In Indonesië weten velen niet aan de kost te komen Kernenergieproj eet van Shell en Gulf voorlopig mislukt Staalindustrie vangt bot bij EGKS Bonden dreigen Etna met acties Marktberichten Optrekken levenspeil een gigantische zaak Flitslicht op Indonesië (1) Limburgs bedrijf bezet door werknemers Laatste order geannuleerd DSM kan in Stein thans zuiveringsinstallatie bouwen I Financiële wensen afgewezen 'NAM houdt geen gegevens achter' FME: nieuwe CAO's mogen geen geld kosten Postgiro gaat afschriften verminderen New York gemakkelijk 1 NOVEMBER 1975 FINANCIEN/ECONOMIE TROUW/KWARTET 29 JAKARTA Een lichte schok en de DC 10 'Mozart' staat aan de grond op Halim, de internationale luchthaven van Jakarta, Indo nesië Onwillekeurig gaan de gedachten even terug naar de lagere school, toen we de Indonesische eilanden Bali, Lombok, Soemba, Flores en Timor moesten kunnen opdreunen. We denken vluchtig aan een rijk door moeder natuur bedeeld land met een vriendelijke bevolking en aan rubber-, koffie -en theeplantages. Liefelijke beelden van sawahs dringen zich aan ons op. Hoe zal de werkelijkheid zijn? De rit van het vliegveld naar het hotel in Jakarta is een teleurstel ling. Links en rechts van de weg huisjes, die deze naam eigenlijk niet eens verdienen. In de uit plan ken, karton vodden samengestelde optrekjes wonen mensen. Wak bij de huizen zien we vuilnishopen. Tropische regens het is de over gangsperiode naar de regentijd hebben de zandpaden tussen de huizen tot modderpoelen gemaakt. Schamel geklede, veelal blootsvoets lopende mensen bejegen zich er doorheen. Hotel Indonesia. Sterker tegenstel ling met wat we zojuist schetsten is nauwelijks denkbaar. Pronkstuk van voormalig president Soekarno. Weelde temidden van armoede. Vanuit onze airconditioned kamer zien we uit op een rijtje armetieri ge stalletjes, waar sigaretten, etens waren en wat al niet meer worden verkocht. Op de achtergrond de wolkenkrabbers van de zakenwijk van Jakarta. Transacties Het wordt donker. In de stalletjes worden nu bij olielampjes de zaken gedaan. Tezelfdertijd sluiten in de koele, rijk verlichte lounge van Ho tel Indonesia zakenlieden uit alle landen van de wereld transacties af. Op de wolkenkrabbers worden de lichtreclames ontstoken en op de Jalan Thamrin, de hoofdverkeers ader van Jakarta, is het een drukte van belang. Een eindeloze (links rijdende) stroom taxi's, particuliere auto's, bussen, die hun beste dagen hebben gehad en waar de mensen buiten aan hangen, motorfietsen, scooters en niet te vergeten gemotoriseerde betjaks zoekt zijn weg. Langzaam aan valt de nacht overIndonesië. Een land, waar velen niet weten hoe zij de volgende dag aan de kost zullen komen. Ziehier het beeld van Jakarta, zoals het zich voordoet aan een bezoeker, die slechts drie dagen de tijd heeft om zich wat te oriënteren omtrent het huidige Indonesië. Een land, met problemen die zo gigantisch zijn, dat men bewondering moet hebben voor de mensen die hun schouders eronder durven zetten om ze tot een oplossing te brengen, ook al weten zij, dat de weg heel lang en moeilijk is. Het planten van jonge rijstplantjes op de sawahs. Beter gekleed door J. G. Wolters Wat er allemaal moet gebeuren in dit land met zijn ruim 130 miljoen inwoners een aantal, dat jaar lijks met een 2,5 a 3 procent toe neemt kan in het kort aldus wor den samengevat: optrekken van het levenspeil van het Indonesische volk. Om daarin te slagen zal er niet slechts voldoende en beter voedsel moeten worden geprodu ceerd, de mensen zullen ook beter moeten worden gekleed en gehuis vest. Voorts zal er voor wegen, maar eveneens voor onderwijs moeten worden gezorgd en niet in de laatste plaats zal er werkgelegen heid moeten komen voor al diege nen, die het nu zonder werk moeten stellen. In het kader van het laatste zal er niet aan te ontkomen zijn dat een groot aantal families ver huist van Java, waar 70 procent van de bevolking van Indonesië woont, naar dun bevolkte gebieden elders in Indonesië, zoals Kalimantan (Borneo) en Sulawesi (Celebes). Het zal duidelijk zijn, dat voor de uitvoering van dergelijke ambiti euze plannen, die deel uitmaken van het tweede vijfjarenplan van Indonesië, het zgn. Repelita II, dat loopt tot en met 1978/'79, enorme sommen nodig zijn om nog maar niet eens te spreken van het kader, dat voor de uitvoering moet zorg dragen. Het is mede daarom, dat In donesië er alles aan gelegen is zijn economische huishouding in orde te krijgen. Niet welvarend Zelfs als men daarin slaagt zal van een welvarend land echter nauwe lijks kunnen worden gesproken. Een gemiddeld inkomen per hoofd der bevolking van ruwweg 150 'dollar, of zo'n 400 gulden, per jaar steekt wel heel schril af bij dat van vele andere volken. De toegenomen olie-inkomsten van het land hebben de economische speelruimte in zoverre vergroot, dat nu een drijvende kracht voor een bevredigende ontwikkeling aanwe zig is. Dit neemt echter niet weg, dat de opbouw van het land en de noodzakelijke verbeteringen van de sociale structuur zowel wat betreft de financiële als de organisatorische kant ook in de komende jaren in hoge mate afhankelijk zullen blijven van buitenlandse investeringen. NUTH De 110 werknemers van het confectiebedrijf Paffen in het Zuidlimburgse Nuth hebben gister morgen het bedrijf bezet. De indus triebond NKV heeft de actie geor ganiseerd. Reden voor de bezetting was de mededeling door de directeur aan ondernemingsraad en personeelsle den, dat het bedrijf failliet was. dat bij het arbeidsbureau ontslag voor alle werknemers was aangevraagd en dat men niet meer terug hoefde te komen. De bezetters eisen be houd van de werkgelegenheid. Paffen in Nuth is een onderdeel van 'The National' een confectiebe drijf dat ook vestigingen heeft in Maastricht en in het Belgisch Eis- den. Volgens de Industriebond NKV bestaan er plannen bij de 'The National' om ook het Belgische be drijf te sluiten en bij het Maas trichtse bedrijf 30 man te laten afvloeien. De Industriebond ont kent, dat de vestiging in Nuth fail liet zou zijn. In het bezette bedrijf zijn twee bestuurders van de Industriebond NKV aanwezig. Men heeft met een aantal personeelsleden een werk groep gevormd, die de' bezetting moet regelen. DEN HAAG De pogingen van de Koninklijke Shell vaste voet te krijgen op de markt voor kernenergie is voorlopig althans mislukt. General Atomic, een gezamenlijke onderneming van Shell en ide Amerikaanse oliemaatschappij Gulf heeft de laatst overge bleven opdracht voor de bouw van kernreactoren opgezegd. General Atomic zal hiervoor aan de opdrachtgever 125 miljoen dollar (ca. 325 miljoen gulden) schadevergoeding betalen. Hoewel een Shell-woordvoerder verklaarde zeer teleurgesteld te zijn over de vergeefse investeringen in het project, zei hij dat Shell er nog steeds van overtuigd is dat destijds terecht aan de kernenergieactiviteit te zijn begonnen. De mislukking van General Atomic is dan ook niet zozeer te wijten aan technisch fa len als wel aan commerciële tegen vallers. Het feit, dat de onderzoe afdeling doorgaat, onderstreept dit. Het Nederland/Britse olieconcern sloot twee jaar geleden een con tract met Gulf, waarin werd over eengekomen de Gulf-^dochter Gene ral Atomic voortaan voor gezamen lijke rekening te gaan exploiteren. Gulf zou de technische kant van de zaak gaan verzorgen terwijl Shell DEN HAAG DSM/ (Staatsmijnen) kan in de gemeente Stein een zuiveringsinstallatie gaan bouwen. De minister van volkshuisves ting en ruimtelijke ordening heeft gebruik gemaakt van zijn be voegdheid om vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het bestemmingsplan van de gemeente Stein, die de bouw van een zuiveringsinstallatie voor afvalwater door de DSM in de weg ston den. BRUSSEL Ondanks de huidige benarde toestand van de Euro pese staalindustrie, zal zij ook volgend jaar een aanzienlijk bedrag moeten opbrengen voor de begroting van de Europese Gemeen schap voor Kolen en Staal (EGKS) (ADVERTENTIE) De Europese Commissie in Brussel is namelijk niet ingegaan o p een verzoek van de Europese staalbe drijven, de normale heffing op de produktie, tijdelijk niet op te leg gen. De Europese staalbedrijven, hadden aangevoerd dat het verlies, dat de EGKS hierdoor zou lijden (zo'n 140 Imiljoen gulden), opgevangen zou kunnen worden uit de overschotten van de afgelopen jaren. Ook heeft de Europese Commissie gewijgerd in te gaan op drie andere verzoeken. Dat betekent: dat het garantiefonds van de EGKS niet wordt gebruikt als waarborg voor leningen, die de staalbedrijven willen sluiten; dat de bestedingen voor onder zoek het volgend jaar niet 'bevro ren' zullen worden (de staalbedrij ven hadden dat geld liever uitgege ven aan meer 'directe' acties; dat het loonverlies van tijdelijk werkloze staalarbeiders niet voor een deel wordt gecompenseerd. Had de EGKS dat wel gedaan, dan zou dat op een kleine 16 miljoen gul den zijn uitgekomen. HAL: Het resultaat van de Hol- land-Amerika Lijn is dit jaar aan zienlijk verbeterd. Voor zover thans kan worden overzien, zal het verlies 'relatief' klein zijn. Vorig jaar werd een verlies geleden van bijna 16 miljoen gulden. AMAS: (voorheen Amsterdam Assets en daarvoor Ngombezi) heeft in het eerste halfjaar een verlies geleden van 610.000. Voor het tweede halfjaar wordt eveneens verlies verwacht. In 1974 zat het bedrijf voor 1,5 miljoen in de rode cijfers. Amas is voor 71 pet. eigendom van het Britse Bowater. KEMPEN en CO: commissio nairs in effecten in Amsterdam, zal alle aandelen overdragen aan het Brusselse effectenbedrijf IPeter- broeck. Van Campenhout. Er be stond al een nauwe relatie tussen beide bedrijven. Kempen blijft in zijn beleid zelfstandig. NKF Staal in Alblasserdam heeft voor een derde periode van zes weken werktijdverkorting aan gevraagd. De verkorting, die maan dag ingaat, geldt voor 1500 werkne mers en varieert van 10 tot 40 procent van de werktijd. KLM. Eurest Nederland (be drijfsrestaurants en voedingsdien sten) en KLM Catering hebben een overeenkomst gesloten over de af name van kant-en-klaar maaltij den. Eurest zal gebruik maken van de brede ervaring van KLM Cate ring en in voorkomende gevallen maaltijden van deze LKM-dochter betrekken. Zowel Gedeputeerde Staten van Limiburg als de rijksplanologische commissie hebben de minister la ten weten geen overwegende be zwaren te hebben tegen de vesti ging op de plaats, die DSM op het oog heeft in het gebied tussen Juli- anakanaal en Maas. Zij vinden dat deze plaats de voorkeur verdient boven andere in de omgeving. De nieuwe zuiveringsinstallatie moet niet alleen op organische af valstoffen, maar ook op stikstofver bindingen zuiveren. Wil de onder neming op den duur in Limburg waar 12.000 mensen in de chemie werkzaam zijn kunnen blijven produceren, dan moet haar afval- Van een verslaggever ROTTERDAM De Nederlandse Aardoliemaatschappij (NAM) heeft gisteren gezegd dat de gegevens over de aardgasvondst bij Ameland volledig zijn. De gegevens zijn 'zonder enige uitzondering of voor behoud' verstrekt, aldus de NAM. De maatschappij wijst nadrukkelijk elke insinuatie van de hand dat zij onvolledig zou zijn geweest. Deze verklaring is een reactie op de uit spraak van het Kamerlid Wierlnga (PvdA). De heer Wieringa suggereer de dat Shell meent te weten dat de hoeveelheid winbaar aardgas bij Ameland zo'n duizend miljard ku bieke meter is. De NAM zegt dat het op z'n allergunstigst gaat om 55 tot 60 miljard kubieke meter. Van een onzer verslaggevers BREDA De vakbonden zullen acties ondernemen, als Etna in Breda de ijzergieterij waar 250 van de 800 man personeel werkt sluit. 'Wij gaan daar niet mee akkoord en hebben dat plan ook helemaal afgewezen', zegt de heer R. Bil. districtsbe stuurder van de Industriebond CNV. Volgens Etna (onderdeel van het Internatio-Müller concern), is het besluit genomen op grond van een rapport, dat de Nederlandse Her- structurerings-Maatschappij (NE- HEM) voor Etna heeft opgesteld. De NEHEM zou daarin hebben ge adviseerd óf het bedrijf te sluiten, óf te moderniseren dan wel een partner te zoeken die de produktie wil overnemen. Volgens de heer Bil is het voor de bonden echter de vraag, of er een speciaal Etna-rap- port bestaat. Eerst zien Als dat er is. willen de bonden dat eerst wel eens zien en vervolgens toetsen aan het structuuronderzoek van de NEHEM over de landelijke gieterij-sector, dat ongeveer een jaar geleden werd uitgebracht. Wat de bonden echter steekt is het feit. dat Etna steeds heeft gezegd dat ont slagen uitgesloten zouden zijn. Dat blijkt in deze opzet niet het ge val. De partner, dat is Asselbergs' in Bergen op Zoom. wil de produktie overnemen. Volgens de bonden wil Asselbergs' hoogstens 20 mensen overnemen. Dat zou betekenen dat 230 man op straat zouden komen te staan. Een ander bezwaar van de vakorga nisaties is, dat binnen Internatio- Müller gietwerk wordt uitbesteed aan derden, in plaats van aan Etna. Andere grieven: er is geen vervan gende werkgelegenheid aangeboden en de bonden zijn tegen de re gels in pas geïnformeerd op het moment dat het besluit al was ge vallen. 'In feite heeft Etna in één week tijd definitieve plannen ge maakt'. zegt de heer Bil, die daar bij aantekent ,dat het nieuws zo doende gisteren als een grote (on prettige) verrassing is gekomen. NEW YOR Kon. Olie noteerde giste ren (lm dollars) 36%-35%: Unilever 39%- 40%: Philips 9!4-9% en KLM l'9%-20. Opgave Hornblower Weeks water binnen afzienbare tijd van stikstofverbindingen worden ont daan. Zou DSM dat niet op vrijwil lige basis doen, dan zou de lande lijke overheid haar straks daartoe zeker verplichten. DSM zegt het eerste bedrijf in Ne derland te zijn dat ook stifstofver- bindlngen uit het afvalwater gaat zuiveren. Omdat nergens in de we reld een s.vsteem .bstond dat voor de nieuwe zuiveringsinstallatie zon der meer kon worden overgenomen, was DSM op eigen research aange wezen. DEN HAAG Voor de Vereniging voor de Metaal- en Electrotechni- sche Industrie (FME) betekent het werkgeversstandpunt met betrek king tot de zogenaamde nullijn: pas op de plaats maken in die zin, dat er in collectieve afspraken geen wijzigingen worden gebracht die geld kosten. Dit meldt de FME in haar orgaan 'Metalektro Visie'. Eerder getroffen regelingen voor verbeteringen in verband met pro motie, leeftijd en/of dienstjaren, behoren volgens de FME wel te worden nagekomen. Het wordt naar de mening van de FME ook tijd om allerlei automa tismen en mechanismen, die in de loop van de jaren in de loonont wikkeling een rol zijn gaan spelen, eens onder de loep te nemen en ter discussie te stellen. Het meest spre kende voorbeeld is haars inziens het prijsmechanisme, maar het is niet het enige. De koppeling van het wettelijk mi nimum (jeugd) loon aan de loon ontwikkeling. met bijsturing eens per half jaar, is ook zo'n vanzelf sprekendheid, aldus de FME. 'Wij zouden ons eens moeten bezinnen of de vraag of wij ons dit soort mechanismen nog wel kunnen ver oorloven'. (dat voor haar deelgenootschap bij na 600 miljoen gulden betaalde) voor de verkoop zou gaan zorgen, vooral buiten de Verenigde Staten. Hoewel als gevolg van aanloopkos ten voor 1980 geen winst werd ver wacht voor General Atomic, waren de verwachtingen aanvankelijk toch hoog gespannen. De Gulf/ Shell-dochter had nl. een nieuw type reactor ontwikkeld een hoge temperatuur reactor, gekoeld met heliumgas die efficiënt is in het gebruik. Toen Shell met Gulf in zee ging hadden al vijf Amerikaanse kerncentrales orders lopen en had den twee andere een optie geno men. Sinds 1973 zijn de marktomstandig heden echter duidelijk verslechterd. Het elektriciteitsverbruik in de VS ligt beneden de ramingen van twee jaar geleden en zal waarschijnlijk ook in de komende tijd minder zijn dan in 1973 werd verwacht, verder kunnen elektriciteitsmaatschappij en minder gemakkelijk aan geld komen door een veranderde situatie op de Amerikaanse kapitaalmarkt. Een derde reden is dat General Atomic onvoldoende rekening heeft gehouden met kostenstijgingen. Om een entree op de markt te krijgen had G.A. een voor de afnemers gunstige prijsstijgingsclausule in de leveringscontracten ingebouwd. De kosten stegen echter zodanig, dat de verliezen onverantwoord groot werden. Het bedrijf heeft daarom voordat onlangs de laatste order werd geannuleerd, al verschillende andere opdrachten moeten afzeg gen, steeds met een forse boete. Deze boetes komen niet ten laste van de resultaten van Shell over 1975, omdat een reservepot was ge vormd. DEN HAAG De stroom afreke ningen van de Postgiro, die reke ninghouders in hun brievenbussen ontvangen, zal gaan afnemen. Bij wijze van proefneming voor enkele maanden heeft de Postgiro besloten voor zover het afschrijvingen op girorekeningen betreft de afschrif ten van de rekeningen wat meer gebundeld aan de rekeninghouders toe te zenden. Dit op grond van bij de Postigiro binnengekomen bezwaren tegen een teveel aan giro-afschriften. In concreto gaat het erom. dat voort aan bij één enkele afschrijving van een bedrag beneden de 500 vijf dagen mag worden gewacht alvorens aan de rekeninghouder een afschrift van zijn rekening wordt gezonden. Uiteraard aldus de Postgiro zullen de overboekingen geen vertraging ondervinden. Deze vinden wel on middellijk plaats. Ook geldt de re geling die overigens door de Postgiro eerder wordt gezien als een vermeerdering dan als een ver mindering van dienstbetoon niet voor bijschrijvingen op rekeningen. Het mes snijdt overigens wel aan twee kanten, zo geeft de Postgiro toe. Omdat minder afschriften wor den verzonden bespaart de Postgiro ook op portikosten. GOUD EN ZILVER AMSTERDAM Goud 11,880-12 260 (11.940-12.340) per kg. Zilver 343-370,50 (347-374.50) per kg. DEN HAAG De aardappelprijzen voor de telers zijn, vergeleken met vorig jaar, 'zonder meer goed'. Het Produktschap voor Aardappelen zegt dit in een overzicht van de marktsituatie. Op de Rotterdamse aardappelbeurs bracht -en bepaalde sortering bint jes half oktober 34.50 per 100 kilo op, tegen 11,50 een Jaar tevoren. Eigenheimers deden 47 tegen ƒ20,50 vorig jaar. Van het CBS weet het Produktschap, dat de con sument in september J.l. voor een kilo bintjes gemiddeld 64 cent moest betalen. In augustus was die prijs zelfs 68 cent. DOW JONES INDEX Lndust. Sporen Utli. Ubl. Mods 29 okt. 16.110 17.790 1.829 346 1080 30 okt. 15.080 17.720 1789 615 726 31 okt. Aand. ObL Tot. UL L. 28 okt. 851.46 166.54 82.66 68.51 752.5 29 okt. 838.63 165.23 82.02 68.58 758.3 30 okt 839.42 166.67 81.96 68.46 759.7 31 okt. 836.04 166.38 28.63 N.B. Er zijn vele omissie's i.v.m. storingen. POELDIJK, Veiling Westland-Noord 31- 10-'75 Druiven 280870, torrfaten exp. a 280—830, sla 8—23.5. andijvie 32—57. komkommers 39170. krom kg. 6999, pepers groen 116235, pepers rood 85 125, paprika groen 35220, paprika rood 325370, selderij 15—34. krulpeterselle 1623. prlnsessebonen 380520, snijbo nen 490650. bloemkool 3473. aubergi nes 185—295. bleekselderij 35—87. meloe nen 160—320. Derzikken 25—130 •s-GRAVENZANDE, Velllngver. Wesüland Zuid Sla 819. tomaten 2701020, snijbonen 480605, bloemkool 4164, komkommers 6496, aubergines 210 275, paprika groen 165265, paprika rood 305335, andijvie 5264, spinazie 4980. winterpeen 1932. pepers groen 195250. pepers rood 90125. radijs 26 51, prlnsessebonen 230530, spitskool 2125, allcanten 370, frankethaler 420, golden champ. 510. selderij 715, peter selie 16—18. spruiten 94—113. DE LIER, Veilingver. 'Delft-Westerlee' Aubergines 175310, aardappelen 35 38. andijvie 4762, dubbele bonen 330 516. snijbonen 465575. allcante 320 390. golden champ. 460. muscaat 560 570. spruiten 87124. witlof 220, eieren 1415. flakkesepeen 2630. waspeen 26 28. rode paprika p.ke 205—345. groene paprika p.kg. 100275. spaanse peper p.kg. 105—195, peterselie 1521, raapste len 17. radijs 40, selderij 918, spinazie 52, sla 820, bloemkool 3283, tomaten 2501040, uien p.kg. 1159, boerenkool 931. Chinese kool 1025. rode kool 30. knolselderij p.st. 38. prei 4156, appelen 3381. komkommers 39119. krom p kg, 72—81. venkel 105—107. HONSELERSDIJK Euphorbia 29—90. snij groen 86—190, amaryllis 62- 85 an jers 3252. anjers, tros. 337-565 snthu- rlum 82285. chrysanten tros. nor cultuur 55160, chrysanten geni maalcultuur 29—82, chrysantpn -rus gepl Jaarrondcultuur 65—95. fresia en kel 303565. fresia, dubbel 187- 435 b r- bera gemengd 40—47, gerbera op kleur 4869. gladiolen 205250, Irissen 214 300. lellekelken 81—96. lelietakken 50— 125. orchideeën 50510, rozen, groot 41 74. rozen, klein 1857. KAASMARKT ALKMAAR. 31 okt. - Com- mlssienoteringen in guldens per kg: fa- brleksedammer 4.76, middelbare 4.81 en Goudse volvette 4 R7. VEILING BARENDRECHT andijvie 4365. aanvoer 32.000 kg; bloemkool: 6: 41—62. 8: 34—59, 10: 31— 53. aanvoer 48.000 st; gele kool 1718. aanvoer 2.000 kg: groene kool 3150 aanvoer 2.000 kg; knolselderij 2174 aanvoer 6.000 st: peterselie 1234 aan voer 4.000 bs: prei 6184 aanvoer 4.000 kg; rode kool 2539 aanvoer 8.000 kg; selderij 1839 aanvoer 6.000 bs; sla glas 1522 aanvoer 24.000 st; spinazie 61 100 aanvoer 8.000 kg; spitskool 7599 aanvoer 6.000 kg: spruiten: AI 9798, A 89—92. BI 119—121, B: 94—102, C 91. All 74—85, Bil 47—56. ADI 97. ADII 81—85, DII 85. aanvoer 90 000 kg; veldsla 80 230 aanvoer 500 kg: witlof: II 270—320, II-III 240—290, afw 180—230, aanvoer 6.000 kg. VISSERIJ BE RICHT SCHEVENINGEN Vrijdagmorgen aan gevoerd: 12.707 kilogram tong en tarbot en 2.620 kisten andere verse vis, als volgt verdeeld: schol 134 kisten, wijting 460 kisten, kabeljauw 172 kisten, makreel 21 kisten, verse haring 1.685 kisten, schar 123 kisten. diversen 25 kisten. Notering per kilogram: grote tong 11 67-12.16. groot m lei tong (13 11-13,52, klein mid delton» 9 4510 29 tong 1 7.49-7.80. tong 2 (6 68 6 99. tarbot 1 10.99-11.21, tarbot 2 7 68 8 I tarbot 3 5.26-6,13, tarbot 4 3.13-3 59 griet 1 3.78-5.00. griet 2 i 2.21-2,71 Notering per 40 kilo gram: schol 1 80-95, schol 2 76-88. schol 3 74-82. schol 4 /59 73. poon 30- 126. wijting 37.30-75, schar 20-35,80, bot 20. kabeljauw 2 130-148, kabel jauw 3 120. 138. kabeljauw 4 /98-110, kabeljauw 5 /42-85, makreel /28-50-55, verse haring 22.40-44.Noterlng per 100 kilogram: kabeljauw 1 325. Verder wer den e<r 1.186 kilogram flaouwe garnalen aangevoerd. Notering per kilogram 2.31- 2,61 Besommingen kustvlssers: SCH 8 146, SCH 12 2.386. SCH 32 8.372, SCH 64 1.282, SCH 65 1 445. SCH 68 4-.098, SCH 132 ƒ12.014. ARN ƒ375, GO 2 14.313. GO 20 ƒ25.357, GO 25 ƒ30.561, KW 126 1.970. OD 7 6.762. OD 17 7 8.165, TH 26 1 909, TH 42 12.253, TH 43 23.688, WR '2 1.493. WR 93 ƒ817 Spanvlssers: ST 7 met ST 42 ƒ51.967, Zaterdagmorgen verwacht men ongeveer vijf kustvlssers aan de markt. VEEMARKT LEEUWARDEN LEEUWARDEN. 31 okt. - Aanvoer: ge- bruiksvee 1076. slachtvee 1920, kalveren (gras en vette) 479, nuchtere- en mest- kal veren 1390. schapen en lammeren 1805. paarden en veulens 24, bokken en geiten 113, totaal 6807. Prijzen: (ln gul dens nleuwmelke koelen 1325-2000, nieuwmelke vaarzen 1225-1825, kalfkoelen 1475-2225. kalfvaarzen 1400-2075, gulste koelen 825-1200. pinken 850-1225. enter- stieren 900-1550, slachtkoeien le kwal. 5.65-6.20. 2e kwal. 5.15-5.50, worstkoeien le tm 2e kwal. 4,30-5,10. jonge stieren 6.40-6.90. oudere stieren 4.30-6.40. graskal veren 450-750, graskalveren per kg 6,00- 6.65, mestkalveren 150-460, slachtkalveren 40-60, fokschapen 210-250, vette schapen 4,25-5,20. weldelammeren 120-170, vette lammeren 8.50-9.20. gelten 20-70, geiten per kg 3,10-4,25. Overzicht: (resp. aan voer. handel em prijzen) gebrulksvee meer. goed, lui duur. stieren (enters en oudere) minder, vlot. Iets duurder, slachtvee meer. rustig, stabiel, kalveren (gras en vette) ruim. rustig, iets hoger, nuchtere- en mestkalveren iets minder, slopend, lager, extra hoger, schapen en lammeren gelijk, stug, Iets lager, bokken en geiten iets meer. slepend, stabiel. ZUIVELBEURS LEEUWARDEN. 31 okt. - Commissienoteringen ln guldens per kg: Goudse kaas 4.75, Edammer kaas 4,62 en broodkaas 4.62. De handel was rede- li IV- Aardappelbeurs Leeuwarden LEEUWARDEN - Prijzen in guldens per aa kg: amari.ll uitverkocht: bintjes 37,00-38,00; irene's 46,00-48,00; eigenhei mers 46.00-50,00 en vooraardappelen 8,50- 9.50. De handel was rustig. AANVOER IJMUIDEN 31-10.75 9.580 kg tong. 100 kisten tarbot en griet, 2666 kisten kabel jauw, 416 kisten koolvls, 468 kisten schel vis, 485 kisten wijting, 1409 kisten schol. 218 kisten schar, 1171 kisten haring, 211 kisten diverse. 456 kisten makreel 17 kisten pilchards. Prijzen per kilogram tarbot 11.32-10.55. gr. tong 12,86 -11.57. gr. m. tong 13,23- 12,71, kl. m. tong 9.94 -9,60, tong I 8.81- 7.66. II 7,79-6.78. Per 40 kilogram schelvis I 134 II 132-104 III 69-32. IV 67-25,20. III 52-30 schartong 64-38 tongschar 120-94. ham met kop 126-94 II 76, IV 25-22.40. 80-68, II 90-76. III 86-68. IV 70-45. leng 76. makreel I 56- 42. II 35-20.80 III 32 kabeljauw 102-C I 132-74 III 112-88 IV 104-80 V 66-22,80 tarbot 348-113 griet 152-101 pilchards 22 poontjes 23-21 haal 57-36 grote poon 104- 48. E 3 OMMINGEN VL 131: 28.500 KW 34 52.000 KW 194; 51.000 VD 6: 11.000 VD 243; 23.000 L-C 18: 8.100 UK 48 5.900 UK 138; 13.00 UK 137; 6.800 VD 19: 5.300 VD 89; 10.000 SPANVISSERS UK 135 en UK 145; 1.50 UK 107 en UK 200: 17.000 UK 17 en UK 56; 15.900 KW 33 en KW 180: 600 NEW YORK lO/lOil/lO At'F Industries 38% 38% Alreo 17% 18", Al n«d Chemical 32% 32% Alum Coot Am 36 35% American Brands 35% 35% American Can 29 28% Am Cyanamid 25 24% Am Electr Power 20% 20% Am Metal Ciimai 48% 49 Am Motors 5% 5% Am Smelt si P 13% 13% Am Tel A l'el Amoex Anaconda Armco steel Atianr. Richfield 49% 49% 5% 5% 14% 14% 27% 26% 95 93% BenOlz 43% 43 Bethj steal 34% 33% Boeing 27% 27% BurllngtoD tod. 26% 26% Can Paciric By 12% Celaneee 44% Chase Manhattar 2o% Chessle 9ystem 34% Chrysler 10% Cities Servioe 42% Colgate Paimollv 29 Colt Industries 26% Commonw Kaisoi 29% Cons Edison 12% Cont Can 27 Cont Oil 63 Curtlss Wright 12% Curtis» Wright A 23% Dart tod. Deere and Oo Dow Chemical Du Pont <ai) 27% 27% 48 48% 90% 90% 22% 128% Ftrst Nat. City 27 26% Allegheny Po». 17% 17% Akzona 16% 17 Am Standard 13% 13% A mated tod. 60% 60% Cent) 16% 16% Chase Select Pd 23 45 23 42 CoiumDie Ga» 23% 23% Cominco 31% 31% Cont Telephone 11% 11% Gen Electric Gen Puride Gen Motor* Gen Puni Utll. Gen Tel Si Tel Getty OU Gt lette Gtmbei Brothers 16% 16% Goodyear I and 26 26 Gulf OU 22% 21% 48 48% 264', 28% 55% 55% 15% 16% 22% 22% 183182% 30% 30% Dllnois Central tod. 15 15% [nstico 7% 7% int Busin Mach ill .'12% Intern Harvester 24% 24% tot Nick of Can 23% 23% int Paper 56% 55% tot I'ej a rel 20% 20% Johns Man vine 21% 22% Ling Leraco 9oug 11 10% Lit,ton tod 6% 6% Lockheed Alrcraf 7% 7% Mar cor 26 Martin Marietta 15 15 May Dep Stores 46% 46", McDonnel Don» 16% 16% MnOL UU Corp. 46 45% Nabisco Nat Caan Reg. Nat Distillers Nat Gypsum Nat Steel Nat Lead ind. 38 37% 24% 24% 15% 15% 11% 11% 36% 36% 12% K2% Pac Gee and SI. Penn Central Pepaion Phe.ps D«»dge Philip Morris Phillips Peti. later 1% 63% 32", 50% 52% 69% 31% 50% 50% Procter St (iambi 88% 88% RCA 18% 18 Republic Steel 29% 29 Reynolds Ind 66% 59% Royal Dutch Petr 35% 35% 30'4 68% 53% Fluor Corp. Oen Cigar 38% 38% 13% 13% interspar 18.10 9 b Kansas City ind 9 b Kansas Power 16% 17 KI.M 20% 19% Kroger 17% 16% iHine Star Cera. 15% 15% liShmao 10% 10% Nat Call 10% 10% NY Centr. A 4% North West B 66% 64% N Am Ph'.inpe Co 19 19% Santa FA ind. 30% Sears Roebuak 69% Shell OU 53% Southern Co 13% Southern Pacific 28% iouthera Kaliw. 52 Sperry Hand 43% Stand OU Calif 29% Stand Oil Indian 44% Studenak. Worth 37 Sun OU 29% l'exae (Jul! 24% 24% I'exas Lost 96% 87% rransamenca 8% 8% Unilever 40)9%b Union Carbide 58% 58% Uni Hoyai 9 9% United Aircraft 52% United Brando 5 4% US Steel 63% 62% West Union Tel. 13% 13% W-stlrighouee «1 13 12% Wool worth 19% 19% Occidental petr. 14% 19% 17 17 !4%b" Reliance Oroup 6% 6% Standard Brands 38% 38% Candy 45% 45% Union tdectr. 13 Utilted ttlectr. 7% 7% Ug Corp 13%' 13% tvesiern Bancorp 18 18

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 29