'ien miljard gulden p girorekeningen unifonds Wienerwald (restaurants) gaat zijn naam verhuren olinco Rolinco: inflatie neemt niet snel toe >M binnenkort weer nddledig in bedrijf Tweede kunststof- fabriek in Delfzijl Marktberichten uwe computer in Arnhem in gebruik C|akshandel moet niet storten lennepprodukt Produktie-apparaat vaak onderbezet Steeds moeilijker mensen voor horeca te krijgen Turkije wil vier vertrouwen larverslag 74-75 In persoon Jorge Guillermo tijdelijk bij KLM DOW JONES INDEX New York goed prijshoudend RTE JSDAG 12 NOVEMBER 1975 FIN ANCIEN/ECONOMIE TROUW/KWARTET 13 HEM Probleemloos heeft de Postcheque- en Girodienst te Arnhem een computer in gebruik ild, die tot de grootste van Europa behoort, een IBM-370/168. De nieuwe computer, die de tot fie gebruikte elektronische aparatuur voor het geautomatiseerde boekingsproces vervangt, ver- t alle overboekingen ten behoeve van de 2,7 miljoen postrekeningen, die over Arnhem lopen. DGD bestaat thans 58 jaar. In atste 25 jaar is er van een ^versnelling in het girale ver- sprake. Den Haag kon de groei ipvangen, waardoor er in Arn- tweede kantoor kwam. de 3.4 miljoen 'klanten' wor- r thans in Den Haag geadmi- erd en 2.7 miljoen in Arnhem, rtober waren er per dag ge lid 894.000 afrekeningen. Het 1 aantal opdrachten per jaar is 547 miljoen. t de leunstoel' __,nd heft de grootste giro- aeid van Europa. De tegoeden |alle rekeninghouders samen Jgen 10 miljard gulden. Van de taalkaart maken thans één »n rekeninghouders regelmatig Bijna de helft daarvan t' zoals men bij de PCGD zegt t zijn leunstoel'. De girale f pot bevat reeds anderhalf mll- [ulden. Er zijn ook rekening die per giro graag een wagen. De Suf a-loterij, waar- Heen houders van een postre- kunnen meedoen,telt tegen- ig 770.000 deelnemers. Aan de iloterij doen elke maand giroklanten mee. mvangrijke betalingsverkeer verzorging van het girale wordt verzorgd door 7000 leelsleden. waarvan 3700 bij nze parlementsredactie ind, die IAAG Het Tweede-Kamer kamp (D'66) is bang, dat de industrie zich zal storten op 'ldel in hennepprodukten als aa orden vrijgegeven. ■OOp agen aan minister Lubbers 'gae heer Imkamp dat het voor rras ld ligt dat wanneer het bezit ►ruik. van bepaalde hennep- las ten wordt vrijgegeven, de industrie zal proberen onder ia advertentiecampagnes het aan te moedigen. Imkamp Ie minister in dat geval de dustrie een reclameverbod leggen of beperkende bepa- m het vooruitzicht te stel- acht het onjuist dat de ie munt slaat uit een meer aam standpuht ten op- van drugs. Imkamp stelt de naar aanleiding van berich- een sigarenfabriek de naam lanastick' al wettig zou heb- deponeerd. het girokantoor Arnhem. De groei van de girale activiteiten is omstui- miger geweest dan de toeneming van de personeelsomvang. Dat duldt op een verbetering van de arbeidsproduktiviteit. Mechanise ring respectievelijk automatisering loopt sinds 1955 als een rode draad door de ontwikkeling van de PCGD heen. Bedrijfszekerheid 'Reeds nu kan worden vastgesteld', aldus de directeur van het girokan toor te Arnhem, drs J. de Bie, toen de nieuwe computer gisteren offi cieel in gebruik werd gesteld, 'dat de bedrijfszekerheid van het boe kingsproces duidelijk is toegeno men. Voorheen waren er regelmatig a fstemmingsproblemen, veroorzaakt door het samenspel tussen te veel computers. Deze narigheid is met de ene grote computer geheel ach ter de rug. Het aantal vertragingen is duidelijk afgenomen, hetgeen de service aan de rekeninghouders verhoogd. Dat is ook breikt door de veel snellere elektronische sorte ring van de afrekeningen. Elke dag ontvangt de giro 3000 overschrijvingen, waarvan naam en nummer van de begunstigden niet overeenstemmen. Als gevolg hier- Advertentie) Betaalbaar van 14 november 1975 al bij ondergetekenden uitke- ringsbewijs no. 20 der partici- patiebewijzen van 5 resp. 20 par ticipaties met DM 10.- resp. DM 40 - tegen dagelijks vast te stellen koers. Houders van participatiebewijzen Unilonds die hun uitkering in participatie Unifonds willen her- beleggen, wordt een korting van 3% op de dan in de Duitse Bondsrepubliek geldende algifte- prijs per participatie verleend. Hierbij dient in aanmerking te worden genomen dat: 1 Het herbeleggingsaanbod van kracht is tot en met 31 januari 1976. 2. De op herbeleggingsvoorwaar- den verkregen participatiebewij zen in Nederland onderhevig zijn aan stempel Rubriek II. van is het nodig dagelijks alle ont vangen opdrachtkaarten - vele honderdduizenden - visueel te con troleren op overeenstemming van naam en nummer, terwijl de com puter al met de verwerking van de gegevens bezig is. In een later stadium moeten dan de eventuele foute gegevens worden verwijderd. Met de vorige compu ters was het onvermijdelijk, dat afrekeningen werden verzonden waarvan al vaststond dat er een correctie op moest volgen. De nieu we computers in de girokantoren Arnhem en Den Haag hebben ook hier uitkomst gebracht. Ze zijn zo snel. dat alle verbeteringen kunnen worden aangebracht voordat de af rekeningen worden gedrukt. Veel onnodige navraag wordt hierdoor vermeden. Snel toegankelijk 'Bij de grote computersystemen zijn de gegevens, die in het opslag geheugen zijn vastgelegd zeer snel toegankelijk. Vla beeldstations kunnen de afdelingen Telefonische Inlichtingen en Correspondentie zonder tijdverlies naam, adres en saldo nagaan'. We kunnen', aldus de heer de Bie'. daardoor vragen van rekeninghouders door middel van ruim 2000 brieven en 3500 tele foongesprekken per dag - veel snel ler beantwoorden. Via data verbindingen zal elk giro kantoor mettertijd ook de gegevens in het andere kantoor kunnen raadplegen. De toepassing van beeldstations staat overigens nog in de kinderschoenen. Er wordt al ge werkt aan een omvangrijk uitbrei dingsprogramma. Binnenkort zal het personeel van het girokantoor Leeuwarden, daar ter plaatse kun nen nakijken hoe een postrekening in het gheugen van de computer in Arnhem is opgenomen. 'In de verdere toekomst', zo zei de heer De Bie' 'zal het wellicht ook mogelijk worden om via het tele foontoestel aan de computer op te dragen een overschrijving te ver zorgen. Op dit terrein moet echter nog een aantal vraagstukken, zoals ondermeer de legitimatie, worden opgelost, alvorens uitgebreide toe,- passing mogelijk zal zijn'. ROTTERDAM Het beleggingsfonds Rolinco is van mening dat we bij een economisch herstel niet bang behoeven te zijn voor een nieuwe versnelling van de inflatie op korte termijn. Het produktie- apparaat van de grote landen is sterk onderbezet, zo constateert het fonds in het verslag over het op 31 augustus geëindigde boek jaar. Bij het girokantoor Arnhem is gisteren een computer in bedrijf genomen, die volgens de directie van het kantoor tot de grootste computer-systemen in Europa behoort en de grootste is. die in gebruik komt. Op het Arnhem se girokantoor worden overboekingen verricht van 2,7 miljoen rekening houders. Noord-Amerika werkt op het ogen blik op 67 procent van de maxima le produktiecapacibeit, Duitsland op 75 procent en Japan op bijna 80 procent. Voorlopig kan men daar om. aldus het verslag ,het gevaar van oververhitting van de econo mie wel vergeten. Bij die gedachte wordt dan nog afgezien van de theorie dat de lange periode van arbeidsschaarste wordt gevolgd door een lange periode van relatief hoge werkloosheid. Een andere reden waarom volgens Rolinco de inflatie niet snel zal toenemen is de vermogenspositie van veel ondernemingen. Door de jarenlange winstuitholling staat op de balansen teveel vreemd kapitaal ten opzichte van het eigen kapitaal. Van een onzer verslaggevers HAARLEM De Wienerwald-groep, exploitant van de internationale hotel- en restaurantketen van miljard gulden voor die naam, gaat zich op het pad van de franchise begeven. Gebleken is nl., dat het doel dat de oprich- i -*tq i ter van de groep, Friedrich Jahn, voor ogen heeft gestaan, nl. een imperium van 1000 eigen restau- ilCrOpGIling Vö~D<iS6S rants, nauwelijks nog te verwezenlijken is. Wanneer de conjunctuur weer om hoog zou gaan kunnen de bedrijven geen kapitaal aantrekken, eerst moeten de balansen uit hogere winsten worden versterkt. Het ge tuig is werkelijk om. zo meent Ro linco. In het jaarverslag wordt geconsta teerd. dat de aandelen beurzen zich bij het herstel van de wereldecono mie aansluiten. Overal zijn e koersstijgingen. Buiten Nederland groeit een anti-inflatiementaliteit. Vermogen Het vermogen van Rolinco ls in het afgelopen boekjaar gestegen van 1.97 toe 2.55 miljard. Wat per aandeel een stijging betekende van 100 toe 129. De winst daalde echter van ƒ71.6 tot 6.7 miljoen. Op 15 oktober is 2.50 per aandeel uitgekeerd In de beleggingen van het fonds is een duidelijke verschuiving naar Noord-Amerika zichtbaar. Daar is nu 46.2 procent van het vermogen belegd tegen 41.5 pet. een jaar eer der. Het Aziatische aandeel steeg ook wat maar het Europese part daalde van 36.2 tot 33.4 pet. In Nederland is 11.2 pet. van het ver mogen belegd. Achtergrond hiervan is het steeds moeilijker worden om geschikte mensen voor de horecasector te krijgen. Beroepen in deze sector eisen dikwijls een grote geestelijke n lichamelijke inspanning, waar voor nog maar weinigen interesse kunnen opbrengen, zo werd op een persconferentie meegedeeld door de heer H. Bogaardt. directeur van de Nederlandse Wienerwald-restau- ra/nts. Hij legde er de nadruk op, dat Wienerwald beslist niet onder druk van het feit, dat het horecawezen alsmaar meer in de knel raakt tot Algemene Bank Nederland N V. Labouchere Co. N V. Amsterdam at me in onzer verslaggevers ERDAM Na grondige inspectie hoopt de Staatsmijnen 0 alle fabrieken, die als gevolg van de ramp zijn stilgelegd, én tot twee weken opnieuw in produktie te nemen, zo heeft btei lordvoerder van de onderneming meegedeeld. ^fe schade. dte_ de ramp heeft guldens en is de hoogte van de bedrijfsschade (produktieverliezen) nog helemaal niet te schatten. De totaal vernielde naftakraker zal niet worden herbouwd. DSM denkt het te kunnen redden met de reste rende (grotere) naftakraker. Als gevolg van de economische terug gang werkten beide krakers toch al beneden hun capaciteit. DSM is verzekerd tegen materiaalschade. Werk voor 100 man direct en voor 400 man indirect HENGELO Methanol Chemie Nederland, waarin Akzo en DSM elk voor 50 pet deelnemen, gaat in Delfzijl een tweede methanol- fabriek bouwen met dezelfde capaciteit als de eerste, namelijk 1000 ton per dag. De nieuwbouw, waarmee investeringen van 140 miljoen zijn gemoeid, zal 100 nieuwe arbeidsplaatsen opleveren, waarbij overplaatsingsmogelijkheden binnen het Akzo-concern zul len worden benut. Indirect zal deze vestiging aan naar schatting 400 mensen werk verschaffen. Uyï acht, kan DSM geen nauw- ramingen geven. Voorzover kend loopt de materiaal- in de tientallen miljoenen (Advertentie) aar wal dag gevóei tw au zij r vi bew U ontvangt het )or een envelop met w naam en adres te nden aan: rolinco, ntw.nr. 1957 (L4d). Rotterdam. Bellen kan ook: •65 07 11 toestel 155 GOUD EN ZILVTR AMSTERDAM Goud f 11.980-12.380 (12.010-/12.410) per kg. Zilver 1 368-395.50 (365-392.50) per kg. In principe is overeenstemming be reikt met de regering. Weliswaar zijn er nog enige details te regelen, maar het valt niet aan te nemen dat deze de uitvoering van het pro ject zullen belemmeren. Evenals bij de bestaande methanolfabriek het geval is. zullen tal van veiligheids- en milieubeschermende maatrege len worden getroffen. Ondanks de huidige slechte finan ciële resultaten van Akzo. menen beide partners toch dat het project doorgang moet vinden terwille van de werkgelegenheid, vooral in het Noorden van het land. De eerste methanolfabriek in Delf zijl kwam in 1974 in bedrijf. De basis voor beide fabrieken is me thaan, het hoofdbestanddeel van het Gronings aardgas. Het produkt methanol wordt gebruikt bij de fa bricage van enige andere chemi sche verbindingen, waarvan for maldehyde de belangrijkste is. Deze laatste verbinding ls op haar beurt weer grondstof voor de produktie van kunstharsen, met name voor lijm. Het wordt in deze vorm op grote schaal toegepast bij het ma ken van spaanplaat, waarbij uit zaagsel een belangrijk produkt wordt gemaakt. Formaldehyde en kunstharsen behoren beide tot het produktenpakket van MCN. BRONSWERK in Amersfoort, onderdeel van VMF. ziet zich ge noodzaakt wegens grote verliezen de produktie van ketels en appara ten te saneren. Vooralsnog gaat bij de keuze van de zeven alternatieve oplossingen de voorkeur uit naar staking van de produktie in Amers foort en overheveling naar de afde ling Apfa in Utrecht. Voor de sane ring zou men drie jaar willen uit trekken. aldus de Industriebond NVV. Als tot concentratie in Utrecht wordt besloten komt de werkgelegenheid voor rond 100 Amersfoorters in gevaar, maar de Bronswerk-directie meent voor ver vangende werkgelegenheid te kun nen zorgen. Een definitief besluit over de sanering is niet genomen. BOS KALIS WESTMINSTER GROEP en drie Belgische aanne mingsmaatschappijen zijn gezamen lijk in onderhandeling met het Bel gische ministerie van Openbare Werken over de aanleg van een nieuwe voorhaven in Zeebrugge. het franchise-systeem overgaat. In tegendeel, aldus de heer Bogaardt, Wienerwald wil de horeca, met na me iai oe middenklasse, nieuwe perspectieven bieden. Met de franchise-formule, die in de horeca neerkomt op de samensmel ting van de individuele horeca-on- dernemer met de voordelen van een beproefd systeem, gelooft Wie nerwald een grote groep zelfstandi gen in de horeca in stand te kun nen houden onder de hoede van een internationaal opererende on derneming, die thans 446 restau rants plus 5 hotels omvat en een gezamenlijke omzet heeft in de or de van grootte van 550 miljoen per jaar. In Nederland, waar de groep thans 6 bedrijven (w.o. 2 hotels) telt. met een totaie omzet van 6 miljoen, kunnen ondernemers van een reeds bestaand horeca-bedrijf het recht krijgen hun bedrijf onder de naam Wienerwald te exploiteren waarbij zij zich mogen bedienen van de kennis van Wienerwald. Zij moeten daarvoor een vast entreegeld 30.000) betalen, alsmede een vast percentage van 3.5 procent van de bruto-omzet met een minimum van 1500 gulden per maand. Een andere vorm is. dat Wienerwald een pand huurt en dit weer verhuurt aan de franchisene mer op bepaalde voorwaarden. Oveigens is franchise in de hore casector in ons land geen nieuw begrip. Gp franchisebasis werken bijv. ook de Wimpy-restaurants. de Golden-Egg-restaurants, de McDo nalds en andere. Het franchisesysteem. dat Wiener wald thans gaat toepassen, is al uitgeprobeerd in Japan. In Neder land zullen, naar het zich laat aan zien. binnenkort de eerste twee franchisecontracten worden gete kend. Een ervan betreft het be staande Wienerwald-restaurant in de Kalverstraati n Amsterdam, dat op franchisebasis zal worden over gedaan aan de bedrijfsleider. Ook in Haariem vinden onderhandelin gen plaats met een bedrijf. Dat Wienerwald een restaurant uit de eigen organisatie gaat afstoten nl. de zaak in de Kal verstraat in de hoofdstad, ziet de heer Bogaardt niet als het begin van een uitver koop van bedrijven door Wiener wald in de komende maanden. Vol gens hem zouden de opzet van de franchise en het beheer van de eigen zaken (controle daarop) in organisatorisch opzicht te veel mensen gaan eisen, reden waarom men niet bij voorbaat de overne ming van eigen zaken door be drijfsleiders en andere geïnteres seerden uil uitsluiten. Voor het overige moeten de fran- chise-activitelten ook beslist niet worden uitgelegd, aldus de heer Bo gaardt, als het einde van de expan sie van de eigen bedrijven. Zoals het er nu voorstaat is de groep liquide genoeg om ook dit zonder vreemd Kapitaal mogelijk te maken. DIRECTEUR BNG OVERLEDEN Geheel onverwacht is op 60- jarige leeftijd overleden de heer A. van den Hoogenband, lid "van de directie van de Bank voor Nederlandsche Gemeen ten. De heer Van den Hoogen band. die officier in de Orde van Oranje Nassau was, kwam direct na zijn schooltijd op 14- jarige leeftijd in dienst bij de bank, waar hij in totaal ruim 46 jaar heeft gewerkt. NIEUWE PRESIDENT COMMISSARIS IBC De heer K. van Waveren, lid van de raad van bestuur van de Erven de Wed. J. van Nelle in Rotterdam, is benoemd tot president-commissaris van de Internationale Bouw Compag nie (IBC) in Best. Hij volgt in deze functie de heer A. C. van Heesewijk op, die wegens het bereiken van de wettelijke leeftijdsgrens is afgetreden. BENOEMINGEN BIJ PHILIPS Philips Gloeilampenfabrieken zal aan een op 4 december te houden buitengewone aandeel houdersvergadering voorstellen de heren L. Th. Heessels, R. C. Spindsa Cattela en W. Dekker te benoemen tot leden van de raad van bestuur. ANKARA (Reuter) Turkije .wil onder meer jaarlijks ruim 4 miljard gulden van de Verenigde Staten in ruil voor de heropening van de Ame rikaanse bases op Turks gebied, zo is gisteren van betrouwbare zijde in Ankara vernomen. De Turkse regering sloot de bases uit vergelding van het wapenembar go dat de Verenigde Staten in fe bruari tegen Turkije afkondigden. Het Amerikaanse Congres wilde op deze manier Turkije dwingen tot concessies in het geschil om Cyprus. Turkije wil nu dat beide partijen een nieuw defensieverdrag uitwerken voordat de bases heropend worden. Ook zouden de Turken het volledige bevel over de bases willen hebben, als deze heropend worden. Verder willen ze waarborgen dat het wapen embargo niet weer zal worden opge legd. NEDERL. FONDSEN IN NEW YORK NEW YORK Kon. Olie noteerde giste ren (In dollars) 36%-36%. Unilever 40%- 40%Philips 9%-9%. KLM 21-21%. Opgave Hornblower Weeks. AMSTERDAM Jorge Guillermo, de echtgenoot van prinses Christina, is tijdelijk in dienst getreden bij de KLM in New York als assistent van de verkoopleider. Hij wil zich daar op het bedrijfsleven oriënteren. Tot nu toe hielden zowel Jorge als prinses Christina zich nogal inten sief bezig met sociaal werk In de negerwijk Harlem. Indust. Sporen (JliL Obi. Mods 7 nov. 835.80 169.99 82.73 68.58 740.1 10 nov. 835.48 169.62 82.57 68.60 746.6 11 nov. 838.55 170.03 82.57 68.51 Aand. Obl. Tot. H. L. 7 nov. 15.930 17.820 1.825 669 750 10 nov. 14.910 174.20 1.834 628 771 11 nov. 14.640 16.230 1.811 869 484 POELDIJK Veiling Westland-Noord Druiven 420-850 tomaten exp. a. 350-900 sla 10-16 andijvie 46-56 spinazie 35-140 komkommers 37-95 krom kg 80-82 pepers groen 340 460 pepers rood 190-235 papri ka groen 35-285 paprika rood 285-340 selderij 7 -18 krulpeterselie 21-37 prei 47- 48 radijs 25-36 prinsessebonen 380-590 snijbonen 490-500 bloemkool 6373 auber gines 285-470 bleekselderij 55-194 "s GRAVENZANDE Veillngver. Westland Zuid Sla 9-16% tomaten 380 bloemikool 30-68 komkommers 50-95 aubergines 255-405 - aprlka groen 125-265 paprika rood 300- ao'5 andijvie 41-59 spinazie 116-120 pepera groene kool 48 boe renkool 38-49 alicanten 440-460 6elderij 20 raapstelen 18 prei 53-65 DE LIER, Veilingver. Delft-Westerlee'. Aubergines 305-430; Andijvie 48-67; Snij bonen 435; Alicante 380-430; Spruiten 85- l'OGEieren 14-15; Rode paprika p.kg. 245-340; Groene paprika p.kg 17%; Bloemkool 47-83; Tomaten 280-880; Uien p.kg. 48-60: Boerenkool 25-38: Groe- n? fc°°l 31-39; Prei 56-61; Komkommers 3o-98: Krom p.kg. 83-88: Venkel 95. HONSELERSDIJK, Euphorbia 48-100; Snijgroen 126-330; Amaryllis 67-205: An jers 25-52; Anjers, tros 384-850; Anthuri- um 122-295: Chrysanten, tros. normaal- cultuur 87-285; Chrysanten, gepl. nor maalcultuur 36-80: Chrysanten, tros, jaarrondcuituur 164-295; Chrysanten, gepl. jaarrondcuituur 50-82: Fresia, enkel 426-/60; Fresia, dubbel 238-525; Gerbera gemengd 41-66; Gerbera op kleur 51-75; Gladiolen 46-55; Irissen 285-360: Leliekel ken 80-107; Leüetakken 70-210: Orchidee ën 55-670; Rozen, groot 46-92; Rozen, klein 27-83. VEEMARKT PURMEREND. 11 nov. - To tale aanvoer 3420 stuks. 666 runderen. 175 vette koeien. 304 gelden koelen. 75 melk- en kalTkoelen, 70 pinken, 42 stie ren. li graskalveren. 12 vette kalveren, o0l nuchtere kalveren. 26 slachtvarkens. fokzeugen. 473 biggen en schrammen. lo9i scnapen en lammeren. 120 bokken en geiten. 1 paard en 12 ponnies. Prij zen: vette koeien (kg gesl.gew.) 4.95-6.35, gelde koelen 1100-1650, melk- en kaifkoei- en 1600-2075. pinken 850-1200, stieren (kg gesl.gew.) 5,40-6,40, graskalveren 600-875, vette kalveren (kg Lev.gew.) 5.50-5.85. nuchiteTe kalveren voor de meeterij 300- 545, vette varkens (kg gesl.gew.) 3,35-3.40, vette zeugen (kg gesl.gew.) 2.90-2,95. big gen 95-120. schrammen 125-155. vette schapen 145-240. weidelammeren 135-200. vette lammeren 175-270. bokken of geiten 15-85 en ponnies 400-950. Handel: vette koelen goed, gelde koeien redelijk, melk en kalf koeien kalm, pinken goed, stieren vlug. graskalveren redelijk, vette kalveren en nuchtere kalveren vlug, vette varkens en vette zeugen goed, biggen en schram men rustig, -vette schapen vlot, weide- lammeren goed, vette lammeren stug en duur, bokken en geiten redelijk en pon nies goed. AANVOER IJMUIDEN, dinsdag 346 kisten kabel jauw. 762 kisten kooivis, 146 kisten schel vis, 354 kisten wijting. 29 kisten schar. 3.285 kisten haring, 48 kisten diverse. 11 kisten makreel. Prijzen per kg blanke kooivis I 96-94. in 86. IV 74. Per 40 kg schelvis IV 57-55. III 110, wijting II 68; III 62-31, schar 78-63. kooivis I 78. II 78. IV 23 20-22.40: II 67 55. haring I 57-32 20. kabeljauw I 98. II 156-131. III 136-116. IV 106-80; V 72-30: poontjes 32 BESOMMINGEN KW 33 en KW 180 4.940: KW 42 en KW 135-85.800; URK 135 en 145-4.740; URK 107 en 200 4.130; URK 18 en 23 6.040; URK 17 en 56 10 900. VL 105-1.900: VL 121-26 000; VL 142 1.100; SCHEVENIN- GEN 43-2.560. VEEMARKT LEIDEN. 11 nov - Totale 309a: slachtrunderen 300. gebruiksvee 390. graskalveren 107. vette kalveren 10. nuchtere kalveren 1447, ponnies 14, var kens 29, biggen 379, schapen of lamme ren 326 en bokken of geiten 93. Prijzen (per kg): stieren le kw. 7,00-7,50, 2e kw. 6.50-6.90. vaarzen le kw. 6.30-6.80, 2e kw. 5.55-6.10, koeien le kw. 6.05-6.65. 2e kw. 5.45-575 3e kw. 500-5.30, worstkoeien 4.50-5,00, nuchtere slachtknl veren 1,25- 2,00. Prijzen (per stuk): melk- en kalf- koelen 1525-2175, vare koelen 925-1050. graskalveren 550-950, nuchtere kalveren voor fok of mesterij (roodbt) 300-525 (zwaribt) 250-500, lopers 150-170. biggen 308-122, schapen 185-240. lammeren 200- 280. ponnies 160-350, drachtige zeugen 550-700 en geiten 20-80. Overzicht (resp. aanvoer, handel en prijzen): slachtrun deren groot - vlot - als maandag, kaif- en melkkoeien groot - rustig - prijshou dend, vare koeien ruim - matig - prijs houdend, graskalveren ruim - redelijk - prijshoudend, nuchtere kalveren ruimer - rustig - iets hoger, pennies matig - matig - prijshoudend, lopers en biggen redelijk - matig - prijshoudend, schapen en lammeren redelijk - vlot - prijshou dend en geiten redelijk - goed - prijshou dend. VEEMARKT GRONINGEN. 11 nov. - To tale aanvoer 3545: runderen 1286. gras kalveren 171, nuchtere kalveren 1060. schapen en lammeren 379. varkens 607, biggen 7, bokken of geiten 33 en paarden 2. Prijzen; melk- en kalfkoeien 1050-2230. kaifvaarzen 950-2000. gulste koelen 700- 1250. slachtvee extra kw. 5.90-6.20. le kw. 5.65 -5.85.2e kw. 5.40-5.60. 3e kw. 5.10-5.35. stieren 650-685. worstkoelen 4.50-5.00, graskaiveren 300-900 nuchtere kalveren 30-70. nuchtere kalveren voor de mesterij 150-450, weide lammeren 100-160, slacht- lammeren 170-250. weideschapen 130-185. enterschapen 140-225. slachtschapen 100- 180. vleesvarkens 2.65-2.75, zouters 3.15 en zeugen 2,65-2,70. Overzicht (resp. handel en prijzen): gebruiksvee kwal vlot - ruim prijshoudend slachtvee kwal. goed - afwijkende moeilijk, graskalveren vlot - duur. nuchtere kalveren kalm - gedrukt, schapen kalm - redelijk, lammeren kalm - prijshoudend en varkens al6 vorige week. VEILING BARENDRECHT Andijvie 4970 aanvoer 18 000 kg; bloemkool: 6: 78—102. 8: 58—90, 10: 41— 72, aanvoer 12.000 st; Chinese kool 3110 aanvoer 2.000 kg; groene kool 2940 aanvoer 2.000 kg; knolselderij 2469 aanvoer 4.000 st; peterselie 1836 aan voer 4.000 bs; prei 4680 aanvoer 3.000 kg: rode kool 2042 aanvoer 6.000 kg; selderij 1946 aanvoer 5.000 be; sla glas 1218 aanvoer 20.000 st: spinazie 95 180 aanvoer 4.000 kg; spitskool 81150 aanvoer 4.000 kg: spruiten: AI 98105, A 9.5103. BI 9193. C 82—89. All 70—75. Bil 3633. ADI 110—114, ADII 85—88, Dl 101, DH 7581. aanvoer 116.000 kg; veldsla 110170 aanvoer 250 kg; witlol": II: 300—330, II-ÏH 260—290. afw. 220— 260 aanvoer 3 000 kg; Cox's O.P.: 70-75: 74105. 65-70: 61—78, 60-65 3847, 55- 60: 20—27; Goudreinette: 75 en op 52— 62 70-75: 44—60. 65-70 55: Golden Deli cious 70 en op 30—51, 65-07 20—33; Conférence: 65 en op 109—116, 60-65. 101—108. 55-60. 83; Doy. du Com. 75 en op 130—142, 70-75: 141—142. 65-70: 131— 142. Totaal aanvoer fruit 93.000 kg. EFFECTEN KOERSEN AVONDYERKEER AMSTERDAM In het telefonisch a vond verkeer kwamen gisteravond de volgende koersen tot stand. (Tus sen haakjes de officiële slotkoers van gistermiddag). Akzo 36.90 (36.90), Hoogovens (53.00), Kon. Olie 95.30/70 gl (95.40), Philips 25.40 (25.40), Unilever 196.20 (106.10). KLM 57.00-58.50 (56.50), NEW YORK 11/11 11/11 ACF Industries 38% 33% Alreo 17% Allied Chemical 31 31% Alum. Co of Am 37% 36% American Brands 33% 33% American Can 30% 30% Am Cyanamld 25% 25% Am Alect Power 20% 20% Am Metal Climax 46% 47% Am Motors 6 5 Am Smelt &&F 12% 12% Am Tel Tel 50 50% Ampex 5% 5% Anaconda 15% 16% Armco Steel 24% 23% Atlant Richfield 91% 92% Bendlx 43% 43% Bethl. Steel 30% 30 Boeing 24% 25 Burlington Ind. 26% 26% Can Pacific Ry 13% 13% Celanese 46 46 Chase Manhattan 25 25 Chessle System 33% 33% Chrysler 10% 10% Cl ties Service 39% 39% Colgate Palmollv 28 28% Colt Industries 25 24% Commonw Edlsor 30 30% Cons Edison 12 12% Cont Can 28% 29 ContOll 57% 57% Curtiss Wright 11% 12 Curtlss Wright A 24% 24 Dart Ind. Deere and Co Dow Chemical Du Pont (El) 27% 28% First Nat. City 28% 2i>3 Allegheny Pow. Akzona Ara Standard Amsted Ind. 17% 9b 17% 17% 13% 21 57% 16% Chase Select Fd 23.24 Columbia Gas Comlnco Cont Telephone Fluor Corp. Gen. Clgar 23 65% 8% b 19% 11% 14% Ford Motor 42% 42 Fruehauf 18% 18% Gen Electric 47% 48% Gen Funds 27% 27% Gen Motors 55% 56% Gen Publ. UtU 15% 16% Gen Tel Tel 24 24% Getty OU 169166% Gliette 31% 31% Gun bel Brothers 16% 16% Goodyear Land 25% 25% Gulf OU 21 21% Illinois Cen tral Ind. 15% 15% Instlco 8% 8% Int Busln Mach >16% 219% Intern Harvester 24% 24% Int Nick of Can 24% 24% Int Paper 54% 54% Int Tel Tel 21 21% Johns Manvllle 2>1% 21% Kenraecot Copp 29% 29 Kraft Co 44% 44% Ling Lemco Voug 9% 10% Litton Ind 6% 6% Lockheed Alrcraf 7% 7% Marcor 26% 25% Martin Marietta 16% 15% May Dep Stores 45% 46% McDonnel Doug] 15% 15% MobU OU Corp. 44% 46% Nabisco 40% 41% Nat Cash Reg. 23% 23% Nat Distillers 16% 16% Nat Gypsum 11 11% Nat Steel 36 36 Nat Lead Ind. 12% 12% Int Bank for Res 6% Int Flav. Frag. 24% 36% Interspar 18 20 49 Kansas City Ind. 9% 18% Kansas Power 17% 7% KLM 20% 13% Kroger 16% 18 Pac Gas and El. 21% Penn Central 1 Pepslco 70% RCA 19 19% Republic Steel 28% 23% Reynolds Ind. 59% 59% Royal Dutch Peti 36% 36% Santa Fé Ind. 29% 29T. Sears Roebuck 72% 73% Shell OU 50 50% Southern Co 14 14 Southern Pacific 29% 29% Southern Rallw. 51% 51% Sperry Rand 43% 44 Stand Oil Calif. 28% 28% Stand OU Indian 41% 42 VI Studebak. Worth 37% 37% Sun OU Texas Gulf Texas Lnst. Transamerlca 29 28% 23% 23% 97% 98% 8% 8% 50 49% 4% 5 60% 58% Nat. Can. NY Centr. A North West R 10% 14% 5 58% 65% 54 b N Am Phillips Co 19% 4% Unilever Union Carbide Unl Royal United Aircraft United Brands US Steel West Union Tel. Westlnghouae El. Woolworth Occidental petr. 14% 15% Reliance Group 6% 34% Standard Brands 36% II! Tandy 46% 35% Union Electr. 13% 14% United Electr. 7% Ug Corp 13% 24 Western Bancorp 17% J8.30

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 13