Bezetting DAM Chips opgeschort UKF v; 'Werkgevers hebben de werkloosheid zelf veroorzaakt' 2 academisch ziekenhuis der vrije universiteit amsterdam l Rechtbank besluit milieuheffing door te zetten NW-voorzitter W. Kok WAARNEMEND HOOFD KEUKEN Burgerziekenhuis Amsterdam manager secretaresse ra CALOX UITIMODIGIIMG assistent-accountant ervaren corrector(trice) vacature vrije universiteit amsterdam wetenschappelijk (hoofd)medewerker (I) I s Ol nm SATERDAG 8 NOVEMBER 1975 BINNENLAND TROUW/KWARTET Actiecomité heeft goede hoop dat regering eisen inwilligt door Henk Thomas HOOFDDORP Het actievoerende personeel van het failliet verklaarde DAM Chips heeft van de regering zodanige financiële steun geëist dat het patatverwerkende bedrijf in Hoofddorp kan blijven produceren en alle werknemers (265 man) weer in dienst kunnen worden genomen. In afwachting van inwilliging van deze eis wordt de bezetting, die dinsdag begon, opgeschort. Actielei der Piet Brands is nogal optimis tisch over de afloop van de bespre kingen over het behoud van de werkgelegenheid bij DAM Chips. 'Als premier Den Uyl voor de tele visie huilt, dat om elke arbeids plaats moet worden gevochten, dan kan hij hier zijn hart ophalen. Hier is gevochten en ik kan me van dit kabinet niet voorstellen dat het 265 werknemers, hun gezinnen en een modern bedrijf zal afschrij ven'. aldus de actieleider. Volgens Piet Brands is de bezetting opgeheven omdat eergisteren de iSveede Kamerleden Bos (CPN) en Voogd (PvdA) bij de betrokken mi nisters hebben gepleit voor een ge sprek met de bij de bedrijfssluiting organisaties over behoud van de werkgelgenheid. Het actiecomité ziet dit initiatief als 'een opening waardoor er opnieuw mogelijkhe den zijn geschapen om resultaten te behalen'. Indruk Het comité zegt uit een telefonisch onderhoud met het ministerie van landbouw .dat over de toekomst van DAM Chips beslist, de indruk te hebben gekregen dat dit bereid is financiële steun te geven om voortzetting van de aardappelver- werkende fabriek in de Haarlem mermeerpolder te garanderen. 'Mochten de autoriteiten niet be reid zijn naar een oplossing te zoe ken. dan zitten we hier over veer tien dagen weer', aldus de heer P. Brands. Begin deze maand liet minister Van der Stee van landbouw op Kamer vragen weten regeringssteun aan DAM Chips niet verantwoord te achten. Volgens Piet Brands zag de minister geen brood meer in de fabriek, omdat de prijs van de grondstof voor DAM Chips, aardap pelen verschrikkelijk hoog' is. Dat betekent, dat kopers erdoor zouden worden afgeschrikt, aldus de actie- ieider. die echter met een lijst van vijf min of meer serieuze gegadig den het ongelijk van de minister meent te kunnen aantonen. Daar zijn in de eerste plaats het pensioenfonds Centraal Beheer en onroerend goed maatschappij Pak hoed. die de fabriek willen kopen om hem weer te verhuren. Pakhoed zegt een eventuele huurder te heb ben gevonden in de vorm van een andere chipsfabrikant Golden Won der. Verder ls er nog de heer Dam. de oprichter van het bedrijf, dat een paar jaar geleden is verkocht aan groentenexporteur Van Dijk in Rotterdam, en een 'stroman', die voor twee (Amerikaanse?) bedrij ven optreedt. De heer Dam heeft echter geen geld en de bedoelingen van de stroman zijn nog duister. Bereid Tenslotte ls er de op dit moment meest serieuze gegadigde: het Van der Valk concern (hotels), die de patatfabriek in zijn oorspronkelijke opzet wil voortzetten en daarvoor In wisselende samenstelling hebben ongeveer 100 personeelsleden van de failliet verklaarde DAM Chips het bedrijf bezet gehouden. Op de foto richt actieleider Piet Brands vanaf de punt van de tafel het woord tot de be zetters, van wie er twee al onderzeil gingen. bereid is acht miljoen gulden neer te tellen. Een moeilijkheid bij de verkoop van DAM Chips is. dat de fabriek staat op (goedkope) landbouw grond. DAM Chips mocht zich daarop indertijd bij wijze van grote uitzondering vestigen, omdat de ou de fabriek in het centrum van Hoofddorp nogal stonk en het op pervlaktewater verontreinigde. Als DAM Chips zou willen uitbreiden moet opnieuw toestemming van de gemeente worden verkregen. Nu blijkt, dat eventuele kopers DAM Chips best willen hebben, mits de gemeente aan de land bouwgrond een industriële bestem ming wil geven. De gekochte zou daarmee op slag ruim vijftien maal zo duur worden Gemeente, provin cie en rijk hebben laten weten, beslist niet aan het streekplan voor de Haarlemmermeer te willen tor nen. Zij willen geen verdere indus trialisatie van de polder. De over heid houdt dus de deur dicht voor beleggers, die. onder het mom van het behoud van de werkgelegen heid. de kans zien om vlakbij Schiphol goedkoop aan grond te komen. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De president van de Haagse rechtbank, mr. J. H. Blaauw, vindt dat het waterschap Regge en Dinkel en de staat der Nederlanden de wet verontreiniging oppervlaktewateren goed toepassen. In kort geding besloot hij gisteren dat het waterschap de milieuhef fing mag doorzetten. Het kort geding was aangespannen door de heer Kater, die meent dat hii de milieuheffing niet behoeft te betalen, omdat volgens hem niet is voldaan aan het principe dat de vervuiler betaalt. De heffing wordt door actiegroepen fel aangevochten, met name door het milieu actie centrum Nederland (MAN), dat de heer Kater steunt. Volgens de heer Kater kan de industrie ongestraft giftige stoffen blijven lozen en zou vrijwel alle huishoudelijke afval op natuurlijke wijze door het water kunnen worden afgebroken als de industrie dat water al niet zo ern stig had ontkracht. Volgens mr. Blaauw is de eis van de heer Kater (stopzetting van de inning van de heffing) gebaseerd op de wens een ander overheidsbe leid ten aanzien van de tódustriële vervuiling te verkrijgen. De rechter kan hier niet over oordelen, dat moet langs de gebruikelijke politie ke weg gebeuren. Volgens de wet wordt iedere burger als vervuiler aangemerkt en de rechtbank is niet gemachtigd te onderzoeken of de wetgever dit terecht heeft vastge steld, aldus mr. Blaauw. ROTTERDAM In verband met een steekpartij op de Atlantische Oceaan ter hoogte van de Azoren is in Leiden de 20-jarige matroos P. D. uit Noordwijk aangehouden. Hij wordt ervan verdacht aan boord van de zeesleper 'Poolzee' zijn 18-jarige collega R. E. uit Nijmegen met een uitbeenmes in de rug te hebben ge stoken. De 'Poolzee' kwam op 3 no vember de haven van Rotterdam binnen. Hoe D. er toen in slaagde uit handen van de politie te blijven, wilden de eigenaars van het schip niet vertellen. De arrestatie in Lei den gebeurde op verzoek van de Rot terdamse politie. Van onze soc.-economische redactie BEEKBERGEN 'Ongecontroleerde en chaotische investeringen hebben er toe geleid dat de vrije ondernemingsgewijze produktie op weg is naar een bankroet. Ik durf de stelling aan dat de werkgevers de werkloosheid zelf hebben veroorzaakt.' De vraag Ook het personeel van DAM Chips past voorzichtigheid ten aanzien van de bedoelingen van een even tuele koper, want het is nog de vraag of alle beloften betreffende de werkgelegenheid bij DAM Chips worden ingelost als de koper in het bezit is van de grond en een even tuele toezegging op uitbreidingsmo gelijkheden. Het personeel van DAM Chips heeft echter haast. Het is bang, dat naarmate de tijd ver strijkt de concurrentie in de patat- industrie de markt van DAM Chips inpikt.' Deze opmerking maakte NW-voor- zitter Wim Kok gisteren op de on- federatie werkgelegenheid var. het NVV-jongerencontact in Beekber gen. Kok zei dat de werkgevers met de mond belijden begaan te zijn met de werkloosheid, maar dat ze in de praktijk de positie van de zwakste werknemers aantasten. 'De inbreng van de werkgevers is: door lasten verlaging en winsten verhogen kun nen we investeren en zo arbeidsplaat sen creëren. Maar daar zijn die win sten helemaal niet voor gebruikt. Ze zijn gebruikt om machines te ko pen en om internationaal te opere ren, zonder dat de derde wereld er van mee profiteert. Integendeel, de winsten komen noch hier noch in de derde wereld de werknemers ten goede', aldus de NVV-voorzitter. Hij concludeerde dat deze periode in de economische geschiedenis moet worden afgesloten. 'Dat kan door het aan banden leggen van de vrijheid van de ondernemer. Ik zeg niet dat de overheid uitsluitend moet beslis sen, maar er zijn straffere maatsta ven nodig voor beslissingen in de on derneming. Wie voor ondernemings vrijheid is, pleit voor de onvrijheid van de werknemers, voor de onvrij heid van de 250.000 werklozen, ook om over hun eigen toekomst te be slissen. Die prijs is te hoog', aldus Kok. Kok zei verder dat de vakbeweging zich zal blijven opstellen tegen het afwentelen van de inflatie op de werknemers door hun de prijscom pensatie af te nemen. Het kappen in de minimumlonen en in de daarvan afgeleide inkomens, zoals bijstand uitkeringen en minimumjeugdlonen, zal evenmin worden geaccepteerd', aldus Kok. 'V Voor onze keuken waar dagelijks circa 300 maaltijden worden bereid, vragen wij een die naast leidinggevende capaciteiten moet beschikken over grote ervaring als instellingskok. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door het hoofd van de Civiele Dienst, de heer H. Wallagh, telef. (020) 92 69 69. Schriftelijke sollicitaties te richten aan het Hoofd van de Personeels dienst Linnaeusstraat 89, Amsterdam (O). Voor onze afdeling Bedrijfsvloeren zoeken wij voor spoedige indiensttreding een NIERSTRASZ NV Middelbare school en secretaresse opleiding of praktijkervaring. Leeftijd 25-40 jaar. Voor een oriënterende bespreking en/of nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer L. de Hamer, tst. 148. Plantage Middenlaan 60-62, Amsterdam, tel.: 24 04 85 Mr. D. Klein, wonende te Zwolle, deelt mee: - dat hij bij Koninklijk Besluit d.d. 3 juli 1975 is benoemd tot notaris ter standplaats Zwolle in de plaats van de eervol ont slagen notaris G.M. Meppelink; -dat hij zijn ambt heeft aanvaard op 1 november 1975; - dat hij de akten, repertoria en andere bescheiden van zijn ambtsvoorgan gers, te weten de heren M. Meppelink en G.M. Meppelink heeft overgenomen; - dat het kantoor tot nader aankondiging gevestigd blijft op het adres: Emmawijk 5 te Zwolle, terwijl het kantoor telefonisch bereikbaar is onder nummer 0520C-11100. Vergaat u 't lachen door een loszittend gebit? Di'i om ic huilen Matrcr is een remediehet hechtvermogcn van Calox-kleelpasla voor kunstgebitten. Ongelooflijk goed "e bijzondere samenstelling. Elke ruimte (nu onschadelijk. Maar wj kleefpasta voor kunstgebi voor een onwrikbaar ie II vertrouwen. Chr. Scholengemeenschap VWO-HAVO-MAVO Hoofdgebouw: Fabritiusstraat 1, Alkmaar. 1951 -1976 In september 1976 hopen we het feit te vieren dat 25 jaar geleden in Alkmaar wat toen heette het Christelijk Lyceum van start ging. Afgezien van feestelijkheden voor en met de leerlingen stellen we ons voor, op zaterdag 4 september bij elkaar te komen als oud leerlingen, oud-kollega's en oud-bestuursleden. De huidige adressen van een aantal van U zijn ons al opgegeven. Van vele anderen zullen wij ze graag ontvangen, zodat U mettertijd van ons alle informatie over de voorgenomen feestdag tegemoet kunt zien. Wilt U tevens (bij voorkeur op een briefkaart) vermelden: jaar en afdeling van afstuderen, resp. wanneer U les gaf aan de school of deel uitmaakte van het bestuur. U bericht wordt graag tegemoet gezien door: R. Dieleman, conrector, p/a dependance C.S.G., Laanen- derweg 7, Alkmaar. De commissie voorbereiding "25 jaar C.S.G.-Alkmaar". R- In verband met de officiële ingebruikname van dé Christelijke Mavo School te Schoonhoven nodigt het bestuur alle oudleraren(-essen) en oud-leerlingen uit voor een feestavond op donderdag 13 November om 20.00 uur in de sporthal "De Meent" te Schoonhoven. Op vrijdag, 14 oktober a.s., bestaat er tussen 19.30 uur en 21.30 uur gelegenheid de school te bezichtigen. Bestuur en directie. De Unie van Kunstmestfabrieken B.V. te Utrecht zoekt voor haar werkmaatschappij Albatros Superfosfaatfabrieken B.V. te Pernis gelegen aan de Nieuwe Maas tegenover Vlaardingen voor haar interne accountantsdienst een: Verwacht wordt dat de nieuwe medewerker al enkele jaren ervaring heeft op een accountants kantoor of op de interne accountantsdienst van een groot bedrijf. Hij gaat controlewerkzaamheden verrichten op dé administratie van de lokatie Pernis. Belangstellenden, met een voltooide middelbare opleiding, in het bezit van M B A. en studerend voor S.P.D.. eventueel enkele jaren Nivra en met een leeftijd van 25 a Q5 jaar kunnen hun schriftelijke sollicitaties richten aan de UKF, afd. Personeelszaken, antwoordnummer 36, Hoogvliet tel. (010 - 16 00 66). toestel 167 of 163. UKF n Kunstmestfabrieken bv In het grafisch-technisph bedrijf van PERSCOMBINATIE N.V. uitgeefster van diverse dagbladen en nieuws- en adverten tiebladen zoeken we op zo kort mogelijke termijn een voor een tijdelijk dienstverband van minimaal één jaar. De werkzaamheden worden verricht in ploegendienst, waar voor wij een aantrekkelijk salaris bieden. Uw sollicitatie kunt u richten aan de personeelafdeling, Perscombinatie N.V.. Wibautstraat 131, Amsterdam, t.a.v. de heer L. Stomps. Eventuele tele fonische informaties kunt u krijgen onder nummer 020-914400, toestel 365. "Ten o Ier fcohe in te zich fcichi zij uit te b zijn jBoer idig beli ne |et letm pver d fci- lpte Itlevi Als u vindt dat t zelfs de goudvis nogteluidruchtu is, bent u hard toe aan Sanatogen. Sanatogen geeft u di levenslust terug, die.doo onjuiste voeding of nervositeit is opgebrand Dat komt: Sanatoger neutraliseert, zuivert het bloed, bevat geselec teerde vitaminen en eer onmiskenbare voëdings eiwit voor de opbouw van verzwakt weefsel. Sanatogen is een natuurlijk middel, waarvoor u niets hoeft te laten staan. Doe maar. U zult er zich beter bij voelen. JUWELEN. ÊOUD en ZILVER •N- EN VERKOOP H. W. DAMES Kruisstraat 19. Tel. 023-320431 Haarlem (tl)de Ridderstraat) Wegens het aanstaande emeritaat van een der leden zal er een ontstaan in het team van predikanten aan dit ziekenhuis. De commissie ter voorbereiding van de benoeming van een opvolger zou graag in contact willen komen met hen, die belangstelling hebben voor dit speciale pastoraat. Zij die een cursus Klinisch Pastorale Vorming volgden genieten voorkeur. Ook staat de commissie graag open voor hen, die de aandacht willen vestigen op andere predikanten, die voor benoeming in aanmerking zouden kunnen komen. Brieven te richten aan voornoemde commissie, p/a Pastoraal Centrum Academisch Ziekenhuis der Vrije Universiteit, De Boelelaan 1117. Amsterdam. (020 - 5483475) De leden van het team zijn: J van Buuren 020 - 724040 Geertien W Morsink 020 - 249171 W F O E Stange 023 - 267330 Ph Stoffels 02159 - 19404 Bij het Instituut voor Pedagogisch-didactische vorming van a.s. leraren bestaat een vacature voor een voor de didactiek der Geschiedenis voor 0,6 deeltaak. Taakomschrijving: het verzorgen van colleges in de didactiek der Geschiedenis aan studenten, die zich voorbereiden op het leraarschap het begeleiden van de schoolpractica (hospiteerstages) het verrichten van onderzoek op het terrein van de didactiek. Gewenste kwaliteiten een afgeronde studie op academisch niveau een ruime ervaring bij het voortgezet onderwijs een goede reputatie als leraar op eerste graads niveau kunnen werken in teamverband. De aan te stellen vakdidacticus zal zijn/haar werkzaamheden verrichten in contact met de subfaculteit Geschiedenis, in samenwerking met de medewerkers van het Instituut. Van de kandidaten wordt instemming met de doelstelling van de Vrije Universiteit verwacht. Informaties worden gaarne verstrekt door drs. T.M. Gilhuis, telefoon 020 - 73 24 75. Schriftelijke sollicitaties, onder vermelding van vacaturenummer 753-2955, te richten aan de Hoofdafdeling Personeelszaken, De Boelelaan 1105, oostbus 7161Amsterdam - Buitenveldert. br ITE jleri ker: ever Afr lie v al die de ndt. rerk 1 din* an aar in edig leve: en role tstoi ros els e en.is 1 'I 'bor? 7i ex alc groe de oekt eve skke zij] led. or.lu r o]

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 8