Van der Stee: Overschot in landbouw voorkomen door matiging prijzen FAMILIEBERICHTEN HEINEKEN N.V. Leider Arubaanse partij wil naar onafhankelijkheid Kritiek op 'Europese' voorstellen Bosbeheer geeft geld voor strijd tegen de iepziektt VRIJDAG 19 DECEMBER 1975 Kunnen telefonisch worden opgegeven van 9.0O-16.30 uur 020-913456; van 16.30-20.00 uur 020-220383. Onzé Ouders en Grootouders Gerbrand Meyer en Mienie Meyer-Visser zijn£vandaag 40 jaar getrouwd. Wij^iijn hier erg dankbaar voor en wij hopen dit als gezih vandaag te vieren. Gron'thgen, 19 december 1975. jMoerkapelle (Z.H.)Jan Jaap en Willemien Gerbrand en Nelleke Groningen: Jannerieke Amsterdam: Joost Niehove (Gr.)Corine en Rob falgegaan m de vreugde bij haar Heer. in de ouderdom van ruim 88 jaar, onze lieve, zorg zame Moeder. Groot- en Overgrootmoeder Christina van Breevoort-Pouwels fcinds 1941 weduwe van J. van Breevoort Jr. Diemen: J. van Breevoort Jzn A. van Breevoort- Hempenius Hilversum: P. van Breevoort E. van Breevoort- Dobbenga - Amsterdam: Chr. Varkevisser- van Breevoort J. Varkevisser Weesp: J. H. Jarings- van Breevoort T. Jarings Klein- en achterklein kinderen 'Hilversum. 17 december 1975. Correspondentie-adres -Prinses Margrietstraat 35. Diemen. De overledene is opgebaard in het Opbaar- centrum. Papelaan. Weesp. Gelegenheid tot condoleren op zaterdag. 20 december a.s. van 15 tot 16 uur. De rouwdienst wordt gehouden maandag 22 december 1975 om 11 uur in de aula van de begraafplaats „Carspelhof" aan de Utrechtse- weg te Weesp, waarna aansluitend de teraarde bestelling zal plaatshebben. Geen bloemen. Heden behaagde het de Here, na een langdu rige ziekte toch nog onverwacht, uit ons mid den weg te nemen mijn innig geliefde Vrouw en onze Moeder en Schoonmoeder Willemina Plug-de Jong op de leeftijd van 49 Jaar. Katwijk: J. Plug Ineke de Zeeuw-Plug Ger de Zeeuw. Sassenheim: Leen Plug Cocky Plug-Vos Katwijk: Maarten Erick Jacque Katwijk aan Zee, 18 december 1975. Duinroosstraat 15. Rouwbezoek: des namiddags van 7 tot 9 uur. Geen bloemen De rouwdienst zal gehouden worden D.V. maandag 22 december a.s. des namiddags 1.45 uur in de Vredeskerk, Voorstraat 35, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden om streeks 2.30 uur op de begraafplaats "Duin- rust' aan de Parklaan te Katwijk aan Zee. Zij is verlost. God heeft haar welgedaan. Heden overleed onze lieve Zuster, Schoon zuster en Tante Christina van Breevoort-Pouwels 88 jaar oud. Toronto: R. A. Pouwels Hilversum: M. Sluis-Pouwels Enschede: J. Pouwels-van der Hoff neven en nichten Hilversum, 17 december 1975. Ingegaan tot het feest van zijn HEER Sander Heys 1891-1975 Weduwnaar van AALTJE JANSEN sinds 1967. Zijn enige troost beide in leven en sterven .was, dat hij met lichaam en ziel het eigen dom is van zijn trouwen Zaligmaker JEZUS CHRISTUS. Held. Cat. Zond. 1 Aalten: G. Heijs Ede: K. Heijs F. C. Heijs-Kok Kallista (Austr.)L. Heijs M. Heijs-Walter en kleinkinderen. Aalten, 17 december 1975. 'BETH-SAN', Ludgerstraat 47. De begfrafenis zal maandag 22 december plaatsvinden in Coevorden Dankdienst in het Geref. Jeugdgebouw om 1.30 upr in Coevorden. Gelegenheid tot meeleven: .Aalten: zaterdag 20 december van 3-4 uur in BETH-SAN". .Coevorden: maandag 22 dececmber 1 uur. Corr.adres: Ede. Baron van Wassenaerlaan 26. Na een ernstige ziekte is in alle rust overleden mijn lieve Vrouw en onze lieve Moeder Elisabeth Visser-Botterweg op de leeftijd van 47 jaar. Zij was een geweldige vrouw, die in ons leven een centrale plaats innam, en daarnaast ook voor anderen veel betekende. Wij zullen haar erg missen. Niemand van ons leeft voor zichzelf alleen, of sterft zichzelf, wij zijn met Christus één. Wanneer wij leven leven wij voor Hem, wanneer wij sterven horen wij zijn stem. In leven en in sterven weten wij: wij zijn geborgen in zijn heerschappij. (Liedboek voor de kerken - nr. 91) W. J. Visser Michiel Maarten Machtelt Amsterdam, 18 december 1975. Kastelenstraat 155'. Na de dienst van Woord en Gebed in de Pel- grimskerk, van Boshuizenstraat 560 te Amster- dam-Buitenveldert op dinsdag 23 december om 13.00 uur. zal de begrafenis plaatsvinden om ca. 15.00 uur op de Begraafplaats Zorgvlied, Amsteldijk 273, Amsterdam. Gelegenheid tot condoleren thuis in de Kaste lenstraat en na afloop van de begrafenis in de aula. Heden heeft de Here nog onverwacht van ons weggenomen onze lieve Vader en Grootvader Reinier van Elderen weduwnaar van J. Tos, in de ouderdom van 79 jaar. De Heer is mijn Herder. Rijnsaterwoude: S. Weststeijn-van Elderen E. Weststeijn Jenny en Rens Simon, Reneé en Jantine Amsterdam: M. van Elderen-Buys René en Steven Nieuw-Vennep: P. D. van Elderen B. I. van Elderen-Vieman Marieke, Reinier en Jenneke Nieuw-Vennep: T. A. van Elderen Amsterdam: H. Wijnveldt Nieuw-Vennep. 17 december 1975. IJ weg 1644. De rouwdienst zal gehouden worden op maan- dag 22 december 1975 in de Ned Herv. kerk te Nieuw-Vennep des namiddags om 1.30 uur, waarna de teraardebestelling op de algemene begraafplaats aldaar zal plaatsvinden. Enige en algemene kennisgeving, in plaats van kaarten. Heden overleed na langdurig lijden mijn lieve Man en onze lieve Vader Jaap Merens in de leeftijd van 63 Jaar. Arnhem: Erna Merens-Kraft Delft: Willem Merens Henriëtte Merens-Riedstra - Machteld Zevenaar: Joan Voetelink-Merens Joan Voetelink Mede namens overige familieleden. Arnhem, 17 december 1975. Past. v. d. Loolaan 4. -Hij heeft zijn lichaam ter beschikking van de wetenschap gesteld. Onze geliefde Dochter, Zuster, Schoonzuster en Tante Elisabeth Botterweg echtgenote van W. J. Visser ls heden door God thuisgehaald. Amsterdam: C. G. Botterweg-Buddingh' Ede: C. J. Botterweg S. Botterweg-Koch Utrecht: G. Kronemeyer-Botterweg D. Kronemeyer Zwolle: J. Kolk-Botterweg R. A. Kolk Waalwijk: J. E. Botterweg H. C. Botterweg-Bleeker Amsterdam: W. N. Botterweg P. Botterweg-Taal H. A. Botterweg neven en nichten. Amsterdam, 18 december 1975. Met ontroering melden wij dat onze Schoonzus Elisabeth Visser-Botterweg is afgereisd naar het Vaderhuis. Haar plaats in onze familiekring werd ge kenmerkt door attentvol en warm meeleven. Amsterdam: A. E. van Nes-Visser K. van Nes G. R. Visser A. Visser-Mollema P. Visser R. Visser M. Visser A. P. W. Visser-Kenniphaas Vlaardingen: G. Visser Amsterdam, 18 december 1975. Voor het hartelijk medeleven, ondervonden tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve Man, onze Vader en Grootvader Dirk Spaanderman zeggen wij hartelijk dank. P. J. Spaandennan-den Boer en familie. Noord wijk aan Zee, deo. 1975 Zoutman straat 60 gevestigd te Amsterdam Aandeelhouders worden opgeroepen tot de jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders, welke zal worden gehouden op donderdag 8 januari 1976 te 14.30 uur in de ontvangstzaal van de vennootschap te Amsterdam, ingang Stadhouderskade 78. De te behandelen onderwerpen, onder meer bevat tende een voorstel tot wijziging der statuten, en de jaarrekening liggen vanaf heden voor aandeelhou ders ter inzage ten kantore van de vennootschap te Amsterdam. Rotterdam, 's-Hertogenbosch en Zoeter- woude, alwaar kosteloos afschriften van de desbe treffende stukken, waarbij de voorgestelde statuten wijziging woordelijk is opgenomen, verkrijgbaar zijn. Afschriften van de jaarrekening zijn ook voor obli gatiehouders bij de kantoren als voormeld kosteloos verkrijgbaar. Ingevolge artikel 13 lid 4 van de statuten der ven nootschap dienen houders van aandelen aan toonder, die de vergadering wensen bij te wonen, hun aandelen of een door een bankinstelling daarvoor uitgereikt repu, uiterlijk maandag 5 januari 1976 te deponeren bij één der kantoren te Amsterdam, Rotterdam, 's-Hertogenbosch of 's-Gravenhage voor zover al daar gevestigd van de Algemene Bank Nederland N.V., Amsterdam-Rotterdam Bank N.V., Kas-Asso- ciatie N.V., Bank Mees en Hope N.V. of Pierson, Heldring Pierson N.V., tegen ontvangstbewijs, het welk als toegangsbewijs voor de vergadering strekt. Houders van aandelen Heineken Holding N.V. zullen de vergadering als toehoorder kunnen bijwonen. Zij dienen daartoe te voldoen aan dezelfde voorwaarden ten aanzien van deponering hunner aandelen als gel den voor aandeelhouders van Heineken N.V. De hogergenoemde banken, alwaar deponering kan ge schieden, zullen te dezer zake een toehoorders-toe gangsbewijs afgeven. De Raad van Bestuur De Raad van Commissarissen 19 december 1975 Van een verslaggever ORANJESTAD/ARUBA BetiCO Groes, de leader van de Arubaanse partij Movamiento Electoral dd Pue blo (MEP), vindt dat Aruba vol gend jaar een datum voor de onaf hankelijkheid van het Antilliaanse eiland moet gaan noemen. Dat zou moeten gebeuren nadat een delega tie van de Arubaanse eilandsraad Nederland heeft bezocht. Volgens de Arubaanse politicus is de huidige crisis in de Antilliaanse regering (er werden drie MEP-mi- nisters ontslagen, onder wie Groes zelf) geen belemmering in het stre ven naar de aparte status van het eiland. De MEP vertrouwt er vol gens Groes op dat zowel Nederland als de andere Antiilen-edlanden (Bonaire en Curacao) geen bezwa ren zullen maken tegen het streven van Aruba, 'wanneer men In de gaten krijgt dat het Aruba ernst is met de aparte status'. Croes zei verder in Oranjestad dat zijn partij zich zeker tot het volk zal wenden, indien het zover komt dat Aruba in overweging moet gaan nemen de onafhankelijkheid een zijdig uit te roepen. Dat zou kun nen gebeuren door middel van een referendum, aldus de leider van de MHP, een partij die in de staten van de Antillen vijf van de acht Arubaanse zetels bezet en in de eilandsraad van Aruba dertien van de eenentwintig zetels. Van onze parlementsredactie DEN HAAG Minister Van der Stee vindt het voorkomen van overschotprodukties door een matige prijsstelling een te aanvaar den standpunt voor Nederland. Het lijkt hem beter dan een poli tiek, waarbij de prijzen en inkomens altijd stabiel en voor iedereen bevretdigend zouden zijn, maar waarbij ook regels gesteld moeten worden aan de produktie-omvang. Hij zei dit gisteren bij de be handeling van de landbouw- en visserijbegroting. is om in het levensonderihc voorzien dan kunnen zij ee^n standsaanvrage indienen. Voorwaarde is dat het bedr laatste jaren een fiseaal in heeft opgeleverd dat weliswa c ger lag dan. de bijstandsnon i zelfstandigen ongeveer twin* zend gulden) maar dat voh -1 was om in de privé-uitgav voorzien. Als het inkomen di niet toereikend is geweest vo privé-uitgaven. kan de bi f worden toegekend tot mas g het verschil tussen het. inkom de bijstandsnorm voor zelfst gen. Vooral in ruimer Europees verband is er volgens de minister reden om meer te matigen, en hij lichtte dit toe met het voorbeeld van de melk- produktie. De verschillen in pro- duktmteit in de EG lopen daarin sterk uiteen. 'Nederland is aller minst een marginale melkprodu cent, het Nederlandse belang is dus een niet al te hoge melkprijs, zodat de produktie in minder geschike gebieden van de EEG niet wordt aangemoedigd, liefst zelfs afge remd'. De prijsvoorstellen die de Europese commissie dezer dagen in Brussel heeft gedaan voor de landbouw hadden de minister volgens zijn zeggen verbaasd. Volgens hem scheppen deze voor Nederland niet voldoende waarborgen tot het be houd van de koopkracht. 'Het ver schil tussen de voorgesteld prijzen en de werkelijke kosten is te hoog. Het inkomen gaat erop achteruit, en van verbetering van koopkracht kan daardoor geen sprake zijn'. Helpende hand De minister maakte verder enkele uitwerking bekend van de rijks groepsregeling zelfstandigen, de re geling die bedrijven die tijdelijk in structurele moeilijkheden zijn ge raakt, de helpende hand moet bie den. Als ondernemers van land- en tuinbouwbedrijven een inkomen hebben behaald dat niet toereikend Van een verslaggever DEN HAAG Staatsbosbeheer! de strijd tegen de iepziekte H lijk ondersteunen. Bij besci» van minister Van der Steej landbouw en visserij is dit gen Een bijdrage bijdrage van J maal honderd procent kan «j gegeven in de kosten van ha len van door de ziekte aangj iepen. Hetzelfde geldt -oor de ten van het onschadelijk ij van besmet materiaal enl brozdplaatsen van de zir.lrtevd kers: de grote en de kieine I pintkever.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 10