ir P Maatschappelijk werker^ willen niet naar een particuliere stichting FAMILIEBERICHTEN De krantis nooit weg. Schippersgezin ontkwam net aan vuurdood Duur wonende jongeren extra gehandicapt? TOYOTA maakt uw keus wel heel eenvoudig U heeft al een Corolla voor 9.250 DU WM AN PARQUI VRIJDAG 21 NOVEMBER 1975 TROUW/KWAR' Kunnen telefonisch worden opgegeven van 9.00-16.30 uur 020-913456; van 16.30-20.00 uur 020-220383. Met grote dankbaarheid aan de Here hopen onze Ouders. M. C. van Zanten C. van Zanten-Huisman op 11 december hun 25-jarig huwelijksfeest te vieren. Hunkinderen en kleinkind Gelegenheid hen te feliciteren is op donderdag 11 december van 19.30 tot 21.30 uur in „De Stolp" te Holysloot. Onverwacht, maar op Zijn tijd, nam God tot Zich onze lieve Zoon. Broer en Zwager Gerrit Jan Meinen Echtgenoot van J. Meinen-Stroes op de leeftijd van 47 jaar. AaltenD. W. Meinen J. G. Meinen-Anvelink Rotterdam: C. A. de Leeuw den Bouter-Meinen J. M. de Leeuw den Bouter Ede: H. Meinen G. J. B. Meinen-Hoftijzer Aalten* J. E. Meinen L. C. Meinen A. W. Meinen-te Hennepe Rhenen: D. W. Meinen W. Meinen-Snoeijer Dinxperlo: J. G. Meinen H. C. Meinen-Hengeveld 17 november 1975. Heden nam de Heere nog onvewacht van ons weg mijn innig geliefde en zorgzame Vrouty. Schoonzuster en Tante Geertruida Annigje Boonstoppel Echtgenote van Willem de Koning. Eerder weduwe van C. B. Geskus op de leeftijd van 76 jaar. „De Heer is mijn Herder". Psalm 23. Uit aller naam: W. de Koning Ede, 18 november 1975 Nassaulaan 13. Geen bloemen. De overledene is opgebaard in het Uitvaart centrum van de Monuta Stichting. Maander- weg 17 te Ede De teraardebestelling zal plaats hebben vrij dag 21 november a.s. om 12.00 uur op de al gemene begraafplaats „Oud-Elk en Duinen" te Den Haag. alwaar de rouwdienst zal zijn in de aula. Na de plechtigheid is er nog gelegenheid de familie te condoleren. Geheel onverwacht is uit onze familiekring heengegaan onze Zwager en Oom Egbert van Popta echtgenoot van A. H. van Popta-van Klinken op de leeftijd van 61 jaar. Johanes 11 25 Jezus zeide: Ik ben de opstanding en het leven: wie in Mij gelooft, zal leven, ook al is hij gestorven. Emmen: L. K. van Klinken Ermelo: K. F. van Klinken Leusden: J. van Klinken E. van Klinken-Venema Veendam: F. van Klinken Enschede: H. Terlouw-van Klinken N. Terlouw Stadskanaal: B. van Klinken Paterswolde: A. J. van der Burg- van Klinken F. van der Burg Canada: B. van Klinken B. van Klinken-Wilemsen Haarlem: L. van Klinken C. M. van Kllnken-IJlst Haren: G. J. van der Heide- van Klinken J. T. van der Heide neven en nichten 19 november 1975. Heden is toch nog onverwacht in alle rust en vrede van ons heengegaan onze lieve Moeder en Oma Martha Nymeyer weduwe van Johan Wilhelm Brugman Zij mocht 78 jaar oud worden. M. E. Jonker-Brugman J. Jonker Wlmmy en André Lietsbeth en Jan Jan Egbert Amsterdam, 19 november 1975. „De Buitenhof'. Nieuw Herlaer 2. Corespondentie-adres: J. Jonker. Graaf Aelbrechtlaan 59, Amstelveen. Onze dierbare overledene is opgebaard in een der rouwkamers „Pothoff, Valeriusstraat 137 te Amsterdam, bezoek aldaar zaterdagmorgen van 10-11 uur. De crematie zal plaatshebben maan dag 24 november tegen 11 uur in het crema torium „Westgaarde", Ookmeerweg 275 einde Osdorper ban to Amsterdam, bereikbaar met bus 23. Vertrek van Graaf Aelbrechtlaan 59. Amstelveen, tegen 10.30 uur. Thuis geen bezoek. Enige en algemene kennisgeving. Hedenmiddag werd plotseling opgeroepen tot het nieuwe leven bij zijn Heer en Heiland onze Broer en Zwager Willem Frederik Hendriks op de leeftijd van 77 Jaar. Huis ter Heide: J. A. Hendriks Amersfoort: M. J. van Ommen-Hendriks 's-Gravenhage: A. J. Hendriks Amersfoort: B. J. Hendriks-van Ommen H. J. van Ommen-Hendriks Baarn: A. van Ommen. Voor ons nog onverwacht, heeft het de Here behaagd tot Zich te nemen mijn innig geliefde Man, onze zorgzame Vader en Grootvader Pieter de Jong op de leeftijd van 65 jaar. „Ik heb u verlost, Ik heb u bij uw naam ge roepen. gij zijt Mijn." Jesaja 43 lb Utrecht: C. de Jong-Manten Bergum (Fr.)J. de Jong S. de Jong-Hensen Vreeswijk: H. C. de Jong (Nleuwegein) M. de Jong-Timmerman en kleinkinderen Utrecht, 20 november 1975. Tigrisdreeft 298. Vader ligt opgebaard in het mortuarium van het ziekenhuis „Overvecht", Paranadreef 2, Utrecht. Bezoek vrijdag en zaterdag van 18.30- 19.00 uur; 's zondags van 10.30-11.00 uur. De begrafenis zal plaatshebben op maandag 24 november a.s. om 12.15 uur op de algemene begraafplaats „Daelwijck", Floridadreef, Over vecht te Utrecht. Vertrek vanaf het woonhuis m 12.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenisplechtigheid in de aula van de begraafplaats. Geen bloemen. In plaats van kaarten Geborgen in Gods hand Mirjam op de leeftijd van 4 jaar. Kees en Rita Hollemans- Weggen Kaj Oegstgeest, 20 november 1975. Zendingshuis. Leidsestraatweg 11. Geen bloemen De rouwdienst zal gehouden worden op maan dag 24 november a.s. om 2 uur in de „Groene- of Willibrordkerk" te Oegstgeest, waarna de begrafenis zal plaats vinden op de begraaf plaats aldaar. Vanuit het Zendingshuis te Oegstgeest opge nomen in het Acad. Ziekenhuis te Lelden, nam de Here tot Zich ons lief Kleindochtertje. Mirjam Hollemans Ze mag nu spelen in Gods nabijheid. Laat dit ons aller troost zijn. Opa en Oma Weggen Emmen, 20 november 1975 Zweelerbrink 80. De hervormd-gereformeerde federatieve ge meente te Uitgeest-Akersloot betuigt zijn deel neming aan haar ex-predikantengezin, de fa milie Hollemans. bij het plotseling overlijden van hun Dochtertje en Zusje Mirjam M. J. van der Burgt, praeses. H. Beens, scriba. W. Volker. hulppred. Na een moedig gedragen lijden heeft de Heere tot Zich genomen mijn lieve Man, onze lieve Vader. Zoon en Schoonzoon. Hendrik van Bentum op de leeftijd van 49 Jaar. „Nooit kan 't geloof teveel verwachten". Barneveld: D. van Bentum - van Loenen Diny en Henk Tineke Jannet Conny Leusden: E. van Bentum- van Voorst Leusden: C. van Loenen Bameveld, 20 november 1975, Livingstonestraat 32. Gelegenheid tot condoleren a.s. zaterdag avond van half acht tot negen uur in het rouwcentrum bij de begraafplaats te Barne veld. De begrafenis zal D.V. plaats vinden maan dag 24 november 's morgens om 11.00 uur van uit eerder genoemd centrum. Vooraf wordt een rouwdienst gehouden die be gint om 10.15 uur. Geen bloemen ,,'k Lag machteloos gebonden, Gij komt en maakt mij vrij." De Here heeft tot Zich genomen, na een smar telijk doch moedig gedragen lijden, mijn lieve Zoon, onze geliefde Broer. Zwager en Oom Hendrik van Bentum echtgenoot van D. van Loenen op de leeftijd van 49 jaar. Leusden-Z.: E. van Bentum-van Voorst Renswoude: J. Vermeulen-van Bentum J. Vermeulen Ede: E. Prinsen-van Bentum R. Prinsen Heerde: H. Breken-van Bentum K. Breken Leusden-Z.: A. van Bentum Leusden-Z.: C. van Bentum-de Kruif Leusden-Z.: E. J. van Bentum N. P. H. van Bentum- van de Wiel Haarlem: J. van Bentum Amersfoort: J. Bosboom-van Bentum H. Bosboom Barneveld: W. van Bentum M. J. van Bentum-Breken Magelang (Ind.)C. E. van Bentum Amstelveen: J. van Bentum Leusden-C.: A. van Bentum M. C. H. van Bentum- de Gooyer Putten: E. J. van Bentum neven en nichten Barneveld, 20 november 1975. Livingstonestraat 32. Voor uw blijk van belangstelling en medeleven on dervonden tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve Moeder. Groot- en Overgrootmoeder Hillegonda Willemina Trommel-Korenwinder betuigen wij u onze welgemeende dank. Wij hebben uw belangstelling op hoge prijs gesteld. Uit aller naam: L. H. Trommel. Aalsmeer, november 1975. Dankbaar voor alles wat ze voor ons heeft be tekend, delen wij u mee, dat de Heere heden tot Zich heeft genomen onze lieve Vrouw, Moeder en Oma Gerritdina Hendrika Pot Ze is 70 Jaar geworden. In Uw hoede zijn wij wel geborgen en schoon eerlang 't oog ons breek, open gaat het op de grote morgen na deez' aardse lijdensweek. Welk een dag der ruste zal dat wezen, als w'onsterfelijk, uit de dood verrezen knielen voor Uw dankaltaar Amen Jezus, maak het waar! Steenwijk: Surhuisterveen: Elburg: Valthe: Zwaagwesteinde: Dokkum: Steenwijk: J. G. Berkhof Fredriek en Bert Henk en Janny Hanny en Geert Hans en Greet je Dieneke Erna en Koene en kleinkinderen Steenwijk, 20 november 1975. Mr. H. Tuttelstraat 3. Gelegenheid tot condoleren: zaterdagavond van 19.00-19.30 uur in het gebouw van „De Laatste Eer", Kornputsingel 40. De rouwdienst zal gehouden worden maandag 24 november om 13.30 uur in de Kleine Kerk, Vrouwen-, straat, Steenwijk. Geen bloemen. In volle vrede ging van ons heen, op de leeftijd van 70 jaar, onze geliefde Zuster en Schoon zuster Gerritdina Hendrika Pot echtgenote van J. G. Berkhof Tuttelstraat 3, Steenwijk. Ze heeft veel voor ons allen betekend. Vroomshoop: G. Pot A. Pot-v. d. Born Hjiizen (N-H): J. Pot R. J. Pot-Dekker Vriezenveen: G. Pot-Meijer Heino: D. Stegeman Op 18 november 1975 Is onverwachts uit ons mid den weggenomen onze ge liefde Schoonzuster en Tante Elizabeth Henriette Buré weduwe van Jakob Terpstra wonende te Hilversum. Groningen: A. Visscher J. Visscher-Tjeerdsma Beetsterzwaag: R. Terpstra P. Terpstra- van Hulsteijn Rotterdam: A. Pool G. Pool-Terpstra De krant wordt gespeld van weer bericht tot overlijdens advertentie. En als u 'm spdArt, brengt hij goed geld op. Oud papier: nieuwe uniformen voor de harmonie, belangrijke bijdrage aan 't jeugdwerk. Da's toch zeker prachtig mooi? Bon voor inlichtingen Adres: la open enveloppe tonder pottMfd «enden aan: C.N.V.- Antwoord».1096 Utredrt. Mevr. O. D.-B. te V. "Onze kleine Karei wilde van het kinderwagenonderstal een skelter maken. Daar vond ik 'm te mooi voor, de kinderwagen. Om kort te gaan. Ik plaatste een advertentie in zo*ft rubriek van de krant. Nog dezelfde avond kwamen ze de kinderwagen ophalen. Ik kreeg er een mooi bedrag voor. En zodoende rijdt kleine Karei nu in oen echte trapskelter." Het dagblad Ie waardevolste r^"] i kontaktadrea. LJ JU GRONINGEN De maatschappelijke werkers die verbon zijn aan de gemeentelijke sociale dienst (GSD) van de geme Groningen willen niet dat hun werk wordt overgeheveld naar particuliere stichting. B. en w. van Groningen ontwikkelen nen in die richting. Het college is bezig met de oprich ting van een stichting integraal samenwerkings- en overlegorgaan. Daarin zouden de verschillende particuliere- en overheidsinstellin gen op het gebied van maatschap pelijk werk, gezondheidszorg en dergelijke moeten samenwerken. De gemeentelijke maatschappelijke werkers - normaal twaalf, maar thans door vacatures acht - die samen 'afdeling 3' van de gemeen telijke sociale dienst bemannen, menen dat b. en w. hun doel, na melijk om een overzichtelijker ge heel te krijgen, voorbij schieten. Zij hebben twee bezwaren. Voor tweederde van hun huidige cliënten blijft volgens hen een in de GSD ingebouwd stuk maatschappelijk werk absoluut nodig. Ten tweede voelen ze zich bedreigd in hun rechtspositie (o.a. een slechtere pensioenregeling). Als de plannen doorgaan moeten zij of naar de particuliere stichting gaan of ze moeten bereid zijn binnen de GSD ander, naar hun gevoel oneigenlijk werk te aanvaarden. Afdelingschef H. Stock zegit dat de rechtspositie wel zwaar weegt, maar dat dit toch niet het voornaamste LEEUWARDEN Het schippers- gezin J. Scheper is gisternacht ter nauwernood aan de vuurdood ont snapt toen brand uitbrak op hun (met rogge geladen) binnenschip, dat in de Harlingertrekvaart te Leeuwarden lag. Het woon- en slaapgedeelte, de stuurhut en het motorcompartiment brandden geheel uit. De schade wordt geraamd op 150.000 gulden. Daar komt nog bij dat een jasje ver brandde waarin een geldbedrag van 20.000 gulden zat. De schipper ontdekte omstreeks half drie de brand door rook die in het slaapvertrek doordrong. Langs de normale weg kon het gezin tóen al niet meer vluchten. De heer Scheper moest een ruit inslaan om aan dek te komen. Ook om een tweejarig zoontje te redden moest een ruit worden ingeslagen. Het schip, de 'Catharina" vaart onder Duitse vlag. in nadi bezwaar is. Voomp staat GSD voor veel mensen een vluchtheuvel is, die nadat ze bij particuliere ii gen vaak niet meer geholpen den worden. Eventueel zou de van de afdeling (vier mai jar zich bezig houdit piet anima zaken, wel naar een instelling kunnen. Tweederde van de cliënten echter bij de GSD wegens fi: le moeilijkheden, waar echt meestal ernstiger dingen schuil gaan. Om dit laatste dehkennen is een dienst ingebouwd stuk maat pelijk werk nodig. De maatsci lijke werkers zijn thans in weer gekomen, omdat begin ber de gemeenteraad spreekt de begroting voor 1976, komt, vooruitlopend op de ding van de plannen, een poim< 650 duizend gulden voor de bi zek ken afdeling al niet meer voo imme in, rd zaan evoll del ij grom d ving. partit ng, nP< lad; d t t la atsfrondt niel héds it ten: (ze GRONINGEN StaatssecU e( Marcel van Dam (Volkshuisv t Ei heeft maatregelen in petto dens houden dat alleenstaanden b< ^er de 30 jaar die in een huis woni t be meer dan 300 gulden huur, va LaC niet meer in aanmerking 4zijn komen voor huursubsidie. ,j.en' In Groningen zijn twee buui m j té's, Lewenborg en Aquai p, straat, een handtekeningenac ifog, gonnen om dit te voorkome deze actie juist in Groningen grond is gekomen houdt verba het feit dat deze gemeente voorbaat geen huursubsidie aan de desbetreffende groep ders. Volgens een schatting in Groningen door de maatre 600 huurders worden gedupe^' maatregel komt extra hard universiteitssteden, waar een nisch tekort aan woonruimt 1 jongeren is. Inmiddels heeft het stuur van Groningen al een ring uitgegeven waarin wonty gegeven dat de betrokkenen L y moeilijke financiële situatie z raakt. Het college van b. en v toegezegd op 27 november de staatssecretaris over dez| te zullen spreken. te s [n y e pa Itond te 1 helsi da: ende ota Corolla 30 op den duur. dltoo Naarmate de op het autogebruik drukkende lasten zwaarder worden groeit het legioen Nederlanders dat méér wil dan een v!ot-ogende,komfortabeleen komplete automobiel, en daarom niet alleen de aanschafprijs, maar ook de kosten op lange termijn in z'n overwegingen betrekt. Dit verklaart het grote sukses van Toyota. Neem bijvoorbeeld de Corolla 30 de luxe, die zich in korte tijd heeft genesteld tussen de best-verkochte modellen in ons land. Is de aanschafprijs al laag als men ziet wat men allemaal krijgt aan kompleetheid, komfort, ruimte en veiligheid - aantrekkelijker nog wordt deze wagen door de lage rijkosten waarop men rekenen mag. Niet alleen vanwege de zuinig heid van z'n beproefde 1200 kracht bron. Niet alleen vanwege de probleem- loosheid die de garagerekeningen op bescheiden niveau houdt. Maar ook doordat men hier te doen heeft met een auto die wel modern, maar niet modegevoelig is- een tijdloze wagen die vele jaren zichzelf en dezelfde blijft. Deze tijdloosheid gevoegd bij de robuustheid van bouw en konstruktie maakt dat men er vele jaren na aankoop nog een fors bedrag voor terug krijgt. Heel nuttig om te weten als u nog dit jaar in een nieuwe auto wilt stappen. Corolla 30 Economie Corolla 30 de Luxe 10.750 Importeur voor Nederland: Veursestraatweg 280, Leidschendam, tel. 070 - 20 93 53.I SST I o vei lot ai Kom de Corolla's zien bij uw Toyota dealer Prijzen incl. BTW af depot Spjjkeniaic. Wijzigingen in prijs en uitvoering voorbehoud® AUTOM. BEDR. OLDENHUIS B.V. KERKSTRAAT 19 WINSUMGR. TEL. 05951-1668 AUTOM. BEDR. NOTEBOOM BV BURG. V. SLUPELAAN 3. VERL. STADIONWEG ROTTERDAM-IJSSELMONDE TEL. 010-323644-193311-193397-820801 B.V. LIAM ALPHEN GOUWESTRAAT 60A ALPHEN A/D RIJN TEL. 01720-73344 AUTOM. BEDR. H. BAKKER AUTOM. BEDR. A. NUSSELDER AUTOBEDRIJF A. NUSSELDER URKERWEG 1 STATIONSSTRAAT 35 AMERSFOORTSEWEG 15 URK APELDOORN APELDOORN ^TEL. 05277-1583-2583 TEL. 05760-12020 TEL. 05760-52323. DUNANTGARAGE B.V. DUNANTSTRAAT 22-40 ROTTERDAM BU COOLHAVEN TEL. 010-760166

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 8