het onderwijs vraagt C SECRETARIS (VR/NI Christelijke Scholengemeenschap "Pascal' DOCENT(E) BIOLOGIE LEERGANGEN HOOFD Gemeente 's-Gravenhagc DOCENTEN: 3 vormingsleiders/ sters NATUURKUNDE Coördinatiegroep Landelijk Experimenteer- Plan Middenschool SECRETARIS (M/V) ZATERDAG 15 NOVEMBER 1975 TROUW/KWARTET RC voor gymnasium, atheneum, havo en mavo, Schipluidenlaan 12/Jan Tooropstraat 13. Gevraagd voor zo spoedig mogelijk in verband mef ver vanging wegens ziekte een tijdelijke voor 26 uren of minder. Van sollicitaten verwachten wij, dat zij bereid zijn om samen met collega's en leerlingen te trachten gestalte te geven aan het christelijke karakter van onze scholengemeenschap. Sollicitaties te richten aan de rector, de heer drs. K. de Jong, tel. 020—15 34 09 (school) of 020—79 63 26 (thuis), die ook gaarne alle inlichtingen verstrekt. Op initiatief van het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen zal in 1976 begonnen worden met een landelijke bijscholing schoolleiders VO. Deze bijscholing zal plaatsvinden onder het bevoegd gezag van de Gelder se leergangen. Doelstelling van deze aktiviteit is: het ontwikkelen van de noodzakelijke kennis, inzichten, houdingen en vaardigheden die vereist zijn om de rol van schoolleider als leider van een edukatieve organisatie optimaal te ver vullen. Voorde uitvoering van dit bijscholingsprogramma worden twee teams ge vormd onder leiding van een coördinator. De samenstelling van elk team, moet afgestemd zijn op de basiscomponenten van het bijscholingspro gramma (onderwijs, organisatorisch, agogtsch). Bij de COORDINATOR wordt gedacht aan: bereidheid en vermogen om in multidisciplinair verband te werken en aldus leiding te geven aan bovengenoemde teams; interesse in de basiscomponenten van het programma (zie boven) die niet tot zijn specifieke vakgebied behoren; kennis van managementontwikkeling; kennis van en ervaring met het huidige voortgezet onderwijs en de problemen die zich daar voordoen; goede kontaktuele eigenschappen. Voorde LEDEN van het TEAM CURSUSLEIDERS kan men aan de vol gende kwalificaties denken: onderwijskundige, organisatiekundige of agogische bekwaamhe den op akademisch of gelijkwaardig niveau; bereidheid en vermogen om in multidisciplinair verband te werken; interesse in de basiscomponenten van het programma (zie boven) die niet tot zijn specifieke vakgebied behoren; ervaring met management-training in school-, bedrijfs- of andere organisaties; goede kontaktuele eigenschappen; vermogen leerprocessen te initiëren en begeleiden. Salariëring: de coördinator zal worden ingepast als hoofddocent bij de Nieuwe leraren opleiding met als maximum schaal 150 B.B.B.R.A. De teamleden zullen worden ingepast als docent bij die opleiding met als maximum schaal 148 B.B.B.R.A. (uitloop tot 149 is mogelijk). Voor inlichtingen wende men zich tot de voorzitter van de programma commissie, dr. J.H.G.I. Giesbers, Erasmuslaan 40, Nijmegen, 080- 51.25.02 (privé: 22.22.62). Geïnteresseerden wordt verzocht binnen veertien dagen na het verschijnen van deze advertentie te solliciteren bij het bestuur van de Stichting Gelderse Leergangen, Bothaplein 1, Arnhem. Burgemeester en Wethouders roepen sollicitanten op naar de betrekking van van de openbare school voor gewoon lager onderwijs VAN OSTADESTRAAT 251 (638 leerlingen), welke per 1 januari 1976 vacant zal komen. Gemeentelijke verplaatsingskostenregeling van toepassing. Nadere inlichtingen kunnen desgewenst worden verkregen bij de gemeentelijke inspectie van het Onderwijs, Java- straat 24. telefoon 070-624121, toestel 2588. Gegadigden dienen hun sollicitatie binnen 14 dagen na het verschijnen van deze oproep aan Burgemeester en Wethouders in te zenden. Een sollicitatieformulier kan worden aangevraagd bij de afdeling Onderwijs der gemeentesecretarie. Burgemees- 97a ter De Monchyplein 9. kamer 3343. telefoon 070 - 624121. - toestel 2545. TERNEUZEN ZELDENRUSTCOLLEGE Alg. Chr. Scholengemeenschap voor VWO, HAVO en MAVO Wegens uitbreiding gevraagd per 1 augustus 1976 Nederlands Duits Aardrijkskunde Maatschappijleer Economie Econ. Wetenschappen Muziek Handvaardigheid Lich.Oefening 12 uur 1e of 2e graad 15 uur 1e of 2e graad 26 uur 1e of 2e graad 10 uur 1e graad 16 uur 1e graad 3 uur 1e graad 9 uur 1e of 2e graad ±-20 uvjt 1e of 2e graad 26 uur 1e graad Het Zeldenrustcollege is een scholengemeen schap, waarin Katholieken en Protestanten sa menwerken. Van sollicitanten wordt verwacht dat zij van harte bereid zijn deze samenwerking gestalte te geven. Schriftelijke sollicitaties, met opgave van o.a. godsdienst en referenties, te richten aan de rek- tor, p/a Mozarthof 17, Terneuzen, tel. 01150-40 29 of 66 10. Numansdorp - Rehobothschool voor C.N.S. Gevraagd voor direct: een onderwijzer(es) Keuze klas mogelijk Positief Christelijk Fijne werksfeer Inlichtingen bij: J. Hartman (h.d.s.) Bernhardstraat 54 Tel. 01865 -1309 (privé) 1514 (school). Stichting Prot. Chr. Vormingscentra 's-Gravenhage e.o. Laakkade 402 te Den Haag vraagt zo spoedig mogelijk die: een positieve instelling hebben t.o.v. wer kende jeugd overtuigd is van de zin van christelijk vor mingswerk kan werken in teamverband in het bezit is van één van de navolgende di ploma's of acten: acte voll. bev. onderwijzer, diploma sociale academie. N-acte, CIOS met onderwijsbevoegdheid, mikojel acte liefst met specialisatie handenarbeid Sollicitanten dienen bereid te zijn zich te onder werpen aan een psychologisch onderzoek. Inlichtingen bij de directeur J.J.B. de Graaf, tel. 070- 90 97 24 Sollicitaties te richten aan het Bestuur van de Stichting, binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad. Vriezenveen IMMANUËL SCHOOL de Leeuwerik 1 Het bestuur van bovengenoemde school vraagt per 1 januari 1976 of z.s.m. daarna een onderwijzer(es) voor klas 5 Van Pos. Chr. beginselen Volledige bevoegdheid. Nieuwe School Jonge Collega's Moderne leermiddelen. Voor woning kan worden gezorgd. Inlichtingen bij en sollicitaties aan L. Fortuin, Schout Dpddestraat 18, Vriezenveen, tel. 05499-2114. DELFZIJL FIVELCOLLEGE Scholengemeenschap voor v.w.o. en h.a.v.o. op christelijke grondslag vraagt per 1 februari 1976 of zo spoedig moge lijk daarna DOCENT(E) in een volledige weektaak van 20 uur natuurkunde en 6 uur wiskunde Van sollicitanten wordt verwacht dat zij uit overtuiging kiezen voor het christelijk onder wijs. Een eengezinswoning staat klaar. Brieven met uitgebreide informatie te richten aan de rector Drs. P. Lub, Zwet 11, Delfzijl, tel. 05960-1 41 50. PRINSES BEATRIX- SCHOOL CHRISTELIJKE BASISSCHOOL NOORDERHAVENKADE93-ROTTERDAM-BLIJ DORP. Het Bestuur vraagt BEVOEGDE ROTTERDAM-PERNIS Aan de Dr. De Visserschopl voor basisonderwijs wordt gevraagd een Onderwijzeres De betrekking is tijdelijk (artikel 100) tot 1 augustus 1976 en wordt dan steeds met een jaar verlengd, buitengewone omstandigheden daargelaten. Schriftelijke of telefonische sollicitaties aan: A. Boer, schoolleider. Burg. van Esstraat 105, Pernis telefoon 010-381553. VAKLEERKRACHTEN voor: HANDWERKEN (N.s.) HANDENARBEID GYMNASTIEK Aantal uren nader overeen te komen. Inlichtingen: M.Cok, schoolleider, tel. 010-24.33.32. Brieven aan het adres der school. De Stichting Advies- en Begeleidings Centrum voor het Onderwijs in Amsterdam vraagt mannelijke of vrouwelijke gegadigden voor de volgende functies in interdisciplinair verband. a twee onderwijskundigen voor resp. de wijkteams Oost en Pijp-Jordaan. werkend t b v kleuter- en basisscholen in oudere buurten Deze teamleden zullen didactische en organisatorische steun verlenen bij invoering en uitbouw van nieuwere werkwijzen op school- en klasniveau. Daarnaast behoort het activeren van buurtinitiatieven tot hun taak. Toelichting van pro gramma's en hulp bij het opzetten van projecten maken deel uit van het werk, evenals onderzoek, advisering en hulpverlening ten behoeve van leerlingen, die in didactisch opzicht extra aandacht nodig hebben. Vereist: Voltooide academische studie opvoedkunde/onderwijskunde, dan wel voltooide studie m.o.-A of m.o.-B pedagogiek. Gewenst: Onderwijservaring. Inlichtingen: Voor wijkteam Oost bij mevr. M. van Erp, tel. 020 - 93 50 34; voor wijkteam Pijp-Jordaan bij mevr. C. Gijse. tel. 020 - 76 13 33, tst. 247. b pedagogisch-didactisch medewerker voor het rayonteam Sloterplas Noord. Het werkgebied omvat de stadsdelen Bos en Lommer, Geuzenveld, Slotermeer en een deel van Overtoomse Veld. Deze medewerker zal. mede naar aanleiding van vragen uit de scholen, een bijdrage leveren bij invoering en uitbouw van nieuwere werkwijzen op school- en klasniveau. Verwacht wordt speciale belangstelling voor vraagstukken rond de integratie van kleuter en basisonderwijs, alsmede voor de begeleiding van een 20-tal z.g. stimuleringsscholen. Het opstellen en begeleiden van behandelingsplannen bij individuele leerproblemen zal eveneens tot het takenpakket behoren. Vereist: Voltooide academische studie opvoedkunde/onderwijskunde, dan wel voltooide studie m.o.-A of m.o.-B pedagogiek. Gewenst: Onderwijservaring. Inlichtingen: De heer C. M. van der Werff, tel. 020 - 11 60 97. c (ortho)pedagoog voor het rayonteam Sloterplas Zuid. Het werkgebied omvat de stadsdelen Osdorp, Slotervaart en een deel van Overtoomse Veld. In dit team ligt op het moment de nadruk op individueel gericht onderzoek. Daarnaast zal. mede naar aanleiding van vragen uit de scholen, een bijdrage bij invoering en uitbouw van nieuwere werkwijzen op school- en klasniveau tot de taken gaan behoren. Vereist: Voltooide academische studie opvoedkunde/onderwijskunde. GewenstPsychodiagnostische aantekening. Inlichtingen: De heer K. Bordens. tel. 020 - 17 66 78. (Herplaatsing wegens misstelling) d school begeleider/onderwijskundige in het wijkteam Oost. Deze medewerker zal in het kader van de onderwijsvernieuwing in oudere wijken worden ingezet voor de algemene begeleiding van een aantal kleuter- en basisscholen. Verei_t: Voltooide academische studie pedagogiek of psychologie dan wel voltooide studie m.o.-A of m.o.-B pedagogiek. Gewenst: Onderwijservaring en/of ervaring in het begeleidingswerk. Inlichtingen: De heer L. H. Keizer, tel. 020 - 93 50 34. Salariëring naar opleiding en ervaring voor alle functies in de daartoe in aanmerking komende salarisschalen met als grenzen: f 2.659— - 7 3.660.— 7 2.829.— - f 3.929.—f 3.207.— - 74.633.— De rechtspositieregelingen vbn de gemeente Amsterdam zijn van overeenkomstige toepassing. Sollicitaties s v p. onder vermelding van nr. 218 en de betreffende letter binnen 14 dagen te richten aan de directie. Tolstraat 129, Amsterdam. De coördinatiegroep is samengesteld uit afgevaardigden van de experimenterende scholen in het kader van het innovatieproces middenschool, alsmede van de Landelijke s Pedagogische Centra, de Stichting Leerplan Ontwikkeling en de Onderzoeksinstituten. De laatsten ondersteunen het innovatieproces door begeleiding, onderzoek, ontwik- keling en scholing. De taak van de coördinatiegroep zal bestaan uit coördinatie van de uitvoeringsactiviteitert van het Landelijk Experimenteerplan. Zij stemt het werk van de experimenterende scholen en de ondersteuningsactiviteiten, binnen het kader van het Landelijk Experimenteerplaan, op elkaar af. vraagt z.s.m. een ren vo Jver nk een tw< R Functie-inhoud: het leggen en onderhouden van contacten met de experimenterende scholen en de ondersteuningsinstanties; - het voorbereiden van de start van deelactiviteiten; - het verzorgen van een informatiestroom naar de belanghebbenden - het bijwonen van vergaderingen van diverse (deel-) groepen, waaron- grs" der die van het Dagelijks Bestuur van de C.L.E.P. - het schrijven van werknota's, verslagen, jaaroverzichten. idic er. Profielschets: Wij denken aan een-enthousiaste vrouw of man met een grote interesse voor de middenschoolontwikkelingen, die de relaties met en tussen de c i scholen en de ondersteuningsinstanties kan uitbouwen en onderhou- den. Naast organisatorische en administratieve kwaliteiten dient de se cretaris ook over redactionele vaardigheid te beschikker). Een academische of gelijkwaardige opleiding is vereist. Kennis van en ervaring met onderwijsvernieuwing strekt tot aanbeve-;t01 ling. Standplaats: Zeist. Inlichtingen: Inschaling volgens rijksregeling met een min. van 72411.- tot een max van 74307.- per maand. De secretaris is rechtspositioneel onderf13" gebracht bij het Min. van O. en W. tnd tge Binnen 14 dagen aan de voordrachtscommissie van de C.L.E.P. p/i f di Postbus 178, Zeist. Telefonische inlichtingen w^fden zo nodig verstrekt door de heer H van Nunen, 04749-2088. Commissie modernisering leerplan werktuigbouwkunde p!e: me >rd tf Vi )A Mi boj De Minister van Onderwijs en Wetenschappen is voornemens binnenkort een Commissie Modernisering Leerplan Werktuigbouwkunde, w.o. motorvoertuigen techniek, (fijn-) mechanische techniek, installatietechniek en metaalkunde in te stellen, die tot taak zal hebben de longitudinale leerplanontwikkeling en -vernieuwing in genoemde vakgebieden in studie te nemen om hem van advies te dienen inzake: a. de leerplannen en eindexamen programma's werktuigbouwkunde, w.o. motorvoer tuigentecniek, (fijn-) mechanische techniek installatietechniek en metaalkunde, waar bij rekening wordt gehouden met de ontwikkeling die gaande is bij verwante vakge bieden; b. de ontwikkeling van middelen om het in de leerplannen aangegeven onderwijs te rea liseren en te toetsen, c. ontwikkeling en begeleiding van expertimenten en nascholingsaktiviteiten, waaronder L de oriëntatie van de in functie zijnde docenten, consulenten en praktijkopleiders mei betrekking tot de ontwikkeling van de methodiek en didaktiek in het onderwijs in ge noemde vakgebieden; d. mogelijkheden van integratie van delen van leerplannen voor genoemde vakgebieden, zowel onderling als met delen van leerplannen van andere vakken of vakgebieden. "Ife de Af: ipe an Bij deze commissie kan worden geplaatst een Zijn/haar taak zal o.m. bestaan uit: - het medewerken aan de onderwijskundige ontwikkeling van leerplannen; - het voorbereiden van adviezen en nota's: - het verzorgen van informatie over en het verwerken van binnenlandse en buitenland! documentatie; - het onderhouden van contacten met personen, organisaties en instellingen; - het organiseren van cursussen, vergaderingen en conferenties; - het voeren van het secretariaat. tre Gedacht wordt aan een functionaris, die inzicht heeft in de onderwijsproblematiek en ode t< de hoogte is van recente ontwikkelingen in de desbetreffende vakgebieden en beschik je over organisatorische capaciteiten en contactuele vaardigheden. Aanstelling zal geschieden in een volledige dagtaak. Salaris, afhankeljjk vai bevoegdheden en leeftijd, volgens rijksregeling van 73024.-- tot maximum 75484.-- pe Brj, maand. Standplaats Tilburg. aai Sollicitaties, vergezeld van een uitvoerig curriculum vitae, worden binnen 14 dagen ni hel verschijnen van dit blad ingewacht bij het Ministerie van Ondei^vijs en Wetenschappen rer Directie Onderwijsvernieuwing en Planning, Sumatrastraat 215 a te Den Haag, alwaa Q desgewenst ook inlichtingen over de funktie kunnen worden ingewonnen; telefoon 070-741670. Stichting voor de Leerplanontwikkeling (S.L.O.) !epi Het doel van de stichting omvat onder meer het (doen) ontwerpen van leerplanmodellei voor onderwijssectoren die niet tot het wetenschappelijk onderwijs behoren, alsmedt het adviseren van onderwijsorganisaties en -instellingen en van de ministers var nv Onderwijs en Wetenschappen en van Landbouw en Visserij over de organisatorische er financiële aspecten van de leerplanontwikkeling, over de ontworpen leerplanmodellei ljt en over aangelegenheden de produktie en distributie van leermiddelen betreffende. he Zijn taken'die in goed samenspel met de directeur moeten worden vervuld, bestaai voornamelijk uit: - leiding geven aan het team van wetenschappelijke medewerkers binnen de S.L.O. bevorderen van de coördinatie van werkzaamheden op het terrein van de leerplan ontwikkeling; - onderhouden van contacten met de onderwijsorganisaties en -instellingen en met instet He Voor haar bureau vraagt de stichting een onderwijskundige voor de functie van ADJUNCT-DIRECTEUR lingen voor leerplanontwikkeling, onderzoek van onderwijs en schoolbegeleiding alsmede van interne contacten binnen het bureau. ii Gedacht wordt aan een all-round onderwijskundige, met brede kennis van en ruime ervaring op het terrein van de Leerplanontwikkeling, die beschikt over leidinggevende nn< capaciteiten. Ervaring in het onderwijs strekt tot aanbeveling. als Aanstelling en bezoldiging vindt plaats volgens rijksregeling tot een maximum van iet 76.531.--per maand. tei (TO lijk Sollicitaties dienen binnen drie weken na het verschijnen van dit blad te word in gericht c aan de voorzitter van de Bestuursraad, prof. dr. A.M.P. Knoers, Postbus 270, Zeist- Ves Nadere inlich'ingen kunnen schriftelijk bij de voorzitter worden ingewonnen. Bij sollicitatie gelieve men een curriculum vitae en een opgave van referentie-adressen in te sluiten. Ook personen die op mogelijke kandidaten voor deze functie willen attenderen gelieven zich te wenden tot genoemde voorzitter. N t urt son n t de pd

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 12