u Stelling op partijraad van de WD: geen verlenging leerplicht FAMILIEBERICHTEN UIT Marcus Bakker wil Enka-zaak niet aan bonden overlaten ZATERDAG 1 NOVEMBER 1975 TROUW/KWARTET 8 frÉ Kunnen telefonisch worden opgegeven van 9.00-16.30 uur 020-913456; van 16.30-20.00 uur 020-220383. De heer en mevrouw Oostra- Dljk geven met dankbaarheid en vreugde kennis van de ge boorte van hun dochter Nienke Alida Margriet Postadres: Posta Fenna. Ponte Tresa. Zwitserland. Getrouwd: M. van Daalen mevr. Th. M. C. Struik 28 oktober 1975. We zlln D.V. 8 nov. a.s. 40 jaar getrouwd, waar we onze Hemelse Vader heel dankbaar voor zijn. Wil men ons en onze kinderen hiermee gelukwensen. dan graag zaterdagmiddag, 8 nov. van 1517.30 uur ln Café Bolte, Gramsbergen. G. J. Marsman M. Marsman-Kulk S. Marsman I. Marsman Dankbaar en blij delen wij U mede dat onze Ouders, Groot- Overgrootouders G. W. Kaemingk A. Kaemingk- Brunsveld De Wijk: Allard Schultink Alle Schultink-v. d. Sleen Jan, Rina IJzerlo: Bram Hoopman Thea Hoopman-Kaemlngk Eva en Victor. Mirjam Jan Willem, Peter Heemstede: Cees Doets Tonny Doets-Kaemlngk Frida en Marcel, Saskia en Ernst. Gerard Cees en Melke. Tine Sterksel: Klaas Wits Hanny Wits-Kaemingk Gelegenheid te feliciteren op zaterdag 8 november van 2.30- 4.30 uur in Hotel Homan, Sta tionsstraat 3. Hoogeveen. Op maandag 10 november hopen wij met familie en vrienden ons 25-jarig huwelijksfeest te vieren. J. Porte A. H. Porte-Hoekstra Gelegenheid tot feliciteren van 16.3018.00 uur in hotel ..Het Roode Hert". Hoofdstraat 235 te Boven- karspel. Enkhuizen. Asterstraat 40. Dankbaar willen wij met onze kinderen D.V. 9 no vember 1975 ons 25-jarig huwelijk herdenken. Voor hen. die ons ter gelegenheid van dit feest willen feliciteren, is daartoe de gelegenheid op vrijdag 14 november 1975 tussen 17.00 en 18.30 uur in het res taurant „Belvédère", Lekdijk 4 te Schoonhoven. G. Blokland en A. Blokland-Bos Stolwijk, november 1975. Bovenkerkseweg 96. Het verrassend grote aantal gelukwensen in velerlei vorm bij ons 50-jarig huwelijk maakt het ons onmo gelijk u allen anders dan op deze wijze hartelijk te bedanken. Pam. Van Donk. Nunspeet. DANKBETUIGING Dank. héél hartelijk dank! Voor al uw blijken van medeleven bij ons gouden huwelijks-feest gegeven. Goede wensen, kaarten, brieven en gaven deden ons innerlijk en uiterlijk laven! G. Broekman J. Broekman-van Dijk en Kinderen. Maasland. Met grote dankbaarheid aan de Here, die hen voor eikaar en voor ons heeft willen sparen delen wij u mede, dat wij met onze geliefde Ouders en Grootouders S. Bak en D. Bak-Martijn op D.V. 6 november 1975 hopen te gedenken dat het 40 jaar geleden is dat ze in het huwelijk werden verbonden. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen: Rotterdam: Piet Bak Ria Bak-Schep Siem, Her jan, Astrld Leusden C.: Riet v. d. Lugt-Bak Bert v. d. Lugt Judith. Miranda, Simone Berkel: Siem Bak Tiny Bak-Langstraat Jolanda, Simon, Arie, Edith, Peter, Dirk Krijn en Arco RotterdamAlien Bak Rotterdam-8, Oude Bovendijk 220a. Gelegenheid tot feliciteren: donderdag 6 no vember vanaf 20.00 uur in de bovenzaal van Café-Restaurant ,,'t Raedthuys". Herenstraat 18, Berkel en Rodenrijs. Ommen: Lemelerveld In Christus ontslapen onze lieve Vader. Schoonvader en Opa Gerrit van der Linde Sinds 1965 weduwnaar van Johanna Seigers in de leeftijd van 80 jaar. Lemele: H. J. van der Linde G. van der Linde van der Vegt P. J. Makkinga-v. d. Linde H. Hoogenboom-v.d. Linde J. Hoogenboom Ommen: J. H. Timmerman van der Linde H. Timmerman Zwolle: H. Timmerman-v. d. Linde H. Timmerman Ommen: A. Makkinga-v. d. Linde W. Makkinga Ommen: J. H. van der Linde H. G. v. d. Linde-Schutte Den Haag: S. van der Linde W. H. van der Linde van den Hul Lemele: G. van der Linde G. H. v. d. Linde-Winters Ommen: J. Makkinga-v. d. Linde J. Makkinga Lemele: J. A. van der Linde H. U. van der Linde van der Veen W. van der Linde W. v. d. Linde-Bouwhuis Kleinkinderen en Achterkleinkinderen Lemele. 30 oktober 1975. Lemeierweg 46a. De dienst van Woord en Gebed wordt gehou den op dinsdag 4 november a.s. om 12.00 uur in de Hervormde Kerk te Lemele. Vertrek vanuit het kerkgebouw om 13.00 uur. Gelegenheid tot condoléance zaterdagavond van 19.30 uur tot 21.00 uur, Lemeierweg 46a, Lemele en op dinsdag ln het gebouw achter de Hervormde Kerk te Lemele na de begrafenis. Jezus zeide: „Ik ben de opstanding en het leven" Heden werd na een langdurige ziekte nog plotseling van ons weggenomen mijn lieve Vrouw, onze zorgzame Moeder, Behuwdmoeder en Grootmoeder Lena Kerpershoek-Varkevisser in de leeftijd van ruim 77 jaar. Valkenburg (Z-H)P. Kerpershoek P. Kerpershoek P. Kerpershoek-Durieux en kinderen T. v. d. Brink- Kerpershoek J. M. v. d. Brink en kinderen M. Ouwehand- Kerpershoek N. T. Ouwehand en kinderen A. Hoogenhout- Kerpershoek H. Hoogenhout en kinderen C. Kerpershoek H. C. Kerpershoek- Delhaas en kind Valkenburg (Z-H), 30 oktober 1975. Middenweg 28 De rouwdienst zal worden gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Valkenburg (Z-H), op maandag 3 november a.s. om 15.00 uur, waar na de teraardebestelling zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats aldaar. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de teraardebestelling in de zaal van de Ned. Herv. Kerk. Thuis liever geen bezoek. Ede: Katwijk aan Zee: Valkenburg (Z-H): Valkenburg (Z-H): Heden behaagde het de Heere van ons weg te nemen onze lieve Schoonzuster en Tante Lena Kerpershoek-Varkevisser op de leeftijd van 77 jaar. Familie Kerpershoek. Rijnsburg, 30 oktober 1975. Na een ernstige ziekte heeft God tot Zich ge nomen onze lieve zorgzame Mama, Dochter, Schoondochter, Zuster, Schoonzuster en Tante Johanna Los sinds 1969 weduwe van Cornelis van den Heuvel op de leeftijd van 43 jaar. I Ar ja Hettie Jaap Francis Familie Los Familie van den Heuvel Uithoorn, 30 oktober 1975. Dwarsweg 2 (post de Kwakel). De rouwdienst zal gehouden worden op maan dag 3 november a.s. om 14.00 uur in de Geref. Kerk, Ophelialaan 247 te Aalsmeer, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden op de nieu we algemene begraafplaats te Aalsmeer. Thuis liever geen bezoek Geen bloemen. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in gebouw ,,'t Baken", naast de Geref. Kerk, ingang Sportlaan 86 te Aalsmeer. Dankbaar voor de zegen die God ons gaf nam Hij plotseling van mij weg mijn innig geliefde Man Jan Lopers oud 73 jaar. Psalm 37 5 (onber.) 38 jaar mochten mij bij elkaar zijn. M. Lopers Kerssies Koekange, 30 oktober 1975, Dwarsdijk 49. Thuis liever geen bezoek Geen bloemen. De begrafenis is bepaald op dinsdag 4 novem ber a.s. om 14.00 uur, vanuit de Geref. Kerk te Berghuizen, Ruinerwold. Aanvang rouwdienst om 13.30 uur. Zij die de overledene de laatste eer wensen te bewijzen worden verzocht om 13.15 uur aanwezig te zijn. Na de begrafenis is in het dorpshuis gelegenheid tot condoleren. Plotseling nam de Here tot Zich onze geliefde Oom Jan Lopers oud 73 jaar. Zijn leven was Christus, zijn sterven gewin. Neven en Nichten. Koekange, 30-10-1975. Onverwacht nam de Here tot Zich onze lieve Zuster, Schoonzuster en Tante, Klazina Mobach-van der Kouwe Voorburg: J. van der Kouwe Hattem: J. van der Kouwe- Botterweg Leeuwarden: A. van der Kouwe-Relsma Ruurlo: E. van der Kouwe-Kal Baren: B. Hiemstra-van Dijk Neven en Nichten. Joh. 11 25 Ik ben de opstanding en het leven. Wie in Mij gelooft, zal leven, ook al is hij gestorven. God nam tot Zich in Zijn eeuwige Heerlijk heid, geheel onverwacht, mijn zorgzame Man, onze lieve Pappa, Zoon, Broer, Zwager en Oom Arie Nicolaas van Geest op 38-jarige leeftijd. B. van Geest-van der Spoel Petra en Arco en verdere familie Naaldwijk, 28 oktober 1975 HSndellaan 120 Geen bloemen. Geen toespraken. Rouwdienst wordt D.V. gehouden heden zater dag 1 november in de „Ontmoetingskerk", Anjerlaan 47 te Naaldwijk. Aanvang van de dienst om 10.15 uur, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden op de Alg. Begraafplaats, Geestweg te Naaldwijk om ca. 11.00 uur. Met droefheid geven wij kennis dat zacht en kalm in haar Heer en Heiland van ons is heengegaan onze lieve Moeder, Behuwdmoe der en Oma Laurentia Rietveld weduwe van Gerard Frans Weeda op de leeftijd van 79 jaar. Oost-Souburg: H. Groot Nibbelink-Weeda H. Groot Nibbelink Sommelsdijk: Joke Groot Nibbelink Wageningen: Gerard Groot Nibbelink Middelburg, 29 oktober 1975. L. Stommesweg Swerfrust Flat 2. Correspondentieadres: Kromwegesingel 43, Souburg. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het gasthuis, bezoekuur 17.30-18.30. De begrafenis zal plaatsvinden maandag 3 no vember 1975 om 12.00 uur op de begraaf plaats te St. Laurens. Hieraan voorafgaande vindt een rouwdienst plaats voor de familie en belangstellenden, in de zaal van Swerfrust, die aanvangt om 11.00 en geleid wordt door de weleerwaarde heer Ds. H. van Benthem. Gelegenheid de familie te condoleren om 10.45 in de bovengenoemde zaal. Dankbaar voor alles wat hij voor ons is ge weest, geven wij u kennis dat de Here, voor ons zeer onverwacht, tot Zich heeft genomen mijn lieve Man, onze lieve, zorgzame Vader. Groot- en Overgrootvader Roelf Bosnia op de leeftijd van 85 jaar. O mijn ziel, wat buigt g' u neder? Waartoe zijt g' in mij ontrust? Voed het oud vertrouwen weder; zoek in 's Hoogsten lof uw lust; want Gods goedheid zal uw druk eens ver- wiss'len in geluk; hoop op God, sla 't oog naar boven, want ik zal Zijn Ij aam nog loven. Rijssen, 30 oktober 1975 Bejaardencentrum „Wellehof", Welleweg 19 Rijssen: M. Bosma-Smedink Groningen: Jo Hoogeveen Nico en Pie Enschede: Jan en Jo Rijssen: Nettie Ede: Jaap en Jeanne Hillegom: Eep en Doortje Ede: Wim en Fien Abcoude Roelf en Gep Brummen Kees en Bertie Vlaardingen: Sietske en Piet Glimmen: Marcellus en Ineke Auckland (Nieuw Zeeland) Josinus en Alison Christchurch (Nieuw Zeeland): Henk en Ans klein- en achterkleinkinderen De teraardebestelling zal D.V. plaats vinden maandag 3 november om 12.30 uur op de algemene begraafplaats „Het Lentfert" te Rijssen. Vooraf, aanvang 11.45 uur, zal een rouwdienst worden gehouden in de Gerefor meerde Kerk, Boomkamp 6. U wordt uitge nodigd hierbij aanwezig te zijn. Gelegenheid tot condoleren vóór aanvang van de rouw dienst in de Gereformeerde Kerk. Liever geen bezoek aan huls. - Geen bloemen. De Here nam tot Zich, Zijn moegestreden Kind, mijn innig geliefde Zoon, onze lieve Broer, Zwager en Oom Pieter Visscher oud 59 jaar geliefde echtgenoot van Antje Pol. Uith.-meeden, 29 oktober 1975. „Veilig in Jezus' armen" Uith.-meeden: A. Visscher-Bogema Assen: G. Kamp-Visscher J. Kamp Zwijndrecht: D. v. Wingerden-Visscher S. v. Wingerden Baflo: C. Kuizenga-Visscher J. Kuizenga Heden nam God tot Zich na een ernstig on geval en daaropvolgend een zeer langdurig ziekbed onze innig geliefde Zoon, Broer, Zwa ger en Oom Willem Jan Albers op de zeer jeugdige leeftijd van 21 jaar. Pumerland: W. Albers J. R. Albers-Vedder Zaandijk: G .A. van der Molen-Albers J. van der Molen Martine, Jacqueline en Janette Purmerland: B. H. Albers Julianadorp: A. G. Albers Purmerland, 30 oktober 1975. De teraardebestelling zal plaatshebben op de begraafplaats van 'Purmerland op maandag 3 november a.s. 14.00 uur. Vooraf wordt een rouwdienst gehouden in de Hervormde Kerk te Purmerland, aanvang 13.15 uur. Liever geèn bezoek aan huis. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de consistoriekamer van de kerk. Uit Nieuw-Zeeland ontvingen wij bericht dat God plotseling tot Zich nam, onze beminde jongste Broer Dick van Floten echtgenoot van Marion Scott in de ouderdom van 59 jaar. Uit aller naam: M. E. van Floten Weesp, Nijhoffstraat 46. Psalm 119:3 (berijmd) Heden nam de Heere van ons geheel onver wacht onze lieve Moeder, Grootten Overgroot moeder, Zuster, Schoonzuster en Tante Wilhelmina den Heijer-Buis weduwe van Gijsbert dön Heijer, in de ouderdom van 77 jaar. Mede namens verdere familie: E. den Heijer-den Heijer Scheveningen, 21 oktober 1975. Wieringsestraat 10. Condoleance-bezoek na 2 uur. Geen bloemen. De teraardebestelling zal plaatshebben dins dag 4 november te 12.00 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Kerkhoflaan. Vertrek vanaf het vergaderlokaal van de Ge reformeerde Gemeente, Nieuwe Laantjes 120 te 11.30 uur. Plotseling heeft de Here van ons weggenomen onze beste Zwager en Oom Simon Bloemendaal oud 69 jaar, echtgenoot van H. J. Scheltens. „Mijn genade is u genoeg." 2 Cor. 12 9 Namens broers, schoonzusters, neven en nichten, A. T. H. Scheltens, Bovensingel 2, Kampen Den Haag, 30 oktober 1975. 'k Zal dan gedurig bij U zijn. Psalm 73 12 (oude ber.), Heden werd na veel lijden in heerlijkheid op genomen onze geliefde Zwager en Oom Theo de Tombe echtgenoot van W. D. Ruigendijk, op de leeftijd van 77 jair. Familie. Van den Bos Familie Ruigendijk Familie Kralt Leiden, 31 oktober 1975. Heden overleed na een langdurige ziekte onze lie ve Man, Vader, Grootvader en Overgrootvader Klaas Fokkens op de leeftijd van 87 jaar. Rom. 8 38-39. Appingedam: G. A. Fokkens- van Grondelle Zeist: S. Stegeman-Fokkens H. Stegeman Kleinkinderen en achterk'.einkinderen De begrafenis zal plaats vinden dinsnag 4 november 1975 op de begraafplaats „Rusthof" te Appingedam om 13.30 uur. na een rouw dienst in gebouw „Kab- zeël", bij de Gereformeerde Kerk. Zij. die de overledene de laatste eer willen bewijzen, worden verzocht om 13.00 uur aanwezig te zijn ln „Kabzeël", Dijkstraat-O te Appingedam. Mede namens mijn kinderen wil Ik U danken voor de vele blijken van medeleven, be toond tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn Man Jan Luiks Voor de overweldigende bewijzen van medeleven, ons betoond na het verlies van onze onvergetelijke Man, Vader en Grootvader Pieter Cornelis Notebaart willen wij u hartelijk danken. G. J. Notebaart-Los Kinderen en Kleinkinderen. Amsterdam, oktober 1975. Voor uw hartelijke blijk van medeleven, welke wij mochten ontvangen tijdens haar ziekte en na het overlijden van onze geliefde, zorgzame Zuster, Schoonzuster en Tante Leintje Melis betuigen wij u onze oprechte dank. Uit aller naam: P. Staat-Melis. St. Laurens, (Middelburg), november 1975, Noordweg 399. Korte, duidelijk geschreven, liefst aan één kant getypte, brieven kunnen worden gestuurd naar: Secretaris Hoofdredactie Trouw/ Kwartet, Postbus 859, Amsterdam. Bij publikatie wordt de naam vaD de schrijver vermeld. VAN LEZERS Autoritair Met gemengde gevoelens heb ik wéér eens een artikel gelezen (aan pak school verraadt visie op de leer lingen) waarin Theo Jansen, zeer eenzijdig moet ik zeggen, extreme voorbeelden ten tonele brengt van negatieve factoren binnen het onder wijs. Terecht heeft hij het nog steeds zo autoritaire karakter van de leerkracht willen aanvallen. On terecht m.i. heeft hij dit willen ba seren, door drie van de vier tradi tionele scholen door te lichten. Zo'n onderzoek is te subjectief om al ge neraliserend met pessimistische con clusies voor de dag te komen. Ik durf het zelfs onbetrouwbaar te noemen. Of heeft Theo Jansen met voorbe dachte rade die scholen gekozen, om zijn vooroordelen te zien bevestigen? Ik dacht dat we juist zo leuk op weg waren om de individuele ont plooiingskansen van de leerlingen te bevorderen. Ede Walter Hoogterp Kerncentrales (5) De raad van kerken heeft bij drie ministers er zijn bezorgdheid over uitgesproken, dat er misschien werk gelegenheid komt van 900 miljoen gulden, wegens de bouw van onder delen voor twee kerncentrales voor Zuid-Afrika. Dankbaar zullen alleen de Duitse KWU en het Franse Fra- matone zijn voor deze stap van de raad. De werkloze metaalarbeiders zullen dankbaar deze kerncentrales gaan bouwen in deze landen. De Ne derlandse arbeider is weer eens de klos, door dit gedram. Santpoort Hans v.d. Meer Christus verdeelt Als de heer McAfee Brown dit zou lezen, zou ik het volgende tegen hem willen zeggen: Wat ik niet vat, is, dat wij Jezus te weinig prediken aan verdrukkers èn verdrukten, in plaats van enkel te tornen aan on rechtvaardigheid en alle sociale structuren, die hiermee samenhan gen, en die ik meer secundair zie. Het wezen van de 'zonde' is toch immers de onrechtvaardigheid van de mens individueel, waaruit sociaal en politiek onrecht voorkomt? En het valt me juist op, dat men meer werkt aan verandering en bevrijding uit eigen kracht in plaats van de kracht van Jezus, van wie we im mers geloven dat hij nu leeft. Ik weet het, ons christenen wordt vaak verweten, dat we passief zijn in ver andering van economisch en politiek onrecht. Mag ik u wijzen op het verhaal van Paulus, die eerst als Saulus onderdrukker was, en veran derd werd naar innerlijk (bij Da mascus) door Jezus zelf, opdat nie mand over een ander mens oordele, en voor de tegenpartij bidt, dat zijn leven zal veranderen, naar hem toe gaat en niet alleen tegen hem strijdt. Haarlem Wybren de Witte Te mooie rol 'In Alphen aan den Rijn sprak de gemeenteraad zich uit tegen de komst van Surinamers. De kerken hebben toen een kanselboodschap af gekondigd, waarin zij zich tegen de gemeentelijke politiek keerden'. Al dus ds. P. Jansen in Tr/Kw van 29 oktober. Deze bewering is onjuist. De gemeenteraad werd in een on plezierige situatie gemanoeuvreerd, waardoor honderd Surinamers moes ten worden opgenomen in een tame lijk primitieve barak, ver buiten de bebouwde kom. Na enige voorzich tige protesten heeft de gemeente raad zich bij de situatie neergelegd. Een aantal pastores heeft daarna een kanselboodschap gericht niet tegen de gemeentelijke politiek, in tegendeel maar tegen het gevaar van rassenvooroordelen bij het gro te, merendeels kerkelijke publiek. Aan verdere opvang van de Surina mers hebben de kerken daarna niets gedaan. Alleen enkele kerkleden en een kleine kerkelijke groepering, het wachten moe, zijn naar de barak ge fietst en hebben (na weken) de eer ste contacten gelegd. In de uitspraak van ds. Jansen komt de gemeente raad slecht uit de 'verf, de kerken spelen een te mooie rol. Ik hoop dat die rol spoedig werkelijkheid zal worden en dat het samenspel van gemeenteraad en kerken plezierig zal worden door de Surinamers. Alphen a/d Rijn ds. G. de Ruiter AMSTERDAM De leerplicht mag niet ingevoerd worden voor de zestien- en zeventienjarigen. In plaats van deze leerplicht moet er een leerrecht Jkomen. Dit is een van de zeven stellingen, die vandaag in de partijraad van de VVD in Den Haag werden verdedigd. Je kunt de jongeren van zestien en zeventien jaar geen leerplicht op leggen en binden aan de school banken, aldus de liberale toelich ting op deze stelling. Een dergelijke individuele vrijheidsbeprking kan niet zinvol zijn. De eerste stelling van de leden van de Tweede Kamer, de dames Gin- jaars-Maas en Smit Kroes en van de heer Evenhuis luidt, dat het onderwijs niet als een instrument mag worden gebruikt, waarmee an dere maatschappijstructuren, als op zich zelf staande partijpolitieke doeleinden, worden nagestreefd. Als van dactie van een rouwadvertentie, als die in hetzelfde nummer Trouw voorkwam: 'Na een moeite- vol leven nam de Here tot zich en ook: 'Na een kort ziekbed nam de Here op zijn zachtst gesproken heel fout is. Ik geloof, dat er onder journalisten en sprekers-in-het- openbaar veel slordige mensen zit ten. Men is ook te zuinig met leeste kens. Amsterdam R. v. Ommen-de Vries Werkloosheid Taal (2) Heel blij was ik, toen ik in Tr/Kw van 29 okt. een brief vond over taal bederf. Verder lezend, begon ik me te schamen, want veel van de door Van der Leek gesignaleerde fouten, zou ik ook kunnen maken, terwijl ik me verbeeld nogal taalgevoeüg te zijn. Zover is het dus inderdaad al met ons gekomen! Schrijver vraagt zich af, of het onderwijs de hoofd schuldige is. Maar toen ik 60 jaar geleden, van onze dorpsschool kwam, wist ik toch heel zeker, dat de re- Ik heb een mooi plan bedacht om een eind te makeri aan de werkloos heid. Het is toch onverantwoord dat alleen de werklozen het gelag be talen met 20 procent minder inkom sten en later nog minder, terwijl ze met hun tijd geen raad weten? We behoren allen samen de gevolgen te dragen van minder produceren. Het is dan redelijk dat voor meer vrije tijd een offer gebracht wordt. We gaan dus allen iets minder verdie nen. En met het laatete valt het plan in duigen. Het is niet haalbaar want de egoïstische mens wil dat niet. Dan besef je dat het Koninkrijk Gods nier op aarde niet te, yerwezenlijken is. Dat blijkt helaas een utopie te zijn in deze zondige wereld. Dan zou den allen eerst moeten worden we dergeboren om de liefde van Chris tus tot de broeders te ontvangen. Dan zouden de persoonlijke belan gen worden opgeofferd aan de ge zamenlijke belangen zoals in de eer ste christelijke gemeente. Nu echter zal deze wereld aan egoïsme ten on der gaan, zoals de Bijbel voorzegt. Leeuwarden W. Swart het socialisme uitgangspunt wordt voor het onderwijsbeleid, zal dé/ in dividuele mens geen kans krijgen zich volledig te ontplooien, menen de kamerleden van de VVD. De derde wens van deze kamerle den is, dat de openbare scholen, om de ouders meer bij het onderwijs te betrekken, een zelfstandig bestuur krijgen. Zoals bekend is het ge meentebestuur in feite het bestuur van de openbare school. Het bestuur van de ouders moet dn ieder geval het recht krijgen on derwijzend personeel voor te dra gen. Verder zijn er stellingen over de deelneming van de ouders aan het gebeuren op de scholen en over het algemeen vormend onderwijs in de wetenschappelijke sector. In de laatste stelling wordt gepleit voor een integratie van de nu bestaande vijf soorten van lager beroepson derwijs tot één vorm van onderwijs, namelijk het algemeen vormend beroepsoriënterend onderwijs. De afkorting zal dan zijn AVBO. Op het ogenblik biedt het lager be roepsonderwijs de leerlingen te weinig ontplooiingskansen. ARNHEM Cpn-fractievoorziitter Marcus Bakker wil de redding van een bedrijf hiet overlaten aan de vakbeweging. 'De mensen moet zelf in actie komen', zei hij op een bijeenkomst in Arnhem. 'De bon den moeten niet alleen internati- nale conferenties houden maar de mensen in beweging zien te krij gen'. De CPN-afdeling Arnhem wil een aktie steunen ter voorkoming van het sluiten van het Arnhemse Enka-bedrijf Beeldhouwerstraat. Op de CPN-bijeenkomst zei de heer Bakker verder over Enka dat de leiding een 19e eeuwse bedrijfspoli- tiek voert. 'Wij worden vaak als orthodox in onze denkbeelden be stempeld, maar kijk wat er bij En- ka gebeurt. Zónder veel poespas worden duizenden mensen op straat gekeild.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 8