KNVB heeft geen echte troeven in de hand Wim Ruska krijgt kans op come-back A Nieuw transfersysteem in Engeland F Lenen. En steeds weer kunnen opnemen wat u hebt afgelost. Dat is nu een ABN Plan-Krediet. Spelers Amstelveen vrij voor 'Oranje Weerslag van strijd tegen radioflitsen kan betaald voetbal hard treffen Ashe wint opnieuw Motorcoureur overleden IAAF erkent records Hermens Problemen basketbalselectie opgelost 'Vergoedingsregeling' volgens afgesproken formule Twee keer winst - voor Tilburg I WOENSDAG 3 DECEMBER 1975 SPORT TROUW/KWARTET PS11 - RH13 MSTERD AM/HILVERSUM [a 1 januari moeten we de idioverslaggevers van onze ter- linen weren; het zou voor het «tbal een weldaad zijn, wan eer het programma 'Langs de een half jaar niet zou wor- ;n uitgezonden.' et zijn de woorden van Jaap van ■aag, de graag op de voorgrond «lende Aj ax-voorzitter, die na de iele weiken geleden gehouden irgadiering van het betaalde voet- jl met enLg recht zegt te spreken lamens het betaalde voetbal'. Na Stoop, zijn FC Amsterdam-col- ga twee jaar geleden, wordt de jposiitie tegen de voetbalfliitsen op b radio opnieuw vanuit de nofdstadgeleid Stoop vroeg er jf miljoen voor, Van Praag wilde Ifs geen geld meer zien. 'Het pro- ramma 'Langs de lijn' is verant- oordelijk voor de teruglopende langstelling', roept hij uit. En ader enig bewijs voor zijn stel lig: 'Als er geen flitsen meer op radio zouden komen, kunnen we a procent bezoekers meer ver achten'. Tien procent van let wel miljoen, want dat aantal luiste raars stemt iedere zondagmiddag tussen 2 en 6 uur gedurende ten minste 96 minuten achtereen op de zender Hilversum III af. De strijd tegen de voetbalflitsen is niet nieuw. Bijna jaarlijks keent het gevecht terug, met als gevolg steeds opnieuw het trendmatig op trekken van de door de NOS voor de televisiebeelden (in Studio Sport) te betalen som (inmiddels gekomen op 700.000 gulden per jaar). Voetbalflitsen worden als zijnde 'vrije nieuwsgaring' buiten de overeenkomst gehouden. Slechts de onderlinge afspraak tussen KNVB en NOS bestaat, dat de flit sen niet voor half drie (het aan- vangsuur van de 'late' wedstrijden) zullen worden uitgezonden en dat een flits niet langer dan 90 secon den duurt. KNVB en clubs verlenen de NOS-radiio voorts alle mogelijke medewerking. In die situatie moet volgens de door Jaap van Praag aangevoerde betaald voetbalclubs met ingang van 1 ja nuari a.s. een einde komen. Het liefst zelfs aan het gehele program ma, althans dat zegt hij. Uit andere bronnen het op verzoek van het bestuur betaald voetbal van de KNVB uitgebrachte rapport Vrije Nieuwsgaring is evenwel iets an ders op te maken. Het gaat domweg om geld. Om véél geld zelfs, want het organisatorische en structureel op een Jungle gelijken de betaalde voetbal zit met een jaarlijks oplopend tekort, dat bij een benadering van een meer idea le situatie in de bedrijfstak (mini mumloon minimum-eisen te stel len aan accommodatie en techni sche leiding, etcdit seizoen be groot kan worden op 25 miljoen gulden. In de praktijk is dat tekort door het ontbreken van de gewen ste voorzieningen (nog) heel wat kleiner ('slechts' 12 miljoen), maar typerend voor de gehele situatie is wèl. dat alleen dankzij de inbreng van gemeenten (5 miljoen), toto en lotto (5 miljoen), en bedrijfsle ven (2 miljoen) bet geheel min of meer (meer min) draaiende blijft. Het te duidelijk: een forse NOS- bijdrage voor het betaalde voetbal is nooit weg. Vandaar het rapport Vrije Nieuwsgaring, vandaar de nu weer ongekend hoog oplaaiende twist over 'Langs de lijn'. Het betaalde voetbal zegt in het door een vijftal juristen van naam opgestelde rapport (het vijftal is jhr. mr. P. J. W. de Brauw, prof. mr. W. L. Haardt, mr. Th. Limperg, prof. mr. E. A. van Nleuwenhoven Helbach en mr. M. J. M. Tripels met als toegevoegde secretaris mr. N. J. Gianotten) de basis te hebben gevonden om ook voor de radioflit sen betaling te kunnen eisen. Het recht op vrije nieuwsgaring, door de NOS ook gisteren weer bij mon de van chef-onderhandelaar Carel Enkelaar als eerste en enige punt aangevoerd, bestaat in het huidige Nederlandse recht niet en valt ook niet af te leiden uit verdragen waartoe Nederland is toegetreden, met name niet uit artikel 10 van het Verdrag van Rome van 1950. De NOS kan het daar dus mee doen en moet dokken. Zo simpel echter als de betaalde sectie van de KNVB de gevoigtrek- kingen maakt uit het nogmaals knap samengestelde rapport waarin negen maanden noeste ar beid is gaan zitten, ligt de zaak echter niet Waarom, zo is een voor de hand liggende vraag, maakt dit rapport nu juist niet overduidelijk, dat het eindelijk eens tijd wordt, dat er in het Nederlandse recht bepalingen komen, die recht op in formatie en recht op vrije nieuws garing wettelijk vastleggen? En zo zijn er veel meer aanvechtbare ge volgtrekkingen. Of, om met mr. Gerard Schuyt, algemeen secretaris van de Nederlandse Vereniging van Journalisten te spreken, 'de gevolg trekkingen zijn duidelijk politiek geklemd, dat wil zeggen, duidelijk opgesteld vanuit de Invalshoek van de KNVB'. De KNVB hanteert ook onjuiste ar gumenten. Eén ervan: 'Even goed als de uitzending van een concert per radio of tv een vergoeding in de kas. van de organisatie brengt, die een dergelijke culturele mani festatie vaak eerst mogelijk maakt, even zeer zijn de inkomsten van radio en t.v.-reportages van voet balwedstrijden niet alleen welkom, maar onontbeerlijk'. Deze vergelij king gaat zeker voor de radio niet op. Het zijn niet de voetballers of de clubs die voor de uitzending zorgdragen, het zijn de verslagge vers die het nieuws van de voetbal velden doorgeven. Een wezenlijk verschil. Zoals ook een wedstrijd 'nieuws' is, de mening van de KNVB ten spijt. De sectie betaald voetbal van de KNVB is voorts ook uitermate tweeslachtig bezig. Terwijl in dit rapport over de Vrije Nieuwsgaring wordt betoogd, dat het betaalde voetbal een 'particulier produkt is, dat uitgebaat dient te worden' (commercieel geëxploiteerd dus), betoogt diezelfde KNVB binnen de Raad voor het Betaalde Voetbal (overlegorgaan met ook vertegen woordigers van de overheid) dat het betaalde voetbal zulk een grote waarde heeft voor de passieve re creatie en daarom financiële steun van de overheid In de vorm van subsidies dient te verkrijgen. Een tweeslachtigheid, die uiteindelijk samenkomt op één en hetzelfde mi nisterie (CRM, zowel voor de om roep als de sport) en daar gretig is aangegrepen om het binnenkort of ficieel te publiceren, maar inmid dels al lang uitgelekte advies van de Raad, zonder veel omhaal naast zich neer te leggen. Tel dus uit je winst. De KNVB heeft voorts weinig échte troeven in de hand. Niet alleen ls er de weerslag vie CRM te ver wachten. tevens dreigt bij uitvoe ring van de via Jaap van Praag (waarom niet een heel wat genuan ceerder denkend man als mr. Tri pels. «dief-onderhandelaar voor de KNVB als woordvoerder ngar bui ten?) geslaakte kreten een boycot van de televisie. Wat dat kan bete kenen is inmiddels in Frankrijk wel duidelijk geworden, waar de afwezigheid van de televisiecamera op de voetbalvelden heeft geleid tot een ineenstorting van de populari teit van dat gebeuren. Rugby, wél voortdurend op het scherm te be- wonderen, maakte er een grote vlucht door. Het wegblijven van de televisie houdt tevens in, dat vele in de stadions aangebrachte recla mes 'waardeloos' worden. Ook hier dus voor de KNVB, tel uit je winst. Met de anti-propaganda nog al tijd zijn honderdduizenden aange wezen op programma's als 'Langs de lijn' omdat men niet zelf naar de stadions toe kan een weinig aanlokkelijk uitzicht. Het weren van de radioflitsen zal ook daarom niet die vele honderd duizenden extra naar de weinig aanlokkelijke tribunes doen gaan. Daarvoor ls primair beter en aan trekkelijker voetbal nodig. Anti vertoningen als Italië-Nederland zijn heel wat schadelijker dan de zoge naamde doodsvijand nummer één. 'Langs de lijn'. Om dan verder ook nog maar niet te spreken van de talloze wantoestanden binnen het betaalde voetbal zelf. hdobond hanteert schorsing soepel MSTERDAM Wim Ruska rijgt ondanks zijn uitsluiting an één jaar van de Budo Bond ederland toch de kans deel te lemen aan de Europese kam- ioenschappen, die eind mei 976 in Kiew worden gehouden, loewel zijn straftijd opge- 'gd wegens het slaan van de enningmeester van de bond, Oaane. en het gooien van een jchrij fmachine op het bonds- lureau dan officieel nog niet beëindigd, heeft voorzitter aap Methorst aangekondigd zich niet stipt aan de data te uilen houden'. 'Met een straf an om en nabij het jaar', aldus lethorst, 'vinden wij dat de peregels goed zijn gehanteerd'. film Ruska zal voor heit eventu- el zover komt voor die tijd wel loeten aantonen, dat bij voor die uropese titelstrijd 'klaar' is. 'In oei', aldus Methorst, 'kan hij zich p de centrale training presente- hi. Daar zal over zijn uitzending I orden beslist'. toewei Wim Ruska zich 'erg ge- akt' voelt door de opgelegde horsingbetekent het bonds- tamdjpunt toch een goede kans op en come-back. Een come-back, die ij tegenover het hoofdbestuur niet Seen afhankelijk stelde van moge- jfce deelname aan de Spelen van [ontreal. Methorst: 'Ruska is tele- onisch op de hoogte gesteld. Hij rijgt de zaken ook nog op schrift, let is dan up to him', toa Ruska hervatte na de wereld- ampioenschappen van dit jaar in tenen de training. De 35-jarige in Idam wonende Ruska: 'Ik kwam oen tot de conclusie dat ik toch te roeg was gestopt. Er stonden op gegeven ogenblik twee Japan iers tegen elkaar in de finale warmee ik vroeger geen enkele coeite had. Het judo aan de top is en afgaande zaak. Ik kan daar nog be&t in meekomen'. Ruska trainde sindsdien vier tot rijf uur per dag. Legde contacten met de bond om over zijn rentree in de judowereld te praten. 'Ik Ireeg de indruk', zegt Ruska, 'dat men wei positief stond tegenover mijn plannen. Natuurlijk, er liep nog wel een affaire, maar omdat ik nooit geschorst was. zag ik wel mogelijkheden. Ik moest een niéuw verzoek indienen voor het lidmaat schap van de bond en dat zou forden bekeken'. Dat verzoek is met het bekende gevolg bekeken. Tot officieel 10 ju ni van volgend jaar blijft Ruska uitgesloten. 'Een verschrikkelijk Wrare straf', reageert hij. 'Men re lent alsof ik vanaf dat incident geschorst ben. Ik mis ook alle se lectiewedstrijden voor de Spelen. Wanneer men mij een forse geld boete zou hebben gegeven, zou dat winder hard zijn aangekomen als nu deze straf'. De Spelen.. Voor Wim Ruska de eigenlijk aanleiding om zelf weer de mat op te stappen. Na het Olym pisch goud van München lonkte het goud van Montreal de ex-we reldkampioen in het zwaargewicht en alle categorieën. Een niet hele maal reële zaak overigens. Ruska aanvankelijk: 'Ik ben inderdaad vanaf 1972 tot april van dit jaar bondscoach van de judoka's ge weest. Maar het was geen full-time job. Je kunt het een onkostenver goeding noemen, waarvoor Lk heb gewerkt. Het zou toch te gek zijn, als ik om die reden niet naar Mon treal zou kunnen? Overal springt immers de staat bij om de kosten van een topsporter te betalen? Ik heb de idee, dat we in Nederland STOCKHOLM (Reuter) Op de tweede dag van het Masterstoernooi in Stockholm heeft Arthur Ashe ook zijn tweede partij gewonnen. Hij versloeg de Italiaan Adriano Panatta in twee sets: 76, 63. Eerder was Ashe al tot winnaar uitgeroepen van de incidentrijke partij tegen Ilie nastase. In de andere groep won Guillermo Vilas (Arg) van de Mexicaan Raul Ramirez: 64, 60. De Argentijn heeft nu met twee overwinningen in deze groep de meeste kans op een plaats in de halve finale. Ashe gaat met twee overwinningen aan de leiding in zijn groep. De Amerikanen Sherwood Stewart en Fred McNair hebben 'in Stock holm het eerste herendubbelspel van het Masterstoernooi gewonnen tegen de Spanjaarden Manuel Or antes en Juan Gisbert werd het 6—0. 6—3. MEXICO CITY Mexico heeft de Davis Cupwedstrijd (Noordameri- kaanse zone) tegen Canada met 3 2 gewonnen. In de volgehde ronde ontmoeten de Mexicanen de ploeg van de VS.. TOKIO Ken Rosewall heeft in Tokio het heren enkelspel gewon- nen van het 100.000 dollartoemooi. De Australiër versloeg in drie sets zijn landgenoot John Newcombe. De cijfers waren: 75. 46, 61. Chris Evert eiste de titel in het dames enkelspel op. De Amerikaan se versloeg Francoise Durr, met 6 2. 64. De Australiërs Tony Roche en John Newcombe wonnen voorts de finale in het herendubbelspel van hun landgenoten Ken Rosewall en Dwight Stone. De setstanden waren 3—6, 7—6. 7—6. De titel in het damesdubbelspel ging naar Rosie Casals (Vst) en Frangoise Durr (Fra). Zij versloeg in de eindstrijd Chris Evert (VS) en Olga Morazowa (Sow) met 63, 6—3. (ADVERTENTIE) Dat kan. Met een ABN Plan-Krediet, 't Werkt namelijk zo: u spreekt met de ABN een bedrag af, dat u kunt opnemen wanneer u maar wilt. In z'n geheel of gedeeltelijk. Rente betaalt u alleen over opgenomen bedragen. Aflossen gebeurt maandelijks met een van tevoren afgesproken bedrag. Maar als dat zo uitkomt mag dat ook méér zijn. En 't afgeloste geld mag u ook weer opnemen. Is dat geen individuele, flexibele manier van lenen? Ai Coupon: Ik wil graag meer weten over het ABN Plan-Krediet. Dhr./Mevr./Mej.: Adres:I Woonplaats: Te!.:_ Heeft reeds rekening bij de ABN: ja/neen. Zo ja, ABN-kantoor in: In ongefrankeerde envelop zenden aan: Algemene Bank Nederland, Antwoordnummer 3502, Amsterdam. Algemene Bank Nederland Wim Ruska roomser dan de Paus zijn. Ik pro beer er zeker nog wat aan te doen'. Hoewel Ruska zélf hoop koesterde, stond ook van begin af aan vast dat het Nederlands Olympisch Co- mit ondanks een positieve instel ling vain 'de Budo Bond Nederland Wim Ruska niet als Olympische amateur kan beschouwen. In een brief werd hem dat ook meege deeld. BBN-voorzitter Jaap Met horst: 'Dit houdt niet in, dat Rus ka ook is uitgeschakeld voor Euro pese en wereldkampioenschappen. Als hiij wil en toont de vorm te bezitten, kan hij daar wèl aan deel nemen. Daarvoor gelden andere re gels'. ORANGE (AFP) De 23-jarige Amerikaanse motorcoureur Jimmy West, die zondag ernstig gewond raakte tijdens de laatste cross van de Trans-Am-serie, is aan zijn ver wondingen overleden. Het is het eerste dodelijke ongeluk sinds voor het eerst in 1969 om dit kampioen schap werd gestreden. DEN HAAG (ANP) De Internati onale Amateur Atletiek Federatie (IAAF) heeft de onlangs door Jos Hermens gevestigde wereldrecords officieel erkend. Op 14 september Me Hermens de tien Engelse mijl in 45.57.6. Veertien dagen later deed hij over de 20 kilometer 57 minuten en 31.8 seconden, waarna Hermens op dezelfde dag ook nog het wereld uurrecord verbeterde en bracht op 20 kilometer en 907 meter. DEN HAAG De Amstelveen-bas- ketbailers Oramer, Fopma, Ten Hoeve, Pluim en Kip zijn weer beschikbaar voor het nationale te am. De Nederlandse basketbal Bond, in oasu vice-voorzitter Iwan Rotteveel en Amstelveen-coach Theo Kins bergen hebben overeen stemming bereikt inzake het selec teren van het quintet voor Oranje. Aanvankelijk had Kinsbergen ge weigerd zijn spelers voor het natio nale team ter beschikking te stel len. Omdat Bill Sheridan als bondscoach is aangesteld en tevens trainer is van Punch. RZ zal in de kwartfinales van het toernooi om de Europese basketbal beker voor landskampioenen de eerste wedstrijd op 11 december tegen Maccabi Tel Aviv (Isr) thuis spelen. Aanvankelijk moesten de 'Rotterdammers eerst naar Israel, maar in overleg met Maccabi is deze wedstrijd omgezet. Ook tegen UBSC Sefra Wenen (Oos) en SP Federale Lugano (Zwl) speelt RZ eerst thuis. Tegen Real Madrid (Spa) en Birra Forst Oantu (Ita) was dat volgens het officiële pro gramma al het geval. Van een aan tal thuiswedstrijden is bovendien de datum veranderd, omdat RZ bij voorkeur op woensdag speelt. De ontmoetingen in Rotterdam wor den, met uitzondering van die re gen Real Madrid, allen in Sporthal De Enk gespeeld. RZ-Real (4 febru ari) wordt in sportpaleis AJioy' ge- LONDEN De Engelse voetbal clubs en de spelers hebben na maandenlang onderhandelen een voorlopige overeenkomst gesloten, die spelers na afloop van een contract volledige bewegingsvrij heid biedt. Deze hervorming van het transfersysteem, die grote be roering in Engeland zal teweeg brengen, houdt in dat, de nieuwe club een vergoeding aan de oude vereniging moet betalen volgens een van te voren afgesproken for mule. Een regeling derhalve, die vergelijkbaar is met het Neder landse systeem. De reglementswijziging moet nog door üe 92 league clubs goedge keurd worden oo een buitengewo ne vergadering, die in januari ge houden wordt. Voor aanvaarding van het voorstel is een driekwart, meerderheid vereist Wanneer het voorstel wordt aan genomen. zal de nieuwe regeling vermoedelijk ln 1977 in werking treden, zodat de clubs de gelegen heid hebben hun beleid aan te passen. In Engeland wordt ge vreesd dat het nieuwe systeem ertoe zal lelden dat de rijkste verenigingen de beste spelers naar zich toe zullen halen en dat het bestaan van de kleinere clubs, die nu al in financiële moeilijk heden verkeren, ernstig bedreigd wordt. Bij de nieuwe opzet zijn de hoge transferbedragen voor de topvoet- hallers voorlopig nog wel moge lijk. Het oude systeem, dat vorig jaar leidde tot een recordtransfer van Bob Latchford (ruim twee miljoen gulden), wordt gehand haafd voor spelers, die nog onder contract staan. De overeenkomst houdt verder in dat spelers een minimum weekin- komen van 165 gulden krijgen en dat er een heffing van tien pro cent komt op alle transfers en vergoedingen om zo tot een pen sioenregeling voor de Engelse voetballers te komen Go Ahead DEN HAAG Go Ahead heeft de 24-jarige uit Nederland afkomsti ge spitsspeler Wim Waalderbos van de Westdu-itse amateurclub TUS Llngen gecontracteerd. Twee seizoenen geleden kwam hij uit voor Enschedese Boys. Hannover MÜNCHEN Klaus Wunder, spitsspeler van Bayert München, heeft een twee-jarig contract bij Hannovet '96 getekend. De 25- jarlge international werd vorig jaar door de Zuidduitse club bij MSV Duisburg weggehaald, maar stelde cot nog toe teleur. De kans is groot, dat het door vorm ver lies gekwelde Bayern deze week nog een spitsspeler ziet ver trekken: Conmy Torsstensson. De Zweed is vrijwel rond met het Zwitserse Young Boys. Korte hoekschop ZURICH De scheidsrechters- commissie van de FIFA heeft zich, tijdens een congres in Zürich, positief opgesteld tegen over het invoeren van de korte .hoekschop. Men was echter tegen het afschaffen van de buitenspel regel bij het nemen van een vrije trap. De korte hoekschop werd onlangs uitgeprobeerd tijdens het UÉFA jeugdtoernooi in Monaco. Het volledige wedstrijdprogramma van RZ ziet er als volgt uit: 11 december: RZ-Maccabi Tel Aviv. 18 december: Maccabi-RZ; 7 janu ari: RZ-UBSC Sefra Wenen: 15 ja nuari: UBSC Sefra-RZ; 21 januari: RZ-Birra Forst Cantu; 28 januari: Birra Forst-RZ; 4 februari: RZ- Real Madrid: 12 februari: Real Ma- drid-RZ; 18 februari: RZ-Sp Fede rale Lugano: 25 februari: Sp Fede- rale-RZ. AMSTERDAM Tilburg Trappers blijft in het nationale beertoer- nooi van de ijshockeyers de rang lijst aanvoeren. De Nederlandse kampioenen boekten de afgelopen dagen twee overwinningen: m Til burg werd het tegen Heerenveen 11-3 en in Brussel werd het 4-12 voor de Trappers. Opmerkelijk in het ijshockeygebeu- ren. is de opmars van Amsterdam. Een gelijkspel tegen Utrecht (8-8) en een overwinning op Groningen (3-9) bracht de Amsterdammers van de zevende op de derde plaats. De achterstand op het leidende Til burg Trappers (7 punten) is even wel te groot om een werkelijke concurrent te kunnen zijn. Heerenveen heeft overigens zijn derde Canadees aangetrokken. Het is Tony Palmesino (23) een aanval ler, die eerder bij het Inmiddels opgeheven Den Haag speelde met Harry Turk (nu Utrecht). Heeren- veen contracteerde al eerder de Ca nadezen Don McAdam en Ken Tyler. In de wedstrijden voor de Nederlandse competitie en beker mogen echter slechts twee Canade zen worden opgesteld. Stand: 1. Tllbwg 15-26, 2 HIJS 14-22, 3 Amsterdam 14-17. 4 Nijmegen 15-17, 5 Luik 41-16, 6 Utrecht 13-16, 7 Brussel 16- 15, 8 Den Bosch 14-4. 0 Groningen 16-4. 10 Heerenveen 13-3. BOKSEN De Amerikaanse lichtge wicht Roy Holloway la na afloop van een wedstrijd in Las Vegas ln een coma geraakt. Holloway verloor een gevecht over tien ronden tegen zijn landgenoot Miguel May on door knock out ln de laatste ronde. Het was een gelijk opgaande partij tot aan de laatste drie minuten. Toen zette May- on zijn tegenstander tegen de touwen en sloeg Holloway zelfs uit de ring. Holloway viel daarbij op de rand van een perstafel. De bokser klom weer ln de ring, maar zakte daarna ln elkaar. Hij ls ln een zeer ernstige toestand naar een ziekenhuis overgebracht. DAMMEN Rob Olerc heeft van het ministerie van defensie geen buiten gewoon verlof gekregen om deel te nemen aan het internationale suiker- danvtoernood, dat van 18 tot en met 29 december ln Amsterdam wordt ge houden. Rob Olerc, die ln de groot- meestergiroep was Ingedeeld, zal nu worden vervangen door de Internatio nale meester Jan de Ruiter. DAMMEN Aan het toernooi om het wereldkampioenschap dammen voor dames en Jeugd, dat van 18 tot 29 december te Amsterdam wordt gehou den tijdens het zevende Internationa le damtoemooi nemen de volgende spelers/speelsters deel: Dames: Eef Nleuwenhulzen. Barbare Graas (bel den Nederland). Elena Mlchallovskaja, LJoela Drawlna (belden Sowjet-Unle). Raymonde Barres (Frankrijk). Chris tine Claes (België), Jadranka Nlzlc (Joegoslavië), Jana Relmann (Oosten rijk) en Jana Kaderatkova (Tsjecho- slowakije). Jeugd: Rob Schippers. Geert van Aalten (belden Nederland). Bernard Roblllard (Haiti), Luc Guy- nard (Frankrijk), Anatoli Weltman (SowJ et-U nleRotisla v LetsJ lnski (Sov), Paul Relmann Koprlva (Oos tenrijk). Patrick Martens (België). Jan Sedlacek (Tsjechoslowakije) TURNEN Albert Asarjan. de nieu we Russische bondscoach van het Ko ninklijk Nederlands Gymnastiek Ver bond (KNGV), treedt, zondag 7 de cember voor het eerst ln de open baarheid. Asarjan houdt die dag ln Zoe termeer een openbare selectie, waaraan turners uit het gehele land kunnen deelnemen,. Het ls de bedoe ling dat Asarjan een overzicht krijgt van het ln Nederland aanwezige ta lent. VOETBAL Frans Baylngs ls ln Breda tdens de algemene ledenver gadering van NAC gekozen tot de nieuwe voorzitter van deze eredivisie club. HIJ volgt daarmee Fokke Nien- huls op. die wegens drukke werk zaamheden zijn zetel ter beschikking stelde. Nienhuls blijft als vlce-vooralt- ter nog wel ln het bestuur van NAC vertegenwoordigd. VOLLEYBAL Het Dordtse Orawl heeft de toezegging ontvangen ln maart een halve finalepoule voor het volleybaltoernooi om de Europese be ker voor bekerwinnaars heren !n Dor drecht te mogen organiseren. De club moet zich dan wel eerst ln februari vla wedstrijden tegen Middel fahrt uit Denemarken voor die halve finales kwalificeren. De flnalegroepen van de toernooien der bekerwinnaars dames en heren zijn aan Bratlslawa toegewezen. De finale van het toernooi voor lands kampioenen dames zal ln Eupen (Bel gië) worden gehouden, die voor heren WIELRENNEN Francesco Moser ls uitgeroepen tot de beste Italiaanse wielrenner ln 1974. Hij verzamelde 170 punten. Tweede werd Paollnl (129) en derde BattagHn (lilQ). Felice Gimondl staat op de negende plaats. WIELRENNEN Een van de oudste Internationale wielerkoersen. Genua- Nlce, die was vastgesteld op 7 maart 1976, ls door de organiserende vereni ging CevTgal de Nice geannuleerd. Het was onmogelijk de vertrekdatum van de etappewedstrljd Parijs Nice, die op dezelfde dag van start zou gaan. te veranderen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 13