'Verkeer grote belagef; van natuur opVeluwi Behoud vormingstoneel bij Kamerleden beple FAMILIEBERICHTEN fi er wordt lid van het Recreatie-studiedag van ANWB ef Veel adhesiebetuigingen De krant is nooit weg. WOENSDAG 19 NOVEMBER 1975 TROUW-KWl Kunnen telefonisch worden opgegeven van 9.00-16.30 uur 020-913456; van 16.30-20.00 uur 020-220383. Dinsdag 25 november a.s. zijn we 40 jaar getrouwd We hopen dit feestelijk te gedenken met onze kinde ren en kleinkinderen en zullen het heel prettig vinden familie, vrienden en kennissen op die dag te ont moeten op een receptie die gegeven wordt van 16.30— 18.30 uur in Café-Restaurant „Het Rechthuis" aan de Amstel te Uithoorn. C. A. de Walle H. H. de Walle-van Leeuwen Willem Klooslaan 61 Uithoorn 1935 1975 Onze geliefde Ouders en Grootouders H. J. van Amerongen en T. van Amerongen-Pyper hopen D.V. op 29 november a.s. de dag te herdenken, dat zij voor 40 jaar geleden in het huwelijk zijn ge treden. WIJ hopen dat zij nog lang voor ons gespaard mo gen blijven. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen Rotterdam, november 1975. Groenehilledijk 226 A. Gelegenheid tot feliciteren op vrijdag 28 november 's avonds van 8 tot 9 uur in „Het Dorpshuis" te Ter Aar. De Heere, Dien hij van harte diende, nam plotseling tot Zich, mijn geliefde Man, onze lieve Vader, Groot- en Overgrootvader Bort Hartog ridder in de Orde van Oranje Nassau, ln de leeftijd van ruim 75 jaar. Zijn leven was geworteld in de Christus der Schriften De zeer bedroefde familie: K. Hartog-van Goor W. Hartog H. Hartog-Malenstein J. Hartog G. Hartog-v. d. Hom J. Duyst-Hartog H. Duyst M. Hartog M. Hartog-de Graaf L. Hartog-Hartog B. Hartog Kleinkinderen en achterkleinkind Bunschoten, 16 november 1975 Molenstraat 30 Geen bloemen De begrafenis zal plaatshebben D.V. donder dag 20 november om 14.30 uur op de Algemene Begraafplaats te Bunschoten. De rouwdienst vangt aan om 13.30 uur in de Chr. Geref. Kerk, Molenstraat 23 te Bunscho ten. Gelegenheid tot condoleren woensdagavond van 19.00 tot 21.00 uur ln een der zalen van bovengenoemde kerk. Met ontroering geven Bestuur en Directie van het Bejaardencentrum „De Haven" kennis van het plotseling overlijden van de Heer B. Hartog Wzn. die vanaf de oprichting de Stichting gediend heeft als haar Voorzitter. Dankbaar gedenken wij het vele werk, dat hij voor de bejaarden heeft verricht. Trooste de Heere zijn vrouw en kinderen door de kracht van Zijn Woord en Geest. Bunschoten, 16 november 1975 Op de ree 161. Bestuur en Directie voornoemd, K. Huijgen. 2e Voorzitter. W. Bosch, Secretaris. G. van Veen, Directeur. Heden is vredig in haar Heer ontslapen onze lieve Moeder, Grootmoeder en Overgroot moeder Arendina Johanna van de Vegte weduwe van Frederik Kaarsemaker ln de ouderdom van 85 jaar. Sittard: E. M. Kaarsemaker-Verheus Haren (Gr.): H. Hoekstra-Kaarsemaker Drayton-Valley (Canada): F. Kaarsemaker A. Kaarsemaker-Spaans Venray: H. Kaarsemaker H. M. Kaarsemaker-Schouten Groesbeek: A. J. Kaarsemaker D. Kaarsemaker-Boer Amerongen, 18 november 1975. „De Ridderhof", De Postmeester 1. Correspondentieadres Beethovenstraat 5, Groesbeek. De begrafenis zal plaatshebben te Amerongen op de Nieuwe Algemene Begraafplaats, zater dag 22 november a.s. om 12.00 uur. Hieraan voorafgaande zal om 11.00 uur een rouwdienst gehouden worden in de aula van „De Ridderhof". Gelegenheid tot condoleren na afloop van de plechtigheid in de aula van de begraafplaats. Uit onze familiekring heeft God tot Zich ge nomen onze Zuster en Tante, Geertruida Torenbeek geboren Bruininks, weduwe van Reinder Torenbeek, op de leeftijd van 74 jaar. Openb. 21 3 en 4. Rotterdam: A. M. Bruininks Heemstede: J. de Ruig-Bruininks Zeist: M. Sizoo-Bruininks P. J. Sizoo Rotterdam: M. C. Steenbergen- Bruin inks Chr. Steenbergen Neven en nichten 18 november 1975. Vertrouwende op de beloften, die ons geschon ken zijn, is in zijn Heer en Heiland ontslapen onze geliefde Broer, Zwager en Oom Johannes Cornelis Hoogerheide weduwnaar van Jannigjen Wildeman op de leeftijd van 67 jaar. 1 Johannes 5 vers 1-5 A. M. Hoogerheide F. Hoogerheide-Tieman B. Wildeman A. Wildeman-Verhoeff M. Wildeman-Borstlap J. C. Wildeman H. G. Wildeman-Bijl A. F. C. Wildeman-Verheijden J. M. Wijbrands-Wildeman J. Wildeman J. Wildeman-van Reeven L. Wildeman J. K. Wildeman-Eijkelenboom Neven en nichten Rotterdam, 17 november 1975. Mozartlaan 145. Corespondentie-adres A. M. Hoogerheide, Wilgenlei 502, Rotterdam-3012. Geen bloemen Geen toespraken Gelegenheid tot condoleren: donderdagavond van 19.30 tot 20.30 uur en na de begrafenis in de aula op de begraafplaats. De begrafenis is bepaald op vrijdag 21 novem ber op de algemene begraafplaats „Crooswijk". Aankomst in de kapel om 13.30 uur. Het is ons een droeve plicht u in kennis te stellen van het overlijden van onze President- Commissaris en Oud-Directeur de Heer J. C. Hoogerheide Wij verliezen in hem een stuwende kracht die mede door zijn verbondenheid aan mens en bedrijf ons ten vorbeeld was. Commissaris, Directie en Medewerkers van: N.V. Electro Technisch Installatiebedrijf en Handelsbureau v.h. P. Batenburg, Electro Technisch Installatiebedrijf Batenburg B.V., Ingenieursbureau J. H. Dorman B.V., B.V. Ingenieursbureau voor Elektrotechniek Ir. I. Hartogs e.i.. Batenburg Schakelpanelen en Plaatverwerking B.V. Rotterdam, 17 november 1975. Geen bloemen Geen toespraken De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 21 november 1975 om 13.30 uur op de Algemene Begraafplaats Crooswijk. „Ik ben de opstanding en het leven; wie in Mij gelooft, zal leven, ook al is hij gestorven, en een ieder, die leeft en in Mij gelooft, zal in eeuwigheid niet sterven." Johannes 11. Nog treurende over het verlies van zijn vrouw, nam de Here tot Zich, onze geliefde Vriend Johannes Cornelis Hoogerheide Ede: Fam. Börgerling-Abbink Leiden: Fam. Brouwer-Abbink Rotterdam Fam. Drost Rotterdam: Fam. van Gemeren Barendrecht: Fam. Harthoorn Barendrecht: Fam. Kats Oosterhout: Mej. Nahuijzen Rosmalen: Fam. Nugteren Rotterdam: Fam. Prud'Homme van Reine Barendrecht: Fam. Slaa Rotterdam: Fam. van Spronsen Rotterdam: Fam. Visser Made: Fam. Wilschut Gouda: Fam. Zwart Na een moedig gedragen ziekte is, voor ons zeer onverwacht, heengegaan mijn lieve dappere Vrouw, onze geliefde Moeder en Oma Jansje van Brenk-van Wijngaarden Ze is 59 jaar geworden.. „Op Uw heil wacht ik Heer" HeemskerkG. W. van Brenk Beverwijk: Gerrit en Gea Marjan, Mark Heemskerk: Adriaan Heerhugowaard: Willy en Eric Stephan Amsterdam: Theo Vreeswijk: Hans en Nelie Heemskerk: Chris Jan Willem Heemskerk (post Beverwijk) 16 nov. 1975 Italiëlaan 94 De rouwdienst, die geleid zal worden door de Weleerw. Heer Ds. IJkel, Gereformeerd Pre dikant te Beverwijk-Heemskerk zal D.V. plaats hebben op woensdag 19 november a.s. om 14.00 uur in de Ned. Herv. Kerk te Heems kerk; gevolgd door de begrafenis op het kerkhof aldaar. Na een langdurige ziekte heeft de Here tot Zich genomen mijn lieve Man en onze zorg zame Vader Jacob van Dam op de leeftijd van 35 jaar. „Hij is verlost, God heeft hem welgedaan." E. W. van Dam-Knoesler Paul Marianne Emma Eric Matthijs Hengelo (Ov.). 17 november 1975. Brederostraat 91. De rouwdienst zal worden gehouden vrijdag, 21 november des namidags 1 uur in de aula van de Algemene Begraafplaat. Oldenzaalse- straat te Hengelo (Ov waarna de teraarde bestelling zal p'aatshebben. Aan hen, die de overledene de laatste eer wen sen te bewijzen, wordt verzocht om 12.50 uur in bovengenoemde aula aanwezig te zijn. Gelegenheid tot condoleren donderdagavond van 5.45-6.15 uur ln het Mortuarium van het R.K. Ziekenhuis, ingang Kortenaerstraat. Geen bloemen. In diepe verslagenheid vernamen wij het be richt dat onze Leerlinge en Klasgenote Aducta Hemme ten gevolge van een verkeersongeval om het leven is gekomen. Ons meeleven gaat uit naar de ouders die wij in onze voorbede zullen gedenken. Namens allen die aan het Ubbo Emmius Lyceum ver bonden zijn in het bijzon der klas IC D. Algera. rector. Stadskanaal, 17 november 1975. Op zijn tijd nam de Heere tot Zich, mijn ge liefde Man, onze lieve zorgzame Vader, Groot- en Overgrootvader Marius van den Heuvel echtgenoot van J. van Wijk, eerder weduwnaar van J. Jansen, op de gezegende leeftijd van ruim 80 jaar. en Hij zal alle tranen van hun ogen afwissen en de dood zal niet meer zijn. Zie, Ik maak alle dingen nieuw". (Openb. 21:4 en 5). Nieuw-Vennep: J. v. d. Heuvel-van Wijk Gorinchem: G. G. van Loon-van Wijk G. C. van Loon Rozenburg (H'meer)C. C. v. d. Heuvel G. B. v. d. Heuvel-Splinter Abbenes: H. J. Verkuyl G. Verkuyl-Verhoeff Aalsmeer: P. Verkuyl W. Verkuyl-van Andel Hayward (Cal. U.S.A.)Chr. v. d. Heuvel E. v. d. Heuvel-Bouwman Rozenburg (H'meer)M. J. v. d. Heuvel J. v. d. Heuvel van Haeringen Rozenburg (H'meer): Joh. v. d. Heuvel A. F. v. d. Heuvel- Meulenberg Aalsmeer: A. M. v. d. Heuvel H. Gregorshöfer Hoofddorp: J. v. d Heuvel-v. d. Heuvel D. v. d. Heuvel Klein- en achterkleinkinderen. Nieuw-Vennep, 18 november 1975. Eugenie Prévinaireweg 1. Gelegenheid tot condoleren aan huis en na afloop van de begrafenis in „De Rank". De rouwdienst wordt gehouden D.V. zaterdag 22 november om 1.30 uur in de Ger. Kerk, waarna om 2.30 uur de teraardebestelling zal plaatsvinden op de Algemene begraafplaats te Nieuw-Vennep. Heden mocht onze geliefde Broer, Zwager en Oom, Marius van den Heuvel zijn geest toevertrouwen aan zijn Heer en Heiland. Na een gelukkig en gezegend leven is hij in geslapen op 81-jarige leeftijd. Nieuw-Vennep: A. W. van Woudenberg- van den Heuvel Leiden: P. van den Heuvel- Verkuyl Sommelsdijk: G. van den Heuvel- Verweij Ooltgensplaat: N. van den Heuvel van Kempen Amsterdam: M. M. Verkuyl- van den Heuvel J. Verkuyl Neven en nichten 18 november 1975. Na veel lijden is heden van ons heengegaan onze beste Zwager Marius van den Heuvel Johannes 14 2 „In het huis mijns Vaders zijn vele woningen, anders zou Ik het u gezegd hebben." Haarlem: G. M. Jansen-Eversen Amsterdam: J. Kamper-Jansen A. Jansen L. W. Jansen-de Vries Diemen: M. M. Breukelaar A. H. B. Breukelaar Nieuw-Vennep, 18 november 1975. „Maar de goedertierenheid des Heeren is van eeuwigheid en tot eeuwigheid over degenen die hem vrezen.' Psalm 103 17 A Tot ons groot verdriet nam de Heere heden uit ons midden weg mijn innig geliefde Man, onze lieve en zorgzame Vader en Grootvader Catharinus Jonkers op de leeftijd van 72 jaar. Wij zijn dankbaar voor alles wat hij voor ons betekend heeft. Gameren: Jonkers-Jonkers Houten: G A. Jonkers G. J. Jonkers-van Keulen Gameren: J. Jonkers J. Jonkers-van Anrooij Bruchem: M. Bragt-Jonkers P. Bragt Gameren: Jonkers Gameren: Bertha van der Werken Gameren. 18 november 1975. Peperstraat 29. Verzoeke geen bloemen en toespraken. De teraardebestelling zal D.V. plaatsvinden op zaterdag 22 november a.s. op de Algemene Be graafplaats te Gameren. Vooraf zal een rouw dienst worden gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Gameren om 1 uur des nam. Gelegenheid tot condoleren 's avonds na 7 uur. Met grote verslagenheid ontvingen wij het be richt van het overlijden van de heer Henk Herzog Oud-Stadsbeiaardier van 's-Gravenhage. Als mede-oprichter en enthousiast lid van de Haagse Beiaardcommissie, zullen wij hem blijvend missen. Namens de Haagse Beiaardcommissie L. W. Boogert, voorzitter H. B. van der Weel, secretaresse 's-Gravenhage. 17 november 1975. „Eenmaal zie ik al uw luister, als ik in uw hemel kom." In Jezus ontslapen onze geliefde Zwager en Oom Pouwel Keizer geliefde echtgenoot van J. de Roo Dedemsvaart: G. Vrieling-de Roo G. J. Vrieling Hoogeveen: H. van Mulligen-de Roo Leiden: W. Bordewijk-de Roo J. L. Bordewijk Canada: G. Moesker-van Mulligen L. Moesker Hardenbex-g: J. W. de Roo B. de Roo-van der Sluis neven en nichen Ruinerwold, 18 november 1975. Na een geduldig gedragen lijden is naar de hemel gegaan onze lieve Dochter en Zuster, Sybrigje Klazina Botma op de leeftijd van 51 jaar. Dokkum: S. Botma-Dijkstra Naarden: Y. Botma D. Botma-Middendorp Eefde: K. Botma H. Botma-Evink Assen: r. Woltmeijer-Botma M. Woltmeijer Dokkum: W. van der Kooi-Botma A. van der Kooi Berkum: F. Goos-Botma L. Goos Putten: M. Botma H. Botma-Witteveen 's-Gravenhage, 16 november 1975. Robertaland 38. Condoleance-adres Serviceflat 89, Dongeraheem, Dokkum. De overledene is opgebaard in het rouwcen- trum, Van Diemenstraat 167 te 's-Graven hage. Bezoek van 57 uur. De teraardebestelling zal plaats vinden don derdag 20 november te 11.45 uur op de be graafplaats „Nieuw Eykenduynen" aan de Kamperfoeliestraat 2 A te 's-Gravenhage. Vertrek vanaf het rouwcentrum te 11.15 uur. Na de teraardebestelling gelegenheid tot con doleren in bovengenoemd rouwcentrum. :da Heden nam God tot Zich Mevrouw G. A. de Koning-Boonstoppe I eerder weduwe van C. E. Geski Wij denken met waardering terug aan die haar tijdens haar leven nog steeds familie Geskus bond. Namens de famill C. R. Geskus-Stof Sassenhelm: Nunspeet: L. Geskus Putten: B. G. Geskus Ede, 18 november 1975. In Jezus onitslapen onze lieve Man, zorgzame Vader en Opa Pouwel Keizer „Here, bij U schuil ük." Zwolle: Jans en Wieb Keizer Jannet, Paulien, Margon en Christian Hoogeveen: Arend en Marchlen ten Oever Mirjam en Judith Ruinerwold, Havelterweg SI Liever geen bloemen. De rouwdienst is bepaald op zaterdag 22 november a.s. 's middags om 10.00 uur in de Gereformeerde kerk te Berghuizen, Rui nerwold waarna de begra fenis zal plaatsvinden. elle ere: nle h< wij Het hartelijke wij mochten onjng het overlijden v; nt- Moeder. Schooi Grootmoeder pit: Harmj fe Post-Wiess e er 1 v i* nbdig, Getroffen door uw grote belangstelling blijken van medeleven ons betoond na wacht overlijden van mijn lieve Vri( Zuster, onze Schoonzuster en Tante Meta Klaassen willen wij u allen hartelijk danken. D. J fam. Voorthuizen, november 1975 (AA- bi Voor uw bewijs van deelneming ons betxltJ overlijden van mijn Man, onze Vader en»1110 Jan Meyerink betuigen wij u onze hartelijke dank. Uit aller naamfne J. Meijerink-S Amsterdam, november 1975 Huize „De Kimme", Beemsterstraat 546. Bon voor inlichtingen Naam:» Adres: Plaats:» CM.V.- Antwoordnr.1096 Utrecht. Mevr. O. D.-B. te V. "Onze kleine Karei wilde van het kinderwagenonderstel een skelter maken. Daar vond Ik 'm te mooi voor, de kinderwagen. Om kort te gaan, ik plaatste een advertentie in zo'n rubriek van de krant. Nog dezelfde avond kwamen ze de kinderwagen ophalen. Ik kreeg er een mooi bedrag voor. En zodoende rijdt klein© Karei nu in oen echte trapskelter." Het dagblad Is uw_ waardevolste kontaktadres. VT De krant brengt Blauws, da's bekend. Wert' i inieuws. Plus al 't nieuws dat niet zo wereld schokkend is. Zoals: i vergadering van de gemeenteraad. Inbraak bij De Jong. En dat interesseert u tocb óók? val irb£ )aai De iacl :str au1 heb Van een verslaggever UTRECHT Het toenemend verkeer is een van de groots^1 van de natuur op de Veluwe en dat is mogelijk geworden van veel verharde wegen en door het onbeperkt toelati motoriseerd verkeer op veel onverharde wegen. Dit zei ing. C. Stork van dé provinciale planologische diei land en voorzitter van de werkgroep zandwegen Veli ANWB-recreatiestudiedag, die gisteren in Utrecht gehoudp. reel Wegen die vroeger vooral dienden voor bosontsluiting worden nu steeds intensiever gebruikt voor het recrea- tieverkeer. Als er geen maatregelen genomen worden dreigt veel op de Veluwe verloren te gaan, zei ing. Stork. Het hoofd.van het bureau planolo gische aangelegenheden van de re creatiegemeenschap Veluwe, de heer M. M. van Bentem, zei dat een onder zoek heeft aangetoond dat er vooral behoefte aan fietsmogelijkheden be staat binnen een straal van vijf kilo meter om de woonplaats. Ook is ge bleken dat ruim 53 procent van de bevolking in de vrije tijd fietst, en van die fietsers is het 58 procent te doen om het fietsen zelf (de anderen gebruiken de fiets als middel om het recreatie-doel te bereiken). Bij het ontwikkelen van mogelijkheden voor het recreatieve fietsen bromfiets beperkingen den opgelegd, aldus de h« tem. Parken Dr. G. J. Saaltink, direct J rijksinstituut voor natui Leersum, noemde het i 0] ernst te maken met he van grote en voldoende a a nabijheid van de steden belang is een onderzoek n die bezoekers aan dergeljn I stellen. Volgens ir. H. I Grontmij moet een analen, worden van de manier recreatieverkeer van de gen gebruik maakt, zoda ïlaa kan worden welke maatri ■nx. zijn. ebie elij] tags b< voo: Wi eroi Van een onzer verslaggevers EINDHOVEN/DEN HAAG Alle leden van de Tweitrek van Li dat hebben een lijst met adhesiebetuigingen ontvangen voor h staan van de toneelgroepen Proloog, GL-Twee en de Nieuwi De adhesiebetuigingen zijn verzameld door het landelijk c politieke vorming en actie, nadat het een verklaring had roi irscl waarin wordt gepleit voor het behoud van het vorminj Nederland. De krant brengt m uitgebreid op de hoogte van hei wereldgebeuren. En helpt u voor *t zelfde geld aan een nieuwe auto, een prima restaurant of een tweedehands fiets. Ziet u nou wel dat u 'm niet missen kunt? Het beleid van minister Van Doorn van CRM wordt daarin op de korrel genomen. Er wordt vooral scherpe kritiek geleverd op de bezxiinigingen op de subsidies aan Proloog, GL- Twee en Nieuwe Komedie met onge veer 1,2 miljoen gulden (dertig pro cent van het hxxidig* uitgavenni veau). De verklaring werd omstreeks 5 no vember toegestuurd aan ongeveer vijfhonderd organisaties en instan ties ter ondertekening. Er kwamen ongeveer zeventig handtekeningen binnen van onder meer: PSP-gewest Amsterdam. Socialisties Onderwijs Front, het Kultureel Front., Bond raad Vrije Universiteit, Shaffyteater, voor Dienstplichtigen' studenten-, VVDM, Wereldwinkel Eindhoven, Katholieke Jeugdraad voor Neder land, Joris Ivens en tal van theater groepen. Volgens het comité hadden een aan tal organisaties die positief staan tegenover het streven van het comi té. nog geen tijd om adhesie te be tuigen, omdat de zaak nog in hun besturen moesten worden besproken. In de verklaring wordt het beleid van de minister afgewezen, omdat lind ram I dit het vormingstoneel bxiiten de regio's te kome vrijheid van het publiek en groepen als Proloog ec Nieuwe Komedine de ka hun 'aansprekend toneel brengen. Het landelijke politieke vorming en act gericht door de kuns an" groep ANOUK van het N kkir. uitgebreid met leden uitade tigtal toneelgezelschapp geli; blieksgroepen. 19 Volgens een woordvoer< van comité is de doelstellii n 1 voeren tegen het subsidiHger minister Van Doorn, t< en r vormingstoneel veilig ar Achter deze doelstelling theatergroepen van die d neel een bijdrage willen de 'hervorming zowel al cale verandering' van ving. In het Kultureel Ff j™0 de groepen, die de ver 1 dertekenden is thans e< gaande over met welk< 'strijdcultuur' de bevolkif an den bereikt en hoe het en bij het grote publiek tyeed gebracht. bg - al oerii

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 10