mateurteam voor ongelijke trijd op Olympisch niveau Geen interlands meer voor Günter Netzer KNGV negeert resolutie VN Coster grote winnaar van 't spel ver de grens neemt men het met de reglementen niet zo nauw V K Glasgow wil Spelen in '84 Thung kansloos tegen Rosewall Op 22 en 23 november tegen Zuid-Afrika Ster van Real boos op bondscoach Helmut Schön ÜÜ^SÜ Liberzon nog niet zeker 'Magere' recette bij Ali-Frazier: 11 miljoen dollar bij de Keurslager Xeulpniaboekje rjr.3: iruSwrtjesXeuipnk wees kieskeurig- kies de Keurslager SDAG 12 NOVEMBER 1975 SPORT TROUW/KWARTET 11 ,en hize speciale verslaggever KSWOLDE Vanavond speelt het Nederlands amateur- ■j! tegen Frankrijk de eerste interland in een serie van vier 2 en plaats in een olympisch voetbaltoernooi van het volgend als gewichtige inzet. Nederland dient het in een hele oom pje, naast Frankrijk, ook nog tegen Roemenië op te nemen, gemakkelijke opgave derhalve, die kwalificatie voor Mon- (Advertentie) Bij de Keurslager Het Beste KOOKBOEK Boekhandelprijs f. 69.95 Voor u slechts f. 39.95 als u voor 100 gulden kassabonnen hebt gespaard. weeskleskeurfg- kies de Keurslager ook om z'n echte SLAGERSROOKWORST. 21 5 I yjam van bondscoach Arie de moet vooral in die dueils met op een sterke tegenstan- Vekenen. Zoals gebruikelijk ie men in het Oostblok een Isch elftal naar voren, dat |ans vrijwel de complete na- formatie is. De Olympische verbieden ten aanzien van slechte het ult- agA van die spelers die ooit op rereldkampioenschap hebben d. En aangezien Roemenië le laatste keer In Mexico aan een WK-toemooi deel- ïunnen de Oranje-amateurs erkste Roemeense elftal ver- ai. Waarbij het dan slechte oostende gedachte mag zijn, ïenië op voetbalgebied mo- het zwakste Oostblokland end voor de crisis in Roe- waar de teruggeroepen Ste- v "vvacs zo spoedig mogelijk or- aken moet stellen, is het feit :n enkele club de eerste ron- I de diverse Europese beker- f ^.en overleefde. ION Het Nederlands bad- am zal in het toernooi om as Cup tegen Engeland uit- >e Engelsen wonnen In Ed In- Sa kwalificatiewedstrijd tegen .1 met 90. De wedstrijd tus- rland en Engeland wordt op ecember lm Geldxop gespeeld. Op zaterdag 15 en zondag iber worden in Turku (Fin- i Europese judokamploen- voor adsplranten en jundo- •uden. De Nederlandse ploe- Turku zijn als volgt samen- adsplranten: F. Lieftlng (A- H. Hoogendijk (Vlaardln- Kochhelm (Amsterdam). B. Heerlen), H. van Gent (Den 5. Verhoeven (Udenhout), F. a (Amsterdam) en R. Hlll rk aan de IJssel). Junioren: (Hoogvliet), J. Vleugels (eil- Gramsma (Kerkrade). Th. (Nijmegen) en H Plezier _ar). Coach van belde ploe- arel Gletelini. Fred Hoyles, een 52-Jaiige uit Lincolnshire is benoemd ischeldsrechter voor Wlmble- volgt Mike Gibson op, die ctie dertien jaar lang ultoe- loyles fungeerde de laatste als assistent van Gibson. (Advertentie) de Keurslager" Wordtgekeurd door een jury ;v. het Centraal. Instituut or Voedingsonderzoek TNO te Zeist. "rees kieskeurig ste Keurslager ook om z'n echte SLACERSROOKWORST. OFS ilë blijft nochtans een zwa ns tander voor Nederland chakeling van het doorgaans Denemarken in een eerder bewijst dat temeer daar et momenteel niet zo'n sterk leeft kunnen mobiliseren als iatete jaren. Noodgedwongen ij het grootste deel van zijn 'zeer sterke' selectie afge- angezien die grotendeels uit profs bestond. En omdat de log altijd niet het voorbeeld idere Europese landen, die problemen dik betaalde n de Olympische formatie n. wil volgen, moet De iet doen met amateurs zon- verleden in het betaalde overigens helemaal niet ;en dat het Nederlands ama- a nu louter uit 'brandscho- ateurs bestaat. Onder het 16-tal bevindt zich een ,1 spelers, dat stevige "onkos- Vjoedingen' incasseert. Toch jde vergoedingen in interna- Icht uiterst scheef. Want natuurlijk nog altijd een schil of je wekelijks een speelt in de pot van het ids amateur voetbal (voor is 2000 toeschouwers) of r full prof bestaan leidt bij ropese topclub. Dat laatste ivoorbeeld op enkele Spaan- teur'-lntemabionals. IADRID onlangs gespeelde Olympi- t alificatie-interland Spanje- e speelden alleen al drie spelers van kampioen Real mee: doelman Miguel An- relder Del Bosque en Santdllana. !de spelers maakten een weer deel uit van het A-elftal in de interland Europese landenkampioen- legem Denemarken. Zo zijn voorbeelden in Europa van tste vorm van overtreding mpische voorschriften. Be- vooral het geval-Ulii Hoe middenvelder van Bayern was in 1972 al lang en •international voor West- werd bij Bayem echt niet als een amateur betaald, maar kwam wel op de Olympische Spelen uit. Nederland .wil evenwel geen enkel risico lo pen. Jo van Marle, voorzitter van het amateurvoetbal en tevens vlce- voorzitter van de KNVB heeft daar over gezegd: 'Wij .willen niet het risico lopen ons te kwalificeren voor de Olympische Spelen om ver volgens via een briefje te verne men, dat het allemaal niet doorgaat PATERSWOLDE De opstelling van het Nederlands amateurteam voor de jvedstrijd tegen Frankrijk luidt: Quanjel (Veritas); Van Veenendaal (FC Amsterdam), Hokke (Spijkenis- se), Van Gelder (Unitas), Buvens (Spijkenisse)Karstens (Noordwijk), Meertens (Emmen), Drent (Germa- nicus); Peterse (Unitas), Lahaye (Heer), Cordewener (EHC). Wisselspelers zijn: Van Vliet (Slik kerveer), Den Hollander (Quick B.), Van den Broek (RKC), Prinssens (Unitas), Van der Horst (ZFC). omdat er ex-betaalde spelers heb ben meegdaan'. TEVEEL ANGST De Vreet heeft zich om diie gedach- tengang laatst een beetje boos ge maakt. 'Ik heb weieens wakker ge legen van jongens die een blauwe maandag in het C-eifta! van een Arie de Vroet ruim verschil (2-5) van PEC Zwolle verloren. De Vroet: Tegen PEC Zwolle gaf ik GLASGOW (AP) De Schotse stad Glasgow is van plan zich kan didaat te stellen voor de organisa tie van dc Olympische Spelen van 1984. Burgemeester en wethouders hebben gisteren doen weten 18.000 pond te besteden aan een studie die moet uitmaken of dit plan haalbaar zou zijn. Sbeden die de Olympische Spelen van 1984 willen organiseren moeten zich daartoe kandidaat stellen bij het Internati onale Olympische Comité. Dit moet gebeuren voor het einde van 1977. Tot nu toe heeft zich slechte één stad aangemeld: Teheran. De Spe len van 1980 zullen wonden gehou den in Moskou. HONG KONG (Reuter) Rolf Thung is dinsdag in de eerste ronde van het internationale tennistoer nooi in Hong Kong uitgeschakeld door de Australiër Ken Rosewall. Thung verloor in twee sets: 0-6, 1-6. Tom Okker overleefde de eerste ronde wel. Hij won in drie sets van de Amerikaan Fisher. De setstan den waren 3-6, 6-2. 6-1. Verder won Case (VSt) van Roche (Aus.) met 8-6, 6-4 betaalde club hebben gespeeld en Jo°P den Hollander (Quick Boys) die ik om zo'n reden niet mag fSÊ Vo"° m g selecteren. Dan denk ik aan een Hansen, die ooit een paar wedstrij den voor Fortuna SC heeft ge speeld. Ik denk dat men hier teveel ansgt heeft voor kritische pers in dergelijke gevallen'. Hoe dan ook: De Vroet moet het met zijn huidige selectie doen. En ondons het kwalfltedtsverddes ziet een kans als laatste man. Ik vond hem de laatste tijd beter dan de vaste keus Niek Hokke. Maar dat liep verkeerd. Later vertelde Den Hollander mij. dat hij was gebles seerd maar toch had gespeeld om zijn kans niet te verspelen. Hetzelf de gold voor linksback Arend Bu vens, die ziek was, maar mij dat ook later pas vertelde. Dat alles de ex-initemational nog wel moge- kwam de verdediging uiteraard niet lijkheden voor het treffen van van- ten goede.' avond tegen Frankrijk. Ook ondanks de niet geheel ge slaagde periode van voorbereiding. Na de redelijk verlopen oefenwed strijden tegen Vitesse (1-2), FC Den Bosch (2-1) en Go Ahead (1- 2), werd verleden week disdag met De Vroet vervolgde: 'We hebben de laatste jaren steeds goede resulta ten behaald met het amateur elftal. Het huidige team moet natuurlijk nog groeien maar dat was met alle amateur teams altijd het geval Ik heb weliswaar geen idee van de kracht van het huidige Franse elf tal, maar ik ben wel op de hoogte van het type voetbal dat de Fran sen spelen. Meestal een straffe mandekking en veel agressie. Ik had Frankrijk graag een keer ge zien, maaar toen ik informeerde bij de Franse voetbalbond, vertelde men mij dat er geen oefenwedstrij den. werden gespeeld. Nu pas is gebleken, dat Frankrijk tegen Oos tenrijk (1-1) en Algerije (1-0 ne derlaag voor 80.000 toeschouwers) heeft gespeeld.' In het Franse elftal staan verschei dene spelers opgesteld, die uitko men in de hoogste (betaalde) afde ling: Amiese (Nantes), Fernandez (Olympique Marseille), Rubio (Nancy), Sohaer (St. Etienne), Sahnoun (Nantes) en Sfcassiewiecz (Lens). MATTY VERKAMMAN MADRID Günther Netzer. de middenvelder van de Spaanse kampioen Real Madrid, wil niet meer in het Westduitse team spe len. De vroegere spelmaker van Borussia Mönchengladbach is boos op bondscoach Helmut Schön, die hem niet in zijn selectie voor het duel tegen Bulgarije heeft opge nomen. West-Duitsland ontmoet de Oosteuropeanen op 19 novem- her in Stuttgart in een wedstrijd voor groep acht van het toernooi om het Europees kampioenschap voor landenploegen. Netzer, die vorige week in het Europa Cup duel tegen Derby County schitter de. is diep teleurgesteld. "Na de laatste interlandwedstrijd tegen Griekenland, kreeg ik nog compli menten van Schön. Nu sta ik er ineens naast. Paul Breibner heeft van Real Madrid geen toestem ming gekregen, maar ik ben wel beschikbaar' aldus de middenvel der. Netzer zal Helmut Schön in de komende dagen vragen waarom hij is gepasseerd. 'Ik ben be nieuwd welk eigenaardig argu ment hij aanvoert. Geeft hij geen goede reden op, dan ls mijn in terlandloopbaan ten einde'. Gezondheidsboerderij STOCKPORT George Best kon digde gisteren aan dat hij naar een 'gezondiheidsboerderij' gaat om af te slanken voordat hij op 28 november weer gaat voetbal len. De vroegere speler van Man chester United, heeft zoals bekend een proef contract voor één maand getekend bij de vierde divisie club Stockport County. Best ls 29 en heeft twee jaar geen competitie gespeeld. Maandagavond speelde hij ln een vriendschappelijke wedstrijd voor Stockport County tegen de eerste- divisieclub Stoke City. Tony Wad- dington van Stoke City zei dat deze club wel geïnteresseerd is in Best. De Noord-Ier, die zei eerst weer helemaal fit te willen zijn voordat hij weer ging spelen, liet weten graag voor Stoke City te willen uitkomen. Kroon of Van Praag HAMBURG De in Nederland al over bekende verhalen gaat'le wel, gaat'ie niet hebben een nieuw afzetgebied gevonden. Gunter Netzer en Helrauth Schön zftn op deze foto nog vriendjes. Netzer (links) traint met Horst Dieter Hottges terwjjn Schön toekijkt. Voor Netzer hoeft zoiets niet meer. Sinds Herr Hennes Weisweiler trainer van Barcelona is gewor den. stort ook de Duitse pers zich gretig op de Catalaanse ploeg en zijn Hollandse maestro Johan Cruijff. Een bericht dat gisteren circuleerde: 'Hennes Weisweiler, de Duitse coach van het Spaanse Barcelona, ontkent dat zijn sterspeler Johan Cruijff mogelijk naar Hamburger SV overgaat. In een radio-inter view zei Weisweiler, dat Cruijff niet naar de Hamburgse club zou gaan om financiële en andere re denen. 'Ik heb geen enkele reden om aan te nemer., dat Cruijff volgend seizoen niet ophieuw voor Barcelona zal spelen', zei Weis weiler. De speculaties over Cruijff's mogelijke vertrek staken de kop op nadat Hamburger SV- manager Peter Krohn had verteld, dat hij de Nederlandse ster vol gende maand in Barcelona zou bezoeken. Herr Krohn zei ook, dat hij zijn club om een bedrag met zeven cijfers had gevraagd om te kunnen versterken. Barcelona be taalde Ajax bijna zes en een half miljoen gulden voor Cruijff'. Einde bericht. Eigenlijk niets nieuws, wanneer je Hamburger SV door bijvoorbeeld Ajax ver vangt en Herr Krohn door Jaap van Praag. Alleen die 6.5 miljoen voor Ajax is nieuw. Cruijffs aan deel in de transfer is gemakshalve maar bij de centjes van de Am sterdamse club opgeteld. Van onze sportredactie AMSTERDAM Het Konink lijk Nederlands Gymnastiek Ver bond heeft als extra voorberei ding op de interlandwedstrijd van de damesploeg tegen Noor wegen een tweedaagse wedstrijd tegen Zuid-Afrika in het pro gramma geschoven. De wed strijd, waarbij de volledige Ne derlandse selectie in aktie zal komen, wordt op 22 en 23 no vember op Papendal afgewerkt. Het KNGV gaat met deze wedstrijd volledig voorbij aan de resolutie die twee weken geleden al in een com missie van de Verenigde Naties met algemene stemmen werd aangeno men en die zeer binnenkort in de algemene vergadering ter sprake zal komen. Daarin wordt bij alle bij de VN aangesloten landen aan gedrongen op het verbreken van de contacten met Zuidafrikaanse sportbonden naar aanleiding van de apartheidswetten in dat land. Op het programma van de wed strijd staat voor de eerste dag de verplichte oefenstof voor de Olym pische Spelen van Montreal in 1976. Zuid-Afrika is van die Spelen uitgesloten wegens de toepassing van de apartheid in de sport. Het KNGV laat op Papendal zelfs twee ploegen aantreden, zodat vrij wel alle turnsters van de selectie- groep in actie komen. Zondag, op REYKJAVIK (Reuter) De Israë liër Liberzon is nog altijd niet ze ker van dc bezetting van de tweede plaats in het zoneschaaktoernooi van Reykjavik. De belangrijke par tij tussen de Joegoslaaf Parma en de Deen Hamann werd voor de tweede maal in bijna gelijkwaardi ge stand afgebroken. Indien Parma echter want komt hij op gelijke hoogte met Liberzon en is een be- slissinestweekamp noodzakelijk om uit te maken wie zich kwalificeert voor een der interzonetoernooien. De IJslander Olafsson kwam in zijn afgebroken partij tegen de Tsjech Jansa niet verder dan remise. de tweede dag dus, werken zij de keuzestof af. De interlandwedstrijd tegen Noor wegen, die niet zoals oorspronkelijk de bedoeling was in Amsterdam doch ln het bij Schagen gelegen Opmeer wordt gehouden, is de eer ste van twee kwalificatiewedstrij den voor de Olympische Spelen. In het voorjaar volgt de tweede, uit tegen Roemenië. NEW YORK (ANP) De partij om het wereldkampioenschap boksen in het zwaargewicht tussen Mu hairnraad Ali en. zijn uitdager Joe Fraaier, vorige maand in Manilla, heeft niet de astronomische recette opgebracht, die verwacht was. De Amerikaanse promotor Don King had verwacht dat de partij een recette van 20 miljoen dollar (ruim 50 miljoen gulden) zou ople veren. Bij de voorlopige afrekening blijkt dat in totaal 'slechts' 11 mil joen dollar is binnengekomen. Dat bedrag was juist voldoende om de gage van beide boksers (totaal 7 miljoen dollar) en de kosten van de organisatie te dekken alsmede een kleine winst voor King over te laten. Ds grote tegenvaller was de geringe opbrengst van de gesloten televisiecircuits in de bioscopen. In New York, Philadelphia en Wash ington waren de zalen uitverkocht maar in Chicago, Californië en de steden in het midden, westen en zuiden van de Verenigde Staten bleef de belangstelling ver beneden de verwachtingen. Ondanks de financiële tegenvaller van Manilla hebben zich bij Don King alweer verschillende gegadig den gemeld voor een nieuw titelge vecht van Ali. Volgens Don King hebben Hongkong, Teheran en Cai ro grote belangstelling voor een partij van Ali tegen George Fore man of Ken Norton. Voordat het echter zover ls wil Ali voor het 'luttele' bedrag van één miljoen dollar nog wel zijn titel verdedigen tegen landgenoot Henry Clark, die als zesde staat genoteerd op de lijst van uitdagers. Dat gevecht zou moeten plaats vinden in West- Duitsland of op de Bahama's. AMSTERDAM Het sectie- bestuur Betaald Voetbal heeft een plaatsje verworven in het beroemde standaardwerk 'Tbe Guinness Book Of Records'. Ga er maar eens aanstaan. Een hele salto achterwaarts uitvoeren, daarin een hele draai verwerken terwijl je naar links en rechts buigt en steeds maar blijft praten om tenslotte wankelend op de handen terecht te komen en net te doen alsof het stilstand op beide benen is. Een pres tatie waartoe slechts weinigen de bestuurderen die zich de afgelopen weken als onbuig zaam voordeden, in staat hebben geacht. Er is met dat kunststukje heel wat geregeld. Nico Jan sen mag bij Feyenoord voet ballen. Feyenoord dient geen schadeclaim in omdat Jansen een wedstrijd heeft moeten missen. Cor Coster is in het keurslijf van de KNVB ge wrongen. net bureau Inter Football heeft arbeidsbemid deling uit de doelstellingen geschrapt. En in ruil gaat de KNVB voor de overige aktivi- teiten van IF zo snel mogelijk een officiële licentie aanvra gen bij de UEFA, de Europese voetbalunie. De hele zaak-Nico Jansen werpt een bijzonder vreemd licht op de bestuurderen bin nen de sectie Betaald Voetbal. Mensen die de aktlviteiten van Cor Coster scherp veroor deelden en in de ban deden. Er vervolgens een zaak van maakten om Costers praktij ken te elimineren. En nu in eens in staat zijn om Cor Coster binnen te halen om ten bate van de KNVB de zaken te gaan regelen betref fende transfers. Wat te denken van Cor Cos- ter zelf. Hij vond het steeds maar een vreemde zaak dat de werkgevers (de sectie be taald voetbal) zich ging be moeien met de arbeidsbemid deling voor de .werknemers (de voetballers). Hij blijkt daar nu ineens best aan mee te willen doen en alle vroege re bezwaren met een wijde boog over boord te hebben geworpen. En hoe zit het nu met de uitspraken van Cor Coster in een zeer nabij verleden, waarin hij schimpte op de KNVB dat een speler niet eens zijn eigen adviseur mocht meenemen. Vanaf nu zijn ze allemaal aangewezen op 'ome Cor' en de beroemde, van ieder voetbalverstand ge speende maar o, zo aardige schoonmoeder is door Coster weer even hard op de kelen gegooid als bij haar binnen haalde. En hoe zit het nu met Karei Jansen, door Coster aange duid als de Raspoetin van Den Haag en de voetbalbond. Jansen, de vakbondsleider van de voetballers, die nu al maandenlang roept bijna het 'voetbalarbeidsbureau' van de grond le hebben gekregen, moet nu ineens dulden dat Coster aan het hoofd van dat bureau bij hen binnen stapt. Alle bezwaren tegen de vak bond zijn nu ook maar opzij gezet. Coster sluit Raspoetin aan de brede borst na een verhelderend gesprek. Een ding is duidelijk gewor den. De sectiebestuurderen, de vakbond, de clubs en Cos ters Inter Football hebben liet toch niet aangedurfd om de burgerrechter maar eens de regels te laten toetsen. Het ziet er dan ook naar uit, dat de oplossing die nu weer ge vonden is, ongetwijfeld voor nieuwe problemen gaat zor gen. De mei-regels tegen de voetbalmakelaars, door sectie- bestuurder Dé Stoop inmid dels nadrukkelijk verworpen, bestaan nog steeds. En een duidelijke uitspraak is er niet gekomen. De grote winnaar van het spel heet Cor Coster. En de sectie betaald voetbal heeft weer eens zaken gedaan door de bal hoog ln de tribunes te schieten en vervolgens 'hoera, goal' roepend een rondedans je gemaakt met de doelman van de tegenpartij. RUUD VERDONCK (Advertentie) met ouderwets-lekkere gerechten uit Oma's tijd, °-a. Hete Bliksem, Boerehachee,Blote Billetjes in het groene gras etc. Prijs 50 ct., doch gratis voor u bij aankoop van 300 gr. worst of vleeswaren. óók om z'n echte SLAGERSROOKWORST, er zijn 700 Keurslagers in Nederland.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 11