r )stenrijk wil overvallers n OPEC-kantoor berechten Israël gaat economische chaos te lijf Angola lestijnse kwestie houdt binet Israel verdeeld Portugal moet offers brengen Satelliet VS zag brand als sabotage ïdonesië negeert ^-besluit Timor je zou asiel hebben beloofd bij overgave China laat weer gevangenen vrij Regering pakt economie aan Wetsontwerp in VS tegen contacten CIA met zendelingen Drastische besnoeiingen op overheidsuitgaven Pj^r: IAG 24 DECEMBER 1975 BUITENLAND TROUW/KWARTET 7 Resj I, WENEN (Reuter, AP, UPI) De kans bestaat dat Algerije politiek asiel zal verlenen t-ie Bjs terroristen, die zondag het OPEC-kantoor in Wenen overvielen. Dit werd gisteren uit Lkkei:hte bron in A1Siers vernomen. Oostenrijk zal om uitlevering van het zestal vragen dat in ^vangen wordt gehouden. ihei met rk, 2 j^eiAlgerijnse regering heb- TyTa,n roristen zich dinsdagmor- gwaardelijk overgegeven, ag. l gens andere zegslieden Ögerijnse minister Boete- im politiek asiel beloofd om et laars ongedeerd vrij te linister van buitenlandse teflika heeft maandag en irgen steeds namens Al- onderhandelingen geleid rroristen. ;dkooi verklaarde het Oosten- o.Lv ndsterie van justitie dat ïring van de zes zal wor- lagd. De Algerijnse rege- Ihris aarvan al op de hoogte ■aver Oostenrijk wil het A. wegens 'moord en ont- ds. Bij de aanval op het itoor in Wenen kwamen sen om het leven: een Voor se en een Arabische vei- .hlv ambte en een lid van de J.v. lelegatie bij de OPEC man rtmi issen l orm jngd verklaring die afkomstig zou zijn van de groepering, die verantwoor delijk is voor de aanval op het OPEC-kantoor. De organisatie, die zich Arm der Arabische Revolutie noemt, zegt daarin verbaasd te zijn over de negatieve reactie van de den hun wapens aan de Algerijnse politie en lieten hun laatste gijze laars vrij. Zij waren naar Algiers teruggekeerd nadat zij in de Libi sche hoofdstad Tripoli tevergeefs om een ander vliegtuig hadden ge vraagd. In Libië lieten zij opnieuw PLO op haar operatie in Wenen, een aantal gijzelaars, onder wie de '<P linÜP1 re gegadigde v°or de zes zou de PLO, de overkoe- Palestijnse Bevrijdingsor- zijn. De PLO heeft de die in naam van de zaak werd uitgevoerd, - -veroordeeld. Om haar in- tal gezag hoog te houden O er belang bij hebben de te berechten. >se pers had gisteren een 'Wij waren verbaasd over de fout van de PLO door zich te voegen bij degenen die zich keerden tegen de groep heldhaftige strijders die hun bloed waagden voor de Palestijnse zaak', aldus de 'Arm der Arabische Revolutie'. In dezelfde verklaring wordt ontkend dat de veel gezochte Carlos Martinez de actie tegen de OPEC zou hebben geleid. Deze leider heeft zich tegenover de Venezolaanse minister die onder de gegijzelden was, wel bekend ge maakt als deze Carlos. Hij had de Venezolaan ook verteld dat de actie tegen de OPEC onderdeel was van een nieuw actieprogramma om de vestiging van een Palestijnse staat veilig te stellen. Geen vliegtuig De actie van de zes terroristen, die zondag in Wenen zo spectaculair begon, eindigde dinsdagmorgen in Algiers zonder verder bloedvergie ten. Even voor achten gaven de vijf overgebleven terroristen (de zesde werd zondag gewond en wordt sinds maandag in Algerije ver pleegd) zich over. Zij overhandig- Libische minister Ezzedin Mabroek, vrij. Met de rest van de gijzelaars, onder wie de ministers Jamani (Saoedi-Arabië) en Amoezegar (I- ran) wilden zij naar Bagdad. De bemanning van het Oostenrijkse toestel, waarmee zij van Wenen naar Algiers en vervolgens naar Tripoli waren gevlogen, was niet fit genoeg meer voor de vlucht naar (ADVERTENTIE) Irak en daarom wilden de kapers een ander toestel. Dat werd echter door Libië geweigerd. Verder kregen zij te horen dat Irak hen niet wilde ontvangen. Hun toestel steeg daar na weer op, leek eerst naar Tunis te koersen, maar keerde toen terug naar Algiers. Daar werd opnieuw om een ander toestel gevraagd, maar na enig onderhandelen beslo ten zij hun actie te eindigen. Volgens de Nigeriaanse minister, die ook tot de gegijzelden behoorde, zijn twee van de zes terroristen Duitsers. Vrijgelaten gijzelaars in Wenen hadden al gezegd dat het meisje onder de overvallers Duits Vervolg van pagina 1 gedi op i' met oom ichti kan Cen -Ho 'erk IV (AP, Reuter, UPI) In de Israëlische pers versche- eren berichten dat premier Rabin de leden van het kabinet nil( iwaarschuwd, dat wie openlijk kritiek wil uitoefenen op eerst moet aftreden. Deze kritiek leek gericht legen de minister van buitenlandse zaken Allon. de punten waarover men het kabinet niet eens is, I lestijnse kwestie. Premier poor eeft verklaard dat Israël nati[ enkelè Palestijnse groep ^wo^handelen. Allon zou op dit zijn premier van mening en een veel minder ïdpumt willen innemen. Er berichten dat een aantal nogal ontevreden is over waarop de regering de van illegale nederzettin- oce bezette gebieden aanpakt. 15.0 tateren door de Israëlische a'aretz gepubliceerde opi- tiaa jS gebleken dat meer Is- x- de vestiging van een ie staat zijn dan tegen. Op 'Hebben de Palestijnen amenteel recht op een ei- i?' antwoordde 42,8 procent nd en 37,6 procent ont- 10,9 procent wilde de iet beantwoorden en 7,8 zei gem mening te hebben. te Israëli willen echter niet even/tuele Palestijnse staat t wordt op de Westelijke „Z.Iever en i*1 de strook van gT,de rraag: 'Bent u voor of itiglng van een onafhanke- pTT at op de westelijke oever strook van Gaza, op voor- ind lat dtze staat Israël erkent in l fo en de vijandelijke activiteiten be ëindigd? zei 58,9 procent tegen te zrtin. Slar.hts 30.2 procent was voor 4.7 procent weigerde te antwoorden en 6,2 procent zei geen mening te hebben. Inmiddels is de Amerikaanse on derminister van buitenlandse zaken Alfred Atherton, die belast is met het Midden-Oosten weer naar Wash ington vertrokken. Atherton, die na een bezoek aan diverse Arabi sche hoofdsteden een ontmoeting had met premier Rabin, wilde geen mededelingen doen over hetgeen ze besproken hadden. Hij zou verslag gaan uitbrengen aan minister Kis singer, naar hij meedeelde. Israëlische woordvoerders hebben verkalard dat Rabin en Allon tegen over de Amerikaanse onderminister hebben herhaald dat Israël niet zal deelnemen aan het debat in de Veiligheidsraad over het Midden- Oosten. Dit debat vindt plaats op 12 januari. Het grote bezwaar van Israëlische regering is dat ook de Palestijnse bevrijdingsbeweging PLO ervoor is uitgenodigd. De woordvoerders deelden nog mee dat Atherton had verklaard dat het de wens van de VS is dat Israël deze beslissing zou herzien. Eerder be zocht de Amerikaanse onderminis ter Syrië, Jordanië, Saoedi-Arabië Egypte. Even voordat Atherton vertrok deelde het militaire commando van Israël mee dat ervan uit Libanon met lichte wapens was geschoten op een Israëlische eenheid. Er waren bij dit treffen geen slachtoffers gevallen. Het was reeds de derde achtereen volgende dag dat er dergelijke inci denten gemeld werden. Volgens militaire kringen in Tel Aviv zouden Palestijnse guerrilla strijders een aantal posities van het Libanese leger in de grens streek hebben overgenomen. De telkens terugkerende incidenten van de laatste dagen zouden hieruit verklaard kunnen worden. De Liba nese militairen zouden zich verder naar het noorden terug getrokken hebben in verband met burgeroor log in dat land. In Washington is gisteren namens het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken meegedeeld dat president Ford het betreurde dat vertrouwelijke inlichtingen van de Israëlische regering over tussen Washington en Jeruzalem uitgewis selde berichten In de publiciteit waren gekomen. Eerder had de on afhankelijke Israëlische krant Ma'ariv gemeld dat premier Rabln door Washington was gekritiseerd wegens het Israëlische plan nog eens vier nederzettingen te bouwen in het bezette Syrische heuvelland van de Golan. Volgens deze krant zou Rabin tot de Amerikaanse am bassadeur gezegd hebben dat hij dit protest maar weer terug moest stu ren aan zijn minister van buiten landse zaken; blijkens andere be richten is het protest echter recht streeks van president Ford afkom stig. De Amerikaanse ambassade ln Tel Aviv heeft geweigerd op een en ander commentaar te geven. de Amerikaanse oliemaatschappij hebben uitgeoefend de werkzaam heden te onderbreken, omdat de onderneming de royalties voor de gewonnen olie afdroeg aan de door de Sowjet-Unde gesteunde MPLA. Deze volksbeweging beheerst name lijk de enclave Valbinda waar de Gulf sedert 1968 ongeveer 130.000 barrels olie per dag uit de grond haalt. De Britse minister van buitenland se zaken, James Callaghan, heeft gisteren een beroep op de Sowjet- Unie en Zuid-Afrika gedaan er voor te zorgen dat respectievelijk de Cu baanse en de Zuidafrikaanse mili tairen uit Angola worden terugge trokken. Hij bepleitte de vorming van een regering van nationale eenheid die gesteund wordt door de Afrikaanse staten. Callaghan heeft gisteren achtereenvolgens gespro ken met de Russische en de Zuid afrikaanse ambassadeur in Londen. Callaghan deelde voorts mee dat Afrikaanse leiders Engeland hebben benaderd om te proberen een initi atief voor een Afrikaanse oplossing van de burgeroorlog in Angola te nemen. Het besluit van de Engelse minister de ambassadeurs bij zich te ontbie den en er bij hen op aan te drin gen een einde te maken aan de inmenging is door de Nederlandse regering toegejuicht. Nederland keurt elke inmenging in de bin nenlandse aangelegenheden van Angola af. Over de Britse stap is geen vooroverleg geweest binnen het kader van de Europese politieke samenwerking van de negen EG- landen. Wel is Angola onderwerp van gesprek geweest tijdens de conferentie van NAVO-ministers van buitenlandse zaken, die begin deze maand dn Brussel gehouden werd. In Brussel werd overeengekomen dat de regeringen van de landen van de NAVO er in contacten met Afrikaanse staatslieden voor zouden pleiten dat er een wapenstilstand tot stand gebracht wordt door de Organisatie van Afrikaanse Eenheid (OAE). Verder zou worden aange drongen op de vorming van een regering van nationale eenheid. PEKING (UPI) China heeft dinsdag de vrijlating aangekondigd van alle hooggeplaatste nationalis tische gevangen die werden vastge houden sinds de communistische machtsovername van het land 26 jaar geleden. De vrijlating is ge schied in opdracht van partijleider Mao Tse-Toeng. Dit heeft het pers bureau Nieuw China bekendgemaakt. Het is de derde amnestie-maatregel voor gevangen uit de tijd van de Chinese machtsstrijd, die Peking dit jaar neemt. In maart werden 293 'krijgsgevangenen' vrijgelaten die sinds 1949 in Chinese gevangenis sen verbleven. LISSABON (AFP, UPI) De Portugezen hebben gisteren te horen gekregen dat zij zware offers zullen moeten brengen voor het her stel van de ontwrichte economie van hun land. In een toespraak voor radio en televisie heeft premier Azevedo gis teren de noodzaak uitgelegd van de ingrijpende versobering, die de re gering wil doorvoeren. De Portuge zen moeten het komende jaar reke nen op hogere belastingen en hoge re prijzen voor de meest gangbare artikelen. Bepaalde luxe goederen zullen zelfs 25 of 40 procent duur der worden door verhoging van de heffingen. Daarentegen wordt de loonontwikkeling strikt aan banden gelegd. In zijn boodschap ter gelegenheid van de jaarwisseling riep de revolu tionaire raad van de militairen (nog steeds het machtigste orgaan in Portugal) de Portugezen ook op tot soberheid en offerbereidheid. 'Sluit u aan één en aanvaardt be wust de offers om de ernstige moeilijkheden te overwinnen, die nog de vestiging van een nieuwe maatschappij in de weg staan'. De raad zegt dat er geen land kan worden opgebouwd zonder een fase van grote offers. Hij stelt de Portu gezen een nieuwe maatschap.pij in het vooruitzicht die 'rechtvaardiger, vrijer en onafhankelijker' zal zijn dan de oude. Werkloosheid De grote moeilijkheden, waarmee Portugal nu worstelt liggen op het economisch vlak. De werkloosheid in het land bedraagt ruim dertien procent, de inflatie is dit jaar al opgelopen tot 25 procent. De han del met het buitenland is ernstig gestagneerd. Er is een gebrek aan •buitenlandse valuta. Twee vooraan staande niet-communistische offi cieren zijn gisteren benoemd tot lid van de Revolutionaire raad. Het zijn Vasco Almeida e Costa, minis ter van binnenlandse zaken, en Victor Crespo, minister voor sa menwerking met de vroegere kolo niën. De raad telt nu nog maar één uitgesproken pro-communist, na melijk Manuel Martis Guenreiro. Gevangenen De raad sprak in zijn verklaring van gisteren zijn verontrusting uit over de kwestie van de politikeke gevangen. Dat zijn er naar schat ting 1700. Op berechting wachten nog de militairen die betrokken waren bij de mislukte rechtse coup van maart. Daar zijn vorige maand de deelnemers van de linkse mili taire rebellie nog bijgekomen. De raad drong aan op een snelle be rechting van allen en breidde het •aantal militaire rechtbanken uit. De leden van de vroegere Portugese geheime politie (de PIDE) zullen De Portugese Democratische Volks partij (PPD), de meest rechtse van de partijen die deelnemen aan de Portugese regering, hield maandag avond een bijeenkomst in Lissabon. De aanwezigen namen eenstemmig een motie aan waarin ze hun steun betuigden aan de militairen die zich in november met kracht verzet heb ben tegen de rebellerende legereen heden. bij hun berechting de mogelijkheid krijgen om tegen een eventueel vonnis in beroep te gaan. De Revo lutionaire raad nam gisteren een resolutie van die strekking aan. In de eerste plannen voor de berech ting van de PIDE-agenten was een dergelijke beroepsmogelojkheid niet opgenomen. Dat kwam Portugal op ernstige kritiek van de Internatio nale Juristencommissie (gevestigd in Genève) te staan. Er zitten on geveer 1300 ex-PIDE-mensen al twintig maanden in de gevangenis sen op hun proces te wachten. Aanslag WASHINGTON (AFP) Amerika trekt de beschuldiging in dat de Sow- jet-Unie met de felle gebundelde lichtstralen van lasers Amerikaanse mi litaire waarschuwingssatellieten zou hebben gesaboteerd. Het ging om kunstmanen die de eventuele lancering van Russische raketten moeten waarnemen aan de warmtestraling van de uitlaat. Uit nader onderzoek van de gegevens is gebleken dat de satellieten zijn verblind door een serie zware aardgasbranden. Een Russische hoofdtrans portleiding met een doorsnee van een meter was vijf maal achter elkaar gebroken. De daarna ontstane branden waren door de ^ynerikaanse in strumenten correct geregisteerd, aldus zegslieden op het ministerie van de fensie. Minister Rumsfeld heeft officieel bevestigd dat de Russen niet opzettelijk geprobeerd hebben om de Amerikaanse kunstmanen uit te schakelen, zon der op details in te gaan. Er is dus geen sprake, zei hij nog, van schending van het SALT-akkoord tot beperking van strategische wapens. Dat kon toch al niet. omdat de daarin bedoelde 'nationale middelen van verificatie' een ander soort kunstmanen zijn: fotoverkenningssatellieten die opnemen hoeveel bunkers voor raketten de wederpartij heeft en hoe groot die zijn. Het akkoord legt vast dat die 'nationale middelen' niet ge stoord of door camouflage om de tuin geleid mogen worden. In het noordelijke kustplaats)e Po- voa de Varzim is gistermorgen vroeg het plaatselijk kantoor van de communistische partij vernield door een bom-explosie. Later stond een grote schreeuwende menigte terwijl enkele functionarissen van de partij binnen waren. Miilitadiren legden een cordon om het gebouw om de demonstranten buiten te houden. Het was de eerste ernstige rel sinds de linkse rebellie van vorige maand. Opvallend was dat de Portugese radio het incident verzweeg. WASHINGTON In de Verenigde Staten is een wetsontwerp inge diend, dat de medewerking van zen delingen aan de CIA wil verbieden. De republikeinse senator Mark O. Hatfield, die het voorstel heeft In gediend, wil dat het reeds bestaande verbod voor de CIA contact te heb ben met ontwikkelingswerkers van het vredescorps, ook gaat gelden voor contact met mensen van missie en zending. De senator verklaarde, dat de direc teur van de CIA, William Colby, hem schriftelijk had bevestigd, dat de CIA met zendelingen en missiona rissen samenwerkt en dit ook in de toekomst zal doen. 'Deze praktijk schaadt de reputatie van de Verenig de Staten in het buitenland', aldus se nator Hatfield, 'vernedert de kerk en is een schending van de in de wet vastgelegde schelding van kerk en staat.' De laatste tijd zijn verscheidene contacten tussen zendelingen en de CIA aan het licht gekomen, met na me in Latijns-Amerika. door James Dorsey De Israëlische regering heeft een serie maatregelen in het vooruitzicht gesteld om de economische chaos in het land tegen te gaan. Deze maatregelen gaan vergezeld van een duidelijke boodschap aan de Israëlische bevolking: 'haal je buikriem aan'. lamos Horta, vertegenwoordiger van het FRETELIN, de levrydingsbeweging op Oost-Timor, spreekt de Veiligheids- rd i tn (AFP) De Indonesi- ite ;ering heeft dinsdag de re- fan de Veiligheidsraad over jjj nor verworpen In die reso rt Indonesië opgeroepen spen uit dat gebied terug te 'ben geen troepen in Oost- zei een woordvoerder van doneslsche mdndsterle van ndse zaken in een reactie esolutie, die de Veiligheids- sternacht aanvaardde. Mi- lalik verduidelijkte nog: 'De schijnt niet te begrijpen dat ar alleen Indonesische vrij- i bevinden Wat de VN be- raarom maken zij zich niet druk over het feit dat er in Angola Russen en Cubanen zijn?' Of de Indonesische vrijwilligers zich moe ten terugtrekken is volgens de re gering ra Jakarta een zaak van de voorlopige regering van Oost-Ti- mor, die is gevormd door vier pro- Indonesische groeperingen. Indone sië is verder wel bereid om de buurlanden in te schakelen bij de dekolonisatie van Oost-Timor dat formeel nog steeds aan Portugal behoort. Het gebied ls echter al tweemaal onafhankelijk verklaard. Eerst door het linkse FRETILIN, daarna door de pro-Indonesische groeperingen, die meteen inlijving bij Indonesië voorstelden. De Israëlische minister van finan ciën, Yehoshua Rabinowltz, legde ruim een week geleden een record- begroting van ongeveer 32 miljard gulden voor 1976 aan het kabinet voor. Behalve op defensieuitgaven, waarvoor 38 procent van het begro tingsbedrag bestemd is. behelst de ze begroting de meest drastische besnoeiingen op regerings uitgaven sinds de stichting van de staat Israël. De plannen van de Israëlische re gering zijn vooral gericht op de bestrijding van de inflatie en de stimulering van de teruglopende Is raëlische export. Het inflatiepercentage is een van de tekenen van de economische malaise waarin het land verkeert. Terwijl bijvoorbeeld in Nederland de inflatie circa tien procent be draagt, kent Israël een jaarlijkse inflatiepercentage van 56. Tot nu toe zijn aile pogingen om dit terug te dringen mislukt. De Inflatie wordt in de hand gewerkt door de koppeling van pensioenen, lonen en allerlei leningen aan de stijging van de kosten van het le vensonderhoud. Deze koppeling is noodzakelijk om een bepaalde zekerheid aan de be volking van een land te bieden, dat met zowel enorme binnenlandse als buitenlandse problemen te kampen heeft. Door de koppeling aan de kosten van het levensonderhoud poogt men een zeker 'normaal' consumentengedrag te waarborgen. Werkloosheid Volgens de plannen van Rablnowitz moeten ter bestrijding van de in flatie de overheidsuitgaven met na me op het gebied van de gezond heidszorg. het onderwijs, het wel zijn en de woningbouw worden ver minderd. De minister van hulsves ting. Abraham Ofer, noemde dit voorstel 'de eerste stap in de rich ting van de vernietiging van de bouwindustrle in Israël' en voor spelde een verlies van 40.000 ar beidsplaatsen alleen al ln de wo ningbouwsector. Men houdt reke ning ermee dat er in 1976 60.000 werklozen in Israël zullen zijn, in vergelijking met 1975 zal het werk loosheidscijfer zijn verdubbeld. Bovendien zal de regering de infla tie trachten te verminderen door de verhoging van de belastingen. De subsidies op voedingsmiddelen zoals spijsolde, meel en rijst zullen worden verlaagd. Het een en ander komt erop neer dat de regering de Israëli's craagt om hun levensstand aard met drie procent te vermin deren. Al ln de eerste helft van dit Jaar heeft de regering een poging on dernomen om het land uit de eco nomische malaise te halen. Op 1 juli werd een nieuw belastingstelsel ingevoerd, enerzijds ter bestrijding van de belastingontduiking des kundigen schatten de omvang van het zwaate geld op minimaal 25 procent en anderzijds om de zware belastingdruk op de gemid delde Israëli te verminderen. Het oude belastingsysteem kende de hoogste progressie ter wereld. Zo was het mogelijk dat men met een vrij laag inkomen al gauw vijftig procent belasting betaalde. Het nieuwe systeem is vergelijkbaar met het Nederlandse schijven- systeem. Bovendien werd vanaf 1 juli de belastin garem pel verhoogd en vie len speciale toeslagen en onkos tenvergoedingen niet meer bulten de belasting. In het oude stelsel hoorden dit soort vergoedingen niet bij het inkomen. Dit had tot gevolg dat de vreemdste toeslagen' in plaats van het toekennen van een loonsverhoging uitbetaald werden, om zo de belasting te kunnen ont duiken. Zo kregen de ambtenaren van de belastingdienst een 'schande-toe- slag' een financiële compensatie voor hun impopulaire bezigheid. In sommige gevallen liepen de toesla gen en vergoedingen op tot een veelvoud van het loon. Export Het tweede deel van de huidige voorstellen aan het Israëlische ka binet ls gericht op het aanmoedi gen van de export om het tekort op de handelsbalans van bijna vier miljard dollar te verkleinen. Door de koppeling van het Israëlische pond aan de dollar is Israëls con currentiepositie als exportland sterk verzwakt. Naast de binnen landse Inflatie, heeft de waardestij ging van de dollar het pond ten aanzen van de Europese valuta re latief duur gemaakt. Eind vorig jaar werd het pond met 43 procent gedevalueerd ln een poging de situ atie weer recht te trekken. Omdat deze herwaardering niet voldoende was en niet telkens weer dermate drastische waardevermin deringen kunnen worden doorge voerd, heeft de Israëlische regering een spitsvondigheid gevonden: van af 15 juni van dit jaar kan de regering na elke periode van dertig dagen het pond met ten hoogste twee procent devalueren. Dit ls in middels vier keer gebeurd. Maar (leze mini-devaluaties zijn in hun effect door de waardestijging van de dollar volkomen geneutraliseerd. De regering is nu van plan om de export mei name ten koste van het algemene welzijn en de dienstverle nende sector ln Israël, te stimule ren. Zo bestaat er een plan om ongeveer 100.000 werknemers die in de dienstverlende sector zitten of op de loonlijst van de regering staan, over te plaatsen naar Indus trieën die voor de export werken. Confrontatie Het is zeer de vraag of deze voor nemens van de Israëlische regering daadwerkelijk tot een economische rust in het land zullen lelden. De vakbeweging heeft al verklaard dat de plannen aanleiding tot een har de confrontatie met de regering zouden kunnen zijn. Vele Israëli's lachen sarcastisch wanneer de re gering ze aanspoort om harder te werken en minder geld te verdie nen. De corruptie is in Israël in zekere zin al te ver gevorderd, om niet skeptisch tegenover alle moge lijke verklaringen te staan. Zo wil de de regering ook de inflatiecor rectie verhogen om drie grotepoli- tieke partijen uit de financiële moeilijkheden te helpen. Natuurlijk zijn Israëls economi sche problemen ten dele te wijten aan de enorme defensie-uitgaven en aan de politiek-economische ge volgen van het Midden-Oosten conflict. Een stabiele economie zal Israël pas kunnen opbouwen ai" er vrede met haar buren is bereik!

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 7