Boersma wil liever geen personeelsraad Radio- en televisieprogramma's Bejaarde vrouw lag drie dagen dood in haar huis DCLLy VAN ARNHEM Interview 'In de Rooie Haan' Terrein voor naturisten op Zuid-Flevoland Even puzzelen PSP gaat door met tot nu toe gevoerde beleid 'Aantasting niveau minimumloon is niet aanvaardbaar' Duitse dief in Rotterdam bestolen Overleden op voetbalveld Verkeersongevallen Heroïnevangst van spoorwegrecherche MAANDAG 1 DECEMBER 1975 BINNENLAND - RADIO EN TV TROUW/KWARTET 4 Van onze sociaal-economische redactie P^VERSUM Minister Boersma heeft in het VARA-programma In de Rooie Haan gezegd, dat er m Nederland, wat hem betreft, geen personeelsraad komt. De minister van sociale zaken wil dat de ondernemingsraad het orgaan van de ondernemer blijft en dat deze raad zowel de belangen van de ondernemer als geheel als de belangen van de werknemers dient. Het centrale punt is', aldus minis ter Boersma, 'dat er in de onderne mingsraad óf hoe men deze raad ook wil noemen overleg moge lijk moet zijn tussen werknemers en bedrijfsleiding'. Zoals bekend willen NW en NKV en de PvdA dat de ondernemingsraad wordt omge bouwd tot een personeelsraad, die zich in de eerste plaats richt op de werknemersbelangenIn deze per soneelsraad zou geen plaats meer zijn voor de directeur. Minister Boersma, die niet wilde Ingaan op de inhoud van de nieuwe wet op de ondernemingsraad, sprak de ver wachting uit dat het kabinet de SCHARMER De 18-jarige An- jo Slagter uit Kolham is zaterdag avond in het academisch ziekenhuis in Groningen overleden na eerder op de dag zwaar gewond te zijn toen hij bij een inhaalpoging op de Hoofdweg in Scharmer de macht over zijn stuur kwijt raakte en tegen een boom botste. ZEELAND Bij het oversteken met zijn auto van de Middenpeelweg, een voorrangsweg. is zaterdagmiddag de 69-jarige aannemer W. van de Oetelaar uit St Oedenrode om het le ven gekomen. Zijn auto werd door een juis tpasserende wagen gegrepen UITGEEST De 23-jarlge J. C. Eckhardt uit Heemskerk kwam za terdagochtend om het leven toen hij met zijn auto uit de bocht vloog en tégen een ètapel dakpannen botste. UTRECHT Aan de gevolgen van haar verwondingen, opgelopen bij het oversteken van de IJssel- steinlaan (waarbij zij door een auto werd geschept), overleed zaterdag mevrou\ W. Eerkens-Jacobs. BERGEN De 28-jarige Johan nes Jansen uit Dirkshom werd za terdag het slachtoffer van een on geluk dat zich voordeed toen hij met twee collega lagers door drassig grasland liep op weg naar zijn jachtterrein In Bergen. De man gleed uit, waarbij zijn geweer af ging- TER AAR De 16-Jarlee Wil lem Bogel verongelukte dit. week- LELYSTAD In de loop van 1976 zal op Zuidelijk Flevoland worden begonnen met het Inrichten van een n a ',urls tenter rein in het pas aangeplante Hulkesteinse bos, on geveer twee km van de brug bij Nijkerk. Het terrein is ongeveer 28 ha groot. Dit Is meegedeeld door de Rijks dienst voor de IJsselmeerpolders. Er komt voor 2000 verblijfsrecrean- ten met stacaravans of eenvoudige vrijetijdswoningen en voor 3000 dagjesmensen. Ook toeristische kampeerders zijn welkom. Lig- en speelweides, een zwembad, een sau na en een kampwinkel vormen een onderdeel van het project. Het ls de bedoeling dat ledereen die zich aan het terreinreglement houdt het oaturistenterreln mag betreden. Cirkel-puzzel discussie over de wetswijziging voor 18 december zal hebben afgerond. In het vraaggesprek gaf minister Boersma te kennen dat hij na deze kabinetsperiode niet meer wil te rugkeren op een ministerspost. Hij vond het wel 'een goede zaak' wan neer oud-ministers terugkeren naar het parlement. Koopkracht Het kabinet heeft vanmorgen in alle vroegte de kamerleden per brief geïnformeerd over de loon maatregel die het wil nemen. Al hoewel minister Boersma ook op dit ROTTERDAM In de mid denhelft van het binnenschip Jan B. is de 24-jarige schipper B. Buur- kes uit Apeldoorn zaterdagavond verdronken in een laagje water van 25 centimeter. De man was bezig met een benzine-dekwaspomp over tollig water van zijn aan de Waal haven afgemeerde schip te pompen. Hij is toen waarschijnlijk be dwelmd geraakt door de uitlaatgas sen van de pomp en daardoor in het nog aanwezige water terechtge komen. Van onze parlementsredactle ZWOLLE de PSP heeft op haar congres zaterdag in Zwolle over de toelaatbaarheid van geweld een aantal besluiten genomen die een bevestiging betkenen van het tot nu toe gevoerde beleid. De strijd vraag was in hoeverre geweld van onderdrukten tegen hun overheer sers voor pacifisten aanvaardbaar is. De meerderheid van het congres ging akkoord met een genuanceer de stellingname die enerzijds steun Inhoudt aan de bevrijdingsbewegin gen. maar anderzijds ook reserves handhaaft tegenover de gebruikte middelen. De voorstanders van het echte principieel geweldloze paci fisme. die bevrijdend geweld ook ge weld noemden en het daarom af wezen, kregen geen meerderheid. Anderzijds ging het congres ook niet mee met de voorstellen het 'bevrijdend geweld' zonder reserves te accepteren. De besluiten van het congres zijn. volgens v. d. Spek. overeenkomstig het program van de PSP waarin over 'kritische steun aan bevrijdingsbewe ging' wordt gesproken. Het congres koos de heer L. Meer- tens (31) tot algemeen voorzitter van de partij. De scheidende voor zitter P. Hoogerwerf zei in zijn openingsrede dat het de hoogste tijd wordt dat de progressieve par tijen in het kabinet Den Uyl zich zo snel mogelijk ontdoen van KVP en AR. In de KVP en AR zijn de conservatieve krachten nog zo sterk dat zij een hinderlijke belemmering vormen voor werkelijke hervorming van de maatschappij. Samenwer king van de PSP met de PvdA en andere linkse partijen zal voor de hervormingen van grote betekenis zijn. aldus Hoogerwerf. Van buiten naar binnen woorden invullen ciie betekenen: 1 voortesen. 2 vrucht, 3 nobel, 4 klinknageltje, 5 grondsoort, 6 ver bond, bewijsstuk, 8 trek, 9 ver voermiddel, 10 kleverige stof, 11 smaad, 12 lusthof, 13 water in N.Br, 14 klank, 15 wild zwijn, 16 schoor- steenzwart. Bij juiste invulling vor men de beginletters van 1 tot 16 de naam van zeker theater. Elk woord bestaat uit vier letters. OPLOSSING VAN VRIJDAG: Hor. 1 rede, 4 keet, 7 rad, 8 laan, 10 al, 12 E-ris, 14 ieme. 16 Anne, 18 enge, 20 do 21 Eire, 23 lor, 25 taks, 27 Este. 29 rak, 30 Esra, 32 la, 34 Aare. 36 toer. 38 gala. 40 idem, 42 el. 43 Lena. 45 els, 47 tets. 48 lans. Vert.:l ia, 2 eden. 3 Eli, 4 ka, 5 enig, 6 tam, 7 raad, 9 Aser, 11 leer, 13 reek, 15 eelt. 17 nota, 19 Neer, 22 Iser, 24 oele, 26 akal, 28 sate, 29 rage, 31 sein. 33 Ares, 35 aalt. 37 omen, 39 alt. 41 dal. 4 es. 46 L.S. punt niet in details wilde treden, gaf hij te kennen dat het kabinet de koopkracht wil handhaven voor werknemers met een inkomen tot 20.000 gulden. Mensen, die meer verdienen, zullen onder andere door een ingreep in de prijscom pensatie per 1 juli a.s. een stap terug moeten doen. De loonkosten stijging zal in 1976 tot ongeveer 8 procent moeten worden beperkt. Met deze maatregelen wil het kabi net een bijdrage leveren aan de werkloosheidsbestrijding. Maar dat betekent niet dat het aantal werklozen volgend jaar al zal afnemen. 'We zullen alles op alles moeten zetten om de werkge legenheid die we nu hebben te behouden', aldus minister Boersma. De minister kondigde wel aan dat ook de vrije beroepen (artsen, ad vocaten notarissen etc.) een bijdra ge zullen moeten leveren. Hij voeg de hieraan toe. dat het prijsbeleid nu eenmaal 'niet zo een scherp' instrument is. 'Over de lonen wordt onderhandeld, maar de beslissingen over prijzen en ook over de inves teringen worden door de onderne mer genomen. Wij zijn van mening dat je ook op deze terreinen greep moet krijgen, maar de bevoegdhe den daartoe zijn nog onvoLdoende'. aldus de heer Boersm CDA hachelijk Tenslotte zei minister Boersma. dat het risico dat het CDA niet van de grond komt, groot is. Hij zou de komst van het CDA met een eigen gezicht op een eigen program als een verbetering beschouwen, maar de groeiende verwijdering tussen de CHU als oppositiepartij enerzijds en de ARP en de KVP als regeringspartijen anderzijds maakt de kans op een christendemocrati sche eenheid steeds hachelijker. De heer Boersma zag daarin vooral de invloed van CH-fractieleider Krui- sin ga. die de CH vrijwel heeft om gesmeed van een overwegend rege ringsgetrouwe partij tot een partij met een veel politieker karakter. Kamerfractie PPR: Van onze parlemetnsredactie UTRECHT Voor de PPR-fractie in de Tweede Kamer is een aantas ting van het niveau van het wette lijk minimumloon als onderdeel van de loonvorming volstrekt on aanvaardbaar. Hetzelfde geldt voor verlaging van de sociale uitkerin gen. De fractie was het zaterdag volkomen eens met een motie van deze strekking, die de PPR-kern- groep In Utrecht aannam. De PPR-fractieleider Bas de Gaay Fortman vindt dat de vandaag ver wachte brief van het kabinet over het arbeidsvoorwaardenbeleid voor 1976. een duidelijk antwoord moet geven op de vraag wat er met de winsten van de ondernemers ge beurt. Het PPR-Kamerlid Leo Jan sen benadrukte dat. als de winsten omhoog gaan door loonmatiging, de loontrekkers ook zeggenschap over die winsten moeten hebben. Vanuit de sterke bedrijfstakken moet de winst volgens hem overgeheveld worden naar de zwakke bedrijfstak ken. De PPR-kerngroep sprak zich voorts uit voor een onderzoek om arbeidsongeschiktheid te verbete ren. De kerngroep keerde zich ln een motie tegen het beleid van staats secretaris Zeevalking ten aanzien van de illegale buitenlandse ar beiders. De radicalen willen legali sering van alle illegalen die mo menteel in ons land zijn. De kern groep verzocht minister Van Doorn tenslotte het onderzoek naar de kwalijke kanten van de reclame op radio en televisie uit te breiden tot alle soorten reclame. Door een mo tie van deze Inhoud aan te nemen verwierpen de radicalen een eerder voorstel om minister Van Doorn te vragen de STER-reclame op de te levisie af te schaffen. Van een verslaggever ROTTERDAM Een 34-Jarige Westduitser, die in zijn land gezocht wordt wegens diefstal en oplichting, is dit weekeinde in Rotterdam ge arresteerd doordat hij zelf bestolen was. De man had de politie naar de dancing van het Hiltonhotel laten komen, omdat er 4000 gulden uit zijn jas was ontvreemd. De politie gaf de man een lift naar het hoofd bureau. waar hij aangifte zou kun nen doen. Op het bureau kwam een van de agenten op het idee om eens op het lijstje gezochte personen te kliken, waarna de Duitser te ver staan werd gegeven dat hij voorlo pig zou moeten blijven. TILBURG De 31-jarige G. van Etten uit Tilburg is zondag kort voor het einde van een voetbalwedstrijd waaraan hij als speler deelnam, overleden. Het was een wedstrijd van het bedrijfsvoetbalelftal van de PTT. NOORDHORN In het Groningse Noordhorn is zaterdag het stof felijk overschot gevonden van de 83-jarige mevrouw M. Auwema- Posthumus. Een slager kreeg argwaan toen de vrouw niet open deed en de gordijnen nog waren gesloten. Volgens de politie is de vrouw woensdagavond gevallen en enkele uren later overleden aan inwendige bloedingen. BELLINGWOLDE De 22-jari- ge Dethmer Heis uit Blijham is zondagmiddag in Wedde (gemeente Bellingwedde) om het leven geko men toen hij met zijn auto slipte en tegen een boom reed. ALKEMADE Eveneens aan de gevolgen van het slippen met een auto en het tegen een boom rijden verongelukte zaterdagavond de 39- jarige J. G. A. van den Heuvel uit Alkemade op de provinciale weg in zijn woonplaats. HAARLEM De 79-jarige Th. E. Kooien uit Haarlem is zaterdag bezweken aan de verwondingen die hij vrijdagavond ln Haarlem had opgelopen toen hij op zijn fiets in botsing kwam met een auto. end bij het inhalen van een fiet ser op de Geerweg. Hij kwam daar bij op de verkeerde weghelft te recht en daar frontaal in botsing met een personenauto. HORST De 18-jarige T. M. J. Houwen uit Horst verongelukte za terdag in zijn woonplaat?. Hij reed met zijn auto tegen een boom. ROTTERDAM Zondagavond is in de van der Helmstraat in Rotterdam de 72-jarige J. Garde nier in zijn personenauto onwel geworden en vervolgens overleden. De man raakte de macht over het stuur kwijt en ramde drie stilstaan de personenauto's. Op weg naar het. Bergwegziekenhuis overleed hij. lATEN W6 ELKAAR EEN HAND 65-rè VE(\), POllE. 7 v*g© PI»' 58 Haar weekgeld is evenwel niet meer dan een mager kwartje, doch ze krijgt een enkel tientje op haar verjaardag en St. Nicolaas, met dit bezit gaat ze dan naar de antiqua rische boekverkoop op de vodden markt in Arnhem. Daar zijn de boeken spotgoedkoop een groot verschil met de nieuwe boeken in de boekhandel. En een boek blijft een boek, denkt Dolly, niet veel anders dan de verliefde jonkman, die ook zijn slecht geklede beminde nog schoon vindt. Het is op een vrijdagochtend, dus marktdag Ln Arnhem, dat Roele- man van Bilant zijn veertienjarige nicht op de voddenmarkt vlak bij de visafslag ziet staan voor een handwagen, waarop reeksen van uitgelezen, beduimelde en uit elkaar hangende boeken Liggen. 'Zo nichtje, verlokt de Kippen- markt Je tot studie?' Dolly kijkt op Roeleman merkt, dat ze even verlegen lacht, een uitdrukking, die hij niet van haar kent. 'O oom, ik heb U helemaal niet zien komen'. Roeleman neemt het boek op waar in Dolly bladert, en dat ze zo haas tig weer :n de wagen neerlegt, als door Henriette L.T. de Beaufort II. I'. I.eiipnlils l'ilRcvrntmlj. N.V„ He li llnuc- ze hem ziet. Het is Kropotkins Au tobiographic in het Frans. 'Dat boekje hoef je niet te kopen, ik bezit het en je kunt het te allen tijde van mij lenen.' 'Dank U wel, heel graag'. 'Ja. ik ben ook een soort vodden markt, je moet maai- eens bij mij komen bladeren in de bibliotheek, daar is nog wel lets uit te halen voel je er nu voor om samen een kopje koffie te gaan drinken?' 'Schrikkelijk graag, oom'. De boekventer, die achter het wa gentje staat, vraagt of hij het par tijtje boeken dat Dolly al uit koos, zal inpakken? Als pakpapier heeft hij klaarblijkelijk niet anders dan al gebruikt en gescheurd couran tenpapier. Dolly stelt hem voor om de hoeken oningepakt in haar tas te doen. Ze houdt hem een oude leren boekenmap voor, die ze van haar broer Jaap voor dit doel heeft afgetroggeld. Weer die verlegen glimlach, denkt Roeleman bij zich zelf. Het kind is zeker bang, dat ik haar ln ae kaarten zal kijken, ik wil haar toch heus geen kwaad. 'Ik betaal voor je', zegt hij droog jes, terwijl hij zijn beuns uit zijn zak haalt. 'Zes deeltjes elk voor drie dubbel tjes', zegt de boekverkoper uit de hoogte. Roeleman stelt voor om een kopje koffie te gaan drinken in het Café Centraal. Dolly is er dikwijls langs gelopen, maar ze is er nog nooit binnen geweest, het lijkt haar een interessant herencafé. Madame Re- nard, de opvolgster van Fraulein Speer op Beukenloo, heeft haar eens gezegd, dat als men langs café's als Centraal loopt, men als dame de overkant van het trottoir moet kiezen en nooit en te nimmer naar binnen mag kijken. Er nu met oom Roeieman te gaan zitten ach-- ter een tafeltje, dat lijkt Dolly een' pikant buitenkansje. Ze gaan d« Kerkstraat in, linksom door de Pas toorstraat, de Bakkerstraat, links de- Vijzelstraat ln. De straten en de trottoirs zijn voller dan andere da gen. Overal marktgangers die deze ochtend van wijd en zijd naar Am- hem tijgen. Er zijn meer karren en handwagens dan anders. Nu en dan- loopt een veeboer ze voorbij, de pas gekochte en grommende biggen - voor zich opduwend naar de plaats waar zijn kar staat. Roeleman vraagt Dolly hoffelijk, of hij de" boekenmap voor haar zal dragen. - hij loopt ook links van haar en laat' haar in de deur voorgaan. Op veer tien jaar zo ondubbelzinnig als vol- - wassene te worden genomen, doet altijd de wangen iets tintelen. Er is - een tafeltje vrij, vlak aan de voor kant bij het ene raam, een klein tafeltje juist op twee berekend. Ze gaan tegenover elkaar zitten. Dolly kan vandaar uit goed op de Vijzel straat kijken. Ze kan niet nalaten te hopen, dat er nu eens kennissen of familieleden voorbijlopen, die wél naar binnen kijken, om dan de vreugde tc smaken van achter hei café-Centraal-tafeltje ze te kunnen .toeknikken. KARELTJE KNETTER Knappe Couperus De in 1906 door Louis Couperus gepubliceerde roman 'Van oude mensen, en de dingen die voorbijgaan', is opgebouwd langs verscheidene vertakkingen. En op al die lijnen staan personen die betrokken zijn of raken bij een zich zestig jaar lang vóórslepend geheim. Voor iemand die daarvan een televisiebewerking wil maken, is het een heksentoer om reeds in de eerste aflevering de betrokkenen binnn hun leefkader duidelijk te exposeren. Ik meen dat Walter van der Kamp daar heel knap in geslaagd is, juist omdat hij zich met de paardesprong van het schaakspel door de eerste hoofdstukken van het boek moest bewegen om binnen vijftig minuten die duidelijkheid te bereiken. Een voortreffelijke bezetting stond bewerker-regisseur Van dr Kamp ter beschikking. Niet alleen hebben zij het samen goed geklaard, ze hebben ook laten zien dat Nederlanders toch wel een boven de middelmaat liggend televisiespel kunnen realiseren. De scenes hadden over het algemeen een grote mate van geloofwaardigheid. Men stond niet nadrukkelijk te acteren: vrijwel iedereen kwam dicht in de buurt van de door Couperus beschreven figuren. En het geheel weerspiegelde de vergeelde sfer van Indisch Dn Haag. Over de afzonderldijke creaties kom ik nog wel te schrijven wanneer de verwikkelingen zich meer toespitsen. Ook jonge mensen kregen bij de AVRO hun kans. Het was weer ple zierig kijken luisteren naar wat zich op het concertpodium afspeelde. De inspirerend dirigerende Wener Peter Keuschnig zullen wij waar schijnlijk nog wel eens voor het Promenade Orkest op de bok zien staan. Jan Brusse tekende uit de mond van twee Franse superkoks op dat op culinair gebied joodse Ameri kanen de meest verfijnde smaak bezitten, dat de Belgen als volk op de eerste plaats staan wat betreft het eetgenot en dat wij hierom trent nog heel veel moeten leren. - De Hollandse pot mag dan niet zo verfijnd zijn. iets weggeven kun nen we wel. Ofschoon de Vlamingen ons krenterig vinden, heeft de Nacht van de Witte Bedjes weer een golf van gulheid losgebroken. Als we net zo gemakkelijk afstand zouden kun nen doen van een paar loonsverho gingen, zouden we misschien vlugger uit de economische crisis kunnen komen. Een aardig onderdeel van het feest in Carré was het spelletje 'Wie van de Drie?' met drie sinterklazen. Ze werden ontmaskerd als zijnde Kees Brussen, Leen Jongewaard en Guus Oster. Wie voor de echte sint speelde, werd niet onthuld. Afgaande op stem en neus. houd ik het op Adrie van Ooschot. Voor een fraai stuk Burengerucht zorgde Wieteke van Dort. Artistiek is zij een kameleon: vrijwel elke metamorfose gaat haar ook nog goed af. Voor mij had ze best een poosje langer op de Indische toer mogen blijven. TON HYDRA Van een verslaggever UTRECHT De spoorwegrecher che heeft zaterdagavond twee man nen aangehouden van wie er één 64 gram heroïne bij zich bleek te heb ben ter waarde van 11.000 gulden. Dit heeft de Utrechtse politie zon dag meegedeeld. De mannen, de 33-jarige lasser L. uit Arnhem en de 26-jarige mon teur M. ook uit Arnhem zijn door de Utrechtse politie verhoord. L. vertelde de heroïne voor eigen ge bruik in een Amsterdams café te hebben gekocht. Volgens de politie hield de monteur de lasser alleen gezelschap. ADVERTENTIE 31 'Het is afschuwelijk, goede heer Everhairt", snikte Humfrie H. Puck el ton, doch achter de tranen in zijn ogen blonk een listig plan netje. 'Die na-re smidje Verho len is naar het kamp van U gegaan om U op een verderfelijke en door trapte manier van uw leger af te helpen. Hij maakte daar een storm ram voor U klaar. Maar denkt U maar niet, dat U er wat aan had.' 'Verdraaid! Ja, zó is het ge gaan!' gromde heer Everhart. 'De schelm! Goeie help, wat een door trapte verrajer! Hij wijst een ditek? boom aan, laat hem omhakken en laat er dan een stormram van klaarmaken. En als dat klaar is, dan laat-ie.'Dan laat-ie Uw goe de en dappere soldaten op ons 'kas teel afrukken', vulde Humfrie aan. 'Hij hitste mij om op er brandende olie op te gooien. Vindt U dat nu niet gemeen?' 'Het is afschuwe lijk' brieste heer Evenhart. Zo iets door en door slechts heb iik nog nóóit meegemaakt! Voor de gril van een rare kerel in een geruite jas moest ik bijna de edielsten var mijn soldaten opofferen!' T heeft gelijk, heer', fleemde de sluw< Humfrie. 'Ik weet, dat ik fouter heb gemaakt en ik ben des doods schuldig. Maar die smidje Verholen Hou me daarover op. Een slechten kerel is er op de hele aarde niet t* vinden. Nee, nee, als ik het vooi het zeggen had, dan wist ik hel wel. Aan de galg met hem. Maai ja..de beoordeling van zijn da den ligt in uw hand en niet dn d( mijne. PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN IK HEB 6EHO0RD. Y 0M2IWI HE, WAAR ZIT JE PAT HIER IN HET 1 NOU? OH - DAAR BEN JE 60S EEN 6R0TE \_ALWEER._^" BEER LEEFT. 1 FERDINAND Radio vandaag HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nws. 7 02 Het levende woord. 7.08 (Si Preludium. 7.30 Nws. 7.41 (S) Akt. 7.55 (S) Aangestipt. 8.00 (Si Te Deum Laudamus. 8.24 Op de map af. NOS: 8.30 Nws. 8.36 Gymn voor de liudsvT. 8.45 (S) Plein Publiek. NOS. 10.30 Nws. NCRV: 10.33 (S) Ziuge-n met Ceoilia. 10.50 Schoolradio. 11.00 (S) In t zilver. 12.00 (S) De Klllma Hawa-iians Show. 12.21 Voor boer en tuinder- NOS: 12.2 Med. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. NCRV: 12.41 Akt. 13.00 Promork.4 olv Gijsbert Nleuwland. 13.30 (S) Onder schoolt!ld. TROS: 15.00 (S) Het kind en wij. 15 30 Nws. 1533 (S) Kamermuz. 1.00 (S) Een mondje Frans. 1.30 (S) Keerpunt OVERH.VOOR: 17.20 Suriname Jounn, 17.30 Nws. 17.32 Akt: HILVERSUM I PP: 18.19 KVP. 18.30 Nws. 18.41 (S) Belcanto concert. EO. 20.00 (S) De grote opdracht. 20.15 (S) Ga er een6 voor zitten. 21.15 (S) Avondoverdenking. DE VRIJE GEDACHTE. 21 30 Gesprek met mevr. Arnnle Romein-Verschoor. NOS: 21 45 (Sl EuroMght 22 25 BOND ZON DER NAAM. 22.30 Nws. NCRV: 22 40 Akt. NOS- 22 50 (Si Hobbyseoop. 23.20 (S) NOS-Jazz. 23.55 Nws. HILVERSUM II VARA- 7.00 Nws 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Spitsuur. (8 00 Nws. 8.11 Dingen van de dag 9.00 (S) Strijkorkest. 9.35 Waterst 9.40 VARA-Gram presenteert. NOS: 9.00 (S) Muziek uit de Middeleeu wen en Renaissance. 10.30 Meer over minder, met om 11.00 Nws. 11 40 Radio Volksuniversiteit. 12.25 (S) Prom ork. 12.50 Recht en slecht. 13.00 Nws. VARA: 13.11 Dingen van de dag. 13.20 Ombuds man. NOS: 13.30 Onder de Groene Linde. 13.50 Ik wil een kind. dok. 14.30 Zoe klicht op Ned. 1.00 Nws. EO: 103 Klankbord. 1.10 (S) Licht en uitzicht. 16.40 (S) Eigen wijs. 17.00 (S) Na vijven. 17.55 Med. HILVERSUM n 18.00 Nws. 18.11 Klankbord. 18.30 (S) JeugdtouT. PP: 19 00 Ultz. van DS"70. EO: 18.10 WIJ hebben een woord voor de wereld. 19.40 (S) De Bijbel open. NCRV: 20.00 Nws. 20.05 Overdenking. 20.15 (S) Werken van Tsjaikowsky. 31,40 (S) Klass. muz. voor fluit. 22 00 Llterama- Llve. 23.00 Torenflatverhaal I en II. hoorspel23 25 (S) Werken van Nepomuk David. 23.55 Nws. HILVERSUM in AVRO: 7.02 (S) Drie op Je boterham. (8.03 Radlojourn.) 9.08 Pep-op-dirie. 11.03 Radiojoum. 11.06 (S) Drie draalt op TV vandaag NEDERLAND I NOS-NOT 11.10-12:00 Schooltelevisie NEDERLAND I TELEAC 18.15 Archeologie (16) NOS 18.45 Suriname deze week 18.55 Journaal VARA 19.05 Tommie en Charlie 19.30 FC-Avondrood 20.20 2 Voor 12 21.00 Wat dokter doet, is altijd goed 21.35 Journaal 21.50 DePallisers 22.45 Gedicht 22.46 SYMBIOSE 22.50 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Brigadier Dog 18.55 Journaal TROS .19.05 SuskeenWiske 19.30 Doctor Who 20.00 Journaal 20.25 De Johnny Kraaykamp show 21.25 Baretta 22.15 AktuaTV 22.55 Journaal verzoek. 12.03 (S) Drie bussen de middag. 14.03 Radlojourn. 14.0 (6S) Pop-Komtakt I. 15.03 (S) Pop-Kontakt IL 1.03 (S) De Hltmeesters. (17.03 Radlojourn.) HILVERSUM III NOS: 18.03 De Vakaturebanik. 16.10 (S) Joost mag niet eten. AVRO: 19.02 Drie loopt achter. VPRO. 20.02 VPRO-Maan- dag. NOS: 1.02 (S) De maandagnachten van december. VARA: 6.02 (S) Leo van der Goot. Speciaal vandaag 0 Marjolijn de Vries en Hedda van Gennep maakten een programma met en over patiënten in een zie kenhuis. Ned. 1/21.00 0 De TROS zendt de derde Johnny Kraaykamp-show uit. Ned. 2/20.25 0 Aktua TV geeft achtergrondin formatie. Ned. 2/22.15 0 In het Duitse magazine over le vensvragen wordt nagegaan hoe dé mens tot gevoelservaringen komt. Duitsl. 2/20.15 0 Berlijnse cabaret-artiesten paro diëren het leven in hun gespleten stad. Duitsl. 1/21.00 0 De Vrije Gedachte is gereser veerd voor mevrouw Annie Ro mein-Verschoor. Hilv. 1/21.1 0 Literama komt rechtstreeks uit een school in Diever. Hilv. 2/22.00 0 "Tet NCRV Vocaal Ensemble zingt o.l.v. Marinus Voorberg liede ren van de 80 jaar geworden corft- ponist Johann Nepomuk David. - Hilv. 2/23.2! 0 Michiel de Ruyter presenteert Jazz in actie. Hilv. 1/23.20

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4