lIlSlllSllI 4 Prachtige porceleinen kopjes uit de wereldberoemde Rosenthal Classic Rose kollektie Bij elk Philips koffiezetapparaat VOOr maar 16P (Winkelwaarde 52.-) 'Veiligheidsdiensten moeten snel nieuwe voorschriften krijgen' FAMILIEBERICHTEN DISCUSSIE-BIJEENKOMST C.D.A.-AMSTERDAM MUZIEK de krant helpt u op weg Justitiële werkgroep in rapport: Nieuwe boeken WOENSDAG 17 DECEMBER 1975 TROUW/KWARTET PS 8 - R| Kunnen telefonisch worden opgegeven van 9.00-16.30 uur 020-913456; van 16.30-20.00 uur 020-220383. Vandaag gedenken onze Ouders N. W. Spoel en D. P. Spoel-van den Akker dat zij op 17 december 1940 in het huwelijk traden. Wij jwMen deze dag niet ongemerkt voorbij laten gaan. Hun kinderen en kleinkinderen Voorburg. Koningin Wilhelminalaan 318 E 17 december 1975. Heden ontsliep met het uitzicht op enige heer lijkheid onze innig geliefde Moeder, Groot moeder en Overgrootmoeder Alida Petronella de Kruijf-Niesing weduwe van Hendrik de Kruijf in de gezegende ouderdom van 88 jaar. Uit aller naam: A. H. J. de Kruijf 's-Gravenhage, 15 december 1975. Huize „Uitzicht", Daal en Bergselaan 52. Correspondentie-adres: Nieuwendamlaan 522. De dienst van Woord en Gebed zal worden ge houden vrijdag 19 december om 11.00 uur in „Uitzicht", waama de begrafenis zal plaats hebben om 12.00 uur op „Nieuw Eykenduynen", Kamperfoeliestraat 2 A te 's-Gravenhage. Van ons is heengegaan Leonidas Hannibal Pieter Sahelangi Makaliwy Bandung: F. H. C. Makaliwy-Looho Delft: A. T. Makaliwy Dr Compagnie: F. Makaliwy Dr. Compagnie: A. Th. Makaliwy - Broeckmans Bandung. Jalan Maulana Yusuf 11 A. Indonesië. 12 december 1975. De begrafenis heeft plaatsgevonden op 15 de cember 1975. Dankbaar voor alles wat hij voor ons beteken de vervullen wij hiermee de droeve plicht u kennis te geven van het overlijden van onze Oom. Oud-oom en Huisgenoot, de weledele Heer Adriaan Jacob de Raad drager van de gouden eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, begiftigd met de legpenning van de gemeente Tilburg, oud administrateur der Hervormde Gemeente van Tilburg en Goirle. Hij overleed in het Sint Elizabethziekenhuis te Tilburg in de ouderdom van 91 jaar. Barneveld: E. W. de Boer-Binnema B. de Boer Emmen: H. J. Blnnema P. Binnema-Wessemius Nunspeet: J. K. Hommes-Binnema J. Hommes Diever: C. J. Binnema P. Binnema-Wessemius Emmen: J. M. Binnema W. Binnema-Molenaar Amstelveen: H. A. Hofman-Blnnema Sappemeer: H. H. Binnema T. Binnema-Scholtens Emmen: A. W. Binnema Geelon Vict. Australië: A. J. Deenick-Binnema J. W. Deenick Emmen: J. H. Harwig-Binnema L. G. Harwig Tilburg: D. C. de Bruijn-Evertse A. M. de Bruijn Tilburg: M. Evertse, huisgenote en kinderen Tilburg. 14 december 1975. Goirleseweg 116 A. De teraardebestelling zal plaatsvinden, op don derdag 18 december 1975 om 14.30 uur op de begraafplaats „Vredehof", Gilzerbaan te Til burg. Vooraf zal een rouwdienst worden gehouden in de Ned. Herv. Pauluskerk, Heuvelstraat 141, Tilburg, welke aanvangt om 14.00 uur. Gelegenheid tot condoleren vanaf 13.15 uur in de kerkeraadskamer van de Pauluskerk. De overledene is opgebaard in de rouwkamer, Wilhelminapark 127. Gelegenheid tot het brengen van een laatste groet woensdag van 19.00-19.30 uur. Liever geen bezoek. Geloofd zij God met diepst ontzag. Psalm 68 10 (oude ber.). In stille overgave des Geloofs is zacht en kalm van ons heengegaan onze lieve zorgzame Moe der en Oma Marretje Hoogendoorn sinds 1934 weduwe van Cornelis de Bree Zij mocht de leeftijd bereiken van 86 jaar. Hoewel wij bedroefd zijn. overweegt toch het gevoel van dankbaarheid dat zij zo lang bij ons mocht blijven. Hilversum: A. C. de Bree M. de Bree-Bolken Haarlem: J. van der Steege-de Bree Ede. T. Kruzlnga-de Bree Hilversum. J. de Bree A. de Bree-Linzel Nederhorst den Berg- M. Kulk-de Bree B. Kulk klein- en achter kleinkinderen Nederhorst den Berg, 16 december 1975. Dammerweg 41. De dienst van Woord en Gebod wordt gehou den op zaterdag 20 december a s. 's morgens om 11 uur in de Geref. kerk te Nederhorst den Berg. waarna de begrafenis op het Herv. kerk hof te Nederhorst den Berg zal plaats vinden. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in bovengenoemde kerk. Thuis liever geen bezoek, geen bloemen. Het gemeentebestuur van Dordrecht geeft met grote verslagenheid kennis van het plotseling overlijden van de Heer Mr. J. P. A. van der Hoeven oud-gemeentesecretaris van Dordrecht Namens het gemeentebestuur J. H. van Zuuren, burgemeester. Dordrecht, 16 december 1975. Met grote verslagenheid geeft het bestuur van de stichting „De Biesbosch" kennis van het plotseling overlijden van de Heer mr. J. P. A. van der Hoeven oud-secretaris van deze stichting. Namens het bestuur van de stichting „De Biesbosch", A. Brouwer, voorzitter. Dordrecht, 16 december 1975. „De Heer is mijn Herder" Tot onze diepe droefheid is op 13 december j.L op de leeftijd van 74 jaar, na een kortstondige ziekte, geheel onverwacht door God tot Zich genomen, mijn lieve Man, onze zorgzame Vader, Schoonvader en Opa Cornelis van Dijk Gezang 17. Utrecht: N. van Dijk-Brand G. van Dijk B. van Dijk G. van Dijk H. L. van Dijk-Lenten Goirle: E. Froman-van Dijk H. Froman en kleinkinderen Utrecht, 16 december 1975 Koningslaan 98 Liever geen bezoek aan huis De begrafenis heeft heden in stilte plaatsge vonden op de begraafplaats „Den en Rust" te Bilthoven. Plotseling werd onze scholengemeenschap op geschrikt door het droeve bericht dat onze Collega en Leraar L. J. van der Pol op 15 december is overleden. In de enkele maanden dat hij in onze gemeen schap werkte heeft hij zich als een enthousias te leraar en collega doen blijken. Zo zal hij ook in onze herinnering blijven voortleven. Wij bidden voor mevrouw van der Pol en haar kinderen dat zij Gods nabijheid mogen erva ren en dat zij ook getroost en gesterkt mogen worden door Zijn getuigenis. Namens het bestuur, personeel en leerlingen van de ..De Sav. Lohmanschool voor Chr. Mavo" K. Schotanus. Scheveningen, 15 december 1975. d'Eenvoudigen wil God steeds gadeslaan, 'k Was uitgeteerd, maar Hij zag op mij neder. Keer, mijne ziel, tot uwe ruste weder. Gij zijt verlost: God heeft u welgedaan. Op Gods tijd ontsliep in volle vrede in zijn Heere en Heiland, mijn geliefde Man en onze lieve Pappa Andries Lemson op de leeftijd van 44 jaar. Diny Lemson-Groothedde Robert Evert-Jan Rien Dinant Vroomshoop, 15 december 1975 Plantsoen 39 De rouwdienst zal worden gehouden op zater dag 20 december 1975 om 11.00 uur in de aula van de Chr. L.T.S. te Vroomshoop. Na de rouwdienst is er gelegenheid tot condoleren. Om 12.0 uur zal de begrafenis plaatsvinden op de begraafplaats „Dennenhof". ALGEMENE KENNISGEVING Op 12 december is van ons heengegaan mijn lieve Man, onze Vader en Opa Jaap van Asperen in leven huisarts te Haarlem op de leeftijd van 65 jaar. Sassenheim: W. van Asperen-Meerwaldt Aruba: Alice en Henk Barendregt- van Asperen Wim-Jaap Mariëtte Oud-Beijerland: Willeke van Asperen Kambiz Farrokhi Kamyar Sassenheim, 16 december 1975. Kagerdreef 62. De crematie heeft heden in stilte plaatsgehad. Na een moedig gedragen lijden werd uit ons midden weggenomen onze lieve Broer Jaap van Asperen op de leeftijd van 65 jaar. Haarlem: A. J. Schouten-van Asperen Ede: J. van Asperen Sj. van Asperen-Dogger Amsterdam: J. van Asperen G. E. van Asperen-Woortman W. M. van Asperen E. H. van Asperen-Gallas Santpoort: H. van Asperen A. van Asperen-Meerwaldt Velp: B. Kruisinga-Meerwaldt H. J. Kruisinga Haarlem, 12 december 1975. In Jezus ontslapen onze lieve Vader en Groot vader Jacobus Rozema weduwnaar van Jantje Goed op de leeftijd van 88 jaar. Zeist: J. Rozema Woudenberg: D. Stolte-Rozema G. Stolte Berkum: J. Gunneman-Rozema R. Gunneman Harderwijk: J. E. J. Rozema F. Rozema-Mulder Winterswijk: E. Rozema Borne: M. Verhoeven-Rozema P. G. Verhoeven en kleinkinderen Leusden, 16 december 1975. Verpleegtehuis „Lisidunahof". Correspondent ie-adres Veldkamp 13, Harderwijk. De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag ^9 december om 12.00 uur op de nieuwe begraif- plaats te Heerde, vanuit het rouwcentrum, Eperweg 1 te Heerde. Aanvang dankdienst 11.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de be grafenis in het rouwcentrum. In volle zekerheid van het geloof is na een kortstondige ziekte van ons heengegaan mijn lieve Man. onze zorgzame Vader Willem Straks eerder weduwnaar van Everdina Johanna Saabeel op de leeftijd van 71 jaar. Hoenderloo: J. H. G. Straks- van Dolderen Leiden: J. Straks Apeldoorn: N. Straks Hoenderloo, 15 december 1975. Krimweg 11a. Geen bezoek aan huis, geen bloemen. De dienst van Woord en gebed zal worden gehouden a.s. vrijdag om 12 uur in de Geref. kerk. Krimweg te Hoenderloo, waarna de ter aardebestelling zal plaatshebben op de be graafplaats aldaar. Gelegenheid tot condoleren na de plechtig heid in „Rust een weinig" te Hoenderloo. vanavond 8 uur RAI-congres- centrum, zaal 8. Onderwerp: Plichten en Perspectieven. Iedereen van harte welkom! Op de dag des Heren nam God tot Zich In Zijn eeuwige heerlijkheid, mijn Innig geliefde Vrouw, onze lieve zorgzame Moeder en Oma, Eempien Rabbers in d ouderdom van 76 jaar. Meppen, 14 dec. 1975. Dennekampen 9, Zweeloo. De rouwdienst wordt ge houden in de Geref. Kerk to Zweeloo, op donderdag 18 dec. om 12.30 u. Zij, die de overledene de laatste eer willen bewijzen, worden al daar om 12.00 uur ver wacht. Vertrek naar de be graafplaats om 13.00 uur. Gelegenheid voor condo- leantle in het Geref. Jeugd- gebouw, tussen 12.00 en 12.25 uur. Moeder is opgebaard in het rouwcentrum ..De Wolfs bergen", Weerdlngerstraat 150 te Emmen. Bezoekuur: woensdagavond 17 dec van 19.00 tot 20.00 uur. Bon voor inlichtingen N» om- Adres: Plaats la open enveloppe ronder postzegel renden aan: (XN.V.-Antwoordnr.1096 Utrecht, >A 1 Van onze Haagse redactie DEN HAAG Er zullen op korte termijn nieuwe voorschri moeten komen voor de particuliere bewakingsdiensten. Juist he dat deze diensten als paddestoelen uit de grond schieten (er op dit ogenblik ongeveer 12.000 particuliere veiligheidsme tegen ongeveer 36.000 politiemensen) zijn veel van de bestai regelingen sterk verouderd. De werkgroep bewaking en beveili ging. die in 1974 door minister Van Agt (justitie) is ingesteld, heeft de zer dagen haar eerste rapport uit gebracht over de particuliere bewa kingsdiensten. De werkgroep vindt dat de bewakingsdiensten een nut tige functie vervullen in de maat schappij, maar dat een ongecontro leerde ontwikkeling gevaren met zich mee kan brengen. Overheids toezicht is dus noodzakelijk. De bewakingsdiensten moeten volgens de werkgroep aan scherpe regels onderworpen worden. Zo zouden de bewakingsdiensten een vergunning moeten hebben van de minister van justitie en zouden zij door uniformen en legitimatie bewijzen duidelijk herkenbaar moe ten zijn voor zowel de burga le de politie. Bovendien zoudeieni functionarissen van de bewal b> diensten wat betreft hun bet^oi baarheid aan een uitgebreid tieel onderzoek onderworpen ten worden. Daarnaast verdiei jr volgens de werkgroep aanbe 19 dat er een gedegen vakopi komt voor de beveiligdngsfu narissen- De werkgroep vindt het af te de personeelsleden van de i heidsddensten met vuurwapen 's te rusten. Zij wil nog wel N onderzoeken of andere wapens als b.v. de wapenstok) nuttig" men zijn, net name met het zelfverdediging. Uw nieuwe huis, beoordeling, bouw en oplevering door A. Robbert de Borst. Uitg. van Kluwer, Wagenin- gen en Bouwcentrum, Rotterdam in de casa-reeks. 120 blz - 13,90. Menuboek, met 75 menu's en wijn adviezen, door W. Born. Uitg. Zo mer en Keuning, Wageningen. 183 blz - 24,50. Bij uitgeverij Scheltens en Giltay, Den Haag is het dertiende deel van de Nederlandse Larousse Encyclope die verschenen. Dit deel gaat van IRAK tot KIMBA. In dit deel zijn vele landen opgenomen: Israël, Ita lië, Japan, Joegoslavië, Jordanië, Je men, om er maar "enkele te noemen. Dit deel heeft 716 pagina's Science finction verhalen van uitg. Meulenhoff, Amsterdam:. Alfa drie, samenstelling W. Flamen f306 blz - 10.50Zwaarden in de mist door F. Leiber (215 blz - 8,901; Van kat tot ultramens, door A. E. van Vogt <304 blz - 10,50». !U eri K Bij uitgeverij Fontein, De Bil schenen de volgende science- verhalen: Het edict, door M. I (191 blz - ƒ14,50); De wereld» T. Sturgeon (192 blz - ƒ14,50 pentagram in de toren, J. Vi (126 blz-ƒ10,— Zelfvertrouwen kun je leren soonlijkheidsvorming door oei geschreven door P. Lauster Veen, Wageningen. 152 blz - Katten kennen, door R. Wolf Braemer. Behandeling, gedra komst, fok en rasstandaards Veen, Wageningen. 183 blz - Groepstraining, leermethode: P sociale vaardigheid door drs. Stemerding. Uitg. Samson fle phen a. d. Rijn, in de sociale: turele reeks. 138 blz - geen p gave. ABC voor de skisport, door Overbeeke. Uitg. Luitingh, 191 blz - 18,90. The making of a saint, the comedy of Jean Jacques Ror- door J. H. Huizinga. Uitg. I Hamilton, Londen. 285 blz. De zuiverste liefde is die tt man en zijn paard, interval# schakers door M. Pam. Uitg t- sing, Amsterdam. 207 blz - 1 1 Vier echte Rosenthal kopjes van porcelein met schitterende tekening in reliëf. In fraaie geschenkdoos. Bij aankoop van elk Philips koffiezetapparaat kunt u Zo wordt koffiedrinken helemaal koffiegenieten. tijdelijk 4 van die prachtige porceleinen kopjes uit Koffie gezet door een apparaat met een de wereldberoemde Rosenthal Classic Rose kollektie uniek ontkalkingssysteem. En gedronken uit krijgen voor maar 16,95 (winkelwaarde 52,-). zo'n bijzonder exclusief Rosenthal kopje. HD 5111 Hl 2 tot 5 kops 2 tc 64.50 89 Ook met aan/uitschakelaar 69,50. HD 5129-GZS 2 tot 10 kops 94- Ook met aan/uitschakelaar 99,-.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 12