'De jeugdopleiding faalt niet' Publiciteitsstunt mislukt pompen van groot formaat VN roepen op tot boycot van Zuidafrikaanse sport NOS moet betalen voor reportages Ook André Gevers doet aanval Dankjewel Margriet.. Dankjewel Wieteke.. Dankjewel Wilhelmina. Dankjewel Pleuni.. Feyenoord-manager Brox wijst verwijten bij aankoop Nico Jansen af Schuiten faalt bij aanv al op werelduurrecord Mogelijk kort geding Nieuwe nederlaag voor Jan Timman Data voor finale Davis Cup toernooi èi Op uurrecord bij amateurwielrenners ZATERDAG 1 NOVEMBER 1975 SPORT TROUW/KWARTET 25 j ROTTERDAM Feyenoord zal het zich in de nabije toekomst niet meer kunnen veroorloven omvangrijke investeringen te doen om het huidige spelerspotentieel op een kwalitatief hoger plan te brengen, i De transfer van het Amsterdamse lieverdje Nico Jansen, waarmee i inclusief het handgeld een uitgave van een kleine miljoen gulden j was gemoeid, heeft een forse aanslag gepleegd op de na 1970 slinken de reserves van de Rotterdamse club. Al eerder, aan het begin van i het seizoen '73-74, toen Feijenoord de Oosterijkse international Willi Kreuz van stadgenoot Sporta overnam, was een forse ingreep in de I budgettaire positie van de Stadion-club nodig om de transfer te be klinken. Aan het begin van de huidige com petitie-aflevering lijfde Feyenoord bovendien nog Martien Vreijsen van NAC en de Zuidafrikaanse broers Wegerle in wat de Rotterdammers voorzichtig geschat op een zeven ton kwam te staan. Een uitgavepost die kon worden weggestreept tegen de verkoop van Lex Schoenmaker (naar FC den Haag) en Peter Ressel (naar Anderlecht). De snelle uit schakeling uit het Europa-Cup ge beuren en de dalende publieke be langstelling (Feyenoord heeft een moyenne van 35.000 toeschouwers nodig voor een sluitende begroting) hebben nu de huidige financiële situ atie alles behalve tot een rooskleurig feit gemaakt. De club, die er zich zo graag op be roemt. een club voor de arbeiders te zijn, heeft nu de gok van één miljoen gulden gewaagd om de sprong terug te maken naar de top. Veel van Feyenoords trouwe aanhangers zien het aantrekken van Nico Jansen als een in paniek geboren handeling, waarvan nog maar moet worden af gewacht of ze een kentering ten goe de zal brengen in de prestatiecurve. Feyenoord heeft hoog spel gespeeld, maar de brand zal nauwelijks te blus sen zijn wanneer dit seizoen de boot opnieuw wordt gemist. Deze situaite plaatst de traditionelë topper Ajax-Feyenoord, die vandaag in Amsterdam wordt gespeeld in een bijzonder licht. Voor manager Guus Brox, die een adviserende stem heeft gehad in de aankoop van Nico Jansen en die voor het einde van zijn pensionering (aan het eind van de volgende competitie) droomt van nieuwe glorieuze daden, is deze edi tie van de confrontatie Rotterdam- (Advertentie) MATERS BEVERWIJK Amsterdam belangrijker dan ooit te voren. Aan de vooravond van de 'wedstrijd van het jaar', zoals dat dan heet, leg den we manager Brox een paar vra gen voor. In een periode dat iedereen de mond vol heeft over nivellering komt Fey enoord met zo'n peperdure investe ring voor de dag. U moet wel bijzon der overtuigd zijn van de kwaliteiten van Nico Jansen, terwijl nota bene nog geen twee jaar geleden Willi Kreuz werd aangetrokken om de aan val te leiden. Ruikt dat niet naar pa niek? Brox: 'Inderdaad, het aantrekken van Nico Jansen is een dure investering geweest, net zo als die van Willi Kreuz. Ja, zo doe je wel eens inves teringen waar de een beter uitrolt dan de andere. Bij de aankoop van Jansen zijn meer mensen betrokken geweest dan ik alleen. In zijn alge meenheid was iedereen zeer positief. We willen nu eenmaal graag weer op het niveau spelen waarmee we de Europa-Cup hebben gewonnen. Het is echter zo verschrikkelijk moeilijk vervangers te vinden voor klasse spelers, zoals we die hebben gehad in Israël, Moulijn, Kindvall, Hasil. Die klassespelers zjjn er dan op een ge geven moment niet. Dat is een kei harde realiteit. Je ziet dat overal gebeuren. Bij Real Madrid, bij Bayern Munchen, bij Ajax en er zal ook een tijd komen dat PSV aan de beurt is. We doen er echter alles aan om terug te komen. Tegen die achtergrond moet de aankoop van Jansen worden gezien'. Vaak Is te horen dat Feyenoord te weinig aan de toekomst heeft gedacht en dat het daar nu de tol voor moet betalen. Brox: 'Mij is die gedachte bekend, maar ik vind ze allesbehalve fair. Wij zijn altijd met de toekomst bezig, hoewel het resultaat van vandaag wel heel erg belangrijk is. Wij kunnen wel wedstrijden gaan spelen met een verjong team, dat dan zogenaamd de toekomst heeft, maar dat neemt het publiek niet. Wij kunnen niet vol doende experimenteren met jeugdige voetballers omdat dat puntenverlies betekent. Met klem wil ik stellen dat we alles aan de toekomst doen. Wij Guus Brox hebben een uitstekende jeugdoplei ding en aan het C-elftal wordt van alles gedaan. We hebben toch in Vreijsen en Nico Jansen spelers aan getrokken voor de toekomst? Wat wil men dan toch meer? Aan de andere kant moeten we ook aan vandaag denken. Daarom contracteerden we destijds een Mladen Ramljak, die al 28 jaar was. Daar had je een vent van 22 voor moeten neerzetten, kan je dan weer tegenwerpen, maar zo is het natuurlijk niet. Je kunt niet zon der routine." U zegt niets meer over de gebroeders Wegerle. Zelfs Steve ontbrak tegen Telstar bij de selectie. Wat verwacht Feyenoord nog van hen. Of keren ze aan het eind van het seizoen naar Zuid-Afrika terug? Brox: „Ja, het zou voor ons geweldig zijn geweest als zij in het eerste elf tal iets hadden kunnen presteren. Je hebt er echter rekening mee te hou den dat ze uit een ander werelddeel komen en dat zij hier grote aanpas singsproblemen hebben, zoals dat ook in het verleden het geval was met een speler uit Groningen of zelfs uit Amsterdam (Henk Groot). Moet ik dan nu al teleurgesteld zijn? Die knullen, daar ben ik van overtuigd, hebben kwaliteiten. Wie zegt me dat die zich niet na verloop van tijd zul len manifesteren. Ik zou willen dat ze slagen, maar ik weet het niet. Ik kan me zo moeilijk in dat velletje van die knullen bewegen. Ik begrijp dat het voor die jongens moeilijk is. We doen er alles aan om ze te helpen. Huisvesting enz." Van Willi Kreuz had Feyenoord ove rigens ook hoge verwachtingen. Brox: „Ik blijf van mening dat hij voor dit elftal' een bruikbare kracht is, maar niet in de spits. Je kunt hem niet verwijten dat hij niet werkt. Hij is vreselijk veel aan de bal, zelfs veel te lang. Hij kiest het moment van het afspelen niet goed. Maar nog maals, het is een vent die werkt. Om op Nico Jansen terug te komen, hij zal ongetwijfeld voor grote onrust in de gelederen van de tegenpartij zor- Van onze sportredactie MEVICO STAD De eerste twee acts van het publiciteitscircus j Post-Schuiten zijn gisteren smadelijk mislukt. Schuiten deed in Mexico Stad twee pogingen om het werelduurrecord van Eddy Merckx te verbeteren. Beide keren faalde de weredlkampioen ach tervolging. Vandaag volgt een nieuwe poging. Misschien slaagt hij dan. Want een goede circusstunt wil in het begin ook nog wel eens mislukken, om tenslotte voor een ademloos publiek alsnog ^rkeerde^ersn^ j goed uitgevoerd te worden en zo een ongekend enthousiasme los te werken. Het blijft echter wel een dure gok-grap-truc-prestatie die Roy Schuiten in Mexico uit moet halen. Zeer voorbarig gaf zijn ploegleider Peter Post deze week meerdere ma len te kennen volledig te vertrou wen in Roy's poging. Dat moest hij wel, want de hele zaak kost onge veer een ton. En het heeft al moei te genoeg gekost om de bazen tot zo een stunt te verleiden. Zo mak kelijk staak je de pogingen dan ook niet. Er zit meer aan vast. Wat te den ken bijvoorbeeld van de AVRO die het geheel op de televisie brengt. En in hel kielzog van Schuiten, Post en Ter Weijden een stuk of wat supporters van Schuiten mee naar Mexico probeerde te krijgen. Een peperdure onderneming die het falen van de hoofdpersoon nauwe lijks kan gebruiken. Daarom ook stonden hier en daar taktisch reclameborden van Schui- tens sponsor opgesteld. Mecanicien Jan le Grand slaapt waarschijnlijk met reclame op z'n pyama. In het nabije verleden zijn televisleultzen- d ineen zeer dubieus geweest omdat er nieuwe reclameborden waren ge plaatst. Bij het Mexicaanse stunt werk leek dat ook nog wel te kun nen. Maar de eerste twee uitzen dingen van AVRO's nieuwe serie 'Hoe sterk is de eenzame fietser' kunnen gevoegelijk als mislukt worden beschouwd. Niet dat vijftig kilometer per uur fietsen geen topprestatie is. Als Schuiten slaagt in zijn derde of vierde poging klasseert hij zich on der de beste wielrenners aller tij den. Die indruk heeft hij gisteren echter nog niet kunnen vestigen Na maanden hard roepen, tot Schuitens verdediging mag worden aangevoerd dat het hem omringen de publiciteitsapparaat dat deed. was de eerste vertoning gisteren in Mexico een regelrecht fiasco Wat ging er nu eigenlijk mis? Schuiten was vier dagen in Mexico, gezien de klimatologische omstan digheden het beste moment, zo wordt beweerd, om een recordpo ging te wagen. De baan was in beste conditie gebracht. Het weer zat nauwelijks tegen, misschien was het iets te koud. Bij de eerste poging, toen Schuiten na zestien minuten stopte, klaagde hij over de Aardig detail, als er zo lang aan de voorbereiding is gewerkt. De tweede keer vocht Schuiten achtentwintig minuten lang tegen een steeds oplopende achterstand. Toen liep het gewoon niet. Er werd iets gemompeld over 'dikke benen' Maar Schuiten was ook eerlijk ge noeg om toen meteen te stellen dat tijdens die tweede poging het tem po gewoon te hoog voor hem lag. Misschien is voor de ijskoude Roy Schuiten de druk toch te groot geworden Weten dat er uiteindelijk niet gefaald mag worden kan ver lammend hebben gewerkt. En het zal zeker als Post en Schuiten de situatie geheel doorgenomen heb ben. als een extra druk worden ervaren Het 'jammer, mis' kan nauwelijks gelden voor deze dure ontdekkingstocht. Het zou een ie groot obstakel kunnen zijn, als Schuiten in de toekomst nog eens over een recordpoging denkt Tij- dens de eerste twee pogingen lijkt de publiciteitsdrang zichzelf de das om gedaan te hebben. (Advertentie) Heden Ajax-Feyenoord (20.15) Roda JC-De Graafschap (20.00) Morgen Eindhoven-MVV FC Twente-NEC Telstar-Go Ahead Sparta-FC Amsterdam Excelsior-FC Utrecht FC Den Haag-AZ '67 NAC-PSV FC Den Bosch-Helmond Sport FC Groningen-Heerenveen Volendam-Wageningen SC Amersfoort-Willem II FC Dordrecht-SC Vlaardingen Vitesse-FC VVV SC Cambuur-Haarlem PEC-Veendam SVV-Heracles ZEIST Een commissie, die in november 1974 door de KXVB (Ko ninklijke Xederlandse Voetbalbond) werd aangezocht een advies te geven omtrent een verschil van mening tussen de KXVB en de XOS (Xederlandse Omroep Stichting) is in een rapport tot de opvatting gekomen dat de NOS in principe voor iedere soort van reportage moet betalen. De hele materie dient tussen de KXVB en de XOS langs privaatrech telijke kontraktuele weg te worden geregeld. De onenigheid tussen de KXVB en de XOS betreft de televisie- en radiouitzeudingen in het algemeen en de uitzending van zogenaamde flitsen in het bijzonder van competitie- en bekerwedstrijden. De commissie is onder meer uitgegaan van de volgende punten: Vol gens twee artikelen van de overeenkomst van 10 augustus 1974 heeft de XOS voor zichzelf en de andere zendorganisaties het recht van de KXVB verworven om flitsen van voetbalwedstrijden uit te zenden. Xaast andere beperkingen is overeengekomen dat deze flitsen niet langer mogen duren dan drie minuten (televisie) en negentig secon den (radio). De XOS behoeft hiervoor geen financiële tegenprestatie te leveren. De XOS (die van deze tijdslimieten afwijkt) vindt dat zij niet behoeft te betalen op basis van 'liet recht van vrije nieuwsgaring'. De KNVB heeft dit beroep bestreden en als ondeugdelijk en ongemotiveerd van de hand gewezen. De commissie heeft zich afgevraagd of voor het bestaan van 'het recht van vrije nieuwsgaring' de volgende mogelijkheden bestaan: Kan een beroep worden gedaan op: A. een grondrecht vastgelegd in een ver drag waarbij Nederland partij is: B. een grondrecht vastgelegd in onze grondwet; C. andere wettelijke bepalingen. De conclusie is dat het recht waarop de XOS zich beroept lot nu toe niet bestaal. gen. Zijn technische capaciteiten zijn dan weliswaar niet groot, maar dat geldt ook voor Gerd Müller. Jansen zou zich bij ons tot een dergelijk type kunnen ontwikkelen. Ik heb er ver trouwen in dat we beter gaan voet ballen. Zoals Willem van Hanegem de laatste wedstrijden weer speelt dan zie ik het optimistisch in." Kan Brox een profiel van zijn opvol ger schetsen? Brox: „Ik wil niet over mijn toekom stige opvolger praten. Ik heb me al tijd geërgerd aan directeuren, die zich bezighielden met hun opvolgers. De leiding van deze club moet maar uitmaken wie ze op mijn stoel wil plaatsen. Ik zou alleen willen zeggen dat het iemand moet zijn die de voet balwereld kent en dat hij zeer even wichtig moet zijn. Je moet een realist hebben. Het karakter van de man is belangrijker dan het vlot spreken van zijn talen. Hij hoeft naar mijn mening niet uit de gelederen van Feyenoord te komen, maar hij moet toch emotio nele bindingen met deze club heb- ben.55 RICHARD MATTHIJSSE ROTTERDAM Feyenoord over weegt een kort geding tegen de KNVB aan te spannen wanneer het sectie-bestuur betaald voetbal dat vaudaag in Zeist vergadert, besluit een onderzoek in te stellen naar de bemiddelende rol die Inter Football heeft gespeeld in de transfer van Nico Jansen. Hangende dit onder zoek zal het sectiebestuur geen spe- lerslicensie willen verstrekken zodat Jansen volgende week tegen Sparta niet kan spelen. Feyenoord, maar ook FC Amster dam. heelt steeds krachtig ontkend dat Inter Football bij de transfer is betrokken. Volgens Cor C'oster, de directeur van Inter Football, heel't hij Nico Jansen slechts van advies gediend. De Vereniging Van Contractspe lers. de VVCS. stelt zich op het standpunt dat voetballer Xico Jan sen niet de dupe mag worden van overtredingen die door de clubs FC Amsterdam en Feyenoord zijn gemaakt. De VVCS stelde zich, zoals nadrukkelijk bleek uit een persbe richt van gisteren, op het stand punt dat bij de transferonderhan- delingen tussen de verenigingen over Xico Jansen overtredingen zijn gemaakt van zowel de voor schriften van de voetbalbond als van de Xederlandse wetgeving op het gebied van arbeidsbemiddeling. (Advertentie) dat je vandaag het geheim met ons wilt delen. SANDEMAN REYKJAVIK (Reuter) Jan Tim man heeft in de achtste ronde van het zone-schaaktoernooi in Reykja vik verloren van de Fin Poutiainen. De Nederlander staat nu met vier punten op een gedeelde zesde plaats Timman heeft in de achtste ronde weinig kunnen inbrengen tegen Poutiainen. De met zwart spelende Timman nam 'het iniatief, maar moest dit al snel laten aan Pou tiainen. Halverwege de partij stond de koning van Timman onder zware druk De Nederlandse kampioen gaf zich echter nog niet gewonnen. Een schijnoffer in de 33e zet van de Fin. dat hem een loper, een paard en een toren kostte, zette Timman echter schaakmat. Harston <GB)— Zwaig fNo) 1O. Van den Broeck (BellMurrav <GB) 10. Hamann (Den)Olafsson t'IJsl) 10. Ostermeyer iWd!)— Laine (Guernsey) 1—0. Jansa (Tsl)Thorstemsson (IJsl» 10. Pou- tlanen (Fin)Timman (Ned) 10. Rlbll (Hon)Liberzon (Isr) >4',i Stand 1. Ribli 6 pnt en 1 arg., 2. Llber- zon 6 pnt, 3. Olafsson pnt en 1 afg.. 4. Parma (Joe) pnt 5. Hamann l pnt. en 1 afg.. Timman. Zwaig. Oster meyer en Jansa 4 pnt. PARIJS (Reuter) Het Davis-Be- ker comité in Parijs beslist dat de finale van het toernooi om de Da- vis-Beker tussen Zweden en Tsje- chosiowakije voor 21 december moet worden gespeeld. Die datum werd gekozen omdat de eindstrijd dan niet samenvalt met het inter nationale toernooi van Australië, dat eind december wordt gehouden Waarschijnlijk zullen Zweden en Tsjechoslowakije elkaar nu op 19. 20 en 21 december ontmoeten in Stockholm omdat van 30 november tot 7 december in dezelfde plaats het masterstoernooi wordt gehou den. (Advertentie) dat je vandaag het geheim met ons wilt delen. SANDEMAN dat je vandaag het geheim met ons wilt delen. SANDEMAN (Advertentie) ...dat je vandaag het geheim met ons wilt delen. SANDEMAN SCHIJNDEL Dinsdag gaat op de Olympische piste van Mexico-City opnieuw een Nederlander van start met als opzet een werelduurrecord op zijn naam te brengen. André Gevers, de wereldkampioen op de weg bij de amateurs, doet een aan val op het record van Emilio Rodri guez. de Columbiaan die in 1970. op dezelfde wielerbaan, tot een presta tie van 47 km en 553 meter kwam. Voor de Brabander wordt deze re cordpoging een nieuwe mijlpaal in zijn nog maar vijf jaar maar toch met vele pieken gevulde carrière. Een onderneming die verstrekkende gevolgen kan hebben, want wan neer hij erin slaagt de nieuwe we relduurrecordhouder bij de ama teurs te wordei, zal zijn markt waarde ongetwijfeld stijgen. Gevers wil, dat is algemeen bekend, vol gend jaar zijn intrede doen bij de beroepsrenners en aast op een lu cratief contract. Zeer bewust heeft, hij tot op heden alle aanbiedingen van de hand ge wezen of in beraad gehouden. Peter Post. die hem in de Mexicaanse hoofdstad zal coachen, is een van de ploegleiders die de Schijndelnaar graag in zijn equipe voor 1976 wil opnemen. Verder zijn er enkele Italiaanse groeperingen in hem geïnteresseerd. André Gevers heeft evenals Schui ten zeer goed materiaal tot zijn beschikking. Wanneer men beide fietsen naast elkaar op een weeg schaal zet blijkt zelfs dat de fiets van Gevers, speciaal in Italië gecon strueerd. twee ons lichter is dan die van Schuiten. Gevers karretje weegt precies vijf en een halve kilo. Er is bij de constructie een alluminium legering gebruikt. Ver der is het aantal spaken, deze zijn vervaardigd uit een titanlumlege- ring, tot vierentwintig terugge bracht. De bandjes, van nylon, wé gen per stuk 120 gram. Als voorbereiding op zijn recordpo ging reed Gevers, met de Eindho- venaar Hans Koot. de Grote Prijs van Europa een internationale tijd rit in Italië. Het koppel werd derde. Met Frans van Katwijk nam hij vervolgens deel aan de Gouden Pijl. een tijdrit voor duo's in Frankrijk. Hierin werd hij eerste. Aan de Tro- feo Barrachi verzaakte hij. Omdat deze wedstrijd te kort voor zijn recordpoging lag en Gevers wilde koste wat kost voorkomen dat zijn plan ook maar enigszins zou wor den geschaad. Gevers heeft zich vooral dit seizoen ontpopt als een tijdrijder en etapperenner van in ternationale klasse. De Grote Prijs der Naties, de eerste confrontatie met de beroepsren ners, verliep echter niet zo voor spoedig als hij had gewenst. Tot de helft van de honderd kilometer lange tijdrit met alle vedetten van de weg met uitzondering van Eddie Merckx aan de start, behoorde hij tot de beste. Daarna zakte hij af naar de veertiende plaats. Mis schien heeft zijn prestige hier in ternationaal gezien wel wat van geleden. Gevers hoopt dinsdag alle twijfel aan zijn mogelijkheden weg te vagen en rekent erop negenveer tig kilometer te kunnen halen. Van onze sportredaktie NEW YORK Een speciaal poli tiek comité van de Verenigde Na ties heeft bij acclamatie een reso lutie aangenomen, waarin alle re geringen en organsaties worden opgeroepen de contacten met de Zuidafrikaanse sportorganisaties die de apartheidswetten in hun reglementen hebben opgenomen te verbreken. De resolutie was in gediend door de Verenigde Staten. In de resolutie werd het Olym pisch principe dat discriminatie op grond van ras. godsdenst en politieke overtuiging veroordeeld nog eens bevestigd. Aan VX secretaris-generaal Kurt Waldheim werd gevraagd ervoor zorg te dragen dat informatie over de apartheid in de sport in Zuid-Afrika op de grootst moge lijke schaal zal worden verspreid. Waldheim kreeg ook het verzoek de internationale campagne tegen sporteontacten met Pretoria alle mogelijke bekendheid te geven. De grote eenheid van het comité bij het aannemen van de resolu tie, doet vermoeden dat de alge mene vergadering van de Vere nigde Naties de resolutie zal over nemen. De regering van Zuid-Afrika heeft onlangs bij monde van minister Piet Koornhof nog eens laten we ten, dat de apartheidswetten on verkort van toepassing blijven op de sport. Er blijft een verbod rus ten op het formeren van multira cial teams. Bij hoge uilzondering wordt toestemming verleend, met name in de voetbalsport en in de rugbysport. om kampioenschappen te organiseren tussen teams die geheel zijn samengesteld uit blan ken, zwarten of gekleurden. Al leen blanke teams zullen echter Zuid-Afrika tijdens internationale wedstrijden kunnen vertegen woordigen. Zuid-Afrika is al geruime tijd uit gesloten van deelname aan de Olympische Spelen. Daarnaast zijn er echter een groot aantal sportbonden die regelmatige con tacten met Zuid-Arrika onderhou den. ondanks de apartheidswetten in dat land. Mochten de Verenigde Naties de resolutie inderdaad ongewijzigd overnemen, dan zal dat in een aantal sportorganisaties grote moeilijkheden gaan opleveren. In de tennissport bijvoorbeeld zijn er uitgebreide contacten met Zuid- Afrika. Maar ook in de turnsport. badminton, rugby, golf en hockey worden regelmatig wedstrijden gehouden in Zuid-Afrika of met deelnemers uit dat land Problematisch wordt het met de sportbonden die onder het mom 'sport en politiek dienen geschei den te blijven' zich tot nu toe niets hebben willen aantrekken van de prolesten tegen de deelna me van Zuidafrlkanen. In hoever re de Verenigde Naties bij machte zullen zijn om de nieuwe resolute ook tot uitvoering te brengen moet geheel worden afgewacht. Veel hangt namelijk af van de informatie over de apartheid in de verschillende sporten. Toen enkele weken geleden in Neder land de wereldkampioenschappen touwtrekken werden georgani seerd nam Zuid-Afika daaraan deel. De Zuidafrikaanse ambassa de had namelijk laten weten dat in hun land slechts blanken aan deze sport deden. Op grond van die informatie werd de Zuidafri kaanse ploeg toegelaten. Later, toen met name de Anti Apart heidsbeweging Nederland vertel de dat uit betrouwbare informatie was gebleken dal niet blanke Zuidafrikanen wel degelijk aan touwtrekken deden, maar gedis crimineerd werden, besloot de or ganisatie het 'sport en politiek dienen gescheiden te bijven' van stal te halen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 25