Wettelijk kader nodig voor de bestrijding van rampen dichtbij loiusme 'Burgemeesterschap kan wel afgeschaft worden' Commentaar DSM-ramp doet vragen rijzen omsme Burgemeester van Goes Geen verandering weerrapporten wat doen we met moeder? geruild sleutelhanger beste beurt JENSDAG 12 NOVEMBER 1975 BINNENLAND TROUW/KWARTET 5 aanvaarding van de resolutie tegen zionisme door de Assemblee van Verenigde Naties is een zware in de eerste plaats natuurlijk jr Israël, maar evenzeer vopr de inigde Naties zelf. de resolutie op zichzelf onaan- Ibaar is, hebben wij in deze ko- al eerder uiteengezet. De bewe- van het zionisme kan nooit los jen worden van de lange geschiede- van afschuwelijk anti-semitisme. idien zijn er binnen het zionisme van verschillende opvattingen en iraties aan te wijzen. Een eenzijdi- veroordeling als nu van de VN is omen is daarom volstrekt verwer- c. is ook onmogelijk een uitspraak doen over zionisme, zonder iets r Israël te zeggen. Dat is ook je j aald niet de bedoeling geweest van 'indieners van de resolutie. Niet aanfceten mag worden dat de Arabi- wereld enkele maanden geleden stellig van plan was Israël uit de :erengemeenschap te stoten. Voor kwade plan bleek al spoedig geen M^rderheid te bestaan. Pas daarna is SAOEj idee ontwikkeld om binnen het van de VN het zionisme te 'foordelen. Langs deze omweg is de iAfE bische lobby er nu toch in ge- een keiharde uitspraak tegen ël aan de volkerenorganisatie te okken. vrede in het Midden-Oosten is mee geen stap dichterbij geko- Het is moeilijk voor te stellen - vredestichtende of matigende de VN nu nog kunnen spelen in gebied. Israël is de organisatie als bemid- r geheel ongeloofwaardig. Aan sraëlischë kant kan de anti-zionis- solutie alleen maar tot een ver ding van standpunt leiden, die een iraak naar een gematigder koers over de Palestijnen nog onwaar- nlijker maakt. De Palestijnen zelf al evenmin gebaat bij een ver- ng van standpunten, zij in de derde wereld veel ieke) steun vinden voor hun zaak. n zij al. Zij moeten echter probe- le publieke opinie in het westen rika en West-Europa) ervan te uigen dat zij een deel van het aan hun kant hebben. Daarvoor i dialoog nodig, zoals die nu lend tussen Europa en de Arabi- wereld op gang komt. Eenzijdige de meeste Europeanen en •ikanen onverteerbare resoluties, de Assemblee nu heeft aangeno- zullen die contacten veel schade En ook dat. is niet bevorderlijk de vrede in het Midden-Oosten. ss •ft ilg van pagina 1. een kerncentrale lm Zuid-Mri- PvdA verklaarde ronduit te- ie levering te zijn. De ARP de minister of hij de mening dat deze kerncentrale het e en dus de apartheidspolitiek lid-Afrika zal versterken. De actie is overigens verdeeld dit vraagstuk. De KVP deelde geen redenen te zien om de rvergunning te weigeren. Het Kamerlid Van Amelsfoort erop dat als Nederland die niet levert, een ander land wel doet. Hij vond het heilig om zelf de handen n te houden en anderen het te laten opknappen. rdA-fraetie had overwogen een tegen de levering van de rvaten in te- dienen maar dat tot .nu toe niet gedaan het risico dat die motie zou n verworpen. ïmer toonde zich ook bezorgd de situatie in hét gisteren ankelijk geworden Angola, drie bevrijdingsbewegingen macht strijden. Duidelijk- Jwerd gezocht over de betrek- aorri die ons land met Angola onderhouden. De PPR-leider i Gaay Fortman drong aan op initiatief om de gde Naties in Angola de zaak iden te laten nemen. Nu Por- dit land heeft verlaten moe- e VN er in. aldus de Gaay Het AR-Kamerlid Schol- roes van minister Van der initiatieven voor de handha- van de mensenrechten. Hij erop dat ondanks allerlei verklaringen er in 60 landen iteel martelingen voorkomen, ruisinga (CHU) wilde meer voor organisaties die gods-, i divervolging bestrijden. Vol- e o tem wordt in tal van landen dos! rspreiding en zelfs het bezit v ïn bijbel streng gestraft, lijkheid verlangde de Kamer eeOver een regeringsbeleid t.a.v. hoi dere eenwording van Europa, ils 1 mmige fracties bestaat de in- nlij dat de regering een verenigd rsa alleen maar wil als dit Eu- die socialistisch is. Van Mierlo vond dat er toch wel enige aan dat toekomstige Europa kijP mogen worden, zoals t.a.v. sed 'houding met de derde wereld, elde voor de bevolking.van de ese landen zich daarover te uitspreken. De Kamer gaf 'ul#m steun aan een VVD-motio tijd i de vorming van afzonderlij- jon »bs binnen de Europese Ge- chap werd veroordeeld. D>A-Utrecht ;rsf CHT Het verder gestalte en aan het landelijke CDA is een ite voorwaarde voor het voort- n? in van de christen-democati- l0bl samenwerking in Utrecht. Dat be het CDA in Utrecht geschre- an het bestuur van het lande- JDA. DORDRECHT De bestrijding van rampen valt onder de noe mer 'openbare orde en veilig heid'. Het daarvoor ter beschik king staande wettelijke instru mentarium schiet echter zeker wat de veiligheid betreft tekort Het is achtergebleven bij de mo derne industriële ontwikkelin gen die het leven er aanzienlijk gevaarlijker op hebben gemaakt Zo bestaat er geen enkel wets artikel dat een gemeente ver plicht een op de binnen haar grenzen bestaande risico's afge stemd rampenplan voorhanden te hebben. De trieste gebeurtenis bij DSM in Beek heeft ten aanzien van het functioneren van een rampenplan vragen doen rijzen. Kamerleden hebben het bestaan van een reëel plan in Zuid-Limburg in twijfel getrokken. Premier Den Uyl zei, dat er wel degelijk een rampenplan is en dat men ernaar gewerkt heeft ook. Coördinatie Maar misschien wordt er langs el kaar heen gepraat. Want er is ver schil tussen de aanpak van een bedrijfscalamiteiit en de bescher ming tegen de gevolgen daarvan van de in de omgeving wonende bevolking. In elk geval is duidelijk, dat er aan de coördinatie weliets heeft ont broken en st-ellig ook aan de infor matie van de bevolking van de zes in de buurt liggende gemeenten. Hopelijk zal minister De Gaay Fortman' in de rampzalige gebeur tenis in Peek aanleiding zien haast te maken met de aanpassing van de wetgeving die hij in zijn op 24 januari vsti dit jaar uitgebrachte nota 'hulpverlening bij ongevallen en rampen' in uitzicht heeft gesteld. In die nota komt hij tot de conclu sie dat hrt tijd wordt een wetsont werp aapliangig te maken, dat de bestrijding van calamiteiten en de hulpverlening aan en bescherming van de bevolking regelt, althans de criteria aangeeft wa&raan doeltref fende rampenplannen moeten vol doen. Andere omstandigheden Overzicht de brandweer. Niet alleen daaraan ontleent deze functionaris de eerste verantwoordelijkheid voor de vei ligheid in zijn gemeente. In de gemeentewet staat dat hij bij een ramp of bij gevaar voor het ont staan daarvan alle maatregelen kan nemen of bevelen kan geven die hij nodig oordeelt. De heer J. P. de Jong, hoofd van het bureau rampenbestrijding van Rotterdam, noemt dit een 'kapstok artikel' waaruit een burgemeester, die in zijn gemeente of in de om geving daarvan risico's herkent, de conclusie moet trekken dat het op stellen van een rampenplan en het creëren van een rampenbestrij dingsorganisatie noodzakelijk is. Het ministerie van binnenlandse zaken kan dat. gelet op de gemeen telijke autonomie, niet voorschrij ven. Het heeft er evenwel al ver schillende malen op aangedrongen dat de gemeenten zich elk naar hun eigen omstandigheden wapenen. Dat is geen eenvoudige zaak want de risicomogelijkheden verschillen. Geen enkele ramp is gelijk aan de andere en nergens zullen de om standigheden waaronder een zwaar ongeluk zich voltrekt gelijk zijn. Zon wet kan echter een codificatie zijn van de regelingen die de ge meenten alleen of groepsgewijze moeten treffen om hun taak ten aanzien van de veiligheid optimaal te kunnen vervullen. Hiermee wil niet gezegd zijn, dat er op het ogenblik sprake is van ver waarlozing van de factor veiligheid. De verantwoordelijkheid daarvoor wordt echter thans ontleend aan verschillende wetten die in feite alleen deelgebieden bestrijken. Dat is ten aanzien'van rampen zoals die zich tegenwoordig kunnen voor doen hoogst onbevredigend Gemeentewet De gemeentewet bijvoorbeeld bevat bepalingen over de organisatie van de brandweer, de brandweerwet re gelt het functioneren van deze door elke gemeente in stand te houden dienst. De bugemeester is behalve hoofd van de politie ook hoofd van Het ministerie heeft er geen zicht op of elke daarvoor in aanmerking komende gemeente die aanbeveling ook heeft gevolgd. En dat is op zichzelf al fout. Er moet namelijk een overzicht zijn van de mogelijk heden tot. coördinatie bij de be strijding van rampen. Evenals het opstellen van het rampenplan is ook dat echter nog een zaak van vrijblijvendheid Het is dringend nodig dat het in uitzicht gestelde wetsontwerp er zo spoedig mogelijk komt. Gelukkig lopen zowel het ministerie als be stuurlijke instanties in gebieden met een hoge risicofactor er al oo vooruit- In zijn nota stelt minister De Gaay Fortman dat de brandweer de kern van een rampenbestrijdingsorgani satie moet zijn. Dat is voor steden een gemakkelijker na tekomen voorwaarde dan voor kleine ge meenten zoals in Limburg of in de buurt van het industriegebied Moerdijk. Daarom wordt regionali satie van de brandweer of het vor men van brandweergemeenschap pen gestimuleerd en wordt er fi nanciële steun voor toegezegd. Zo'n samenbundeling van man kracht en materieel zal dan 'straks de harde kern gaan vormen van een door verschillende gemeenten gezamenlijk in- stand te houden rampenbestrijdingsorganisatie. Rotterdam heeft evenals meer grote en grotere steden een slagvaardig apparaat om bij calamiteiten ogen blikkelijk en straf gecoördineerd op te treden. Maar in het Rijnmondgebied is men eerst enkele maanden geleden op de gedachte gekomen een regio naal coördinatiecentrum te stich ten. Een ambtelijke werkgroep .is met de voorbereiding ervan bezig. Verschillende gemeenten in Rijn mond en het Waterweggebied heb ben een rampenplan, maar juist in de grootste samenballing van ge vaarlijke industrieën die het land kent. had men toch al eerder tot coördinatie moeten komen Voorschriften Wat een wettelijke regeling aan gaat. staan de grotere en grote bedrijven die door hun inrichting of door hun produktie aan gevaar blootstaan of gevaar kunnen ver oorzaken, een stap voor. Hun is namelijk voorgeschreven een zelfbeschermingsorganisatie in stand te houden, bemand door des kundige personeelsleden en voor zien van specifiek op de aard van een mogelijk ongeval gericht mate rieel. Zo'n organisatie die ook bij DSM doeltreffend is opgetreden, is bedoeld om de eerste klappen op te vangen en de ramp zoveel mogelijk hi te dammen. De plaats van de BB blijft bij de rampenbestrijding buiten beschou wing. In het kader van de civiele verdediging is deze niet zoals de brandweer parate maar te mobi liseren organisatie in eerste instan tie bedoeld om op te treden in oorlogstijd. Desondanks heeft men in Zuid-Limburg hulp aangeboden Men heeft er echter geen gebruik van gemaakt omdat de aanwezige parate middelen voldoende werden geacht. Is tot slot de burgemeester de voor de veiligheid eerst verant woordelijke man. als een ramp zich op het grondgebied van meer dan één gemeente voltrekt, neemt de commissaris van de Koningin de verantwoordelijkheid van hem over. In extreme gevallen volgt de mi nister van binnenlandse zaken res pectievelijk de regering. Van een verslaggever GOES De burge meester van Goes, nir. F. Huber, is ervoor het burgemeesterschap af te schaffen, wanneer men in ons land af zou willen van een be noemde burgemeester. 'Vooral in grotere ge meenten, waar het wethouderschap een volledige dagtaak is, zou het voorzitterschap van het college van b. en w. kunnen rouleren of door een van de wethouders voor vier jaar kunnen worden waargenomen. zoals nu in Zwitserland ge beurt'. schrijft de heer Huber in het laatste nummer van het Goe- se voorlichtingsblad 'Samenspel'. Volgens hem is de ma nier waarop tegen woordig met name in de grotere gemeenten de benoeming van burgemeesters tot stand komt (na een profielschets door de raad) anti-propaganda voor het stelsel van de benoemde burgemees ter. Geschikte kandi daten wachten zich er wel voor om te sollici teren. aldus mr. Hu ber. Van onze weerkundige medewerker Noordwesterstorm met kracht ne gen. Zware sneeuwverstuivingen, temperatuur -21 graden. Dit weer- rapport geeft aan hoe het weer gisteren op Nova Zembl-a was. Om precies te zijn in Mys Jelaniya op het uiterste noordpuntje. Deze boze bui van Koning Winter barstte los achter een ongewoon diepe depres sie die via Nova Zembla naar Noord-Siberië trok en daar het weerglas tot-965 millibar liet dalen. Bij zeer hoge druk (1040 millibar) boven de Botnische Golf is het gemakkelijk te begrijpen dat. er verder naar het oosten het een en ander werd losgemaakt. Op Frans Jozef land, nog wat noordelijker in de Poolzee gelegen, was het nog kouder: -25 graden om tien uur gistermorgen, maar de wind blies er minder hard. De drukstijging van 8 millibar in drie uur tijd mocht er zijn. In Noord-Rusland tot enkele hon derden kilometers ten westen van de Oeral was er sprake van een gevoelige kouinval. Zo meldde Vor kuta, dat wij gisteren nog noemden met -9 graden, een etmaal later -17 en dat bij straffe noordenwinden. Ook daar sneeuwstormen, veelal ma tig. Het ziet er naar uit. dat deze poolkou, evenals eerder deze herfst, weer in hoofdzaak over Siberië afstromen, vooral nu de luchtdruk in geheel Noordwest-Rusland uit- naar het zuiden of zuidoosten zal voerig stijgt en de zaak daar ge blokkeerd wordt. Gevaar voor onze omgeving - wij doelen op een fikse winterinval - is er alleen wanneer op een bepaald moment een koude put in de hogere niveaus via Skan- dinavië of Noordwest-Rusland naar midden-Europa, zou komen. We blijven wat dit betreft waakzaam. Vooral bij ons verandert er vrijwel niets. Over Noord-Polen trekt een Wcerrapporlen van gisteravond 7 uur. maximumtemperatuur en neerslag van 7-19 uur- Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Luchth. R'dam Twente Vlissingen Zd.-Limburg Aberdeen Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Kopenhagen Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm onbewolkt onbewolkt onbewolkt geheel bewolkt mist onbewolkt mist mist mist mist hall bewolkt onbewolkt geheel bewolkt zwaar bewolkt onbewolkt licht bewolkt zwaar bewolkt onbewolkt geheel bewolkt zwaar bewolkt licht bewolkt onbewolkt zwaar bewolkt zwaar bewolkt licht bewolkt onbewolkt zwaar bewolkt onbewolkt onbewolkt half bewolkt geheel bewolkt storing met wat regen in westelijke richting maar die is zwak en we verwachten dan ook dat het de komende dagen in elk geval over wegend droog blijft. Helaas is de mist sinds gisteren erg lastig. En dan volgens belofte nog even terug naar november 1965. Door de tran spor tkou uit het oosten kon er toen in het noorden en oosten worden geschaatst. Sneeuw verhoogde de wintersfeer en verlaagde de nacht- temperaturen. Eelde bracht het tot zes ijsdagen, een record sedert 1829. Op 24 november bracht een uitdiepende depressie dooi, uitlo pend op zware storm en extreem lage barometerstanden. De erop volgende winter als geheel was bij ons slechts 'vrij koud', maar in Noord-Skandinavië extreem koud, in Haparanda (Noord-Zweden) zelfs de koudste en strengste sedert 1860. Het is belangwekkend de ge middelde raaandtemperattiren even te bekijken: december -12.8, janua ri -19, februari -20,9 graad celsius. De ljsgrens reikte in de Oostzee nog zuidelijker dan in de strenge winter van 1963... onder redactie van loessmit Harriet Freezer sprak een goede kennis, die net weduwe was ge worden. 'Weet je', zei die vrouw, 'ik hoor de kinderen mekaar al opbellen begin december: Zèg, wat doen we met moeder met de feestdagen? Als ik haar nou de eerste kerstdag neem, neem jij haar dan de tweede.' Ze lachte er weemoedig bij. 'En ach, ze bedoe len het zo lief, dus ik doe het maar. Ze begrijpen niet dat ik het afschuwelijk vind als een hulpe loos oudje bestierd te worden, en zeker niet dat ik nog liever rustig thuis zou blijven. Dat vinden ze morbide. Trouwens, wie weet of de schoonzoons het zo fijn vinden om op hun vrije dagen een treu rende weduwe op hun dak te krijgen. En misschien willen mijn dochters ook liever een groot feest. Wie zal 't zeggen. Maar daar kan je niet over praten. Het hele familieleven is één brok misver standen'. Op zaterdagochtend J4 december verleden jaar vertelde Harriet Freezer dit voor de VARA-micro- foon en ze knoopte er een paar vragen aan vast: zijn kerst en oud en nieuw altijd en per sé een fa miliefeest, kun je daar niet onder- uit? Zit jp uit traditie bij elkaar, terwijl ieder voor zich net zo lief of veel liever op z'n eentje of met een paar goeie vrienden deze da gen vierde? Er kwamen heel wat reacties los. Als door een wesp gestoken ren de ik naar beneden en riep mijn man toe: radio aan, 't is voor ons!' schreef iemand naar Harriet Free zer. En veel luisteraars vonden wat zij zei 'iets voor ons'. Mensen, vrouwen vooral, die als een berg tegen de komende feestdagen op zagen: je draaft en doet. en wat heb je er zelf aan? Volwassen kinderen die in een eerlijke bui tegen vader en/of moeder hadden gezegd: we willen dit jaar eigen lijk graag met een paar goeie be- Het gebeurde heeft wel wat weg van het sprookje 'Wat vader doet. is altijd goed', van die boer die z'n paard voor een koe ruilt, de koe voor een schaap, en zb door gaat tot hij met een zak rotte appels thuiskomt, tot grote vreugde van zijn vrouw. Alleen: in dit geval heeft vader wel 'ge ruild', maar dan zonder dat hij het zelf wilde en vermoedelijk ook niet tot dolle blijdschap van zijn vrouw Het gaat over Oude Pekela's burgemeester Van der Ploeg die. verhaalt de Winschoter Courant, een poosie geleden na een be.snrekmg in Groningen zi.in voortreffelijke regenjas van de kapstok wilde halen. Maar de jas bleek verwisseld voor een minder goed exemplaar, maar nog wel draagbaar. zodat de burgemees ter 'm. wellicht wat morrend, maar aantrok. Daar deed hii het mee tot vorige week, toen hij op een bespreking in Den Haag was. Na de vergadering begaf hij zich naar een restaurant en daar na, jawel" ook deze jas was in tussen 'geruild', maar wel voor zo'n vod. dat niemand zich er met goed fatsoen in kon vertonen, laat staan een burgemeester. Die maakte dan ook. in tegenstelling tot de snrookjesvader, geen ge bruik van deze rotte appelen. Burgemeester Van der Ploeg heeft nog geen tijd gehad om een nieuwe regenjas te kopen, maar loopt nu in zijn winterjas, in de hoop dat die niet ook 'ge ruild' wordt. IIOOG WATER 13-a-'75 Vlissingen 9,40-22.21. Haringvlietsluizen 11.22-23.57 Rotterdam 0.01-12.18. Schevcmn- gen 10.57-23.32. Umulden 11.43-—. Den Hel der 213-14.22 Harlingen 4.38-17.05. Delfzyl 6.50-19 55. 1 af (J 2 d i frer Ondanks de economisch slechte tijden geven de Britten steeds meer geld voor goede doelen. Twee jaar geleden, zo is uitgere kend, hebben ze met z'n allen zelfs ruim vijftig procent liefda diger gedaan dan in 1971. Het geld dat in 1973 werd gegeven, was bij elkaar niet minder dan 2.1 miljard gulden, het meest voor godsdienstige doeleinden, vervol gens en flink deel voor volksge zondheid, en dan nog voor kunst en onderwijs. Particuliere gevers en liefdadige genootschappen na men ongeveer evenveel voor hun rekening: van allebei kwam er in dat jaar wel 775 miljoen gulden binnen. Via testamentaire be schikkingen kregen allerlei goede doelen zo'n 365 miljoen gulden en bedryven gaven ook nog eens 200 miljoen. Het enige waar de instel lingen die al dat geld kregen, zich zorgen over maken, is de belasting die ze er over moeten betalen. Die zou met het oog op de inflatie best lager mogen, vinden ze. kenden kerst vieren, komen jullie dan een andere keer en die beide feestdagen met enorme schuldgevoelens rondliepen. Moe ders, die vonden dat hun schoon dochter de kinderen te vrij op voedt. Ouderen, die tevergeefs op een uitnodiging hadden zitten wachten, en andere ouderen die heus geen gelegenheidsliefdoenerij nodig hadden. De hele zaak zette Harriet Free zer in een boekje, dat ze 'Wat doen we met moeder met de feestdagen?' noemde (uitgave Ar beiderspers, Amsterdam, 13,50). Het is een enig boekje geworden, omdat Harriet Freezer de lezer niet voor de voeten loopt met ge wichtigheden, maar de brieffrag menten zonder veel omhaal en met een paar pittige woorden aanreikt en op die manier veel meer vertelt en uitwerkt dan menig tobberig geschrift. Eigenlijk een ideaal sin terklaascadeau. Wie het wat erg nadrukkelijk vindt om juist dit boekje te geven (zou moeder er niks van denkenkan er nog een uitgaaf van de Arbeiderspers bij doen: de nieuwe Carmiggelt, die 'Slenteren' heet en ook f 13,50 kost. Of het nou direct mooi is moet iedereen maar voor zichzelf uit maken, maar apart is deze Engel se sleutelhanger in elk geval wel. Wie zich deze halsketting kan veroorloven moet zelfs steenrijk zijn, want het ding kost wel drie honderdduizend gulden. Dat ligt niet aan de eenvoudige Engelse sleutel of aan het leren koordje om de nek, maar aan de vijf ka raats diamant die in het sleute lende uiteinde gezet is. De man die dat bedacht heeft, Gilles Jone- mann uit het Franse Menherbes, heeft er zelfs een prijs mee ge wonnen. Voor de broodnodige va riatie kunnen in de verstelbare sleutel stenen van verschillende formaten worden gezet. Wie gewoon is aan het eind van elk jaar opslag te krijgen, gaat een spannende tijd tegemoet. In veel gevallen moet de chef beoor delen wie wel en wie niet voor een hoger salaris in aanmerking komen en degene die een beste beurt tegenover zo'n aan hoger hand rapporterende chef wil ma ken. moet daarom beslist de vol gende punten in acht nemen: Zodra de chef zelf plotseling 's morgens op tijd komt en je met een scheef oog aankijkt, heeft hij de beoordelingsformulieren ont vangen of komt hij terug van een late bruiloft. Dit is het ideale moment om enige koffiemunten in hem te investeren. Loopt de chef met zulke papieren rond in plaats van met het och tendblad, zet dan zijn stoel netjes •klaar en produceer enkele intel ligente vragen, waarvan je zeker weet dat hij het antwoord kent. Beaam al zijn stellingen en geef toe dat hij in zijn functie zo goed als onvervangbaar is. In deze periode komt de chef on getwijfeld met de vraag hoe het werk je bevalt. Het beste ant woord hierop is, dat je onder zijn bezielende leiding nauwelijks pro blemen kent, maar dat de post buitengewone lasten op je belas tingformulier steeds hoger wordt. Die tips heeft 'Wielewaal' gelezen in een Amerikaans tijdschrift en hij heeft ze dan ook schielijk in het personeelsblad 'Heemat'-He- den' aan zijn collega's doorgege ven. Er waren er nog meer, maar die heeft hij wijselijk voor zich zelf achtergehouden, want ook Wielewaal is zo'n personeelslid dat straks beoordeeld zal worden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 5