"Groot sprookjesboek van Godfried Bomans Boeken te kust en te keur FILMPREMIÈRES VAN DEZE WEEK fReuzenpompoen Drie Nederlandse documentaires Modder met fondantsmaak damiêei Provinciaal bestuur Gelderland wil drie nieuwe provincies T Schoenberg- zangconcours in Rotterdam Muziekworkshop uit Warschau in HOT Roomse dichter krijgt steen in Westminster Abbey WDM zal klagen bij de minister Rillen in de caravan Goud aan de knikker Prolongaties en reprises Filmbeeldjes /ARTE 'ERDAG 29 NOVEMBER 1975 FILM-KUNST RH19 fan z'n twintigste af heeft God- :ied Bomans sprookjes geschre- ,en en ze kwamen her en der in school- en studentenbladen te recht. Na de oorlog werd de zaak serieuzer aangepakt en verscheen een aantal van zijn sprookjes bij v^Èlsevier in boekvorm en tot van- laag toe is de paperback 'Sprook jes' van Bomans te krijgen (voor 9,90). stroi 'k, Hui ikelijk ernaat hulpi ntati Het sinterklaas voor de deur ^rengt Elsevier nu het 'Groot Sprookjesboek' van Godfried Bo- 'haal tüjjians op de markt: een voorname sregelinjujtgave waarin voor het eerst alle vijftig sprookjes die Bomans schreef bij elkaar te vinden zijn. Er zijn mensen die oordelen dat stafled^Bomans zich het meest gegeven leeft in zijn sprookjes. Ik weet het niet, misschien kun je zeggen tbestuudat zijn relativerende spot hier meer verhuld is. Eigenlijk vind ik zijn sprookjes alleen maar heel erg mooi. Ik ben daarom blij dat ze nu zo'n .ssende omgeving hebben gekre gen: binnen een wit linnen band en vergezeld van bijzondere teke ningen van de jonge Amsterdam se kunstenaar Wouter Hoogendijk. Zijn werk heeft in ragfijne lijnt jes de sfeer van Bomans's tekst te lakken gekregen. Als voorbeeld lierbij een van zijn kleinere illus- ■leg WO traties. Deugd doet ook dat het boek be taalbaar is. Tot 1 januari is de prijs 24,50; daarna 1 gulden bij. nne Maile: PLOOIEN, BINDEN, ERVEN. Oorspr. titel 'Tie and Dye ade Easy'. Vert. Henk Beukers. Mij Kosmos BV, Amsterdam. 1 blz. prijs 22,50. les jaar geleden werd in deze ru- Tiek het werkje 'Knoop en Kleur sie and Dye) van Anne Maile, dat Iq.po' Zomer en Keuning verscheen, fsproken. De nu voor ons liggende ier uitgebreide versie (dubbele ivang) behandelt in principe de lfde stof en is bovendien met een ofdstuk "Verfmethoden" door instance Groenedijk-Nleuwhoff tgebreid (o.m. verven met plan- n). elhaast alle denkbare mogelijkhe- ?n om door middel van afbinden, iDDOj lopen, plooien en vouwen tot fan- stisch kleurrijk geverfde lappen komen, passeren hier vakkundig, Ouidelijk en overzichtelijk de revue rima tekeningen en foto's (8 pag. leur) van werkwijze èn resultaat illen de beknopte tekst volledig in. Al met al: voor wie maar even deze boeiende en creatieve tech- iek geïnteresseerd is, een fijn lek om bij de hand te hebben. RD.-S. Ger Verrips. Een vrouw alleen. Else- tr, 160 blz. 12,90. ENDA z'Jn n°gal wat boeken die niet ed maar ook niet slecht zijn. Deze iman van Verrips is er zo een. Het de terugblik van een getrouwde ouw op een korte periode in het ijaar van '55 dat zij alleen was, ndat haar man voor een paar we- sn naar het buitenland moest, igenlijk is het geen terugblik op e periode, maar op de terugblikken jdens die periode. schol331 alleen-zijn heeft namelijk het 'fect dat allerlei dingen uit haar odse oorlogsverleden weer boven- imen. Het vertrek van haar man int de sluizen naar het verleden, errips beschrijft een en ander in scno tMU* DIT flash backs, maar erg veel conse quenties heeft de verbinding van heden met verleden niet. Het meeste blijft steken in nogal opervlakkig, damesroman-achtig vertellen, met veel puntje puntje puntje. De herineringen aan de oorlog kun je ook niet van dien aard noemen althans door de wijze waarop ze gepresenteerd worden dat ze on vergetelijk of erg aangrijpend zijn. Het komt allemaal vrij bekend voor. Dit hele boek eigenlijk. Het is niet slecht, maar ook niet goed. T. v. D. De Bermuda driehoek, een ongeloof lijk verhaal over onverklaarbare ver dwijningen van vliegtuigen, schepen en mensen geschreven door C. Ber litz. Uitg. Gottmer, Haarlem. 172 blz 17.50 Op reis door Mexico en Guatemala, door J. Dominicus. Uitg. Gottmer, Haarlem. 212 blz 17.50 Vuur in de nacht, door A. Maltz. (Eerder verschenen als prisma pocket van Het Spectrum, Utrecht. Indringend verhaal over één mens in de tweede wereldoorlog). Nu uit gekomen bij Combo, Baarn. 316 blz 17.50 De ratten, een griezelverhaal door J. Herbert. Uitg. Luitingh Laren. 184 blz 16.90 Koningen en paupers, het verhaal van de Ier Joseph Xavier die op 12- jarige leeftijd in Amerika komt, ge schreven door J. Taylor Caldwell. Uitg. Zuid-Hollandse uitgeverij, Den Haag. 570 blz 34.50 De magnaten, een roman van F. M. Stuart, spelend in het Amerika van hét begin van de 20ste eeuw. Uitg. Luitingh, Laren 585 blz 29.90 Reis door het splijtend koninkrijk, reportages over Suriname en Antil len, door A. C. W. van der Vet. Uitg. Nijgh Van Ditmar, Den Haag. 120 blz 19.50 De psychologie van het intermense lijk gedrag, geschreven door M. Ar- gyle en uitgegeven door Samsom, Alphen a.d. Rijn in de serie sociale en culturele reek.»- 251 blz De man met de Baskenmuts, door H. Blickensdörfer. Het boek vertelt hoe hij, zich aansluitend bij een groep Fransen die, uit Russische krijgsgevangenschap bevrijd, naar huis terug willen, tenslotte toch in zijn land, Duitsland komt. Zuidholl. Uitgeverij, Den Haag; 258 blz 24.90 Bij uitgeverij Veen te Wageningen zijn twee romans van Victoria Holt verschenen: Burcht der verschrik king (345 blz) en De zevende maagd (384 blz). Prijs per deel 19.90 Van prof. H. van Praag zijn bij uitg. Meulenhoff, Baarn verschenen: Parapsychologie en evolutie (143 blz.) en Parapsychologie en trans formatie (160 blz); Prijs per deel 15.90 AO-boekje 1589: Ikonen door H. Ko- ger. 20 blz 1.40. Prijs jaarabon nement: 42.-; uitg. Stichting Ivio, Lelystad De volgende salamander-pockets van uitgeverij Querido te Amsterdam zijn verschenen: Rustige dagen, van H. Miller (3e druk; 125 blz); Hon- dehart, door M. Boelgakov, (3e druk; 140 blz); Helse steen, door W. G. van Maanen (2e druk; 126 blz) en De Italiaanse postkoets door B. Aaf- jes (6e druk; 159 blz). Prijs per deel 4.90 Bij uitgeverij Hollandia te Baarn verschenen in de serie Watersport boek van de hand van J. Schuit: Juist Ankeren (185 blz 19.90) en De besluitvaardige zeiler (175 blz 19.50) Van een verslaggever ARNHEM Gedeputeerde Staten van Gelderland hebben de staten voorgesteld de provincie in drie nieuwe provincies op te delen. Het provinciaal bestuur komt daarmee terug op het eerder ingenomen stand punt, dat Gelderland in vier nieuwe provincies zou moeten worden ver deeld. Gedeputeerde Staten denken nu aan de provincies Midden-Gelder land (600.000 inwoners), Veluwe (500.000 inwoners) en Oost-Gelder land (420.000 inwoners). Het bestuur van de provincie Gelder land achtte het bij nader inzien beter de gebieden rond Arnhem en Nijme gen niet in twee, maar in één nieuwe provincie onder te brengen. Volgens de voorgestelde mini-provinciewet van minister De Gaay Fortman zou Gelderland in negen stukken worden opgedeeld. rinses Anne van Engeland bewondert hier een reuzenpompoen op de kerst- azaar in Camberley, die door de Koninklijke militaire academie daar werd eorganiseerd ten bate van de plaatselijke instellingen die met de feest een eens extra uit de bus willen komen voor hen, voor wie deze periode wat moeilijk kan zijn. Ringen bierblikjes in parkeermeters Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Het blijkt dat parkeermeters behalve op het officiële betaalmiddel, een kwartje, ook reageren op rin getjes van bier- en frisdrank blikjes. De laatste tijd worden uit Amsterdamse parkeerme ters per dag zo'n honderd tot tweehonderd van dergelijke ringetjes gehaald. In veel ge vallen blijken de meters posi tief gereageerd te hebben op dit 'betaalmiddel'. Andere parkeermeters zijn kapot ge gaan door het gebruik van deze ringetjes. Verder vindt de verkeerspolitie de laatste tijd ook nog allerlei andere namaak-kwartjes: stukjes hout en verschillende soorten munten. ROTTERDAM Het Goethe Insti tuut en de stichting Gaudeamus or ganiseren samen met het Rijksmu seum Vincent van Gogh en de Rot terdamse Kunststichting het Inter nationaal Schönberg Zangconcours. Dat zal van 23 tot 28 april 1976 in Rotterdam worden gehouden. Aan dit concours kan worden deelgeno men door zangers en zangeressen ongeacht hun leeftijd of nationali teit. De deelnemers moeten een ver plicht programma met werken van Schönberg uitvoeren. De beoordeling van de prestaties zal geschieden door Johan van den Boogert, directeur van het Utrechts Conservatorium, Max Deutsch die nog bevriend is geweest met Schönberg, de sopraan Helga Pilarczyk, de sopraan Jane Manning en de musicoloog dr. Rudolf Stephan. Wie wil deelnemen moet daartoe in schrijven voor 31 januari 1976 bij Gaudeuamus, Postbus 30, Bilthoven. Amsterdam Road in Australië DEN HAAG In de reeks HOT New Music komt zondag 14 decem ber het bekende Poolse avant-garde ensemble 'Musicworkshop Warschau' een concert geven. Dit ensemble dat ónder leiding van Zygmunt Krauze staat, houdt zich voornamelijk bezig met de allernieuwste werken van hedendaagse componisten. Velen van hen hebben op Krauze's verzoek wer ken voor het ensemble geschreven. Het repertoire omvat naast instru mentale ook audio-visuele en elek tronische muziek. Het programma dat de Musicworkshop Warschau in het HOT uitvoert vermeldt een vijf tiental composities w.o. van Krauze zelf, van Louis Andriessen, Marucicio Kagel, Arne Nordheim en Morton Feldman. Het concert begint om 20.30 uur. LONDEN In de dichtershoek van Westminster Abbey in Londen, waar sinds 1700 geen gedenksteen voor een roomskatholiek dichter werd ge plaatst, zal op 8 december een steen worden bijgezet voor de jezuïetenpa ter Gerard Manley Hopkins (1844- 1889). Zijn gedichten werden pas in 1918 uitgegeven door de dichter Ro bert Bridges. Zij kregen een grote invloed op de moderne Engelse poë zie, vooral door het ritme, dat in- plaats van op lettergrepen en klem tonen is gebasseerd. Ook woordkeus, woordcombinaties en rijmschema's zijn bij Hopkins opvallend. Voordat hij priester werd had Hopkins al zijn ge dichten vernietigd, maar in 1875 was hij op aansporing van zijn overste weer begonnen te dichten. Hij schreef o.a. het lange felle gedicht 'De schip breuk van de Deutschland'. In 1884 werd hij hoogleraar in de klasieke ta len aan het University College te Du blin. De onthulling van de gedenk steen zal door diverse kerkelijke hoogwaardigheidsbekleders worden bijgewoond. Politie zet vrouwen uit gekraakte ruimte in woonwagencentrum Van een onzerv erslaggevers SITTARD De politie van Sittard is gisteren met vijftien man in het streekwoonwagencentrum versche nen om twee vrouwen en vier kin deren uit een gekraakte ruimte te zetten. Volgens een woordvoerder van de politie was dit gTote aantal politie mensen (gemeentepolitie versterkt met mensen van de mobiele een heid) nodig, 'omdat je nooit weet wat de aanhang van die vrouwen zou doen: dat weet je nooit in een woonwagenkamp, 't Zaakje op zich zelf hadden we best met twee man kunnen opknappen'. In een gekraakte kantoorruimte van het centrum zaten een vijftig jarige weduwe met twee kinderen en een 22-jarige vrouw, eveneens met twee kinderen. Zij hadden deze ruimten gekraakt, omdat ze beiden alleen maaro ver een onverwarmde woonruimte beschikten. De politie die eerst een cordon rond de bezet te ruimte legde, forceerde later de deur van het kantoortje. De twee vrouwen zijn zonder moeilijkheden naar net politiebureau gebracht. Beide gezinnen zouden reeds enige tijd bezig zijn om via de gemeente een betere behuizing te krijgen. Vain een verslaggever UTRECHT De WDM klaagt op nieuw over het verhinderen van haar vakbondsactiviteiten. Vier hoofdbestuursleden van de vereni ging hebben gistermorgen van hun commandant gehoord dat straf rechtelijke zaken tegen hen voor waardelijk waren geseponeerd. Maar de procedures zouden opnieuw tegen de vier in gang worden gezet als ze bij het ontplooien van vak bondsactiviteiten processen verbaal zouden oplopen. De voorwaarde van de commandant was dat de vier mannen zich uiter mate voorzichtig op moesten stellen gedurende de periode dat ze be stuurslid van de VVDM waren. Bij elk conflict zouden de strafzaken opnieuw aanhangig worden ge maakt. De WDM laat het hier niet bij zitten, aangezien het verhinde ren van vakvondsactlvlteiten ook strijdig is met afspraken en met richtlijnen van de minister. De huidige protesten zullen maandag ter sprake komen in een gesprek met minister Vredeling. door W. Wielek-Berg Fugitive Cinema Holland (produk- tie en distributie) en CRM (subsi die) hebben ervoor gezorgd, dat drie sympathieke, sociaal geëngageerde Nederlandse documentaires in het vrije circuit worden opgenomen: 'Het nieuwe paradijs' van Tom d'An- gremond, 'Een manier van opvoe den' van Juri Voogd en 'Abortus doe je niet zomaar' van Hillie Molenaar. De films hebben de frisse, onpre tentieuze aanpak gemeen, maar gaan over geheel verschillende onderwer pen. 'Het nieuwe paradijs' is een pleidooi voor het authentieke Vlaam se volkslied, 'Een manier van opvoe den' houdt zich bezig met pogingen om in een anti-autoritaire crèche de kinderen wat meer zichzelf te laten zijn en in 'Abortus doe je niet zo maar' wordt op waardige wijze door middel van interviews gesteld, dat abortus echt wel eens nodig kan zijn. 'Abortus doe je niet zomaar' zet de meeste zoden aan de dijk, om het zo maar eens uit te drukken. Hij ver schaft een duidelijk inzicht in de vaak totaal niet egoïstische redenen die vrouwen ertoe kunnen brengen een zwangerschap af te breken. Vooral het mistroostige verhaal van het meisje dat het kind dan toch maar liet komen om het na de ge boorte af te staan en wier leven daardoor onherroepelijk in het onge rede raakte is erg eerlijk en over tuigend. In 'Een manier van opvoeden' word je niet zozeer getroffen door de po gingen van. de ouders (die niet zo nieuw zijn en waarschijnlijk ook niet Beeld uit de lochte Gentenees doeltreffender dan andere beproef de manieren om een evenwicht te vinden tussen liefdevol afstand hou den en liefdevol ingrijpen) als wel door het gedrag van de kinderen in de agressieve fase van hun leven. Komisch en schrikbarend zijn ze in hun volstrekte egoïsme: gillen, brul len, schoppen, trappen, slaan, wan neer hun ook maar iets in de weg wordt gelegd. Het is een miniwe- reld vol geweld, waarin ieders haan koning moet kraaien. Nog een won der dat er zoveel aardige, fatsoen lijke mensen rondlopen. 'Het nieuwe paradijs' tenslotte is een hommage aan drie mannen: de Gentse wever Karei Waeri die liedjes tegen het maatschappelijk onrecht schreef en zong, de zeven tigjarige Jeröme Rieux die ze ver zamelde (als zijn moeder het lied- jesboek van de dienstmeid in de vuil nisbak gooide viste hij het er weer uit) en de jonge beeldhouwer-tekst- sch rij ver-componist-zanger Walter de Buck die ze met een kleine groep muzikanten en de 'rooie' fanfase 'De lochte Genteneers' tot leven wekt en zelf ook liedjes maakt in de oude (nieuwe) stijl. Een aardige film, ge- kruis met sappige muziek. De Amerikaanse magie-golf, verge ven van de heksen, tovenaars, de- monisten en satanisten klotst nog gestadig voort. In "Dodenrit met de Duivel' (Race with the Devil) van Jack Starrett hebben duivelse ritue len volvoerende dorpsbewoners het voorzien op twee uiterst fatsoenlij ke echtparen, die in hun super-de- luxe caravan van een welverdiende vacantie trachten te genieten. De beide mannen (Peter Fonda en Warren Oates) hebben namelijk bij volle maan gezien, hoe onder een brandende boom een meisje werd vermoord. Alle streekbewoners zijn in 't complot, de smerigste aansla gen worden er op hen gepleegd, slangen komen er bij te pas en hek- senrunen. Geen wonder dat de arme Peter Fonda en Warren Oates in Dodenrit met de duivel vrouwen veelvuldig, lang en schel gillen. Er zit wel spanning in 'De Doden rit', maar herhaalde malen wordt de fatale stap van het griezelige naar het belachelijke gezet. Dat kan ook niet anders, want de hele opzet is, zoals bij al dit soort films, te mal om over te praten. Amsterdam-City 1,18 Jr. THistoire d'O', verschenen in 1954, geschreven door Pauline Réage (of zich achter dit pseudoniem een vrouw of een man verbergt is nog steeds niet helemaal duidelijk, in elk geval zijn de vrouwenpapieren de laatste tijd aanmerkelijk geste gen) is een door sommige schrijvers en critici voor een meesterwerk uit gekreten roman, geheel opgebouwd volgens de ijzeren regels van de sado-masochistische pornografie, ge steld in een typisch Franse elegan te Haagse bluf-stijl. O is een vrouw, die zich uit liefde en geheel uit vrije wil onder de heerschappij stelt van twee strenge meesters: René en Sir Stephen. Wat ze in een soort klooster van de sadistische ontucht niet met zich laat doen is het opsommen nauwe lijks waard: ze wordt door Jan en alleman gebruikt, geketend, ge geseld, gebrandmerkt en verminkt. Tenslotte leidt men haar als een mismaakt ding met een uilenmasker op aan een ketting rond. Zo schrik barend is ze geworden, dat de men sen voor haar vluchten. Maar ze is vervuld van trots: dit alles heeft ze voor haar liefde overgehad. Een onverkwikkelijk boek, geschikt om geëmancipeerde vrouwen een blos van woede naar de kaken te jagen. Want wat wordt er, zeer cru, in beleden? De stelling dat vrouwen in het diepst van hun hart graag onderworpen willen zijn ('Als je naar de vrouwen gaat vergeet de zweep dan niet.') En nu met dave rende tam-tam in het jaar van de vrouw de film 'lUistoire d'O' op de markt wordt gegooid zou een pro test wel op zijn plaats zijn. Denk je, voor je de film hebt gezien. Ach, vergeet het maar. Protesteren te gen deze film is gelijk schieten op een mus met een kanonskogel. Want modefotograaf Just Jaecklin (van 'Emmanuelle') maakte er met lieve kleurtjes en zachte sluiertjes en mooie kleertjes iets zeer potsierlijks van. O. ondergaat, gezien door het oog van zijn camera, een soort sen sitivity-training, die. misschien een beetje uit de hand loopt, maar uit eindelijk toch haar welzijn bevor dert. Recht hartelijk kan men lachen om het einde. O. drukt, ge zellig bij het haardvuur gezeten, op haar beurt Sir Stephen een brand- merkje in de hand. Nu zijn ze quitte en kan het lieve leven beginnen. Zo zie je maar weermet een beetje geven en nemen kom je een heel eind. Amsterdam-Tuschinski, 18 jr. Sommige grappen veroorzaken dank zij hun onnozelheid onbedaarlijke lachbuien. Hetzelfde geldt voor de film 'Inside Out': daarin is de waan zin ten top gedreven. Een stelletje ongure avonturiers, waaronder Telly Savalas, Robert Culp en James Ma son, besnuffelen het spoor van Duits goud, dat in de oorlog is verdwenen. Er is er maar een die weet waar het bleef: de zwaarst bewaakte man ter wereld, een Duitse oorlogsmisdadi ger die in een fort van een gevange nis dag en nacht afwisselend door Fransen, Engelsen, Amerikanen en Russen in de gaten wordt gehouden. Ha Hess denk je dan, maar mis poes, hij heet anders. De goudzoe kers weten hem via onmogelijke machinaties een dag en een nacht lang te kidnappen en in die tijd wordt hij geconfronteerd met een namaak- Hitler, die hij zijn geheim toever trouwt. Hoe nu! Het goud ligt in de DDR. Geen nood, een corrupte Rus sische officier (zoals men weet be staat het Oostduitse leger uit Rus sen, wat de kranten beweren moet je nooit geloven) helpt ze binnen het uur uit de nesten en de volgende morgen zit de gevangene veer in zijn cel en is iedereen gelukkig. Be halve de Rus. die is dood. Regisseur Peter Duffell heeft zich in deze film waarlijk een meester ge toond: het wereldkampioenschap aan-de-laars-lappen van geloofwaar digheid komt hem ruimschoots toe. Amsterdam-Cineac Damrak, 14 jr. Violence et Passion. Film van Luchi- no Visconti over een oude man en zijn onmachtig mededogen met een decadente familie. De gehele week in Leidseplein Theater en Calypso, Amsterdam en Studio, Groningen. Le Fantöme de la Liberté. De laat ste en een van de meest intrigerende films van grootmeester Luis Bunuel. De gehele week In Luxor, Bergen op Zoom en Saskia, Heerlen. Pas si méchant que $a. Bedroefde comedie over lieve bankrover van de Zwitserse regisseur Claude Goretta. De gehele week in Kriterion, Am sterdam. Diliinger is dood. Film over man die uit verveling een moord begaat. De beste film van Marco Ferreri. 28 nov. Stichting Zeist, 3 dec. Film huis Velsen, IJmuiden. Effi Briest. Prachtige film van de Duitse regisseur R. W. Fassbinder, gebaseerd op de klassieke roman van Theodor Fontane. 28 nov. in Psycho- polis, Den Haag. Blackmail. Een van de eerste thril lers (1929) van 'master of suspence' Alfred Hitchcock. De gehele week beh. zondag en maandag in Filmhuis Shaffy, Amsterdam. Brother can you spare a dime? Bril jante collage van Amerikaanse cri- sijaren in film en werkelijkheid, ge maakt door Philippe Mora. De ge hele week in Filmhuis Delft. Hangmen also die. Verzetsfilm uit 1943 van Fritz Lang naar een sce nario van Bert Brecht. 28 nov. 't Spuitgat, Dordrecht; 29 nov. Film huis 't Hoogt, Utrecht; 3 dec. Don Kiesjot, Sittard. Pastoraal Verstoppertje. Dichterlij ke film vande Japanse regisseur Shuji Terayama. 4 dec. De Veste, Goes. Once upon a time in the West. Goede Western van Sergio Leone. De ge hele week in Cinetol, Amsterdam. Het vijfde internationale filmfesti val van Film International zal van 20 tot en met 28 februari 1976 plaats vinden in het Filmhuis, Het Venster, De Lantaren. Calypso en Calypso Club te Rotterdam. De zitplaatsen capaciteit is drastisch uitgebreid: vijftigduizend inplaats van dertig duizend. Toch is het voor diegenen die alles willen zien zaak om nu al een passe-partout te bestellen via overschrijving van veertig gulden op girorekening 700500 van de Rotter damse Kunststichting, Kruisplein 30, Rotterdam, onder vermelding Passe- partout FIR '76. Er komen wee*- ve le films en veel regisseurs, speciale aandacht zal dit keer worden be steed aan debuutfilms, en daarnaast komt er een programma met 'klas sieken', die om de een of andere re den nooit in Nederland zijn vertoond. Degenen die een film vertoond wil len hebben, moeten zich nu aanmel den: de selectie voor het festival eindigt 15 januari 1976. In Kijkhuis Den Haag wordt van 28 november tot en met 3 december een Suriname-week gehouden, met film, toneel, cabaret, kindervoorstellin gen, een tentoonstelling over de ge schiedenis van Suriname en warme Surinaamse hapjes.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 19