de verpleging heeft u nodig (f IL f'W] [z 'J J r" q) «A# Gemeente 0* Rotterdam GROOT-EMAUS VAN DAM ZIEKENHUIS ROTTERDAM de Egmontshof Dit is nog maar een begin ziekenverzorgende leerlingen VAN ARKEL INSTITUUT paviljoenshoofd verpleegkundigen TE ERMELO assistent bewegingsactiviteiten bezigheidstherapeut(e) Rode Kruis Ziekenhuis ZIEKENVERZORGSTER praktijkdocent(e) hoofd van een verpleegafdeling GEDIPLOMEERDE BE ZIGHEIDSTHERA PEUTEN hervormd verpleeg- en reactiveringscentrum nassau-odijckhof driebergen hoofd verpleegkundige^ prinses .h-p k- irene ^31#- ziekenhuis almelo *%%s B-verpleegkundic leerling- ziekenverzorgenden een verpleegkundige A of B Hoofdverpleegkundig ZATERDAG 8 NOVEMBER 1975 TROUW/KWARTET PS24, Gemeentelijke Verpleeginrichtingen: In dc geriatrische kliniek aan de Asserweg begint op 7 ja nuari 1976 een cursus voor opleiding tot waarin zowel mannelijke als vrouwelijke kunnen worden geplaatst. Deze kliniek is gelegen in de woonwijk Schiebroek en heeft een capaciteit van 212 bedden voor lichamelijk zieken en een observatieafdeling van 38 bedden voor psychisch ge stoorde bejaarden. Voor degene die interesse heeft in een verzorgend beroep is dit een mogelijkheid een 2-jarige opleiding te volgen en het diploma te behalen dat recht geeft op het voeren van de beschermde titel van ziekenverzorgster, respectievelijk zie kenverzorger. Minimumleeftijd: 17 jaar. Als vooropleiding geldt: tenminste drie jaar voortgezet dagonderwijs met goed gevolg, zoals 3 jaar M.A.V.O. met diploma of overgangsbewijs naar de 4e klas; 3 jaar huis houdschool (theoretische kant), Inas-diploma, O.V.B., A.O.L.V. deel I. Vanaf het begin van de opleiding reeds een aantrekkelijk salaris: het le jaar f 1.050,- bruto per maand. Vergoeding voor onregelmatige diensten. Eerste aanschaf dienstkleding gratis. Voor vrouwelijk personeel zijn er gezellige kamers voor inwoning beschikbaar. De directrice, zr. G.J. Stougie, en de docente, mevr. M.L.G.H. Krouwer-Schenk, zullen belangstellenden gaarne voor een gesprek ontvangen, waarbij alle gelegenheid is de inrichting te bezichtigen, zodat een goed inzicht kan worden verkregen in de te verrichten taken. Hiertoe kan schriftelijk (Asserweg 235) dan wel telefonisch (010-228022) contact mei de directrice worden opgenomen. Piot. Cl». Tehuis», kinderen met geestelijke ontwikkelingsstoornissen Hellingweg 1 - Postbus 186 - Soest - Tel. (02155) 17444 fcHEEREN LOO I Wegens uitbreiding der werkzaamheden zoeken wij een (mnl./vrl.) voor een paviljoen van 36 schoolgaande jongens en meisjes. De functie omvat o.a. begeleiding van het groepspersoneel organisatie binnen het paviljoen samenwerking met de overige paviljoenshoofden. Wij verwachten daarvoor: voltooide H.B.O.-opleiding goede contactuele eigenschappen organisatievermogen positief christelijke levensovertuiging leeftijd 30 jaar. Inlichtingen zijn in te winnen bij Drs. L. Robbroeckx, pedagoog. Sollicitatie te richten aan de directeur. In het Van Dam Ziekenhuis. Westersingel 115 te Rotterdam, zijn enkele vacatures ontstaan op de afdelingen: chirurgie, interne ziekten en op de kinderafdeling. Wij zoeken hiervoor (ook part-time) Na gebleken geschiktheid zijn goede promotiekansen aanwezig. Zij die hiervoor belangstelling hebben, stellen wij in staat de stafcursus te volgen. Voor inlichtingen en sollicitaties kunt u zich wenden tot de verpleegkundig adj. directrice Mevr. J. van den Hatert, telefoon (010)36 46 44. Als behandelingsinstituut voor minder begaafde kinderen en jongeren, zien wij per 1 januari 1976 uit naar een medewerker die kan functioneren als voorde afdeling Taak: het lesgeven aan kinderen en jongeren, zowel in school- als in internaatsverband het begeleiden en activeren van de buitenschoolse bewegingsrecreatie. Wij verlangen van hem: een pos. chr. levensovertuiging een opleiding P.A. aantekening J. óf C.I.O.S., met de bevoegdheid tot het geven van zwemonderwijs. Wij bieden: een pensioenregeling volgens P.G.G.M. een vakantieregeling die gelijk is aan die van het onderwijzend personeel van onze school. Inlichtingen bij de heerG. Grijpma, telefoon (03417) 6208. Schriftelijke sollicitatie te richten aan de directie. De Egmontshof is het nieuwe verpleeghuis van de Interkerkelijke Prot. Stichting Verpleegtehuizen Hoekse Waard e.o. Het is gelegen 15 km ten Zuiden van Rotterdam en is 1 maart 1975 gedeeltelijk in gebruik genomen. De totale capaciteit bedraagt 186 bedden, waarvan 124 voor somatische zieken en 62 voor psycho-geriatrische patiënten. In dit nieuwe verpleeghuis bestaat de mogelijkheid tot plaatsing van een welke in het bezit dient te zijn van het diploma van de school voor de bezigheidstherapie. Telefonische inlichtingen worden u gaarne verstrekt door het hoofd van onze bezigheidstherapie mevr. J.M.C. Weijzen, tel. 01860-5100. Schriftelijke sollicitaties kunt u richten tot de geneesheer-directeur van verpleeghuis "De Egmonshof" Verpleeghuis en reaktiveringscentrum de Egmontshof Frans Halsstraat 1, Postbus 1119 te Oud-Beijerland. RODE KRUIS ZIEKENHUIS BEVERWIJK Zoals iedereen in het land proberen ook wij greep te krijgen op de redenen die verpleegkundigen er toe brengen geen leidinggevende funkties meer te aanvaarden. Zover wij kunnen nagaan wordt dit o.a. veroorzaakt door het beeld dat men van leidinggeven in zijn direkte omgeving krijgt en ervaart: - de staf van de verpleegafdeling is overbelast - .de taken van de leidinggevenden zijn onduidelijk - een duidelijke struktuur ontbreekt. Een weinig wenkend perspektief voor een toekomstige carrière. Sinds enige tijd proberen wij door middel van stafbesprekingen duidelijkheid te krijgen in: - wat leidinggeven op een verpleegafdeling inhoudt - hoe de werkzaamheden zo verdeeld kunnen worden dat niet alleen het werk maar ook de persoon tot zijn recht komt - wie daarom voor welke taak het meest geschikt is - welke scholing er nodig is om verantwoord en met plezier het werk te kunnen verrichten. De vraag waar we ons samenvattend mee bezighouden is: kan de huidige impasse in de verpleegkundige stafbezetting worden doorbroken als een ieder naar aard, aanleg en deskundigheid kan werken en wordt gehonoreerd. Er zijn en er ontstaan binnenkort vakatures waardoor nu een herbezinning en herstrukturering van de organisatie van de afdeling mogelijk is. Hebt u interesse deze ontwikkeling met ons mee te maken? Zr. B. Raaymakers. verpleegkundig direktrice, en zr. J. Steenberg, hoofdverpleegkundige in algemene dienst, zijn graag bereid u voor een informatief gesprek te ontvangen. U kunt schriftelijk of telefonisch een afspraak maken. Vondellaan I3. Beverwijk, tel. 02510 - 291 31. Oranje Nassau's Oord Psych. ziekenhuis en - verpleeghuis voor geestelijk gestoorde bejaarden Renkum. Gevraagd wordt een gediplomeerd Liefst met enige jaren ervaring. Inlichtingen bij en sollicitaties aan het Hoofd van de Verplegingsdienst, Renkum, tel. 08373-9100. Twee belangrijke funkties voor twee bekwame verpleegkundigen. Huize Anna Schotanus in Heerenveen is een modern verpleeghuis met 100 bedden, ver deeld over 3 afdelingen. Omdat de huidige funktionaresse benoemd is tot direktrice van ons verpleeghuis, zoeken wij voor haar een bekwame opvolg(st)er in de funktië van Wij denken hierbij aan een verpleegkundige A of B, liefst met een voortgezette opleiding, maar in ieder geval met zoveel ervaring, dat hij/zij een goede praktijkbegeleiding kan bieden aan onze leerlingziekenverzorgenden die op een centrale school hun theoretische opleiding ontvangen. Afhankelijk van opleiding en ervaring zal hij/zij worden aangesteld in de rang van 1e verpleegkundige of 1e verpleegkundige A. In verband met een externe promotie zoeker wij voorts een opvolg(st)er voor een Voor deze funktie denken wij aan een verpleegkundige met diploma A of A en B en een goede praktijkervaring op basis waarvan hij/zij de dagelijkse werkzaamheden kan leiden. Niet minder belangrijk vinden wij het vermogen om een plezierige woon- en werksfeer op de afdeling te scheppen. Over beide funkties worden desgewenst gaarne nader inlichtingen gegeven door de verpleegkundig direktrice, zr. T. Bakker-v.d. Molen, telefoon (05130) 3 17 15. Schriftelijke sollicitaties te richten aan het hoofd Personeelszaken van Huize Anna Schotanus, Marktweg 104, Heerenveen-Zuid (Oranje woud). In Driebergen, gunstig centraal gelegen, is sinds ruim een jaar de "Nassau-Odijckhof in gebruik, waar 120 somatisch zieken kunnen worden verpleegd en/of gereactiveerd. Het gebouw beschikt over een zeer goede accommo datie voor de bezigheidstherapie. Wij zoeken thans twee die het als een uitdaging beschouwen om samen met de reeds aanwezige therapeuten de afdeling bezig heidstherapie verder te ontwikkelen. In de wekelijkse teambesprekingen is nauw overleg met artsen, fysiotherapeuten en verpleging. Gezien het karakter van het huis wordt van de kandidaten een positief protestants - christelijke levens overtuiging verwacht. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door het hoofd van de afdeling bezigheidstherapie, de heer G. v.d. Boo gaard en door de direktie, tel. (03438) 5811. Sollicitaties kunt U richten aan de geneesheer direkteur van de "Nassau-Odijcklaan 3, Driebergen. KON. NED. GASTHUIS VOOR OOGLIJDERS Wij zoeken voor de Dames-afdeling bedden), annex Kinder-afdeling (L bedden) een: Tn haar taak zal bestaan uit: - het geven van leiding aan verpleeg kundigen en ziekenverzorgsters op orgaaa nisatorisch en verpleegkundig gebied. m - het, in samenwerking met de artsen, be vorderen van optimale patiëntenzorg, r" - het meefunctioneren in de waarnemend^ directrice-diensten tijdens weekenden «Tóf vakanties. Voor het vervullen van deze funktfcCR dénken wij aan een verpleegkundige IW kinderaantekening, of aan iemand die 1 de kinderverpleging over ruime ervarirjri kan beschikken. V£ Zij die in het bezit zijn van net diplom v Hogere Opleiding voor Verpleegkundige?™ of Stafopleiding, genieten de voorkeur. W Er wordt een speciële cursus gegeven in Ap Oogheelkunde en Oogheelkundige Vejt pleging, waardoor deze werkkring er~ interessante ervaring voor U kan wordei Het salaris is afhankelijk van opleiding qj ervaring. Pensioenvoorziening via P.G.M.M.. Belangstellenden worden uitgenoi schriftelijke sollicitaties te richten aan ij Verpleegkundig Directrice, waama informatief gesprek kan plaatsvinden. F. C. DONDERSSTRAA T 65 UTRECHT TEL030-712(24 jv R Ten behoeve van de afdeling psychiatrist ons ziekenhuis kan op korte termijn eenopj worden geplaatst. De afdeling telt 29 bedden. Nadere inlichtingen kunnen worden I wonnen bij de heer R.C. Hermans, I verplegingsdienst, tel. 05490—1 57 61.! Sollicitaties kunnen gericht worden aaifec hoofd personeelszaken, Boerhaavelaars Almelo. ES de elf ranker verpleeghuls-reakliverlngscentri rotterdam-lombardljen voor de nieuwe opleiding tot ziekenverzorgende welke op 1 maart 1976 aanvangt in ons mei verpleeghuis voor langdurig lichamelijk kunnen zich aanmelden Deze boeiende cursus leidt op tot het erkende diploma. leeftijd bij aanvang 17 jaar en 9 maaandf tenminste 3 jaar voltooid voortgezet onderwijs (T-richting) salaris bruto 1.181,01 per maand, excl. onregelmatigheidstoeslag voor meisjes is er een leuke kamer in onze personeelsflat. Sollicitaties kunt u richten aan het Hoofd ding van het verpleeghuis, Aesopuspla (naast N.S. station Lombardijen). Telefoon 328400. Stichting Gereformeerd Bejaardencentrum "De Dillenburg" te Alkmaar, 80 verzorgingsplaatsen met 70 woningen en l viceflat, vraagt wegens huwelijk van de tegenw in de rang van Salaris volgens de C.A.O. Bejaardentehuizen. Opname in het pensioenfonds P.G.G.M. Ééngezinswoning beschikbaar. Taak: Leiding geven aan verzorging, verplet huishouding. Contact onderhouden met de bewoners, waar afwezigheid van de direkteur. Sollicitaties te richten aan het Bestuur, Dillentoj 1, Alkmaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 26