Nederland en West-Duitsland vooraan in bekertoernooien 'Ik twijfel og teveel an mezelf Andere tijden, andere klokken. Philips precisieklokken... 'Cruijff is een flakkerende kaars' Comité voor WK'78 geheel verdwenen Willem van Hanegem blijft aan de kant 3rit.se topspeler Trevor Taylor in Nederlandse competitie Ex-Real Madrid speler Ravmond Kopa: Na malversaties en wijzigingen Mogelijk schorsing voor vier duels lertha BSC voor trafraad Philips precisieklokken al vanaf f39,50. PHILIPS NVV en NKV denken over c.a.o. in sport Trainer Vitesse FC Twente levert weer aan Knobel Winst Timman JJDAG 7 NOVEMBER 1975 SPORT TROUW/KWARTET PS15-RH19 [STERDAM Na de tweede )nde in de drie Europese be- tertoernooien, zijn alleen West- juitsland en Nederland nog; in Ier toernooi vertegenwoordigd. Duitsers hebben zelfs nog clubs bij de laatste acht in iet toernooi om de Europa Cup [oor landskampioenen zitten Ipvallend is dat landen met een jehoorlijke voetbalreputatie, zoals chotland en Joegoslavië nog lechts een club hebben over ge- ïouden. foor de kwartfinales van het toer- iooi om de Europa Cup voor lands- ampioenen hebben zich geplaatst,: ienfica (Port). PSV (Ned). Bayern liinchen en Borussia Mönchen- ladbach (WDld.), Saint Etienne Fr). Hajduk Split (Joeg). Dlnamo [lew (Rusl.) en Real Madrid (Sp.). foor het toernooi om de Europa !up voor bekerwinnaars bereikten s volgende ploegen de kwartfina- Sachsenring Zwickau (DD), Iturm Graz (Oost). Anderlecht Belg). Wrexham (Wales). FC Den [aag (Ned). Eintracht Frankfurt WDld), Celtic (Schotl) en West Ham United (Eng). In het toernooi om de UEFA Cup is men tot de achtste finales geko men. Hiervoor hebben zich ge plaatst: Stal Mielec (Pol), Levski Spartak Sofia (Buig), Liverpool (Eng.). AS Roma (It.). Hamburger SV (WDld). Torpedo Moskou (usl). Inter Bratislava (Tsj). Bar celona (Sp), Dynamo Dresden (DD), Ajax (Ned), FC Brugge (Belg), Slask Breslau (Pol), Spar tak Moskou (usl). AC Milan (It), F CPorto (Port) en Vasas Boeda pest (Hong). De bitterste pillen waren wel voor Engeland gereserveerd in de tweede ronde. Ipswich Town leek met een onaantastbare voorsprong af te rei zen naar België voor het duel tegen Club Brugge. Maar na de 3O-zege thuis volgde de ontgoocheling van een 40 nederlaag in Brugge. Iets gelijks overkwam de Britse kampioensploeg Derby County, een team dat de laatste weken niet sterk draait in eigen land. maar in de eerste wedstrijd^ fors afstand nam van het Spaanse Real Madrid: i 41. De Spanjaarden trokken dat echter op eigen terrein weer recht, door in de normale speeltijd tot 4 1 te komen en uiteindelijk in de verlenging met 51 te zegevieren. De laatste uitslagen waren verder: Europa Cup I: IK Akranes (IJsl) Dinamo Klew (usl) 02 (03); UEFA Cup: FC Porto (Port)—Dun dee United (Schot) 1—1 (2—1). AC Milan (It)Athlone Town (Iërl) 30 (00), Sporting Lissabon (Port)Vasas Boedapest (Hong) 2—1 (1—3). De tweede ronde van de Europese bekerwedstrijden leverde een re cordbelangstelling op. Veertien da gen geleden zaten 860.000 toeschou wers op de tribunes, woensdag wa ren dat er meer dan een miljoen. Topscorer in dit opzicht was eal Madrid dat in het Bernabeu Stadi on meer dan 120.000 toeschouwers verwelkomde. PERSSTEMMEN De Westberlijnse ochtendbladen hebben zich teleurgesteld getoond over de nederlaag van 14. die Hertha BSC woensdag in Amster dam leed. De meeste kranten schrijven, dat Hertha zijn huid duur heeft verkocht en dat de over winning van Ajax verdiend was. De 'Berliner Zeitung' spreekt van een 'bitter einde voor Hertha'. De krant vervolgt met: 'Ajax was te sterk voor de Berlijners. De neder laag was een bittere pil voor de spelers van Hertha. Het elftal heeft verzuimd in de eerste wedstrijd een veilige voorsprong te nemen.' Het boulevardblad 'Bild' schrijft: 'Ajax als een wervelwind. Hertha was met één 'superdoelpunt' begon nen. maar Ajax heeft met vier 'su- perdoelpunten' de Duitse vice-kam- ploen terechtgesteld. Hertha heeft. In een ware heksenketel, zijn huid echter duur verkocht.' Ook de "Berliner Morgenpost' heeft, lof voor de door Hertha geboden tegenstand, maar voegt er aan toe. dat 'de zege van 10 in de thuis wedstrijd een te smalle basis was en dat Ajax heeft bewezen ook de kunst van het aanvallende voetbal te verstaan 'Der ;Tagesspiegel' tenslotte: 'Op de gladae internationale parketvloer was Hertha niet behendig genoeg om overeind te blijven. Geen su perprestatie van Ajax. ondanks de 41. Het ontbrak Hertha aan in ternationale bekwaamheid. Er was niet eens een briljante Aiax-pres- tatie voor nodig, om de Berlijners in toom te houden ran onze tafeltennismedewerker MSTERDAM In de basketbalsport wordt al enkele jaren het rootste deel van de sponsorgelden belegd in de aantóoop van uitenlandse, in dit geval voornamelijk Amerikaanse, spelers. In ndere zaalsporten waar sponsoring is doorgedrongen is dat nog iet zo het geval. Maar in de tafeltenniswereld kan daar snel ver- ndering in komen. Dit seizoen immers speelt de 23-jarige Brit "revor Taylor tot tevredenheid van hemzelf en van zijn club in de iederlandse competitie. Wat een gok was, want het blijft een gok m iemand hier naar toe te halen om zijn sport te beoefenen, is Indelijk een uitstekend geslaagd experiment gebleken. gelegd. Volgend jaar is de theoreti sche mogelijkheid aanwezig, dat Taylor voor het Nederlandse team wordt uitgenodigd. Maar of hij op een mogelijke invitatie zal ingaan, is hoogst twijfelachtig. 'Ik moet eerlijk zeggen, dat op dit moment de ambitie ontbreekt. Ik twijfel te veel aan mezelf/ Pas als ik in werkelijke topvorm verkeer, zal ik een uitnodiging serieus in over weging nemen. Want laten we eer lijk wezen: als ik in de Nederlandse ploeg ga spelen, dan verwachten ze van alles van me. En ik voel er niets voor om het publiek teleur te moeten stellen. Want daarvoor ben ik toch teveel topsporter. Ik wil op het hoogste niveau meedraaien of helemaal niet.' for Taylor speelt in Nederland r sponsor Tempo Team. JDe eer- contacten tussen de twee TT's ING^teren van vorig jaar tijdens de Aen Belgische kampioenschappen Ostende. Er werd door de Neder - iers wat losjes geïnformeerd of er iets voor voelde, te komen felen, Taylor bleek wel degelijk ïteresseerd. Zeker nadat hij Drde dat tafeltennisprestaties Qoorlijk betaald worden. Taylor ïloot uiteindelijk een tweejarig ïtract te tekenen. Taylor: 'In ?eland ligt dat heel anders. Daar irdiende ik alleen wat in de zo- erkampen en door het tafelten- ssen in cabaret-voorstellingen.' laar kwam bij, dat hij het in <en> ngeland helemaal niet meer zag tten. 'Er zijn vrijwel geen trai- ingsmogelijkheden. Bij TT kan ik ke middag oefenen. Hoewel je het isschien niet zo zou zeggen, ben nogal eerzuchtig. Ik baalde lorm van die waardeloze organi se in Engeland. Daar zijn offici- ls vrijwel altijd veel belangrijker an de spelers. Als ik de mogelijk- eden ook vergelijk, dan vind ik et onbestaanbaar, dat er hier niet eel beter wordt getafeltennist dan' Engeland.' EPUTATIE revor Taylor Is een speler met een irmidabele internationale reputa- e. Hij is kampioen van het Geme- tbest, was twee keer nummer één Engeland en staat twintigste op wereld- en zestiende op de Eu- ipese ranglijst. In zijn carrière eeft hij vrijwel elke vedette wel- ens geklopt en in 1972 won hij Ormesby de Europa Cup. Van aar dat hij hier werd binnenge- aald als de gevierde ster de lan die alle Nederlanders even een sje zou komen geven. Hij kwam it nog toe in actie in twee top- prnooien (Hengelo en Arnhem), e hij zonder veel problemen won. aar in de competitie leed hij ne erlagen tegen Klaus Solka en Bert n der Helm. Taylor: 'Mijn vorm door dat gedoe in de zomerkam en wat teruggelopen.' laarin hoopt hij verberering te rengen door de dagelijkse inten- training onder leiding van arel Deen, maar tegen Vasutas eek dat hij nog lang niet op z'n )ude' niveau is. Zijn nederlaag te- de Hongaar Peter Rozsas na ai 1510 voorsprong maakte hem uidelij k dat er nog een lange en ïoeilijke weg dient te worden af- LINKSHANDIG Trevor Taylor is een tafeltennisser met verschrikkelijk veel balgevoel. Hij heeft wel wat weg van de eveneens linkshandige Bert Onnes, inmiddels een vergetenman. Tay lor blijkt een voor Nederlandse be grippen ongeloofelijke vastheid te bezitten. Het lijkt dan ook een goede zaak, dat oök andere clubs profiteren van Taylor's tafeltennis- technische kwaliteiten. Hij traint clubs in Amsterdam en Vlaardin- gen. Een nadeel daarbij is alleen, dat hij geen Nederlands spreekt. 'Dat maakt hier toch niets uit. Ie- TREVOR TAYLOR: 'Als ik de mogelijkheden vergelijk, vind ik het onbestaanbaar dat hier niet beter wordt gespeeld dan in Engeland'. dereen spreekt Engels. Het wordt mij zeer gemakkelijk gemaakt. En dat komt mij goed uit, want ik ben een lui mens.' Een andere eigenschap die Taylor kenmerkt is zijn onverstoorbaar heid. nonchalant, onverschillig bij na werkt hij zijn wedstrijden af. Hij lijkt moeilijk van zijn stuk te brengen. Toch heeft hij zich één keer verschrikkelijk kwaad ge maakt. Vlak voor zijn eerste com petitiewedstrijd tegen De Veluwe schreef een plaatselijke krant, dat het gerucht ging dat hij (Taylor) 'een regelmatig druggebruiker zou zijn.' 'Ik neem', reageert Taylor nogal fel. 'zelfs als ik hoofdpijn heb nog geen aspirientje.' Via TT-voor- zitter Bert Mann werd het betrok ken dagblad aangeschreven, dat ij lings excuses aanbood en het be richt rectificeerde. Maar voor Tay lor blijft er een bittere nasmaak. 'Dat iemand die ik totaal niet ken. zoiets maar opschrijft, dat vmd ik maar een trieste zaak. Want er blijft altijd wel iets van hangen.' TED VAN DER MEER ZURICH Al gaat Johan Cruyff binnenkort voor de derde achter eenvolgende maal in Parijs de prijs in ontvangst nemen als Eu ropees voetballer van het jaar. die onderscheiding plaatst hem nog niet op gelijke hoogte met de grote sterren uit het verleden. Vooral Raymond Kopa. de beste Franse voetballer van na de oor log, heeft zijn bezwaren. 'Cruyff maakt op mij de indruk van een flakkerende kaars in ver gelijking met het elektrisch licht dat Di Stefano verspreidde', aldus de 44-jarige Kopa. die eigenlijk Kopaczewski heet in een inter view met het Zwitserse sportblad Sport Zürich. Op het hoogtepunt van zijn carrière wisselde Kopa het destijds bloeiende Stade Reims voor Real Madrid, waar hij sa menspeelde met de toenmalige Europese elite (met inbegrip van de verspaanste Argentijn Di Ste fano). Kopa daarover: 'Dat elftal van Real is nu al een legende. Maar ook als men de blik door wee moed naar het verleden niet laat verduisteren, moet men zeggen: het was absolute topklasse. Waar schijnlijk zelfs wereldwijd gezien'. 'Het fascinerende was dat wij aanvallend voetbal speelden. Ten koste van alles forceerden wij de kansen. Het maken van doelpun ten. niet het verhinderen ervan, was ons devies'. 'Het is te vrezen dat de toeschou wers nooit meer zo'n schouwspel, zulk aanvallend voetbal, zullen meemaken. De tijden zijn veran derd. Nu versterkt men de afweer en verdedigt hardnekkig een 1-0 voorsprong. Maar of het publiek daaraan plezier beleeft? Ik be twijfel het'. Hoewel Raymond Kopa tot op ze kere hoogte de grootheid van Jo han Cruijff wel wil erkennen, plaatst hij de Nederlander op de 'tijdloze ranglijst' achter Di Ste fano en Puskas om nog maar te .vijgen van Pele. 'Het imponerende van Cruijff is de snelheid waarmee hij zijn ac ties uitvoert', meent Kopa. 'In taktiscli opzicht en wat het spelo- verzicht betreft, kan hij echter niet in de schaduw staan van Di Stefano, ook niet waar het de gelijkmatigheid van de prestatie en de actie-radius betreft'. Cruijff lijkt op een flakkerende kaars in vergelijking met het stralende elektrische licht dat Di Stefano verspreidde. En wat sehietkracht en precisie betreft daarin wordt Cruijff veruit over troffen door Puskas. Over Pele. de meest perfecte voetballer, die er ooit is geweest, zullen w;e in dit verband maar helemaal niet pra ten'. BUENOS AIRES Enkele dagen voor de aankomst van een delegatie van de internationale voetbalfederatie (FIFA) zijn er in Argentinië op nieuw problemen ontstaan. Dr. Eladio Vazquez, minister van sport en toerisme, persoonlijk arts en adviseur van president Maria Eslela Peron, maar ook voorzitter van het organisatiecomité voor het wereldkampioen schap voetbal in 1978, is het slachtoffer geworden van de politieke ver schuivingen in Argentinië en moest opstappen. Nu dr. Vazquez is teruggetreden is bijna het gehele WK-comité verdwenen. Eerder moesten de broer van van Vazquez, wegens het aannemen van enkele miljoenen guldens aan steekpenningen en de minister van sociale zaken, de chef van Vazquez, Raballos, wegens het verduisteren van geld, het comité verlaten. Demitiro Vazquez wordt nog steeds gezocht. Raballos zit al achter slot en grendel. Dr. David Bracuto, de voorzitter van de Argentijnse voetbalbond en zijn secretaris generaal Niembro, zijn op zoek naar een nieuwe voorzitter voor het WK-comité. Naar alle waarschijnlijkheid zal dat Adolfo Cesar Phil- lipeaux. de opvolger van Vazquez als minister van sport en toerisme, worden. Hij zal in elk geval maandag de FIFA-delegatie ontvangen en deze begeleiden tijdens de inspectiereis door Argentinië. ZEIST Feyenoord zal het voorlopig zonder Willem van Hanegem moeten stellen. De tuchtcommissie van de KNVB veroordeelde de Rotterdamse middenvelder gisteren tot een schorsing van twee wedstrijden en een boete van tweehonderdvijftig gulden. (Advertentie) Daarbij heeft de strafcommissie Van Hanegem in de gelegenheid gesteld verweer aam te voeren te gen de omzetting 'van een lopend voorwaardelijke straf van twee wedstrijden in een onvoorwaarde lijke. Slaagt Van Hanegem er niet in o m steekhoudende argumenten aan te voeren, dan komt de harde charge tegen Ruud Krol, afgelopen zaterdagavond tijdens Ajax-Feyen- oord hem in totaal op vier wed strijden te staan. Volgens de argumentatie van de strafcommissie werd Willem van Hanegem veroordeeld wegens het blokkeren van een tegenstander, na tevoren vermaand te zijn. In hetzelfde duel blijkt de waar schuwing die scheidsrechter Van der Kroft aan de Ajacied René Notten gaf, voorlopig nog geen gevolgen te hebben. De strafcom missie deelde hierover een boeking uit. FC Amsterdam zal zondag Tom Dekker niet op kunnen stellen. De verdediger werd voor het neerleg gen van een tegenstander tijdens Sparta-FC Amsterdam veroordeeld tot een schorsing van een wedstrijd onvoorwaardelijk en een boete van honderdvij f en twintig gulden. De derde eredivisiespeler die door de strafcommissie werd geschorst is Van Blijderveen van Eindhoven. Hij hield aan de wedstrijd tegen (Advertentie) RANKFORT Hertha BSC Ber lin en zijn vroegere voorzitter Wolfgang Holst moeten zich op 28 lovembe'r verantwoorden voor de trafraad van de Westduitse voet- 'albond. Twee en een half jaar eleden werd Holst voor diens aan- eel in het Bundesliga-schandaal et recht ontnomen om gedurende öf jaar een bestuursfunctie te ver- ullen bij een vereniging of de oetbalbond. 'olst noch Hertha BSC stoorden ch aan dat vonnis. De Berlijnse iundesliga-club stond toe dat Holst n de vereniging actief bleef en tot orig jaar zelfs voorzitter was van 'et voorlopige bestuur. Neem de hoogfrekwente kwartsklokken van Philips. Tot op de sekonde nauwkeurig, dankzi| het kwarts kristal dat maar liefst 4.194.304 trillingen persekonde levert. Maximale atvvi|king: 30 sekonden per jaar. Voedingsbron2 batterijtjes van 1.5 Volt. genoeg voor ruim een jaar. Verkrijgbaar in diverse uitvoeringen als A. wandklok (HR 5576) f 119.— en als B. repeteerwekker (HR 5590) f115,-. Neem de elektrische precisiewekkers van Philips. Robuuste precisie instrumenten met 12-uurs weksysteem. Ontstoord voor radio en TV. De batterij- wekker loopt 1 jaar lang op 1 batterij van 1,5 Volt. U kunt kiezen uit verschillende uitvoeringen C. repeteerwekker op netvoeding (HR 5283) f47.50. D. keukenklok op batterijvoeding (HR 5470) f 45 - E. batteriiwekker (HR 5370) f 59- Van een verslaggever UTRECHT In een commentaar aan de tweede kamer op de begro ting van het Ministerie van Cul tuur. Recreatie en Maatschappelijk werk dringen de vakcentrales NKV en NW aan op meer zekerheid voor de positie van de werknemer in de sport. De vakcentrales zeggen hierbij te denken aan collectieve arbeidsover eenkomsten en inspraak van de werknemersorganisaties bij het be palen van het sportbeleid in Neder land. NW en NKV suggereren de minister in een mondelinge toe lichting duidelijk aan te geven of hij zijn beleid wil richten op ver houdingen die deze zekerheid schept. Ook vragen beide vakcentrales zich af. of het toelaatbaar geacht moet worden dat makelaars kunnen han delen in spelers en of transfersom men toelaatbaar zijn. De centrales vinden het bijzonder teleurstellend dat nergens in het hoofdstuk over sportzaken wordt ingegaan op de problematiek rond de professionalisering in de sport. Het lijkt wel alsof de minister deze problemen niet tot zijn werkterrein rekent, zo zeggen de centrales, die aankondigen op de ontwikkeling op dit gebied terug ,te komen als dat nodig is. ARNHEM Vitesse, dat onlangs trainer Ned Bulatovic zag opstap pen. zal zijn opvolger Jan de Bouter een aantal weken moeten missen. Op medisch advies zal De Bouter, die ook oefenmeester is van de zaterdag club DOVO. rust moeten houden. Zijn taak wordt bij de Arnhemse eerste-divisieclub tijdelijk waargeno men door jeugdtrainer Clement, Wes- terhoff. Vitesse is al sedert het ver trek van Bulatovic op zoek naar eer» nieuwe oefenmeester MVV een schorsing van een wed strijd en een boete van honderd vijf entwintig gulden over. De zaak tegen de ex-SC Amers- foort-speler Henk Ramselaar zal op korte termijn behandeld worden. Ramselaar trapte afgelopen zondag scheidsrechter Oetelmans, die hier na de wedstrijd tegen Willem II staakte. De tuchtcommissie wil van deze zaak een mondelinge behande ling houden in de loop van volgen de week of mogelijk later, om zo veel mogelijk achter gronden van het incident te verzamelen. In totaal kreg-en acht spelers een boeking. Behalve Notten en een aantal jeugdspelers waren dit Ver- co uien (FC VVV). Wellerddeck (Wageningen) en Hidster (Helmond Sport). De MVV-er Quaden en Streuer heb ben een mondelinge behandeling gevraagd van hun zaak. Beiden werden tijdens Eindhoven-MW ge noteerd wegens het ten val brengen van een tegenstander. Deze zaak zal vanavond behandeld worden. ENSCHEDE FC Twente zal toch medewerking verlenen aan het Nederlands elftal en Jong Oranje. Onlangs ver klaarde het bestuur van de Enschedese eredivisieclub geen spelers meer beschik baar te stellen voor beide teams naar aanleiding van de datum, waarop de afgelaste wedstrijd tegen Go Ahead moest worden ingehaald. In een communiqué, dat FC Twente na die wedstrijd te gen Go Ahead uitgaf, uit het bestuur nogmaals zijn veront waardiging over het optreden van competitieleider Jan Huybregls, die zonder overleg de door beide clubs overeen gekomen datum woensdag 26 november negeerde. Het bestuur van FC Twente ver wijt Iluybregts eenzijdig en autoritair optreden, zonder overleg met clubs en bonds coach Knobel. 'Het is', aldus het communi qué. 'daarom alleszins redelijk de medewerking aan het Ne derlands elftal en Jong Oran- je te herzien. In overleg met spelers en trainer is echter besloten om, in tegenstelling tot de competitieleider, niet aan de werkzaamheden van de bondscoach voorbij te gaan. Onder deze omstandig heden en staande aan de vooravond van het belangrij ke treffen tegen Italië zullen wij onze eventueel te vragen medewerking aan het Neder lands elftal en Jong Oranje niet onthouden'. REYKJAVIK In de twaalfde ronde van het zonetoernool in Reijkjavik heeft Jan Timman een overwinning geboekt op de de Noor Arne Zwaig. Timman staat daar door met zeven punten op de vijfde plaats. De Israëliër Liberzon staat eerste met negen punten. De Hon gaar Ribli is tweede met 8.5 pnt. In het zonetoernooi in Vratsa in Bulgarije speelde Hans Ree in de tiende ronde remise tegen de West duitser Dubal. Hier gaat de Joegos laaf Matulovic met zes punten aan de leiding. Ree is met een punt minder achtste. Uitslag lot/to no. 44: Aantal deelnemers: 926.921. Bruto-lnleg: 3.591.037. Prljzenbedrag: 1.705.742. Ie prijs: 2 winnaars, die elk bruto ƒ298.504 ontvangen. 2e prijs: 9 winnaars, die elk bruto 18.952 ontvangen. 3e prijs: 404 winnaars, die elk per kolom 633 ont vangen. 4e prijs: 12.845 winnaars, die elk per kolom ƒ26,50 ontvangen. 5e prijs: 13.042 winnaars, die elk per kolom 26.10 ontvangen. TOTO Uitslag toto no. 44: Aantal deelnemers: 283.619 Bruto-lnleg ƒ793 438. Prljzenbedrag: 376 883. Ie prijs: geen winnaar, van het bedrag van de ie prijs gaat eenderde naar de le prijs van de volgende week Het overige tweederde deel wordt ln gelijke delen verdeeld over de 2e en de 3e prijs. 2e prijs: 4 winnaars, die elk bruto 38.117 om.vangen 3e prijs: 48 winnaars, die elk bruto ƒ3795 ontvangen. Jackpot voor de toto van as. eondag (no. 45» ƒ50.251.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 19