jevski: niet alleen offensief Olympisch stadion nu zonder franje Loting Klaas Visser terug in schaatswereld Michels: nog niet veel bekend J0>genstander van Ajax laatste Bulgaarse ploeg in bekertoernooien ?ee en Hunter rengen )etbalduel discrediet 1 eol overleden •"tjolein Greeve rpioene dressuur "T; Montreal - in tijdnood - moet schrappen Ree: half punt achter op leiders cif F'"" Hoofdtrainer van nieuwe combinatie PIJC Connors te sterk voor Tom Okker Topskiërs in Zwitserland 34.000 gulden n_ RDAG 8 NOVEMBER 1975 SPORT TROUW/KWARTET 21 ADVERTENTIE) inze verslaggever rERDAM Levski Spartak is in de Bulgaarse hoofdstad de airste vereniging. De club trekt beduidend meer toeschou- dan het uit louter militairen gevormde CSKA; de club, die Ajax geen onbekende is. In 1972 kwam Ajax in de Europa roor landskampioenen voor het eerst uit tegen CSKA en wist lgaren toen nog van zich af te houden. Een jaar later werd •nmalige Europa Cup-houder Ajax (onder Knobel) door evenwel verrassend uitgeschakeld. Spartak bespeelt met CSKA ftssil Levski-stadion. dat aan toeschouwers plaats biedt. de club is naar een Bul- Partizaan genoemd be- ■^zijn beste periode in de late zestig, onder leiding van ve- Gheorgiu 'Ghundi' Asparouh- )e club viel echter duidelijk toen Asparouhkov op 30 juni iet clubgenoot Nicolai Kotkov ,r a auto-ongeluk om het leven it (reikte het nadien verjongde f twee jaar geleden tot het pmpioenschap. Een titel, die seizoen in het Europa Cup pi in weinig succes uitmond- k i Bulgaren werden al in de NDEN Omdat zij de (strijd tussen Derby ]nty en Leeds United in •ediet hebben gebracht. Francis Lee (Derby) en an Hunter (Leeds) door ingelse voetbalbond (FA) iden vervolgd. Beide spe- werden zaterdag, na een |e, waarbij nog enkele spe- i waren betrokken, door &|«idsrechter Nippard uit het gestuurd. Toen zij het verlieten raakten Lee en hater opnieuw slaags. grAKO $EN Het bestuur van KO uit Vries, dat in de fle klasse van het noorde- kla# amateur voetbal speelt, "atu voorloPiS niet meer met elftallen uitkomen tegen poina uit Assen. Idag werd de wedstrijd ^Olfen Amboina en VAKO, doper in de derde klasse B, jerwege de tweede helft en9aakt. Amboina leidde op moment met 32. VAKO fst een strafschop nemen istrafschop was de aanlei- .l g tot de moeilijkheden. eidsrechter H. Kop uit er»pingen had de strafschop pven omdat Usmany een instander binnen het zes- meter gebied, had ge- pt. Usmany werd tevens het veld gestuurd. Zijn (ggenoot Soumeru bedreig- daarna de scheidsrechter; daarop de wedstrijd Ikte. ieidsrechter en VAKO-spe- i werden in hun aftocht jnaj het speelveld opgevangen Ir Amboise-spelers en «porters, waarna een vecht- tij ontstond. De grens- iter van VAKO onttrok fi aan de ontstane moeilijk erden door in het Asserbos te eethten. Vier spelers van moKO kregen rake klappen. loo(21-jarige Thom van Wijk i er het ergst aan toe. Hij i0l0<d getrapt nadat hij op de tid was gevallen en liep scheurtje in een nier op. KO heeft de competitielel- uitstel gevraagd van de dag te spelen wedstrijd te- Forward omdat vier spe- i gewond uit de slag van leeien zijn gekomen. Het be- addir van VAKO besloot te sting nooit meer tegen Am- Da te spelen, wanneer de VB halve maatregelen ant tegen de Asser vereni gd js. leef) PAULO Vicente Italo »la. oud-trainer van het iziliaanse voetbalteam, is een ziekenhuis te Sao Pau- jaan de gevolgen van een 1 lanval overleden. Feola, 65 jaar oud werd, leidde Braziliaanse elftal dat in «<8 in Zweden voor de eerste al wereldkampioen werd. fc dl962 was Feola ook trainer aarl het Braziliaanse team. ft voordat de ploeg naar ill afreisde werd Feola ech- getroffen door een hart- nval waardoor hij gedwon- i was thuis te blijven, "mte Feola was sedert 1962 jer van de voetbalclub Paulo. Jtaa: I 65 'Ij de hal-: f Bc 1SUM (ANP) Marjolein uit Laren (NH) heeft vrij- IJdens de manifestatie Indoor il-Hilversum met het. paard Boy de Nederlandse dressuur [iniveroverd. Ze eindigde in de u Prix met 23 punten voor- op Loeky van Olphen-Van fel (Alaric) die in het eind- Iment tweede werd. [rand Prix eindigde overigens )®h zege voor Nina Swaab (Ca- 'a). de Zweedse echtgenote van Swaab. die buiten mededin- startte. Zij verzamelde 1306 i- John Swaab zelf eindigde •ylen in de Grand Prix als met 1171 punten en in het jlassement als derde. :sv Jsu Byl eerste ronde kansloos door het Hongaarse Ujpest Dosza gewipt. Het produktieve duo Bene-Dunai zorgde grotendeels voor die uit schakeling. In Sofia verloor Levski met 03 en in Boedapest werd het 41 voor Ujpest. In het huidige UEFA Cup-toernooi heeft Levski het beduidend beter gedaan. In de eerste ronde was het Turkse Eskisihirspor geen tegen stander (30 en 14) overwin ningen met doelpunten van Spas- sov 4x Panov 2x en Milanov). In de tweede ronde leverde de Westduitse club MSV Duisburg ver volgens meer problemen op. Maar het voor Bulgaarse begrippen op merkelijk offensief ingestelde Levs ki trok tegen de Duitsers toch nog aan het langste eind. In Duisburg verloor Levski na een 12 rust stand met 32. Panov scoorde twee maal. Aangemoedigd door 55.000 toe schouwers trok Levski dinsdag de zaken middels en 21 zege recht. Lange tijd leek Levski overigens te worden uitgeschakeld in dat tweede duel. Want eerst zeven minuten voor het einde werd het tweede doelpunt een feit. Panov scoorde toen uit een strafschop, nadat de Duitser Bernhard Dieter hands had gemaakt. Ivkov had het eerste doel punt voor zijn rekening genomen. Levski bleef door dat resultaat als enige Bulgaarse vertegenwoordiger over in de diverse Europese beker toernooien. CSKA werd in de eerste ronde van de Europa Cup I door het Italiaanse Juventus uitgescha keld (21 en 02) en bekerhouder Slavia Sofia trof tijdens de eerste ronde van de Europa Cup II in het internationaal vrij onbeduidende Sturm Graz uit Oostenrijk een te sterke tegenstander (10 en 13) Voorts werd de tweede club in het UEFA Cup-toernooi. Doenav Roes- se. meteen al door AS Roma uitge schakeld (10 en 02). Trainer van Levski is Ivan Vutzov die als speler zijn land op de we reldkampioenschappen van 1962 (Chili) en 1966 (Engeland) verte genwoordigde Vutzov heeft zich ten doel. gesteld om het veelal behou dende Bulgaarse voetbal offensieve ZURICH De loting voor de derde ronde van het toernooi om de UE FA Cup luidt: Ajax-Levski Spartak Sofia (Bul.) Stal Wroclaw (Pol)-Liverpool (GB) Inter Bratislava (Tsj)-Stal Mielec (Pol) FC Brugge (Bel)-AS Roma (Ita) Dynamo Dresden (ODld)-Torpedo Moskou (Sow) AC Milan (It.)Spartak Moskou Sow) FC Barcelona (Spa)-Vasas Boeda pest (Hon) HSV Hamburg (WDld)-FC Porto (Por) De wedstrijden worden op 26 no vember en 10 december gespeeld. impulsen te geven. Dat schijnt hem bij Levski inmiddels aardig te luk ken. In Duisburg verraste hij zeker voor rust in ieder geval door zijn ploeg frank en vrij op de aanval te laten spelen. Levski telt verscheidene internationals, van wie Ivkov Stojanov. Panov en Voi- nov vorig jaar tijdens het wereld kampioenschap in de wedstrijd te gen Nederland speelden. Het elftal speelt doorgaans in de volgende opstelling: Iliev; Gai- drasky, Tishansky, Ivkov, Pavlov, Stojanov, Jordanov, Panov; Voinov, Milanov en Spasov. MATTY VERKAMMAN MONTREAL (Reuter) Het hoofdstadion van Montreal zal tijdig gereed zijn voor de opening van de Olympische zomerspelen op 17 juli van het komend jaar. Deze aankondiging, die de voorzitter van het organisatiecomité Roger Rousseau vrijdagmorgen op gezag van de ingenieurs van de be trokken bouwmaatschappijen deed, komt nadat het Franstalige dagblad La Presse had onthuld dat de provinciale controlecommissie het organisatie-comité had gevraagd om te zien naar alternatieven. Fernand Lalonde, voorzitter van de controleraad en tevens openbaar aanklager met de status van minis ter, verklaarde vrijdag in het huis van afgevaardigden van Quebec, dat het rapport niet juist was geïn terpreteerd. 'De spelen zullen in het stadioïi worden gehouden', aldus Lalonde. 'De keuze-mogelijkheid beperkt zich alleen tot het feit of het stadion wel of niet geheel ge reed zal zijn'. Roger Rousseau ver klaarde van zijn kant, dat er van uitwijken geen sprake kan zijn. Het Olympisch stadion zal zeventigdui zend plaatsen tellen, die nu reeds aan de man zijn gebracht voor de openingsceremonie. De enige be staande accommodatie op dit ge bied, het autodrome kan niet meer dan de helft van dit aantal toe schouwers bergen. Afgezien van het feit, dat het organisatie-comiité bij een eventueel uitwijken duizenden belangstellenden teleur zou moeten stellen, kan het de dertien miljoen dollar aan inkomsten nauwelijks missen. Het gaat er nu om welke onderde len van het hoofdstadion kunnen worden geschrapt zonder de bruik baarheid van het geheel aan te tasten. 'Zover het ons betreft', ver klaarde Rousseau, 'dienen we over een accommodatie te beschikken, die voldoet aan de eisen van de internationale sportbonden en het Internationaal Olympisch Comité. Als enkele elementen ontbreken, die niet essentieel zijn. dan moet dat maar'. Lalonde. die dezer dagen samen met Rousseau een inspectie tocht maakte op het bouwterrein verklaarde in het provinciale parle ment, dat de staking, die in totaal twaalf arbeidsweken kostte, een verhoging van het bouwtempo noodzakelijk maakt. Momenteel werken 3200 man in ploegendienst, dag en nacht, zeven dagen per week aan de totstandkoming van de Olympische installaties. Lord Killanin, voorzitter van .het Internationaal Olympisch Comité en zijn eerste plaatsvervanger Willi Daume zullen zich op 21 november in Lausanne over de nieuwe situa tie beraden. De datum van deze bespreking stond 'overigens al vast voor de jongste onthullingen uit Canada. Daume, die niet afkerig staat tegen over plannen om de zomerspelen eventueel voor een tweede maal naar Duitsland te halen, noemde de situatie in Montreal 'verschrikke lijk'-. Volgens hem is d» voortduren de onzekerheid over hei al dan n1--» tijdig gereed komen var. de Olym pische installaties 'uiterst, scha le lijk' voor de toekomst van de Olympische Spelen T'. flens d AMSTERDAM (ANP) Rinus Mi chels. de Ajax-coach was zoals gewoonlijk nogal laconiek onder het resultaat van de loting. 'Ik ken Levski niet. Het enige contact dat ik met het Bulgaarse voetbal heb gehad is vorig jaar tijdens het we reldkampioenschap in Duitsland geweest. Tja. mijn oordeel. Je moet tenslotte nemen zoals het valt. Er zijn. op papier, lichtere tegenstan ders, maar er zijn, ook weer op papier, zwaardere tegenstanders te bedenken. Levski zit daar een beet je tussenin. Je weet de entourage daar. de verre reis is ook een ern stig bezwaar, maar dat is nu een maal Cup-voetbal. Michels vindt het jammer dat hij eerst thuis moet spelen. 'Dat is altijd een nadeel en dat zal het wel blijven ook. Dat heb je nu eenmaal met lotingen. Bovendien weet je niet hoe daar in december de weers omstandigheden zijn. De winter valt daar over het algemeen vroe ger in dan hier en ook dat kan een flink nadeel betekenen'. Michels wilde en kon zich niet uitlaten over een eventueel resul taat. 'Daar zitten zoveel kanten aan vast. Dat is onmogelijk. Tegen Her- tha kon je nog iets zeggen, maar nuHij wist nog niet of hij of zijn secondant Van Daal de kans zou krijgen Levski te gaan bekijken. 'We moeten eerst maar eens zien of dat te realiseren valt. We weten in leder geval dat Levski tot de betere ploegen van Bulgarije behoort, maar dat is alles en dus erg weinig', besloot hij. VRATSA (Reuter) 'Hans Ree heeft in de elfde ronde van het zoneschaaktoernooi in Vratsa remi se gespeeld tegen de Hongaar Saks. In het klassement staat de Neder lander een halve punt achter op het leidende drietal Ermenkov (Bul), Matanovic (Joe) en Matulo- vic (Joe). Jan Timman heeft zijn afgebroken partij in de twaalfde ronde van het zonetoernooi in Reykjavik tegen de Noor Zwaig gewonnen. In de 13e ronde was Timman vrij. Na de der tiende ronde deelt Timman met de Tsjech Jansa en de Westduitser Os- termeyer met elk zeven punten de vijfde tot en met de zevende plaats. Aan de leiding gaan de Hongaar RibLi en de Israëliër Liberzon met ieder 9!i punten. De Joegoslaviër Parma en de IJslander Olofsson nemen de derde en vierde plaats in met ieder 9 pnt. Een bee! van de laatste staking, twe trea definitie; in t">'nood bracht, f aui ten de bo -u plaats nil protest tegen ee.i bewijzen voor do o 'w idaals. c - - t-i :ig var» »ie- IQC-besiuur comai Als u 65+ bent, wordt n danscursus véél goedkoper. Met: PAS 65. Geldig vanaf 1 december. Uw gemeente laat u weten hoe u'm kunt krijgen. De prijs? Niet meer dan f 6,50. Wilt u meer informatie? raag't bij uw gemeente. Pas voor uw plezier. LEEUWARDEN (ANP) Aan het hoofd van een deel van het in Friesland aanwezige talent en in de rug gesteund door een spon sor zal Klaas Visser dit seizoen zijn comeback maken in de natio nale schaatswereld. De Friese trainer, die eens Atje Keulen-Deel stra naar de top voerde, maar daarna wegens meningsverschillen terugtrad is aangesteld als hoofdtrainer van PIJC. PIJC is een combinatie van de twee hardrijdersverenigingen in Friesland: de Preamkeskouwers en de IJsleeuwen. Deze nieuwe combi natie zal voor tenminste drie jaar financieel worden gesteund. Het eerste jaar krijgt PIJC 55.000 gul den. het volgend jaar 58.000 en het derde jaar 61.000. Dankzij deze forse financiële injectie van Publi Media B.V. kan PIJC het een en ander doen aan medische begelei ding. Zo heeft de club de beschik king over de fysiotherapeuten Max van Gelder, Ron Westra. Rieneke Huygens en Dick Lamstra. Voorts twee doktoren: Boogstra en Van Waayenburg. alsmede de chirurg Honig uit Nijmegen. PIJC zal zich de benodige medische apparatuur zelf aanschaffen. De nieuwe combi natie telt meer dan driehonderd grotendeels jeugd leden. AGENDA De internationale agenda voor de nationale schaatsploegen heeft een flinke uitbreiding gekregen. Er zijn zowel voor de heren als de dames twee aantrekkelijke trips bijgeko men. De Nederlandse damesploeg zal op 15 en 16 maart 1976 in Alma Ata een landenwedstrijd rijden te gen de Sowjet-Unie. terwijl de Ne derlandse herenploeg een week la ter op 20 en 21 maart even eens in Alma Ata zal starten in een drielandenwedstrijd tegen de Sow jet-Unie en Noorwegen. Bovendien is de landenontmoeting tussen de damesploegen van Nederland en de Sowjet-Unie op 17 en 18 januari 1976 definitief geworden. Het dagelijks bestuur van de Ko ninklijke Nederlandse Schaatsenrij ders Bond (KNSB) heeft verder de kalender vastgesteld voor de natio nale kampioenschappen en voor een aantal belangrijke internatio nale ontmoetingen. Het Nederlands kampioenschap in de A-categorie voor dames, heren en sprinters zal op 10 en 11 januari in Groningen worden verreden. De volledige kalender ziet er als volgt uit: 20-21 december: interlandwedstrijd heren NoorwegenNederland in Dokka: Nederlandse B-kampioen schappen dames en heren sprinters in Alkmaar: Nederlands B-kampi- oenschap heren all-round in Assen 2-3 januari: Nederlandse kampi oenschappen kunstrijden op De Uit hof in Den Haag. 3-4 januari: Nederlandse Junioren kampioenschappen A en B dames in Heerenveen en heren in Eindho ven. 10-11 januari: Nederlandse A-kam pioenschappen dames, heren en sprinters in Groningen. 12 januari: Nederlandse junioren kampioenschappen C en D In Utrecht. 17-18 januari: interlandwedstrijd dames NederlandSowjet-Unie In Assen. Eind januari of begin februari: Ne derlands kampioenschap marathon in Eindhoven. 28-29 februari: wereldkampioen schap heren all-round in Heeren- veen. STOCKHOLM (ANP) Tom Okker is in Stockholm in de achtste fina les uitgeschakeld Jimmy Connors, de Amerikaanse verliezende Wim- bledon-finalist van dit jaar, bleek in de twee sets te sterk voor de Nederlander: 6-4, 6-2. De Zuidafrikaan Bernie Mitton blijft in het 100 000 dollar tennis toernooi \an Stockholm verrassen. Na zijn triomf op Jan Kodes won hij nu ook van de andere Tsjecho- slowaakse deelnemer Jiri Hrebec: 6- 1 en 64 Wimbledonkampioen Ar thur Ashe zegevierde over de Zuid afrikaan Ray Moore met 6-4 en 6-4. De Nederlander Rolf Thung is sa men met zijn partner Harold Solo mon (VSt) doorgedrongen tot de derde ronde van het internationale tennistoernooi van Tokio. Het Ne- derlands-hmerikaanse duo won met 3-6. 6-1, 6-0 van Fisher-Blocher (VSt). ZATERDAG MVV-FC Twente (20 u) ZONDAG Eindhoven-NAC XEC-Tclstar Go Ahead-Ajax Feyenoord-Sparta FC Amsterdam-Excelsior FC Utrecht-FC Dén Haag AZ'67-Roda JC De Graafschap-PSV FC Den Bosch-SVV Helmond Sport-FC Groningen Ileerenveen-Volendam Wageningen-SC Amersfoort Willem II-Fortuna SC FC Vlaardingen-Vitesse FC VVV-SC Cambuur Heerlen-PEC Zwolle Veendann-Hcracles BAZEL (SID) Alleen al aan loonderving zullen de topskiërs van Zwitserland de ze winter een vergoeding krijgen van 28.000 tot 34.000 gulden. Dit cijfer werd giste ren bij een persconferentie bekendgemaakt door de voor zitter van de Zwitserse ski- bond dr. Philippe Henchoz. De 69 geselecteerden zijn on dergebracht in vier klassen. Voor klasse één geldt een vergoeding wegens werkverlet van 28.000 tot 34.000 gulden en in klasse vier een vergoe ding van 1500 gulden. De da mes moeten het doen met be dragen tussen de duizend en 28.000 gulden. De deelnemers aan de langlauf krijgen weer minder: tussen de 500 en 4000 gulden. Volgens Hen- choz, die het hele stelsel van vergoedingen heeft doorgeno men met de voorzitter van de internationale federatie Mare Hodler. voldoet de opzet aan regel 26 van het Internatio naal Olympisch Comité (toe latingsregel), omdat er geen sprake is van het betalen van premies. Buiten de hierbij vastgestelde vergoedingen kunnen met name de beoefe naars van de langlauf nog rekenen op hulp van de 'Sporthilfe'. (ADVERTENTIE) weken geleden, die .\Ion- irtese arbeiders raten bui- i regeling over legitimatie vas:gesUld Men ver in '.egendeel dat alle »sl ->erd zouden -.vor- >ren toe', Met een dagkaart bezoekt Ma Spoor desnoods tien zusters. Zo'n dagkaart kost om precies te zijn f27,-. Lijkt misschien veel. Maar voor die prijs mag Ma Spoor wel de hele dag treinen. Zoveel zusters bezoeken als ze wil. Dus eigenlijk een schappelijke prijs. Zeker omdat je een dagkaart nog kan verlengen ook. Met maxi maal vier aansluitende dagen. Iedere dag kost maar f6,75. Dagkaart: één dag onbeperkt reizen voor f 27.'.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 21