Een mooi familiealbum Het gaat fijn in Leidse gereformeerde kerken KORT Circusspektakel in Congresgebouw Ds. H. Talsma geridderd bij 40-jarig jubileum Residentie-Orkest houdt proefrepetitie in Haagse Nieuwe Kerk Leidschendam in oude ansichten deel 2 Eis: anderhalf jaar cel wegens inbraken Brand vernielt Haagse woning 'Schuttehuys' bijna opgeleverd Voor ton antiek uit huis gestolen Zoetermeer-dorp heeft eigen huis DINSDAG 30 DECEMBER 1975 REGIO DEN HAAG EN LEIDEN TROUW/KWARTET LEIDSCHENDAM Het bij de Europese Bibliotheek te Zaltbommel verschenen 'Leidschendam in oude ansichten deel 2' is meer een familie-album geworden dan een van de boekjes waarin, zoals de uitgever voorin schrijft 'wordt vastgelegd hoe een bepaalde plaats er uitzag 'in grootvaders tijd', dat wil zeggen tussen 1880 en 1925'. Er blijft echter genoeg te genieten op de ruim 150 afbeeldingen, ook voor wie niemand kent of herkent. De samensteller, de heer C. H. Voorhoeve, zegt in de inleiding dat hem bij het schrijven van het tweede boekje gebleken is hoe snel om ons heen alles kan veranderen. In de zes jaar nadat hij het eerste deel had samengesteld zijn er hui zen en gebouwen verdwenen en mooie plekjes aangetast waarvan men in 1969 zou hebben gezegd dat dit niet mogelijk kon zijn. Voor wie gehecht is aan wat moest verdwij nen zijn de 'kostbaarheden' voor goed vastgelegd. Stompwijkers die zich nogal 'ns voelen achtergesteld bij het 'grote' Leidschendam zullen verrast zijn te zien dat het boekje met een veer tigtal afbeeldingen uit him buurt schap begint. Verschillende foto's van 'Het Blesse Paard', het café- restaurant uit het begin van de 18e eeuw dat waarschijnlijk een plaats je op de Monumentenlijst krijgt en waar onder de vloer nog steeds 'n kolfbaan ligt. Een stampvolle zaal in hetzelfde etablissement bij het gouden priesterfeest van pastoor Bekker met tientallen duidelijk herkenbare gezichten, 'onder de brandende gaslamp staat in hemds mouwen de toenmalige eigenaar Wout Esveld'. Foto's van de Stompwijkse kermis die alleen vanwege de kleding van de kermisgangers, de heren met strohoeden, een met de zojuist ge wonnen wekker in de hand, de dames met grote hoeden en de beugeltas, al een studie waard zijn, onveranderd hierop is alleen de draaimolen. Verder de foto's van het bestuur van harddraverij vereni ging 'Nooit Gedacht' met de bemin nelijke burgemeester Banning in het midden, van het fanfarecorps 'Juliana', de toneelvereniging 'Sint Tarcisius' en de postduivenvereni ging 'Het Luchtvermaak'. Een prachtige foto ook van vijf Stompwijkse dames met twee doch ters 'op bedevaart naar Heiloo'. Paaskoeien op palmzondag, om 'ns heel iets anders te noemen 'voor de uitgang van de kerk werden de koeien getoond waarvan de staar ten met een palmtak waren ver sierd'. Veel kerkelijke foto's in het grotendeels katholieke Stompwijk, waarbij een foto van deken dr. G. C. van Noort, professor in War mond, een zeer vermaard theoloog 'een van de knapste mannen die Stompwijk heeft voortgebracht'. Er werd een straat naar hem genoemd en een gedenksteen aangebracht in zijn geboortehuis. In Leidschendam de tol aan de Venestraat, door het bestuur van de Driemanspolder gesticht in 1593, in 1925 verplaatst naar de Kostverlo- renweg en in 1944 opgeheven. In 1921 kostte de doorgang voor een auto met luchtbanden nog dertig cent. met massieve banden veertig cent. Misschien brengt deze foto het aktiecomité Stop Sluipverkeer Zoetermeer nog op een idee. 'Lange Jaan van Lochem', de moeder van de dorpsomroeper, vijftien jaar ge leden lachend op de kiek. Versierde wagens bij allegorische optochten en trotse ringfijders met hun echt genoten op hun best. In Leidschen dam ook meer straatgezichtende echt dorpse Nieuwstraat compleet met knotwilgen en sloot, een oude boerderij achter de Venestraat en een feestend gezelschap voor hotel café 'De Zwaan' aan de Delftsekade dat tot 1811 rechthuis was. In het gebouw moet, weggetimimerd, nog een schouw zitten met een voor stelling van Vrouwe Justitia, ge blinddoekt en met een weegschaal, het symbool van gerechtigheid. An sichten van de sluis met omgeving zijn er verschillende. Op een daar van 'panorama Leidschendam' ook de molens 'De Salamander en 'Het Hert', de laatste verdwenen, de .eer ste, ondanks haar plaats op de Mo numentenlijst, nu volkomen ontta keld. Huisjes in de Damstraat met hele families voor de huisdeur, ge- De Sluis in Leidschendam. In het hui Abraham Jonkerbloed, die het pand aan de Hervormde Kerk schonk. fotografeerd door B. J. v.d. Velde, wiens vrouw daar een drukbeklante snoepwinkel hield. Ls rechts op de foto woonde zeilmaker met de achterliggende grond in 1916 Keuze Samensteller Voorhoeve had zoveel materiaal, afkomstig uit albums en oude dozen, tot zijn beschikking dat hij een keuze heeft moeten maken, een keuze die vooral wat de personen maar toch ook de dorps gezichten betreft geslaagd mag he ten. Voorhoeve die ook van Voor burg twee van die hoekjes samen stelde, is zelf te zien op een foto met zijn ouders, broer (nu uitgever in Den Haag) en twee zusjes. Zijn vader was een tamelijk beroemde kweker van vruchtbomen. De kwe kerij, Veursche KWeekerij', bevond zich op het terrein waar zich nu ongeveer het Leidsoliendamse raad huis bevindt. Hun huis, de 'Mayflo wer', gebouwd in 1921 en zo ge noemd omdat het toen 300 jaar geleden was dat het schip Mayflo wer met Hollandse emigranten in Amerika aankwam, was iets bijzon ders met twaalf centimeter dikke houten wanden en van binnen drijfsteen, 'zomers heerlijk koel en 's winters warm'. Iets bijzonders maakte ook de zooii met zijn boekje *Leidschendam in oude ansichten'. Liefhebbers van o-ude familiefoto's en straatgezich- ten kunnen er enkele prettige uren mee doorbrengen, C. H. Voorhoeve 'Leidschendam in oude Ansichten deel 2'. 156 pagina's. Ultg. Europese Bibliotheek Zaltbommel, prijs 1 26,90. DEN HAAG 'In Zoetermeer is niets voor de jeugd te doen'. Dit zei mr. K. W. Rlaassen, verdediger van een 21-jarige inwoner van Zoeter meer, voor het Haagse Gerechtshof, waar de jongeman zich wegens het plegen van diefstallen en inbraken moest verantwoorden, üit verveling had de jongen en enkele ande ren ingebroken in diverse winkels. De procureur-generaal achtte voor gestaan heeft, een strenge straf gestaan heeft, een stenge straf noodzakelijk en eiste een jaar en zes maanden gevangenisstraf. Door de rechtbank was de jongeman veroordeeld tot tien maanden ge vangenisstraf, een vonnis, waarte gen hij dn beroep gegaan was. Zijn verdediger, mr. Klaassen, bepleitte clementie. Hij noemde het miets-te- doen-hebben een gevaar voor de jeugd. DEN HAAG Een felle brand heeft gistermorgen een woning aan de Haagse Valkenboskade in as ge legd. De vrouw en de twee kinde ren, die op het moment van 'e brand in het huis aanwezig waren, wisten zich in veiligheid te stellen door op het dak te klimmen. De brand is waarschijnlijk ontstaan doordat de kinderen met vuur speelden. Enkele huisdieren kwa men in de vlammen om. De totale schade, die de brand heeft aange richt. wordt op 60.000 geraamd. Van een medewerker DEN HAAG Ds. H. Talsma, herv. predikant met speciale op dracht voor de geref. bondsprediking en het catechetisch onder wijs, is benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. emeritaat van dse nu jubilerende pastor (in 1977) over te gaan tot benoeming van een predikant van de geref.bond-signatuur. Zoals wij onlangs schreven wordt de Marcus - kerk gezien als de toekomstige cen trale kerk voor Moerwijk en Mor genstond en zal waarschijnlijk, na emeritaat van ds. M. C. Koole, de Immanuëlkerk aan het Heeswij k- plein aan de herv.gerefonmeerden worden toegewezen. GOUDA De Goudse Kamer van Koophandel is het er niet mee eens, dat Zoetermeer tot het dis trict van de Haagse KvK zal beho ren. De d istriotswi j ziging zal op 1 januari 197 ingaan, zo is bij Ko ninklijk Besluit bepaald. De Goudse Kamer wil Zoetermeer niet uit haar district zien verdwijnen en heeft daarom het besluit genomen tegen de aangekondigde wijziging in be roep te gaan. De Goudse KvK heeft prof. mr. H. van Maarseveen, hoog leraar staatsrecht aan de Erasmus- uniiversiteiit te Rotterdam, in de arm genomen. Ds. Talsma, die tijdens een zeer druk bezochte receptie dn Den Haag gisteren zijn 40-jarig jubileum als predikant vierde, ontving de ver sierselen. behorend bij de onder scheiding, uit handen van de Haag se loco-burgemeester H. F. Happel. 'De kerk heeft de dure roeping het Evangelie' te verkondigen, een Boodschap van zonde en genade, van vergeving en verlossing, maar ook van oordeel en gericht; de dienst der barmhartigheid te beoe fenen en de gerechtigheid te predi ken, d.w.z. het gehele menselijk le ven te stellen onder het recht van God en onder de tucht van Zijn Woord, maar de kerk heeft ook de roeping de wereld te wijzen op de nieuwe hemel en de nieuwe aarde, waar gerechtigheid zal wonen', zo luidt de kern van de prediking, die ds. Talsma 40 jaar 'lang heeft mo gen verkondigen. Ds. Talsma, geboren in 1912 te Dedemsvaart, werd in 1935 predi kant te Kamperveen, vervolgens te Neder-Langbroek (1938) en Wier den (1940). Sinds november 1943 is ds. Talsma werkzaam in Den Haag, eerst in en fond liet wijkgebouw Elim aan de Hooigracht, later' in wijk 8/9 (gebouw Uw Koninkrijk Kome) en thans in de Marcuskerk. Door dp verhuizing van ds. Talsma en zijn gemeente naar deze kerk en de daaraan gekoppelde 'losmaking' van een bepaalde wijkgemeente, waardoor de pastorale zorg voor de herv. gereformeerden in Den Haag vergemakkelijkt werd, is ook de mogelijkheid geschapen om bij het DEN HAAG De Internationale Circus Show 1976, waarmee producer Dick Binnendijk een, traditie heelt gevestigd, o.a. in het Rotterdamse Sportpaleis Ahoy geeft van zaterdag 3 tot en met vrijdag 9 januari voorstellingen in de Prins Willem-Alexander Zaal van het Nederlands Congresgebouw. SCHEVENINGEN Binnenkort worden de eerste koopapparte- raenten opgeleverd in het complex 'Het Schuttehuys' op de hoek van het Seinpostduin en de Gevers Deynootweg. liet representa tieve gebouw bestaat uit 64 appartementen in vijf verschillende types. De toekomstige bewoners beschikken over inpandige par keerruimte. Voor de flats moet men wel een bedrag van 86.000 tot 210.000 op tafel leggen. Voor geïnteresseerden is een model appartement geopend. DEN HAAG Inbrekers hebben uit een woning aan de Obrecht- straat in Den Haag antieke tinnen voorwerpen, schilderijen en oude bijbels meegenomen ter waarde van, naar schatting, 100.000 gulden. De bewoonster ontdekte de inbraak zondag bij thuiskomst na een af wezigheid van vier dagen. De in brekers kwamen het huls binnen door gaten te boren in dë balkon deuren. DEN HAAG Het Residentie- Orkest houdt vrijdagochtend 9 januari een proefrepetitie in de Nieuwe Kerk aan het Spul, waarvan de restauratie in 1976 wordt afgesloten. Er worden ver schillende geluidsproeven geno men om de akoestiek van de prachtige kerk uit te proberen. Als de proeven gunstig uitvallen zal het Residentie-Orkest moge lijkerwijs dit tot muziektempel verbouwde bouwwerk als alter natieve repetitieruimte gaan ge bruiken, voor die gevallen, waar in niet in het Congresgebouw kan worden gerepeteerd. De proefrepetitie is niet voor het publiek toegankelijk. Van 5 tot en met 8 januari wijkt het orkest met zijn repetities uit naar het onlangs geopende Cul tureel Ceptrum 'De Leuningjes' in Poeldijk. Voorheen kon het Residentie-Orkest bij het niet- beschikbaar zijn van het Con gresgebouw in de Kurzaal repe teren. Nu het Kurhaus wordt ge restaureerd is ook deze mogelijk heid vervallen. Het Haagse or kest moet dit seizoen nog twee maal met zijn repetities uitwij ken naar huiten de gemeente grenzen: in april in de Vlieger molen te Voorburg en direct daarna in de Rotterdamse Doe len. In die tijd wordt het Con gresgebouw namelijk geheel in beslag genomen door het Euro visie Songfestival. Het Residentie-Orkest noemt de extra kosten en het tijdverlies, die dit repeteren buiten Den Haag met zich meebrengen aan zienlijk. Het programma omvat nummers met paaTdem, pony's, roofdieren, baby-olifanten, honden, duiven, cas- cadeurs, variété en als speciale gasten Peppi en Koklti, met uitzon dering van zondag 4 januari, wan neer dit populaireduo wordt ver vangen door zangeres Coinny Vink. De show kent vele hoogtepunten. Tapsterren van de mternationaai bekende circussen Bouglione, Knie, Billy Smart en Althoff staan daar borg voor. Vermaard is de domp- teuze Katherine BLankart van het 'Circus d'Hiiver de Paris' die een sensationeel roofdierennummer brengt met negen tijgers. Het ge heel wordt muzikaal omlijst door een circusorkest onder leiding van Cas Oosthoek. Voor de aanvangstijden verwijzen wij u naar de kunstagenda die morgen ia deze editie wordt /gepu bliceerd. Meer informatie: teï. 070- 548000 (vah 11-17 uur). Katherine Blankart met haar tijgers ook op het toneel van het Congres gebouw Het leek ons zinvol verschillende predikanten uit Den Haag en Leiden tegen de jaarwisseling te verzoeken een artikel te schrijven over de belangrijkste ontwikkelingen die dit jaar in de hervormde en de gereformeerde kerk, toegespitst op de locale situatie, hebben plaatsgevonden. De schrijvers werd ook om een visie op 1976 gevraagd. Vandaag plaatsen wij de derde bijdrage, van de hand van ds. J. Bovenberg, gereformeerd predi kant te Leiden Op 23 december kwam in deze editie zijn hervormde collega dr A. J. Lamping aan het woord en op 24 december plaatsten wij een artikel van de hand van ds. H. Snoep, hervormd predikant in Den Haag. Op oudejaarsdag sluiten wij deze serie af met een beschouwing van de hand van ds. W. Griffioen, gereformeerd predikant in Den Haag. door ds. J. Bovenberg LEIDEN Eerst had ik er helemaal geen zin in, om zomaar in het openbaar zaken van onze Leidse kerk uit te gaan stallen. Maar bij nader inzien moet ik zeggen: „Man, wat tóch een goeie zet van die Trouw-redactie". Want wat krijg je toch vaak een zanikerig en treurwilgachtig beeld van kerken. Het meeste en met de grootste 'zus' tegenover 'mening-anders', allerlei pennestrijd en woordenge- knetter, hetgeen vaak bizar wei nig te maken heeft met Je gewone alledag. Daarom: 'Wat tóch een goeie zet van die Trouw-redactie', want nu heb ik de kans eens zwart op wit gedrukt te zien dat het fijn gaat bij ons! Zomaar eens zonder meer positief en ver heugd dankbaar te kunnen praten over de gereformeerde kerk van Leiden, omkijkend in 1975. Ik ga wat opsommen. Samenwerking De verstandhouding met onze me de-christenen, die anders kerke lijk georganiseerd zijn is best. In één van de wijken kwam dit jaar een hervormd-gereformeerde sa menwerking rond, waarbij beide wijkgemeenten in hetzelfde ge bouw de ene zondag onder ver antwoordelijkheid van de her vormde en de andere zondag on der die van de gereformeerde ker- keraad ontvangen worden bij het feest van Wóórd en Sacrament. (Ik zeg dat expres wat lyrisch, want is het ook niet een heel positief punt om dankbaar te ver melden dat we iedere zondag op heel wat plaatsen het Woord in al zijn glorie konden horen?). Ir de andere wijken zijn op het terrein van de samenwerking in protestantse kring weer andere, ook heel positieve activiteiten. Begrijpelijk is het dat nergens zo maar los iets wordt gedaan. Sa men kerkdiensten houden heeft als achtergrond samen heel wat andere dingen net zo goed doen en dat gebeurt in vele werkverga deringen. wijkactiviteiten, bezin- nlngsgroepen en jeugdwerk. Ook de r.k.-voorgangers en kerkleden zijn bij veel gesprekken betrok ken. Bijzonder sterk is die samenwer king r.k.-prot. in een nieuwbouw wijk: de Meren wijk. In die Merenwijk wordt gezamen lijk opgetrokken in het pastoraat, in de wekelijkse erediensten en in alle organisatorische vormen! El ders is een wekelijks oecumenisch avondgebed, waar duidelijk be hoefte aan blijkt te zijn, gezien het aantal deelnemers. Zomaar in één regeltje wil ik de samenwer king in het studentenwerk ver melden, een wereld van levend en zeer intens contact, waaraan zeer velen ook uit de gemeente mee doen. Je kunt zeggen, dat op het grondvlak wordt doorgewerkt. He lemaal niet spectaculair, gelukkig niet, maar wel met de lange adem. die dit soort zaken nodig heeft. Dat was een greepje oecumene. Wat verder? Dat de samenwerking tussen de predikanten zo best is als maar kan? Dat ae ziekenhuis- en stu dentenpredikanten intens in onze kring en ook met het gemeente lijk wel en wee meedoen? Dat we doen aan obstructies, storingen of kibbel-vergaderingen? (Eerlijk, dat vinden wij in Leiden zelfs heel gewoon!). We hadden alle energie vrij om aan de intensivering van het ge meente-leven te werken. In ver schillende wijken zijn huisbezoek teams aan het werk. of hoe je de heel grote aantallen gemeentele den, die zijn Ingeschakeld dan ook wilt betitelen. Het werk ge beurt en dat in een tijd van 'geen tijd'. Behalve In een aantal bijbelkrin gen wordt in gerichte studiekrin gen gewerkt aan vragen, als 'Nieu we levensstijl', 'Kerk en mensen die werkloos zijn' of om iets geheel anders te noemen 'Hoe kunnen we veel zuiniger omgaan met pnze inkomsten'. Dat brengt me op materiële zaken. Tekorten We nachtmerriën soms óók over tekorten: we hebben óók nog geen toverkruid gevonden waar mee je kerkgebouwen op een overbodig geworden plaats laat versmelten om ze op een bran dend noodzakelijke plaats weer te doen oprijzen! We mopperen óók wel eens als er zoveel vergaderd moet worden, dat je man of vrouw je als gerookte paling thuiskrijgt. We verstoken óók nog steeds heel wat licht en warmte voor haast lege middagkerken Maar dat is toch niet om te Jam meren? We pakken aan en Je komt er met ekaar door, en hoe vaak! 'Als we maar ver blijven van de verlokkelijke aanbiedingen uit het warenhuis van de 'Haarkloverijen, smiespeligheden en benepen 'scherpslijperij Co', dan pas je er wel voor op om in zulke waren een alibite zoeken voor het ver doen van je tijd. Want. wat een vraag naar het evangelie buiten de georganiseerde kerken! Wét een intens beleven binnen die kerken. Wat is er een hoop sleur en maar mees jokken 'vanwege anderen' verdwenen. Hartverwarmend We zien een hartverwarmende be langstelling in (schrik niet), can tatediensten, gezinsdiensten, oe cumenische studentendiensten (héél veel), ,diensten met doven, gespreksdiensten, gewone ouder wetse zangdiensten, themadien- sten. diensten met geestelijk ge handicapten en mocht een knies oor denken'houden ze nog 'ge wone' diensten?', dan zeg ik het ongewone gewone van élle weke lijkse, diensten is, dat het evange lie er straalt! Hè, zo een omkijken is helemaal geen slechte zaak of nee, een hele beste zaak. want je zegt weer eens uit de grond van je hart: 'Heer, wat fantastisch eigenlijk, dat U ons weer zo hebt willen gebruiken. Mag het in 1976 ook?'. Du if-expo In de Stadsgehoorzaal te h wordt van vrijdag 2 tot en zondag 4 januari een duivei toonstelling gehouden van 1500 postduiven. De organ! is in handen van de afd West van de Nederlandse mene Bond van Postduiven ders. Tijdens de expositie den er films over de duiven, vertoond en staan er stands gesteld waarin alles te zie over de lossingen voor de strij'dvluchten en het verwe van de standen. De offj opening wordt zaterdagmii om 14.00 uur verricht door igemeester Vis. Zondagmiddai de presentatrice Alice Op heim de prijzen van de ringswedstri j den uitreiken. Dui f-Expo is zaterdag van tot 19.00 en zondag van ÏO.O 14.00 uur voor het publiek pend. Dienstverlening De grenzen van de werkgebi, van de Stichting Dienstveiie Bollenstreek en de Stichting reau voor Maatschappelijk i Leiden worden herzien. De sturen van beide organis hebben na overleg1 beslotei wijken die onder de geme Leiden vallen, maar kerkelijl Oegstgeest behoren, binnen werkgebied van de Stichting reau voor Maatschappelijk 1 Leiden op te nemen. Het Bu Maatschappelijk Werk is ge rigid aan de Oude Rijn 44 Leiden. Promenadeconcertei Het Residentie Orkest opent nieuwe jaar met een drietal menadeconcerten in Dén E Delft en Leiden. Donderd vond 8 januari concerteert orkest in de Aula van de Ti Delft, vrijdag 9 januari in Leidse Stadsgehoorzaal en 2a i dag 10 januari in het Congre bouw in Den Haag. De uit ring in Delft is er één uit reeks .'Familieconcerten'. 11 dit concert kan een gezinsi worden gekocht voor tien den, waarop vader! moeder drie kinderen toegang heb Het orkest staat die avond ot j leiding van de 26-jarige Am kaan Mark Starr. Op het gramma staan o.a. de Onvolt de Symfonie van Schubert eij vioolstukken Air Varié van E en de Romance van Svendsejr Nieuwjaarsreceptie Op vrijdagavond 2 januari half negen wordt in de F Willem Alexanderzaal van Nederlands Congresgebouw nieuwjaarsreceptie van bu meester en wethouders van Haag gehouden. De bijeenko waarvoor tweeduizend vertel woordigers van Haagse organ ties, buurt- en wijkverenigirl en maatschappelijke groept gen zijn uitgenodigd, heeft karakter van een ontmoetin vond met de burgerij. De ai wordt geopend met een optï van de Federatie Band CJV de toespraak van burgeme Schels is er een optreden een gezelschap dat is same steld door de Stichting Suï mers in Den Haag, waarna kwart over negen de ontva in de Carouselzaal begint. Afvalwater Kortgeleden werd In Katwijk hoogste punt bereikt van de veringsinstallatie voor het aft water van het Katwijkse ino triegebied. De zuiveringsinsta tie wordt de op één na grooie in ons land en zal naar wachting in het tweede kwari van 1976 gereed zijn. De ins! larie zal dan zuiveringen verrichten voor de gemeen Leiden, Oegstgeest, Rijnsbi Valkenburg en Katwijk. De to le bouwkosten bedragen miljoen gulden. En dan nog De, muziekvereniging 'K! maar Dapper' bestaat Ter gelegenheid daarvan wo zaterdag 17 januari van 14 16.00 uur gerecipieerd in de C rousélzaal van het Congres bouw.# Op het terrein van voetbalvereniging SVPTT, de Benoordenhoutseweg, wo u op Nieuwjaarsdag om 13.00 een wedstrijd gespeeld tusa het eerste team van deze verf ging en een elftal dat is sara gesteld uit een aantal Has 'a trainers. In verband met bereiken van de pensioengerei tigde leeftijd zal de heer C. m hey, ddrekteur van de dienst i ej Openbare Werken in Voorsd ten op 6 januari van 17.00-1E n uur een afscheidsreceptie ge in het Cultureel Centrum aam Prinses Marijkelaan. De li eg J. van der Plas was op 24 n cember precies 25 jaar in die jr van de gemeente Katwijk. jubilaris is werkzaam als hoo! H ambtenaar van de Dienst Opf|u bare Werken. ZOETERMEER Zoetermeer- df beschikt sinds zaterdag over e eigen centrum. In het voormali Groene Kruis-gebouw in de Dorp J straat heeft burgemeester J. 1 Wegstapel het Dorpshuis ge op en Het centrum is tot stand gekort V( op initiatief van hel Wijkorga n Dorp en mede dankzij een gro aantal vrijwilligers. De benedenverdieping van Dorpshuis omvat een zaal met bi et de bovenetage biedt in enkele ve trekken ruimte voor creatieve b zigheden. Op een steenworp afstand van b j. Dorpshuis staat het theater 1 Graanschuur, dat zaterdag door fl Vrolijk, commissaris van de koni^ gin, geopend zal worden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 6