Spaanse politicus Fraga terug in Madrid Rhodesië leert te leven met 'kleine ongemakken' rsraël bang voor slandering van imerikaans beleid Argentinië eerder naar de stembus Weer doden in Beiroet flixon: groot gebrek an leiding in VS OPEC-leden akkoord met ontwikkelingsfonds «S oorraden Russen ruimtestation? un Egyptische minister bezoekt Ras Soedar Kandidaat voor premierschap Turkije wil met Griekenland praten Algerije verwerpt oplossing Sahara Volgend jaar bijdrage van 1 miljard dollar Westduitse minister in Brazilië voor atoom-verdrag VN-sanctiepolitiek schiet tekort VAF ENSDAG 19 NOVEMBER 1975 BUITENLAND TRÖUW-KWARTET 7 itron nist^en onzer redacteuren be AVIV In Israëlische regeringskringen maakt men zich over Amerikaanse standpunt inzake het Midden-Oos- inflict. Steeds meer tekenen wijzen erop dat de Verenigde i eventueel bereid zullen zijn om met de Palestijnse bevrij- )eweging (PLO) te gaan praten en deze bij komende vredes- ikingen te betrekken. k d 1 - w p. ngerustheid vond een nieuwe jsbodem in een verklaring Amerikaanse onderminister uitenlandse zaken Saunders heeft voor een subcommis- buitenlandse zaken van het an Afgevaardigden. Saunders 'rafelde dat niet de Arabische ing de staat Israël te erken- nrdia m bet Palestijnse vraagstuk p rootste struikelblok was op U om ee( L Aanf" werl lm ng De 1 dit gebc iat tua* toeg Do vuile een vrede in het Midden- regeringsvertegenwoordiger citeer de, die zei, dat men niet geloofde dat het document van Saunders een fundamentele wijziging van het Amerikaanse beleid betekende, gaf de Israëlische regering haar kabi netszitting zondag een ongewoon scherp communiqué uit. In deze verklaring herhaalde de regering nogmaals dat men onder geen en kel beding aan een onderhande lingstafel met de PLO zou zitten. vond Saunders dat niet alle Palestijnse bevrijdingsbewe- (PLO) vertegenwoordigde n uit zijn op de vernietiging staat Israël. werd de in de vorm van ;umen>t gegoten verklaring iders gezien als een verde- om de PLO bij komende iprekingen te betrekken, ens het bezoek van president van Egypte aan de Verenigde had Ford verklaard geen met de PLO te willen heb- 'ffenzij deze het bestaansrecht staat Israël zou erkennen, e sloot Ford de deelname PLO aan mogelijke vredes- :ingen niet bij voorbaat uit. de Israëlische radio giste- hooggeplaatste Israëlische Lokkertje OU (Reuter) Een on.be- Russisch ruimtevaartuig, de t a2 20, lijkt op weg te zijn naar jj even onbemande ruimtelabo- j im Saljoet 4. Wat de bedoe- lan van een dergelijke nog niet n d uitgevoerde manoeuvre, valt oker officiële mededelingen niet iveer maken. Maar deskundigen in de v tl zeggen dat de Sojoez 20 ovjcten water, lucht en brand- boord zou kunnen hebben van pdig zouden zijn om de Sal- te maken voor een ge^rs. mast verbliif van twee ruimte- Ma tl M( dica tap ken. Cra idert eel te eorie wordt nog gedeeld door ■ey Perry, leraar aan de En- middelbare school in Kette- ie het opvangen en interpre- j van Russisch radioverkeer in m( inite tot een internationaal i ie specialiteit heeft ontwik- K Volgens de Britse luisterpost je ioejoez 20 al bezig zich naar de van de Saljoet toe te werken. a(| verwacht een automatische ling. De daarna ook automa- voorraden naar binnen ge en zouden kunnen worden, is ^'"jiekend. Speculaties in Moskou ba de richting dat een verse ining in een Sojoez 21 eerst >mt e s°j°ez 20 zou koppelen om Haorraden over nemen, om a beperkt en bezakt het ruim- ratorium in te gaan. n de ongebruikelijke voorbe- gsmaaitregelen lijkt het voor te liggen dat ze daar dan r a9n heit werk zouden blijven dorJ de vorige ploeg, die net 63 25 een Russisch record vestigde. vordt gesproken over drie naatpten. waarmee dan ook het Jkaanse record in Skylab (84) zou zijn bebroken. De Israëlische regering verklaarde verder de Verenigde Staten op de in het document van Saunders ver vatte fouten te zullen wijzen. De Israëlische pers heeft deze week geprobeerd de woede van de Israë lische regering te sussen. Volgens de Israëlische radio was Saunders' verklaring een poging om het standpunt van de PLO dichter bij dat van de Verenigde Staten te brengen. Het Israëlische avondblad Ma'ariv was van mening dat de verklaring van Saunders een lokker tje was voor Syrië om het mandaat van de vredesmacht van de Vere nigde Naties op de hoogvlakte van Golan, dat aan het einde van deze maand afloopt, te verlengen. Het ochtendblad Haaretz meldde maandag uit Washington dat de PLO overweegt resolutie 242 van de Veiligheidsraad van november 1967 te aanvaarden mits het Palestijnse vraagstuk daarin niet meer als een humanitair maar ais een politiek vraagstuk wordt beschouwd. Het is juist dit waarvoor men in Israël bang is, want nu al wijzen de tekenen erop dat dan de Verenigde Staten Israël zullen trachten te dwingen om met de PLO te onder handelen. BEIROET (AP. UPI, Reuter) In verschillende delen van de Libane se hoofdstad is gisteren opnieuw geschoten. Bij de ongeregeldheden zijn tenminste zes personen, onder wie een jongen van twaalf jaar, doodgeschoten Het bedrijfsleven in het eens zo drukke handelscentrum van het Midden-Oosten is nog steeds ontre geld. Zodra er schoten worden ge hoord gaan de mensen onniiddellijk veiliger oorden opzoeken. Wanneer de regering niet snel stappen on derneemt zal volgens de voorzitter van de Beiroetse vereniging van zakenlieden Victor Kassir, een groot aantal handelsondernemingen failliet gaan. Premier Karami had eerder al aangekondigd dat er kre dieten aan ondernemers die hun bedrijven wilden heropbouwen op gemakkelijke voorwaarden zouden worden verstrekt. De Libanese bank zal via de commerciële banken bij dragen aan het voorgenomen eco nomisch herstel. Dit is gemakkelij ker gezegd dan gedaan omdat de overheid zelf een enorm gebrek aan financiën heeft en omdat het werk op de ministeries nog steeds niet. genormaliseerd is. irect df >ten, sta itst iel enejW YORK (Reuter, AP) De >lgei renïg-<je Staten hebben mis- W1 lien wel een oorlog nodig om OTn zelfvertrouwen terug te r -men, zo vindt oud-president cijar(j Nixon. Hij zei dit in een eaer erview met een groot Ameri- tJ^°rns damesblad, In zijn ge- jek met 'Ladies Home Journal' Nixon: 'Wij zijn zo cynisch, zonder geloof. Misschien is de schok van een invasie dig, in Korea of in Thailand. Amerikaanse levens worden dreigd dan herwinnen wij sschien ons gevoel van geloof ons land en onze behoefte n kracht. Wij zijn momenteel gecompromitteerd land'. rom de Amerikanen zo nisch zijn als Nixon beweert, ird verder niet uitgelegd. Wel 5 Pajnstateerde de oud-president aart a groot gebrek aan leiderschap tra de Verenigde Staten. 'Wij iede bben op dit moment erg wei- m alg leiderschap in ons land. De int u mij één krachtige reli- Martuze leider noemen? De media en bben het verzamelen van fei- i overgelaten aan jonge men- wo a die nergens in geloven en naar het lijkt, onze waarden en Hen afbreken'. 'Hoe dan ook', t Le ging hij verder, 'als de kerk, vart media, de zakenlui en de filitf derwijzers allemaal de onder- idin jning van onze kracht en ou- >nt waarden toelaten, dan zal het Ent i kant op blijven gaan, en 2 k Hen onze bondgenoten in het le n rre Oosten geen enkel ver- evei luwen meer hebben in onze ezeggingen'. (Het interview :rd afgenomen in mei van dit """jar, kort na de val van de pro- nerikaanse regering in Saigon, aar is nu pas gepubliceerd.) liet Op de vraag wat hij zou doen om de Amerikanen weer op het rechte pad te krijgen, antwoord de Nixon: 'Dat is een vraag waar ik mij meer dan eens het hoofd over heb gebroken. Ik ge loof dat ik vijf of zes van de knapste koppen uit mijn omge ving zou vragen zich gedurende enkele weken van de buitenwe reld af te zonderen en zich te bezinnen over een paar kwes ties: hoe kunnen wij ons volk meer gevoel van trots geven, niet zo bezorgd te zijn over de Arabische rijkdom. Wat is er verkeerd aan een tijdje het op één na rijkste land te zijn?' Verkiezingen in het jaar 1976 BUENOS AIRES (Reuter, AFP, AP, UPI) De regering van Argentinië is van plan in het najaar van 1976 verkiezingen te houden. Dit is meegedeeld door het hoofd van de regeringsvoor lichtingsdienst Eloy Rebora. Oorspronkelijk zouden de verkiezin gen pas in maart 1977 hebben plaats gevonden. Voor deze ver vroeging is geen officiële reden opgegeven. De Egyptische minister voor oliezaken Ezzedin Hilal blijkt aangenaam verrast te zijn bij een bezoek, dat hij gisteren bracht aan Ras Soedar in de Sinai-woestijn. Hij bezocht daar het olie-complex, dat Israël via de Verenigde Naties aan het begin van deze week heeft teruggegeven in het kader van het tweede tussentijdse akkoord tussen Israël en Egypte. Het is wel waarschijnlijk dat de vervroeging verband houdt met de crisis die de laatste maanden de Argentijnse politiek beheerst. De voornaamste oppositiepartij van het land. de Radicale Burgerlijke Unie (UCR) dringt al enige tijd aan op ingrijpende maatregelen, wegens het gebrek aan leiding waardoor de regering Peron geken merkt wordt. Ook oud-president Hector Campora, die in 1973 zijn plaats afstond voor de uit ballingschap teruggekeerde president Juan Peron, heeft zich in negatieve bewoordingen over het bewind van mevrouw Peron uitge laten. Sinds Isabel Peron aan de regering is (sedert de dood van Juan Peron op 1 juli 1974) is 'het land afgeweken van de koers die leidde tot nationale bevrijding en heropbouw', aldus de oud-president. De beslissing om de verkiezingen te vervroegen werd genomen tijdens een drie uur durende kabinetsver gadering onder voorzitterschap van mevrouw Peron. De juiste datum voor de verkiezingen is nog niet genoemd. Sedert mevrouw Isabel Peron vorige week uit het zieken huis is ontslagen, waarin ze opge nomen was vanwege een galblaas aandoening, heeft ze haar residen tie in een voorstad van Buenos Aires niet. verlaten. Ze heeft dezer dagen het parlement het recht ontzegd een onderzoek in te stellen naar de corruptie, waar-r van niet alleen zij maar ook het ministerie van sociaal welzijn be schuldigd wordt. Behalve van corruptie wordt de Ar gentijnse regering er allerwegen van beschuldigd onvoldoende het hoofd te bieden aan de economi sche omstandigheden en de golven van politiek geweld. Verschillende parlementsleden hebben in verband hiermee aangedrongen op het af treden van president Peron. De regering Peron beschikt officieel over een meerderheid in het parle ment, maar de Peronistische partij is wel in twee kampen opgesplitst. Een van de kampen stelt zich tegen over de regering op. MADRID, LONDEN (AFP, UPI) De vroegere minister van informatie Manuel Fraga Iribarne is, na twee jaar lang Spaans ambassadeur in Londen te zijn geweest, in Madrid teruggekeerd. Fraga wordt beschouwd als één van de kanshebbers voor de post van eerste minister zodra prins Juan Carlos de troon heeft be stegen. Fraga, die teruggekeerd is met de bedoeling om een actieve rol in de Spaanse politiek te gaan spelen, staat bekend als voorstander van beperkte democratische veranderin gen. Bij zijn aankomst op het vliegveld van Madrid, waar hij af gehaald werd door vrienden en po litieke medestanders, zei Fraga, dat hij bereid was alles te doen wat de eenheid zou kunnen versterken. Onmiddellijk na deze verklaring reisde hij door naar het hospitaal waar generaal Franco verpleegd wordt om naar diens verzondheids- toestand te informeren. Fraga behoort tot een groep gema tigden, die in het verleden hoge bestuursfuncties hebben bekleed en die nu een gelideldjke verandering van het politieke systeem wensen ift de richting van een westerse parlementaire democratie. Deze ge matigden zijn van oordeel dat het twee jaar zal duren om de daarvoor noodzakelijke hervormingen in het Spaanse staatsbestel door te voe ren. Zowel Fraga als een andere leider van deze groep, de monarchistische leider Jose Maria Areilza, graaf van Motrico, wordt genoemd als poten tiële eerste minister ondier een be wind van Juan Carlos. In de afgelopen weken publiceerde de Spaanse krant ABC een aantal artikelen waarin Fraga zijn ideeën uiteenzet over de manier waarop hij de politieke, economische en sociale problemen zou aanpakken. Hij bepleit uitgebreide maar zeer beheerste hervormingen. Kringen rond Fraga en Areilza vertelden dat prins Juan Carlos het met het pro gram van beide mannen eens zou zijn. De voornaamste punten van het programma zijn de benoeming van een koninklijke commissie die be last wordt met de voorgestelde con stitutionele veranderingen, het on derwerpen van de voorgestelde ver anderingen aan een nationaal refe rendum en de samenstelling van een kamer van afgevaardigden door middel van vrije verkiezingen. Overigens zijn zowel Fraga als Areilza tegenstanders van toelating van de communisten tot het Spaanse politieke toneel voordat de democratie in het land wortel heeft geschoten. Fraga (53) staat bekend als een energiek maar autoritair persoon en hij wordt daarom door een deel ANKARA Turkije heeft Grieken land door middel van een gisteren openbaar gemaakte nota voorge steld onderhandelingen te openen over een vreedzame oplossing van het geschil over het continentaal plat van de Aegeïsche Zee. Ankara stelt verder voor de punten waaro ver men het bij de bnderhandelin- gen niet eens kan worden voor te leggen aan het Internationale Hof van Justitie in Den Haag. Turkije en Griekenland zijn het niet eens over de limiet van beider territoria le wateren in de Aegeïsche Zee. van de oppositiekringen gewan trouwd. Areilza (65) wordt als poli tiek wat slimmer beschouwd. Bo vendien geniet hij de steun van grote delen van het bedrijfsleven en heeft hij goede contacten in diverse westelijke hoofdsteden. Vooral in Parijs en Washington, waar hij in de zestiger jaren am bassadeur van Spanje is geweest. ALGIERS, RABAT (Reuter, UPI) Algerije bestrijdt de bewering van Koning Hassan van Marokko dat de crisis over de Spaanse Sahara is opgelost. Hassan had maandaga vond in een toespraak die door de Marokkaanse televisie werd uitge zonden, verklaard dat Spanje ermee heeft ingestemd om de Spaanse Sa hara aan Marokko en Mauretanië over te dragen. Volgens Hassan was daarmee het doel van de vredes mars bereikt. Ondanks deze uit spraken heeft Hassan de deelne mers aan de mars nog niet het bevel gegeven om naar huis terug te keren. Aangenomen wordt dat zij in hun kamp in Tarfaya, bij de grens met de Spaanse Sahara zullen blijven tot het Spaanse parlement de dekoloniseringsplannen van de Spaanse regering goed gekeurd heeft. In een kommentaar van de Alge rijnse krant El Moudjahid, spreek buis van de enige politieke partij in Algerije, viel gisteren te lezen: 'Integendeel, iedereen die iets om vrijheid en vooruitgang in de we reld geeft is het erover eens dat het gekibbel van Madrid slechts tot een overkomst heeft geleid dat on rechtvaardig en anti-democratisch is en daarom tot de hoogst mogelij ke graad met dynamiet gevuld is.' WENEN (Reuter, UPI) Alle leden van de OPEC, de Organisatie van olie exporterende landen, hebben ingestemd met het Perzi sche voorstel een fonds te vormen voor hulp aan ontwikkelings landen. De 13 OFEC-landen zuilen, over eenkomstig het voorstel van Iran, in 1976 samen 1 miljard dollar 2,7 miljard) ter beschikking stel len. Dat komt neer op 10 dollar cents per vat van 159 liter of iets minder dan 1 procent van de olie inkomsten van de olielanden. De ter beschikking komende gelden zullen voornamelijk gebruikt wor den om dé betalingsbalanstekorten op te heffen van arme landen die door die enorme olieprijsstijging van de laatste jaren in moeilijkhe den zijn gekomen. Het geld wordt verstrekt in de vorm van renteloze leningen. De Perzische minister Amouzegar legde er in een commentaar de nadruk op, dat de beslissing met algemene stemmen was genomen. Hoeveel elk lid bijdraagt wilde hij echter niet zeggen. Eerder hadden zes OPEC-leden afzonderlijk ver klaard daadwerkelijk aan het fonds te willen bijdragen. Naast Iran was medewerking toegezegd door Alge rije, Koeweit. Nigeria, Saoedi-Ara- bië en Koeweit. (Opvallend is dat Amouzegenar spreekt over 'n akkoord met algemene stemmen hoewel Li bië niet aan de besprekingen in Wenen heeft deelgenomen.) ROME (UPI, Reuter) Bij afgelo pen zondag en maandag in Italië gehouden verkiezingen hebben de communisten winst geboekt ten koste van de christen-democraten. Daarmee zet zich een tendens voort die al duidelijk werd bij regionale verkiezingen in juni van dit jaar. De verkiezingen werden gehouden in 125 van de 8000 Italiaanse ge meenten. BRASILIA (UPI, Reuter) Giste ren is de Duitse minister van bui tenlandse zaken Hans-Dietrich Genscher an de Braziliaanse hoofd stad Brasilia aangekomen. Hij zal 'er verschillenidie documenten on dertekenen in het kader van de overeenkomst die in juni van dit jaar in de Westduitse hoofdstad Bonn is gesloten Duitsland zal Brazilië acht kernreactoren, fabrie ken voor de verrijking van uranium en andere nucleaire technologie le veren. Het tussen bedde landen gesloten verdrag staat onder kritiek van on der meer de Verenigde Staten, om dat het mogelijkheden biedt voor een verdere verspreiding van kern wapenen. Brazilië is een van de landen die het nonproliferatiever drag tot dusver niet hebben onder tekend. Ondanks verklaringen van Braziliaanse autoriteiten dat het land geen kernwapens wil maken en dat de overeenkomst met Duits land alleen voorziet in kernenergie voor vreedzaam gebruik, heeft de Braziliaanse regering geen toestem ming gegeven om ter plaaste con trole uit te oefenen. Minister Genscher zal deze week ook bezoeken brengen aan Peru en Venezuela om de economische en technologische betrekkingen tussen deze landen en de Duitse Bondsre publiek aan te halen. 'In weerwil van alle sancties is Rodesië, nu na tien jaar onaf hankelijk, één van de meest wel varende landen in heel Afrika'. Ian Smith in een feestrede vori ge week, waarin hij tevens ver kondigde dat het effect van de sancties 'weinig meer dan on aangenaam' is geweest voor Rhodesië. Een blik in de over volle etalages van hoofdstad Salisbury maakt duidelijk dat het met de naleving van de VN- sanctiepolitiek anno 1975 inder daad droevig is gesteld. 'Kippers! (Schotse gerookte haring). Je kunt in Hotel Salisbury zelfs kip pers krijgen!', riep een conservatief parlementslid bij het recente sanctie debat in het Britse Lagerhuis. Hij bracht nog eens smalend in herinne ring wat premier Harold Wilson in 1966 had voorspeld: dat een Brits em bargo het Rhodesische rebellenbe- wind 'binnen weken' op de knieën zou dwingen. Het is er niet van ge komen. Aanvankelijk leek het er op of Enge land als eerste en enige VN-lidstaat Rhodesië de voet wilde dwarszetten. Een maand na de eenzijdige onafhan kelijkheidsverklaring van Smith (UDI) op 11 november 1965, stelde Engeland een olie-embargo in. Spoe dig kwam de pijpleiding droog te staan die van Beira aan de kust van Mozambique, naar de moderne raffi naderij van Umtali, net over de Rho desische grens loopt, Britse marine schepen blokkeerden de haven van Beira en verhinderden olietankers de Rhodesië - 10 jaar blanke overheersing door Willem Offenberg doorvaart op gezag van de Verenig de Naties. Treinwagons Maar de overheid in de toenmalige Portugese 'provincie' Mozambique di rigeerde de olietankers eenvoudigweg naar de duizend kilometer zuidelij ker gelegen haven van Lourengo Marques. Vandaar uit werd de voor Rhodesië bestemde ruwe olie in treinwagons overgepompt voor ver der transport. Evenals Portugal negeerde ook Zuid- Afrika de VN-resolutie. Via de grens post Beit Bridge werd de toelevering van ruwe olie weldra opgevoerd tot bijna het dubbele van Rhodesië's mi nimale behoefte, namelijk 600.000 liter in plaats van de nodige 330.000 liter per dag. Maatregelen tegen de verantwoordelijke olieconcerns Ko ninklijke Shell en BP zijn nooit ge nomen. Nog steeds wordt benzine in Rhodesië gerantsoeneerd maar in tegenstelling tot sommige Europese en Afrikaanse landen heeft er nooit ook niet tijdens de oliecrisis een rijverbod gegolden. Rhodesië heeft met de kleine onge makken van de sancties leren leven, verzekerde mij een tabaksteler. Hij vertelt dat na de boycot de regering- Smith onmiddellijk alle tabak tegen, een vastgestelde prijs heeft aange kocht. Middels grootafnemers als' Rupert, het Zuidafrikaanse concern dat onder meer Pall Mali, Peter Stuyvesant en Rothmans sigaretten levert, wordt de tabak doorverkocht. Overschakeling iïxri - „NsV Een fragment uit het stadsbeeld van de Rhodesische hoofdstad Salisbury. Het leven is wat moeilijker geworden maar men past zich aan de proble men aan. Tabaksboeren zijn steeds aangemoe digd om zich toe te leggen op andere produkten. Sinds 1966 is hun aantal geslonken van 3000 tot 1700, waarvan ongeveer 600 noodlijdend zijn. 'Maar over het algemeen is de overschake ling op produkten voor eigen con sumptie een succes geworden,' resu- meert de tabaksboer. De opbrengsten PNJZ6n van de land- en mijnbouw zqn "in tien jaar gestegen met respectievelijk 63 en 69 pet. De kleinindustrie heeft als gevolg van de sancties een enor me stimulans gekregen. Produkten die voorheen moesten worden ingevoerd, worden nu in Rhodesië zelf vervaardigd. En alles wat buiten de produktiemogelijkhe- den valt radio- en tv-apparatuur, koelkasten, personenauto's, vlieg tuigen, computers en andere machi nerieën vindt zijn weg naar Rho desië via Zuidafrikaanse tussenhan delaren. Alleen moet de consument er wat meer voor betalen. 'Air Rho desia' vliegt bijvoorbeeld met tweede hands Boeings, die voor de nieuw prijs zijn aangeschaft. Door de stijgende prijzen van inge voerde produkten, de enorme defen- sielasten, moet toch enigszins de buikriem worden aangehaald. Minis ter van financiën Wrathall zei het kortgeleden zo: 'We moeten vastbera den deze korte storm uitzitten, en we moeten het geduld opbrengen om een tijdelijke soberheid te accepte ren'. Over loonstijgingen hoeft de minister tenminste niet in te zitten. Bijna 99 pet van de werkkrachten in de land en mijnbouw is zwart. Terwijl de blanken gemiddeld twee duizend gul den per maand verdienen, komt het maandsalaris van een zwarte werk nemer niet boven de 150 gulden. (Cijfers uit 1973). Bovendien worden de prijzen onevenredig doorbere kend. Stegen de prijzen vorig jaar met dertien pet voor de blanken, het prijsindexcijfer voor de zwarte be volking gaf een stijging van 20,6 pet te zien. Meer hierover in een volgend artikel. Met de goedkope zwarte arbeids markt als basis voor de economie, heeft Rhodesië de afgelopen tien jaar het hoofd boven water kunnen houden. De hulp van Zuid-Afrika was daarbij onontbeerlijk. Vooral bij het ontduiken van de sanctiebepalingen. Om met Mick Kolver, één van de grootste sanctiebrekers in Johannes burg te spreken: 'De enige manier waarop de Verenigde Naties de han del met Rhodesië kan stoppen, is door aan de tussenhandelaren meer te betalen dan de winst die zij ma ken als bemiddelaar voor Rhodesie'. Dit is het tweede artikel over Rho desië sinds de eenzijdige onafhanke lijkheidsverklaring. Het eerste publi ceerden wij zaterdag 15 november.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 7