reoff Wegerle: Instelling bij eyenoord is verbijsterend' Atje Keulen twijfelt X31 Ik zeg: 'Maak 't maar over op rekening 54.18.87.663 bij de ABN.' ABN Ron Wijngaard in kwartfinales Duel tegen Spanje bepalend voor handbaltoekomst :N pelersraad ^eyenoord tapt op... Z en BOB a winst in wartfinales Straffen Terughalen routiniers noodgreep Jan Mulder en Ajax zijn 't eens Drie nederlagen tegen Karin Ressow in Heerenveen VRTET IDAG 29 NOVEMBER 1975 SPORT TROUW/KWARTET 21 Is er op korte termijn niets verandertwordt het niets meer nooit kunnen denken dat lerlanders zo kritisch zijn in- Ik geloof dat er geen volk r;reld is dat zo kritisch is als ederlandse. Ik kan dat bij zon aarderen. Wat me hoog zit is (nzijdige informatie die over land, in de kranten, radio en jlsie over Zuid-Afrika wordt ge- a ne* i. Ik zou tegen iedereen willen en li.p: ga eens met eigen ogen hoe het er werkelijk is. Alle rse landen hebben een ver beeld van mijn land. Natuur- Zuid-Afrika heeft een apart- 1 VOOf politiek, maar geloof me er is verandering op komst. Er is dialoog op gang gekomen tus- blank en zwart. Onder premier Timis» oerd was daar nog geen spra- 1 voor n' 0nder onze huidige premier Vr is al heel wat veranderd. roviri' idig H.S.A. »ene« ïtbus Maar wat al generaties lang be staat, wijzig je niet in een klap. Ik geloof ook niet dat de zwarte be volking eens zal opstaan om de blanken uit Zuid-Afrika te verdrij ven. Onze defensie (lees: politie macht) is veel te sterk. Toch hoop ik dat de tijd zal komen, dat het mogelijk is sport te bedrijven met blank en zwart in één elftal. De Nederlanders moeten echter niet zo fel oordelen over de Zuidafrikaanse politiek. Zij discrimineren ook, kijk maar eens naar de toestand met al die Surinamers. Ik zou de reacties van de Feyenoorders wel eens wil len zien wanneer er een neger in het eerste elftal zou worden opge steld', aldus Geoff Wegerle, vijf maanden geleden nog vertegen woordiger in bier in Pretoria en nu samen met zijn broer Steve prof voetballer bij Feyenoord tot medio 1976. Over voetbal en Feyenoord gaat Wegerle's relaas. Niet over de (wan)toestanden in zijn vaderland, Zuid-Afrika. Het land, dat ondanks zijn woorden nog wel degelijk een discriminatie naar ras kent, een land, dat ook geïntegreerde sport beoefening nog altijd niet toestaat, een land, waartegen ook de VN zich nog vorige week in resoluties heeft uitgesproken, een land dat van gro te internationale sporttoernooien als de Olympische Spelen wordt geweerd, een land dat tenslotte om de rij niet al te lang te maken ook lang niet iedereen toestaat er zélf te gaan kijken, zoals ook deze krant vorig jaar zelfs nog voor de derde keer in korte tijd moest ondervinden. TERDAM Steve (22) en fry (21) Wegerle, ze zou- op de vaderlandse voetbal- in een sensatie van de eer- rde worden. Dat voorspelde ins Feyenoords manager Brox aan het begin van seizoen. De Rotterdamse al jaren op de internatio- markt speurend naar aan- rs van allure, liet niets na den volke van haar Grote lekking tot in de kleinste in te lichten. ifniikaanse zonen beant- bij hun introductie verle en spervuur van vragen. Ja, laad ze hadden alles gehoord slezen van het over de hele i beroemde Feyenoord, maar hadden ze er aan gedacht dat Enduizenden kilometers van geliefde vaderland ooit voet- s om den brode zouden wor- Ze konden overigens bij hun OTTERDAM De spelers- lad van Feyenoord bestaan- e uit Jürgen Kristensen, firn Jansen en Dick Schnei- tr is opgeheven. Dat is gis- ren gebeurd na ruggespraak et de selectiegr. die unaniem id mening is, dat het geen Ib heeft om een spelersraad 3 het leven te houden, die xh geen enkele invloed kan toefenen op het beleid, irgen Kristensen was al eer- uit de spelersraad getre- als protest tegen de straf de beleidsgroep betaald oetbal hem had opgelegd >en hij tijdens de training «testeerde tegen de trai- lanpak van trainer rzezanczyk en bij die gele edheid zijn broek liet zak en. Commentaar van mam- er Guus Brox: Vele jaren eeft naar onijn oordeel de >elersraad goed gefuncfcio- eerd. Nu de heren vinden at dit niet het geval is moe- en ze het zelf maar weten'. ogramma DIVISIE Vente-NAC hoven-Telstar -Ajax jSparta head-Excelsior Inoord-FC Den llaag 'tnsterdam-Roda JC [Utrecht-PSV |67-De Graafschap tSTE DIVISIE ironingen-SVV 'en Bosch-Volendam lond Sport-SC Amersfoort enveen-Fortuna SC eningen-FC Dordrecht II-Vitesse Vlaard ingen -PEC PVV-HeracIes rlem-Veendam vereniging Arcadia Shepherds bo gen op een respectabele staat van dienst: Steve, Zuidafrdkaans voet baller van het jaar, Geoff een lin kerspits die van wanten wist en goed was voor zo'n 26 goals per competitie -aflevering HANDENWRINGEND Het grenzeloze optimisme van ma nager Guus Brox leek aanvankelijk terecht. In het oefenduel tegen Vi tesse (1-6) deden alle publiciteits media hun uiterste best de Weger - le-brothers af te schilderen als won derkinderen. De beleidsgroep be taald voetbal van Feyenoord liep in die dagen handenwrijvend van ge noegen rond. Een kritische opmer king van Wim van Hanegem over de capaciteiten van de Wegerle's viel in het verkeerde keelgat. Tegen Derby County bleef de Kromme aan de kant. Een represaille-maat regel voor zijn onbeschoft gedrag tegen twee gastwerknemers, zo luidde de officiële lezing. Na hun verdienstelijke, maar niet opvallende presentatie tegen de Engelse kampioen werd het echter heel snel opvallend stil rond de Zuidafrikanen. Geoff verdween naar het C-team, waar hij, bevrijd van alle druk aan de lopende'band doelpunten produceert (veertien stuks in elf wedstrijden) en op grond van die verrichtingen tegen Sparta zijn debuut in de eredivisie vierde met een doelpunt. Waarmee zijn inbreng in de meest povere derby (1-1) sinds jaren wel is ge memoreerd. Wat broer Steve be treft, hij bleef deel uitmaken van de selectie. Mocht van tijd tot tijd een kwartiertje opdraven ais ver vanger voor Martien Vreijsen en werd tot zijn eigen verbazing tegen Ipswich (2-0) voor de leeuwen ge gooid. Zijn optreden in Engeland werd in hoofdzaak gekenmerkt door een ontstellend gebrek aan zelfver trouwen. GEEN HEIMWEE Het beeld dat de aanhang van Feyenoord op dit moment van de Zuidafrikanen heeft is dat ze, ver teerd door een gevoel van heimwee, het einde van hun contract als een verlossing zuilen ervaren. Maar Ge off en Steve, die inmiddels is te ruggekeerd van een kort verlof in Zuid-Afrika waar hij in het huwe lijk is getreden, lachen bedden har telijk om die onjudste voorstelling van zaken. Geoff: 'Ik wil niet ont kennen dat we het moeilijk hebben gehad, maar van heimwee hebben we nooit last gehad. Iedereen, mas seur Gerard Meijer, Eddie Treijtel, Wim van Hanegem, ja ook hij, trainer Ad Zonderland en een hele boel andere mensen hebben ons op alle mogelijke manieren geholpen. Dat heeft ons bijzonder getroffen'. Geoff komt er echter ook eerlijk voor uit dat hij noodt had kunnen denken at hij in Rotterdam een door verdeeldheid verscheurd Feyenoord zou aantreffen. Geoff: 'Ik herinner me nog als de dag van gisteren hoe ik een jaar of vijf geleden in een voetbalboek met grote aandacht en bewondering de plaatjes bekeek van toonaangeven de voetbalclubs. Ik was weg van Feyenoord. Wat een grandioze club moet dat niet zijn, maar het spijt me om het te zeggen ik ben diep teleurgesteld. De sfeer is lang niet optimaal. Als je tijdens de trainin gen ziet hoe de spelers reageren op de oefeningen van trainer Brze- zanczyk dan verbaast het me niets dat de prestaties op het veld zo ma/tig zijn. Ik heb bij herhaling geconstateerd dat ze hem op geen enkele manier steunen. Ja, er zijn wat gesprekken geweest om de sfeer te zuiveren, maar ik heb niet de indruk dat het veel heeft gehol pen. Er wordt soms met tegenzin getraind. Als de aandacht van de trainer even verslapt wordt er de hand gelicht met een oefening. Dat heeft me verbijsterd. Je verwacht van spelers van een topclub, want dat ds Feyenoord toch nog altijd, een dergelijke houding niet. Als die situatie op korte termijn niet ver andert, wordt het niets met Feyen oord. Tegen clubs uit de midden moot zal het nog wel gelukken overwinningen te behalen, maar zodra er moet worden gespeeld te gen PSV. Ajax of FC Twente is het mis. Iedereen heeft dat met eigen ogen kunnen zien'. Geoff Wegerle heeft ook een uitge sproken mening over Wim van Hangem. 'Na alles wat ik over hem gelezen en gehoord heb dacht ik een grote persoonlijkheid te ont moeten. Maar dat is me danig te- Geoffry Wegerle diep teleurgesteld in Feyenoord gengevallen. Ik heb meer bewonde ring voor Derk Dougan, de spits van Wolverhampton wanderers, die een tijdje voor Arcadia Shepherds heeft gespeeld. Als je hem met Van Hanegem vergelijkt, dan blijft er van de Kromme niet veel over. Ik geloof dat het voetbal hem niet veel meer zegt. Hij heeft een goed contract en zal zijn tijd wel uitdie nen', zo dunkt me. Geoff Wegerle zegt dat hij, evenals zijn broer, nooit de illusie heeft gehad dat hij onmiddellijk een vas te plaats zou verwerven in het keurkorps van de Rotterdammers. Daarvoor was de overgang te groot. 'In Zuid-Afrika wordt voetbal ge speeld 6000 meter boven de zeespie gel op grond die keihard is. In Nederland speelde ik voor het eerst van mijn leven op een zachte bo dem. Dat is een heel merkwaardige ervaring. Er zijn maanden mee ge moeid eer je je volledig aangepast hebt aan deze omstandigheden. Mijn benen zijn nog stijf. Steve en ik hebben hier nog nooit onze nor male vorm bereikt'. RICHARD MATTHIJSSE (ADVERTENTIE) ÏTERDAM RZ heeft zich in terdam geplaatst voor de kwart jes van het toernooi om de °pese basketbalbeker voor iskampioenen. De Rotterdam- is wonnen hun twee wedstrijd de tweede ronde tegen het En- le Embassy All Stars met 117-66 •26). De eerste wedstrijd was al in een Rotterdamse zege indigd: 90-87. Topscorers van waren Morningstar 32, Cassault Loorbach 19. Dekker 14 en Söhog 10. in het Europees toernooi voor prwinnaars (dames) plaatste het 'bijerlandse BOB zich voor de trtfinales. Nadat de eerste wed- Jd tegen het Spaanse Mataro os met 79-64 was gewonnen, ligde ook de tweede wedstrijd in Nederlandse zege, 50-58 na een 23 ruststand. Carla de Liefde met 21 punten topscoorster BOB. Loonzakjes krijg je bijna nergens meer. Daarom heeft W im Kals vóór z'n eerste baan al een bankrekening genomen. Bij de ABN. Nou wist-ie ook wel, datje voor het krijgen van je maandelijkse geld niet persé een salaris rekening bij de ABN hoeft te hebben. Maar Wim dacht: Overeen tijdje heb ik misschien nog andere dingen nodig. Een hypotheek voor mijn huis bijvoorbeeld. En dan zitje bij de ABN natuurlijk goed. Op dat punt kan ik m'n vader wel geloven. Die regelt zijn zaken al jarenlang met de ABN. Algemene Bank Nederland MONTREAL (ANP) Ron Wijngaard is er als enige van de dri$ Ne derlandse boksers, die op de eerste dag van het Voor-Olympische toer- nooi in Montreal in actie kwamen, in geslaagd de kwartfinales te be reiken. De Amsterdammer, die bij de Nederlandse kampioenschappen in de finale van het zwaarweltergewicht verloor van de prof geworden Adrie Huussen, versloeg in een bikkelhard gevecht de Canadees Gor don Lawson op punten. Lawson, zeer agressief, trachtte Wijngaard 't lijf-aan-lijf gevecht op te dringen. De Amsterdammer verdedigde zich echter bekwaam. In de laatste ronde kreeg Lawson een openbare waar schuwing wegens laag inkomen met het hoofd. Vier van de vijf jury leden zagen in de Nederlander de winnaar. De Jury scores waren: 58- 59, 59-58, 58-57, 59-58 en 59-57. Voor Nico Jeurissen en Johan Doorenbos was het toernooi in Mon treal snel afgelopen. De Limburger Jeurissen kwam te staan tegenover de Afrikaan Uttarash Bege. De Oegandees schakelde Jeurissen als in de eerste ronde door een knock out uit Een voortreffelijke prestatie leverde ondanks zijn nederlaag Johan Doorenbos tegen de Amerikaan Marvin Stinson. De Schiedammer ver loor de partij tegen de bokser, die algemeen beschouwd wordt als de toekomstige Olympische kampioen op punten. VOORBURG Van het resultaat van de vanavond in de Voor- burgse Vliegermolen te spelen (Olympische en WK) kwalificatie wedstrijd tussen het Nederlandse handbalteam en dat van Spanje zal de directe toekomstige beleidslijn afhangen. Slaagt het Neder lands team onder de (zeer) tijdelijke leiding van het duo Jo Maas en Rob Janssen erin te zegevieren, dan ligt het voor de hand dat de lijn voorlopig wordt doorgetrokken. AMSTERDAM Jan Mulder, de aan het begin van dit voetbalsei zoen door Ajax' medische staf voor topvoetbal ongeschikt verklaarde aanvaller, zal niet meer in wed strijden uitkomen. Ajax en Jan Mulder hebben overeenstemming bereikt over een financiële rege ling. Rond Mulders 'afvloeiing' wa ren moeilijkheden ontstaan omdat Ajax bij afkeuring van Mulder de uit de transferwaardeverzekering te ontvangen gelden geheel zelf zou willen houden en Mulder terug moest vallen op de uitkeringen uit ziekte en arbeidsongeschiktheids verzekeringen. Mulder bestreed daarop aan de hand van een ander medisch onderzoek de conclusie van Ajax' medische staf en eiste recht op arbeid c.q. een vrije trans fer. Hij maakte de zaak tevens aan hangig bij de arbitragecommissie, die vorige week echter het onder zoek stopte op verzoek van belde partijen. Hoewel noch Ajax noch Mulder mededelingen willen doen over het bereikte compromis mag worden aangenomen dat Mulder fi nancieel volkomen schadeloos wordt gesteld en tot het einde van zijn contract (half 77) ook alle premies normaal blijft ontvangen. Mulder is door de medische staf van Ajax overigens afgekeurd voor het 'bedrijven van topvoetbal op het niveau van Ajax' wegens ern stige slijtageverschijnselen in het kniegewricht. DEN HAAG Twee eerste ©Iftatepelers van Haarlem zijn door de tuchtcommis- sle van de KNVB gestralt. Gerrie Kleton kreeg een schorsing van een wedstrijd en 150 boete en Grrlt Peys een boete van t 100. De lijst van -gestraften ziet er verder als volgt uit: A. Spijker (PC Den Bosch): twee wed strijden en t 75. P. Prauser (Portuna SC)een wedstrijd en 100. Twee voor waardelijke straffen van elk een wed strijd werde nomgezet ln onvoorwaarde lijke. Dit betrof de spelers A. Braam (MVV en J. van der Hoek (SW). Wegens gebrek aan bewijs werden door de tuchtcommlssle vrijgesproken: A. de Wert (Helmond Sport en P. Roemgens (Fortune SC). Die lijn omhelst het koesteren en terughalen van de 'oude' vedetten van het Nederlandse zaalhandbal. Niet minder dan vijf spelers maken vanavond na lange tijd hun rentree in de Oranje-ploeg: Ton Reljnders en Gaby Rietbroek van landskam pioen Sittardia (de ook uitgenodig de Jo Helwegen heeft om privé- redenen moeten bedanken), Plet Kievit van PSV. en Hemny Loeffen van Swift Arnhem. Een opmerkelijk gezelschap, waarvan meerdere ooit eens te kennen gaven het 'Oranje' niet zo te zien zitten. Ook Piet Kievit. 'Ik weet', geeft hij toe, 'dat ik als de lastige Jongen van het handbal wordt gezien. Maar ik heb mijn opvattingen over hoe topsport bedreven moet worden, zonder dat je andere dingen vergeet. Mijn op vattingen zijn de afgelopen twee jaren dat ik niet meer ln het nati onale team uitkwam ongewijzigd gebleven, de situatie rond dat nati onale team overigens ook. Maar in het belang van de handbalsport heb ik dit keer ja gezegd'. De toekomst van het Nederlandse zaalhandbal-op-niveau staat vana vond op het spel. Na het verwachte kansloze 24-14 verlies van enkele weken geleden in de uitwedstrijd tegen Denemarken is een nieuwe nederlaag tegen Spanje 'dodelijk'. In dat geval verliest Nederland alle uitzichten op een plaatsje in de sub-top. Want naast kwalificatie voor de Spelen van Montreal (De nemarken is hiervoor verreweg fa voriet) is de eindstand van de groep tevens bepalend voor de plaatsing in de A-. B- of C-groep van het wereldkampioenschap. Het Nederlands Handbal Verbond werd aan de vooravond van de Interland tegen Denemarken plot seling met de nu ontstane grote problemen rond de technische gang van zaken geconfronteerd. De Westduitse coach van de Neder landse ploeg, Heinz Henneberg, kwam na een bijeenkomst in Utrecht te overlijden en het va cuüm was ontstaan. Rob Janssen, assistent van Henneberg, leidde de ploeg enkele dagen later in Dene marken. Bij terugkeer vroeg hij het bondsbestuur om assistentie. Hij kreeg deze vorige week in de per soon van Jo Maas, ex-coach van Sittardia en sinds dit seizoen non- actief. Bondsvoorzitter Ab Schim mel: 'Ook de Info-groep van de Nederlandse trainers is de afgelo pen week bijeengeweest. De conclu sie is toen naar voren gekomen, dat de jonge enthousiaste ploeg waar mee Henneberg werkte, wellicht te licht zou zijn voor het beslissende gevecht met Spanje. Tegen Spanje moet de tweede plaats ln de groep worden veroverd. Verlies je dan al hier in Nederland, dan kun Je het straks helemaal wel vergeten. Om dat ook Rob Janssen al om steun had gevraagd, is Jo Maas aange zocht te assisteren. Hij heeft per slot van rekening met Sittardia een brok internationale ervaring opge daan'. 'Assistent' Jo Maas heeft zich de afgelopen dagen evenwel ontwik keld tot de eerste man. Hij was de man, die de oude garde benaderde en achter zich kreeg, hij is de man, die voor vanavond de taktische in structies geeft. Een dat voorop gesteld logische gang van zaken, aangezien hij met doelman Ger Norbart (46 interlands) en de veld- spelers Peter Muyres (56), Ton Reijnders (15), Gaby Rietbroek (7) en Piet Kievit (oud-speler van Sit tardia, 45 interlands) terug kan vallen op de basis van 'zijn' Sittar dia. Met routinier Henny Loeffen (Swift Arnhem, 49 interlands) on getwijfeld ook de basis van Oranje vanavond. Rob Janssen eerlijk: 'Deze ploeg heeft ongetwijfeld meer stootkracht en zeker meer inhoud en routine, dan de oude, Jongere selectie. Ik kende zowel de oudere als de huidi ge ploeg onvoldoende om het alleen op te moeten knappen. Ik vind het logisch dat een man als Maas die de spelers kent en ook lang heeft begeleid erbij is. Jo Maas zegt zeker niet per sé bondscoach van Oranje in de naas te toekomst te zijn, althans nu nog niet. 'Na de wedstrijd tegen Spanje kun je daar pas meer over zeggen. We hebben dan het resultaat in handen.' En over zijn inbreng nu: 'In overleg is besloten dat ik een beroep op de routiniers zou doen voor deze sleutelwedstrijd. Het zou een aanfluiting zijn geweest, wan neer Nederland niet met z'n sterk ste ploeg had kunnen spelen. Het Is misschien wel pijnlijk voor de jon gens die zijn afgevallen, maar er bestond weinig onduidelijkheid over het te volgen beleid. Dit alles wil zeker niet zeggen, dat Spanje ook inderdaad wordt verslagen. Normaal is Denemarken eerste, Spanje tweede en Nederland derde. Een optimaal voorbereid Neder lands team moet echter een kans maken. Zeker in de thuiswedstrijd'. Over het begrip 'optimaal' bestaat echter verschil van mening. Het is duidelijk, dat de optdmale situatie nog lang niet is bereikt. Piet Kie vit: 'Ik heb indertijd bedankt om dat de gehele gang van zaken rond het nationale team organisato risch, medisch, technisch, taktisch onvoldoende was. Veel veranderd is er nogmaals niet'. Over de verdere toekomst van het Nederlandse zaalhandbal zal eerst na het duel met Spanje worden gesproken. Jo Maas: 'Er is dan ook even tijd voor. tot februari, wan neer de volgende wedstrijd wordt gespeeld. We weten dan ook of er nog een kans op die tweede plaats bestaat. Bestaat die kans, dan zal er zeker tijd vrijgemaakt moeten worden voor een Intensievere voor bereiding'. Met of zonder Jo Maas en Rob Janssen of één van beiden. Maas zélf: 'Zie de nu gekozen weg als een noodoplossing. Er moet iets ge beuren met de wedstrijd tegen Spanje voor de deur. Er zal in ieder geval een toekomstig technisch be leid moeten worden opgesteld. Spanje speelt daarbij een grote rol'. Van onze verslagger HEERENVEEN De twijfels wer den gisteren tenslotte alleen maar groter. Atje Keulen-Deelstra verloor op de 3000 meter het laatste num mer tijdens de internationale wed strijden in Heerenveen, niet min der dan 23 seconden op de Oost- duitse wereldkampioen KarLn Res sow. Voor de derde keer in twee dagen werd de Friese ex-wereld kampioene daarmee door de sterke Ressow geklopt. Voor Atje Keulen-Deelstra was er gisteren wel het excuus van de kaakontsteking. Te ziek om serieus partij te geven was zij echter toch gestart. Atje Keulen-Deelstra. Een oud en nieuw verhaal tegelijk. Na het af gelopen seizoen na haar officiële af scheid slechts op de marathon-wed strijden te zijn uitgekomen, keerde zij de afgelopen maand weer op de 'normale' lange baan terug. Met. zoals ook zij zelf liet doorscheme ren het oog op Innsbruck. Op de Winterspelen, waar haar enige nog niet behaalde gouden medaille mo gelijk zou wachten. Het echec van Heerenveen drie nederlagen tegen Ressow én de opkomst van het DDR-schaatsen ln de breedte heeft Atje Keulen aan het twijfelen gebracht. Heeft het zin verder door te gaan? Zit er werkelijk een kans op Olympisch eremetaal in? Atje Keulen-Deelstra weet het niet. Zegt ook nu nog met acht weken harde training 'dicht te kunnen eindigen.' maar zegt tege lijk 'de bond zal mij moeten vragen mee te doen. Ik zal zelf geen initia tieven nemen, ook al kan ik zonder selectiewedstrijden deel nemen aan de nationale kampioenschappen om er mijn plaats voor Innsbruck te verdienen.' De voor het merendeel overigens nog zeer jeugdige Oostduitse dames hebben de twijfels van Atje Keu len-Deelstra niet. Zij bewezen op de 3000 meter nogmaals hun kracht en eindigden bp de plaatsen een tot en met vijf. Met Hel ke Lange en Ute Dix nog in Inzeil een op merkelijke prestatie. DAMES 500 meter: 1. Marion Diiütmamn (Odd) 45,69 eeo. 2. Karin Kessow (OdJ) 4S.90 3. Andrea Mltscherllch (OdJ) 46.08, 4. Atje Keulen (Ned) 46.11. 5. Inea Bautzmann (OdJ 4.16, 6 Anneke Zeln- stra 46,64. 7. Monlka Zernlcek (Odl) 46.72, 8. Annde Borckink 46,93. 9. Jeltje 9. Jeltje HesUnga 47.60, 10. Alke Heal toga 48,31. 1000 meter: 1. Zernlcke 1.32.99. 2. Borc- klnk 1.33.14. 3. Mltscherllch 1.33.51, 4. Bautzmann 1 33.7. 5. Kessow 1.33.81, 6. Dlttmann 1.34.54. 7. Keulen 1.34.73. 8. Zetnstra 1.36.92, 9. Jeltje Heslinga 1.37.67. 10. Henny To~> 1.38.89. 3000 meter: 1. Ines Bautzmann 4.57.0, 2. Karin Kessow 4.57.84, 3. Monlka Zernlcek 4.58.11. 4. Andrea Mltscherllch 5.01.23, 5. Marion Dlttmann 5.03.74. Annle Borc- ia Anneke Zetastra 5.29.29. Eindklassement: I. Kessow 142.433 pun ten. 2. Bautzmann 142.516. 3. Zernleek 142.853. 4. Mltscherllch 143.030. 4. Dltt mann 143.754. Borcklnk 144347. 7. Keulen-Deelstra 14.777.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 21