzame Zuster Johanna Catharina Kunne weduwe van de heer J. van de Munnlk op de gezegende leeftijd van 83 jaar. „Mijn genade is U genoeg." Laren (N.-H.)Mevr. J. Schot vanger- Kunne Amsterdam: W. Ch. Kunne Amsterdam. 1 Januari 1976. Correspondentie-adres: J. Kuiper, Bamberg- hof 6. Amsterdam. Gelegenheid tot afscheid nemen bij de Coöpe ratie PC te Amsterdam. P. C. Hooftstraat 183, maandag van 14.30—16.00 en 18.0020.00 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben dins dag 6 Januari a.s. tegen 12.15 uur op de be graafplaats ,Wes tg aarde", Ookmeerweg-Os- dorperban. Amsterdam-Osdorp (bereikbaar met bus 23). Vertrek vanaf de rouwkamer te 11.45 uur. „Jezus, Uw verzoenend sterven. blijft het rustpunt van ons hart." Heden heeft de Heere plotseling uit ons midden weggenomen onze zorgzame Man, Vader en Grootvader Willem Jacobus Veldhuizen echtgenoot van J. Krlns, eerder weduwnaar van A. van Helden, op de leeftijd van 74 Jaar. Zoe term eer: J. Veldhuizen-Krins Hamilton (Canada)J. Bos-Veldhulzen J. A. Bos Pljnacker: A. Hofman-Veldhuizen L. L. Hofman Zoe term eer: H. de Groot-Veldhuizen P. de Groot C. J. Veldhuizen L. K. Veldhuizen-van Vliet Maassluis: A. C. 't Hort-Veldhuizen P. 't Hort 's-Gravenhage: J. W. Veldhuizen M. Veldhulzen-Groenheyde LlnschotenG. Hak G. Hak-van der Beek Schoonhoven: J. Hak H. J. Hak-Stuivenberg en kleinkinderen Zoetermeer, 2 Januari 1976 P. C. Hooftstraat 2 Op dinsdag 6 Januari D.V. wordt om 13.00 uur een rouwdienst gehouden in de Morgenster- kerk. waarna om 14.00 uur de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats aan de Binnenweg te Zoetermeer. Gelegenheid tot condoleren In de benedenzaal van de Morgensterkerk na de begrafenis. Geen bloemen. Geen toespraken. Op 31 december 1975 werd bevorderd tot heer lijkheid. na een rijk gezegend leven van 91 Jaren, onze allerliefste Moeder en Oma, Me vrouw M. Reinders-van den Puttelaar Zoetermeer: W. G. Splegelaar-Reinders W. Spiegelaar H. Spiegelaar B. Spiegelaar Amsterdam: M. Relnders H. Relnders J. Relnders-de Boevé Weert: Hans en Marijke Koppeschaar Dordrecht. 31 december 1975. Huize „Avondzon", Talmaweg 2. De uitvaartdienst zal worden gehouden maan dag 5 Januari aa., aanvang 11.30 uur. In het bejaardencentrum „Avondzon", onder leiding van mevrouw brig. E. J. Off en berg-van der Velden. w%ama de teraardebestelling zal plaatshebben op de algemene begraafpaats om 13 uur. ENIGE KENNISGEVING Tot onze droefheid moeten wij berichten dat op 30 december 1975, tachtig Jaar oud, Is over leden onze lieve Man. Vader, Schoonvader, Broer, Zwager en Grootvader Frederik Willem Nicolaas Hugenholtz arts ereburger van de gemeente Oegstgeest Oegstgeest: M. Hugenholtz-Sleyser BUthoven: F. W. N. Hugenholtz A. Hugenholtz-Sleyser Haren (Gr.)N. M. Hugenholtz A. Hugenholtz- Vogelenzang Oegstgeest: J. B. Hugenholtz A. M. Hugenholtz- van Rlesen Amsterdam: P. H. Hugenholtz I. Vorrink BUthoven: M. Fentener v. Vllsslngen- Hugenholtz H. J. Sleyser-van de Poll en kleinkinderen. Oegstgeest. 2 Januari 1976. Jullanalaan 25. Liever geen bezoek. De crematie heeft heden in besloten kring plaatsgevonden. Na een langdurig geduldig gedragen UJden be haagde het de Here tot Zich te nemen mijn lieve Man. onze zorgzame Vader en Grootvader. Broer. Zwager en Oom Jan Hendrik Vonk echtgenoot van Geertje van Heijst. op de leeftijd van 61 Jaar. Maassluis: G. Vonk-van HelJst Maasland: M Vermeer-Vonk N. Vermeer Maassluis: J Vonk P. C. Vonk-van den Akker G. G Vonk-Westerhof G. Vonk M. C. Vonk-den Harder D. Kramer-Vonk J. C Kramer F. Vonk L. Nleman en kleinkinderen Maassluis. 31 december 1975. Dr. Kuyperkade 9. De teraardebestelling zal D V. zaterdag 3 Ja nuari plaatsvinden op de Alg mene Begraaf plaats te Maas .luis Vertrek van de Immanuël- kerk om 14 30 uur Zalig de zachtmoedlgen, want zij zullen de aarde beërven. Mattheus 5 5 Op Zijn tijd heeft de Heer tot Zich genomen mijn lieve Man, onze zorgzame Vader en Opa Hendrikus Koster op de leeftijd van 60 jaar. Amsterdam: A. Koster-Duinkerken Eindhoven: Rikus en Elze Tessa Lelystad: Pieter en Marijke Petra en Natanja Veendam: Gerda en Henk Sasja Amsterdam: Martin Amsterdam. 31 december 1975 Jan de Louterstraat 103 huis Thuis liever geen bezoek. Gelegenheid tot condoleantie-bezoek zondag avond van 89 uur in het gebouw van de Protestantse Coöperatieve Begrafenisvereni ging P.C.B. u.a.. Vondelstraat 101. De rouwdienst zal gehouden worden maandag 5 Januari om 11.45 uur in de Gereformeerde kerk „de Olijftak". Burgemeester Rendorp- straat 60. Amsterdam-west, waarna de ter aardebestelling zal plaatsvinden om 13.30 uur op de Nieuwe Oosterbegraafplaats aan de Kruis laan te Amsterdam. Algemene kennisgeving Eenmaal als de stonde slaat, dat dit lichaam sterven gaat, als mijn ziel uit d'aardse woon, opklimt tot des Rechters troon. Rots der eeuwen, in Uw schoot, berg mijn ziele voor den dood." Dankbaar voor alles wat hij in ons leven be tekend heeft, geven wij u kennis dat in zijn Here en Heiland ontslapen is, mijn innig ge liefde Man en onze zorgzame Vader Krijn van Dijk in de ouderdom van bijna 70 Jaar. Katwijk: C. van Dijk-Vierbergen IJ. van Dijk Den Haag: J. P. C. Hanselman- van Dijk C. P. Hanselman Katwijk aan Zee, 2 januari 1976. Remisestraat 21. Gelegenheid tot condoleren: 's avonds van 7-9 uur. Geen toespraken De rouwdienst zal gehouden worden dinsdag 6 Januari a.s. des nam. 12.45 uur in het Jeugd huis. Voorstraat 72 te Katwijk aan Zee. waar na de begrafenis zal plaatsvinden omstreeks 1.30 uur op de nieuwe begraafplaats „Duinrust" aan de Parklaan te Katwijk aan Zee. De God van Leven en Dood nam plotseling in Zijn heerlijkheid op onze gewaardeerde gepensioneerde Collega P. Kos Hij was slechts drie Jaar met pensioen. Wij zullen hem blijven herinneren als een zeer sympathiek en eerlijk mens. God trooste zijn vrouw en kinderen. Bonds bestuur Hout- en Bouwbond C.N.V. Utrecht. 1 Januari 1976. Leiden: Amsterdam: Enige en algemene kennisgeving Heden is in vrede ontslapen, na een langdurig en moedig gedragen lijden, mijn lieve Vrouw, onze lieve Moeder en Grootmoeder Maria Johanna Smalbraak-Kruidenier op de leeftijd van 63 jaar. Bloemendaal: Dr. J. Smalbraak D. W. Th. Smalbraak M. E. Rudnik-Smalbraak R. Rudnlk Hillegom: Ch. Gllijamse-Smalbraak K. Gilijamse Jan Willem en Kathalijne Leiden: E. H. Smalbraak G. Nieuwenhuls Bloemendaal. 1 Januari 1976. Hartenlustlaan 18. Geen bezoek De kerkdienst zal worden gehouden maandag 5 januari a.s. om 12.00 uur in de Gereformeer de Kerk aan de Vijverweg te Bloemendaal. waarna er gelegenheid is tot condoleren. De teraardebestelling zal hlema in besloten kring plaatsvinden. Tot onze diepe droefheid overleed op 1 januari 1976 onze lieve Schoonzuster en Tante M. J. Smalbraak-Kruidenier in de ouderdom van 63 jaar. Winterswijk: J. W. Smalbraak Pretoria (ZA.): D. G. Femmellnk- Smalbraak J. Femmelink Linköping (Zweden): A. C. D. Ie Clercq- Smalbraak A. Ie Clercq Eindhoven: H. B. Smalbraak G. J. Smalbraak-Schieven Nichten en neven Op nieuwjaarsdag heeft de Here na een lang durige ziekte tot Zich genomen mijn lieve, on vergetelijke Vrouw, onze lieve Moeder. Oma en Huisgenote Maria Riethof-de Klerk op de leeftijd van 63 Jaar. „Zalig de armen van geest, want hunner ts het Koninkrijk der hemelen." Matth. 5 3. J Riethof Fop en Dora Nel en Henk Erna Marjan. Kees Cora en Ad Mariska, Leo F. Walgaard-van der Steen Pernis. 1 Januari 1976. Vrljlandtstraat 25. Geen bloemen De rouwdienst zal D.V. worden gehouden dins dag 6 januari a s om 2 00 uur In de Gerefor meerde Kerk te Pemls. waarna de begrafe nis zal plaatshebben op de algemene begraaf plaats te Pemis. Vertrek vanaf de kerk om 2 30 uur. Zacht en kalm ls ln haar Heer en Heiland ontslapen onze lieve Moeder. Groot- en Overgrootmoeder Wilhelmina Gerharda Frederika Sanders-Rots sedert 4 juli 1963 weduwe van Willem Sanders. In de ouderdom van 85 Jaar. Groningen, 31 december 1975. H. W. Mesdagplein 18. Groningen: N. J. H. Sanders G. Sanders-Schokker Utrecht: J. G. Sanders A. E. Sanders- Bergmans Amsterdam: W. Sanders A. Sanders-Kersbergen Klein- en achterkleinkinderen De overledene ls opgebaard ln de rouwkamer van het R.K. Ziekenhuis, Ingang Emmastraat. Bezoek 's avonds van 6-7 uur. De rouwdienst zal gehou den worden a.s. maandag om 14 uur ln de aula van de begraafplaats „Selwer- derhof" waarna te 14.30 uur de begrafenis zal plaats hebben. Na de plechtigheid gelegen heid tot condoleren ln de koffiekamer van de be graafplaats. C~2 Op Gods tijd heeft de Hee re van ons weggenomen onze lieve Schoonzuster en Tante Tonje Smid-Kroon op de leeftijd van 83 Jaar. Bergenthelm, 1 Jan. "76. Ommen: A. Stam-Smid Veendam: D. de Wit H. de Wlt-Smld Neven en nichten door André Rutten HAARLEM De toneelgroep Centrum heeft op de avond van Nieuwjaarsdag een nieuwe zaal groter dan de daar al bespeelde in de Toneelschuur ingewijd met de première van 'Gestrand', een kort spel van de jonge Duitse schrijver Harald Mueller (Strandgut)vertaald door Carel Alphenaar en Tom Jansen, door laatstgenoemde gregisseerd. Wat de nieuwe zaal betreft: dde is betrekkelijk jonge man en vtouw rechthoekig, wat smaller dan Belle vue in Amsterdam, voorzien van dezelfde gemakkelijk anders op te stellen zitmodulen als in Mickery, en voor Je de zaal bereikt kom Je door een aardag ingericht theater café. het drama, dat hun enige dochter tje van acht jaar tijdens een dagje, dat zij aan het strand door bren gen. te ver in zee gaat en verdrinkt. Ongetwijfeld zijn zij daar kapot van. maar het maakt hen vooral volstrekt hulpeloos. Zij blijven op Wat het stuk betreft: het ligt ln de KS* JXTSt lijn van het nauwkeurige realisme, zoals beoefend door die andere Duitse schrijver Franz Xaver Kroetz, het noteren van het tekort aan uitdrukkingsvermogen WJ doorsneemensen uit de werkne mers-stand. Hier ondergaan een Hiermede wil lk u mede namens mijn kinderen en kleinkinderen hartelijk danken voor uw medeleven betoond na het overlijden van mijn lieve Man en onze Vader en Opa Oebele Oosterhof Veen wouden, Januari 1976. A. Oosterhof-Hoekstra. Voor de afdeling Psychiatrie-Vrouwen zoeken wij op korte termijn een aan wie de volgende taken worden toevertrouwd: Het verzorgen en doen verzorgen van instruktie aan leerling verpleegkundigen, alsmede het toezicht daarop. •Namens de afdeling kontakt onderhouden Ynet de afdeling Opleiding. •Het begeleiden en adviseren van een vaste groep verpleegkundigen in hun funktioneren. Van belangstellenden verwachten wij dat zij in het bezit zijn van het diploma A B ziekenverpleging en dat zij de kursus stage begeleiding gevolgd hebben, dan wel bereid zijn deze te volgen. Voor nadere informatie kunt u desgewenst kontakt opnemen met zr. A. Lazonder, hoofdverpleegkundige, tel. (020) 788788, tst. 157. of met de afdeling Personeelszaken, tst. 439. Sollicitaties gaarne te richten aan de afdeling Personeels zaken van de Valeriuskliniek. De Valeriuskliniek fungerend als Akademisch Ziekenhuis gaat uit van de Vereniging tot Christelijke Verzorging van Geestes- en Zenuwzieken. De kliniek heeft 180 bedden, verdeeld over afdelingen voor psychiatrie, neurologie en neurochirurgie. VALERIUSKLINIEK Valeriusplein 9 Amsterdam (020) 788 788 Bon toot inlichtingen Naam: - Adres: Plaat*: In open enveloppe aonder poetzegel adresseren aan: CNV-Antwoordnummer 1096, Utrecht doen alles wat mensen op zo'n dag- Je aan het strand doen, zonnen, zich insmeren, lezen, de transistor- radio aan en uitzetten, van de rug op de buik draaien, de zee afturen met een verrekijker, wat zinloos praten, waarin natuurlijk telkens herinneringen aan het dochtertje voorkomen, waarvan zij nog moei lijk kunnen aanvaarden dat het dood is. Wat er nu feitelijk in hen omgaat kunnen zij niet uiten, zelfs niet tegenover elkaar. Dat is het feitelijke drama van het stuk. Het drama van twee mensen, die volgens cliché-opvattingen ge leefd hebben getrouwd, toen zij in verwachting bleek, en niet om dat zij van elkaar hielden, een kind gekregen en dat 'opgevoed'. Die plotselinge dood past niet in hun cliché-opvattingen, zij weten er geen weg mee. Het wordt onder de zorgvuldige re gie van Tom Jansen zijn regie debuut bijzonder zorgvuldig-na tuurlijk gespeeld door Ansje Been tjes en Frans Koppers in een raak toneelbeeld van Ellis Jansen. Daar door wordt het opvallend, dat Muel ler deze twee reële mensen na drukkelijk in een close-up plaatst dan Kroetz met zijn figuren doet: er is nauwelijks een hen omringen de werkelijkheid. En evenals bij Kroetz rijst de vraag: voor wie is dit soort toneel bedoeld? Knopen en weven voor beginners. Freya E. Lentz: MACRAMÉ KNOOP- SELS. Ned. vert, en bew. G. van Baalen-Walther. Uitg. Zomer Keu- ning BV. Wageningen. 48 blz. prijs 8.90. M. en W. Snow: KAARTWEVEN. Ned. bew. J. Thomasse. Uitg. Hel mond BV, Helmond. 80 blz. prijs 14.50. In de Handwerkbibliotheek van Zo mer Keuning komt regelmatig goede, aan de behoefte van de tijd aangepaste lectuur uit. Ditmaal een klein, pittig werkje, dat vooral een voudig gehouden is om ook begin ners in de macramé knoopkunst aan te moedigen. Hoofdzakelijk met toe passing van de weitas- en cordon- knopen, eenvoudig te leren aan de hand van duidelijke voorbeelden, wordt een 15-tal werkstukken be sproken (o.m. tassen en ceintuurs). Eveneens voor beginners (maar ook voor gevorderden) wordt in 'Kaart- weven' een vurig pleidooi gehouden voor deze minder bekende weeftech- niek. Hoe men met behulp van kaartjes, waarin 2, 3, 4 (of meer) gaten zijn geponst, smalle banden in patroon kan weven, wordt uitvoerig, aan de hand van veel duidelijke voorbeel den. uitgelegd. Wel vragen wij ons af of 'beginners' zonder hulp van 'ge vorderden' dit wel aan kunnen. De laatsten, die de kunst reeds beheer sen. zullen ongetwijfeld door dit leer zame boek gestimuleerd worden om hier dieper op in te gaan. R. D.-S. Margaret Boyles: KREATIEVE N'AALDKUNST. Uit het Engels ver taald door P. de Jong-Biggs. Uitg. Helmond BV, Helmond. 158 blz.; prijs ƒ22.50. Hoewel de titel meer doet vermoe den, blijft de inhoud van dit hand werkboek beperkt tot oud en nieuw tapisseriewerk en alles wat met de uitvoering van een dertiental voor getekende ontwerpen te maken kan hebben. Naast wat technische voorlichting (materialen, ontwerp-ideeën, werk wijze, afwerking), geven vooral af beelding en beschrijving van meer dan 60 borduursteken veel keus bij het uitvoeren van een tapisserie werk. Het boek grijpt niet al te hoog en kan veel beginners in deze bor duurkunst. maar ook hen, die al over wat ervaring beschikken, heel nut tig en plezierig begeleiden. De (langdradige) tekst is niet al te best vertaald en waarom wordt b.v. de inch niet in centimeters omgerekend? Gelukkig dat de gegeven steken duidelijk 'af te lezen' zijn; de na men die zy hier meekrijgen wijken nogal eens af van de in ons land gebruikelijke. Het werk ziet er goed verzorgd uit Ook de (kleurige) voorbeelden zijn duidelijk en instructief. R. D.-S.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 14