Het tweede nummer van Hollands Diep 0|| p is vandaag te koop. UOLLANDt PIEP Uitgever nog steeds zoek GEMEENTE HEERDE pedagoog-didaktikus prot. chr centrum voor reaktivering van langdurig lichamelijk zieken "De Halderhof" Bennekom Heel flatteuze jersey japon, eventjes 50.- minder. PROVINCIE FRIESLAND ERVAREN SECRETARESSE Abonnees van Trouw (ook de nieu kunnen een reis voor twee personei winnen. DONDERDAG 20 NOVEMBER 1975 f)Ef TROUW/KWARTET PS1£: E -'.-r CHERRY DtJUNS PLATONISCH! VRIENDSCHAP VAN JAN HEIN DONNIR f m HARRY MULISCH EELKE DE JONG MET RIJK DE COOYER IM LONDEN: iOHHWf SPEtGHT EN HET NDaUNDRMS CARMIGGEIT- RCYSs MEL TWEE Hollands Diep brengt elke veertien dagen nieuwe oorspronke lijke bijdragen van Nederlandse literaire en journalistieke promi nenten. Coverstory in Hollands Diep nr. 2: de platonische vriendschap tussen Harry Mulisch en Jan Hein ^Dormer. In twee aparte interviews yen een door Cherry Duyns geën- sceneerde samenspraak wordt de I curieuze verstandhouding tussen beide grootmeesters fijntjes uit- gesponnen. Deze week in Hollands Diep het tweede deel van Het Gesprek tussen Reve en Carmiggelt over het schrijverschap, het geestrijk vocht, het werkvolk en de roman tiek. Boudewijn die deskundig verslag doet van de nu lopende theater producties in Londen, waaronder één van Dimitri Frenkel Frank. Berend Boudewijn Verder in het tweede nummer van Hollands Diep een reportage over de aanstaande geboorte van de Nederlandse Archie Bunker. Eelke de Jong sprak in Londen met 'All in the Family' tekst schrijver Johnny Speight en onze hoogsteigen Rijk de Gooyer over de TV-serie 'Met Goed Fatsoen' die in januari van start gaat, maar reeds nu verhitte controverses oproept. In Hollands Diep nummer 2 ook een bijdrage van Berend Betty van Garrel ontdekt dat? een van de beste vruchten van vaderlandse bodem wordt geëxpor teerd zonder dat we er zelf ook maar aan kunnen ruiken. Jan Dibbets, bij ons bekend als gebaar maker/perspectiefcorrector viert in New York triomfen met zijn nieuwe 'structures'. De presti gieuze Leo Castelli gallery toont de wereld wat Nederland zichzelf onthoudt. In zijn rubriek 'Aambeeld' legt Jan Cremer dezelfde Dibbets onder de haiper. U ziet: Hollands Diep schuwt het kontrast niet. Natuurlijk vindt u ook in dit nummer weer de vaste Hollands Diep rubrieken als 'Vaudeville' van G. Brands, de kritische agenda 'Attracties', de puntige analyses van Julius Vischjager, 'Gnoom' (de aforismen van Harry Mulisch), Reve's 'Een Eigen Huis' waarin deze keer de Koningin onderdak vindt. Gied Jaspars, ideeënman achter geruchtmakende TV pro gramma's van alle Gooise zuilen, loopt met een hoofse geloofs belijdenis vooruit op zijn toekom stige Hollands Diep rubriek, welke de kwaliteitsarme Nederlandse televisie als onderwerp zal hebben. Wat het tweede nummer van Hollands Diep verder voor op merkelijks te bieden heeft willen wij u graag zelf laten ontdekken. U kunt voor losse nummers terecht bij geselecteerde boek handels en kiosken in den lande. Of u kunt zich middels onder staande bon een abonnement verschaffen. Nóg makkelijker gaat dit per telefoon: 08370 - 19000, toestel 150. Hoe dan ook, lees Hollands Diep, elke veertien dagen. n Zomer Keuning Tijdschriften b.v. Cultureel opinieblad. Elke veertien dagen. Losse nummers f 2,75. Ik wil me graag abonneren op Hollands Diep, Noteert u mij voor: een jaarabonnement a f 67,50 een half-jaarabonnement a f 35,- taar nikt omfc omb ecul iajIc ralu1 ralu' Woonplaats In een envelop zonder postzegel opsturen aan: Hollands Diep, Antwoordnummer 7, Wageningen. In plaats van deze bon kunt u ook een lege ongefrankeerde envelop sturen met uw naam en adres duidelijk op de achterkant en links boven op de voorkant uw voorkeur: 'heel jaar' of 'half jaar'. (Veluwe) Bij het Onderwijsadvies- en Informatiecentrum wordt gevraagd een Dit centrum is reeds vanaf 1972 werkzaam voor het openbaar en prot. chr. kleuter- en basisonderwijs in deze gemeente. De taken van* dit centrum richten zich zowel op systeem- als op individuele begeleiding, waarbij de nadruk wordt gelegd op concrete en praktische dienstverlening. Aan dit centrum is tevens een centraal leer- en hulpmiddelendepot verbonden. Vereisten: praktische ervaring in het basison derwijs bij voorkeur als schoolleider; gedegen kennis en ervaring op onderwijskundig gebied; een duidelijke praktische oriëntatie t.a.v. de onderwijsproblemen; goede kontaktuele eigen schappen; pedagogiek MO A. Salariëring bruto per maand van f2766.-- tot /3916.--. De rechtspositieregelingen voor het personeel van de gemeente Heerde zijn van toepassing. Inlichtingen worden verstrekt door de chef afdéling onderwijs van de secretarie, telefoon 05782-1841. Sollicitaties binnen 14 dagen te zenden aan de voorzitter van de bestuurscommissie schoolver- zorgingswerk, p/a gemeentehuis te Heerde. Die de boeken wil uitgeven die ik schrijf voor „niet-lezers". Ze zien de mensen niat zitten die de roman Boelhuis'' niet alleen hebben gelezen, maar zelfs één of meermalen hebben herlezen. Eigenlijk onbegrijpelijk, want de groep mensen die zel den of nooit een boek lezen of zelfs inzien, is groot genoeg om op te vallen. Statistisch is vastgesteld, dat 30% van de volwassen Nederlanders er toe behoort. Enige miljoenen dus. Gelukkig zie ik ze wel zitten. Daarom ga ik één van de boeken die ik na „Boelhuis" schreef, nu zelf maar uitgeven via mijn eigen „Uitgeverij Boelhuis" De titel van het boek is ..Tweekamp". Het is een ver haal uit de roemruchte historie van Israël. Het is getest door de meest verstokte „niet lezers" uit mijn eigen omgeving en evengoed, zo niet beter bevonden dan Boelhuis. ..Tweekamp" is even dik als Boelhuis en gaat 12.50 kosten. Het is. verzendgereed per 1 december a.s. Als u het tijdig bij uw boekhandelaar bestelt kunt u het vanaf 3 decem ber bij hem afhalen. Woerden, Geestdorp 36. N. van Halm. P.S. Vergeet niet ook een exemplaar te bestellen voor U weet wel. die Boelhuis van u mocht lezen. En als het die man ot vrouw tegenvalt7 Dan geeft u het maar gerust terug. Ik kan u niet met een boek laten zitten waar u niets aan heeft! „De Halderhof' is een reaktiveringscentrum voor langdurig lichamelijk zieken waar door het werken in teamverband getracht wordt voor en met de 150 bewoners een optimaal leef- en behandelingsklimaat te scheppen. Het gebouw, in 1973 gereed gekomen, is een flat van vijf verdiepingen gelegen in de bosrijke omgeving yan Ede/ Bennekom en 25 km van Arnhem. Op elke verdieping is een afdeling gevestigd terwijl op de begane grond de rekreatiezaal, de therapieafdelingen en enkele kantoren zijn gehuisvest. De dagelijkse leiding van het huis is in handen van de dirigerend arts, Dr. H. L. van Aller en de verpleegkundig direktrice Zr. H. E. Vaartjes. Zij zouden hun personeelsbezetting graag verstevigd zien met:_ een koördinerend hoofd naast het huidige koördinerend hoofd (in de rang van hoofd verpleegkundige) twee afdelings hoofden elk voor een afdeling van 30 bewoners (in de rang van 1e verpleegkundige) verpleegkundigen (in het bezit van het A-diploma) zieken verzorgenden Om u de gelegenheid te geven vrijblijvend met ons en ons huis kennis te-njaken organiseren wij op dinsdag 25 november 1975 een introduktie- middag Wij stellen ons voor u om 14.00 uur te ontvangen. De reiskosten voor dit bezoek worden u vergoed. U kunt zich voor deze middag telefonisch aanmelden bij de afdeling personeelszaken, (telefoon 08389 - 91 01, toestel 22 08). Wilt u eerst nadere informatie over een van de genoemde funkties dan worden die u graag verstrekt door de verpleegkundig direktrice Zr. H. E. Vaartjes, telefoon 08389 - 91 01. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u richten aan de afdeling personeelszaken, Edeseweg 118, Bennekom. Zachte jersey voor een zachte prijs, zou je kunnen zeggen. Bovendien heel modieuze jersey, waarin de ligne tube goed te herkennen valt, bekroond met een prachtige grote rolkraag. Of, wat sportiever, met een polokraag. Béide jurken zijn gevoerd. Ze zijn er in verschil lende effen kleuren in de ma ten 38 t/m 44. Normaal 129.75, als tijdelijke prijswinner Afd. japonnen Op de afdeling Kabinet van de Griffie kan binnenkort een worden geplaatst ten behoeve van de Commissaris der Koninging Functie-informatie: Bijhouden van de agenda en het maken van afspra ken voor de C.d.K.. Leiding geven aan een 2e secretaresse. Behandelen van correspondentie; stenografisch] opnemen en uitwerken; behandeling van de dicta- foon. Bijhouden en beheren van een klein archief. Bediening van de telefoon. Vereist: Diploma H.B.S. (M.M.S.), Atheneum of H.A.V.O.) en een erkende secretaresse opleiding. Kennis van de moderne talen. Enige jaren ervaring als secretaresse. Leeftijd bij voorkeur 22 en 30 jaar. Salaris: Het aanvangssalaris zal maximaal f 2.235.- brutoj per maand bedragen. Aan zeer ervaren krachten kan een salaris van maximaal f 2.471.- bruto per maand worden ge boden. Sollicitatiebrieven dienen binnen 14 dagen te worden gezonden aan de chef van de Centrale Personeelszaken, Tweebaksmarkt 52 te Leeuwarden onder vermelding van de letter K op de enveloppe. IRA IN .Ht .Kt BI te( DEL 'ND Vrijdag 19 december a.s. komt ons traditionele Kerstnummer. Otf groot formaat. Met talrijke gevarieerde artikelen. En voor het hele gezin een speciale grote puzzelpagina. Er zijn geweldige prijzen te verdienen. Zoals een nerv-reis voor twee personen, een Gazelle fiets, een filmcamera van Capi-lux en nog veel meer. Nieuwe abonnees mogen ook meedoen. Vut snel de bon op de voorpagina in en verdien alvast een preser| De nieuwe abonnee ontvangt dan keurig op tijd het prachtige Kerstnumfner. En Trouw zelf natuurlijk.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 20