Vjax neemt geen afstand Politie-onderzoek in Montreal rotest Groningen iattem gedupeerd Eerste divisieclubs kritisch tegen FBO ^vski Spartak houdt schade in levendig duel beperkt: 2-1 nadese profs ilen in reldtitelstrijd Echtgenote van Schenk overleden Ook Joegoslavië wil EK-finales Henk Lankhaar zwaar gestraft Geen alarm voor Argentinië UEFA Cup Brief van Molenaar valt slecht Gratie voor spelers Hofmeester weg bij Ahoy' KERDA RDAG 27 NOVEMBER 1975 SPORT TROUW/KWARTET 13 onze speciale verslaggever TERDAM Het zal heel moeilijk voor Ajax worden om de tfinales van het toernooi om de UEFA-Cup te bereiken. 'Door', Rinus Michels na afloop zei, 'teveel persoonlijke fouten in ireede helft', slaagde een voortdurend aanvallend Ajax er niet a Levski Spartak Sofia met meer dan 21 terug te wijzen, stond bij de rust met 10 voor door een doelpunt van Geels, ust duurde het een half uur voor Steffenhagen er 20 van maken, maar een zware verdedigingsfout stelde Voinov in om de zo belangrijke tegentreffer te scoren. zi'cih bij balbezit lbs uit de dekking en wisten alleraardigste combina ties in elkaar te vlechten. Toch zou de pressie, die Ajax kon continueren nog voor de rust in een doelpunt resulteren. Nadat do sterk acterende Willy Brokamp eerst al een knappe voorzet niet benut had zien worden, was het na een half uur raak. Gearde Mühren werd overigens voor de goal op de linkervleugel in buitensp elposDtie aangespeeld. De Spanjaard Urresta- razu floot niet en op de fluwelen voorzet van Mühren, kopte de hoogspringende Ruud Geels raak: 1-0. Die goal benadrukte het aantrekke lijke kijkspel. Mede door de speel wijze van Levsky, ontspon zich een wedstrijd, die het aankijken alles zins' waard was. Een verademing voor de circa 30.000 toeschouwers na het slaapverwekkende gebeuren in Rome. een halve week geleden. De attractieve waarde bleef ook in de tweede helft. Direct na rust verschafte Boxdssov zich een uitge lezen kans, miaar faalde In de af werking. Aan de andere ibamt liet Brokamp twee reële mogelijkheden onbenut om die score uit te bouwen. Die twee kansen van Ajax beteken den wel het einde van Ajax' over wicht. Levski voelde dat er meer in zat dan een nederlaag en verlsDE HET ACCENT NOG MEER NAAR DE AANVAL. Ajax reageerde beteu terd op de uitstekende scoringskan sen, die Milanov, Bonissov en Panov zich in het begin van de tweede helft plotseling creëerden. Vuitsov anticipeerde op het veranderde beeld door Stoianov voor aanvaller Voinov in te wisselen. Dat leidde meteen al tot een doorbraak van Milanov die in het strafschopgebied door Pim van Dord en Ruud Krol werd neergelegd. Urrestarazu wilde tenomrechte niet aan een straf schop. Bordssov kreeg kort daarop Kveer alle gelegenheid voor een penalty toen hij onhandig door Van Dord werd bestookt. De Bulgaarse spits weigerde echter dlie kans te benut ten en wankelde verder.Gezien de spelontwikkeling was het dan ook een 'onjuiste' zaak, dat Ajax bij én van de nog spaarzame aanval- sacties na een half uur aan een tweede doelpunt kiwam. Willy Bro- Spartak was in een enigszins sende samenstelling begon- De aanvaller Voinov, die ver week tijdens de interland Duitsland-Bulgarije nog als er had gefungeerd, was door Ivan Vutzov ten faveure Tichanski buiten de ploeg ge- Een extra verdediger, die af- end met Gaidiaski de dekking Ruud Geels verzorgde. Voorts de vleugelverdediger Pavlov ngen door nieuweling Granca- toon de wissel Voinov-Tl- ski in een defensieve richting van Levski, bewees de prak- dat Vutzov inderdaad regelma- :oumtervoetbal beoogde; zoals evoren had beloofd. uüjk, Ajax werd een over- gegund. Trouwens, de Am- Binse ploeg drong zelf van af aan aan. Maar wanneer er een mogelijkheid voor was, kroop Levski uit de verdedi- Milanov was daarbij de enige ïlijke spits. Hij werd evenwel tal van clubgenoten geassis- wanneer er werd giecountercL Iseldn rukten Joranov, Boord en technisch bekwame Panov JKHOLM Na een afwezigheid even jaar zal Canada weer ver- ïwoordigd zijn bij het wereld- rioenschap ijshockey en wel een proefteam. Tijdens een bij- omst in Stockholm heeft de duitser dr. Günther Sabetzki, dent van de internationale ijs- eyfederatiie (LIGH), de verzeke- van de Canadese bond ontvan- iat het moederland van het ijs- ey met een profteam aan het looi om de wereldtitel, dat eind 1977 in Wenen wordt gehou- zal deelnemen. De profgroepen mada, de NHL en de WHA, zijn niet, zoals wordt gewenst, ge leerd lid van de LIGH gewor* Doordat beide groeperingen er toetraden tot de Canadese eur ijshockeybond (CAHA) zijn irofs speelgerechtigd geworden. onze sportredactie DNINGEN De eerste divi- lub FC Groningen heeft een est ingediend naar aanlei- van een arbitrale fout tij de wedstrijd tegen Fortu- SC, afgelopen zondag. De ningers, die de wedstrijd ver- n (12), menen dat Fortu- SC vrijwel de gehele tweede t met een niet gerechtigde er is uitgekomen. niet gerechtigde speler was iser die in de eerste helft een schuwing kreeg van arbiter Hoppenbrouwer en na rust, in 4ste minuut, een gele kaart. FC ïimgen gaat ervan uit, dat toen de rode kaart had en te krijgen omdat hij twe.e- 1 gewaarschuwd was. Msrechter Hoppenbrouwer, die beide partijen kritiek te slik- kreeg voor zijn in totaal geno- wednig overtuigende optreden, nde na afloop zijn fout. In de ikamer kwam hij er achter dat Prauser tweemaal opgeschreven Op het wedstrijdformulier ver- ide hij echter alleen de gele 't van Prauser en niet de eerder edeelde waarschuwing. Groningen wil nu dat de strijd dt overgespeeld vanaf de 54ste uut toen Prauser het veld uit- uurd had moeten worden. Op moment had FSC de leiding: fi let lijkt echter zeer twijfelach- of de KNVB dit protest zelfs br in behandeling zal nemen. BEN HOPPENBROUWER waarschuwing vergeten N HAAG De hockeyclub ttem voelt zich zwaar gedu- 'rd door het besluit van de ninklijke Nederlandse Ho- y Bond het niet doorgaan i de competitiewedstrijd voor hoofdklasse heren van afge- en zondag tegen Kampong te noreren' met een nederlaag L 0—5. ze maatregel werd aangekondigd een brief, die dinsdag bij het ttem-bestuur arriveerde. Volgens i enige tijd terug gemaakte on- 'linge afspraak zou bij het afge- ten van een duel moeten worden teken of het mogelijk is op het d van de tegenstander te spelen, i zou dan 's morgens om negen r al moeten worden beslist, ttem heeft echter afgewacht of t aanvankelijk bevroren veld la- op de dag wel bespeelbaar zou irden. Dit bleek echter niet het kamp profüteerdë van één moment van onachtzaamheid in de Bulgaar se afweer en spurtte op volle snel heid richting-doelman Staikov. Uit een moeilijke hoek knalde de Lim burger op de paal, waarop de terug springende bal precies voor de voe ten van Arno Steffenhagen stuitte die gemakkelijk kon scoren: 20. Nogmaals, voor de zo goed voetbal lende Bulgaarse ploeg een erg on gelukkige zaak, die score. De blau we formatie uit Sofia verdiende een dusdanig negatief uitvallende uits lag zeker niet. Het was dan ook puur rechtvaardig, dat Levski Spar tak vijf minuten voor het einde aan een alleszins verdiende tegen treffer kwam. Nadat Pim van Dord nabij de cornerviag een onbeholpen actie tegen Bordssov had uitgevoerd, kon invaller Voinov uit die voorzet van Borissov - en na een chaotisch tafereel in de Ajax-verdediging - keihard raak schieten: 21. AMSTELVEEN (ANP) In Amstel veen is gisteren op 32-jarige leef tijd overleden Christien Schenk- Schermey, echtgenote van Ard Schenk. Ze trad op 18 oktober j.l. tijdens een eenvoudige plechtigheid inu het huwelijk met de oud-we reldkampioen. Dinsdag deden zich tekenen voor dat haar gezondheid niet in orde was. Woensdag overleed zij in haar woning. BELGRADO Na West-Duitsland en België wil ook Joegoslavië zijn kandidatuur stellen voor de organi satie van de eindfase (halve finales en finale) van het toernooi om het Europees kampioenschap voor lan denteams. De Joegoslavische bond zal de UE FA (Europese voetbalunie) voor 10 december officieel benaderen. Als plaatsen zullen Belgrado en Zagreb worden voorgesteld. De kandidatuur vervalt automatisch als Joegoslavië in de kwartfinales wordt uitgescha keld. Het is niet onmogelijk dat Ajax na het echec bij CSKA-Sofia dat drie jaar geleden de ineenstorting van de trotse Amsterdamse club inluidde, opnieuw door Bulgaarse tegenstand in een Europa-Cup-toernooi zal worden gedesillusioneerd. Mede ge zien de heksenketel, die Bulgaarse toeschouwers van een voetbalstadion kunnen maken, wacht Ajax in ieder geval een uiterst zware return in So fia. AJAX-LEVSKI SPARTAK 2—1 (1-0)- 33: Geels 1—0. 75: Steffenhagen 2—0. 84: Voinov 2—1. ScheidsrechterUrrestarazu (Sp). Toeschouwers: 2o.000. AJAX: Schrijvers; Suurbier. Krol. Dusba- ba Van Dord; Nocten, Helling (Van Sainiten). Mühren; Geels, Brokamp. Stef- fenhagen_ RAAMSDONKSVEER De 19- irige doelman Henk Lankhaar van de zaterdag derdeklasser Good Luck, die tevens deel uitmaakt van de nationale amateurselectie, is door de straf commissie van district Zuid I geschorst tot volgend jaar oktober. In de bekerwedstrijd van 11 oktober tegen NTVO Sparta was Lankhaar het niet eens met een beslissing van de scheidsrechter waarop 'hij deze naar de keel'vloog. Eerder in de wedstrijd maakte de doelman van Good Luck al duide lijk hoe hij over de scheidsrechter dacht door de bal tegen diens rug te gooien wat hem op een waar schuwing kwam te staan. LEVSKI SPARTAK: Staikov: Grencarov (Zvetökov), Ivkov, Galdarmskd, Aiadjov; Tichanski. Stoijanov (Voinov). Jordanov; Miilamov, Panov, Borisov. MATTY VERKAMMAN DUSSELDORP (SID) Ar gentinië ligt met zijn bouw schema voor het wereldkam pioenschap voetbal 1978 niet verder achter dan West- Duitsland in dezelfde periode voor 1974. Dat is de mening van Herman Neuberger, voor zitter van de Duitse Voetbal Bond (DFB) en voorzitter van bet organisatiecomité van de FIFA. Neuberger is deze week in zijn geboorte land teruggekeerd na een be zoek aan Argentinië en het bijwonen van het FIFA-con gres in Guatemala. Neuberger: Tweeëneenhalf jaar voor wij het wereldkam pioenschap organiseerden, waren wij wat het bouwsche ma betreft zeker niet verder. Wel waren we wat planning en organisatie betreft een stuk vooruit. Mijn 2800 kilometer lange trip door Argentinië was een succes. De Argentij nen waren bang voor mij. Maar wij wilden alleen maar helpen en we hebben ook heel wat nuttige informatie kunnen geven die in dank is aanvaard'. BOKSEN* Het bestuur ran de Eu ropese Boks Unie (EBU) heeft beslo ten In de toekomst in Europa alleen nog maar gevechten om de wereldti tel te erkennen, die onder auspiciën van de World Boxing Council (WBC) worden gehouden. De World Boxing Association (WBA) wordlt ln Europa niet erkend). Voorts zullen voortaan bij partijen om vakantie Europese titels de beurzen gelijk tussen de boksers worden verdeeld. De verhou ding was tot nu toe zestig procent voor de winnaar en 40 procent voor de verliezer. Tijdens de bijeenkomst werd een lijst van uitdagers van Eu ropese i kampioenen samengestelde Hierbij ls geen Nederlandse bokser betrokken. De Italiaanse half zwaarge wicht Domend co Addnolfl, die onlangs R/udl Lubbers geen kans gaf, krijgt nu de Noor Harald Skog tot tegen- Derde ronde, eerste wedstrijd Ajax (Ned.)Levski Spartak (Buig.) Stal Wroclaw (Pol.)Liverpool (Eng.) Inter Bratisl. (Tsj.)Stal Mielec (Pol.) FC Brugge (Belg.)AS Roma (It.) Dynamo Dresden (DDR)Torpedo Moskou (Rusl.) AC Milan (It.)Spartak Moskou (Rusl.) Barcelona (Sp.)Vasas Boedapest (Hong.) HSV Hamburg (W-Dld.)FC Porto (Port.) 2—1 1—2 1—0 1—0 3—0 3—2 3—1 2—0 UTRECHT De clubs van de eerste divisie zullen het bestuur van hun belangenvereniging, de FBO, een uitspraak vragen over de suggesties die hun oud-voorzitter, Klaas Molenaar, in een persoonlijke open brief heeft gedaan. Een van de belangrijkste daarvan is dat de heer Molenaar een nieuwe sanering van betaald voetbal wenst waardoor het aantal clubs van 37 wordt terugge bracht tot 18 of 20. Ruud Geels maakt het eerste doelpunt voor Ajax tegen Levski uit een voorzet van Gerrie Mühren. MADRID Koning Juan Carlos van Spanje heeft graitie verleent aan een aantal voetballers, dat de laatste maanden een schorsing had opgelopen. De gratieverlening gaat het verst bij twee buitenlandse voetballers. De Argentijn Ruben Ddas (Atletico de Madrid) en de Portugees Bastos (Zaragosa), die respectievelijk voor zeven en tien wedstrijden waren geschorst, kregen vrijspraak van de koning. De laatste maal, dat voet ballers gratie kregen was dn 1971 tergelegenheid van het feit, dat Franco dertig jaar aan de macht Indien het FBO-bestuur de ziens wijze van Klaas Molenaar deelt zou "een groot aantal eerste divisieclubs ernstig overwegen zich van de FBO af 'te keren'. 13 van de 19 clubs PEC, Veen- dam en Heerenveen, waren verhin derd, Heracles, FC Groningen en SW lieten niets van zich horen hebben tijdens een opiniepieling in Utrecht deze beslissing genomen. Het betrof een peiling van menin gen om vast te stellen wélke ge meenschappelijke belangen, deze sector van het betaalde voetbal heeft. Tijdens de bijeenkomst, die onder leiding stond van de heer De Quay, voorzitter van de Fortuna SC, wer den een achttal punten behandeld. De heer De Quay stelde nadrukke lijk vast dat de eerste divisieclubs 'geen bond in de bond willen vor men en samen met de eredivisie clubs willen opereren'. Een verzoek aan het sectie-bestuur betaald voetbal, een waarnemer te sturen naar de bijeenkomst werd niet gehonoreerd. Volgens de heer De Quay stonden de bestuurderen een eerdere uitspraak van voorzit ter mr. Jaques Hogewoning, ten spijt, hier echter welwillend tegen over. Een achttal punten werd bespro ken. 1. Relatie bestuur betaald voetbal en eerste divisie. De clubs willen een ruimere representatie in het sectiebestuux, ze vragen om ten minste een tweetal zetels. Voorts wordt het bestuur verzocht de regi onale bijeenkomsten van het be taalde voetbal, zoals de FBO die organiseerde, te herstellen. 2. Financiën. De afgevaardigden wensen dat ook dit seizoen tenmin ste 100.0UO gulden uit de toto en lotto-gelden aan iedere eerste divi sieclub wordt overgemaakt. Finan cieel expert Top Zwikstra van het sectie bestuur wil dat evenwel met. 'In de financiële commissie van de KNVB', zo heette het, 'kan slechts worden gesproken over een ver deelsleutel voor de meerdere op brengsten uit lotto en toto. die 100.000 gulden is een minimale eis.' 3. Publiciteit. Aan de NOS en de KNVB zal worden gevraagd een re geling te treffen waarin tenminste een eerste divisie-wedstrijd in Stu dio Sport op zondag wordt opgeno men. Tevens wordt de NOS ge waagd grotere aandacht te schen ken aan de periodetiteL 4. De tuchtrechtspraak. De sugges tie wordt gedaan ter verbetering van de tuchtrechtspraak direct na de wedstrijd zowel de scheidsrech ter als de club een proces verbaal te laten opmaken. Voorts leeft de wens dat bij iedere ontmoeting een KNVB-waarnemer aanwezig is, wiens rapport een onafhankelijke rol zal spelen bij de rechtspraak. 5. Terugkeer amateurvoetbal. De clubs zijn van mening dat een re geling ten aanzien van terugkeer naar het amateurvoetbal pas mag gelden in het seizoen nadat deze bekend is gemaakt. Het wordt als onrechtvaardig ervaren dat de re geling die nu uitgewerkt wordt dit seizoen al zou ingaan. geval en toen was het te laat om alle spelers nog bijeen te brengen ten einde op een redelijk tijdstip in Utrecht waar het Kampongveld wel te bespelen was te arriveren. Bovendien was er niet voldoende vervoer aanwezig. 'We hebben al het mogelijke gepro beerd', aldus manager Strick van Linschoten, 'maar hel ging eenvou dig niet meer. Enkele spelers wo nen ook een heel eind bulten Hat- tem en die konden we niet meer op tijd te pakken krijgen. Met veel moeite hadden we misschien om kwart voor twee kunnen vertrek ken. maar dan zouden we zeker niet voor half vier op het veld hebben kunnen staan'. Het bestuur van Hattem is niet van plan de hele zaak over zijn kant te laten gaan. 'We denken er over om voor vrijdag een brief aan het bondsbestuur te richten. Dan komt men namelijk voor een vergadering bijeen', zo deelde Strick van Lin schoten mee. Mogelijk fraude bij bouw Olympisch dorp Van onze sportredactie MONTREAL Niemand in Cana da zal vermoed hebben dat er met het binnenhalen van de Olympi sche Spelen van 1976 ook een karrevracht interne problemen werd meegenomen. Maar steeds duidelijker blijkt hoezeer de orga nisatie van een evenement als de Spelen op de thans bestaande ba sis, is onderschat. Nu de provinci ale regering van Quebec een aan tal verantwoordelijkheden heeft overgenomen, staat de hele orga nisatie minder dan acht maan den voor de opening scherp ter discussie. Dat bleek afgelopen dinsdag nog eens zeer nadrukkelijk. Meer dan 100 politiemannen voerden toen een aktie uit op het Olympisch complex en op het hoofdbureau van de organisatie (COJO) op zoek naar documenten waaruit zou moeten blijken dat er sprake is van fraude bij de bouw van het Olympisch dorp. Er werden nogal wat documenten in beslag geno men, maar er werden geen arres taties verricht. Een zegsman van de politie ver telde over de aktie: 'Onze mensen zijn naar verschillende plaatsen gegaan met huiszoekingsbevelen. Op zoek naar informatie en men sen die meer zouden kunnen zeg gen over een aanklacht wegens fraude bij de bouw van het Olym pisch dorp'. I Roger Rausseau. commissaris-ge neraal van het COJO, zei dat hij al voor de aktie werd uitgevoerd ervan op de hoogte was gebracht door de chef van de veiligheids dienst bij de Spelen. Hij wist dat ten huize van COJO's vice-voor- zittcr Simon St. Pierre werd ge zocht en ook dat de politie een bezoek zou brengen aan het kan toor van de aannemer van het Olympisch dorp, Les Terrasses Za- rolega. Volgens Rousseau had St. Pierre hem laten weten dat er 'geen sprake' van fraude was. Toen de politie in het COJO hoofdkwartier kwam, aldus Rous seau, werd alle medewerking ver leend. 'Ik heb hen in alle docu menten laten kijken. We willen volledige medewerking verlenen aan dit onderzoek. Onze deuren staan open'. Over de uitslag van het onderzoek zijn door de politie nog geen mededelingen gedaan. Duidelijk is echter wel dat er langzamerhand vermoedens zijn ontstaan dat het enorme tekort dat dreigt (schattingen stabiliseren zich thans rond 600 miljoen dol lar) niet alleen te danken is aan de inflatie en de veel te grootse plannen van dc organisatoren. De vermoedens zijn dat er nogal wat mensen munt hebben proberen te slaan uit het enthousiasme waar mee de organisatoren aan het werk zijn gegaan. Die organisato ren waren ervan overtuigd op een hoog niveau zelffinancierende Spelen te kunnen houden. Dat is al snel een utopie gebleken. Maar het ingrijpen van de overheid heeft wel erg lang geduurd. Vorige weck pas nam de regering van Quebec de bouw van het Olympisch stadion en het zwem bad over. Gebleken was dat men nooit alles tijdig gereed zou heb ben, als het oorspronkelijke sche ma aangehouden zou worden. Nu reeds zijn er wijzigingen in de bouwplannen aangekondigd. Het wordt zeker geen pompeus stadi on, zoals men van plan was vol gens het ontwerp van de Franse architect Tallibert neer te zetten. Het ingrijpen van de overheid is een slag voor Montreals burge meester Jean Drapeau. Hij heeft jarenlang geijverd voor de organi satie van de Spelen, maar hij heeft ook steeds blijk gegeven de zaak ernstig te onderschatten. De macht van Drapeau is nu vrijwel nihil geworden, omdat de regering ook de totale organisatieuitgaven in het oog wenst te houden. De verwachting is dat Drapeau. die al twintig jaar burgemeester van Montreal is. nog voor de opening van het evenement af zal treden als eerste burger. In het parlement was Quebec is deze week nogal wat kritiek ge richt aan het adres van premier Robert Bourassa. Hij heeft zich het laatste jaar steeds nadrukke lijker met de Olympische proble men bezig gehouden, maar de op positie vindt dat het ingrijpen veel to laat is gekomen. Michael Fainstat, gemeenteraads lid van Montreal, verweet de pro vincie, de stad. de technische ex perts en architect Tallibert in competent te zijn geweest. 'De regering zou anderhalf jaar gele den al deze zaak in handen heb ben moeten nemen. Toen waren alle alarmsignalen al uitgegaan. Toen wisten we al dat de wieler baan geen twaalf miljoen dollar maar 54 miljoen moest gaan kos ten en toen was al bekend dat een viaduct tussen het stadion en het dorp geen drie miljoen maar negentien miljoen moest gaan kosten'. Voorlopig komt de enige steun voor Montreal van een andere stad, Toronto. Burgemeester David Crombie meent dat Montreal wei nig schuld treft. Hij zei dat zijn stad de afgelopen maanden de bouwkosten ook tot een nieuwe piek had zien stijgen. Hij is dan ook een v-ann voorstander van overheidshulp voor Montreal. 'De Spelen worden hier gehouden. Dat is een feit. Het is in dit land en we zullen steun moeten verlenen'. 6. De taak FBO. Hoewel de clubs over dit punt nog geen mening hebben willen ze wel actief mede werken in de inventardsatlecommis- sie die zal moeten vaststellen op welke taken de FBO zich dient te nichten. 7. Open brief Molenaar. De clubs staan er kritisch tegenover. 8. Allen vonden het nuttig bijeen te zijn geweest in een vrije gedach- tenwisseling, zo werd na afloop verklaard. Getracht zal worden jaarlijks tweemaal samen te komen liefst in aanwezigheid van een be stuurslid van betaald voetbal voort komend uit de eerste divisie die als waarnemer of zelfs als voorzitter zou kunnen fungeren. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Doreobeur Harry Hofmeester van het sportpaleis 'A- hoy' in Rottendam zal met ingang van 1 januari 1976 wonden overge plaatst naar de secretarie-afdeling sport en recreatie-zaken van de ge meente Rotterdam. Dit besluit heb ben burgemeester en wethouders gisteren genomen. Hofmeester had enkele maanden geleden om zo een overplaatsing verzocht, omdat hij het niet eens is met het beleid dat rond het Ahoy-complex wordt ge voerd. Tegelijk met dit besluit heeft het Rotterdamse college in principe be sloten. het Ahoy-complex (bestaan de uit de stichting 'Ahoy' - ten toonstellingen en het onder die se cretarie-afdeling vallende Sportpa leis) tdjdellddk onder te brengen bij de dienst 'Sport en recreatie'. Naar aanleiding van het besluit di recteur Hofmeester van zijn functie te ontheffen, hebben inmiddels vijf topmedewerkers van het Sportpa leis ook om overplaatsing verzocht. Hofmeester en zijn medewerkers zijn van mening, dat het onder brengen van een sportpaleis bij een ambtelijke dienst, nadelig zal gaan werken op het slagvaardig beleid dat voor sportieve evenementen noodzakelijk is. Volgens directeur Hofmeester is het verzoek om over plaatsing mede ingegeven door de persoonlijke verhoudingen tussen hem en wethouder Jan de Jong van sport en recreatie. In een persconferentie heeft de heer Hofmeester gisteren meege deeld. over bewijzen te beschikken, waaruit zou blijken dat onder het personeel van het Sportpaleis po gingen zijn gedaan, zijn positie als directeur van het Sportpaleis in ddscrediet te brengen. AUTOSPORT De Pin Timo Man nen heen voor de derde achtereenvol gende keer de RaUy van Groot Brit- tannlë gewonnen. Tweede en derde eindigden de Briitben Roger Cleric en Tony Fowkes. VOETBAL De FIFA heelt, in Zürich meegedeeld dat Mali zich heelt teruggetrokken uit groep twee van het voor-Olympisch voetbaltoer nooi (Afrikaanse zone). Mali is na Cameroen het tweede land dat zich terugtrekt uit deze groep. Nigeria is nu automatisch geplaatst voor de derde ronde, waarin het Tunesië or Marokko zal ontmoeten. VOLLEYBAL De eindronde van het toernooi om de Europese volley balbeker voor bekerwinnaars voor da mes zal van 9 tot en met Hl april ln Eupen (Bel) worden gehouden. Nu al hebben de twee sterkste Europese clubs. Dynamo Moskou en Dynamo Dresden, afgezegd omdat teveel speel sters van belde teams zich dan aan het voorbereiden zijn voor de Olympi sche Spelen In Montreal. VOETBAL De disciplinaire com missie van de Europese voetbalunie (UEFA) heeft twee spelers geschorst naar aanüeddlng van hun gedrag tij dens de uefacupwedstrljd Denamo Dresden-Hontved Boedapest, die op 5 november werd gespeeld. Hans Jürgen Döraer van Dynamo ls voor vier ont moetingen in Europa Cupvoetbal ge schorst, Sandar Bartos voor twee. Bel de spelers werden tijdens de UEFA- Oupwedstrijd uit het veld gezonden. Bartos bracht toen Dömer op zeer hardhandige wijze ten val. Dömer nam onmiddellijk revanche. Dynamo kreeg een boete van 1500 gulden we gens Incorrect gedrag". Honved werd met 650 gulden beboet. TENNIS Ook Wimbledon ontkomt niet aan de gevolgen van de steeds stijgende Inflatie. De organisatoren van het jaarlijkse tennistoernooi om gevolge van prijs van de volgend Jaar met gemiddeld 25 pro cent zuilen moeten verhogen. WIELRENNEN De organisatoren van de wielerronde van Zwitserland hebben bestoten, dat de ronde dit seizoen zal openstaan voor profs en amateurs. Daartoe tó besloten, omdat de Zwitserse ronde gedeeltelijk sa menvalt met die van Italië. BOKSEN De Perzische amateur- bokser Nader Haghigh! (16 ls woens dag na 26 uur bewusteloos te zijn geweest overleden. Na de boswedstrijd van maandag tegen een Roemeense tegenstander zakte Haghighl, die de partij won, bij het verlaten van de ring ln elkaar en raakte bulten be wustzijn. Hij ls niet meer bij 1 AUTOSPORT De Grote Prijs van Nederland 1976 voor Formule 1-ren- wagens zal het volgende seizoen op zondag 29 augustus op Zandvoort wor den gehouden. Zeventien wedstrijden maken deel uit van de competitie om het wereldkampioenschap der cou reurs.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 13