De beste investering van het jaar? Het oordeel is aan U! Stichting burgerzin wil einde maken aan woning-speculati e I SIMCA 1307 SIMCA 1308 W boekhoudkundige medewerker EEN ERVAREN TELEFONISTE Wetsontwerp voorgesteld Vrouw veroordeeld wegens oplichting van bejaarden In 1977 'Elzenburger Top' wijn? Staking bij Norfolk Linep beëindigd STICHTING A.A.Z.-NUTSZIEKENFONDS 'S-GRAVENHAGE actieve medewerker De ideale combinatie Alles standaard ingebouwd Technisch vernuft Het rijplezier van het jaar? CHRYSLER DONDERDAG 20 NOVEMBER 1975 TROUW/KWARTET 0 DEN HAAG De Stichting 'Burgerzin-Actie' in Den Haag heeft de Tweede Kamer en de regering een wetsontwerp aangeboden waarin koop en verkoop van onroerend goed in oude stadswijken aan banden is gelegd. Met het wetsontwerp wil de Stich ting aan de speculatieve woning- handel in oude wijken een einde maken. Het betreffende gemeente bestuur moet zijn goedkeuring aan de koopprijs geven na deze prijs getoetst te hebben aan de staat van onderhoud waarin de woning ver keert. Mr. Korff de Gidts. voorzitter van de Stichting, vindt een wet om speculatie tegen te gaan dringend noodzakelijk. 'Met name in de grote steden wordt steeds meer gespecu leerd met woningen. Veel mensen, de laatste tijd vooral ook rijksgeno ten. zijn de dupe hiervan. Het is geen uitzondering dat een woning van rond de dertigduizend gulden een achterstallig onderhoud heeft van tien- of twintigduizend gulden', aldus de heer Korff de Gidts. Vrijwel iedere gemeente in Neder land is volgens mr. Korff de Gidts, in staat een goede controle op de verkoopprijzen van woningen in oude stadswijken te houden. De kosten die een gemeente hiervoor moet maken kunnen eventueel doorberekend worden. Aspirant-ko pers zullen liever deze lage kosten betalen dan achteraf tot de conclusie komen dat ze een kat in de zak hebben gekocht, aldus de voorzitter van de Stichting. Wan neer de gemeente geen goedkeuring afgeeft kan, volgens het ontwerp, geen bijschrijving in het kadaster plaatsvinden. Omdat de stichting 'Burgerzin-Ac tie' zelf geen wetsontwerp in kan dienen hoopt zij op de medewer king van de Tweede Kamer en van staatssecretaris Van Dam (volks huisvesting). 'Technisch geeft het wetsontwerp zoals wij het opgesteld hebben waarschijnlijk geen proble men. Politiek gezien kan dit echter wel het geval zijn. Om nog meer slachtoffers van de speculatie-prak tij ken te voorkomen, vindt de Stichting dat de politiek in dit geval dan maar opzij gezet moet worden', aldus mr. Korff de Gidts. DEN HAAG 'Dit is op z'n zachtst gezegd een minne, gemene streek, die deze verdachte heeft uitge haald', aldus de officier van justitie bij de Haagse politierechter. Hier moest de 55-jarige administratrice J. G. F. van een bejaardenstichting in Den Haag zich verantwoorden voor verduistering van geld. De vrouw vertelde sommige bejaarde inwonen den van het tehuis een triest verhaal over haar financiële moeilijkheden. Enkele dames waren hierdoor zo bewogen dat zij de vrouw geld 'leenden'. De bedragen varieerden van enkele honderden guldens tot ruim achtduizend gul den. Sommige van de gedupeerden waren man of meer dement. En vooral om die reden nam de offi cier van justitie, mr. J. R. Bouwer, de handelingen van de verdachte zeer kwalijk. Het ging om een to taal bedrag van rond de 30.000. Weliswaar had de officier in zijn dag vaardig ing slechts enkele feiten ten laste gelegd, zodat het totaal bedrag ongeveer 7.000 was. Maar het resterende bedrag zal door een civiele procedure een rol gaan spe len. De verdachte had laten voor komen, alsof het hier om leningen ging, maar daar geloofde de officier niet in. Ook twijfelde hij aan de belofte 4ot terugbetaling. De poli tierechter, mr. P. A. C. Bondam, veroordeelde de vrouw, conform de eis van de officier, tot vijf maan den gevangenisstraf waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en negen maanden. Aan het eind van de proeftijd moet de vrouw de ruim 7.000 terugbetaald hebben. RIJSWIJK De wijngaard die ge legen is op de zuidelijke helling van één van de puinheuvels van het Elzenburger bos in Rijswijk heeft een naam gekregen. De bena ming werd gekozen uit een aantal van 99 inzendingen dat binnen kwam op de uitgeschreven naamge- vingsprijsvraag. De winnaar werd mevrouw G. M. Namnenberg-Vam der Made die de naam 'Elzenburger Top' voor de wijngaard bedacht. De winnares gaat binnenkort met de juryleden een dag op excursie naar de al enige jaren bestaande wijngaard in Maastricht. Hoe treurig de ranken op het ogen blik ook in de regen staan, insiders verwachten in 1977 de eerste 'El zenburger Top' wijn te kunnen bot telen. 'Er worden nauwe con takten met de andere Hollandse wijngaard in Zuid-Limburg onderhouden over de behandeling die we moeten toepas sen, maar het blijft natuurlijk af wachten geblazen of deze wijngaard inderdaad haar vruchten zal afwer pen', verklaarde één der leden van de jury, die bestond uit een wijn handelaar, de gemeentevoorlichter en het hoofd van de Rijswijkse plantsoenendienst. De weersomstandigheden van de afgelopen zomer hebben zeker een positieve invloed op de wijngaard gehad, maar het gelukken van het projekt zal vooral afhangen van de hoeveelheid zon tijdens de laatste bloeiperiode van de druiven. SCHEVENINGEN De j van het laad- en losperson de Norfolk Line in SchevjE gen is woensdagmorgen 4i< digd. Tv' De 35 stakers hebben het jc hervat, nadat de directie vl. Norfolk Line de twee. maanda ,,e dag ontslagen terminal* j weer in dienst heeft genome heeft een woordvoerder van ia ver meegedeeld. De Norfolk I een dochteronderneming van lever. c0 Het laad- en lospersoneel had n af dinsdagmorgen af het 1 neergelegd uit protest tege 'a' ontslag van twee van hun col ag ac De twee terminalwerkers wair staande voet ontslagen, omd geen schoonmaakwerkzaani wilden uitvoeren. Aan de iac king van het ontslag heeft rectie van de Norfolk Line de waarde verbonden, dat 'werk e? heden, behorend tot de n< taakuitvoering, ook inderdaa gevoerd worden', aldus de j voerder. .flc ln Over het ongedaan maken #n ontslagen heeft de directie crv gevoerd met de vervoersfe<m NCV-NKV. 'De federatie hek» deze zaak wel bemiddeld. hoe<de niet achter deze staking st<1 De geweigerde werkzaamhede len gewoon onder de CAO-be gen', aldus een woordvoerde. de Vervoersfederatie. I Voor onze afdeling boekhouding zoeken wij een medewerker, die de chef bij zijn afwezigheid kan vervangen. Hij zal tussen 25 en 35 jaar oud moeten zijn; een middelbare schoolopleiding hebben genoten en tenminste in het bezit moeten zijn van een praktijkdiploma Boekhouden en het diplo ma M.B.A. Het salaris zal in overeenstemming zijn met de zware eisen, welke wij aan deze funktie stellen. De „output" van onze admi nistratie wordt door het servicebureau van Honeywell Bull ge leverd. Schriftelijke sollicitaties gelieve u te richten tot de chef van de afdeling administratie. Mondelinge inlichtingen worden desgewenst verstrekt door de Heer S. Popovics (toestel 31). KULK KRAMER KANTOORMACHINES B.V. Hoofdkantoor Den Haag, Goudriaankade 2123, telefoon 070- 889229* Op ons kantoor kan worden geplaatst die met een tweetal collega's in goede samenwerking de telefoon kan bedie nen. Sollicitaties kunnen worden ge richt aan de directie, Loosduinseweg 9, 's-Gravenhage. Ook kan telefonisch een af spraak worden gemaakt, no. 070-924331. Ter assistentie op onze afdeling Inspectie zoeken wij een voor enkele uren per dag Gedacht wordt aan iemand, in het bezit van een eigen vervoermiddel, die 's morgens tussen ca 5 en 8 uur op ons agentschap Centrum de kranten aan de bezorgers uitdeelt en telefoontjes aanneemt. Het zonodig nabrengen van kranten naar andere agentschappen en het waarnemen van de bezorging in vakante wijken of bij ziekte behoort eveneens tot dit werk. Vooraanmeldingen inlichtingen: Trouw Kwartet BV - Den Haag. Parkstraat 22, tel. 469445, toestel 12 of 41Na kantooruren tel. 322176. De drie nieuwe Simca's startten al in de fabriek met een voorsprong! Want achter hun constructie zat dit idee: Laten we opvallende prestaties, compleet comfort, optimale veiligheid en zuinigheid combineren tot één opmerkelijk geheel. Dat is gelukt. Gaat u de drie nieuwe Simca's - de 1307 GLS, del 307 Sen de 1308 GT - maar bekijken bij één van de 350 dealers. Hun standaarduitrusting omvat indrukwekkend veel vernuftige nieuwtjes en luxueuze accessoires, die u bij andere wagens zelfs tegen meerprijs niet krijgt aange boden. De Simca 1308 GT heeft standaard een voorruit van gelaagd glas, verstelbare halogeen koplampen met wissers en sproeiers, elektrisch te bedienen zijramen vóór, zijruit- ontwaseming en rondom getint glas, achterruitverwarming, veiligheidsgordels met oprolautomaat, hoofdsteunen en een mooi en functioneel instrumentenpaneel compleet met toerenteller en klok. Plus een speciaal verwarmings- en ventilatiesysteem voorde achter passagiers. Antenne en stereo-speakers zijn al ingebouwd voor uw radio naar keuze. In alle drie modellen onafhankelijke ophanging van de vier wielen, voorwielaandrijving, een dwars- geplaatste motor. En nu ook een transistor-ontsteking. Dit kleine stukje technisch vernuft heeft diverse voor delen: nooit problemen met starten ondanks regen, sneeuw en nachten buiten staan. Krachtiger bougievonk, betere verbranding, geringer benzineverbruik. Wie een proefrit maakt in een van de nieuwe Simca's concludeert al gauw "Ja". Echt een wagen die u een uniek gevoel geeft van totale veiligheid en compleet comfort. Echt een wagen die meer biedt dan welke vergelijkbare auto ook. Simca 1307 GLS -1294 cc - 68 DIN pk - f 13.395,- Slmca 1307S-1294 cc-82 DIN pk-f 14.695,- Simca 1308 GT-1442cc-85 DIN pk-f 15.995,- prijzen inclusief BTW - af importeur NEDERLAND Simca 1307/1308, nieuwe produkten van Chrysler

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 10