Krijgstuchtelijke zaken voor de burgerrechter Radio- en televisieprogramma's Van Kemenade wil niet meedoen aan 'Frontaal' Onderwijs Even puzzelen VAN ARNHEM Europese Commissie: Polak betreurt afdrukken rede van Meijer in Staatscourant Eindhovense parochianen willen nu naar de paus 'Tijd voor debat is veel te kort' iclia DONDERDAG 30 OKTOBER 1975 BINNENLAND—RADIO EN TV trouw/kwarte! Van een verslaggever STRAATSBURG De Europese commissie voor de rechten van de mens is van mening dat niet langer een krijgsraad, maar een burgerrechter zich zal moeten uitspreken over ondermijning van de krijgstucht in woord, daad of geschrift. Aardig gesprek De voorzitter van de commissie J. Fawcett. verklaarde dit gisteren in Straatsburg op de laatste dag van de tweedaagse hoorzitting van het Europese hof voor de rechten van W. Meijer W. Polak Van onze parlem entsredactie DEN HAAG Staatssecretaris Po lak (binnenlandse zaken) betreurt het dat de speech van zijn collega Meijer van CRM. waarin een poli tiek geschllt ussen hem en de CPN wordt uilgevochten, in de Staats courant is verschenen. Polak ant woordde dit gisteren op vragen van het Tweede Kamerlid Terlouw (D'66). Staatssecretaris Polak zei echter, dat hij hoewel hij verantwoordelijk is voord e samenstelling en de uit gave van de staatscourant, geen verantwoording draagt voor de In houd daarvan. Als criterium voor het publiceren van redevoeringen van ministers en staatssecretarissen in de staatscourant, geldt uitslui tend het feit of de voorlichtings dienst van het betreffende ministe rie de rede op papier verstrekt aan de pers en dus ook aan de staats courant. De heer Terlouw h ad de vragen gesteld, omdat hij vond dat partij politieke redevoeringen, ook al worden ze door een bewindsman uitgesproken niet in de staatscou rant thu's horen:d eze krant is een officiële publikatie van de rijkso verheid. Polak draagt geen verant woordelijkheid v oor de staatscou rant zoals een hoofdredacteur die draagt voor zijn krant. Hij zei wel dat hij zou bezien of het mogelijk is dat de functionarissen van de staatscourant contact met hem op nemen ais er een rede wordt aan geboden. die volgens hen niet gaat over het beleid van de bewindsman maar over partijpolitieke aangele genheden. De staatssecretaris zou dan contact kunnen opnemen met de betreffen de bewindsman om hem te vragen of hij het wel verstandig vindt om die redevoering in de staatscourant te laten opnemen. de mens. De hoorzitting maakte deel uit \an de behandeling van de zaak van vijf Nederlanders die Ne derland ervan beschuldigen het verdrag van de rechten van de mens te hebben geschonden. De vijf zijn in 1971 als dienstplichtige militairen veroordeeld tot straffen die varieerden van licht arrest tot plaatsing in Nieuwérsluis. Volgens hen was die veroordeling in strijd met het Europees verdrag. Geen vrijheidsberoving De Nederlandse landsadvocaat rar. E. Droogleever Fortuyn betoogde dinsdag dat licht en verzwaard ar rest voor militairen geen vrijheids beroving zoals omschreven in het verdrag betekent. Hij zei dat disci plinaire maatregelen niet onder de conventie van de rechten van de mens /allen. Disciplinaire recht spraak is van toepassing op groe pen met een beperkte vrijheid, zo als militairen, gevangenen en zee varenden. 'Niemand is vrij om altijd en over al te doen wat hij wil', aldus de landsadvocaat, die koncludeerde dat licht arrest, verzwaard arrest en het inmiddels afgeschafte streng arrest geen vrijheidsberoving in de zin van het verdrag betekenen. De Europese commissie voor de rechten van de mens. waarin onaf hankelijke rechtsgeleerden uit elk van de lidstaten van de Raad van Europa zitting hebben, deelt de me ning van de klagers dat zij ten onrechte van hun vrijheid zijn be roofd en dat hun gevangenhouding onwettig was. Niet van toepassing vindt zij de klachten dat er geen sprake is geweest van eerlijke be- EINDHOVEN De parochianen van de Eindhovense Lambertus-kerk zullen op korte termijn een audiëntie aanvra gen bij de paus in Rome. Daar hopen zij'in uiterste instantie een pleidooi te kunnen houden voor het openhouden van de kerk. Intussen zijn er in de Lambertuskerk geen eucharistievieringen en andere diensten meer. Wel komen de parochi anen in het weekeinde in de kerk sa men in door hen zelf georganiseerde gebedsdiensten. Dit hebben circa tweehonderd parochi anen besloten op een vergadering naar aanleiding van de jongste beslissing van bisschop Bluysser om de priesters uit de omstreden kerk terug te trek ken. De Lambertuskerk is al sedert 1972 de inzet van een slopend conflict tussen de parochianen en de bisschop. Mgr. Bluysser had destijds besloten dat de parochie met enkele andere parochies zou worden samengevoegd tot de nieuwe parochie Gestel-zuid. Gelijk tijdig zou de Lambertuskerk voor de erediensten worden gesloten. Hier tegen hebben de parochianen zich ai- tijd verzet wat eind '72 zelfs leidde tot wekenlange bezetting van het kerk gebouw. Vervaardigd door 's wereld» meest geniale instrumentbouwers. Keus uit meer dan 150 modellen en uitvoeringen, alle direct uit voorraad leverbaar. Van Urk. sinds. 1898: Uw waarborg voor een veilige koop an service. "5 jaar volledige garantie. Gratis thuisbezorging, stemmen en onderhoud in geheel Nederland. Irmbach *5100. 3695.- Rich Weber waarde 6350 -. m 4495.- Tchaika ..aarde 6500 469 5.- Bechner aarde 6500 4695.- s„,MW»tVUUG" vn handeling door een onafhankelijke en onpartijdige rechter en dat er sprake is geweest van discriminatie. Bij de behandeling van de zaak door het Europese hof wordt de Europese commissie bijgestaan door de Nederlandse advocaat E, van der Schans. Nogmaals gehoord Het hof hield gisteren de mogelijk heid open dat beide partijen nog eens gehoord zullen moeten wor den. alvorens een uitspraak zal worden gedaan. Die uitspraak zal duidelijk maken of het hof straffen als licht arrest, verzwaard arrest, streng arrest en de nu ook afge schafte militaire tuchtklasse geoor loofd vindt in het licht van het Europese mensenrechtenverdrag. Hoewel, anders dan mr. Van der Schans, de Europese commissie licht arrest geen Inperking van de vrijheid vindt (ornaat zij vrije avonden en vrije weekeinden als een gunst en niet als een recht beschouwt), kan het hof daarover toch ook een uitspraak doen. Be halve vooi Nederland, is de uit spraak ook van groot belang voor de andere lidstaten. behalve Frankrijk, dat bij ratificatie van het verdrag uitdrukkelijk heeft verklaard dat de militaire recht spraak er niet ondervalt. In een in Straatsburg uitgegeven communiqué zegt de Vereniging van dienstplichtige militairen (VVDM) teleurgesteld te zijn over het standpunt van de Nederlandse regering dat veranderingen op het militaire tuchtrecht slechts terug te voeren zijn. zoals de landsadvocaat heeft gesteld, op 'een verandering van beleid en niet van beginsel.' De VVDM hoopt verder dat het Euro pese hof de aanbevelingen van de Europese commissie zal overnemen en dat 'ook deze' Nederlandse rege ring gedwongen kan worden de hervormingen in de militaire wet geving door te voeren. In het com muniqué van de VVDM wordt ge zegd dat op korte termijn te ver wachten valt dat de militaire rechtspraak en het licht en ver zwaard arres zullen verdwijnen. (Advertentie) Van onze onderwijsredaktie AMSTERDAM Minister Van Kemenade van onderwijs zal op zondagavond 21 december niet meedoen in het NOS-televisieprogramma 'Frontaal'. Hij zou in deze uitzending de stelling bestrijden "Het behoort niet tot de taak van het onderwijs de maatschappij te hervormen'. Deze stelling zou verdedigd worden door het WD-Kamerlid mevrouw Nel Smit-Kroes. De minister heeft afgelopen zondag naar de eerste uitzending van 'Frontaal' gekeken. Het ging toen over het al of niet afschaffen van de reclame-tele visie. De uitzending bracht de minister tot de overtuiging, dat hy niet aan zoiets mee moest doen. 'De tijd in de uitzending is gewoon te kort om de opvattingen over de vrij heid van het onderwijs tot haar recht te laten komen. Het onderwerp leent zich er niet voor om door allerlei handigheidjes het publiek op je hand te krijgen', aldus de bewindsman. Minister Van Kemenade had aanvankelijk wel zijn medewerking aan de uitzending toegezegd. Mevrouw Smit-Kroes zal nu naar een andere oppo nent moeten zoeken, die haar stelling wil bestrijden. (Advertentie) Ondanks de beperkte middelen kwam in de Surinaamse studio toch een aardig gesprek tot stand, waarmee kinderen van dat land een goede beurt maakten in de IKOR-serie. Kinderen (en volwasenen?) van hier kregen via een filmpje nog heel wat nuttige informatie over de geschiedenis van Suriname. Was op diezelfde kleurenfilm ook maar het gesprek vastgelegd. Echter, ook in zwart-wit zullen kinderen minder moeite hebben gehad om de verschillende raskenmerken te onderscheiden dan Wim Neijman. die niet het verschil zag tussen Javaan en Hindoestaan. Hij zei dat langs de neus weg. Als hij op fiun neuzen had gelet, zou hij al heel wat meer hebben geweten. Van de onderwerpen in 'Kenmerk' was de door Zweden illegaal in Chili gemaakte reportage er én met een aangrijpende schreeuw. Een schreeuw waarvan de Vrije Wereld eigenlijk wakker zou moeten liggen. Omdat opnieuw een fascistisch regime zich barbaars vergrijpt aan lichaam en geest van weerloze burger.sWat mij verbijstert, is, dat zoveel 'gezagsdragers' zo gemakkelijk veranderen in beulen, die zelfs kinderen met de kolf van hun geweer bewèrken en op andere manieren martelen. Voorlopig wordt daartegen concreet niets ondernomen. De pot met mooie woorden is nog lang niet uitgeput. Judith Bosch schijnt bij de De Tros heeft het de NCRV kwalijk genomen dat Hier en Nu zich dinsdagavond heeft gemengd in een uitzending van Aktua TV met. naar beweerd werd. een van de ontvoerders van dr. Herrema. Ik meen dat NCRV- correspondent Haya Thomas terecht (en wel zonder commentaar zijnerzijds) in deze zaak is gesprongen. Het gesprek van Ard Horvers met de in een deken gehulde figuur was aan aile kanten aanvechtbaar. Niet de NCRV. maar de Ierse minister van Justitie zelf heeft deze TROS-uitzendng veroordeeld als baarlijke nonsens en de zogenaamde tipgever een bedrieger genoemd. Nu heet het. dat Wibo van de Linde naar Ierland is vertrokken om minister Patrick Cooney vergaande gegevens ter hand te stellen. Dat gebeurt dan te laat. Want stel dat nog net alle mede-ontvoerders zijn opgepakt en aannemende dat Horvers de enige voortvluchtige heeft uitgehoord, dan had hij de in een zo walgelijk misdrijf belangrijke Inlichtingen direct aan de Ierse justitie moeten doorspelen. Dat is een plicht die bij de wet van iedere burger wordt verlangd. Er is echter de voorkeur gegeven aan een sensationele uitzending. En daarvoor zouden een paar oortjes moeten worden gewassen in plaats van anderen iets te verwijten. TON HYDRA 2 r~] 3 4 5 t 7 'Oeida's mijn schuld, geloof ik,' dacht Kareltje, die precies gezien had wat er gebeurd was. 'Heer Ever- hart dacht, dat men hem wilde do den oei, oei, oeiSnel voeg de hij zich weer bij Humfrie en met grote bewondering stelde hij vast, dat deze zo koel bleef als een blok ijs. Hij trok zich blijkbaar geen steek aan van de vele pijlen, die rondom hem heen tegen het met selwerk kletterden, en stak dood kalm de brand in zijn pijp. Een heel ander beeld vertoonde Ruwe Rey- nout. De- slotheer zelf was namelijk Jammerend in dekking gegaan ach ter de borstwering en lag daar nu te krijten als een schoothondje. 'Wees toch voorzichtig, meneertje Puckelton!' riep Kareltje. 'Direct wordt U geraakt!' 'Helemaal niet,' lachte de Brit onbekommerd. 'Het zijn pijlverknoeiers en pruts- schutters. Ze kunnen net zo goed op houden, want ze raken me toch niet. Ik ben dapper en dapperheid stoot gevaren af. Angst daarentegen trekt aan. Kijk maar.' En Humfrie scheen werkelijk gelijk te krijgen met zijn merkwaardige filoi want plotseling slaakte de bibbet de Reynout een afschuwelijke Een verdwaalde pijl was nan met de punt naar beneden geva had de dunne stof van zijn na hemd doorboord en had zich va zet in een laagje spek. 'H brulde de getroffen snoodaan met een sneltreinvaart stoof hij beneden om bij zijn gade pleisti verband te gaan halen. 'Nu s we nog maar met zijn tweeën c wal, meneer,' sprak Kareltje zorgd PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN FERDINAND 0 Vervolg van pagina 1. zuinigd op de scholenbouw met honderd miljoen gulden en wenst de staatssecretaris dat het voorbe reidende leerjaar een aantal instel lingen wordt afgeschaft. Het is de bedoeling op 27 novem ber. als het hele hoger beroepson derwijs staakt, handtekeningen en de minister en staatssecretaris te bestoken met telegrammen. Grievend Het wordt vooral als grievend erva ren dat het wetenschappelijk on derwijs slechts met 0.9 procent be hoeft te bezuinigen en het weten schappelijk onderwijs met négen tot tien procent. De laatste vier jaren heeft het hoger beroepson derwijs. aldus het actiecomité, al voor zo'n 25 procent moeten bezui nigen. Behalve in het beroepsonderwijs is ook onrust ontstaan bij het voorbe reidend wetenschappelijk onder wijs. Volgens geruchten zouden de taak-uren van de docenten worden afgeschaft en zou er sprake zijn van een inkorting van de lesuren van vijftig tot 45 minuten. Op het ministerie van onderwijs gaf men als commentaar op deze geruchten dat over deze plannen voor het voorbereidend wetenschappelijk on derwijs nog niets officieel vastge legd is. Radio vandaag HILVERSUM I NCRV: 7 00 Nws. 7.02 He6 Levende Woord 7.08 (S) Preludium. 7.30 Nws. 7 41 (S) Akt 7.55 (S) Aangestipt. 8.00 (S) Tc Deum Laudamus. 8.24 Op de man af. 8 30 Nws. 8.36 Gymn. voor de huis vrouw. 8.45 (S) Podium 9.45 (S) Onder de hoogtezon. 10.30 Nws. 10.33 (S) Or- kestpalet. 12.00 (S) Bel Canto. 12.26 Med. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 (Si Akt. 12.55 Middpauzedienst. 13.20 (Sl Lichte koorzang. 13.30 (SI Globaal. (15.30 Nws J 17 30 Nws 17.32 (S) Akt. 18.00 (Si Tijd vrij voor muziek ln vrije tijd. 18 30 Nws. 18 41 Wereldpanorama. 18.53 Zojuist verschenen. 19.00 (S) Leger des Hellskwarlier 1915 (S) De wereld zingt Gods lof. 19.55 Overdenking. 20.00 (Si Muziek, muziek, muziek. 21 50 Bij de tiicl'. 22.10 De kerk vandaag. 22.30 Nws, 22.40 (S) Akt. 23.00 Kommunlsmus ohne Wachstum? 23.20 (S) - Album. 23.55 Nws. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (Si Dag met een plaatje (8.00 Nws 8.11 Radiojourn) 8 50 Morgenwijding. NOS: 9 00 Spiegel van Belgte. 9 35 Wa- terst. AVRO: 9 40 Schoolradio. 10.00 (S) Kleutertje luister 10.10 Arb vit. (1100 Nws. 11.03 Radiojourn.) 11.30 (S) Ron dom twaalf, met om 11.55 Beursber. 12.30 iS) Sportrevue. i3.00 Nws. 13.11 Raaio- journ 13.25 (S) De platenkeuzc van Willem Strïetman. 14.10 (S) 't Is histo risch. 14.30 (S) Met muziek op stap. 15.10 (S) Aspecten. 16.00 Nws. 16.03 Radl ojourn. 16.05 (Si Kindermagazine 17.00 (SMobiel. 17.55 Med. 18 00 Nws. 18.11 Radiojourn PP 18 20 CPN IKOR: 18.30 Kleur AVRO: 1900 (Si Planorecital 19.30 Wie bent u eigen lijk? NOS 19.50 Den Haag vandaag AVRO 20.00 Nws. 20.05 Radiojourn. 20.10 Inleiding tot het avondprog. 20.15 (S) Het levend verleden 21.36 (S) Kort kon- sert. 22.00 (S) Joseph Fouche (5). 22.45 (Si Dat zit goed fout. '23 05 (Si Vana vond laat cultureel. 23.50 Radiojourn. 23.55 Nws. HILVERSUM III draalt, op verzoek. 12.03 (SI Drie tussen de middag. 14.03 (Si Pop-Kontakt. 1003 (Si De Hitmeesters. NOS 18.03 De Vakaturebank. 18.10 (S) Joost mag niet eten. TR06: 19.02 (S) Poster. 20.02 (S) Soul top-10. 21.02 (S) Sesjun. 22.02 (S) De Hugo van Gelderen Show. 23.02 (S) Jazz-Slr. 0.02 (S) De Hugo van Gel deren Show 1.02 (S) De nachtwacht EO 5 02 (Si Old time religi on. 5.30 (S) Ma tl na ta. Speciaal TV vandaag 0 In twee blokken brengt Achter het Nieuws achtergrondinformatie Ned. 2 20.25 en 22.20 Na de laatste aflevering van Klaverweide (20.40) volgt het pro gramma van VARA's Ombudsman. Ned. 2 21.30 De VPRO vertoont de film Sa- ladin van de Egyptische regisseur Houssef Cliakine. Dit is een Arabi sche kijk op de strijd tussen mos lims en kruisridders en op de zege vierende sultan. Ned. 1 21.50 Die Verwandlung. de uitgestel de tv-film naar het werk van Franz Kafka, komt vanavond op het scherm. Handelsreiziger Samsa ver andert in een monsterlijk insect. Duitsl. 2 22.15 0 Onderwerpen in Globaal zijn een Friese encyclopedie: een vei ling van Sotheby in Amsterdam; het gesproken weekblad en Toon Hermans. Hilv. 1 13.30 In het AVRO-programma zingt Elly Ameling liederen van Schu bert, Schumann, Wolf en Mozart. Haar begeleider is de pianist Dal ton Baldwin. Hilv. 2 20.15 Over de psychologische proble men na kunstmatpge inseminatie om het overbrengen van een erfe lijke ziekte te voorkomen wordt gesproken in de NCRV-serie Bij de tijd. Hilv. 1 21.50 NEDERLAND I NOS-NOT 10.45.11.10,11.35-12.00 en 14.25-14.50 Schooltelevisie L EO ,h 15.00 Van Hart tot Hart E TELEAC f 18.15 Chemie, les 6 f NOS i 18.45 Toeristische tips i 18.55 Journaal l VPRO 19.05 Laurel en Hardy 19.25 Landgenoten t 19.40 AU in the family. komische serie L 20.05 Zendtijd van het Simplisties Verbond F1 20.20 De Palestijnen, filmreportage r 21.00 Monty Python. )r humoristisch programma t NOS f 21.35 Journaal b VPRO L 2L50 Saladin. Egyptische speelf^ ;e h NEDERLAND II k NOS 18.45 Brigadier Dog L 18.55 Journaal VARA ft 19.05 Guynna-waterland. i natuurfilmserie d 19.30 Oorlogswinter, jeugdserie L NOS 20.00 Journaal VARA l! 20.25 Achter het nieuws s( 20.40 Klaverweide, serie tv-spelen 21.30 De Ombudsman 21.55 Man over de vloer, tv-seriel» 22.20 Achter het nieuws o 22.35 Gedicht NOS 22.56 Den Haag vandaag 23.11 Journaal P' NOS 23.15 Journaal RECHTSTREEKS VAN IMPORTEUR. J. VAN URK. .Veters na «otterdam. T*i (010)36 2 Vul horizontaal in: 1. ijverzucht, 2. lui mens, 3. verslag, 4. meetlat, 5. raam, 6. middel tegen alle kwalen. 7. slingerlijn. Bij juiste oplossing leest men op de cirkeltjes de naam van een bui tenplaneet. Oplossing Hor.: 1. kaam. 4. mals. 7. rad. 8. eens. 10. as. 12 edel. 14. eest. 16. Aare. 18 arre. 20. de. 21. Erna. 23. lor, 25. Riga. 27. nota. 29. rad, 30. node. 32. st, 34. Eist. 36. leer. 38. Emma. 40. teer, 42. sa, 43. aloë, 45. Epe. 47. Lena, 48. kans. Vert.: 1. ka. 2. ader, 3. mee, 4. Mn, 5. Aser, 6. sas, 7. raad, 9. elan, 11. ster, 13. deeg. 15. eelt. 17. aera, 19. rand. 22. rans. 24. oase. 26. idem. 28 oele. 29 roes. 31 Ootto. 33. tree. 35. laan 37 eren. 39. mal. 41. eek. 44 la. 46. p.s. mooie weer is het daar zo plezierig zitten, om de hele ochtend te kinder juffrouwen over het tweetal is zelfs voor zijn vriendelijk kinderhart wat te machtig. In de kist van de tent, waarvan Roeleman de sleutel heeft meegenomen, liggen schoppen en kleine zandemmers. Dolly wil ze meenemen, maar Clemens verbeeldt zich, dat het kinderachtig en gek is om op zijn leeftijd met een schop over het strand te lopen. Hij bedankt er dus voor en met de handen in de zak loopt hij naast Dolly naar het vloedstrand toe. 'We gaan dus alleen op sjouw.' Dolly zegt het intevreden, terwijl ze nog even omkijkt om oom Roeleman toe te wenken, als ware het een heus afscheid. Roeleman zit gemakkelijk in een rieten stoel die hij voor de tent heeft gezet. Vluchtig kijkt hij de beschrij vingen in de Nieuwe Rotterdamse Courant en in het Handelsblad door. Het nauwkeurigst leest hij ze nog in het Nieuwsblad van Beukenloo en omstreken, het hele blaadje staat vol van de -luisterrijke Beukenloose kroningsfeesten binnen de palen der eieen gemeente. Roeleman heeft ze alle voorbereid en meeeemaakt. hij is er voorzitter van de Oranjevereni ging. Die zesde september heeft hij letterlijk gezwoegd. Met de hoge door Henriette L.T. de Beaufort hoed in de hand is hij van de ene feestelijkheid naar de andere ge gaan, van vroeg in de ochtend tot laat in de avond. Er is een Wilhel- minaboom op de Brink geplant, de scholen en de zangverenigingen heb ben er omheen geschaard lied na lied gezongen, er zijn wedstrijden ge weest, ringrijderij, zakken lopen, koekhappen. een bloemencorso van versierde fietsen. Roeleman heeft vele malen gespeecht en feestdron ken uitgebracht, 's Avonds heeft het dorp Beukenloo het grootste vuur werk gehad, dat zijn annalen ooit gekend hebben, en al ls er voor het geld dat dit vuurwerk de Oranjever eniging gekost heeft, niet genoeg zaam geploft, gesist, gespat en ge schitterd, toch was de hele dag een volledig succes voor de bevolking: alle partijen waren voldaan en zijn zwager Willem Hendrik heeft Roe leman nog vlak voor zijn vertrek naar Den Haag bericht, dat er maar weinig dronkemansboel en messen trekkerijen op het feestvieren ge volgd zijn. 'Maar al dat feestru moer,' overlegt Roeleman, 'dat ligt me toch niet. Zo gauw als ik kans zie, zal ik dat baantje van voorzitter overdoen, al deze drukdoenerij halen me maar af van de dingen, waar ik waarlijk tijd aan wil geven, rumoer haalt me uit mijn doen Su en ik wonen in Beukenloo om buiten de drukte te Mijven, dan zal ik ze in het dorp niet op mijn hals gaan halen. De jonge Koningin gaat vroeg of laat toch eens trouwen dat geeft dan weer verlovingsfeesten, huwe lijksfestijnen, allemaal volksjoelen die ik het liefst vanuit mijn raam zieeen buitenleven dat stilte kent, is de enige weg om waarlijk een leven van de gedachte te voeren. Misschien dank ik het onze Egbert, zonder hem zou ik niet beter gewe ten hebben, dan de algemene weg te gaan een betrekking altijd maar weer een sport hoger, ciale kant van de betrekking o'» dener bestaat geen post die kantmaar dan is de irui j verf ke, de grootste vrijheid ven Toch maar gelukkig dat Su niw ders is, ze zorgt voor Egbert, mij, ze werkt met noeste vlijt moestuin en is gelukkig en tevl in haar bestaanmisschien wat meer dan die reeks jourafl de dames in Den Haag. Dat st ven, is het niet een namaakl Niemand heeft eigenlijk ieman dig en toch, iedereen wil iet zien.' Roeleman tuurt over het watervlak, water tot aan de kiE 'Wat is die zee toch mooi. ong lijk mooiruim wijd lopen van mensen Vroeg morgen was het heiig weer, mar' is de ochtenddamp traag aan h trekken, de branding is al helr] vrij. Er is maar weinig go Meeuwen laten zich wiegen i zachte deining. Roeleman hal pijp voor de dag, dan een bruin tabakszak, hij blaast de pijp dl R begint haar met tabak te st® r Een windzuchtje schijnt er toj zijn, want de eerste lucifer uit. bij de tweede pakt de pijp Roeleman trekt en kijkt dan j rond. 't Strand is nog al leeg. c feestvierende bevolking uitslaa

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4