[Westen beïnvloedt lot |van So w j et-gevangenen Portugese regering laat teugels beetje vieren Spaanse vakbondsman vrij Kabinet op brede basis in Finland Golan 'Oost-Timor behoort tot Indonesië' 3-Politieke balling op bijeenkomst Amnesty: 'oststaking in 'anada afgelopen Zuiveringen worden voortgezet Rechts wint in Nieuw-Zeeland Regen leerrapporten Ghandi ontslaat, twee ministers Couve de Murville: Vrede in Libanon 'binnen bereik' AANDAG 1 DECEMBER 1975 BUITENLAND - WEER TROUW/KWARTET 5 man een onzer verslaggevers ■jÖ^STERDAM De aandacht van het Westen voor de politieke gevangenen in de Sowjet-Unie Ijjèeft rechtstreekse invloed op hun behandeling. De hele geschiedenis sedert 1929 van de strafkam pen maakt duidelijk dat bij verslapping van de aandacht in het Westen de toestanden in de gevan- n renissen en kampen verslechteren. Zodra de aandacht weer groter werd en de protesten toenamen, ^verbeterde het lot der gevangenen. p Jet deze woorden benadrukte Is [rasnow-Levltdn, een ex-gevangene x- ran het Sowjet-systeem, tijdens 'e een teach-in za terdagavond in de •e \fozes en Aaronkerk in Amsterdam, >t<de betekenis van de actae van Am- -t- ïesty International voor die ge van- Lïjgmen in de Sowjet-Unie diie om religieuze of politieke o vertui- mg gevangen zitten. Tegen de ichtergrond van het altaar van de - terk zaten vier slachtoffers van het xrfiitdeke stelsel in de Sowjet-Unie te midden van een aantal van hun pleitbezorgers. - Eerste spreker was prof. Feldbrug- •e, hoogleraar in het. Oosteuropees .recht te Leiden. Hij legde er de «druk op dat de grondwet in de iüwjet-Unie weliswaar vrijheid van «dsdienst en vrijheid van me- jÉigsuiting verzekert, maar dat het ibruik van deze vrijheid de belan den van de wêrkers en de verster king van het socialisme moet, die- b)en. 'Er is volstrekte vrijheid om róór de regering te demonstreren', ,ls een van de gevangenen het tens uitdrukte. [De eerste spreker uit de Sowjet- Unie was de 60-jarige A. Krasnow- Ifèvitin, die essays over de Russisch 'Orthodoxe Kerk heeft geschreven en sedert 1924 reeds vele jaren gevangen heeft gezeten. Hij gaf een ^uitvoerige uiteenzetting van de in- -• rloed van actis vanuit het Westen „op zijn ervaringen in het kamp. -Sedert 1929 zijn dissidente boeren, ..priesters en intellectuelen onder de erbarmelijkste omstandigheden in de sneeuw van Siberië gezet om daar te werken. Toen aan het begin van. de jaren dertig de protesten hierover in .het Westen opklonken, veranderden als bij toverslag de omstandigheden. Vele gevangenen praten ook nu nog over de periode 1933-1936 als over een 'paradijs'. Oorlog rTAWA (UPI) Onderhandelaars in vakbond en regering hebben jaterdag een voorzichtig akkoord be reikt over een contract voor de Ca nadese postbeambten en daarmee de langste poststaking in de geschiede- nis van het land beëindigd. Dit heeft .de directeur-generaal van de poste- rijen bekendgemaakt. De poststaking heeft veertig dagen geduurd. In 1936 begon Adolf Hitler de aan dacht op te eisen. De protesten tegen de kampen in de Sowjet- Unie verstomden 'en de omstandig heden verslechterden weer. In de tijd dat Stalin als potentiële bond genoot tegen Hitier werd gezien waren de gevangenen er het slechts aan toe. Ook na de tweede wereld oorlog waren de invloeden van het Westen merkbaar. Vele Polen die in Russische gevangenschap zaten, zijn tijdens de tweede wereldoorlog via Iran aan geallieerde zijde gaan vechten. Zij hebben na de oorlog verteld van de omstandigheden in de Russische gevangenkampen. Ook hun verhalen voor radio en kranten brachten verbetering in het lot der gevagenen. Op het ogenblik zijn de omstandig heden echter weer slecht. Dat is in 1969 begonnen, toen de ontspan ning tüssen Oost en West begon door te zetten. De faciliteiten die de gevangenen nu hebben, zijn ge ringer dan in de kampen van Sta lin. Toen mocht men nog vrijelijk pakketjes ontvangen. Nu is dat soms beperkt tot maar één per jaar. Doordat de gevangenen ook geen geld mogen 'ontvangen van buiten het kamp zijn ze van alle extra hulp verstoken. In de tijd van Stalin mocht ook vrijelijk gebruik gemaakt worden van de kampwin kels nu mag dat alleen als je de arbeidsnorm haalt. Extra voedsel is er dan ook niet bij, als je beneden het werktempo blijft. Fainberg Een van de andere sprekers was Victor Fainberg. Hij heeft bekend heid gekregen door zijn demonstra tie in 1968 tegen de bezetting van Tsjechoslowakije. Hij werd vanwege 'paranoïde schizofrenie', die zich uitte in een politiek afwijkende mening opgesloten in een psychia trische inrichting. In zijn toespraak herinnerde hij aan de manier waarop de Nederlandse staat geves tigd was, geboren uit verzet tegen de regering in Madrid. 'Ook in de Sowjet-Unie streven wij op het ogenblik naar rechtvaardige wet ten.' Is het aantal politieke gevangenen momenteel lager dan in de tijd van Staldn, het aantal mensen dat van wege een overtuiging in psychiatri sche inrichtingen is opgenomen is veel groter. Deze mensen worden 'behandeld' met medicijnen die het verstand en de persoonlijkheid aantasten. Dankzij de acties in het Westen heb ik het overleefd,' aldus Fainberg. Tot steun aan het werk van Am nesty International werd ook opge roepen door Ed van Thijn, fractie voorzitter van de PvdA in de Twee de Kamer, en Hannie van Leeuwen, lid van de Tweede Kamer voor de ARP. Een aantal mensen in de overvolle Mozes en Aaronkerk zagen de bij eenkomst als een hetze tegen de Sowjet-Unie. Een enkeling van hen kreeg ook het woord, maar de reac tie van de zaal op hun optreden was zodanig dat het Andrej Sin- jawski deed opmerken dat de Ne derlanders kennelijk een nogal emotioneel volk zijn. MADRID (AFP, DPA, AP, Reuter) Kort na zijn vrijlating uit de gevangenis gisteren heeft Marceli- no Camacho, de marxistische vak bondsleider, op een persconferentie geëist dat definitief gebroken wordt met het Franquistische regime. In een overgangsperiode moet dan het herstel van de democratie in Span je worden voorbereid. Camacho heeft, samen met vijf an dere leidende leden van de illegale arbeiderscomite's (Comisiones Obreras), geprofiteerd van de am nestie die is afgekondigd in ver band met de troonbestijging van koning Juan Carlos. Hij en negen medebestuurders van de comite's waren op 29 december 1973 veroordeeld tot gevangenis straffen van maximaal 21 jaar. Ca macho kreeg twintig jaar wegens 'deelneming aan een verboden sa menkomst'. Het proces viel samen met de moordaanslag op premier Luis Carrero Blanco, wat volgens waartoemers van invloed was op de vonnissen die over Camacho en de anderen werden uitgesproken. De straffen werden later verlicht. Vier gedetineerden werden toen vrijge laten en Camacho's straf werd ver minderd tot zes jaar. Gisteren hebben enkele honderden personen voor de woning van Caacho in de Madrileense wijk Ca- rabanehel betoogd voor algemene en niet slechts gedeeltelijke amnes tie. Op de foto: de gelukkige Cama cho kort na zijn vrijlating. Psychiatrie EELSINKI (DPA, UPI, Reuter) President Kekkonen van Fin land heeft gisteren een crisiskabinet benoemd. Het nieuwe kabinet staat onder leiding van de centrumpoliticus Martti Miettunen. Foor het eerst sedert 1971 nemen de communisten nu weer deel aan de regering. Het nieuwe kabinet kwam tot stand nadat president Kekkonen de poli tieke partijen op 27 november een ultimatum had gesteld dat zij tot vandaag de tijd hadden een kabi net te vormen. Na dit ultimatum vonden de sociaal-democraten, de communisten, de centrumpartij, de liberalen en de Zweedse volkspartij elkaar na zeer intensieve onderhan delingen. Het nieuwe kabinet kan rekenen op ruime steun in het parlement. Mi nister van buitenlandse zaken Is de socialist Kalevi Sorsa. De nieuwe premier Miettunen is 68 jaar en is al eerder als kabinetsinformateur .opgetreden. Toen werd zijn rege ringsprogramma echter door soci aal-democraten en communisten afgewezen. Het optreden van het nieuwe kabinet maakt een einde' aan het ambtenarenkabinet dat se- juni van dit jaar de zaken In juni brak de coalitie regering na een voortdurende on enigheid tussen de centrumpartij en de sociaaldemocraten. De sociaal-democraten bezetten vijf I "portefeuilles in het nieuwe kabinet, de communisten en de centrumpar tij elk vier. De Zweedse volkspartij twee en de liberalen een. De nieuwe premier Martti Miettu nen, die zich reeds uit het politieke leven leek te hebben teruggetrok ken, was eerder premier van 1961 tot 1962. Miettunen werd ook ge noemd als mogelijke voorzitter van het Finland-Sowj et-Unie genoot schap, een particuliere instelling die zich bezig houdt met het ver sterken van de banden tussen beide landen. Miettunen verklaarde op een persconferentie dat de werkge legenheid de belangrijkste zorg van de regering zal zijn. Verder zullen ook de inflatie en de slechte han delsbalans een effectief optreden van de regering noodzakelijk ma ken. Tijdens een persconferentie zater dagmiddag in de Mozes en Aaron kerk is gesproken over de behande ling van politieke gevangenen in de psychiatrische inrichtingen in de Sowjet-Unie. Prof. Bastiiaans uit Leiden vertelde dat de moderne psychotherapie in de Sovjet-Unie niet voorkomt. De Russische psychiatrie is nog gebaseerd op de methode van Pawlow, die werkt met de categoriën van beloning en straf. Een dergelijke methode is goed te gebruiken in een politiek systeem. Het gesprek met Russische psychiaters over moderne methoden is daarom bijzonder moeilijk. Mevrouw Fainberg, die zelf als psychiater gewerkt heeft in de Sowjet-Unie vertelde dat er in de inrichtingen alleen zo nu en dan over politieke 'zieken' gepraat werd. Een aantal van haar collega's was ook van mening dat iemand die niet aangepast is aan de maat schappij ook echt ziek is. Inmiddels heeft de Wereldorganisatie van psychiaters twee rechten geformu leerd die voor iedere patiënt moe ten gelden: het recht om een be handeling te weigeren en het recht om en behandeling te krijgen, een rcht dat ook inhoudelijk getoetst moet kunnen worden. Sacharow De avondbijeenkomst in de Mozes en Aaronkerk werd telefonisch 'ge opend' door de Russische natuur kundige Andrej. Sacharow, die de Nobelprijs voor de Vrede toegekend kreeg wegens zijn ijveren voor meer politieke vrijheid in de S schap vanuit Moskou betuigde Sa charow zijn steun aan de actie van Amnesty International. LISSABON (AP, AFP, UPI, Reuter) De Portugese militaire autoriteiten hebben dit weekeinde de staat van beleg voor het gebied van Lissabon verzacht. Het nachtelijk uitgaansverbod is terugge bracht tot een periode van vier uur. Met uitzondering van de kranten die staatseigendom zijn. mogen alle dagbladen weer verschijnen. Als eerste krant na de mislukte militai- WELLINGTON (Reuter) Bij de algemene verkiezingen in Nieuw- Zeeland heeft de Labour-partij een zware nederlaag geleden. De partij, die sinds 1972 regeerde, kelderde in het parlement van 55 naar 34 ze tels. De Nationale Partij maakte ongeveer eenzelfde sprong voor waarts: van 32 naar 53. De uitslag betekent dat Labour- premaer Wallace Rowling het veld moet ruimen voor de leider van de 'natlonalen', Robert Muldoon. De nieuwe premier van Nieuw-Zee land is 54 jaar en een financieel expert. Hij was van 1963 tot 1967 piinister van financiën. Bij de verkiezingen stond de econo mische toestand centraal. Ook Nieuw-Zeeland heeft last van de economische recessie. Een probleem voor het land is de buitenlandse schuld van meer dan zes miljard gulden. Muldoon heeft de Labour- regering daarover scherp aangeval len. Verder heeft hij succes geoogst met zijn pleidooi voor beperking van de emigratie. Hij wil dat Nieuw-Zeeland niet meer dan 5000 buitenlanders per jaar toelaat. Op buitenlands gebied wil de nieuwe premier een soepeler houding tegen over de blanke regering van Zuid- Afrika.Hij heeft beloofd dat er Muidoon, de nieuwe premier van Nieuw-Zeeland. onder zijn bewind weer zonder be perkingen sportuitwisselingen tus sen Zuld-Afrika en Nieuw-Zeeland zullen zijn. Labour had die contac ten met Zuld-Afrika juist beperkt wegens de apartheidspolitiek. Q Vervolg van pagina 1 Wanneer het mandaat van de VN- vredesmacht op de Golan-hoog- 'Ylakte niet wordt verlengd, rekenen militaire experts niet met het uit breken van een totale oorlog, ge- •zien de weeromstandigheden op de "hoogvlakte. Wel wordt aangenomen =dat het tot een slepende uitput tingsoorlog tussen Israël en Syrië -zou kunnen komen. Nederzetting Ondertussen heeft Israël gisteren de olievelden van Aboe Rodeis in de Sinai-woestijn ontruimd en overgedragen aan vertegenwoordi gers van de Verenigde Naties en van een Italiaanse oliemaatschappij. Deze ontruiming maakt deel uit van de tweede fase van de uitvoe ring van het Sinai-akkoord tussen Israël en Egypte. j Voor de tweede keer in één week hebben leden van de fanatieke Is- [-raëlische Goesh Emoeniem bewe- p-ging gepoogd om een onwettige ne- j derzetting op de door Israël bezette "westelijke Jordaanoever te vestigen. |.In kleine groepen doorbraken zij wegversperringen van het Israëli- sche leger, en begaven zich naar Sebastia in de buurt van Nabloes. Volgens Goesh Emoeniem hebben de Joden het recht om zich overal in het gebied van het 'bijbelse Is raël' te vestigen. Het voorkomen -dat de westelijke Jordaanoever ooit aan de Arabieren wordt teruggege- ven zien zij als 'de meest belangrijk nationale taak van vandaag'. Van onze weerkundige medewerker De kleine maar actieve secondaire depressie die vrijdagavond Neder land met een vaart van 60 tot 70 kilometer per uur passeerde op weg naar Zweden, is best nog wel een woordje waard. Het minimum bracht niet alleen veel regen, Krimpen aan de IJsseil 22 mm, Die- ver en Stiens 25 mm. Ten Post en Ulrum 21 mm, Ameland en Apel doorn 20 mm, maar in het noordpn rond middernacht tijdelijk ook sneeuw. In Amersfoort werd een opmerkelijk scherpe temperatuur daling vastgesteld van 11 graden naar 3.5 graden, in een uur tijd. Achter de depressie, die een v- vormig spoor op het barogram na liet, steeg de luchtdruk in midden- Nederland 6 millibar in één uur tijd en 11 millibar in drie uur. Hamburg kwam in een iets latere fase tot 12 millibar in drie uur. De sterkste windstoot in Duitsland was voor Bremerhaven te weten 106 km per uur, orkaankracht 11. Door een volgende over Frankrijk naar zuid-Duitsland trekkende re genstoring die ook zuid-Limburg aandeed, viel de wind zondag in het grootste deel van ons kind weg. Achter eerstgenoemde depressie ge raakten we vervolgens in een on stabiele oceanische stroming uit zuidwest tot west, maar veel buien hebben wij riiet gezien. Ze haddein een speciale voorkeur voor de kust gebieden. De luchtdruk is hoog van de Azoren tot Groenland en aan de oostzijde daarvan hebben koude noordelijke winden vrij spel. Op IJsland woedt al enkele dagen een noorderstorm van 9 tot 10 Beaufort gemiddeld vooral in het zuiden en sneeuwt het op veel plaatsen. Het komt er tot matige vorst. De baro meters op Groenland dalen echter al weer en dat betekent dat een nieuwe Atlantische regenzone in de eerste helft van deze week via de Britse Eilanden op ons af zal ko men. We verwachten later op YVeerrapporten van gisteravond 7 uur, maximumtemperaturen en neerslag van 7-19 uur: Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Luchth. R'dam Twente Vllsslngen Zd.-Limburg Athene Barcelona Berlijn j Bordeaux Brussel Frankfort Genève Londen Luxemburg Malaga Mallorca Nice Parijs Wenen Casablanca Istanboel mist mist mist mist mist mist mist mist mist zwaar bewolkt onbewolkt licht bewolkt regen zwaar bewolkt zwaar bewolkt mist zwaar bewolkt mist licht bewolkt licht bewolkt half bewolkt half bewolkt onbewolkt zwaar bewolkt zwaar bewolkt half bewolkt re opstand verscheen gisteren het linkse dagblad 'Republica'. De kranten in staatseigendom mogen pas weer verschijnen wanneer het ministerie van voorlichting nieuwe directies en redacties heeft be noemd. In een televisietoespraak zaterdag avond bedankte de Portugese pre- dent Costa Gomes het Portugese volk voor het feit 'dat het een fundamentele rol heeft gespeeld door zich niet te laten meeslepen in het avontuur van de putsch. Cos ta Gomes benadrukte dat 'de weg van de nationale onafhankelijkheid en het vrije socialisme in het plu ralistische democratie ligt.' De Portugese premier Azevedo heeft beloofd hen die schuldig worden bevonden aan het 'land op de rand van burgeroorlog' te hebben ge bracht op een tot voorbeeld die nende wijze te straffen. Inmiddels gaan de zuiveringen van Linkse mi litairen uit het Portugese leger in verband met de mislukte opstand van de afgelopen week onvermin derd voort. Er is een militaire com missie ingesteld die de achtergron den van df opstand moet onderzoe ken. Meer dan 160 militairen zijn gearresteerd in verband met dit onderzoek op verdenking van. medeplichtigheid. De socialistische partij heeft giste ren de communisten in pamfletten ervan beschuldigd de opstand van vorige week te hebben aangemoe digd. Het is zeker dat de toekomst, van de communistische partij en haar positie binnen het huidige co alitiekabinet op het ogenblik on derwerp van discussie vormt bij de militaire leiders. NEW DELHI (AP. Reuter) Pre mier Indira Gandhi heeft gisteren twee ministers uit haar kabinet verwijderd bij de eerste belangrijke kabinetswijziging sinds in juni de nationale noodtoestand werd afge kondigd. Minister van Defensie Swaran Slngh en Oema Shanker Dikshit, de minister van scheepvaart en trans port, beiden veteranen van de on- afhankelijkheldscampagpe tegen het vroegere Britse koloniale be wind, dienden kort voor midder nacht hun ontslag in. Mevrouw Gandhi heeft tijdelijk de Dortefeuille van defensie in beheer genomen. UDT en aanhangers: JAKARTA (Reuter, AFP) Na dat het Fretelin afgelopen za terdag de onafhankelijkheid had uitgeroepen, hebben de pro- Indonesische bewegingen een verklaring uitgegeven dat Oost- Timor voortaan bij het grond gebied van Indonesië behoort. De Democratische Unie van Timor (UDT) en de Volksdemo- cratische Associatie van Timor (APODETI) en twee andere groepen ondertekenden deze verklaring. Inmiddels Is de Indonesische mi nister van buitenlandse zaken Adam Malik uit Jakarta vertrokken om met de nationalistische leiders te spreken over de toekomst van het gebied. Overigens heeft de In- donesdsche regering tot op heden officieel commentaar geweigerd op de verklaring van de nationaüistl- sche bewegingen. Wel spraken de Indonesische autoriteiten eerder hun afkeuring uit over de onafhan kelijkheidsverklaring door het Fre tilin. Na het uitroepen van de onafhan kelijkheid door het Fretilin is Francisco Xavier Do Amaral, een 37-jarige ex-Jezuïtenpater in de loop van zaterdag als president van de democratische republiek Oost- Timor beëdigd. De nieuwe president heeft een beroep op Indonesië ge daan om vrede te sluiten, maar vervolgde hij, we zullen leven met de leus 'onafhankelijkheid of de dood'. Regeringskringen in Lissabon ver klaarden dat de onafhankelijk heidsverklaring door het Fretilin het conflict tussen de politieke be wegingen op het eiland mogelijk zal versterken. Zowel de pogingen om de onafhankelijkheid uit te roe pen als de aansluiting bij Indonesië zijn in een Portugese verklaring afgekeurd. Wel heeft de regering in Lissabon de hulp van de Verenigde Naties ingeroepen bij de dekoloni satie van Portugal. In een brief aan secretaris-generaal Waldheim ver klaarde de Portugese vertegenwoor diger bij de VN dat de Portugese autoriteiten niet in staat zijn de situatie op Portugees Timor te nor maliseren. Hoewel het Fretilin daarop hoopte, zal de Australische regering de nieuwe republiek niet erkennen. De Australische minister van buiten landse zaken heeft gisteren ver klaard dat het Fretilin onmogelijk te beschouwen is als de enige ware vertegenwoordiger van het volk van Oost-Timor. Australië erkent voor alsnog alleen de Portugese zeggen schap over het oostelijk deel van Timor. BEIROET (AP, UPI, Reuter) De Franse oud-premier Couve de Mur ville heeft gisteren zijn vredesmis sie in Libanon beëindigd en ver klaard dat de vrede 'eindelijk binnen bereik' is. De Libanese leiders heb ben volgens hem reële vooruitgang geboekt in de richting van een beëindiging van de al acht maanden durende burgeroorlog tussen christe nen en moslems. Zaterdag riepen president Franjieh en premier Karami in afzonderlijke boodschappen hun landgenoten op het vuren te staken en tot nationa le verzoening te komen. De christe lijke president en de mohamme daanse premier staan bekend als bittere politieke tegenstanders. De Libanese regering zal zich buigen over een reeks politieke, sociale en economische hervormingen die de verzoening moeten ondersteunen. Het zes man tellende kabinet zal worden uitgebreid om een sterkere linkse vertegenwoordiging mogelijk te maken, d e status van de mo hammedaanse bevolkingsgroep, die zich achtergesteld voelt, zal via wij zigingen van de grondwet worden verbeterd, en van de Palestijnse guerrillaleiders wordt meer discipli ne gevraagd Terwijl Couve de Murville een pers conferentie hield in de ambtswo ning van de Franse ambassadeur in Beiroet, klonken van buiten ver scheidene schoten, en de afgezant waarschuwde dan ook dat niet van de ene op de andere dag een terug keer naar een normale toestand mocht worden verwacht. Maar de basis was er volgens hem. Couve de Murville arriveerde gisteravond in Syrië om de leiders daar verslag uit te brengen van het resultaat van zijn missie. maandag de voorposten al in het zuidwesten van ons land. Deze nieuwe Atlantische ontwikkeling hangt nauw samen met een uitdie pende stormdepressie van 985 mb ten zuiden van Groenland, die naar het oosten trekt. Het weer blijft de komende dagen dus zeer wisselval lig. De temperatuur zal naar mate de warme sector ~ns land nadert weer hoger worden. In Ballum (Ame land) is november een vrij natte maandge weest met 111 mm neer slag, de grootste hoeveelheid in no vember sinds 1972. De uitslag in het Groninger Ulrum was 106 mm, in Ede 8f. en Apeldoorn 85 mm tegen normaal circa 75. Gerrit van 'Weer of geen weer' blijft zich opstellen als spreekbuis voor charlatans. Zo toeterde hij zondagmorgen de ether in dat het op gezag van iemand in Alphen aan de Rijn de komende winter 30 graden zal gaan vriezen. Het weer met Kerstmis werd in details be schreven evenals hei weer op Ou dejaarsdag. Gerrit zelf blijft buiten schot en fungeert louter als medi um. Hij brengt tegenstrijdige win- tervoorspellingen zodat er altijd wel één bij is die uitkomt en er te zijner tijd volop gelegenheid is de maker ervan in gezwollen termen te fêteren. Zeer koud was het gisteren in het uiterste oosten van Engeland: WaUóington op dezelfde breedte als AlWHNMf «~»7 17, HOOG WATER Vlilsslngen0.53-13.11; Hariri igvlletslulzen 2.24-14.49: Rotterdam: 3.33-15.51: Sche- vertogen- 2.00-14.21; IJmulden: 2.33- 14.54: Den Helder- 6.57-19.27: Hartogen: 9.00-21.35: Delfzijl: 10.53-23.33. Gorredijk meldde een maximum temperatuur van 1 graad Celsius in een zeer dikke mist: de eerste ijsdag van deze winter. (uiltOuSMW .Het meisje, dat dit altijd doet, heeft griep..

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 5