oonmatiging: is geen garantie voor meer werk Marktberichten Ei Handelsbelangen spelen belangrijke rol in buitenlandse politiek ederland helpt Indonesië j opbouw scheepvaartnet Amfas verkoopt beide Westduitse bedrijven ^O-voorzitter: 'Bedrijven met rug tegen de muur' Dor betere verbinding eilanden [E edietgarantie- jeling voor iserijbedrijven VMF verstevigt positie in Indonesië Westland-Utrecht, KBB en Stevin starten project Grotere omzetten ook bij kleinere winkelbedrijven Vrachtvervoer per zeilschip DOW JONES INDEX New York vast gestemd ew York dicht ins iERDAG 27 NOVEMBER 1975 FINANCIEN - ECONOMIE TROUW/KWARTET RHS21 onze soc.-economische redactie [ECHT Het Verbond van Nederlandse Ondernemingen kan de vakbeweging niet garanderen verbeterde bedrijfsresultaten als gevolg van de loonmatiging zullen worden omgezet in werkgele- leicL kunnen wel de garantie geven, jls het niet komt tot herstel van insten het met de werkgelegen- in Nederland onherroepelijk er bergafwaarts gaat', aldus -voorzitter mr. C. van Veen gis- i in de algemene ledenvergade- van het verbond in Utrecht. bekend heeft het NW laten n, dat de vakbeweging alleen be is mee te werken aan een loon- ging indien 'de zo hard mogelijke rheid wordt gegeven, dat de ver van de winsten wordt ge- ct voor het scheppen van werk- enheid'. er wil het NW een scherp prijs- d, invoering van de vermogens- rasdeling over 1975 en de garan- at ook de inkomens van de niet- (verknemers (vrije beroepen) aan en worden gelegd. Van Veen stelde 'tegenover de londseisen opnieuw een pleidooi lastenverlichting voor het be sleven. 'Het bedrijfsleven is geen zei, die niet kan bezwijken en geen koe die je tegelijk kan mel en slachten', zo waarschuwde hij. nu volgens de heer Van Veen werkgevers en kapitaalverschaf- alle reden om tegen een aantal londseisen te zeggen: dat pikken liet. jedrijven staan met de rug tegen nuur', aldus de VNO-voorzitter. forden het gekanker op hun doen en laten beu. Ze dreigen te bezwijken onder de lasten. Er is een wanver houding gegroeid tussen de stijging van de arbeidskosten en die van de produktiviteit, de rendementen zijn gekelderd en onze internationale concurrentiepositie is verzwakt. De bedrijven zijn niet meer in staat om jaar in jaar uit prijsstijgingen in de orde van grootte van tien procent in de lonen te compenseren en tege lijk de concurrentiestrijd succesvol te voeren. Laat staan, dat ze voldoende kunnen investeren om de werkgele genheid op peil te houden', aldus de heer Van Veen. Geen herstel In zijn rede waarschuwde mr. Van Veen dat een echt herstel van de economie in de voornaamste indu strielanden er blijkens alle internatio nale prognoses niet inzit. Als er een herstel komt zal dat trager in onze economie doorwerken. De vertraging van de economische groei in de we reld vormt, gecombineerd met het beslag ten behoeve van de collectieve voorzieningen een structurele be dreiging van de werkgelegenheid'. Alhoewel hij een 'natuurlijk span ningsveld' constateerde tussen de ondernemingsleiding en de vakbewe ging mr. Van Veen een pleidooi voor samenwerking tussen overheid, werkgevers en werknemers. 'Hoe groter de problemen zijn, hoe meer gerechtvaardigd ook de mede betrokkenheid is, die overheid en vakbeweging claimen uit een oogpunt van werkgelegenheid. Tegen deze achtergrond moeten wij ook bereid zijn met overheid en vakbeweging in het kader van een meerjarenplan na te gaan waar en hoe de knelpunten gezamenlijk kunnen worden opge lost', aldus de heer Van Veen. De grondslag voor het uitvoeren van de zware opgave waarvoor het be drijfsleven zich ziet gesteld, is vol gens de VNO-voorzitter een krachtig, goed renderend bedrijfsleven met een sterke internationale concurrentie positie, functionerend in een maat schappelijk klimaat, dat niet alleen de werknemer, maar ook de onder nemer en de kapitaalverschaffer het gevoel geeft er bij te horen. Onvoldoende Het streven van het kabinet om de loonsomstijging in 1976 met behulp van een loonmaatregel beneden de tien procent te houden werd door hem bekritiseerd. De beleidsombui ging voor 1976 werd onvoldoende ge noemd met als gevolg geen duidelijk rendementsherstel, een onvoldoende impuls voor de werkgelegenheid en een zwek inflatie beléid. „Het is voor mij onbegrijpelijk, aldus de heer Van Veen, dat het kabinet in een economische situatie, die het zelf als uiterst zorgelijk beschrijft, niet via zijn eigen begroting een dui delijker bijdrage wil leveren voor de oplossing van de gezamenlijke pro blematiek". Ten aanzien van de vermogensaan- wasdeling bepleitte de heer Van Veen een brede inspraak-procedure. Zo'n aanpak is volgens hem nodig nu er vanuit diverse ondernemingsraden kritische geluiden over de VAD te horen zijn en er ook binnen de vak beweging verschillend wordt gedacht over de VAD. De VNO-voorzitter herinnerde eraan dat de twee werekgeversbonden het tot stand komen van een raamwet hebben bepleit, waarbinnen zich een ondernemingsgewijs en voor de werk nemers individueel herkenbare over winstdeling zou kunnen ontwikkelen. Via een door de werkgeversvoorstel- len nog wat nader uitgewerkte rege ling, naast de voorstellen van xle vak beweging en de plannen van het ka binet in een overleg in de Stichting van de Arbeid nog eens de positieve en negatieve kanten van elk voor stel worden getoest. Tot de vakbeweging zei hij tenslotte, dat beslissingen over investeringen in feite meer worden opgelegd door markt, technische ontwikkeling en in ternationale concurrentieverhoudin gen dan dat ze in vrijheid worden ge nomen' „Dat geldt zeker voor Ne derland „dat economisch moet mee fietsen op de bagagedrager van de grote industrielanden, ook al doen we politiek wel eens of het net anders om is,'5' aldus mr. Van .Veen. Jaarvergadering van het VNO in het Jaarbeurscongresgebouw te Utrecht. Van links naar rechts: dr. J. Zijlstra (directeur Nederlandsche Bank), mr. C. van Veen (voorzitter VNO) en minister Van der Stoel. Minister Van der Stoel verweert zich tegenover ondernemers UTRECHT Minister Van der Stoel (buitenlandse zaken) heeft zich gisteren in Utrecht in een rede voor het Verbond van Nederlandse Ondernemers verweerd tegen een zijdige kritiek op het beleid van het kabinet e« met name op het bui tenlands beleid. 'Aan een juiste verstandhouding tussen overheid en bedrijfsleven lijkt op het ogenblik wel het een en ander te ontbreken', constateerde hij. De minister wilde hier geen uit spraken over doen, 'maar*, zo zei hij, 'er bestaat meer behoefte aan een rustige afgewogen uiteenzetting over de ingewikkelde en veelzijdige problematiek dan aan haastig opge stelde uitingen van ongenoegen en ongefundeerde beschuldigingen dat Nederlandse belangen worden ge schaad. Degenen die zo te werk gaan bewijzen noch het bedrijfsle ven noch de Nederlandse samenle ving als geheel een dienst'. Mr. Van cier Stoel, benadrukte dat - TERDAM Nederland gaat Indonesië helpen bij de opbouw de scheepsverbindingen tussen de eilanden. Nederlandse des- digen hebben op verzoek van de Indonesische regering een lort opgesteld en de eerste organisatorische maatregelen zijn egonnen. het Nederlandse bewind en de scheepsverbindingen on- ouden door de KPM. In 1948 ite Indonesië een staatsrederij lie enkele schepen van de KPM lam. Naast deze rederij ont- len tal van kleinere partlculie- ïdememingen. Op het ogenblik rhouden 56 rederijen de ver- tussen de eilanden. De ien varen zeer onregelmatig, directeur-generaal scheepvaart het ministerie van verkeer en rstaat, drs. J. J. Schuld, die het. mek begeleidde, ziet hierin grootste scheepvaartproject, dat ïland In ontwikkelingslanden Tot nu toe is uit de ontwik- igshulp al vijf miljoen gulden het onderzoek en de begelei- blj de uitvoering van het rjarenplan uitgegeven. ►asis van het rapport is de te achten uitbreiding van de lel tussen de Indonesische el- en. Tegen 1980 verwacht de Schuld een vervoersaanbod HAAG Levensvatbare be ven in de visserij, de visverwer- en de visafzet kunnen van de heid volledige of gedeeltelijke ntie krijgen op kredieten, die p grond van de 'regeling bij zon- kredieten' ontvangen van de lonale Investeringsbank. Deze intie zal gegeven kunnen wor- tot een totaalbedrag van 35 oen gulden. ninisters van landbouw en vis- (mr. A. van der Stee) en van iciën (dr. W. F. Duisenberg) en hiertoe besloten om de 11- iteitsspanningem te overbrug- waarmee de ondernemingen in visserijsector te maken hebben e maken zullen krijgen als ge- van de vangstbeperkingsrege- Q. ledieten, waarover de geldende trente zal worden berekend, uitsluitend bedoeld voor onder ingen die zelf niet op andere lende wijze in hun financiering ïien voorzien. Als bijzondere waarde voor kredietverlening ïelden dat de bestaande finan- I hun bijdrage in de bedrijfsfi- ciering blijven leveren. De kre- en zullen een looptijd van ten ste tien jaar hebben. In bij tere gevallen kan de eerste af- ng tot maximaal twee jaren na hele opneming van het krediet den uitgesteld. Voor zover nood- iljk ter waarborging van de tinuïteit van de onderneming nen verleende kredieten mede kken ter financiering van uit- sn voor aanpassen, herstel- en erhouds werkzaamheden, die taan vragen dienen vóór 1 Ju- 976 ingediend te worden bij de lonale Investeringsbank in Den van 976.000 passagiers en 12 mil joen ton goederen. Daarna zal het vervoer tot 1990 jaarlijks stijgen met 12 procent tot 2.2 miljoen pas sagiers en 39,3 miljoen ton goede ren. Investeringen Wil Indonesië het vervoersaanbod tegen het. einde van deze eeuw kunnen verwerken, dan zal er voor een bedrag van 5.7 miljard gulden in havens en nieuwe schepen geïn vesteerd moeten worden. De huidi ge Indonesische vloot voor verkeer tussen de eilanden bestaat uit 187 schepen, waarvan er 60 moeten worden vernieuwd en 80 uit de vaart genomen moeten worden. Over enkele jaren zal de staatsre derij dienen te beschikken over 265 schepen. De opstellers van het Nederlandse rapport stellen voor de bouw van drie type schepen, waarvan er 134 ln 1979 klaar moeten zijn. Hiermee is een investering van 875 miljoen gemoeid. Daarna zullen er nog 400 nieuwe schepen bij moeten komen. Dit vergt een totale investering van ƒ2,8 miljard. Waar de nieuwe sche pen worden gebouwd staat nog niet vast. Indonesië beschikt niet over voldoende werf capaciteit. In Neder land is reeds een ontwerp gemaakt voor het nieuwe type. Een van de moeilijkste punten is volgens de heer Schuld de over dracht van kennis. Indonesië heeft een groot gebrek aan middenkader. Nederland is financieel niet betrok ken bij de uitvoering van het gehe le programma. Het geld, dat nodig is voor verbetering van de Indo nesische scheepvaart, zal van de Wereldbank moeten komen, aldus de heer Schuld. Een ploeg van vier Nederlandse deskundigen bevindt zich in Indonesië ter begeleiding van de uitvoering van het program ma. Mogelijk zal Nederland wel kunnen profiteren van enkele opdrachten voor de bouw van schepen. De or der van meer dan 100 miljoen voor Verolme, die al enige tijd in de lucht hangt, moet in dit verband worden gezien. ROTTERDAM De Amfas-groep zal haar beide in West-Duits- land werkende bedrijven RVS Levensversicherung en RVS Ver- sicherung te Saarbrücken per 1 januari 1976 overdragen aan de Hanse Merkur-groep in Hamburg. AMSTERDAM Robes, de Inter nationale recreatiegroep van de Westland-Utrecht Hypotheekbank, de Stevin Groep en Koninklijke Bijenkorf Beheer, is begonnen met de eerste bouwfase van een groot recreatieproject in Zuid-Frankrijk. Dit project, Club Coudalère ge naamd, zal verrijzen op het gelijk namige schiereiland in de Langue- doc-RoussilIon bij Port Barcarès aan de Middellandse Zeekust. De totale investering, gemoeid met dit project, zal rond de 200 miljoen gulden liggen. De realisering zal plaats vinden in een periode van 7 tot 10 jaar. Gepland zijn in totaal 2700 wooneenheden en bijbehoren de voorzieningen in de recreatieve en verzorgende sfeer. De eerste fase zal de bouw omvat ten van 200 twee- en driekamer appartementen, ondergebracht in een tiental appartementsgebouwen van maximaal drie verdiepingen. Aam de door de Amfas gestelde voorwaarde dat de werkgelegenheid voor de 52 medewerkers in Saarbrücken verzekerd moet zijn is volledig voldaan. Ook de rechten van de verzekerden zijn geheel vei lig gesteld, aldus Amfas. Hiertege nover verwerft de Amfas-groep o.a. een belang in de tot de Hanse Merkur-groep behorende levensver zekeringmaatschappij De resultaten van DE PORCE- LYNE FLES hebbend n de afgelopen herfstmaanden een belangrijk en scherp herstel te zien gegeven. De moedermaatschappij werkt op het ogenblik met winst, wat echter te niet wordt gedaan door de slechte gang van zaken bij de Groninger DEN HAAG Flinke omzetstijgin gen hebben zich in september voor gedaan bij een aantal branches, behorend tot het midden- en klein bedrijf. Volgens de maandelijkse opgave van het Economisch Insti tuut voor het Midden- en Kleinbe drijf was dat onder meer het geval bij de winkels in dames- en meis- Keramische Industrie te Groningen, zo op een aandeelhoudersvergade ring is meegedeeld. In 1974 leed het bedrijf en verlies van bijna 150.000. Er wordt hard gewerkt aan een sanering van de Groningse dochtei; waar 45 mensen werken. Binnen zes maanden zal een beslissing vallen en vanaf dat moment is de Porceleyne Fles winstgevend. Gestreefd wordt naar stopzetting van de produktie van eenvoudige bloempotten. DE VERENIGDE MACHINE FA BRIEKEN-STORK hebben met drie Indonesische bedrijven, Boma. Bis- ma en Indra, een 'joint venture' opgezet voor de produktie van ap paratuur voor suikerfabrieken. Het Nederlandse bedrijf zal ongeveer een half miljoen gulden Investeren in een fabriek die zal worden ge bouwd bij Pasuruan, op West-Java. Vorig jaar beliep de handel van VMF-Stork met Indonesië een kwart miljard gulden, een bedrag dat de komende Jaren tot 300 mil joen zal stijgen. Het Nederlandse bedrijf, dat reeds meer dan hon derd jaar actief is ln Indië/Indone- sië, zal ook inschrijven voor de bouw van vijf suikerfabrieken op Java. AMSTERDAM In het telefonisch avondverkeer kwamen gisteravond in zijn beleid de handelsbelangen een zeer belangrijke, maar niet de enige rol spelen. 'Het is vais en vruchteloos in het buitenlands be leid een tegenstelling te zien tussen echte belangenbehartiging (de koopman» en moraliserende bui tenlandss politiek (de dominee). Het buitenlands beleid moet uit gaan van twee elementen, de feite lijk internationale situatie, waaruit Nederland als relatief klein en kwetsbaar land, sterk afhankelijk van de internationale handel, naar voren komt en de wijze waarop wij die situatie subjectief waarderen. 'Het zijn twee kanten aan een zaak die onlosmakelijk met elkaar ver bonden zijn', aldus minister Van der Stoel. Hij wees erop dat onder de bevol king een verscherpt oordeel is ont staan over wat wel en niet toelaat baar is. 'De zorg om waarden als bevordering van de vrede, handha ving van mensenrechten, vermin dering van onrechtvaardigheden, moeten ook in het buitenlands be leid tot uitdrukking komen. Zij vormen een van de inspiratiebron nen voor dat beleid. Dat men zich niet door ongeremde emoties en door incidentele voorvallen moet laten meeslepen, is iets dat op zijn tijd ook gezegd moet worden, maar verdediging van mensenrechten, steun aan verdrukten is geen luxe. Onrechtvaardigheid kan tot ontla ding van spanningen leiden die alle stabiliteit in de wereld kunnen wegvagen. Vrede en veiligheid zijn niet alleen de eerste voorwaarden voor het voortbestaan van onze sa menleving, maar ook absolute voor waarden voor de groei van een gezonde economie. Mr. Van der Stoel benadrukte ten slotte dat het niet mogelijk is zich van die wereldproblemen afzijdig te houden. 'Als je Je niet met die problemen bemoeit bemoeien ze zich wel met Jou'. Hij noemde als voorbeeld de samenhang tussen de stijgende olieprijzen en het conflict in het Midden-Oosten. ROTTERDAM De Australi sche rederij Warner Pacific Li nes gaat vracht vervoeren per zeilschip. Zij heeft daartoe een schoener laten ontwerpen, die ingezet zal worden in de Stille Zuidzee. Het schip kan. zo be weert de ontwerper, door te pro fiteren van de passaatwinden zich evdngoed houden aan een vaarschema als een motorschip. De rederij meent dat zij bij de huidige projzen van bunkerolie met een zeilschip veel goedkoper kan werken dan de concurren ten, die zich van gemotoriseerde vaartuigen bedienen. Het ontwerp voor het zeilschip behelst een viermastschoener van 76 meter lengre, die zo'n tweeduizend ton goederen al kunnen meenemen. De schoener zal voorzien zijn van alle moder ne hulpmiddelen, o.a. een auto matische weerkaart. die de stuurman in staat moet stellen om een wat betreft de wind- voortstuwing zo gunstig mogelij ke koers uit te zetten. Zou de schoener in Australië gebouwd worden, dan zou dat ruim acht miljoen gulden kosten. Warner Pacific Lines overweegt derhalve om de order te gunnen aan veel goedkopere scheepswerven in Taiwan of Japan. jesconfectie, die 20 procent meer de volgende koersen tot stand (tus- omzetten dan in september van het sen haakjes de officiële slotkoers van AI77A on ririrrK Oft Oft vorige Jaar. gistermiddag): AKZO 39.70gb-39.80 Olie 99.50-99.60 (99.30 gl), Philips 27,50 gb-27,70 (27,90 gl), Unilever (117,00), KLM 68 (67,50). Heren- en jongensconfectie ging (39.80), Hoogovens (55,50), Kon. echter maar drie procent vooruit. on CA on cn B x Hjjafii De totale textielomzetten bij de kleine en middelgrote zaken stegen 116, in september twaalf procent en ln de eerste negen maanden van dit jaar tien procent tegenover het vo rige jaar. De boekhandel zette in september 34 procent meer om (in de eerste negen maanden negentien pro cent). de fotodetailhandel 32 pro cent meer (negentien procent), de juweliers negentien procent meer (acht procent), de winkels in huis houdelijke artikelen verkochten ze ventien procent meer )in de eerste negen maanden tien procent)de winkels in koffers en lederwaren 21 procent meer (twaalf procent), en de schoenwinkels 20 procent (tien procent) meer. teren (ln dollars) 37%. UnUever 43% 44%. Philips 10%—KLM 25%. Opga ve Homblower Weeks. Indust. Sporen Util. Obi. Mods 24 nov 845.64 169.53 82.89 68.67 745.1 25 nov. 855.40 168.84 83.05 68.70 748.0 26 nov. 858.55 169.00 83.17 750.4 Aand. ObL Tot. H. L. 24 nov. 13.930 17.000 1.823 713 673 25 nov. 17.490 17.640 1.846 92 1 497 26 nov. 18.780 18.640 1.822 796 586 NEW YORK A CP Indusr.rl( Alreo Allied Chemical Alum Co ol Am American Brands American Can Am Cyanamld Am Alect Power Am Metal Climax Am Motors Am Smelt &F Am Tel Tel Ampex 35/11 38'4 38 17% 17% 34 33% 35% 35% 35% 35% 31% 32 26 26 21% 21% 43% 44 5% 6 13% 13% 50% 50% 5% 6% 17 17 beurs van New York blijft van 's gesloten wegens Thanksgiving Si £d en zlver ISTERDAM Goud 11.970-12 370 00-12.400) per kg. Zilver 1-388,50) per kg. HONSELERSDIJK Euphorbia 42-117. snij groen 281-330. amaryllis 69-125, anjers 25-52, anjers tros 348-640, anithuirtum 127-305, chrysanten tros normaal cultuur 151-265. chrysanten gepl. normaal cultuur 48-125. chrysanten tros Jaarrondcultuur 233-350. chrysanten gepl. Jaarrondcultuur 67-109. fresia, enkel 400-555. fresia, dubbel 445-690. gerbera gemengd 47-75. gerbera op kleur 61-89. irissen 335-455. lellekelken 60-86. lelletak- ken 94-260. orchideeën 53-650. roden groot 60-116. roam klein 33-73. VEILING WESTLAND NOORD Druiven 370-810, tomaten exp. a. 520-470. sla 12-23. andijvie 87-115. spinazie 132- 235. komkommers 41-122, krom kg. 116- 121, pepers giroen 565-585, pepers rood 160-190. paprika groen 216-385. paprika rood 335-370, selderij 10-39, krul peterselie 15-32, boerenkool 47-50. bloemkool 125- 150, aubergines 285-435. bleekselderij 41- VÈILINGVER. WESTLAND ZUID sla 12-23.5. bloemkool 101-185. spruiten 81-99. nero 99-100. paprika groen 225-365. paprika rood 330-355. andijvie 102. spina zie 205-220. winterpeen 20. pepers groen 430-530. pepers rood 90-150. radijs 28-58. Chinese kool 29. boerenkool 39-47. allican- ten 390-460. selderij 17-28. peterselie 17- 22, raapstelen 28, prei 65-79, knolselderij VISSÊRIJBERICHT SCHEVENINGEN DEN HAAG Gistermorgen werden er b de vlsafslag ln Schevenlngen aange voerd 1619 kilogram tong en tarbot, alsmede 1.525 kisten andere verse vis. als volgt verdeeld: schol 81 kisten, wijting 434 kisten, kabeljauw 819 kisten, makreel 14 kisten. Notering per kilogram: grote tong 16.50-16,74. groot middeltong 18.04- 18,92. klein middeltong 14,11-14.42, tong 1 10,84-10.99. tong 2 9.82 10.60- 1 5,70-5,80, griet 1 6,22-6.40, griet 2 4,01-4,16. Notering per 40 kilogram: grote echo! 85-100. middelschol 93-104. kleine schol 92-105. wij ting 32-68. schar 55-80. kabeljauw 2 164-240. kabeljauw 3 128-150. kabeljauw 4 90-130, kabel jauw 5 68-89. makreel 39-60. Notering per 100 kilogram: kabeljauw 1 /0400-480. Verder werden er 290 kilogram flauwe garnalen aangevoerd, prijs per kilogram: 3,04-3,27. Besommingen kustvlssers: SCII 10 4.476. SCH 12 1 674, SCH 32 2.488, SCH 43 1.310. SCH 64 2,424. SCH 66 2973. SCH 68 3.117. SCH 132 6812 7 2,726, KW 124 8.818, KW 126 6.474, T 10 fl.511. TH 21 7.738. TH 24 10.069. TH 26 10.546. GO 20 16.608, WR 2 886. Vandaag verwacht men -ongeveer tien kustvlssers. VEILINGVER. DELFT WESTERLEE Aubergines 205-410, aardappelen 40. an dijvie 108, allcante 410-450; spruiten 79- 100, eieren 1^-15. flakkesepeen 14-28, rode paprika p kg. 320-365, groene paprika p. kg. 185-355. Spaanse peper p. kg. 160-500. peterselie 23-28. selderij 24-22. sla 12-28, bloemkool 72-120. tomaten 600-1230. uien ft. kg. 50-72. boerenkool 27-48, rode kool 8-26. groene kool 38, knolselderij p. st. 17-42. kroten p. kg. 24. nero 47-87. 47-87. prei 50. appelen 72-80. komkommers 36- 121. krom p. kg. 117-123. venkel 38-106. VEILING BARENDRECHT Andijvie -81109; Chinese kool 348; gele kool 2149; groene kool 2134; peterselie 826; rode kool 1432: selde rij 19—36; sla glas 1424; spruiten. AI 88—93. A 85—88, BI 103—104, B 91—94. C 80. An 59BH 36—45. ADI 98— 102 ADII 680. Dl 86. DII 3206; veldsla 110—10. witlof II 200—260. II-III 100—220. afw 90—160; Cox's O.P. 0-67o: 68—120. 65-70: 52—82. 60-65 30—oO. 5o- 60: 2027; Goudrelnette: 75 en op 49 58. 70-75 46—53 65c70: 41—62; Golden Delicious: 70 en op 3o5o. 85-70: .20—30; Doy. du Comlce: 75 en op 132Ito. 70- 75: 130—150. 65-70: 125150. Totaal aan voer fruit 125.000 kg. GRAANBEURS MIDDENMEER Tarwe 39/41gerst 37,50-39.50. haver 36- 37. capucljners 53.50-63.50; groene erwten 52-62; karwljzaad 137-147; blauwmaan- zaad 272.50-302.50; wit Jool 167-275: ha- verstro 130-140; gereteetro 130-160: tarwe- 6tro 130-160: graszaadhooi tot 175: voer- bleten 35-45: sulkerbletenkoppen 17-21 voeraardappe'.en 75-90; consumtlepaar- dappelen not. binnenland bintje o op waarts 37-38 50; bintje 35 opwaarts 39-41. levering aardappelen autovrij, noteringen ex. btw. VEEMARKT DEN BOSCH. 26 nov. - Tota le aanvoer 11.236: runderen 2863. graskal veren 473, vette kalveren 95. nuchtere kalveren 5097. schapen of lammeren 1771. slachtvarken6 892, lopers 45 en slach- trunderen 1557. Prijzen: melk- en kalf- koeien 1500-2650, gulste koelen 1125-1725. kalfvaarzen (roodbt) 150-2600 en (zwartbt) 1500-2150. klamvaarzen 1425- 1850. gulste vaarzen 1300-1625. pinken 850-125. graskalveren 525-850. nuchtere kalveren voor fok of mesterlj (roodbt) 325-525 en (zwartbt) 29040, weldescha- pen 120-160. lammeren 125-165. stieren (gesl.gew.) Ie kw. 6.85-.35. 2e kw. 6.45- 6.5. vaarzen le kw. 5.95-6.55. 2e kw. 5.35- 5.85. koelen le kw. 6,00-6.50, 2e kw. 5.30- 5.85. 3e kw. 5,16-5.30, worstkoeien 4.16- 5.16. vette kalveren (lev.gew.) Je kw. 5,95- 6.15. 2e kw. 5,0-5.90. 3e kw 5.40-5.65. nuchtere slachtkalveren 1,40-1,0. slacht- zeugen (lev.gew.) le kw. 2,93-2.98. 2e kw. 2.8-2.92. 3e kw. 2.8-2.86 en elachtvar- kens 3.10-3.30, vette schapen 155-205 en vette lammeren 10-220. Overzicht (resp. aanvoer, handel en prijzen): melk- en ka-lfkoelen minder - kal m- nauwelijks prijshoudend, gulste koelen normaal - redelijk - prijshoudend. Jongvee ruim - slepend - weinig veranderd, vette kalve ren minder - vrij vlot - Iets aflopend, nuchtere kalveren groot - stroef - ge drukt. schapen en lammeren ruimer - redelijk - nauwelijks prijshoudend, slachtvee Iets groter - rustig - nauwelijks prijshoudend en slachtaeugen als vorige week - goed - prijshoudend. VISSERIJNIEUWS Bendlx 42% 42 BethJ. Steel 33% 33% Boeing 24 '4 24 '4 Burlington Ind. 28 29 Can Pacific Ry 10% 14 Ceianese 43% 42% Chase Manhattan 27 27% Cbessle System 30% 31% Chrysler 9% 10% Cities Service 38 38% Colgate Paimollv 27% 28% Colt Industrie® 27 26 Common w Edleor £0% 30% Cons Edison 13% 13% ContCan 26% 26% ContOll 59% 59% Curtlss Wright 11% 11% Curtlss Wright A 23%b 2>4b Dart Ind. 27 27% Deere and Co 49% 50% Dow Chemical 91 90% Du Pont (KI) 129% 180 kisten kabeljauw. 4 kisten schelvis. 268 kisten wijting, 397 kisten schol. 59 kisten schar. 2.688 kisten haring. 65 kisten di verse. Prijzen per kilogram: tarbot 12.9712.41, gr. tong 16.3714.61. gr. m. tong 15.57 15.03. kl. m. tong 13.72—11.68, tong II 11.78—10.56, H 10.57—9.44. Per 40 kilogram: tarbot 341—216, groet 229148, kabeljauw I 220—168. II 252— 194. III 184—126. IV 126—104, V 116—76, schol I 98—92. n 126—90. III 136—90. IV 9868, wij tong Hl 8447, haring 34— 22. schelvis V 112. schar 8449. BESOMMINGEN VAN WOENSDAG Zes enkelingen en zeven spannen. KW 24 94.000. VL 115 18.000, VD 19 10.700. VD 73 7.500. IJM 26 750. UK 234 ƒ3.800. Spanvissers: KW 33 en 180 ƒ9000, zes Urkers: UK 17 en 56 ƒ14 000. 18 en 23 10.000, 46 en 78 ƒ11.000, 107 en 2O0 ƒ4 500. 136 en 146 7.000, 208 en 236 ƒ15.000. First Nat. City Allegheny Pow. 18% 18% Akaona 19% 10% Am. Standard 16 16% A mated Ind. 54% 54% Oerro 17 17 Chase 8eIeet Pd 23.54 23 86 Columbia Gaa 23% 23% Comlnoo 34 33 Cont Telephone 12% 12% Gen Electric GeD Funde Gen Motore Gen Pubi. (Jtll Gen Tel Tel Getty Oil GLlette 33 Gtmbel Brothers 16% Goodyear Land 24 Gulf OU 21 28% 56% 16% 25% 160 Dllnols Central Ind. 16% 16% Ins tl co 8% 8% Int Busin Mach 124% 225 Intern Harvester 26% 25% Int Nick of Can 25 25% Int Paper 55% 58% Int Tel Tea 21% 22 Johns ManvUJe Ling Lemeo Voug 10 10 Litton Ind 6% 6 s. Lockheed Aircraf 7% 7% Maroar 28% 28% Martin Marietta 16% 16% May Dep Stores 46% 47 McDonnel Dougl 15% 15% Mobil OU Corp. 45% 45% Nablaco Nat Cash Reg. Nat DtatUlere Nat Gypsum Nat Steel Nat Lead Ind. Fluor Corp. u«u. oigar 35 34% 14 14% 11% 12% 36% 36% 13% 13% 25% 26% 18 6016.80 9%b>4exd 17% 17% 24% 26 17% 17% OU Corp. 30% 30% Pac Gas and El. 21 PenD Central 1 1 ■'1 Pepsico 70% 7 Pheipa Dodge 33% 3 Philip Morria 55% 51 Phillips Pett. 52% 53% Procter Gambl 93% 06 'j RCA 19% 19% Republic Steel 27% 27% Reynolds ind. 59 59% Royal Dutch PeU 36% 37 Santa Fe ind. 28% 28% Sears Roebuck 72% 72% Shell OU 47% 47% Southern Co 14% 14% Southern Paolfto,!7%« 28% Southern Ranw. 61% 51% Sperry Rand 41% 41% Stand OU Calif. 28% 29 Stand OU Indian 42% 43% Studebak Worth 39% 40 Sun OU 29% 2»S Toxas Guif 23% 23% Texas Lnat 94 Pi - Transamerica 8% 8% Nat Can- NY Centr. A North Weet R N Am Pbliupe Co 11% ia% 65 64% 21% 31% OnUever Union Carbide Unl Royal United Aircraft United Brands U8 Steel West Union Tel. 16% 17% Westinghouse El 12% 12% Wool worth 21% 22% Occidental pew. 14% 14% Reliance Group Standard Brands Tandy Union Elecw. United Blectr. Ug Corp 36 36% 46% 46% 18% 13% 7% 7% 13% 10% Western Bancorp 17% 16%

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 21