'Verhoging minimumloon per 1 juli halveren' lliBlSlslli Minimumloon verhoogd Onbegrip over besteding fonds 'Geven voor leven' wielefheeft, wordt lid van het <m Raad v. State vermaand om onbegrijpelijke taal 'Spanje niet tot EG toelaten' Nieuwe boeken Rectificatie Geen zinnen van tien pagina's lang FAMILIEBERICHTEN )NDERDAG 4 DECEMBER 1975 TROUW/KWARTET 9 fan onze sociaal-economische redactie )EN HAAG De regering denkt erover de verhoging van het minimumloon op 1 juli volgend jaar ie halveren en de helft door te schuiven naar 1 januari 1977. De verhoging zal, naar wordt ver pacht, dan niet vier procent, maar twee procent bedragen. ktinister Boersma zei dit gisteren ils een zeer voorlopige gedachte in Ie Tweede Kamer. Het minimum - oon gaat op 1 januari al omhoog net 7,1 procent. Door ook nog eens grote verhoging op 1 juli, die pooitvloeit uit de wet, zou het mi- limumloon aanzienlijk sterker stij- ;en dan de andere lonen in 1976. )e KVP had al gesuggereerd de nenhogiing van het minimumloon op 14 juli volgend jaar nagenoeg ge heel achterwege te laten. De PvdA daarentegen, liet zich ook gisteren in de Tweede Kamer weer zeer geserveerd uit tegenover gedach- ra om de wettelijke halfjaarlijkse perhogingen van het minimumloon polgend jaar niet onverkort te bandhaven. Over de verhoging van de overige JAO-lonen halverwege volgend jaar »i minister Boersma dat de rege- ing wel degelijk van plan is de oonontwikkeling voor geheel 1975 e regelen. Met opzet heeft de rege ring zich echter nog niet uitgespro ten over een eventuele prijscom- ensatie op 1 juli volgend jaar in ie CAO-lonen. De regering wil na- aelijk eerst de prijsontwikkeling ussen november en april afwach- en. Als deze prijsstijging zo tegen- ralt dat een werknemer met onge veer twintigduizend gulden jaarin komen erdoor in 1976 in inkomen ichteruiit zou gaan, dan wil de re ening nog iets doen aan loonsver hoging bij wijze van prijscompen satie halverwege volgend jaar, bij voorbeeld in de vorm van een uit kering ineens, aldus Boersma. Minister Lubbers stelde 'forse mis verstanden' vast bij onder andere mevrouw Barendregt wat betreft de invloed die de overheid nu al heeft op investeringen in de bedrijven. 'Het is een volstrekte farce te stel len dat investeringen in Nedeeland kunnen plaatsvinden in vrijheid op een ongewenste maatschappelijke manier', stelde Lubbers. Wel moest de minister toegeven aan het PvdA-lameriid Poppe dat de in vloed van de overheid voornamelijk bestaat uit tegenhouden van be paalde Investeringen, en maar ten dele uit uitlokken van investerin gen. Dat uitlokken vormt slechts een 'zwakke bijsturing', zei de mi nister. Lubbers meende, integen- stelling tot geluiden van PvdA-zij- de, ook dat het toetsen van inves teringen op de eerste plaats een zaak is voor het personeel in de onderneming. 'De eerste toets ligt bij het personeel. Het is toch in be langrijke mate hün onderneming,' zei Lubbers. Roolvink vond dat de ondernemers veel meer de ondernemingsraad moe ten betrekken bij hun investerings beleid. 'Ik begrijp die koudwater vrees van de ondernemers niet. On dernemingsraden hebben eenvoudig het recht op redelijke inspraak met betrekking tot investeringen', aldus de ARP-er. Wel vond hij het wat ver gaan dat de regering op dit punt al meteen dreigt met wetswij ziging. Deze stok achter de deur vond Roolvink minder nodig. Arbeidsplaatsen inöster Lubbers vertelde dat door en matiging van de loonkosten- itijging in 1976 met twee procent er op den duur 25.000 arbeidsplaat sen méér zouden komen in Neder land dan zonder deze matiging. Een matiging gedurende vijf jaren ach tereen van de loonkostenstijging met één procent per jaar zal zelfs leiden tot zestigduizend arbeids plaatsen meer. Lubbers vond deze cijfers erg hoog, maar wel zei hij srbij dat deze effecten slechts met leel grote vertraging optreden. loger personeel Minister Boersma voelde wel voor e suggestie van PvdA en PPR en ndernemingsraden in te schakelen ij de controle op de Inkomens van oger personeel, dat niet onder de JAO valt. De ondernemingsraden ouden er dan op kunnen toezien oolk deze niet-CAO-salarissen idioen an de inkomens-matiging.' Le minister wilde deze zaak echter 't nu, maar pas bij de komende jziging van de wet op de ondier- lingsraden behandelen, komend irjaar. De PvdA wil ook de economische controledienst van het ministerie economische zaken meer inge- •Jiakeld zien bij het controleren in inkomensmatiging bij beoefe nen van vrije beroepen. De ECD iu bijvoorbeeld meer bezoeken inen brengen aan mensen in de ije beroepen en kunnen werken 't accountantsrapporten zoals ook belastingdienst dat doet, aldus het Kamerlid mevrouw Barendregt (PvdA). Loonsubsidie Pe heer Roolvink (ARP) had grote pezwaren tegen de honderd miljoen gulden die d>e regering als loonsub sidie wil geven aan zwakke bedrijfs takken die in moeilijkheden kun nen raken door de verhoging van het minimumloon op 1 januari a.s. bet 7,1 procent. 'Dit is een hoogst gevaarlijk pad, een onbegaanbaar pad, waarop we zullen vastlopen,' Roolvink. Hij waarschuwde voor olievlekverwerking. Binnen de kortste keren is de overheid hon- ierdian miljoenen kwijt aan dit loonsubsidies, vreesde hij. Hij er uitsluitend mee akkoord gaan als het voor slechts een jaar sou zijn. Mevrouw van der Heem (PPR) daarentegen was juist blij dit soort loonsubsidies en zag als instrument voor economische grote toekomst voor. Van een verslaggever DEN HAAG De bruto minimumloonbijdragen voor werknemers van 23 jaar en ouder worden met ingang van 1 januari 1976 verhoogd van 1344,20 tot 1440,40 per maand. Per week is dit een verhoging van 310,20 tot 332,40. Per dag is het een verhoging van 62,04 tot 66,48. Dit heeft het ministerie van sociale zaken gisteren bekend gemaakt. Het minimumloon wordt verhoogd op grond van de jaarlijkse aanpassing. Het minimum jeugdloon wordt ook verhoogd per 1 januari 1976. De nieuwe lonen zijn: 15 jaar: 576,20 per maand en 133,per week 16 jaar: 684.20 per maand en 157,90 per week 17 jaar: 792,20 per maand en 182,80 per week 18 jaar: 900,30 per maand en 207,80 per week 19 jaar: 1008,30 per maand en 232,70 per week 20 jaar: 1116,30 per maand en 257,60 per week 21 jaar: 1224,30 per maand en 282,50 per week 22 jaar: 1332,40 per maand en 307,50 per week. De wet minimumloon kent als algemene regel, dat bij een kortere arbeids duur het minimumloon naar evenredigheid lager is. Dit geldt onder andere voor werknemers, die leerplichtig zijn en een aantal dagen per week onder wijs volgen. Daarom bedraagt het minimum jeugdloon voor een 16-jarige met twee dagen leerplicht drievijfde van het vastgestelde loon. Dat is 410,52 per maand. ■nunHamBwaBMaaHnmnaauaBBBsranRia AMSTERDAM Het Koningin Wilhelminafonds heeft gisteren laten weten het antwoord over de besteding van de gelden van de actie 'Geven voor leven' van de actievoerders Johan van Bode graven en Jan van Hillo en van de kinderartsen niet te begrijpen. De Amsterdamse kinderarts dr. P. A. Voute heeft inmiddels ge zegd akkoord te gaan met de besluiten van het KWF over het ver delen van het fonds. Zoals eerder deze weeik bekend werd gemaakt heeft het KWF-be stuur 14 miljoen gulden bestemd voor uitbreiding van fundamenteel kankeronderzoek, drie miljoen voor bevordering van studie en behan deling van leukemie en de centrale documentatie en bestudering van solide tumoren en 48 miljoen voor de bevordering van de ontwikkeling van een beperkt aantal oncologi sche kinderafdelingen. Daarvan zijn 26 miljoen bestemd voor cen tra in Amsterdam, Rotterdam, Gro ningen en eventueel een vierde centrum in het zuid-oosten van het land en 22 miljoen voor de re search. De heer Van Es, voorzitter van het KWF, zei het antwoord van 'ande ren' niet te begrijpen. Met anderen bedoeld hij Johan van Bodegraven en Johan van Hillo van de NCRV en de kinderartsen, diie niet op de persconferentie aanwezig wilden zijn. De heer Van Es zou verder de indruk hebben gekregen dat de 'an deren' op het standpunt staan dat ruim vijftig miljoen gulden gelijke lijk over de centra in Amsterdam, Rotterdam en Den Haag verdeeld zou moeten worden. Die centra zouden volgens de anderen dan ook belast moeten zijn met de verde ling van het geld voor research. tweemaal hetzelfde onderzoek ge schiedt 'Door een centrale aanpak kan duplicering voorkomen wor den', aldus de KWF-voorzitter. Intussen hebben volgens de heer Van Es delaatste weken nog meer mensen zich achter het KWF opge steld. Een van hen, de secretaris van de NCRV en lid van de com missie 'Geven voor leven' had tegen over hem verklaard 'de overtui ging toegedaan te zijn dat de be slissing van het KWF-bestuur in beginsel overeenkomt met de doel stellingen van de actie. De heer van Es deelde tenslotte mee dat de besluiten van het KWF- bestuur nog deze week bekend zul len worden gemaakt aan de betrok ken ziekenhuizen. 'Alle gelden zul len hoe dan ook. ten goede komen van de kinderoncologie (leer der gezwellen), zo zei de KWF-voorzit- ter. Mevr. Van den Heuvel: Vervolg van pagina 1. De voorzitter van de Nederlandse Partij van de Arbeid mevrouw Ien van den Heuvel, gelooft dat Span je voorlopig niet tot de Europese Gemeenschappen kan worden toe gelaten. Op een persconferentie in Madrid maakte zij gisteren duide lijk dat koning Juan Carlos eerst duidelijker moet maken dat hij de democratie dn Spanje wil herstel len. Wat de koning de eerste elf dagen van zijn bewind heeft laten zien. is volgens mevrouw Ien van den Heu vel niet bemoedigend. Zij uitte kri tiek op de 'onvoorwaardelijke steun' die de Franse president heeft toegezegd aan Juan Carlos. De PvdA-voorzitter zei: Wij zullen de Nederlandse regering vragen zich te verzetten tegen deze oppor- tunitische houding van Frankrijk, die in strijd is met de fundamente le principes van de EG'. De Koninklijke Landmacht in oude ansichten. Uitgave: Europese Biblio theek, Zaltbommel. Prijs26,90. In alle legers is altijd veel gefoto grafeerd. Van oudsher hebben er te keningen bestaan van wapens, uitrus tingsstukken en uniformen. De foto grafie heeft de vervaardiging van dit soort afbéeldingen enorm vereen voudigd. En bovendien: sinds gene ratieshebben soldaten behoeften aan prentbriefkaarten om naar huis te sturen. Er worden bijvoorbeeld nergens zoveel groepsfoto's ge maakt als in krijgsmachtonderde len. Vooral tijdens de mobilisatie van 1914-1918 zijn zo talrijke fami lieverzamelingen ontstaan. De sectie Krijgsgeschiedenis slaagde erin col lecties aan te leggen van kaarten, die op de landmacht betrekking heb ben. De meer dan 150 ansichtkaar ten, die genoemde sectie H. Rin- goir en E. W. van Popta voor deze uitgave hebben verzameld, bezitten daarom historische betekenis. Wie dit album doorkijkt, kan soms een glimlach niet onderdrukken. Het was allemaal énders, wat goedmoe dig en ontwapenend, voor zover het de vredestijd betreft. Het kijkboek- je ademt realiteitszin wanneer beel den van de Tiendaagse veldtocht in de herinnering worden teruggeroe pen. Het begin is heel anders de soldaat uit 1865, sjako met kinket tingen en z'n latere repeteergeweer (svsteem Vitali), de wielrijders en de naarden en, ook in dit boekie. 1927: demonstratie van tanks bjj Den Dolder: Cletrac, Bate's Steel Mule, One Wheel Horse en Fiat, met een Berna, eigendom van het rijk. Bij dezelfde uitgeverij verscheen deel n over 'Noordwijk in, oude an sichten', een nostalgisch' prenten boekje. dat M. A. M. van der Voort- Ruvgrok samenstelde. Naast oude dorpsgezichten valt het accent op groepen en personen. Het mag wor den gezien als een aanvulling op 'Kent u ze nogde Noordwijkers'. Prijs 22,90. Rfs Op onze boekenpagina van gisteren stond de bespreking van de Doe- boekjes van Uitgeverij Ploegsma vermeld onder de kinderboeken die bij Uitgeverij van Goor zijn uitgege ven. Hiervoor onze excuses, red. Onjuist Hij noemde dat standpunt onjuist, omdat daardoor de gelden voor het onderzoek in gelijke delen zouden worden opgesplitst. 'Als dat onder zoek in een bepaald centrum beter is dan in een ander, dan zou het beter zijn om prioriteit aan dat eerste centrum te geven. Bovendien kan dan voorkomen worden dat Bon voor inlichtingen Naam: Adres: Plaats: Van onze onderwijs- redactie AMSTERDAM Een aantal stu denten van de juri dische faculteit van de Erasmus Univer siteit van Rotter dam heeft de Raad van State in een petitie gevraagd zijn uitspraken voortaan in begrij pelijk Nederlands te stellen. De uitspraken in de vorm van de konink lijke besluiten vol doen te weinig aan de eis, dat rechter lijke beslissingen in begrijpelijke taal en overtuigende vorm moeten worden ge steld, schrijven de studenten. Rechter lijke beslissingen zijn immers alleen acceptabel als hun argumentatie over tuigend is. Boven dien is openbaar heid de enige con trole op rechterlijk handelen. Deze openbaarheid heeft alleen betekenis als de uitspraken voor iedereen duidelijk zijn. De juridische stu denten vinden de zinsconstructie van de Raad van State onnodig ingewik keld, ook door de opeenstapeling van bijzinnen. De zin nen worden zo on leesbaar lang. Elk besluit bestaat in feite uit één lange volzin, die soms wel tien pagina's lang kan zijn. Verder moeten in de stukken van de Raad van State ou derwetse woorden en termen verme den worden als 'in hoofde dezes', 'on- derwerpelijk' en 'vorengenoemd'. De studenten met prof. H. Th. J. F. van Maarseveen als sympathisant voor hun aktie, leggen de Raad van State in hun petitie een proef voor hoe de raad wel Neder lands moet schrij ven. Kunnen telefonisch worden opgegeven van 9.00-16.30 uur 020-913456; van 16.30-20.00 uur 020-220383. Het behaagde de Here tot Zich te nemen onze oud-Predikant Ds. B. Slingenberg Hij diende onze gemeente in de bange oor logsjaren. De Here is uw Bewaarder, De Here is uw schaduw aan uw rechterhand. Psalm 121 5 Namens de Gereformeerde Kerk van Bierum: K. F. Bleeker-Veenkamp, Praeses D. M. Smit, Scriba. Bierum, 3 december 1975. De Kerkeraad van de Geref. Kerk te Rens- woude geeft met droefheid kennis van het overlijden van Ds. B. Slingenberg Wij gedenken met dankbaarheid de jaren waarin hij ais predikant in onze gemeente heeft mogen werken. Namens de Kerkeraad: Ds. Joh. Verhave, predikant G. Veenstra, scriba. Renswoude, 4 december 1975. Harm Hoven op de leeftijd van 77 jaar Wie in Mij gelooft, zal leven, ook al is hij ge storven, en een leder, die leeft en ln MIJ gelooft, zal in eeuwigheid niet ster ven. Joh. 11 25. 20; Voor ons zeer onverwacnt nam God tot Zich. Zijn kind, onze lieve zorgzame Man. Vader en Grootva der Herman Hendrik Scheffer op de leeftijd van 67 Jaar. .Oegstgeest: W. Scheffer- van Brummelen Zwolle: Plet en Corrle van Berkel- van der Mey Hans, Peter, Jacqueline, Marcel Apeldoorn: Hans en Ans Scheffer- Knauff Herman, Robbert, Bart, Wllbert Heemstede: Melno en Rle Scheffer- van Zwol Allee, Udo Zwolle: Joke en Roel Jonker- Scheffer Jegstgeest, 2 december 1975, Karei Doormanlaan 13. De overledene is opge baard ln het Rouwcen- trum Van der Lult. Haag- weg 31, Leiden. Bezoek aldaar donderdagavond van 8.00-8.30 uur. Thuis liever geen bezoek. geen bloemen. De rouwdienst is bepaald op zaterdag 6 december a.s. om 11.45 uur ln de „Groene -of Willlbrord- kerk" te Oegstgeest, waarna de begrafenis zal plaatsvinden. Na afloop gelegenheid tot condole ren ln do kerk. IN PLAATS VAN KAARTEN Op 30 november j.l. nam de Here tot Zich Maria Hendrika Fontein op de leeftijd van 81 jaar. M. Fontein. Leiden, 3 december 1975. Eva van Hoogeveenhof 12. Correspondentie-adres: Sperwerhorst 115. De teraardebestelling heeft heden in alle stilte plaatsgevonden. Het Christelijk Gemengd Koor „Te Deum Can- tamus" geeft met droefheid kennis van het overlijden van haar oud-dirigent de heer W. Stout Gedurende 32 jaar gaf hij leiding aan onze vereniging. Wij zullen zijn werk voor het koor met dank baarheid blijven gedenken. Rotterdam-IJsselmonde, 30 november 1975. Bestuur en leden van het koor. „Ik weet dat mijn Verlosser leeft". God heeft thuisgehaald Zijn kind, onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder Grietje Pot weduwe van Jan van der Linde later weduwe van Albert Offereins in de ouderdom van 86 jaar. Uit aller naam: Familie Pegman-van der Linde Leusden- C„ 2 december 1975. „Lisidunahof". Corr.-adres: B. A. Pegman, Zwanevlot 284, Zutphen. De overledene ligt opgebaard in het Uitvaart centrum van het C.V.V., Langegracht 39, Amersfoort. Gelegenheid tot bezoek en condo léance aldaar, donderdag a.s. van 20.0020.30 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben zater dag 6 december a.s. om 11.00 uur op de Nieuwe Oosterbegraafplaats aan de Kruislaan te Am- sterdam-(O.). Heden heeft de Heere geheel onverwacht tot Zich genomen onze oudste Zuster Cornelia Johanna Buikhuizen-Jans in de leeftijd van 81 jaar. J. Luitjes-Jans R. Luitjes T. Buikhuizen E. P. Jans A. Havelaar-Jans L. Havelaar W. P. Jans A. J. Jans-Damsma Alblasserdam: C. Vuijk Noorland Dordrecht, 2 december 1975 Celebesstraat 32 Enige en Algemene Kennisgeving. „Een trouwe Vriend woont in de hemel" Na een kortstondig ziekbed heeft God tot Zich genomen Zijn kind, onze lieve Zuster, Schoon zuster en Tante Hester Nieuwenhuizen geboren 17 december 1911 Hij heeft haar voor veel pijn gespaard. Uit aller naam: C. F. Morriën Amsterdam, 2 december 1975 Jacob van Lennepstraat 56-IV Correspondentie-adres Karei Doormanlaan 148, Utrecht De overledene is opgebaard in één der rouw kamers „Pothoff", Valeriusstraat 135-137 te Amsterdam. De teraardebestelling zal plaats hebben zater dag 6 december tegen 10.00 uur op de begraaf plaats „Zorgvlied", Amsteldijk 273 te Amster dam. Vertrek van de rouwkamer 9.30 uur. Thuis en in de rouwkamer geen bezoek. Na een kortstondige ziekte is heden in haar Heiland ontslapen onze lieve - Moeder, Groot- en Overgrootmoeder Maria Haster weduwe van Gerrit Klok op de leeftijd van 90 jaar. Hij kan en wil en zal in nood zelfs bij het naad'ren van de dood volkomen uitkomst geven. Monnickendam: J. H. Klok G. Klok-Splinter Landsmeer: G. Snieder-Klok W. Snieder Lunteren: C. W. Klok W. Klok-Koetsier Koekange: D. Snieder-Klok K. Snieder Monnickendam: G. Klok G. H KIok-Bakker Monnickendam: D. Water-Klok Klein- en achterkleinkinderen Monnickendam, 2 december 1975 Kerkstraat 24 De rouwdienst zal plaatsvinden zaterdag 6 december a.s. 's-middags 15.00 uur in de Op- standingskerk, Graaf Willemlaan 1, Mon nickendam, waarna de begrafenis op de alge mene begraafplaats aldaar Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in voornoemde kerk. Thuis liever geen bezoek. In plaats van kaarten. God nam tot Zich op Zijn tijd maar voor ons onverwacht mijn lieve Man, onze zorgzame Vader en Opa Johannes de Boer echtgenoot van J J. A. Smit op de leeftijd van 62 jaar. „De Heer is mijn Herder" Ps 23 onber. J. J. A. de Boer-Smit Kinderen en kleinkinderen Westerhaar, 3 december 1975 Hoofdweg 106. De overledene is opgebaard in de aula aan de Kerkstraat te Vriezenveen. Bezoek aldaar vrijdagavond van 7.307.45 uur. De rouw dienst waarvoor u wordt uitgenodigd zal ge houden worden zaterdag 6 december a.s. om 13.30 uur in het Geref. Kerkelijk Centrum, Wollegrasstraat te Westerhaar, waarna de be grafenis op de algemene begraafplaats aldaar. Na een kortstondige ziekte is op 1 december zacht en kalm uit onze familie- en vrienden kring weggenomen onze lieve Zuster Christina Cornelia de Jong op de leeftijd van 88 jaar. Uit aller naam: M. van Rossum du Chattel-de Jong Ermelo, 1 december 1975 Van Veldhuijsenweg 31 Correspondentie -adres A. van Vugt, Kerklaan 10, Ermelo. De begrafenis zal plaats hebben zaterdag 6 december 1975 om 11.30 uur op de algemene begraafplaats te Ermelo. Voorafgaande zal in de aula van de begraaf plaats een dienst van Woord en Gebed worden gehouden, aanvang 11.00 uur. Samenkomst ln de rouwkamer Rozenlaan 1, Ermelo, om 10.15 uur. Dankbaar voor het vele, dat hij voor ons ge weest is, delen wij mede, dat de Here plotse ling uit ons midden tot Zich heeft genomen mijn lieve Man, onze zorgzame Vader en Opa Berend Mollen op de leeftijd van 66 jaar. Hardenberg: S. C. Mollen-Hamhuis Hardenberg: G. J. Mollen H. E. Mollen-Brunink Bert, Joop, Wim Vroomshoop: G. H. Lotte-Mollen G. J. Lotte Richard, Karin Hardenberg, 2 december 1975. Kanaalweg West 113. De begrafenis zal plaatshebben op zaterdag 6 december a.s. op de algemene begraafplaats aan de Bruchterweg te Hardenberg om plm. 14.50 uur. De rouwdienst zal worden gehouden in de Ne derlands Hervormde Kerk te Hardenberg, aan vang 14.00 uur. Zij, die de rouwdienst wensen bij te wonen, worden verzocht om 13.45 uur aanwezig te zijn. Voor de dienst gelegenheid tot condoleren. Zij, die geen kennisgeving hebben ontvangen, gelieve dit toe te schrijven aan de droevige omstandigheden waarin wij ons bevinden, en deze als zodanig te. beschouwen. De Heer is mijn herder. Psalm 23. In Jezus ontslapen onze lieve Vader, Groot vader, Broer, Zwager en Oom Gerrit Rademaker weduwnaar van Maria Lammering op de leeftijd van 81 jaar. Oegstgeest: A. Couprle-Rademaker D. L. Couprie Santje Maria Frankje Rijswijk: M. Hegï-Rademaker A. P. Hegï Josephine Saskia Lochem: B. Rademaker A. M. Rademaker-Broekes Frederika Maria Maurits Vlaardingen: J. H. Rademaker A. Rademaker-Dries en verdere familie 's-Gravenhage, 3 december 1975. Schaloenstraat 52. Correspondentie-adres: Tubasingel 40, Rijs wijk. Geen bezoek aan huis Geen bloemen De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het ziekenhuis „Leyenburg", Leyweg 275. Bezoekuren van 57 uur. De rouwdienst zal worden gehouden in de Cypreskerk, Raaphorstlaan 206, op zaterdag 6 december a.s. om 10.30 uur, waarna de teraar debestelling zal plaatshebben om 11.45 uur op de begraafplaats „Westduin", Ockenburgh- straat, Loosduinen. Voor de aanvang van de rouwdienst is er ge legenheid tot condoléance vanaf 10 uur. Heden nam God tot Zich, onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder Margje Kaldewaü geb. de Goede in de ouderdom van 93 jaar. Ps. 42 1 en 5 berijmd. Uit aller naam: Bilthoven: J. A. van de Kamp-Kaldewaij Bilthoven, 2 december 1975. „De Koperwiek", Koperwieklaan 3. Corr.-adres: Pluvierenlaan 67, Bilthoven. Geen bloemen. De teraardebestelling zal plaatshebben zater dag 6 december om 11 uur op de Algemene Begraafplaats, Veldweg te Soest. Vertrek van de „Koperwiek" tegen 10.30 uur. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de aula van de begraafplaats. Onverwacht nam God tot Zich, Zijn kind onze sympathieke Zwager en Oom Herman Hendrik Scheffer zijn geloven werd aanschouwen" Driebergen: J. E. Goossens- van Brummelen H. G. Goossens D. W. van Brummelen H. W. van Brummelen N. van Brummelen- Rijksen A. van Brummelen- van Halem H. van der Linde- van Brummelen J. van der Linde Utrecht: F. Versluis- van Brummelen J. J. Versluis Utrecht: A. H. van Halem- van Brummelen A. van Halem Calgary (Canada): M. van Brummelen M. van Brummelen- van Garderen Neven en nichten 3 december 1975 Utrecht: Calgary (Canada): Mannedorf, (Zw.): Mogen wij langs deze weg familie, vrienden en ken nissen onze oprechte dank betuigen voor het mede leven en de belangstelling, ondervonden tijdens de ziekte en bij het overlijden van onze innig geliefde Vader, Grootvader en Overgrootvader Arie de Niet Mede namens verdere familie: Kr. de Niet Scheveningen, 4 december 1975. Menninckstraat 83.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 9