KRO herenigde een schoolklas uit 1925 blij met blik Radio- en televisieprogramma's Even puzzelen DCLLy VAN ARNHEM Omzien van 56-jarigen NOS ontslaat Marokkaanse presentator ^Mexican Scramble Meisje dat Herrema gijzelde is nu in hongerstaking Man uit Amersfoort verdacht van poging tot doden van baby WOENSDAG 12 NOVEMBER 1975 BINNENLAND - RADIO EN TV In 'Schoolklas 1925' geeft de KRO-televisie een tijdsbeeld wat het betekent vijftig jaar oud te zijn. Op de foto een groep heren, die in het geboortejaar van de KRO voor de eerste keer naar dé grote school ging, de St. Jorisschool te Amersfoort. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Om met een aardig voorbeeld te illustreren hoe lang nu wel een halve eeuw is zendt vanavond de gouden KRO een reünie uit van mensen die vijftig jaar geleden als jongetjes van zes of zeven jaar samen in de eerste klas van een school zaten. (Vijf voor tien, Nederland 2) Het was geen eenvoudige zaak een school te vinden die zo lang of langer bestaat en waarvan het oorspronkelijke gebouw nog wordt gebruikt en waar bovendien nog zoiets als een archief aanwezig is. dat kon worden gebruikt voor de opsporing van de jongens. Maar na veel zoeken kwamen regisseur Leo Akkermans en Bep de Vree- Van Berkum, belast met de pro- duktie en organisatie, terecht hij de fraters. Fraters blijken een talent te heb ben voor 'bewaren' was hun ver heugende ervaring. Zo ontdekten ze bij de fraters van Tilburg een museumpje met schoolartikelen. waarvan er in de documentaire een aantal te zien is. Via Tilburg en de fraters in Utrecht kwamen ze bij de Sint Jorisschool te Amersfoort. De onderwijzer van toen. frater Gerard Witte, bleek nog steeds in Amersfoort te wonen. Hij is nu zeventig Jaar oud. De leerlingen, die in 1925 zijn lokaal vulden, zijn inmiddels 56 en 57 jaar. Dankzij het feit, dat frater Witte al die jaren een boekje heeft bewaard met namen van de eer steklas-leerlingen van dat jaar en met zijn hulp konden alle 46 leer- Noortje van Oostveen naar 'Hier en Nu' Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Noortje van Oostveen zal met ingang van 1 januari de NCRV-radiorubriek De Kerk Vandaag verlaten. Ze zal dan deel gaan uitmaken van de actualiteitenrubriek Hier en Nu voor radio, waar zij bureauredac trice wordt. Voor die tijd zal zij nog de As semblee van de Wereldraad van Kerken in Nairobi verslaan. Sinds eind 1969 is ze in dienst bij de NCRV. oorspronkelijk verbonden aan Hier en Nu-radio. In 1973 werd ze verbonden aan de afde ling Gesproken Woord, speciaal belast met kerkelijke berichtge ving .Het is op het ogenblik nog niet bekend wie haar plaats daar zal innemen. lingen achterhaald worden. Het bleek, dat vijf van hen niet meer ln leven waren, vier waren ziek, zeven waren verhinderd (een van hen was geëmigreerd). Maar de overgebleven dertig leerlingen kwamen bij elkaar voor de film opnamen en om en passant te genieten van deze bijzondere reü nie. Met zeven van hen ls wat dieper doorgepraat. Onder hen was de man die frater was geworden, maar in 1968 uit de congregatie stapte, maar onder hen was ook diegene, die frater is gebleven. Dan was er de zakenman, die bekent een beetje gedeprimeerd te zijn omdat hij geleefd heeft om te werken in plaats van anders om, terwijl hij om zich heen ziet dat het tegenwoordig zo makke lijk gemaakt wordt met al die sociale voorzieningen. Uit de gesprekken met deze men sen is een aardig staaltje op te maken van het 'rijke roomse le ven'. Verteld wordt dat besnijde nis volgens de leermeesters van eertijds een sneetje in de duim was. En zo wordt een beeld ge schetst van goede en verkeerde dingen uit de Jeugd van 1925. Resultaat is een interessant tijd beeld, niet in de laatste plaats voor mensen van die generatie. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De NOS-radio zal niet langer gebruik maken van de diensten van samensteller en pre sentator van het radioprogramma voor Marokkaanse werknemers, de heer Sliman Mouhmy. Het laatste programma dat hij brengt zal op 16 november zijn. Reden is, dat de heer Mouhmy zich te.veel stelde achter de offi ciële berichtgeving van de rege ring van koning Hassan II van Marokko. Zo heeft vooral zijn op roep voor de Nederlandse radio aan Marokanen in ons land om deel te nemen aan de tocht naar de Spaanse Sahara kritiek gekre gen. Hij zou het hebben doen voorkomen dat de reis door de regering zou worden betaald en zo een verkeerde indruk hebben ge geven. Al enkele malen eerder waren er aanmerkingen op zijn presentatie. In het bijzonder was de kritiek afkomstig van de Industriebond NKV, het Nederlands Centrum voor Buitenlanders en enkele daarbij aangesloten stichtingen. Ze attendeerden de NOS, die gast vrijheid in de ether verleende, erop dat een deel van de Marok kanen bezig ls tot maatschappe lijk bewustzijn te geraken. Dit deel zou zich willen losmaken uit de greep van officiële Marok kaanse organisaties en zich willen aansluiten bij Nederandse vlak- bonden. Het zou zich vrij voelen om desgewenst kritiek te uiten op het bewind in Marokko. De NOS meent aan deze opmer kingen niet voorbij te kunnen gaan. Vastgehouden wordt aan de instructie betreffende program ma's voor buitenlandse werkne mers, dat de presentatoren van de programma's voor de buitenlandse werknemers geen persoonlijke propaganda voor een politieke richting mogen voeren. De leiding van de NOS-radlo meent dat van de heer Mouhmy niet kan worden verwacht dat hij zou omzwaaien naar een andere inslag van zijn programma. Daar om wordt gezocht naar een nieu we presentator voor het program ma van de Marokkanen in ons land. In het voordeel van de scheidende heer Mouhmy wordt nog toege voegd, dat hij tien Jaar dit pro gramma heeft verzorgd, aanvan kelijk voor de VARA, later voor de NOS. "De heer Mouhmy deed dit op een wijze, die blijkbaar bij zijn publiek in goede aarde viel. Er kwamen vrijwel nooit klachten en van alle presentatoren van programma's voor buitenlandse werknemers ontving de heer Mouhmy de meeste post', aldus de NOS over zijn gelukkiger dagen. Klaaglied om Agnes trok 3,2 miljoen Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De televisiebe werking naar de roman van Mar nix Gijsen, Klaaglied om Agnes onder regie van Ruud Keers is bij de Nederlandse kijkers goed aan geslagen, getuige het kijkcijfer 3.2 miljoen. De waardering was 72. (Advertentie) KRUISWOORD-PUZZEL Smakelijk Eten uit Blik. Recept no. 18 Horizontaal. 1. bloembed, 5. niet ge sloten, 9. koor, 10. troefkaart, 11. vlaktemaat, 12. achten. 14. vreemd, 15. werelds, 19. bekoorlijk, 21. rivier in Frankrijk, 22. in tweevoud, 23. laan, 26. gronden, 29. rood in de wa penkunde, 31. ongevuld, 33. vlakte maat. 34. vertragingstoestel, 35. nauw, 36. leeg, 37. regel. Verticaal. 1. gein, 2. lof. 3. gordel, 4. meisjesnaam. 6. kweekgras (Z.N.), 7. tijdperk. 8. romeins keizer, 13. ge woon. 14. volgens de ritus. 16. jon gensnaam, 17. niet dezelfde. 18. paard, 20. - zangstem. 24. onderrichten, 25. foefje (Ind.). 26. lichaamsdeel. 27.. water in Limburg. 28. landbouw werktuig. 30. eer. 32. eind. Oplossing van gisteren 1 harmonium. 2. heelhuids. 3 garde robe. 4. spaarzaam. 5. simultaan, 6. periodiek. 7. passagier. 8. overvloed, fl lekkerbek. HERALDIEK Voor 4 personen. Bereidingstijd ca. 25 min. 1 Literblik witte bonen in tomatensaus, 2 kopjes rijst, 2 grote uien, 2 eetlepels olie of boter. 250 gram gehakt, knoflook, kerrie, tijm, tomaten ketchup en paprikapoeder. Terwijl u de rijst gaar en droog kookt, in een andere 1 ruime pan olie of boter warm maken. Hierin de gesne- 1 den ui lichtgeel fruiten. Knoflook, kerrie en tijm meebakken. Dan het gehakt - dat niet aange maakt hoeft te worden - erbij doen. Goed losroeren en mee laten sudderen tot het vlees gaar 'is. De witte bonen in toma tensaus erdoor roeren. Even tueel wat extra tomatenket chup toevoegen. Het geheel 'op smaak brengen met paprikapoeder en goed doorwarmen. Tot slot de droge rijst apart serveren óf door de Mexican Scramble mengen - m die éne grote pan. Mijn kijk op blik: Produkten in blik nemen v/e vaak mee, want het yrije weekend-, de leestdagen en de vakapties. cfie vragen er gewoon om. Maar wal - e tiet blik teeg is"? Niet 2orfiaa v.eg gooien mei 'ergens buiten léten slingert (natuurlijk met!) Blik je'ëg? in de vuilnisbak'I Vragen? Schrijf postbus 103. Deventer. KARELTJE KNETTER Alcoholisme Jammer dat ik dinsdagavond niet aansluitend op de film The Morning After naar het gesprek met Dick Cavett en Dick vazi Dyke heb kunnen luisteren. Beide programma's passen Immers ln elkaar omdat het ln beide gevallen ging om het leven van de populaire acteur. Er is op de film aan te merken dat er soms op melodramatisch effect wordt gewerkt. Daarmee redeneer je echter niet weg dat alcoholisme tot de gevaarlijkste ziekten van onze tijd behoort. Je onderdrukt er evenmin de gedachte mee. dat de werkelijkheid vaak schrijnender zal zijn dan wat het filmbeeld te zien gaf. Sinds we als kind tie weiten kwamen dat onze in berenvellen gehulde voorvaderen uit de schedels van vijanden him biertje dronken, zijn we in de zelfbescherming niet zo bar ver gevorderd. Ondanks alle goede werken van Blauwe-Knoop- strijders en AA-helpers lijkt de oeropdracht 'Keniuzelfmoeilijker te realiseren dan ooit tevoren. Zeker door degenen die de kater bestrijden met een borrel. De och tend na de vorige avond. Het ellen dige Is namelijk dat het helpt. Voor even weliswaar. Het programma over missionaris Ben Verberne was boeiender dan de eerste aflevering uit de KRO-serie Mensen zonder grenzen. Een van de oorzaken is wellicht dat nu sociale en politieke omstandigheden van het land (de Philippijnen) suggestiever naar voren kwamen. Ook durfde pater Verberne een visie te geven die zowel naar de kerkelijke aüs de burgerlijke overheid een vermanende vinger betekende. Er is wel enige lef voor nodig om op Mindanao te zeggen dat de Philllipiijnse regering nauwelijks plaats gunt aan een democratische ontwikkeling van basisgemeenschappen. En voor de opmerking dat het militairisme ai op de scholen door de overheid wordt opgedrongen, kan de missionaris eveneens op de pij gespuugd worden. Ter overdenking noteerde ik nog deze uitspraak: 'Éen mens kijkt tegen God aan zoals hij zichzelf ervaart in het leven.' Ook de bij Berend Boudewijn gemoedelijk broodbakkende chansonnière Juliette Gréco plaatste soms opvallende kanttekeningen bij het leven. De gevierde zangeres maakt er zich zorgen over 'dat ze terugkomen.' En daarmee doelde zIJ op het groeiende aantal fascisten. 'Vooral jongeren, en niet alleen ln Duitsland', voegde zij eraan toe. TON HYDRA 207. Het valt licht te begrijpen, dat heer Everhart van Boecenroode in grote woede ontstak, toen hij be merkte, dat zijn gevangene spoorloos verdwenen was. Hij trok zijn vlijm scherpe zwaard uit de schede, zwaai de er dreigend mee in het rond en liet een stroom van verwensingen nederdalen over het slot van Reynout en zijn bewoners. Toen gaf hij het be vel tot een onmiddellijke aanval met alle beschikbare wapens. Dat was een kolfje naar het handje van zijn dap pere soldaten, want de kerels waren nog steeds niet vergeten hoe ze door de wespen waren gestoken. Krijgs haftig brullend stormden ze in linie op de muren van het slot af en de den een moordend spervuur van pij len op het slot neerdalen. In ontstel lende hoeveelheden kletterden de pij len op het slot neer en de bezetting moest dus wel in dekking gaan, of ze nu wilde of niet. Dat gaf een groep krachtige mannen de gelegenheid de stormtoren vlak onder de muur te brengen en toen het boogschieten eindelijk ophield, stond de toren vlak tegen de muur. Het beschutte af dakje reikte precies tot aan de borst wering en het moest echt niet moeilijk zijn uit deze toren over springen op de slotmuur. 'Als Verc maar goed gaat', jammerde Ru c Reynout. Doch de ijskoude Hu frie trok er zich geen spat van i Het dievenvangertje stond klaar doei hij lachte vol leedvermaak. De eei ,r j, de beste, die zijn kop laat zien, zit vangen', grinnikte hij. 'Maak je i a; nerveus, Reynout, ouwe jongen. les komt voor elkaar of mijn naaugetei geen Humfrie H. Puckelton. Radio vandaag Speciaal BELFAST (AP) De 19-jarige Ma rion Coyle, die samen met Eddie Gallagher de heer Herrema gijzel den, is in de gevangenis Bridewell in Dublin in hongerstaking gegaan. Haar protest is gericht tegen de eenzame opsluiting. Ze zou 23 uur per etmaal alleen in éen cel vertoe ven. Haar ouders, die in Londonderry wonen, zeiden dat Marion zondag met haar actie ls begonnen. Het Ierse ministerie liet weten dat men berichten over eenzame opslui ting en hongerstaking niet kon be vestigen. Van een verslaggever AMERSFOORT De 27-jarige M. S. uit Amersfoort wordt ervan ver dacht zijn eenjarig kindje opzette lijk te hebben willen doden. De ver dachte had de baby in bad gezet, terwijl de heetwaterkraan open stond en was toen in een ander ver trek van het huis een sigaretje gaan roken. Toen hij korte tijd later te rugkwam in de badkamer bleek het kindje ernstige brandwonden te hebben opgelopen. De baby ligt in het ziekenhuis en verkeert nog in levensgevaar. Of er opzet in het spel was is niet duidelijk geworden. De moeder van het kindje blijkt met de zaak niets uitstaande te hebben. lwersum l TROS: 7.00 Nwa. 7 M (S) Onitibdllt-soos.- (7.30 Nws. 7.41-8.00 Atatua I, 8.30 Nws. 8.36-8.45 Gym) 900 ToeratVua. 830 (S) Van heinde en verre 10.00 Voor de kieutera (S). 10.30 Nws. 10.33 (S) Sphinx. 111.45 (Sj Cafe-chantad. 10.26 ed, tb.v. land- en buirh. 12.30 Nws 10.41 Aktua- mag. 13.15 (S) Sport na sport., 13.45 ,(S) Lichte orkestmuz. 14.15 (S) Close-up. 15.30 Nws. 15.33 (S) After-susjun. NORV: 16.00 mlddagdienst. 16.20 (S) Een uur matuur. OVERHEIDSV.: 17.00 Mens en Eamenlevlng. NCRV: 17,30 Nws. 17.32 (S) Uier en nu. HILVERSUM n NCRV: (S) Bandstand- 16.30 Nwe. 18.41 Spectrum. 18.46 (S) Met uw instemming. 19.00 Populair-klaseleke muz. 19.30 Theo logische etherleergang. TROS: 20.00 Eight clock special. 01.15 (S) Specialiteiten a carte. 22.30 Nws. 20.40 Akibua II. 23.00 (S) Dc 10 yen van Midori, hoorspel, 23.30 Lichte grammofoon muz. 23.55-24.00 Nws. VARA 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgym. 7.20 (S) In de Roode Cirkel. (8 00 Nws.) 9 00 (Si Licht orkest met zangEOli&ten. 9.35 Waterstanden 9.40 (S) Schoolradio. 10.00 (Si Radioweekbiad. NOS: Hl,00 Nws. 11.03 Jazz uit het historisch archief. 11.30 Spiegel van Duitsland. VARA: 12.00 Vüss'.ngen- Centraal. 13.00 Nws. 13.11 Dingen van de dag. 13.25 (S) Een mid dagje stoomradio. 16.00 Nws. 16.03 (S) Moordbrigade Stockholm, hoorspel (7). 16.55 Promenade Orkest. RVU: 1.7.35 Edu catief progr. VARA: Med. VARA: 16.00 Nws. 18.11 Dingen van de dag. P P 18 20 PSP. VARA: 18.30 (S) Cabaretprogr. 18.55 (S) De Scala 1925- 1950. NOS: 19.40 (S) Openbaar Kunstbe zit. 19.50 Den Haag vandaag. 20.00 Nws. 20.05 (S) Woensdagavond muziekmag. 22 10 Boycot of bezoek. EO: 22.40 (S) Woord der waarheid, 20.55 Klankbord. 23.05 (S) PosiUluddum: klassiek muzlek- progr. 23.55-24.00 Nws. hilversm ttt kro: 7.02 (s) Drie op Je boterham. 9.03 (s) Peop-op-drie. 11.03 (s) Drie draalt op verzoek. 12.03 (s) Drie tussen de middag, van 12 tot 2. 14.03 (s) Pop- Kontakt. 16.03 (s) De hltmeesters. NOS: 18.03 De vacaturebank. 18.10 (S) Joost mag niet eten. 19.02 (S) De Rock and Roll-methode. 23.02 (S) Kom does. 0 02 (S) Metro's Midnight Music. 1,02 (S) Take it easy. 2.02 (S) (S) De Meurdere Methode. TROS: 6.02-7.00 (S) Drie op Je boterham. In Van Gewest tot Gewest gaat het o.m. over de restauratie van de zeskantige kerk in Nieuwerkerk op Schouwen-Duiveland. Ned. 1719.05 Het IKOR opent de tweede reeks van Heeft de regen een vader? met een uitzending over het blind zijn. Daarna volgt Kenmerk. De uitzen ding is geheel gewijd aan de proble men die samenhangen met het ge bruik van kernenergie. Dr. Sicco Mansholt en dr. H. M. de Lange zul len onder meer hun visie geven op andere vormen van energiewinning. Ned. 2/19.05 Vóór Studio Vrij (20.50) vraagt Brandpunt aandacht voor Ned. 2/20.30 Werkwinkel geeft informatie over acties voor meer speelruimte en de verkeersveiligheid in moderne woon wijken en oude buurten, Ned. 1/21.10 Het ZDF maakte met de Italiaan se televisie een co-produktie van An- dré Chénier, de opera van Umberto Giordano die speelt in de Franse re volutie. Duitsl. 2/21.15 Café-Chantant van de TROS brengt ter gelegenheid van het af scheid van Hans Grünhut een Weens programma. Hilv. 1/11.45 In de theologische etherleergang van de NCRV geeft prof. dr. J. Ver- kuyl twee colleges over 'onontwijk bare themata in de dialoog tussen christenen en aanhangers van de Marxistisch-Leninistische ideologie'. Hilv. 1/19.30 De 10 yen van Midori is een luis terspel van Shuntaro Tanikawa. Hilv. 1/23.00 TV vandaag NEDERLAND I NOS-NOT 9.30,10.00,10.45 en 11.10-11.35 Schooltelevisie VARA 15.30 Klaartje Tip en Balthasar 15.35 De familie Kettle op reis, kinderfilm 16.45 De stadsimiuis en de 16.55 Ganzenmarkt in Coevordeifc p veldmuis, 17.05 De film van Ome Willem, 17.30-17.40 Hans met de hoed, TELEAC 18.15 Computerkunde, les25 en 26 NOS 18.45 Staatsloterij 18.55 Journaal 19.05 Van gewest tot gewest 19.50 Uite. van de CHU NOS 20.00 Boeren, bonzen en bommei^an 21.10 Werkwinkel: informatie 21.35 Journaal 21.50 Den Haag vandaag 22.05 Studio sport 22.30 Panoramiek te 23.15-23.20 Journaal rva 1< lg een ie de i d e e lid- acti dit S se rve Car ero NEDERLAND u NOS 18.45 Brigadier Dog 1855 Journaal IOR 19.05 Heeft de regen een vader? IKOR-KR-RKK 19.30 Kenmerkdnformatierubr£ 20.00 Journaal SOUTERA 0.25 Het Nationaal Jeugd Fond jed, KRO 20.30 Brandpunt 20.50 Studio vrij, inform, over 21.55 Schoolklas 1925, 22.45 De muziekvereniging St. Caecollia uit Schalkwijk NOS 22.50 Journaal TELEAC 23.25-23.30 Huisartsen, les 5 42 'Onthou eens, wat ik je zeg, Jan, de Engelsen verliezen altijd heel wat veldslagen, maar er is altijd één die ze winnen en die éne dat is altijd de laatste tik. Als ze die winnen, dan is de oorlog uit'. 'En wat denkt mijnheer dan van onze Sjos, als dat eens zou gebeuren?' 'Als die jongen van jou op eigen benen komt te staan, als hij flink is en zijn tramontanen niet zal verlie zen, dan zal hij er ujt leren, dat het geen zoden aan de dijk zet om tegen de Engelsen te vechten'. Hij staat op. 'Zie zo, m'n beste man, ik moet gaan'. Jacoba knikt haar man toe met een innige knipoog. Sjos' vertrek van Beukenloo is ogen schijnlijk maar een nietige gebeurte nis. toch maakt ze op heel wat men sen indruk. Zwerverslust is er bij deze of gene op de plaats of in het dorp altijd wel geweest, in de regel zijn die avontuurzoekers dan naar Amerika vertrokken. De Staten van Wisconsin en Michigan hebben heel wat Beukenlooërs. Maar ze zijn ver trokken met orde en regel. Wat heeft er nu in deze jongen gewoeld? Hij had het goed en zijn bestaan was verzekerd. Diegenen die nog verder nadenken, vragen zich ook af, wat door Henriette L.T. de Beaufort N.V., dan wel eigenlijk gebeurt in het con flict tussen Engeland en Zuid-Afrika, dat het een staljongen op Beukenloo zo kan doen warmlopen, dat hij er vandoor gaat. In de keuken van het Huis palaveren ze er niet weinig over. Ieder heeft zo zijn eigen opinie. Co- ba. de kamenier, zoekt het bij de ver keerde opvoeding die Jan en Antje aan hun kinderen geven, ze laten ze naar een school in Arnhem gaan, waar de kinderen te veel leren en dus krom gaan denken. Balt zegt, dat ais Sjos rijk wil worden, hij naar Amerika had moeten gaan, daar kan iedereen voor miljonair studeren, maar waarachtig niet in Zuid-Afrika, dat is een land van boeren en scha pen. Maar Jans, de werkmeid, die graag eens een woordje van pas zegt, als Balt zo tegen de klippen op rede neren kan, heeft luidkeels uitgeroe pen: 'Man, je vergeet het goud, in Trans vaal schuppen ze 't op, als 't zand op de Veluwe!' Jans is op de hoogte, daar gaat niets van af. 't Goud meid? Denk je nou heus, dat een Engelsman dat voor zo'n Hol landse snijboon zal laten liggen? Geen korrel en geen kruimel.Hier had hij tenminste paarden, daar ginds zal hij misschien nog achter schaap jes motten sjokken en ik.nou ik weet niet, wat ik liever deed.een deserteur is hij ook, je kunt me gelo ven of niet. Voorlopig zullen we hem wel niet meer zien.dat is maar goed ook'. Balt voelde zich door Sjos' vertrek in zijn eer en in de eer van Beukenloo gekrenkt. Moeder Antje is niet bars. noch op gewonden. alleen maar verdrietig. De eerste dagen heeft ze rust noch du ui- gehad. of ze nu aan het wassen of aan het strijken, aan ftet koken of trui, aan het naaien is, de tranen haar over de wangen en van deL'en gen op het werk. En als deze o lem binnenloopt om haar te troost rsp dan tegelijkertijd het zijne v tn t geval te horen krijgt, dan kan lijk] leen maar antwoorden met eejver nendikke stem. Wekenlang ho 'dei Sjos' kamertje nog net zoals 1 mm heeft achtergelaten. Eigenlij dat hoort 't niet bij de koetsierswa a 't is de palfrenierskamer, die de paardenstal in 't koetshui Twee jaar geleden heeft 't eet aar hoog raam gekregen en 't kij uit over bos en weiland. Moedi rhoi tje gaat er telkens eens voor eldc om alleen en ongestoord aan i &se denken. Aan de muur hangen uit platen die hij er zo zorgvuk *0 hing, hij haalde ze uit de tijd t c1 ten en omlijstte ze zelf. De jon >bs ningin in kroningskleding, Pau £ha ger. de Zuidafrikaanse genera Cronjé. Onder zijn foto heeft sierlijke letters geschreven, jongen schrijft zo keurig: D -l van Modderrivier en Magersf Qy Christiaan de Wet is op een aai foto in veldtenue. Die vereer jg 't meest. Antje weet 't zich no n te herinneren, al heeft ze nooi am zijn woorden gelet toen hij bf het parlevinken over de Boeren. :da he B li ame de ink di tail var itee

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4