legering Portugal uivert dagbladen oskou vreest communisten in het westen Europese topconferentie lijkt nu al mislukking Vredescomité in Chili ontbonden 53 FRETILIN roept ^afhankelijkheid lit op Oost-Timor Amin ziet niets in gesprek over Angola Juristen Madrid: emene amnestie M Syrische eis brengt Veiligheidsraad in moeilijk parket 5^; fegens bijdrage aan ordeverstoring Bangladesj gaat met India praten lemonstranten niet vervolgd Weinig belangrijke besluiten te verwachten 'ARTE [RDAG 29 NOVEMBER 1975 BUITENLAND TROUW/KWARTET 7 lABON (UPI, Reuter, AP, AFP) De Portugese regering heeft gisteren de voornaamste dag- [en gezuiverd van alle politiek actieve communisten en extreem linksen. Ook in de militaire •chie rolden hoofden. een presidentiële verklaring is ;d dat de zuivering betrekking ft op vijf ochtend- en drie ndbladen die in maart, na de lukte rechtse staa-tsgreep, zijn Rtionaliseerd. Ook de tijdschrif- die staatseigendom zijn worden r dem aatregel getroffen, mmige van deze bladen hebben dentieuze, verminkte en monoli- iche voorlichting geproduceerd. Zij droegen bij tot het algemene klimaat van ongedisciplineerdheid en ordeverstoring die leidde tot de contra revolutionaire greep naar de macht die mensenlevens heeft ge kost'. aldus de verklaring. De maatregel heeft betrekking op al het personeel van de administra tie, en functionarissen van arbei dersraden zowel op de redacties als in de zetterijen. Geen van de bla- tl (Reuter) Troepen van de linkse onafhankelijkheidsbewe- bg in Oost-Timor Fretilin hebben in de Portugese kolonie de on- hankelijkheid uitgeroepen. Om middernacht werd de Portugese kg op het plein van de hoofdstad Dili neergehaald en een vlag In een onafhankelijk Oost-Timor gehesen. €n*T FRETILIN (revolutionair front m onafhankelijk Oost-Timor) ip 'de volksdemocratische repu- ek Oost-Timor' uit. De eenzijdige fS ifhankelijkheidsverklaring viel 1 nen met vrees in Dili voor een M lonesische invasie op grote ïaal. Het centraal comité van het -V ttilin verzamelde zich bij de in- ng van het bestuursgebouw en v poners kwamen daar bijeen. Na "sf 1 hijsen van de vlag werd een ■lyiuut stilte in acht genomen voor helden die voor ons land stier- De voorzitter van de onafhan- Ujkheidsbeweging, Francisco Xa- r do Amiral, las de onafhanke- Jieidsverklaring voor. I militaire commandant van het FRETILIN, Rogerio Laboto, liet journalisten weten dat het 'voort durend treuzelen' van Portugal met vredesonderhandelingen, terwijl de Indonesische militaire activiteit aan de grens met westelijke Indone sisch Timor voortduurt, had bijge dragen tot het besluit tot uitroe ping van de onafhankelijkheid. Het FRETILIN zegt dat het Portugees Timor onder controle had sedert begin augustus een burgeroorlog uitbrak. Een andere functionaris van FRETILIN zei: 'Wij beschou wen geheel voormalig Portugees Ti- mor als onze staat.' Portugal zal formeel op de hoogte worden ge steld van de uitroeping van de on afhankelijkheid. den mag verschijnen voordat nieu we mensen zijn benoemd. Een hoge legerfunctionaris heeft gisteren verklaard dat nu ook de rebellerende parachutisten op de basis Tancos de wapens inleveren. Linkse burgers op de basis zijn vertrokken en de toestand normali seert. aldus de zegsman. Het totale aantal gearresteerde militairen is inmiddels opgelopen tot 77. In de nacht van donderdag op vrij dag hadden de voormalige chef van de veiligheidstroepen COPCON ge neraal Caravalho en de stafchef van het Portugese leger generaal Fabio hun ontslag aangeboden. Fa- bio wordt opgevolgd door generaal Ramalho Eanes. Eanes was hoofd van de staatsradio en- tv tot de opstand van rechts van afgelopen maart. Hij wordt gerekend tot de aanhangers van de gematigde 'groep van negen' binnen de revo lutionaire raad. De naaste medewerker van Carval- ho. stafchef Artur Batista is giste ren in Oporto gearresteerd, aldus welingelichte kringen. Fabio's mede werker Marques heeft zijn ontslag aangeboden. Ondanks de normali sering van de toestand in Portugal waren de ministers van het kabinet- Azvedo gisteren nog niet aan het werk gegaan. Communisten De leider van de socialistische par tij Mario Soares en minister Antu- nes van buitenlandse zaken hebben zich gisteren uitgesproken tegen uitstoting vaii de communisten uit de regering. De communisten zijn ervan beschuldigd in belangrijke mate te hebben bijgedragen aan de wanorde van de afgelopen weken in Portugal. LOEANDA/NAIROBI (Reuter, UPI, AP) De huidige voorzitter van de Organisatie voor Afrikaanse Eenheid (OAE), de Oegandese president Idi Amin, ziet niets in een topconferentie van de OAE over Angola. "vf* -Cl Voor de politieke posters op het Restauradoresplein in Lissabon is veel belangstelling. De Portugezen moeten wel zolang er in Lis sabon geen kranten verschijnen. Op de voorste poster staat 'nee tegen een burgeroorlog'. 'Angola bedreigt de eenheid van de OAE', aldus Amin in telegrammen aan de Afrikaanse staatshoofden. Officieel is de OAE voorstander van een eenheidsregering in Angola, bestaande uit vertegenwoordigers van alle drie de bevrijdingsbewe gingen, maar steeds meer landen kiezen partij voor de volksbeweging MPLA. Zij proberen hiervoor steun te krijgen bij de andere leden van de OAE. In tegenstelling tot Amin is de Tanzaniaanse president Julius Nyc- rere van mening dat wel een top conferentie van de OAE gehouden moet worden. Nyerere zei dat deze week tijdens een persconferentie in Den Haag en herhaalde gisteren zijn standpunt in Brussel. In de Belgische hoofdstad zei het Tanza niaanse staatshoofd dat de OAE zijn geschillen moet begraven en eensgezind de buitenlandse inmen ging in Angola moet veroordelen. 'Ondanks onze verschillen van me ning zou het voor de vele Afrikaan se landen mogelijk moeten zijn met één stem te spreken,' aldus Nyerere. De OAE zou alle landen moeten oproepen wapenleveranties en militaire steun aan Angola te staken. Nyerere liet blijken dat hij met name doelde op Zuid-Afrika dat de beweging UNITA steunt, maar hij sloot een gewapend con- NEW DELHI (Reuter) Een dele gatie van hoge funktionarissen uit Bangladesj zal binnenkort in New Delhi samen met de Indiase rege ring bekijken hoe de bilaterale be trekkingen kunnen worden verbe terd. Dit is meegedeeld door een Indiase regeringswoordvoerder. ADRID (Reuter, UPI) Ruim 200 Madrileense juristen hebben :ren gepleit voor volledige amnestie voor alle politieke gevan- nen in Spanje. Het pleidooi volgt op de demonstraties van don- dag in Madrid, Barcelona en San Sebastian tegen het beperkte trakter van de door koning Juan Carlos I afgekondigde gratie. juristen menen dat de maatre- ln zodanig moet worden verruimd t alle politieke gevangenen naar ais kunnen terugkeren. Als dit et gebeurt en de beperkingen ten inzien van de vrijheid van me- Ingsuiting en vergadering en de et tegen het terrorisme van afge- ien augustus worden niet onge- gemaakt 'zal er geen langdu- CD ge vrede onder de Spanjaarden imbt ^n'' aldus de motJe van de juris- chriesen de 22 de demonstraties inde111 donderdag gearresteerde Span- cmde ^den is gisteren al milder opge- frad eden dan bij soortgelijke mani- %taties in het verleden. Een rech- van instructie in Madrid zag van af aanklachten te formule- tegen dq arrestanten. Voorts ilastte hij de arrestanten in vrij- eid te stellen. oor deze maatregel werd een sta ing onder de Madrileense journa- sten, van wie er twee tot de gear- iteerden behoorden, voorkomen. jesteerd. Intussen is een begin gemaakt met de vrijlating van onder de amnes tieregeling vallende gevangenen. Een door het bekende Franse on derzoekbureau Sofres gehouden en quête onder duizend Spanjaarden heeft aangetoond dat men politiek zeer verdeeld is. Van de onder vraagden wil 31 procent een strak regiem naar Franquistisch model. 35 procent een zekere mate van liberalisering en 28 procent een volledige ommekeer. Op de vraag welke partij men zijn stem zou geven bij algemene ver kiezingen zei 27 procent autoritaire, op Franquistische leest geschoeide bewegingen 38 procent kiest voor centrumpartijen en liberale demo craten, 15 procent voor socialisten 8 procent voor communisten en revolutionair links en 12 procent heeft nog geen voorkeur. Van de ondervraagden was 55 procent voor de monarchie. 35 procent tegen terwijl 10 procent nog twijfelt. BRUSSEL (ANP) De clerde Europese topconferentie van dit jaar, die maandag in Rome zal beginnen, wordt waarschijnlijk een mislukking. Verwacht wordt dat noch over de economische situatie in de landen van de Europese Gemeenschap, noch over de bevoegdheden van het Euro pees parlement en de verkiezingen daarvoor de twee belangrijkste onderwerpen op de agenda beslissingen zulen worden genomen. Wat de economie betreft ligt er een document van de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de EG, op tafel dat niet verder komt dan dat het slecht gaat in Europa en dat gehoopt moet worden dat het volgend jaar beter zal zijn. Er blijft de Europe se leiders niet veel meer over dan te trachten de importbeperkende plannen van de Britse regering te torpederen. Ook over de structuur van de Europese Gemeenschap valt wei nig te verwachten. De Belgische premier Leo Tindemans zal nog geen verslag uitbrengen over het onderzoek dat hij over deze mate rie heeft ingesteld in de hoofdste den van de EG-landen. Het ver slag zal in februari officieel wor den uitgebracht op de volgende topconferentie in Luxemburg. Bevoegdheden De Westduitse bondskanselier Helmut Schmidt, die het afgelo pen jaar de gemeenschap finan cieel leek te willen beknotten, zal in Rome met een verklaring ko men. Schmidt zal waarschijnlijk pleiten voor uitbreiding van de bevoegdheden van het Europese parlement en voor het hanteren van zogenaamde 'meerderheidsbe sluiten' in de Europese minister raden. Tegelijkertijd zal hij het oude voorstel naar voren schuiven om Europese staatssecretarissen te benoemen, die in plaats van de permanente vertegenwoordigers in Brussel, het voorbereidend werk voor de raden te doen. Bovendien zal de bondskanselier zeggen dat de financiële uitgaven van een gemeenschap 'die zich nog maar in het groeistadium be vindt' veel te hoog zijn. Schmidt zal pleiten voor het doorzichtiger en overzichtelijker maken van de uitgaven van de EG en hij zal In dit verband voorstellen een Euro pees commissaris te benoemen, die zich speciaal met de financiën bezig houdt. Verder zal hij zich duidelijk uitspreken tegen het systeem van de aanvullende be grotingen. Verkiezingen In Brussel weet men nu al dat de besprekingen over de verkiezingen voor het Europese parlement, niet het besluit zullen opleveren dat die verkiezingen al in 1978 moge lijk maakt. Denen en Ieren zijn het met de op tafel liggende voor stellen niet eens. Bovendien zal Frankrijk een geheel nieuw voor stel over de zetelverdeling aan de orde stellen. De Fransen willen dat de grote EG-ianden - West- Duitsland. Frankrijk. Groot-Brit- tannië en Italië - in het nieuwe parlement samen 231 zetels moe ten bezetten in plaats van de nu voorgestelde 269. De vijf kleine EG-landen zouden er maar 47 krijgen in plaats van 86. Neder land zou daardoor van 27 op 17 te bezetten zetels komen. flict tussen Zuid-Afrika en zwart Afrika uit. 'Het is niet eenvoudig voor de OAE een Afrikaanse strijd macht op de been te krijgen', zo zei Nyerere. Tijdens zijn persconferen tie in Den Haag zei Nyerere nog dat de veiligheidsraad een veroor deling van de buitenlandse inmen ging in Angola door de OAE zou moeten overnemen. Een aantal westerse landen, waaronder Neder land. zou dat naar het idee van de Tanzaniaanse president kunnen be werkstelligen. In Angola zelf rukt de beweging MPLA verder op. na de afgelopen weken door de twee andere bewe* gingen (behalve de UNITA de door Zaire gesteunde FN LA) in het de fensief te zijn gedrongen. In een in Londen opgevangen radioboodschap van de MPLA werd gezegd dat haar troepen vooruitgang boeken op alle fronten in hun poging het land te herenigen. Gezegd werd dat de in'* vasietroepen (van de FNLA): red.), in Nambuamgongo-gebied (150 ki lometer ten noordoosten van Loe- anda) gedemoraliseerd zijn en niet meer over bevoorradingsbases be schikken. In het gebied Caxite. halfweg Loeanda en Nambuangongo 'blijven de moordenaars van ons volk wegvluchten naar het land waar zij vandaan kwamen (gedoeld wordt op Zaïre; red.). NEW YORK (Reuter) De Veiligheidsraad is er vrijdag niet in geslaagd een formule te vinden voor de verlenging van het man daat voor de vredesmacht van de V.N. op de hoogvlakten van Go lan. Dit mandaat loopt morgen af. Secretaris-generaal van de Verenig de Naties Kurt Waldhelm was bij de zitting aanwezig om de raad in te lichten over de Syrische voor waarden voor deze verlenging. In diplomatieke kringen wordt het vermoeden uitgesproken dat de raad in een lastig parket is geraakt omdat Syrië aan de verlenging de voor waarde verbindt dat de onderhan delingen voor vrede in het Midden- Oosten zo spoedig mogelijk worden hervat in aanwezigheid van de PLO, de Palestijnse bevrijdingsor ganisatie. Israël heeft grote bezwaren tegen de deelname van de PLO aan de vre desonderhandelingen. Jeruzalem ziet de PLO eerder als een terroris tische organisatie die uit is op de vernietiging van de Joodse staat dan als serieuze onderhandelings partner. Verwacht wordt dat de Sowjet-Unie de Syrische eis zal steunen en dat de Verenigde Staten zich zullen op stellen achter Israël. Het toelaten van de PLO is vóór vele landen een voorwaarde voor de hervatting van die bespreking in Genève. Ook de algemene vergade ring van de VN heeft zich in die zin uitgelaten. (ADVERTENTIE) Kerk zwicht voor militairen Van een onzer redacteuren AMSTERDAM De rooms-katholieke kerk in Chili is gezwicht voor de militaire junta en heeft zich neergelegd bij de opheffing van het interkerkelijk vredescomité. Kardinaal Silva Henriquez, aarts bisschop van Santiago, maakte vrijdag in Rome bekend, dat de kerk het vredescomité heeft opge heven vanwege het gevaar, dat po- liteke krachten het voor hun doel einden zouden misbruiken. Hij voegde eraan toe. dat het werk zal worden voortgezet via de geëigende een topconferentie met president Ford en op een Europese commu nistische conferentie. De obstakels op de weg naar beide conferenties lijken in aantal toe te nemen naar mate de datum van het Sowjet par tijcongres dichterbij komt. Prestige daikn nieuwe veroordeling door de Sowjet-Unie van de pogingen van de communistische partijen in het vaa Vesten om met democratische middelen aan de macht te komen, wijst erop dat het debat over dit on- de - J >ari) Joskou waarschuwt de westerse ¥°e kameraden' nu tegen 'ontoelaatba- liau e' compromissen met de democrati sche partijen om 'een extra bondge- ioot te krijgen of duizend stemmen neer bij de, verkiezingen'. Klaarblij- :elijk is de waarschuwing gericht 0.30 an het adres van de Italiaanse en 1 'ranse communistische partijen, "jo lie al hebben laten weten aan zo'n ie v 'aarschuwing geen boodschap te lebben. Een artikel in de Prawda augustus, dat ook deze waar- wil» chuwing liet horen beschouwden ze ls een inmenging in de interne aan- lgen elegenheden. Toch gaat Moskou io ndoor hen tegen de haren in te strij dt* ;en, hoewel men tegelijkertijd pro- >eert hen ertoe over te halen deel te lemen aan de topconferentie van o Suropese communistische partijen. •nva heznjew hoopte dat deze bijeen- >iaa »mst nog plaats zou vinden voor J iet Sowj et-partij congres in februa ri. Waarom probeert het Kremlin niét geschonden neus toch zijn ge- •tert licht te redden? 9.5 Een mogelijke verklaring is de op- 5 '<Mvolgingsstrijd in het Kremlin, die als vanzelf leidt (zoals bij dergelij- s i> ke crises in het verleden ook het ge- is i val was) tot een versnelling van de R nterne debatten en tot een verhe- ds viging van de conflicten tussen de 5 d diverse groeperingen. Het lijkt er beslist op dat bepaalde krachten in ea bet Kremlin erop uit zijn het voor •n Breznjew steeds moeilijker te ma- 5 d ken om te krijgen wat hij wil heb ben. Hij heeft zijn zinnen gezet op zowel Breznjew leefde in de hoop dat de twee internationale ontmoetingen zijn image als actieve, succesrijke partijleider die op zijn post moet blijven om zijn goede werkzaamhe den voort te zetten en te ontwikke len, wat zouden opvijzelen. Tegelij kertijd willen de opponenten van de partijleider aantonen door het ver hinderen van de topconferenties, dat zijn ziekte het hem moeilijk maakt zijn taak te vervullen, dat hij niet zo actief en succesrijk is als hij zou moeten zijn en dat het misschien tijd is voor een verandering. Maar de strijd over het te voeren beleid is even werkelijk als de strijd om de macht en beide zijn. zoals dat altijd in het Kremlin het geval is geweest, onlosmakelijk met elkaar verbonden. De Italiaanse communis tische partij heeft laten weten dat ze het eerdere artikel in de Prawda ziet als 'blijk van het feit da* het debat in de Sowjet-Unie nog aan de gang is! Maar het artikel in de Prawda werd «reschreven door een relatief onbelangrijke autoriteit. Konstatin Zarodow mdaftmir yan World Marxist Review. Het laatste artikel werd echter geschreven door een belangrijker functionaris. Wa- dim Zagladin, die aan het hoofd staat van de afdeling van de Sowjet communistische partij die belast is met de betrekkingen met de andere communistische partijen. Hij is per soonlijk betrokken bij het besluit vormingsproces van het Politbureau en bij de discussie die daar ge voerd wordt. Nu de veroordeling van electorale bezorgdheid bij de westelijke com munistische partijen bij hem van daan komt, klinkt deze bijna als een beleidsstandpunt. Maar hetzelfde nummer van het periodiek 'The Working Class' (de werkende klas se) en 'The Contemporary World' (de wereld vandaag) waarin het ar tikel van Zagladin gepubliceerd wordt, bevat ook een ander artikel over dit onderwerp, dat juist in een andere richting wijst. Zagladin waarschuwt de communis tische partijen niet zo zeer op één lijn te komen met de democratische partijen in hun land dat de Commu nisten hun identiteit verliezen. Door al te grote aandacht voor een ver kiezingssucces zouden de partijen hun 'revolutionair' karakter kunnen verliezen. Hij waarschuwt hen er voor om geen ongelijk span met niet-communistische partijen te vor men. 'Dubieuze taktieken geven nooit een stabiel resultaat'. zegt hij r.nk al hn -ft een de reel lik be leid op korte termijn een bevredi gende uitkomst, 'later moet daar- Maar hoewel Zagladin zijn woorden zorgvuldiger kiest dan Zaradow deed in de Prawda. wordt nog steeds het zelfde standpunt ingenomen. Het eerdere artikel werd door de com munistische partijen in het Westen gezien als een complot om hen van het pad der gematigdheid af te hou den en zo hun kansen teniet te doen op de vorming van politieke verbin tenissen en op de deelname aan re geringscoalities. Ze verdenken het Kremlin ervan dat het bang is voor de politieke dreiging die uitgaat van de westelijke communistische par tijen met hun democratische tradi tie op de totalitaire aspecten van het Sowjet-systeenv wanneer deze partijen een aandeel in de regerin gen in het westen zouden krijgen. voor een ferme prijs betaald wor den'. Het andere artikel in hetzelfde num mer is van de hand van Timoer Ti- mofeyew. het hoofd van het Inter nationaal Instituut van de Arbeids- beweging, het advies-orgaan van het Kremlin dat het revolutionair poten tieel in het Westen bestudeert. Ti- mofcyew is heel nauw betrokken bij het debat dat in het Kremlin gevoerd wordt over de vooruitzichten voor een revolutionaire verandering in het westen, als nevenprodukt van de 'crisis van het kapitalisme'. In de afgelopen twee jaar schijnt hij twee maal van opvatting veranderd te zijn: van havik naar duif en weer terug. In zijn laatste artikel be klemtoont hij de noodzaak dat com- munistiseh»' partij »n verbintenissen aangaan met oiet-communisten. ter wijl 7' 1 '-d i grvr.rcn van derge lijke ve'V'itonRsen benadrukt. Het debat in Moskou duurt voort. i Verdachtmakingen Toen voor het eerst van deze ver dachtmakingen gewag gemaakt werd, konden westelijke waarne mers ze maar moeilijk geloven. Zou den de communisten in het Westen vroegen zij zich af. werkelijk een dergelijk Machiavelliaans complot aan het Kremlin toeschrijven? De leider van de Spaanse communisti sche partij. Santiago Carrillo lijkt nu ook dergelijke verdachtmakingen in het openbaar te uiten. Hij ver klaarde in een interview met de Ita liaanse krant Manifesto 'dat Moskou van een zekere betrokkenheid zou moeten blijk geven' bij een commu nistisch- deelname aan een Italiaan se regering en bij de successen van de com .>tlhl«tische partijen in FrarP 'ijk en Spanje, welke zouden kunnen leiden tot de vorming van 'een blok van Europese socialistische landen'. Zelfs een beweging in de richting van een dergelijk blok wordt naar zijn mening door het Kremlin ge vreesd. 'We moeten niet overdreven illusies koesteren' over de reactie van Moskou op een dergelijke ont wikkeling, aldus Carrillo. Socialistisch De landen die tot een dergelijk blok zouden gaan behoren, zouden niet van de Sowjet-Unie afhankelijk zijn, meent Carrillo. Ze zouden 'een politieke structuur hebben die ver schilt van die van de volksdemocra tieën' van Oost-Europa. Hij komt tot de conclusie dat de communisti sche landen in Oost-Europa steeds meer zullen gaan lijken op de West- curopese modellen van socialisme, die een oriënteringspunt worden zo wel voor hen. als 'voor de beweging van de werkende klasse in de hele wereld'. Het gevaar van een dergelijke ont wikkeling. hoe ver af die ook mag lijken, voor de overleving van de Sowjet vorm van communisme is heel wat groter dan een aantal lei ders in de Sowjet-Unie wil doen voorkomen. De Sowj et-leiders die de indruk wekken de onenigheid met de Euro pese communisten te vergroten, schenden niet hun neus om hun aan gezicht te redden. Ze zien de West- europese communisten als een gro tere bedreiging voor het Sowjet systeem dan enige bedreiging die uitgaat van de westerse 'kapitalis ten'. kanalen van de kerk zelf. zoals de caritas-organisaties en de commis sie Justitia et pax. De Ohiileensje kardinaal maakte dit bekend, nadit hij enkele dagen besprekingen ip Rome gevoerd had. onder meer mét paus Paulus. Het interkerkelijk vredescomité heeft sinds de staatsgreep van 19*113 vooral politieke ballingen en gè- vangenen geholpen. De uitgewezen lutherse bisschop Frenz zei op een persconferentie in Hamburg, d^t het comité strikt kerkelijk was eh niet ideologisch georiënteerd. Hét probeerde in samenwerking met c(e Verenigde Naties, het Rode Kruis, de wereldraad van kerken en Anfi- nesty international de rechten vap de mens te verdedigen. Als het comité ontbonden wordt, is er nié mand meer in Chili, die door de honger, armoede, werkloosheid éjn arrestaties in nood geraakte men sen kan helpen, aldus Frenz. i| Vertwijfeld Hij zei. dat hem uit telefoonge sprekken uit Santiago gebleken was. dat daar een 'vertwijfelde toestand' heerst. Negen leden van het comité artsen, juristen, theologen en nonnen zijn gearresteerd. Hun wordt ten laste gelegd, dat zij hulp hebben verleend aan leden van de verboden organisatie MIR. De stichting Oecumenische hulp- flian kerken en vluchtelingen te Utrecht heeft uit Chili vernomen, dat een aantal van hen bij hun arrestatie is gefolterd. De laatste weken organiseerde het comité een voedselactie vöor 300.000 kinderen, ondersteunde het twaalfduizend hulpbehoevenden, verleende het juridische bijstand bij processen en liet het mobiele klinieken rijden. (ADVERTENTIE) iseph^'

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 7