ERSTE DIVISIE BUNDELT ZICH ichels vreest weerslag 'Kansen zijn niet benut' Bill Sheridan weer coach van basketbalploeg Als ik zondag goed zit in de Nationale1 Lotto of Toto ga ik bij mijn familie voor Sinterklaas spelen. tig procent van de clubs reageert positief op uitnodiging voor overleg (vanavond) in Utrecht \liek ook niet naar Ajax-Levski Spartak Sofia ïaatsters ec h achter Idronden EK pë of >t-Duitsland Robben-coach Henk Hermsen na nieuwe vierde plaats: Hn Ramselaar chortst tot Justus 1978 '■E Jong Oranje definitief niet tegen Jong Italië Bezwaren tegen benoeming van club-coach Turnsters tegen Rusland Knobel en de roep om 25 miljoen ;war- -4G 25 november 1975 sport trouw-kwartet ps13 - RH11 iw Gi^ at zij 2r feit( al uit en. D< iet-s te de de sou durft ue verslaggever a SRDAM Vijftien van f**Baa jentien eerstedivisieclubs >1 80%) heeft positief ge- ■d op een uitnodiging om jaar kaar de huidige proble- dSev^> van de in de eerste di" im' Uitkomende clubs te be- n. Aanleiding hiertoe is it, dat het sectiebestuur g"De"'ii voetbal en de FBO (de itie Betaald Voetbalorga- fes) vrijwel niet op de )<r deI zijn van de problemen 'SzlLl meeste clubs. bs komen vanavond in bijeen. Op de agenda staan neer de ton uit de toto, het op zaterdag, de arbitrage en spcening van de wereldkampi- ppen. De bijeenkomst in h< zo-gza Hoog Brabant draagt een besloten karakter. Initiatiefnemers tot deze bijeen komst zijn FC Vlaardingervoorzitter Bob van Slooten en zijn Fortuna SC-collega De Quay. 'Onze stem,' aldus de initiatiefnemers,' wordt te weinig gehoord. Daaraan willen we wat veranderen. We hopen door ons als blok te presenteren ook gewicht aan onze stem te kunnen geven.' In het betaalde voetbal hangt de eerste divisie er in de praktijk dui delijk maar een beetje bij en wordt in zijn bestaan bedreigd. Ex FBO- voorzitter Klaas Molenaar pleitte de afgelopen week in zijn open brief voor het halveren van het aantal teams en het zal gezien de fi nanciële stand van zaken weinig opzien baren, wanneer hiermee het merendeel van de eerste divisie- clubs wordt bedoeld. 'Wil je komen tot een gezond betaald voetbal in Nederland, dan zullen,' zegt Mole naar toelichtend, 'de betaald voet- balorgandsaties aan minimale eisen dienen te voldoen. Voorwaarden, die natuurlijk eerder bij de eredivi sieclubs aanwezig zijn dan bij die eerste divisieclubs, die met een paar honderd toeschouwers per wedstrijd draaien.' Voor afschaffing van de eerste di visie pleitte ook KVP-kamerlid Wim Du Chatinier. 'Als je ervan uit gaat, zoals de Raad van Betaald Voetbal wil, dat iedere betaalde club tenminste zestien full profs in dienst heeft, die ook nog eens het (in uren afgeleide, red.) minimum loon dienen te verdienen, dan kun je op je vingers nagaan, dat de financiële egvolgen hiervan bij de meeste eerstedivisieclubs veel gro- teT zullen zijn dan bij de clubs in de eredivisie die nu eenmaal al meer betalen en dichter bij de als ideaal geschetste situatie zitten. Haal je een streep door de helft van het aantal clubs, door de eerste divisie, dan zal het structurele te kort van het betaalde voetbal van 25 miljoen gulden fors terugge bracht kunnen worden. Bij de sa nering moet evenwel ook de geogra fische spreiding van de clubs in het oog worden gehouden.' In die discussie heeft de stem van de eerste divisieclubs zélf ontbro ken. Zoals de stem van de eerste divisieclubs ook steeds op de verga deringen van het betaalde voetbal niet werd gehoord. FSC-voorzitter De Quay: 'Als eerste divisieclubs zit je in de hoek. Steeds weer heb je tijdens die vergaderingen het be kende rijtje sprekers en wordt al het gras voor je voeten wegge maaid. Het heeft dan weinig zin ook nog iets te zeggen.' En zijn Vlaardingse collega-voorzitter Van Slooten: 'In het voetbal en zeker ook in de vergaderingen daarvan, geldt nog altijd dat degene met het meeste geld ook het meeste te ver telen heeft. Als eenling uit de eer ste divisie kun je daaraan weinig doen. t Daarom ook deze bespreking in Utrecht. Gebundeld heb je méér kansen.' Opmerkelijk detail echter: tijdens de anderhalve week geleden in Zeist gehouden vergadering van het betaalde voetbal ontbraken beide initiatiefnemers voor deze eerste divisie-bijeenkomst. Zaken als nu vanavond op de agenda staan had den er zonder meer aan de orde kunnen worden gesteld. Van Sloo ten echter: 'Dan had je weer die eenling gehad. Natuurlijk, het had beter geweest, wanneer we voor die vergadering In Zeist als eerste divi- sieclubs met onze mening waren gekomen, onze gezamenlijke me ning. Maar organisatorisch was dat niet mogelijk. We hopen dit nu straks op de voorjaarsvergadering te kunnen doen.' Rode draad door het gehele gehei me overleg zal vanavond de uiterst zorgelijke toestand van een aantal eerstedivisieclubs zijn. Een enkeling (als het goed draaiende FC VVV) heeft daar niet onmiddellijk mee te maken. De meeste verenigingen (of stichtingen) echter wel. Indien als voorbeeld de toto-lotto-uit keringen dit seizoen rilet op dezelf de wijze plaats vinden als het. afge lopen jaar. toen alle eerste divisie clubs verzekerd waren van een ton. zal een aantal reeds in onoverko- menüjke moeilijkheden belanden, wat tot een 'natuurlijke' sanering van het betaalde voetbal leidt. Van Slooten: 'Er zijn natuurlijk meer zaken, de degradatieregeling bij voorbeeld. Er is nog altijd 'niets over bekend.'. ie vij li i, IRDAM Rinus Michels heeft gistermiddag tijdens een infhferentie, die in principe in verband met het UEFA-Cupduel tegen het Bulgaarse Levski Spartak Sofia morgen- i in het Olympisch stadion was belegd, voornamelijk zijn nog eens over de interland ItaliëNederland laten gaan. er van Ajax haakte gretig in op de suggestie, dat het una- :herp veroordeelde anti-voetbal van het Nederlands elftal in weieens consequenties zou kunnen hebben voor het bezoek |axLevski Spartak. li? 123. t A1 (ANP) De Nederlandse kernploeg heeft 1n Inzeil er- hoezeer de kwaliteiten van kme de Oostduitse ploeg bo- 26 i e van de voorlopige Oranje s Zoi liggen. De enige, die zich in ternationale gezelschap kon houden was Haitske Pijl- die in het eindklassement chter de experimenterende van kampioene Karin Kessow op de ode plaats eindigde. Kessow ikele afstanden matig, maar onverwacht op de 1500 me- een voor niemand bereik- .17.02. In totaal zegevierde mdgenote Heike Lange voor (o.bud-wereldkampioene Sylvia (Canada). Over hoeveel ta- yreuè Oostduitse dames schaatsen niS É&teel wel beschikt, blijkt wel ■)ot" berichtje uitKarl Marx De 14-jarige, 50 kilo wegende Mitscherlich uit Dresden b daar op de 3000 meter de (tijd uit het nog jonge sei- 14.53.3. De ploeg van Gerard e kwam in Inzeil niet in de van dat soort verrichtingen, deel is dat het gevolg van ige tempo-werk dat de Ne- je meisjes tot dusverre heb- rricht. De dames-kernploeg [woensdag weer naar Neder- 1 rug. De twee snelsten van iment: Haitske Pijlman en iet Reizen directfoor naar voor de wedstrijden om de io Cup, waar zij in de kleine ,p zullen starten. Na de Westduitse voetbal- d° heeft ook de Belgische bond andidaat~-gesteld voor de or- tie van de eindronde (halve nf 2en finale) van het toernooi plaa. Europese titel voor landen- De kandidatuur van Enge- legei komt te vervallen, daar dit ''cl1 niet voor de kwartfinales "weten te kwalificeren. Er zal n beslissing over de organasa- nomen worden als bekend is landen zich bij de'beste vier i geplaatst. Nederland zal chter geen kandidaat stellen, fteli ens- ook West-Duitsland ■e zich nog niet voor de kwartfi- woten te plaatsen. De wereld oenen van 1974 hebben ech- runskn een gelijkspel in de thuis- ?k rijd tegen Malta (in februari) k (Dnde om als winnaar in groep iindigen. De zeven landen die inmiddels al wel hebben ge- voor de kwartfinales zijn: loslowaküe. Wales, Joegosla- panje, Nederland, Rusland en Immers, de (Amsterdamse) tv-kij- kers, die zaterdag zo collectief de strijd tegen de slaap moesten aan binden, kunnen - afgeschrikt als ze zijn - mogelijk besluiten om de geboden treurnis van de interland te bestraffen met een absentie tij dens het treffen in de derde ronde van de UEFA-Cup. Temeer daar er ook Ajacieden bij waren, die, weliswaar sommigen met weerzin maar zonder weer woord, de kwalijke opdrachten van bondscoach George Knobel hebben uitgevoerd: Piet Schrijvers, Ruud Krol, Wim Suurbler, Ruud Geels en René Notten. Waar dan nog bij komt, dat de naam Levski Spartak de massa toch al niet zo aan spreekt. Ofschoon Ajax-voorzitter- Jaap van Praag verkondigde dat er gisteren al 30.000 (met een vraagte ken van deze kant) kaarten waren verkocht. Michels evenwel, greep de suggestie aan, om zijn licht nog eens over Italië-Nederland te laten schijnen: AMSTERDAM De AJax-eelectie voor het treffen met Levski Spartak uit Sofia bestaat slechts uit 16 man. Meijer en Hulshoff (voor wie Llng lu de selectie ls opgenomen) ontbreken. Meijer is kort geleden geopereerd aan een blinde darm en verblijft nog in het ziekenhuis en Hulshoff sukkelt rfog steeds met een kaakbleesure, 'Ik heb die wedstrijd als toeschou wer bijgewoond. Als zodanig vond ik hot een verschrikking. Als trai ner had ik het misschien anders bekeken. Het heeft mij verbaasd, dat Nederland het vol wist te hou den om zo te blijven voetballen. Want de Nederlander wil op den duur toch wel gaan voetballen. Even heb ik gedacht, dat er veran dering zou komen na dat schot van René Notten. Maar die werd ook meteen alweer tot de orde geroe pen. Ik ben echter wel van mening dat dit spel een incidentele zaak is geweest. Dat blijkt wel uit de speelwijze van een centraal duo als Van Kraay en Krljgh. dat notabene in een zeer aanvallend ingestelde club speelt'. Na de malle uitspraak van Knobel - 'Ik heb die vijf miljoen tv-kijkers niet gevraagd om te kijken' - was ook Michels van oordeel, dat het kijkgenoot op de buis voor de spelers van geen enkele waarde was. Michels 'Wanneer je die factor in de spe lersgroep naar voren brengt, dan vindt men die onbelangrijk. Trou wens, in het topvoetbal heeft men in een uitwedstrijd geen boodschap Rinus Michels aan het publiek. En zeker niet aan het Italiaanse publiek, dat al jaren lang genoegen neemt met verdedi gend voetbal. Het zijn dan ook pure nonsens om te veronderstellen dat het voetbal in Italië aanvallen der zou worden. Men kan daar voetballen, maar er is een verkeer de instelling. De spelers zijn volle dig verdedigend geconditioneerd'. Een dusdanig defensief ingestelde tegenstander verwacht Michels morgen in Levski Spartak overigens niet. De club uit Sofia verraste in de vorige UEFA Cup-ronde tijdens de uitwedstrijd tegen MSV Duis burg aldoor - voor Oosteuropese begrippen althans - opmerkelijk aanvallend op te treden. De Bulga ren veroverden twee keer een voor sprong en verloren uiteindelijk met 32. Michels, die omtrent de kracht van Levski onder meer door de Duisburgse trainer Heinz Höher werd geïnformeerd, zegt: 'Ik neem toch aan, dat die ploeg vanuit, de counter zal spelen. Voor een dergelijke tactiek schijnt het ook de juiste spelers te hebben. Met name Panov scoort regelmatig'. Ajax' hulptrainer Jan van Daal zag Levski zaterdag in de thuiswed strijd tegen het vrij onbeduidende Botev Vratza aan het werk. Levski won de wedstrijd in de sneeuw met 30. Van Daal: 'Conditioneel -maakte Levski een erg sterke in druk. Want reken maar dat het zwaar is om op paksneeuw van 5 centimeter te voetballen. Het was een spectaculaire wedstrijd van de kant van Levski. De ploeg speelde constant met vijf aanvallers. Iskov. de laatste verdediger, dook regel matig op het middenveld op. In de spits is Milanov een kopspecialist'. Van Daal verwacht dat Spassov, die met Panov grotendeels de produktie in de voorgaande wedstrijden voor de UEFA Cup verzorgde, tegen Ajax niet in de basisopstelling zal staan. Het team zal er dan als volgt uit zien: Stailov: Ivkov. Pavlov. Stoia- nov. Gaidarskl; Jordanov, Borissov. Panov: Zvetkov. Voinov. Milanov. MATTY VERKAMMAN >7& (ANP) De tuchtcommis- n de KNVB heeft in een linge behandeling de SC sfoort-speler Henk van Ram mel ingang van 6 november augustus 1978 geschorst. In de :rljd tegen Willem II op 2 nber had de verdediger van sfoort scheidsrechter Oetel- uit Amsterdam in zijn onder in geschopt nadat hij eerst de arbiter de gele en vervol de rode kaart had gekregen ians bleek niet meer in staat !dstrijd verder te leiden en :te de ontmoeting. Enkele da- het Incident verbrak tefoort het dienstverband met speler. AMERSFOORT Het driemaal is scheepsrecht gold dus ook voor HZC-De Robben in de fimalegroep van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen waterpolo. Opnieuw viel de Hilversumse club. nu voor eigen publiek, een vierde plaats ten deel. Een positie die in feite reeds op de eerste speeldag van dit driedaagse toernooi werd vastgesteld, want toen verloor de Nederlandse kampioen van de Itali aanse titelhouder Canottlerre imet 43. Daarmee was de uitgangsstel ling van De Robben-coach. Henk Hermsen, met een derde plaats in de eindrangschikking, direct op los se schroeven komen te staan. Want tegen het Hongaarse Vasas noch tegen de oude en weer nieuwe be kerhouder Partizan uit Belgrado zou de ploeg enige kans hebben. De Hilversummers kunnen deze laatste plaats echter aan zichzelf wijten. Er was geen durf. er werd veel te weinig gebruik gemaakt van de snelheden, van de conditie, hoe wel de Nederlanders toch. met uit zondering van het duel tegen Va- sas, conditioneel Ln het voordeel waren. Maar de angst was een veel sterkere tegenstander dan Canot- tierre en Partizan. Tegen de Italia nen werden zelfs nog twee straf- worpen gemist en dait zegt veel voor de afwerking. Henk Hermsen: 'We waren in het water niet zwakker, alleen de ar- werklng was ver te zoeken. Wat koop je ervoor als Je je tegenstan der als het ware Je wil kan opleg gen, maar de kansen niet kunt benutten. Dat heeft ons de eerste wedstrijd en dus de derde plaats gekost. Maar ook tegen Partizan waren we niet de mindere. Alleen aan routine kwamen we veel te kort. We zijn natuurlijk een aantal spelers kwijt geraakt, die we heb ben moeten vervangen door jonge ren. Die jongeren zijn nog te ang stig'. aldus de teleurgestelde coach. COMPETITIB AMSTERDAM Hoewel de belang stelling van de waterpolóliefhebbers dit weekend meer uitging naar de in Amersfoort gehouden finale van het toernooi om de Europa-Cup voor landenteams werd ook voor de nationale competitie gespeeld. Ver rassend was het gelijke spel (44) ASCOLI PICENA De wedstrijd Jong ItaliëJong Oranje voor het toernooi om het Europees kampioenschap voor spelers onder 23 jaar is definitief afgelast daar het veld door de sneeuwval van zondag nog steeds onbespeelbaar ls. De wedstrijd was zondag al voor 24 uur uit gesteld. Bij de definitieve afgelasting heeft ook het feit dat enkele Italiaanse spelers woensdag met hun clubs voor het toernooi om de UEFA beker moeten uitkomen een rol egspeeld. Er zal een nieuwe datum voor de wedstrijd Jong ItaliëJong Nederland moeten worden vastgesteld. Van onze basketbalmedewerker DEN HAAG Punch-coach Bill Sheridan zal ook dit seizoen op treden als bondscoach van de Nederlandse basketbalbond. Het be stuur van Punch heeft begrip getoond voor de financiële moeilijk heden van de NBB en Sheridan tegen een minale vergoeding be schikbaar gesteld. dat DZV wist te behalen tegen De Meeuwen. Bij het begin van de derde periode stond de Delftse club zelfs nog met 41 voor. Het was het eerste winstpunt Je voor DZV. Aan de top van de ranglijst kwa men geen verschuivingen. ZIAN won na felle strijd van Neptunus Arnhem met 64. HZC De Robben toonde zich in een slechte1 wed strijd toch duidelijk met 71 de meerdere van het IJ AZC TUphen verdrong Neptunus Arnhem van de derde plaats door in Amersfoort met 72 van AZPC te winnen. De Zijl/LGB deed knap werk door VZ met een 54 nederlaag naar Veen- endaal terug te sturen. Zwemlust Den Hommel in Eindhoven kwam tegen PSV niet verder dan een 66 gelijkspel hetgeen van de Eindho- venaren een knappe prestatie ge noemd mag worden. HOOFDKLASSE De Z1J1-LGB-VGZ Rit meester 54 AZPC-AZC Alphen 27 JZC De Robben-Het Y 71 DZV-De Meeuwen 41 PSV-Zwemlust Den Hommel 6fl Neptunus Arn.-ZIAN Vitesse 46 EER STE KLASSE ZCE-Esca 45 HZPC-DSZ 86 Polar Bears-De Amer 85 Nereus- LZ'86 9—2 UZSC-SVH 5—5 DJK-GZC 2— Sheridan zelf vindt het leuk de draad van het succes (vorig jaar werd Nederland tiende bij het Eu ropees kampioenschap in Belgrado) weer op te kunnen vatten. Hij zal de herenploeg leiden naar het kwa lificatietoernooi voor de Olympi sche Spelen, dat van 21 juni tot 3 Juli plaatsvindt in Hamilton (Ca nada). De voorbereiding zal plaats vinden door het deelnemen aan sterk bezette toernooien in binnen- en buitenland. De centrale training start per december (de NBB acht te ondanks de moeilijke financiële situatie uitstel niet langer raad zaam), waarna de ploeg op 1 de cember naar Praag vertrekt voor. een vijflandentoernool waaraan' verder wordt deelgenomen door Tsjechoslowakije A en B. Bulgarije, West Duitsland en Noord Korea. De Nederlandse Basketbalbond - met name de commissie topsport - is van mening dat de ideale situatie (een bondscoach in eigen dienst) vooralsnog financieel niet haalbaar is en rekent op begrip bij de overi ge Nederlandse topclubs voor het genomen besluit. Dat begrip is er zeker nog niet voor de volle honderd procent. Theo Kinsbergen, coach (en gezien zijn financiële inbreng ook wel 'eige naar') van koploper Amstelveen bijvoorbeeld. v>elt erw einig voor, opnieuw met Bill Sheridan in zee te DEN HAAG (ANP) De Neder landse ploeg ritmische gymnastiek komt zaterdag in De IJsselhal in IJsselstein uit tegen het team van de Sovjet Unie. De wedstrijd is voor beide ploegen een compensatie voor het missen van de wereldkam pioenschappen moderne ritmische gymnastiek, die momenteel in Ma drid worden gehouden. Het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond (KNGV) nam enkele weken geleden het besluit de inschrijving voor de titelstrijd terug te nemen omdat men vreesde voor de veiligheid van de Neder landse deelneemsters. De Sowjet Unie kwam in Madrid niet aan de start uit protest tegen de executies van een vijftal Basken in Spanje. De moderne ritmische gymnastes uit de Sovjet Unie zullen ook deel nemen aan de toernee, die een Russische turnpioeg deze en de ko mende week door Nederland maakt. Het Russische turngala wordt ge houden in Assen, Rijssen, Kerkrade, Rotterdam en Lamgedijk. De Westduitse Christiana Rosen berg is in het sportpaleis van Ma drid zondagavond wereldkampioene moderne ritmische gymnastiek 'ge worden op de onderdelen knotsen en bal. De Westduitse moest in de knotsoefening de eer delen met de Spaanse Maria Jesus Alegre. De titelstrijd, die door de dood van generaal Franco drie dagen moest worden uitgesteld, heeft veel aan sportieve waarde verloren door het niet deelnemen van de Oosteurope se landen, die Spanje mijden in verband met het politieke systeem. gaan. Hij heeft voordat de benoe ming van de Punch-coach een feit was. zelfs gedreigd met het niet ter beschikking stellen van zijn spelers. Een stelling, waarvan hij mogelijk wél terug zal keren, maar zijn be zwaren tegen de situatie blijven. Theo Kinsbergen: 'Het is een on ding, dat een clubcoach het Neder lands team moet voorbereiden op een zo belangrijk toernooi als de Olympische Spelen. Ik heb mijn bezwaren dit jaar al eerder gezegd. Tijdens de Europese kampioen schappen in Belgrado bijvoorbeeld. Ik vind het als coach van een concurrerende club onaangenaam, het is amateuristisch. Ik moet mijn spelers afstaan aan een concurrent. Waar blijf Je dan?' Theo Klnsbergen weetdaarbij dat het bezwaar wederkerig is. 'Natuur lijk, ook voor Punch is het minder plezierig dat Sheridan zijn ideeën aan een selectie prijs moet geven, waarvan de spelers in de competitie tegen hem uitkomen. Hij geeft zijn taktische spelletjes bloot, zijn filo sofie op het spel. En dan: het is gewoon een nare situatie. Punch staat achter Amstelveen op de tweede plaats, die ploeg wil ook kampioen worden. Die coach na tuurlijk ook, hij moet zich nu ech ter met twee verschillende zaken bezighouden.' Theo Kinsbergen 'ik ageer tegen deze situatie, ik heb echter niets tegen Sheridan, ook ai bewonder ik hem als coach niet: ik doe het anders' zal zijn weigerachtige houding wellicht toch laten varen. 'Ik kan het Nederlandse basketbal niet laten zakken. Ik zal op een gegeven ogenblik wellicht door de knieën gaan, maar don wel onder bepaalde voorwaarden. Ook wat de begeleiding van de ploeg betreft.' Bondscoach George Knobel keek zaterdagavond na het in deze krant al in alle toonaar den veroordeelde optreden van het Nederlands elftal vreemd op, toen hem de vraag werd gesteld, of het nu wel erg verstandig van hem was geweest zó volstrekt ne gatief te spelen, terwijl er toch ook nog ergens een vraag om 25 miljoen is uit de gelederen van het betaalde voetbal? 'Dat ik hier nu met die problematiek van Zeist en Den Haag te maken krijg, wie had dat kunnen verwachten'. Knobel zei er verder niets over. 'Dat is mijn afdeling niet', en ging over tot de orde van de dag. het door dik en dun verdedigen van zijn op drachten aan de Nederlandse ploeg, die volkomen ten on rechte door hem vooral angst was ingeboezemd met een stencil over de vermeende wereldklassejoan de Italianen. George Knobel heeft de zaak van het betaalde voetbal, dat zichzelf zo graag kittelt met de term van bedrijfstak, geen beste dienst bewezen. Natuur lijk had hij juist wél met dat structurele tekort van 25 mil joen gulden te maken, na tuurlijk had hij met een aan trekkelijke show zijn aandeel kunnen leveren in de toch al hachelijke strijd, die het be taalde voetbal moet aangaan met de subsidiërende over- he: d. Knobel had met zijn Oranje de veronderstellingen nog eens hard kunnen ma ken. dat het betaalde voetbal in Nederland wel degelijk van groot belang is voor de pas sieve recreatie, de grond van de roep om steun van de overheid. Knobel deed dat niet, riep over professionals waarvoor alleen het resultaat telde, lapte de belangen van de rond vijf miljoen televisie kijkers in Nederland aan zijn voetbalschoen en presteerde het te zeggen, 'dat hij toch niemand van die vijf miljoen had gevraagd voor de buis te gaan zitten Het anti-voetbal van het Ne derlands elftal is er één van de oorzaken van, dat de be zetting van de tribunes in het betaalde voetbal de komende maanden beslist niet dichter zal worden, i Integendeel. Het anti-voetbal heeft bovendien de terecht toch al niet en thousiaste overheid nieuwe argumenten in handen gege ven, zich nog eens nadrukke lijk te beraden over het uitge brachte rapport van de Raad voor het Betaalde Voetbal met. daarin de berekening van het. structurele tekort van 25 miljoen gulden, inclusief de nu al bestaande bijdragen van gemeenten, bedrijfsleven en sporttoto tot een grootte van ruim 12 miljoen). George Knobel, en met hem de sanc tionerende sectiebestuurders, hebben in Rome de meest kortzichtige korte termijn po litiek (de kwalificatie voor de kwartfinales van het Europees kampioenschapbedreven, waarvan de weerslag nog lang kan naklinken. Een 'bedrijfs tak' immers, die zichzelf geen verantwoordelijkheden toekent, die niet schroomt de wanprestaties extra te hono reren, zo'n bedrijfstak heeft geen enkel recht op veel overheidsgeld. Eventuele toe komstige betere uitvoeringen zullen de idee van de min achting voor het publiek waarvan het betaalde voetbal vota bene afhankelijk lSr niet kunnen wegnemen. PETER ONVLEE WIELRENNEN Rimd LaikgUcrudB. <M® Ir. 1973 en 1974 Nederlands sprint- kampioen bij ae amateurs was, ver trekt per 1 februari voor vier maan den als wtelercoach naar Indonesië. Langknils komt In Djakarta lm dienst van de grootste Indonesische wieler club, De 25-Jarlge Latigkruls, die half december hoopt af te studeren aan het CIOS. keert eind mei weer naar Nederland terug om zich voor te bereiden op de Olympische Spelen van Montreal. (ADVERTENTIE) Elke zondag uitslag. Alle Nederlandse sportverenigingen wensen u veel succes. Als u meespeelt in de Nationale Lotto kunt u aardig rijk worden. Maar u steunt bovendien een goed doel. Want van de totale inleg wordt o.a.een deel toegewezen voor activiteiten op het gebied van sport en lichamelijke vorming. Bedankt vast. Haal meteen een formulier bij uw club of winkelier. I

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 11