PROGRAMMA TROUW/REIZEN VOORJAAR/ZOMER 1976 TROUW/Vliegreizen (per KLM) naar INDONESIA en ISRAEL INDONESIA (vanaf f3190.-) ISRAEL (vanaf f 1380.-) Na het succes van het afgelopen jaar presenteren wij hierbij met veel genoegen onze Indo- nesiareizen voor 1976, die in eerste instantie speciaal voor de lezers van de TROUW/bladen worden georganiseerd. Het programma omvat drie 20-daagse vliegreizen waarbij Sumatra, Java en Bali worden bezocht, alsmede een 17-daagse vliegreis, die uitsluitend naar Java en Bali voert. Alle reizen vinden plaats in de periode mei - augustus 1976. Deze maanden zijn uitermate geschikt voor een rondreis door de indonesische archipel. De TROUW/Indonesiareizen zijn volledig verzorgd en staan onder leiding van deskun dige nederlandse reisleiders, die Indonesia uit ervaring - meestal door hun kerkelijk werk daar - kennen. De vliegtrajekten Nederland - Indonesia worden verzorgd door de KLM, terwijl in Indonesia zelf wordt gevlogen met lijndiensten van de Indonesische luchtvaart maatschappij Garuda. Aan alle Indonesiareizen zullen voorbereidingsbijeenkomsten in Nederland vooraf gaan. Tijdens deze bijeenkomsten, die c.a. een maand voor vertrek zullen plaatsvinden, kunnen de deelnemers met elkaar en de reisleiding kennis maken en wordt het reisprogramma uit voerig doorgenomen tevens ontvangen de deelnemers daar alle informatie over hun reis. De deelnemers zijn gedurende deze bijeenkomsten onze gast. De reisdata van de 20-daagse Sumatra/Java/Bali-reizen zijn achtereenvolgens: 14 mei - 2 juni, 25 juni - 14 juli en 23 juli -11 augustus. De 17-daagse Java/Balireis vindt plaats van 10 - 26 juli. REISSCHEMA SUMATRA/JAVA/ BALI-REIZEN f 3590,-- p.p. 1 •Ie dag Vliegreis per KLM Amsterdam - Singapore; 2e dag Aankomst te Singapore en verblijf daar tot dc volgende morgen: 3e dag Vliegreis per Garuda Singapore - Medan (Sumatra); na aankomst te Mcdan rondrit door de stad en ver volgens tocht naar Prapat. gelegen aan het schitterende Tobamecr; 4e dag Verblijf aan het Tobameer met tocht per boot over het meer naar het eiland Samosir, waar ook aan land wordt gegaan; 5e dag Per toeringcar via Siantar naar Medan: onderweg wordt een be zoek gebracht aan een rubberplan- tage. 's Avonds vliegreis per Garu da van Medan naar Djakarta: 6e dag In de ochtend rondrit door de mil joenenstad Djakarta met o.a. een bezoek aan het stadsgedeelte van het vroegere Batavia: middag ter vrije besteding; 7e dag Dag ter vrije besteding in Djakar ta met volledige verzorging in het hotel; Se dag Tocht per toeringcar van Djakarta naar Bandung. Onderweg wordt o.a. een bezoek gebracht aan de wereldberoemde plantentuin van Bogor; 9e dag Tocht per toeringcar door de om geving van Bandung met een be zoek aan de werkende vulkaan Tankuhan Prahu en aan Lembang; middag ter vrije besteding: 10e dag Dag ter vrije besteding in Ban dung; o.a. mogelijkheid voor een bezoek aan het Immanuel zieken huis; llf dag Tocht per trein van Bandung door de mooie Preanger naar Djokja karta. waar de volgende dagen wordt gelogeerd bij indonesische gezinnen: 12» dag Tocht per toeringcar naar dc bui ten Djokja gelegen wereldberoem de Bonibudur tempel: 's middags bezoek aan de Kraton Isultanpn- leisl in Djokja. een batikfabriek en aan Je zilversmeden in Kotagedv. 13e dag Dag ter vrije besteding in Djokja met volledige verzorging; in de avond bijwoning dans- en wajang voorstelling; 14c dag Tocht per toeringcar over Oost- Java met onderweg bezoeken aan het Prambanan tcmpelcomplex en Solo. Gelogeerd wordt in Tretes. prachtig gelegen tegen de helling van de Smeroe: 15e dag Dag ter vrije besteding in Tretes met volledige verzorging: 16edag Transfer van Tretes naar Surabaja en vandaar per Garuda vlucht naar Denpasar, de hoofdstad van Bali. Gelogeerd wordt in een hotel direkt aan het strand; 17e dag Tocht per toeringcar over Bali met onderweg bezoeken oan diverse dorpen; ook wordt een dansvoor stelling bijgewoond; ISedag Dag ter vrije besteding op Bali met volledige verzorging. In de avond bijwoning van de beroemde ket- jakdans: 19e dag Ochtend ter vrije besteding; aan sluitend vlucht per Garuda van Denpasar naar Djakarta. Vandaar vervolgen we per KLM de thuis- 20e dag Aankomst te Amsterdam; einde kamers (alle kamers met bad of douche en toilet); In Djokjakarta te gast bij Indonesische gezinnen (eveneens kamers met bad of douche); Alle maaltijden", ook tijdens de excur- Alle tochten volgens programma: Entrees en bedieningsgelden; Voorbereidingsbijeenkomst in Neder land; Uitvoerige dokumentatie, waaronder routebeschrijving; Waar mogeljk zal tijdens de reis specia le aandacht worden geschonken aan de jonge kerken en het medische werk. Exclusief zijn de kosten van het visum ad. f 22,--. De behandeling van de vl- sumaanvraag zal wel door ons worden verzorgd. Indien de vliegtarieven voor vertrek even tueel worden verhoogd, dan wordt deze verhoging aan de deelnemers doorberekend. Per reis worden maximaal dertig, deelne mers ingeschreven. Een reis gaat definitief door indien 15 personen zich hebben aange- REISSCHEMA 17-DAAGSE JAVA/ BALI-REIS 3190,-. ji.p. Het reisschema van de Java/Bali reis is vrijwel identiek aan dat van de Sumatra/ Java/Bali reis zij het dat van Amster dam direkt naar Djakarta wordt gevlogen en de rondreis in de Indonesische hoofdstad begint. Deze 17-daagse reis vindt plaats van 10 - 26 juli 1976. liegreis v. per KLM-lijndienst: 'tilledige verzorging in goede midden luwe hiiiels op busts van 2 (njr>oons AANMELDINGEN Alle genoemde Indonesiareizen worden spe ciaal voor abonnees van de TROUW/bla den georganiseerd. Alleen schriftelijke aan meldingen worden in behandeling genomen. Wij verzoeken u bij aanmelding uilsluitend gebruik te maken van het hierbij afgedruk te aanmeldingsformulier. Geeft u daarop s.v.p. duidelijk aan op welke reis u in schrijft? Voor aanmelding van medereizen- dc echtgenote rcspektievelijk vriend of vriendin is een aparte ruimte op het formu lier gereserveerd. Indien het formulier op twee personen van toepassing is. dienen beide personen te ondertekenen. De aan meldingen worden behandeld in volgorde tan binnenkomst. Iedere deelnemer ont vangt persoonlijk bericht van inschrijving. ij adviseren u snel te reageren omdat de l>»liingit<-lling voor onze reizen in het alge- ineen bij/onder groot is. Is de reis van uw keuze voltekend. dan wordt u desgewenst op een wachtlijst geplaatst. Ook in dat ge val ontvangt u van ons tevoren persoonlijk bericht. BETALINGEN De reissom wordt in drie termijnen vol daan. Na ontvangst van ons bericht van in schrijving betaald men een eerste bedrag van 200,-- p.p.. eventueel vermeerderd met de premie van de annuleringsverzeke ring. Twee maanden voor vertrek dient een tweede termijn van f 500.p.p. te worden voldaan en het resterende bedrag uiterlijk één maand voor vertrek. Alle betalingen dient men te storten op girorekening 46 45 96 ten name van het Instituut voor Internationale Excursies t« Bergen (NH). met duidelijke vermelding van de desbe treffende reis en het deelnemersnummer. ANNULERINGSVERZEKERING Het is mogelijk dal een deelnemer in de pe riode voorafgaande aan de reis als gevolg \an plotselinge omstandigheden genood zaakt is van deelname af te zien. Indien een aanmelding ongedaan wordt gemaakt, dan zijn per persoon de volgende bedragen ver schuldigd: Bij annulering tot 3 maanden voor ver trek f 30.--; Bij annulering tussen 3 maanden en 1 maand voor vertrek 10% van de reissom: Bij annulering tussen 1 maand en 1 week voor vertrek 25% van de reissom; Bij annulering binnen 1 week voor ver trek 75% van de reissom. Teneinde zich tegen deze financiële konse- kwenties van een annulering te wapenen adviseren wij alle deelnemers met klem een annuleringsverzekering bij ons af te sluiten. Een dergelijke verzekering dekt bovenge noemde financiële risico's, indien een annu lering tenminste een gevolg is van een situ atie van overmacht (waaronder overlijden, ernstige acute ziekte of ernstig ongevalslet sel van de verzekerde of zijn naaste niet- meereizende familieleden in de eerste of tweede graad). Een annuleringsverzekering kan uitsluitend direkt bij aanmelding wor den afgesloten. De premie bedraagt 4 van de reissom. VERANTWOORDELIJKHEID De verantwoordelijkheid voor de uitvoering van de reizen berust wederom bij het Insti tuut voor Internationale Excursies. Post bus 54 te Bergen INH). Eventuele korTes- pondentie dient men rechtstreeks aan dit adres te richten. Dringend worden deelne mers echter verzocht de korrespondentie tot het uiterste te beperken. Alle deelnemers ontvangen over hun reis en alle daarmede verband houdende zaken tijdig de nodige informaties. Wijzigingen moet het Insti tuut zich te allen tijde voorbehouden. PASPOORT EN INENTINGEN Voor een reis naar Indonesia dient men in het bezit te zijn van een geldig wereldpas- poort. dat bovendien een half jaar na de te rugkomst van de rei* nog geldig moet zijn. dig moet zijn. Voorts zijn voor Indonesia de volgende in entingen verplicht: pokken en cholera. Geadviseerd wordt tijdig met deze incn- (ingen Ic beginnen. Behalve de Indonesiareizen brengen wij u ook graag de TROUW/Israelvliegreizen onder de aandacht, die voor komend voorjaar weer op het programma staan. Dat betreft aller eerst een 14-daagse rondreis (25 februari - 9 maart 1976) en op de tweede plaats een 10- daagse rondreis (1-10 maart 1976). Beide vliegreizen zijn volledig verzorgd en worden van begin tot eind begeleid door deskundige nederlandse reisleiders. Tijdens beide rondreizen wordt gelogeerd in middenklasse hotels (kamers met douche of bad en toilet) te Jeruzalem, Tiberias, Arad en een kibboetzhotel aan de Middellandse Zee. In Israel wordt ruime aan dacht besteed aan de bijbelse plaatsen enerzijds en de moderne staat anderzijds. Als de TROUW-reizen naar Israel starten is de regentijd voorbij. Het is er dan volop voor jaar met goede temperaturen en een prachtige flora! Evenals bij de elders op deze pagina genoemde Indonesiareizen wordt de vliegreis Amsterdam - Tel Aviv v.v. gemaakt per KLM-lijndienst. De genoemde reissommen blijven gehandhaafd tot 1 januari 1976. Deel nemers die zich in het nieuwe jaar aanmelden moeten er rekening mee houden dat de reis sommen met ingang van 1 januari 1976 met f 100,-- p.p. worden verhoogd. TROL" W /ISRAELYOOR J A A RS- BOOTREIS 1976 IN KORTE TIJD VOLTEKEND Nog bijna dagelijks komen aanmel dingen binnen voor de TROUW/'Is- raelvoorjaorsbootreis, die zal plaats vinden van 15 april t/m 8 mei 1976. De belangstelling voor deze bootreis was zo overweldigend, dat dc reis binnen een week na aankondiging reeds was volgeboekt. Personen die nog belangstelling hebben kunnen uitsluitend op de wachtlijst worden geplaatst. Indien er als gevolg van mutaties in het deelnemersbestand alsnog plaatsen vrijkomen, dan ont vangt men daarvan onmiddellijk per- soonijk bericht. 29 fèbruari 1 maart Vliegreis Amsterdam Tel Aviv per KLM-lijndienst. Na aankomst transfer naar kib boetzhotel aan de Middelland se Zee: Tocht per toeringcar naar do opgraving van Megiddo: be zoek aan Nazareth en na de lunch aan Caesarea; - Bezoek per toeringcar aan Tel Aviv en het daarbij gelegen oude Jaffa; middag ter vrije besteding; - Mogelijkheid deel te nemen aan 1-daagse vliegcxcursie naar Eilat respectievelijk Sinai/Eilat. Achterblijvende deelnemers hebben vrije dag met volledige verzorging in het hotel; Rustdag met gelegenheid om kerkdienst bij te wonen; - Tocht per touringcar door Ga- ■ilea met onderweg bezoeken aan Haifa. Acco en de christe lijke nederzetting Nes Am- mim. De tocht eindigt in Tibe rias, waar enkele dagen wordt gelogeerd; - Boottocht over het Meer.van Galilea met bezoek aan de kib- boetz Ein Gev; in de middag bezoeken aan Kapemaum. Tabgha. Berg der Zaligspre kingen en Safed; Dag ter vrije besteding in Ti berias, volledige verzorging in hotel; Tocht per touringcar door Sa maria en langs de Dodo Zee naar de moderne woestijnstad Arad. Onderweg bezoeken aan Sebaste. Jericho en Kumran: - Vanuit Arad rijden we naar de rotsvesting Massada voor een uitgebreide bezichtiging. Ver- olgens bezoeken wij Beer Sheva. Hebron en Bethlehem alvorens we aankomen in Jeru zalem; - De gehele dag gebruiken wij vooreen uitgebreid bezoek aan de Oude Stad Jeruzalem (klaagmuur, tempelplein, tip- standingskerk. markt etc.): T maart Kerkdienst in Jeruzalem, ver dere dag ter vrije besteding met volledige verzorging in het hotel; 8 maart - Per touringcar inakcn we een rondrit door het nieuwe stads deel van Jeruzalem: de middag is ter vrije besteding; 9 maart - Transfer Jeruzalem Tel Aviv en vandaar retourvlucht per KLM-lijndienst naar Amster dam. Einde van de reis. (Aangezien meerdere groepen deze rondreis maken bestaat de mogelijkheid dat boven genoemd programma in een andere volgor de wordt afgewerkt. Inhoudelijk zal er in dat geval echter niets veranderen.) REISSOM De reissom voor deze 14-daagse reis be draagt thans >580.-- p.p. In dit bedrag is- achtereenvolgens begrepen: Vliegreis Amsterdam - Tel Aviv v.v. per KLM-lijndienst: Excursies en tochten als omschreven in hel programma; Verblijf en volledige verzorging in mid denklasse hotels op basis van 2-per- soons kamers; Alle maaltijden (ook onderweg tijdens de excursies): Alle entreegelden: Boottocht over het Aleer van Galilea: Reismapje met uitvoerige informatie, waaronder routebeschrijving; Nederlandse reisleiding; Luchthavenbelastingen. PROGRAMMA 10DAAGSE ISRAEL- REIS I f 13S0.-- 1 In grote trekken komt het programma van deze kortere rondreis door Israel overeen met dat van de 14-daagse reis. Alleen is het reisschema uiteraard meer gecomprimeerd. Gelogeerd wordt in Tiberias, Jeruzalem, een kibboetzhotel aan de Middellandse Zee en een nacht in de woestijn Arad. Ook is een bezoek aan de rotsvesting Massada in het programma opgenomen. Deelnemers aan deze reis kunnen bovendien intekenen op de facultatieve vliegcxcursie 11 dag) naar Eilat of naar het St. Catharinaklooster inde Sinai-woeslijn en Eilat. De reissom voor deze 1 U-daagse reis be- draagt thans f 1380,p p. Ook deze reis is geheel verzorgd. In de reissom zijr. dezelfde punten begrepen als vermeld onder de reissom van de 14-daagse rondreis. VLIEG EXCURSIE EILAT OF SINAI EILAT In Israel wordt u de mogelijkheid geboden om deel te nemen aan een 1 daagse vliegcx cursie naar de Israëlische havenstad en badplaats Eilat aan de Rode Zee. De kosten van deze volledig verzorgde excursie bedra gen f 200.-- p.p. Voorts is er in Israel ook de mogelijkheid om deel te nemen aan een 1-daagse vliegex- cursic naar het in de Sinai-woestijn gelegen St. Catharinaklooster, gevolgd door een be zoek aan Eilat. Do prijs van deze excursie bedraagt 320,-- p.p. Nadere mededelingen hieromtrent volgen. AANMELDINGEN Voor aanmeldingen voor een vliegreis ver zoeken wij uitsluitend gebruik te maken van het hierbij afgedrukte aanmeldingsfor mulier. Geeft u s.v.p. duidelijk aan op wel ke reis u wenst in te schrijven. Voor de aan melding van medereizende echtgenote: vriend of vriendin is op het formulier een aparte ruimte opengelaten. Indien het for mulier op 2 personen van toepassing is, dienen beiden ook te ondertekenen. Aan meldingen worden behandeld in volgorde van binnenkomst. Alle aanmelders ontvangen bericht of zij konden worden ingeschreven. ANNULERINGSVERZEKERING Bij de organisatie van onze reizen gaan wij ervan uit, dat do deelnemers een goede ge zondheid genieten en bestand zijn tegen de inspanningen die dit soort reizen met zich meebrengen. Niettemin bestaat de mogelijkheid dat men van deelname aan een reis moet afzien door plotselinge ziekte of anderszins. Wij advi seren de deelnemers dan ook een annule ringsverzekering af te sluiten. De kosten daarvan bedragen f 30.p.p. Deze premie dient tegelijk met de eerste termijnbetaling van de reissom te word* voldaan. Na storting van dit bedrag aiJtomatisch verzekerd. Indien men niet over een annuleringsverw kering beschikt, dan.zijn bij terugtrekkin om welke reden dan ook per persoon de vd gende bedragen verschuldigd: Bij annulering tot 2 maanden voor trek 30.-- Bij annulering lussen 3 maanden maand voor vertrek 10% van de i Bij annulering lussen 1 maand e week voor vertrek 25% van de reiss Bij annulering binnen een week i vertrek 75% vat BETALINGEN De reissom wordt in 3 termijnen voldaa Na ontvangst van bericht van inschrijvid betaalt men een eerste bedrag van f 200.4 p.p.'eventueel vermeerderd met de preirjf van de annuleringsverzekering ad. f 3 Per 1 januari 1976 dient een tweede term van f 500.-- p.p. te worden voldaan ei resterende bedrag uiterlijk een maand vi vertrek. Alle betalingen dient men te storten op p rorekening 464596 ten name van het Insü tuut voor Internationale Excursies ti gen (NH). graag met duidelijke vermeldin van het deelnemersnummer en de rcisdau WIJZIGINGEN VOORBEHOUDEN De verantwoordelijkheid voor de uitvoenr van onze reizen berust ook nu weer bij ho Instituut voor Internationale Excursie» Postbus 54 te Bergen (NH). Eventuele kt» respondentie dient men ook rechtstree) aan dit adres te richten. Deelnemers worde echter vriendelijk verzocht de korrespol dentie tot het uiterst» te beperken, aange zien iedereen tijdig uitvoerige informatie over de reis en alle daarmede samenhange» do zaken ontvangt. Alle op deze pagina genoemdo reissomma rcspektievelijk tarieven zijn inclusief vlieg en brandstoftoealagen tot op het momw van deze publikatie. Indien zich voor ai \ang van de reis overhoopt nieuwe toesla] gen of prijsverhogingen voordoen, dan zij wij genoodzaakt deze aan de deelnemet door te berekenen. Wijzigingen moet het Instituut zich te all» tijde voorbehouden. Een doorkijkje in dc oude stad van Jeruzaleo AANMELDINGSFORMULIER INDONESIAREIZEN 1976 Naam:Geslacht: Adres:Woonplaats: Leeftijd: Naam medereizende echtgenote/vriendin/vriend: Adres:Woonplaats: Meldt/melden zich aan voor de volgende Indonesiareis: Reisdata' Wenst u een annuleringsverzekering? Antwoord: Een eerste betaling van f 200,-- p.p. eventueel vermeerderd met de premie van de annuleringsverzekering (4% van de reissom) stort ik na ontvangst van mijn inschrij- vingsbovestigingop girorekening 46 45 96 ten name van het Instituut voor Interna tionale Excursies te Bergen (NH). Ik verklaar hiermede tevens aan de in dit programma genoemde verplichtingen te voldoen. Datum; Handtekening: Handtekening echtgenote/vriendin/vriend: (S.V.P, inzenden aan het Instituut voor Internationale Excursies, Postbus 54, Bergen (NH). AANMELDINGSFORMULIER ISRAELREIZEN, VOORJAAR 1976 Naam: Geslacht: man/vrouw Adres:Woonplaats: Leeftijd: Naam medereizende echtgenote/vriendin/vriend. -.Leeftijd: Adres:Woonplaats: Meldt melden zich aan voor de volgende Israelvoorjaarsvliegreis Reisdata Wenst u een annuleringsverzekering? Antwoord: Een eerste betaling van f 200.p.p., eventueel vermeerderd met de premie van de annule ringsverzekering ad. f 30.--, stort ik na ontvangst van de inschrijvingsbevestiging op girorekening 46 45 96 ten name van het Instituut voor Internationale Excursies te Bergen (NH). Ik verklaar hiermede tevens aan de in dit programma genoemde verplichtingen te zullen voldoen. Datum: Handtekening: Handtekening echtgenote'vriendin/vriend; Op het schitterende eiland Bali zullen al onze Indonesingrotpen enkele dagen verblijven. S.V.P. inzenden naar Instituut voor Internationale Excursies. Postbus 54. Bergen (NHL

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 10