Schilderswijk liep uit voor start Gortmolen Raadnog geen beslissing over Rijnsburgerweg I "k Heropening visserijmuseum Haagse VVV wil meer dagjesmensen Aandrang op spoedige aanleg van rijksweg 14 Burgemeester: Goede resultaten bereikt Eind aan overlast sluipverkeer Compromis-voorstel moet subsidie redden Minder ligplaatsen in jachthaven van Schipluiden Wervingsplan voor 1976: Leiden verspeelde geen subsidie bij aanleg van weg Opvangcentrum voor Nederlanders van Surinaamse afkomst Ambtsjubileum Kerstpotten Suriname-week Orkestleden op muzikaal zijpad l WOENSDAG 26 NOVEMBER 1975 REGIO DEN HAAG en LEIDEN TROUW/KWARTET Daarbij geholpen door acht bewoners van de Schilderswijk sloeg burgemeester Schols met een antieke hei machine de eerste paal voor de eerste fase van de Gortmolen. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Heel de Schilderswijk leek gistermiddag uitgelopen voor de officiële start van de bouw van 156 portiekwoningen aan de Gortmolen. Burgemeester Schols sloeg met be hulp van een historische heimachi ne. daarbij geholpen door acht be woners en bewoonsters van de Schilderswijk, de eerste paal voor dit projekt van de christelijke wo ningbouwvereniging 'Patrimonium'. Aangemoedigd door enkele honder den bewoners van deze verpauperde stadswijk, waar nu eindelijk regel matig een belangrijk stuk directe stadsvernieuwing plaatsvindt, zat de houten paal zeer snel in de grond, waarna enkele vuurpijlen en flinke knallen de blijdschap ver tolkten van allen die bij de ontwik keling van het bouwplan betrokken zijn geweest. Burgemeester Schols trok in zijn toespraak twee conclusies uit de totstandkoming van de eerste fase van de nieuwbouw aan de Gort-mo len. 'Met bouwplannen die reeds uitgevoerd zijn en/of in ontwikke ling zijn is dit projekt een resultaat dat er mag zijn. Belangrijk hierbij is dat alle bij de toekomst van de Schilderswijk betrokke" Instanties èn bewoners elkaar hebben gevon den'. aldus de burgemeester, daarbij duidelijk doelend op de daadwerke lijke inspraak van de Bewonersor ganisatie Oranjeplein-Schllderswijk (B.O.-S.) bij de opzet. 'Dit resultaat is niet bereik tdoordat men altijd aardig voor elkaar is geweest. Er is keihard gewerkt. Voorop heeft ge staan dat men met goede resulta ten voor de dag moest komen.' Mr. W. L. van Leeuwen, voorzitter Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Twaalf bewonersgroepen en winkeliersverenigin- gen hebben de Tweede Kamer gevraagd om spoedige aanleg van Rijksweg 14 (de verlengde landscheidingsweg) deel van de nieuwe Landschei dingsweg de geluidsbelasting zal toenemen. Maar. zeggen de brief schrijvers. de ernstige overlast door het huidige verkeer is voor duizen den onevenredig veel groter. De twaalf groeperingen beschikken over ruim 20.000 handtekeningen 'van belanghebbenden uit de Haag se agglomeratie, die voorstander zijn van zeer spoedige aanleg van de Landscheidingsweg'. Tot de groepen behoren o.a. het Haags actiecomité Rijksweg 14. het actiecomité Sluipverkeer uit Leid- schendam. de bewoners van Park weg, Oosteinde en Rembrandtlaan. (Voorburg) en Hofzichtlaan (Den Haag). Door de aanleg komt volgens deze groepen een einde aan 'een reeds jarenlang durende onhoudbare toe stand voor duizenden gezinnen in o.a. Leidschendam, Voorburg en Den Haag'. Door de nieuwe weg zal het interlokale sluipverkeer met name vanuit Zoetermeer In Leid schendam. Voorburg en Den Haag verdwijnen Dit verkeer, dat uit enige tienduizenden auto's per dag bestaat, gebruikt nu woon- en win kelstraten. De bewoonbaarheid van de hulzen in die straten is ver beneden een aanvaardbaar mini mum gekomen, aldus de groeperin gen in een brief aan de Tweede Kamer. Zij beseffen dat op enige honderden huizen langs het nieuwe SCHEVENINGEN Het Oudheid kundig- en Visserijmuseum hero pent na een uitbreiding en ge deeltelijke verbouwing aanstaande zaterdag haar deuren. De opening wordt zaterdagochtend om tien uur verricht door de Haagse wet houder van jeugd, sport, recreatie en kunst, de heer P. Vink. De totale verbouwing van het Vis ser! jmuseum gebeurt in drie fases waarvan de eerste nu voltooid is. Het belangrijkste doel van de ver bouwing is de gedaante van het schoolgebouw (het museum is sinds 1971 gevestigd in een voor malig schoolgebouw aan de Nep tunesstraat) te veranderen in dat van een echt museum. De eerste fase van de verbouwing is kt maart van dit jaar gestart en heeft bijna 140.000 gekost waarvan 122.000 gesubsidieerd werd. Een paar expositielokalen werden van een lagere zoldering voorzien en een gedeelte van de benedenverdieping kreeg centrale verwarming. Met de volgende fase van de verbouwing zal in de eer ste helft van 1976 begonnen wor den. Er zal dan o.m. op de bin nenplaats van het museum een wagenschuur gebouwd worden om daarin allerlei oude Scheveningse wagens een nettenkar. een schelpenvisserswaaen ln ten toon te stellen. Ook zijn er plan nen om ln de gymzaal de zoge naamde 'bruggetjeskant weer in ere te hersteilen. De bruggetjes- kant was tot voor enkele tiental len Jaren het uit steigers (de bruggetjes) bestaande gedeelte Veel van het geëxposeerde werk in het Visserij museum werd door Sche veningse visserslui gemaakt. Op de foto een drie-dimensionaal schilderij van een motor-zeillogger. van de haven van Schevenineen, daar waar nu de visafslag staat Wordt het Visserijmuseum nu nog volledig op de been gehouden door vrijwillige krachten, binnen kort komt er professionele hulp van een conservator en een on- derhoudsfechnlcus bij. Mede door deze :mnuis heeft het bestuur van Set rrv- 'tt} r-n te over. Behalve de kontakten met het Haags Gemeentemuseum en het Museum voor Onderwijs gaat zij de banden versterken met mu sea als het Nationaal Visserij Mu seum :n Vlaa.-dingen en het En gelse Visserijmuseum in Great Yarmouth om zodoende tot ult- <v.s*e' ng van geeevens en voor- *-p-*n komen Van een onzer verslaggevers LEIDEN De Leidse gemeenteraad heeft nog geen beslissing genomen over de omstreden reconstructie van de Rijnsburgerweg. Een compromis-voorstel van de PvdA en en de VVD moet in de raadsvergadering van volgende week maandag de toegezegde rijks- BGITlOOizUCht subsidie van 2,2 miljoen gulden redden. va-n 'Pa/rtimonium', gaf tevoren een korte inleiding op de ontwikkeling van het plan, die anderhalf jaar heeft geduurd en waarbij uitgegaan is van een doelstellingennota met de volgende uitgangspunten: het ging om het realiseren van goede en betaalbare woningen hoofdzake lijk bedoeld voor de Schilderswij- kers. Lof had de voorzitter voor de inspanning van wethouder Nuij (stadsontwikkeling) en zijn ge meentelijke diensten voor het af ronden van het plan. HUURPRIJS Mr. Van Leeuwen deelde mede dat de gemiddelde huur volgens een beschikking van het ministerie 264.95 per maand zal bedragen. Als er een 'goed en goedkoop-subsi die' uitkomt, welke onlangs is aan gevraagd. zullen de huren voor de Gortmolen op rond 240-ƒ 245 per maand komen te liggen. De Patrimonium-voorzitter zei het juist een sociale taak te vinden voor een christelijke woningbouw vereniging activiteiten in binnen- stadsgebieden te ontplooien. 'Wij voelen ons met de B.O.-S. op ons gemak in deze wijk', aldus mr. Van Leeuwen. Namens de B.O.-S. zei de heer Schutte dat. er al 1.100 aanvragen voor officiële inschrijving voor een woning in dit projekt bij zijn orga nisatie zijn binnengekomen. Elke dag komen er 10-15 aanvragen bij. Volgens hem verklaart dit de enor me vraag naar betaalbare nieuw bouw in de Schilderswijk. Na het slaan van de eerste paal nam de heer P. K. van Aken, voor zitter van de voetbalvereniging Oranjeplein, de gelegenheid te baat om in het bijzijn van de burge meester en de wethouders Nuij en Van Hagen de gemeente te verzoe ken het Zuidwalland de bestem ming van voetbalterrein te geven De vereniging heeft nu een aantal velden in Wassenaar, maar deze zijn te ver van de wijk gelegen. Volgens de heer Van Aken is zijn vereniging op 30 mei 1936 op het grondgebied, waar nu het plan van Patrimonium tot stand komt. opge richt. Die subsidie (iter bestrijding van de werkloosheid en ter bevordering van het openbaar vervoer) wordt ver strekt op voorwaarde dat er voor 1 januari 1976 een bestekklaar recon structieplan is en dat voor 1 febru ari met de uitvoering van dat plan begonnen wordt. De gemeenteraad zal zich maandag voor de derde maal buigen over de herindeling van de Rijnsburger weg. gekoppeld aan de aanleg van vrije busbanen. Er zijn nogal wat problemen ontstaan doordat vrijwel alle fracties een eigen mening in een reeks amendementen en moties heb ben neergelegd, terwijl voor geen er van een meerderheid te vinden lijkt. De verdeeldheid in het linkse kamp is één van de belangrijkste oorzaken. Met name de PPR en de PSP hou den vast aan het reconstructieplan, dat ook voorziet in de afsluiting van de Rijnsburgerweg tussen de War- monderweg en de Wassenaaxseweg. Onderzoek De PSP heeft een afwijkende me ning waar het de aanleg van een busbaan op het andere deel van de Rijnsburgerweg, tussen SCHIPLUIDEN B en W van Schipluiden hebben naar aanlei ding van het bezwaarschrift van de hoofdingenieur-directeur voor de landinrichting in Zuid-Holland te gen het ontwerp-bestemmingsplan Buitengebied een wijziging aange bracht in het aantal ligplaatsen, dat geprojekteerd is in een aan te leggen jachthaven bij het natuur gebied 'De Vlietlanden'. De hoofd ingenieur-directeur vond het ge noemde aantal van 250 ligplaatsen bezwaarlijk, omdat hij vreesde dat de druk op de boezemwateren rond het natuurgebied in belangrijke mate zou toenemen. Het gevolg daarvan zou zijn dat de waarde van het gebied minder zou worden. Het college is van mening dat aan de bezwaren tegemoet kan worden gekomen door dit aantal terug te brengen op maximaal 150. De pro vinciale planologische commissie heeft volgens B en W uit oogpunt van ruimtelijke ordening geen be zwaren tegen de aanleg van een jachthaven. Het college is voorts de Stichting Het Zuidhollands Landschap tege moetgekomen in haar verzoek het moerasgebied ter hoogte van de Kromme Zweth de bestemming na tuurgebied te geven. Hetzelfde geldt voor het riet- en moerasland langs de Zweth tussen het fietspad naar 't Woudt en de Groeneveldsche of Monstersewetering Van Brienenoordbrug krijgt roltrottoirs voor bromfietsers van een onzer verslaggeefsters ROTTERDAM De gemeente Rot terdam gaat node akkoord met de aanleg van rollende trottoirs op de Van Brienenoordbrug voor brom fietsers. De gemeente vreest dat die het gebruik van de bromfiets in het verkeer_over de brug niet ten goede zullen komen. Zoals bekend wil Rijkswaterstaat de capaciteit van de Van Brienenoordibrug yi tbr ei den van zes naar acht rijstroken door de huidige bromfietspaden te be stemmen voor auto's. Voor de nieu we bromfietspaden die tegen de brug zullen worden aangebouwd, zullen er rollende trottoirs komen om het hoogteverschil te overbrug gen met de Bovenstraat aan de zuidzijde en de Schaardijk aan de noordzijde. Een ononderbroken bromfietsverbinding zoals nu is er dan niet meer bij. Drie jaar celstraf geëist wegens doodslag DEN HAAG De officier van Jus titie bij ae rechtbank in Den Haag heeft dinsdag tegen de 25-jarige Marokkaan Mohamed B. een gevan genisstraf van drie jaar met aftrek van voorarrest geëist. De man wordt ervan verdacht op 27 augus tus in oen café in Den Haag een landgenoot een dodelijke messteek te hebben toegebracht. De recht bank zal op 9 december vonnis wijezn. seweg en Stationsplein betreft. De WD voelt wel voor afsluiting van het genoemde weggedeelte, maar wil die afsluiting afhankelijk stel len van een onderzoek naar de mo gelijke nadelige gevolgen voor het openbaar vervoer in de stad. Want, zo stelt de VVD. het autoverkeer zal andere routes richting Leiden moe ten zoeken. De progressieve partijen willen zo'n onderzoek ook wel, maar willen er de keuze tot afsluiting niet van af laten hangen. Die afsluiting moet zonder mieer een feit worden, zo wordt gesteld. Evenals vorige week zullen liberalen en progressie ven deze week koortsachtig zoeken naar een haalbaar compromis. De beloofde subsidie voor het recon structie-werk wordt slechts ver strekt als de landelijke werkgroep Experimenteerproject Openbaar Vervoer akkoord gaat met de keus, die de Leidse raad uiteindelijk zal doen. Deze werkgroep brengt advies uit aan minister Westerterp (ver keer en waterstaat). Volgens de raad zou deze werkgroep zich alleen maar mogen bemoeien met de re denen waarom de subsidie wordt verleend (bestrijding werkloosheid, bevordering openbaar vervoer). De werkgroep heeft echter al herhaal delijk ernstige bezwaren gemaakt te gen Ideeën, die ln de Leidse raad leven. Volgens de werkgroep zou, bij gedeeltelijke afsluiting van de Rijns burgerweg. de bevordering van het openbaar vervoer ten koste gaan van de bereikbaarheid van de Leid se binnenstad voor autoverkeer. Tegen die verminderde bereikbaar heid verzet de werkgroep zich. De meerderheid van de Leidse raad ziet hierin een ontoelaatbare bemoeienis. Namens PvdA. PPR en VVD is dan ook een motie ingediend, waarin te gen het 'buiten het boekje gaan van de landelijke werkgroep' fel gepro testeerd wordt. De fracties van de PvdA, PPR en WD in de Leidse raad zijn ont stemd over de manier, waarop de landelijke werkgroep Experimen teerprojecten Openbaar Vervoer probeert invloed uit te oefenen op het raadsbesluit, dat reconstructie van de Rijnsburgerweg mogelijk moet maken. De werkgroep gaat buiten haar boekje. Daarmee wordt de forse subsidie, die aan het arme Leiden wordt voorgehouden een soort fopspeen. Terwijl de diverse partijen alle mogelijke moeite doen om met een voorstel te komen, dat op een meerderheid in de raad kan rekenen, is er op de achtergrond de dreiging, dat die moeite tevergeefs zal zijn omdat de werkgroep 'nee' zegt tegen het besluit. Het is vreemd, dat de landelijke werkgroep die zich buigt over een experiment ter bevordering van het openbaar vervoer als stand punt inneemt, dat de verkeersfunc tie van de Rijnsburgerweg niet ver anderen mag, m.a.w. dat de bevor dering van het openbaar vervoer niet ten koste van de automag gaan. Zo'n voorwaarde getuigt niet alleen van bemoeizucht, maar strookt ook niet met opvattingen van de minister van verkeer en waterstaat. Men kan het openbaar vervoer niet meer feciilttediten bie den en tegelijkertijd de positie van de auto op de weg onaangetast laten. Op de Rijnsburgerweg zou een onaanvaardbare situatie ont staan wanneer, na asfaltering en de aanleg van aparte busbanen, het autoverkeer niet wordt beperkt. De bevordering van het openbaar ver voer gaat dan ten koste van de vei ligheid van fietsers en voetgangers, met name van de duizenden scho lieren, die dagelijks vaij de weg ge bruik maken. Het is te hopen, dat de Leidse raad zich niet -laat be- invloeden door financiële beloften: de veiligheid staat op het spel. DEN HAAG De twee belangrijkste evenementen uit het wer vingsplan voor 1976 van de VVV Den Haag/Scheveningen zijn een binnenlandactie en een nieuwe uitgaansbrochure. In deze brochure worden 40 bars en bruine kroegen beschreven, waar men 's avonds in Den Haag gezellig een drankje kan halen. Hierbij zijn geen restaurants opgenomèn.Het VW vindt dit boekje noodzakelijk, omdat gebleken is dat er een rede lijk aantal uitgaansgelegenheden in Den Haag zijn, maar dat deze rela tief moeilijk te vinden zijn. Er is rekening gehouden met de diverse wensen, zodat er in deze brochure ook een aantal sexclubs en homofi- lieclubs genoemd wordt. De binnenlandactie is er voorna melijk op gericht het kort-verblijf en het dagtoerisme te bevorderen. Het VVV wil proberen hiervoor de geldelijke steun van het Haagse bedrijfsleven te krijgen. Met mede werking van Madurodam en andere attracties zal er een intensieve en indringende campagne worden op gezet. Affiches en dagblad- en etherreclame zijn hiervan enkele onderdelen. Als 'gezicht' van deze LEIDEN De gemeente Leiden heeft geen bedrag van zeven ton verspeeld bij de voorgeno- genomen aanleg van een weg. Volgens de gemeentelijke accoun tantsdienst zou de toenmalige wet houder Kret een rijkssubsidie in gevaar gebracht hebben. Het betrof een subsidie inzake de nieuwe Noord-Zuidverbinding. Omdat het om een tijdelijke wegverbinding ging kon er volgens de heer Kret geen subsidie komen. Wanneer de Leidse gemeenteraad besluit een definitieve weg tussen de Jan van Houtbrug en de Hooigracht aan te leggen, is er wel kans op een subsi die. De Leidse commissie voor de reke ningen. die de kwestie heeft onder zocht, is nu tot de conclusie geko men 'dat de subsidie niet in gevaar gekomen is door handelingen in het verleden, maar afhankelijk is van handelingen in de toekomst'. landelijke actie wordt uitgegaan van de folder '33x hartelijk wel kom'. Voor deze reclamecampagne is 140.000 uitgetrokken. De VW onderhandelt tevens over een kort- verblijf-arrangement. Voor 1976 is een totaal'van 830.000 uitgetrokken voor het wervingsplan. Hiervan -ordt 430.000 door het be drijfsleven gefinancierd en 400.000 door de gemeente. Naast dit bedrag geeft de gemeente ook nog een sub sidie van 1.0001 voor de personele-, huisvestings- en algemene kosten. DEN HAAG B. en W. van Den Haag willen een opvangcentrum in richten voor Antillianen en Neder landers van Surinaamse afkomst, die een gekraakte woning moeten ont ruimen. De gedachten gaan uit naar het pand van de voormalige Hotel- schooi aan de Assendelftstraat. Dit gebouw kan plaats bieden aan cir ca 45 mensen. B. en W. hebben besloten alle An tillianen en uit Suriname afkomsti ge Nederlanders, die zich in Den Haag melden als woningzoekende, te verwijzen naar het Centraal Bureau Uitvoering Vestigingsbeleid Rijksge noten. Ook zij, die na 1 januari 1975 als woningzoekende zijn Inge schreven. worden naar dit bureau gestuurd. KORlï De hervormde districtsgerm VI van Den Haag heeft gis vond ds. H. W. van den I hartelijk gehuldigd in ven met zijn 25-jarig ambtsjubil Ds. van den Brink kreeg ei H waardevolle geschenken aaifl boden. Zijn mede-pastor districtsgemeente VI ds. K. Burgy sprak hem daarbij toe Van den Brink die een begi Dl voor de 'Transvalers' deedee 1960 zijn intrede in de Juliana kerk aan de Kempsuw na bevestigd te zijn door d» den Oudsten. Daarvoor wa kandidaat in Noord-Braban hulpprediker te Waarde. Ds. 1 den Brink heeft wele zorgf zijn wijk gekend, o.m. de strukturerlmg tot één distrio meente, nadat de predika plaatsen van ds. L. Lage: en ds. J. A. Peters niet wi vervuld. Een goede integral menwerking met de gei i meerde kerk in de laatste lie was daarentegen weer een m winst. Ds. Van den Brink i b< docent aan de jaarlijkse [ra chetencursus verbonden. 122 Tussen zaterdag 29 novembftm zaterdag 20 december zuleen kerstpotten van het Leger 1de Heils weer in de Haagse st a verschijnen. Met het verzait geld kan het Leger aan di tm den eenzamen en be jaardei en sfeervol kerstfeest in het N1 n lands Congresgebouw biger Bovendien is het geld bei ii om ook de mensen die bed rig zijn een goede kerst te den door middel van een presentje, een bezoek etc. hen die de kerstpot niet :j komen en toch let» willen1U dragen: het gironummer is (t.>n.v. Kerstaktie Leger Heils, Den Haag). In het Kijkhuis aan het einde in Den Haag wordt vond om half negen gestai L/ een Surinaamse week. Tot gende week woensdag is j»p Kijkhuis gevuld met infor op film, video, foto's, etc. Surmame. De week werd ge er< niseerd door de werkgf e> 'Surinamers/Nederlanders Trans vaalkwaxtier' en Sir mers im Den Haag' die hi informate willen geven ov stand van zaken in het h ,tr{ Suriname. Behalve over Si me zijn er ook films over en Vietnam te zien. Onde 55j video-materiaal is de fill iev moest een huurhuis kopen K handelt over de huisvest!» samenleving van Nederüi ,er en Surinamers in de Transvaalbuurt. ge Lijn 23 Se de De HTM gaat een onderzo 0O] stellen naar de knelpunt» er ledden tot vertraging van fc ei "23 (Kijkduin-Rijswijk-Vooi ar Scheveningen). Door middi ril tijdmetingen die deze wee en durende 280 ritten door 14 op sen worden verricht hooi ge HTM een beeld te krijger 0 de moeilijkheden op deze 1; 1. en één der drukst gebruik ch nen van Den Haag. Peinie maken gemiddeld maar ;er 23.500 reizigers van lijn 2 cht bruik. Door de lengte van di; is het voor de busbestu te: vaak onmogelijk om op t rijden waardoor voor de re m vaak zeer lange wachttijdet staan. Wanneer de resu van hel onderzoek beken (rond februari komend jaaj de HTM overleg gaan met de betreffende gem^ om te kijken of verbete mogelijk zijn. Profietsroute De Adviesraad voor Sport creatie heeft in een brief Haagse gemeenteraad hai stemming betuigd met de nen tot de aanleg van de route door de Haagse stad. De adviesraad zegt zwaar te tillen aan de pro van winkeliers uit de ve lende winkelstraten waardij d< route komt te lopen. De raad wijst erop dat het van een deel van de m stand 'enige jaren geleden de aanleg van wandelpro des in winkelstraten ook grond is gebleken. geopend en uit de overweldigende belangstelling bleek wel hoezeer het publiek deze nevenactiviteiten op prijs stelt. Met tien musici kan men een bijzonder afwisselend program ma samenstellen, dat bewezen de diverse combinaties. Twee kwintet ten voor blazers van Reicha en Foer- ster. een pianokwartet (met voor treffelijke medewerking van Toos Onderden wijngaard) van Fauré en vertolkt door de vier leden van het orkest die het Bergonzikwartet vor men. Dat alles op innemende en spontane wijze vertolkt, door het publiek met enthousiasme ontvan gen. De eerstvolgende Diligentia- concerten worden gegeven op 16 de cember en 20 januari aanstaande. DEN HAAG Een orkestlid wil ook wel eens iets anders dan het grote podium en orkestpartituren. Alter natief is dan het inslaan van een zijpad en de kamermuziek is het terrein waar dat pad eindigt. Natuurlijk weten de musici van het residentieorkest maar al te goed. dat een orkestmusicus en een kamer musicus niet zo eenvoudig in één persoon zijn te verenigen. Want het is duidelijk, dat zij spelen ln het congresgebouw, in HOT en Dtli- gentia vanuit de liefde voor de mu ziek. Musicus zijn is niet alleen een beroep maar ook een roeping en dan is het een kwestie van 'doen omdat je het niet laten kan'. Gisteravond werd in Diligentta een serie van zes kamermuziekconcerten de Tombei Melse co, registeraccountants, hebben 20 kantoren in Nederland. De sfeer op onze kanforen kan als bijzonder prettig worden omschreven. Men is geen nummer in onze organisatie. De werkzaamheden zijn zo georganiseerd, dat er in kleine teams gewerkt wordt waarbinnen men een eigen verantwoordelijkheid heeft. De variatie in te behandelen onderwerpen, resp. te adviseren kliënten is groot. Onze arbeidsvoorwaarden zijn zonder meer up-to-date. Vestigingen te: Alkmaar, Amsterdam Apeldoorn, Arnhem, Baarn, Bergen op Zoom, Dordrecht, Ede, Eindhoven, Enschede. 's-Gravenhage, Haarlem, Leeuwarden. Leiden, Middelburg. Nijmegen. Rotterdam, Utrecht. Winterswijk en Zierikzee. de Tombe administratief medewerkster chc ché at )sl h« ïaa. Voor ons kantoor te Leiden zoeken wf^ een administratief medewerkste die in het bezit is van een MAVO- diploma en over een goede typevaardigheid beschikt rijf: ard i Naast het verrichten van administratieve werkzaamheden zal het bedienen van de boekhoud machine ook tot haar taak behoren. Zij, die graag willen werken in een jong team, en een goed salaris willen verdienen kunnen hun sollicitatie richten aan ons adres Zoeterwoudse-ïtsb singel 50 te Leiden of even telefonisc v kontakt opnemen. Ons telefoonnummer is (07114 44'g Melse co accountants n ADR. HAGER der vi We He ind d;,r r h ap; H; lij t Gen di rt I- dat beh iste i te: Bid at 2 i ir

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 6