Pijltjes ETftrciiTRrs Zeeuwse vissers negerö. vangstbeperking in 19 Generaal Kruis (73) overleden FAMILIEBERICHTEN MUZIEK de krant helpt u op weg wordt lid van het SERVIES de krant helpt u op weg Al 570 processen-verbaal dit jaar Westerse reders laken Russische" concurrentiè Sneeuwberichten MAANDAG 15 DECEMBER 1975 TROUW/KWARTE Kunnen telefonisch worden opgegeven van 9.00-16.30 uur 020-913456; van 16.30-20.00 uur 020-220383. De Heer is mijn Herder. Psalm 23 (onberijmd). Op zondag 14 december heeft de Heere tot Zich genomen, mijn lieve Vrouw, onze zorg zame, lieve Moeder en Oma. Antje Reemeyer echtgenote van J. v. d. Meulen; zij is 80 jaar geworden. Castricum: J. v. d. Meulen Castricum: J. A. v. d. Meulen M. v. d. Meulen-Catsburg Utrecht: H. v. d. Meulen C. v. d. Meulen-Roorda Wormerveer: A. v. d. Meulen P. v. d. Meulen-Catsburg Kleinkinderen en achterkleinkind. Castricum, 14 december 1975. „De Santmark", kamer 211. De overledene is opgebaard'in de aula van „De Santmark". Bezoek aldaar: .woensdagavond van 19.00-19.30 uur. De rouwdienst zal gehouden worden in de aula van de begraafplaats „Onderlangs" te Castri cum, op donderdag 18 deqember a.s. om 14.00 uur, waarna de begrafenis zal plaatsvinden. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condo leren in de aula van de begraafplaats. In Christus ontslapen mijn lieve Vrouw, onze lieve Moeder, Schoonmoeder en Oma Adriana Meyers-Onderwater Noordwijk: J. P. Meijers H. Meijers A. Meijers-De Haan M. Algra-Meijers A. Algra G. van Asten-Meijers J. van Asten W. Meijers C. J. Meijers-van Nes A. J. Meijers A. J. Meijers-Spierenburg P. C. Meijers B. Meijers-De Kam J. P. Meijers A. Stern berg-Meijers S. Sternberg Noordwijk aan Zee, 13 december 1975 Bejaardencentrum „Groot Hoogwraak". De rouwdienst zal worden gehouden op woens dag 17 december 1975, om 13.15 uur in de aula van het bejaardencentrum „Groot Hoogwraak", waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats te Noordwijk om 14.00 uur. Gelegenheid tot condoleren op dinsdag 16 de cember 1975 van 19.00-20.00 uur in de aula van „Groot Hoogwraak". Bergen op Zoom: Noordwijk: Hij die rustig en stil. Zich steeds voegt naar Gods' wil. Hem in alles vertrouwd en gelooft; Die slechts hoort naar Zijn stem. Zich geheel geeft aan Hem. Smaakt een vreugde, die nimmer verdooft. Heden ontsliep in haar Heer en Heiland, onze lieve Moeder, Grootmoeder en Overgrootmoeder Margje Hoek, geboren Kooyman weduwe van Leendert Hoek, op de leeftijd van ruim 93 jaar. Amerongen: G. J. Hoek Zeist: C. P. Hoek D. M. A. J. Hoek-van de Griek Uithoorn: L. H. Hoek J. S. Hoek-Jagersma Laura en Marten Amsterdam: Janeke M. Hoek Amerongen, 14 december 1975 Zendings Diaconessenhuis, Jan van Zutphenweg 4. De begrafenis zal plaatshebben te Amerongen op de Nieuwe Algemene Begraafplaats, woens dag 17 december a.s. om 11.30 uur. Hieraan voorafgaande zal om 10.30 uur een rouwdienst gehouden worden in de Kerkzaal van het Zendings Diaconessenhuis te Ameron gen. Jesaja 49 16 Heden nam de Heere van ons na een korst- stondige ziekte, onze lieve Zuster, Schoon zuster en Tante Adriana Geertruida Verbaan op de leeftijd van 71 jaar. Mede namens verdere familie: J. H. Verbaan. Schevenipgen, 13 december 1975. Korendijkstraat 62. Correspondentie-adres: Westduinweg 1377. Geen bezoek aan huls Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleren dinsdagavond van 7.008.00 uur in Rouwcentrum Scheveningen ,,'t Statenhuys", Statenlaan 78. De teraardebestelling zal plaatshebben woens dag 17 december te 12.30 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Kerkhoflaan. Vertrek vanaf ,,'t Statenhuys" te 12.00 uur. Na een lang. moedig en geduldig gedragen lijden nam God tot Zich, onze geliefde Zwager en Oom Herman Overweg echtgenoot van M. A. E. Goudriaan, oud 67 jaar. Rijnsburg: L. J. Goudriaan A. Goudriaan-Zandbergen Ermelo: J. P. Goudriaan N. Goudriaan-v. d. Dool Oudewater: A. Goudriaan C. Goudriaan-Knijf Woerden: K. Goudriaan C. Goudrlaan-de Gier Oudewater: Joh. Goudriaan A. Goudriaan-van Diën Neven en nichten. Apeldoorn, 13 december 1975 ,,'k Zal dan gedurig bij U zijn, in al mijn noden, angst en pijn..." Plotseling nam de Here uit ons midden weg onze geliefde Zuster, Behuwdzuster, Tanten en Huisgenote Gerredina Petronella Berkhey-Voskamp in de leeftijd van 68 jaar. 's-Gravenzande: D. Voskamp A. J. B. Voskamp-Boon Rotterdam: M. F. Voskamp Hoek van Holland: F. A. Buitenhuis-Voskamp Naaldwijk: Adr. Voskamp J. Voskamp-Snapper Hoek van Holland: P. van der Kaaden Neven en nichten. Hoek van Holland, 12 december 1975. 's-Gravenzandseweg 251. Gelegenheid tot condoleren aan het wonhuis maandag 15 december van 19.00-21.00 uur en na de begrafenis in de aula van de begraafplaats. De rouwdienst zl worden gehouden op dinsdag 16 december a.s. om 13.30 uur in de aula op de Alegemene Begraafplaats te Hoek van Hol land, waarna de bijzetting in het familiegraf zal plaatsvinden. Voor ons toch nog onverwacht heeft de Here tot Zich genomen onze Vader en Grootvader Lodewïjk Gerardus van Kamp Weduwnaar van M. D. Bouwman, op de leeftijd van 8 3jaar. Capelle a.d. IJssel: S. A. van der Ven-van Kamp A. van der Ven Voorburg: W. van Kamp C. van Kamp-van der Zwan Rotterdam: G. J. van Kamp W. J. M. van Kamp-Svhell Arnhem: H. M. J. Edelschaap-van Kamp K. Edelschaap Oakville (Canada): L. G. van Kamp H. van Kamp-Vermeltfoort en kleinkinderen Rotterdam, 12 december 1975 „Borgsate", kamer 416 Meidoornsingel 181 Corr. adres: W. van Kamp. Klaverweide 77, Voorburg. Bezoek en gelegenheid tot condoleren, maandag van 19.00-19.30 uur in de rouwkamer van 3orgsate', ingang Meidoornsingel 183. De rouwdienst zal gehouden worden, woensdag a.s. in genoemde rouwkamer om 13.30 uur, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats 'Crooswijk", Kerkhof- laan 1. Aankomst aan de begraafplaats ca. 14.20 uur. Heden nam de Here, voor ons toch nog onver wacht, van ons weg mijn lieve Man. onze ge liefde Vader, Grootvader en Overgrootvader Pieter Crezee echtgenoot van J. L. Leenhouts, eerder gehuwd geweest met J. van Vliet, op de leeftijd van 81 jaar. Psalm 68:10 (oude berijming). Hooge Zwaluwe: J. L. Crezee-Leenhouts Emmeloord: L. Maris-Crezee C. Maris N. Crezee M. van Dueren den Holander-Crlezee C. J. van Dueren den Hoander E. Neve-Crezee A. Neve Kleinkinderen en achterkleinkind". Hooge Zwaluwe, 13 december 1975. Julianastraat 21. De rouwdienst zal worden gehouden op woens dag 17 december des namiddags om 2.00 uur in De Rank". Julianastraat te Hooge Zwaluwe, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden ojj de N.H. Begrafplaats te Hooge Zwaluwe. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in ,J)e Rank". Geen bloemen. Hoge Zwaluwe: Fijnaart: Leiden: De Here nam onverwacht tot Zich onze lieve Man, Vader en Opa Jan Evertse op de leeftijd van 64 jaar. Dalfsen: H. Evertse-Post G. van Ankum-Evertse H J. van Ankum BalkbrugH. Evertse H. Evertse-Smit Dalfsen: J. Vegter-Evertse K. A. Vegter Den Ham: W. Bruggeman-Evertse A. Bruggeman Velsen: T. H Evertse M. F J Karthaus Amstelveen: W. Evertse A. M. C. Evertse-Crinse le Roy en kleinkinderen. Dalfsen, 13 december \§i$. Kerkplein 11. Geen bezoek Geen bloemen. Een rouwdienst zal D.V. worden gehouden donderdag 18 december a.s om 12.15 uur in de Gereformeerde Kerk, Pleyendal te Dalfsen, waarna de teraardebestelling om plm. 13.00 uur op de Algemene Begraafplaats te Dalfsen zal plaatshebben. Gelegenheid voor condoleantie van 11.30-12.00 uur in de Gereformeerde Kerk. God nam tot Zich op de leeftijd van 72 Jaar onze geliefde Zwager Hendrik van Groningen Abbenes: A Snaterse-Sprultenburg a. Snaterse Beinsdorp: J. de Jonge- Sprultenburg Australlé: J. Spruiten burg Oudewetering: a. Sprultenburg jurgerveen: D v. d. Blom- Sprultenburg 3ennebroek: H Sprultenburg Oudewetering: J. Sprultenburg personeel gevraagd ADVOCATENKANTOOR Mr J. van der Plas c.s. Stationsplein 7, 's-Gravenahge. vraagt: ambitieuze assistente voor diverse werkzaamheden. Typevaardigheid gewenst. Leeftijd 17 18 jaar. woonruimte aangeboden Zoekt U naar een kamer of etage, kom dan naar het kamer- en eta- gebem. bedrijf ..Woningbureau Centrum." EERSTE Sweelinckstr. 47. Den Haag. Vlakbij de Groot- Hertoginnelaan en de Laan van Meerdervoort. Tel. 070-602347 en 070-604791. Geopend van maan dag t/m zaterdag. Steeds van 10 u t/m 19 u. T105 woonruimte gevraagd KamerSjetages en flatwoningen te huur gevraagd. Gest. en/of Gem. evt. leeg te aanvaarden. Met of zonder overnamekosten. Woning bureau „Centrum" EERSTE Sweelinckstr 47. Den Haag Tel 070-B02347 en 070- 604791. Geopend van maandag 1/ n zaterdag. Steeds van 10 u. t/m 19u. T106 auto's en autobenodigdheden DATSUN AOTOBEOR'JF BROERTJES SASSELHE02'22-129/' VAN ALPHEN VERHUIZINGEN overzeese VERPAKKINGEN en verwarmde meubelopslag Jeri- cholaan 61 a. tel010-123014 T207 onderhoud en reparatie Schildersbedrijf, vrijblijvend prijs- I opgaaf behang-, wit- of schilders- Een ouderwetse MEUBELMAKER werk. -Tijdens de wintermaanden of STOFFEERDER nodig. Bel dan korting. Tel. 070-644122 T109 020-723537-325079. T009 zaken en hypotheken, verzekeringen Advies Fin.kantoor Ommoord kunst en antiek Verschenen ANTIEKGIDS NEDER LAND 1976. Ruim 400 pag. infor matie 8.50. 1600 adressen. In de boekhandel of bij De Tijdstroom. Postbus 14, LoChem. T013 kleding en kapsel Goed idee. Bont, prachtig kerst geschenk!! De grootste en goed- koopste bontzaak v. Nederland. Duizenden korte en lange BONT MANTELS. Nu werkelijk sensatio nele lage kadopri|zen' Mi garan tie. Desgew. soepele kredietservi ce. De Bontkoning, Hoogstraat 97, F;otterdam-Ctel 010-117117, Parkeren v. zaak Bij koop reisgeld v 2 pers terug (ook benzine) Vrij dag tot 21 uur open11 22 en 23 de cember koopavond tot 21 uur Wij zouden het er wel m willen pompen. Voor schnjl-, tel- en re kenmachines eerst ki|ken bij AVE- HA Meer dan 500 machines in voorraad. Prijzen va 75 's zaterdags geopend Aveha. im porteurs van kantoormachines. Schieweg 50. Rotterdam. Tel 248437 T231 MO-TEX Sirtds 1937 specialisten op het gebied van* meubel- en ta- pijtreimging aan huis. volgens de shamponeer en-of stoommetho- de Gaarne verstrekken wij u in lichtingen onder |el. nr 207720 SCHILDERSBEDRIJF voor al uw witmuurverf. behangen, schilder werk Gespecialiseerd in witten van plafonds en muren Tijdens de wintermaanden 20 pet. korting. Tel 070-644122 T131 TELEFOONBEANTWOORDERS verkoop - huurkoop - leasing. Fa. Van Huis. tel 020-934208 T031 Zorg dat v of jij er bij komt UW BIJBEL beter leren kennen? Wordt dan lid van onze Bijbelclub De Open PoortPostbus 105. Hoogeveen Tel 05285-477. T031 foow.o<*sMGswej) bras JE xwaajjks OVER MUM VROUW avvjr-TB Ml BEVKoeK Bon voor inlichtingen Kaam:. Adrea: Plaats:. CJ4.V.- Antwoordnr.1098 VLISSINGEN De Zeeuwse kottervissers, aangesloten bij de Zeeuwse Vereniging voor visse- rijbelangen (Zevibel) willen in 1976 niet meewerken aan de vangstbeperkende maatregelen van de regering. Ze zullen minister Van der Stee zelfs geen enkel voorstel meer doen op het gebied van quoteringsregels, omdat Van der Stee alleen in vangstbeperking en verregaande sanering van de vissersvloot een oplossing ziet. De Zeeuwse vissers hebben dit meegedeeld in een telegram aan de Stichting Nederlandse visserij na een emotionele vergadering in Vlis- singen. Volgens voorzitter drs. Loc- kerveeir van Zevibel zijn de sane ringsmaatregelen onvoldoende. Daarnaast zijn de quoterimgsmaat- regelen zo ingrijpend, zegt de heer Lookerveer, dat ze veel koude sane ring tot gevolg zullen hebben. Het harde standpunt van de Zeeuwse vissers, dat volgens de heer Locker- veer ongetwijfeld ook door andere verenigingen en bonden voor vissers dn Nederland zal wordien overgeno men kan betekenen dat de Neder landse visser illegaal zal moeten gaan werken. Daarom is het zo belangrijk meent de heer Locker- veer, dat de hele Nederlandse visse rij één gelijk standpunt inneemt in deze zaak. Afgelopen donderdag heeft minister Van der Stee tijdens een gesprek met belanghebbenden in de visserij gezegd te verwachten dat de quote ringsmaatregelen van blijvende aard zullen zijn. Intussen is met de officieren van justitie afgesproken dat vissers niet vervolgd zullen worden als zij een bijvangst van tong aanvoeren van minder dan 200 kilo of minder dan drie procent van hun totale aanvoer. Minister Van der Stee heeft 'dit verteld in het Vara radio; ma 'In de rooie haan'. De vertelde dat dit jaar tot kp vember al 570 process» B zijn opgemaakt, tegen ov fl van de internationale van yt kingsvoorschriften. tei LONDEN Westeuropese panse reders willen dat h ringen optreden tegen 'j penetratie door Oosteurop delsvloten' in het wester» vaartverkeer. Zo'n actie n den ondernomen als wes en Japan niet snel in het. oiële vlak met de Oost-blos tot overeenstemming kon wat in het westen wordt b10 als concurrentievervalsend regelen die dje oost-blok lal* men. Op een vergadering van in Londen werd gesteld dscl ogenblik 70 percent van <1 tussen de Sow jet Unie Europa vervoerd wordt doo schepen. Tussen 1970 en de capaciteit van het Sow)® vaandijvloot aanzienlijk j (25 prodent) dan de rest wereldhamdeisvloten. De Kp Reders vereniging wijst staatssecretaris Van Hultef® beleidsnota 'Nederland vaart' ook heeft gesproker agressieve opbouw en agressievere gebruik van d van de oost-blok landen. I >t zal in een commentaar beleidsnota aandringen o totstandkoming van een discriminerende prak tij k< zeescheepvaart. DEN HAAG Op 73-jarige leef tijd is in zijn woning in Den Haag overleden generaal buiten dienst mr. H. J. Kruis, die chef van de staf was van het militair gezag in de jaren 1944-1946. De heer Kruis werd in 1922 tweede luitenant, in 1931 voltooide hij een rechtenstudie in Utrecht. Na diverse functies, werd hij in 1939 aangewe zen als adjudant van minister van defensie Dijkxhoom. Op 13 mei 1940 vertrok hij naar Engeland, waar hij in 1943 belast werd met de voorbereiding van het militair ge zag. In 1945 werd hij luitenant- generaal, in 1949 generaal. In 1951 werd hij eervol ontheven uit zijn functie van voorzitter van de verenigde chefs van stavan. Kruis' vertrek was een gevolg van diepgaand meningsverschil tussen hem en de minister van oorlog 's Jacob over de wijze waarop de strijdkrachten moesten worden ge organiseerd. Eerst in 1955 werd hem op verzoek eervol ont slag verleend uit de dienst. Mr. Kruis trad in 1953 in dienst van het concern 'American Ex press', van welk bedrijf hij in 1957 overging naar de KLM, waar hij adviseur van de directie werd en zich voornamelijk bezighield met 'Holland Promotion' Later was hij hoofd van de dienst commerciële zaken van de KLM. Van zijn hand verscheen onlangs het boek 'Generaal in Nederland', dat mémoires bevat. Eerder publi ceerde hij 'Op de bres vo T lands onafhankelijkheid' 'De praktijk van het militi recht' (1931), 'Op inspect: en 'Nedenand paraat?' (L zijn laatste boek maakte i L, gewag van 'veel voldoenir van veel teleurstelling', den tijdens een boeiende*, loopbaan, waarin de hoog" werd bereikt. Die tele 2 heeft in het bijzonder b op zijn ervaringen met h< 'f Militair Gezag (MG). De bemoeienis van het Mi zag nam op letterlijk alle van overheidsbemoeiing f om langzaam terug te I jj maart 1946. De 'verschijnt 1 machtsontwikkeling' bij Ir tair Gezag leidden eerst i rustheid en later tot grote heden en wrijvingen- Van onze weerkundige medewerker Het heelt stevig gevroren in het weekend Op de vliegbasis Twente werd op 1,5 meter hoogte tussen 8 en 9 uur zondagmorgen 9.2 graad Celsius geregistreerd, vlakbij de grond werd hei, —12 5 graad Celsi us. strenge vorst. Deze ene kou- inval deed het kwik al lager dalen dan in de gehele voorafgaande winter var. 1974- 75. toeft —61 te Winterswijk op 16 februari de laag ste waarue was. Ir, Hoogeveen werd een minimpm van 5.2 geregis treerd (bij de grond 7), in Ten Post 4.8 graad en vlak boven een dun sneeuwlaagje 10 graden Celsius. Gisteren werd het daar maximaal plus 1.5 graad, zodat er geen ijsdag was. Hei is trouwens in Ten Post, gelegen ui het vaak zo koude Groningen in bijna twee jaar/ nooit meer tot een echte ijs dag gekomen met maximumtempe ratuur onder nul: de laatste was op 2 januari 1973, een grote bijzonder heid! Een sterke temperatuurdaling deed zich voor Ir. poolluchi die daarvoor enkele sneeuwbuien de kop had in gedrukt. Dat. het ondanks het ont breken van een sneeuwdek op de vliegbasis Twente nog zo streng kon vriezen mnet vooral ook geko men zijn ooor de grote droogte van de lucht in combinatie met verre gaande opheldering er stilte onder een uitloper van hogedruk. Die ont sproot ml een hoofdcentrum van 1041 millibar ten westen van Ier land. Langs de noordelijke flank ervan verplaatst zich een vrij brede zachte oceanische luchtstroming die de temperatuur in Zuid-Scandi- navlë binnenkort tot 8 a 9 graden Celsius zat doen stijgen. Ook in het Noordzeegebied is nu wat zachter weer op komst, zij het dat het doordringen van de oceaanlucht vertraagd wordt door de hogedruk- rug. Die kan in de afgelopen nacht op nieuw 3 tot 5 graden vorst hebben geracht, maar over het noorden Amsterdam onbewolkt De Bilt onbewolkt Deelen onbewolkt Eelde zwaar bewolkt Eindhoven - mist Den Helder licht bewolkt Luchth. R'dam 'onbewolkt Twente onbewolkt Vlissingen onbewolkt Zd. Limburg onbewolkt Aberdeen zwaar bewolkt Athene licht bewolkt Berlijn geheel bewolkt regen onbewolkt onbewolkt half bewolkt geheel bewolkt geheel bewolkt geheel bewolkt regen half bewolkt regen zwaar bewolkt onbewolkt half bewolkt geheel bewolkt zwèar bewolkt Barcelona Brussel Bordeaux Frankfort Genève Helsinki Innsbrück Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Spilt Stockholm Wenen Zürlch geheel bewolkt Casa Blanca geheel bewolkt Istanboel regen Las Palmas geheel bewolkt Tunis zwaar bewolkt licht bewolkt half bewolkt onbewolkt half bewolkt onbewolkt zwaar bewolkt schoven gisteravond wolkenvelden die de nachtelijke afkoeling kun nen heber, tegengegaan. De de pressie-activiteit blijft groot In Noordwest- en Noord-Europa waar bij vooral het kleine eiland Jan Mayen *t de aanlooproute ligt. Doordat het hogedrukgebied be trekkelijk dicht bij ons land blijft zal de neerslagkans aanvankelijk klein zijn. Wanneer een koufront onze streken zal bereiken en passe ren kan dat hier eo daar een bul geven waarna de nachtelijke tem peraturen op een wat hoger peil zullen komen. In de Europese bergen is de afgelo pen dagen sneeuw gevallen. De wintersport draait echter in het Duitse oergland toch lang niet op volle toeren. In het Zwarte Woud meldt Feldberg 17 tot 23 cm sneeuw. De gemiddelde sneeuw hoogte op de Beierse Alpen is 33 cm met uitzondering van de zeer hoge'pistes bij Garmisch Partenkir- chen en Oberstorff: 80 tot 100 cm. In het Oostenrijkse Vorariberg kan bij 50 tot 80 cm sneeuw goed ge skied worden. googwater 16-12-75. Vlissingen 0.08-12 26: Hart ngvlletslu! zen 1.44-14 04; Rotterdam 2 54-14.58: Scheven- togen 1 22-13.39; IJmulden 2 01-14.16; Den Helder 5 27-17 51- Harllngen 7.50-2Q.21: Delfzijl 10.01-22.37.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 8