Boeiend schetsboek van Robin Hood Tegenstellingen over lefensie vandaag ii de Tweede Kamer Ook sport hoort tot taak universiteit PWes sills&ll Europees hof behandelt klacht VVDM-ers over schenden mensenrechten Uitstel aanleg rijksweg 14 waarschijnlijk Overijssels comité handhaaft aanvraag Xt lerarenopleiding leuwe boeken 'Verzwaard arrest in strijd met vedrag' Suriname wenst geen instituut voor migratiezaken Meisje verongelukt 'Volledige vorming van de student' Vragen over toestand in woonwagencentra Zitten doet pijn ZWITSANAL ervaren medewerker personeels advertenties ENKELE BEZORG(ST)ERS GEROUTINEERDE TYPISTE SDAG 28 OKTOBER 1975 BINNENLAND TROUW/KWARTET H9 fat kabinet ook doet, nooit goed UM in onze parlementsredactie 6N HAAG De noord atlantische verdragsorganisatie (NAVO), ft het kabinet steeds weer problemen. Wat het kabinet ook !t, het is zelden goed. Links vindt dat er teveel naar het pijpen secretaris generaal Luns wordt gedanst, rechts ziet al snel een lermijning van de NAVO en dus van onze eigen verdediging. tegenstellingen zullen van- g in de Tweede Kamer weer een wanneer daar het NAVO- id als onderdeel van de begro- ;en van defensie en buitenland saken, aan de orde komt. Een ingrijk punt in het debat zullen defensiebezuinigingen voor 1976 nen. betrokken ministers Vredeling Van der Stoel kunnen op kritiek >nen. Ze hebben ook weinig :|aan om dat te voorkomen. Het geen sterk staaltje beleid eerst inks grote kritiek, de Neptunes de marine per 1 januari uit de aiit te willen nemen, om er ver ens toch voorlopig van af te Dat heeft de positie van Ne- and in de NAVO niet versterkt. Is, zo menen de christen demo- ische partijen en de rechtse isitie twijfel doen ontstaan aan betrouwbaarheid van ons land bondgenoot. Opvallend was dat de PvdA kritiek had. Morrelen de marge zonder iets te doen de werkelijke defensieproble- vond de PvdA. «pepenoverleg der de ARP zullen staatssecretaris Hendriks vragen hoe hij die kosten in de hand wil houden. Daarbij komt ook dé controle op artsen aan de orde. Het gaat om artsen die in Fietspaden sommige gevallen op hoogst origi nele maar niet minder frauduleuze manier hun inkomsten wisten te verhogen. Van onze parlementsredaktie DEN HAAG De aanleg'van rijks weg 14, de zogenaamde verlengde Landscheidiingsweg ln Den Haag, zal waarschijnlijk worden uitge steld. Tijdens een gisteren gehouden openbare commissievergadering in de Tweede Kamer over het rijkswe genfonds bleek dat de meerderheid van de Tweede Kamer wel voor een dergelijk uitstel voelt. De socialist Knot zal in december, tijdens de behandeling van de begroting van het ministerie van verkeer en wa terstaat. naar alle waarschijnlijk heid met een motie komen de aan leg vijf jaar uit te stellen. Het geld dat hierdoor vrijkomt zou dan besteed moeten worden aan de aanleg van rijksweg 7 Amsterdam- Den Oever). Van deze weg is de aanleg van het deel tussen Hoorn en Den Oever vertraagd vanwege de beperkingen in de uitgaven van het rijkswegenfonds. De motie over rijksweg 14 zal steun krijgen van de PvdA. PPR, D'66. DS'70, PSP. CPN en de meerderheid van dé ARP. Minister Westerterp zei dat met een dergelijke beslissing scha de aan Den Haag wordt toege bracht. Tijdens de' commissievergadering zei minister Westerterp verder dat voor hem als grensovergang voor de E8 in Twente de Poppe vast ligt. De Duitse regering houdt vast aan deze plaats, aldus minister Wester terp. die zei dat nog wel de zgn. 'kardinaalshoedvariant' zal worden bezien. Een prentenboek van de beste soort is gemaakt naar aanlei ding van het schetsboek van de held Robin Hood, waarin die een avontuur in Frankrijk heeft opgeschreven en getekend. Het document zou in een Engelse kloosterbibliotheek, na eeuwen, zijn gevonden. In hoeverre hier van een zekere authenticiteit sprake kan zijn, laten we maar in het midden. Wel is het een feit, dat het Engelse zeer kunstzinnige echtpaar Anie en Michel Politzer de vrijbui ter met het gouden hart, de trouwe volgeling van koning Richard Leeu-r wenhart, op een bijzondere wijze aan jonge ogen en die niet alleen presenteert. Zij zien een ver verle den tijd met de blik van de onver schrokken en spitsvondig Robin, die in Frankrijk, op zoek naar losgeld voor Richard, een burchtheer helpt bij de verdediging van diens slot. Dat is het hoofdmotief van een kleurrijk verhaal, dat vooral ver diensten heeft vanwege de nauwkeu righeid waarmee het leven aan het einde van de twaalfde eeuw wordt 1 i*i* sen er die werkelijke defensiepro- 2ien vallen wel de onderhande len tussen NAVO en Warschau - over wederzijds troepenver- - leringl Daar moeten de echte lintgingen uitkomen. Deze ón- -ïandelingen zitten al jaren lang en de vraag rijst hoelang daar op gewacht kan worden. De üring vindt dat de sterkte van landmacht niet mag worden ïinderd zolang er geen resulta- in dat overleg worden geboekt. AR en de oppositie ter rech- 4ijde wijzen iedere vermindering de landmacht, vooruitlopend op resultaat van de onderhande lt n af. Links wordt echter onge- ig, zo zal vandaag in de Kamer «ken. ieu .de NAVO staan de hoofdstukken euhygiëne (woensdag) en sgezondheid (donderdag) op de ljnda. Er is veel kritiek op minis- Vorrink geweest omdat zij de 5 herming van het milieu veel te zou aanpakken. Kort geleden gjdiende wetsontwerpen tegen en watervervuiling maken beeld wat positiever maar het imene milieubeleid is. zo vindt toch nog bedroevend. Dat ligt 15j zozeer aan Vorrink als wel aan üjhele kabinet, dat aan de werk- genheid, in deze moeilijke eco- ische tijden, de voorrang blijft n. Noch het socialisme noch liberalisme geven volgens D'66 oplossing voor het behoud van milieu. Staatscourant ksgezondheid «(sociaal economische problemen :n ook een rol bij de volksge- i heid. Aiom heerst bezorgdheid de stijgende overheidsuitga- De kosten voor volksgezond- vormen daar een onderdeel Verschillende fracties waaron- Fractieleider Jan Terlouw (D'66) zal het morgenmiddag in het zoge naamde vragenuurtje over de staatscourant hebben. De staats courant ('een officiële uitgave van het koninkrijk der Nederlanden' zo staat het in de kop) geeft iedere dag een doorgaans saai overzicht van allerlei bestuurlijke maatrege len. De redactie besloot enige tijd geleden wat leven in de brouwerij te brengen door alle redevoeringen van ministers en staatssecretarissen te publiceren. Die zijn ook niet van dien aard om rode oortjes van te krijgen, maar er zijn utzondern- gen. Zij publiceerde de staatscou rant recent een rede van staatsse cretaris Meijer (erm) voor een PvdA afdeling, waarin deze de vloer aanveegde met het verzet van de CPN tegen al of niet vermeende welzijnsbezuinigingen. Zo'n felle partijpolitieke aanval in'de keurige staatscourant was voor sommgen, zeker voor de CPN en ook voor Terlouw toch Iets teveel van het goede. Ook premier Den Uyl keek ervan op. 'Het is de vraag of die redevoe ringen wel tot de levendigheid van de staatscourant bijdragen, mis schien is het wel anti propaganda, maar ik vind het toch wel een goed idee ze te publiceren, welke echte krant doet dat tenslotte nog. Maar toen ik de rede van Meijer zag dacht ik ook: 'Moet dat nou'? zei de premier desgevraagd. Hij zou laten uitzoeken hoe het precies zo gekomen was en dat mag minister De Gaay Fortman morgen gaan vertellen aan Terlouw omdat de minister verantwoordelijk is voor de staatscourant Terlouw zelf vindt eigenlijk dat zo'n rede van Meijer niet in een officiële regeringsuitga- ve thuishoort, alleen al omdat er geen weerwoord op zo'n partjpoli- tieke aanval mogelijk is. De Eerste Kamer is gisteren begon nen met het debat over de onaf hankelijkheid van Suriname, dat vandaag moet worden afgerond, zie daarvoor elders in deze krant. De drie christen-democratische fracties (KVP, ARP en CHU) vroe gen gisteren om meer geld voor de aanleg van fietspaden. Zoals be kend is voor het eerst uit het rijks wegenfonds een bedrag van 25 mil joen gulden bestemd voor de aan leg van fietspaden. De KVP'er Cor- nelissen zei dat deze pot gewoon te klein is en dat zonodig door ver schuivingen binnen het rijkswegen fonds meer geld beschikbaar moet worden gesteld. In de motie die hierover is ingediend, wordt ook gevraagd om meer overleg met de provincies en de gemeenten Minis ter Westerterp zegde toe met de provinciale besturen overleg te zul len plegen over de besteding van de middelen die beschikbaar komen voor de aanleg van fietspaden. DEN HAAG Het Algemeen initi atiefcomité tot vestiging van een lerarenopleiding in Overijssel handhaaft zijn aanvraag voor het vestigen van een lerarenopleiding in Overijssel voor alle bevolkings groepen. Het comité heeft dit besluit geno men, nadat de Stichting' protes tants christelijke lerarenopleiding een compromisvoorstel van het co mité voor een gezamenlijke oplei ding van de hand had gewezen. 1 Het initiatiefcomité is van plan zijn plannen voor de opleiding ver der uit te werken in sam°nwerking met de nu reeds in het comité vertegenwoordigde instanties. Tot deze instanties behoren, volgens het comité, ook protestants christe lijke eh rooms katholieke opleidin gen in Overijssel. De Koninklijke Nederlandse vereni ging van leraren en onderwijzers in de lichamelijke opvoeding hebben dit denkbeeld uiteengezet in een rapport Dit geschrift is ter be schikking gesteld aan de besturen van de instellingen van weten schappelijk onderwijs en aan de ministeries van onderwijs en we tenschappen en CRM De universiteiten en hogescholen moeten, volgens het rapport van de organisaties van de gymnastiekle raren. zorgen voor de opzet en uit voering van een verantwoord Dro- gram voor lichamelijke vorming en sport. Sport enlichamelijke vor- en het grachten geheim, door 1C leuldijk, naar de gelijknamige i isieserie. Uitg. Unieboek, Bus- 3 48 blz - ƒ4,95. ithe, door M. Waltari. 12e druk. Unieboek, Bussum. 632 blz - 10. ozakken, door L. N. Tolstoj; 3e Uitg. Veen, Wageningen 184 ƒ8.-. Boeljba, door N. Gogol. 2e Uitg. Veen, Wageningen. 224 19.-. grootmoeders kruidenkast, door ilaiseul. Uitg. Gottmer, Haar- 351 blz - 32,50. nacht in Lissabon, door E. M »rque, 2e druk. Uitg. Unieboek, im 231 blz - 17,90. roman van D. Lund, hande- over een 17-jarige jongen bij i»acute leukemie wordt ontdekt. Gottmer. Haarlem 252 blz - ^ïlinaire avonturen met gehakt. goPten ontleend aan 'Die brave afktbal' van Wina Born. Uitg. Pers. Amsterdam. 64 blz - H>eid, dit boek van Neel Doff de laatste periode waarin zij «treven heeft, zij was toen ach- de zeventig. Uitg. Meulen- 9i Amsterdam. 152 blz - 15.-. ^(h)eerüjke aardappel, door M. Uitg. Unieboek, Bussum 86 f4.95. >25 slotte kondigen we nog een "jle aan van Staf Verweyveld: de hommel. Het is bestemd kinderen van acht Jaar en j3r. Evenals ln de voorgaande a«es heeft Uitgeverij Het Spec- te Antwerpen/Utrecht het he papier niet 'optimaal' be- De tekst ls nogal dicht op gedrukt, terwijl er op een a We hele bladzijde slechts twee hommels staan afgebeeld, vult het boekje ongetwijfeld uiplezierig (voor)leesuurtje. Het ;Je kost nu nog ƒ4,95, later Van een verslaggever DEN HAAG Het Europese hof van de rechten van de mens zal zich vandaag en morgen in een hoorzitting voor het eer3t bezig houden met een zaak waarbij Nederland de rechten van de mens zou kunnen hebben geschonden. De zaak komt voort uit vijf verzoek schriften ingediend tegen Nederland in december 1971 door de toenmali ge dienstplichtge militairen Engel, De Wit, Van der Wiel, Dona en Schul, Deze VVDM-soldaten waren gestraft voor verschillende inbreuken op de krijgstucht. Zij werden des tijds veroordeeld tot straffen varië rend van enige dagen licht arrest tot plaatsing in de strafafdeling Nieu- wersluis. Volgens de vijf klachtindieners zou het Nederlandse handelen in strijd zijn geweest met de artikelen 5, 6 en 14 van het Europees verdrag voor de rechten van de mens, dat ook door ons land is ondertekend. De klach ten zijn in eerste instantie behan deld door de commissie voor de rechten van de mens. Vrijheidsberoving Na een poging de kwestie in der minne te schikken stelde deze com missie een rapport op en conclu deerde dat er alleen sprake was van schending van de paragrafen 1 en 4 van artikel 5, namelijk voor wat be treft de vrijheidsberoving en de wet tigheid van de gevangenhouding. De andere punten: geen eerlijke behan deling door een onafhankelijke rech ter en discriminatie werden door de commissie niet als een schending van het verdrag beschouwd. De Europese commissie voor de rechten van Je mens heeft deze zaak op 8 oktober voor het Europese hof gebracht. Op 17 december 1974 deed de Nederlandse regering dit (Had Nederland dit niet gedaan, dan had het comité van ministers van de Raad van Europa beslist of ei al dan niet sprake is van schending van het verdrag en was dit geen juridische maar een politieke beslissing ge weest). Verzwaard arrest Het Europese hof gaat zich nu dus bezighouden met de vraag of de Ne derlandse krijgstucht in str(jd is met het verdrag voor de rechten yan de mens. Volgens de commissie Zijn de disciplinaire straffen in de Ne derlandse krijgstucht (licht arrest, verzwaard arrest, streng arrest en de tuchtklasse Nieuwersluis) met uitzondering van licht arrest in strijd met het verdrag. De man die deze straffen uitdeelt, zou niet over de rechterlijke kwaliteiten beschik ken, volgens het verdrag. Inmiddels heeft Nederland al het streng arrest en de tuchtklasse af geschaft. Het gaat er dus nu om of de militair veroordeelt kan worden tot verzwaard arrest: overdag nor maal dienst, 's avonds cel tot maxi maal veertien dagen. Behalve een uitspraak dat de rech ten van de mens geschonden zijn en dat dit niet meer voor mag komen, kan het Europese hof ook in bepaal de gevallen schadeloosstelling eisen. beschreven: hoe men leeft in en rondom een kasteel, hoe een beleg verloopt, hoe er gejaagd en geboerd werd, hoe men gekleed ging, de eet gewoonten waren en de primitieve geneeskunst (kruiden) werd bedre ven. Dat alles wordt verduidelijkt door grote tekeningen, ook kleuren platen, die een lust voor het oog zijn en aandachtige waarneming vragen. Het geheel is een verrukke lijke uitgave geworden van Ploegs- ma-Amsterdam, in een vertaling van W. I. C. Royer-Bicker. Voor jonge ren van 10 jaar en ouder en voor een prijs - 18,90 die dit boek ten volle waard is. Titel: 'Het schetsboek van Robin Hood'. Alles over het wiel In eenzelfde groot formaat verscheen bfj Helmond Helmond en Standaard- uitgeverij-Antwerpen een volledig in kleur, met korte teksten, een uiter mate informatieve uitgave: 'Alles over het wiel', van Ali Mitgutsch. De geschiedenis van de karren, de koetsen en de snelle kisten Het wiel, vanuit het stenen tijdperk, tot op de auto-racebaan, waar het moderne rad onvoorstelbaar snel wentelt om mede wereldrecords te bewerkstelli gen. De aantrekkelijke uitgave, die ook voor ouderen onthullend is. ver scheen eerder in Duitsland. Het kost ƒ16,50. Bart kan vliegen als een vogel en leidt tot heel wat verwikkelin gen. Hij voelt zich als een soort Tar- zan, maar ervaart, dat vliegen niet alles is. In dit geval komen er avon tuur en misdaad aan te pas. Wie van een echt vreemd verhaal houdt, kan bij de schrijver, Wim Burkunk, terecht. Het is een Uniek-boek Bussum, prijs 12,90, Wim Hofman schreef z'n derde boek 'De mist in', een speels, zeer levendig verhaal, dat een dievenben de tot onderwerp heeft. Bos, Willem en Luis vervullen de hoofdrollen, waarbij ook het 'Genootschap Tot Opheldering van Geheimenissen van Natuur en Oudheid' in het geding is. Een bonte geschiedenis in een aparte stijl, rijk aan vreemde type tjes. Het is een uitgave van Van Holkema Warendorf (Unie-boek, Bussum) en is voor 14,90 .te koop. Dwaze mannetjes 'De geschiedenis van De dwazen van Chelm' gaat over zonderlinge man netjes, met gekke namen, die onzin nige avonturen beleven. Het speelt zich af op een apart planeetje. Isaac B. Singer, die het in het Engels schreef, heeft in het geestige ver haal veel werkelijkheid gedaan. Voor jonge kinderen staan er enkele moeilijke woorden in. Mischa de Vreede vertaalde het en Uri Shule- vitz gaf het vermakelijke tekenin gen mee. Een Fontein-boek De Bilt, 9.75. Bij dezelfde uitgeverij kwam uit, van Joan Bruineman: 'Wat de knotwilgen Thorwald ver telden'. Een levendig verhaal over het jongetje Thorvald, z'n oudere broer, Patrick, een fotohobby, met wonderlijke gevolgen, maar bovenal de knotwilgen op het erf. Die vertel len, stuk voor stuk, een sprookje van Thorvald en maken dit jeugdboek tot een knappe combinatie van wer kelijkheid en fantasie. De tekenin gen van Arne Zuidhoek zijn erg goed. Voor 9,75 in de boekhapdel. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De Surinaamse re gering is niet van plan mee te werken aan de oprichting van een 'nstltuut voor migratiezaken dat informatie verzamelt en naar Ne derland doorgeeft over Surinamers die hun land verlaten. Zij wil na melijk elke schijn vermijden dat de regering zou bijdragen aan het ver trek naar Nederland. Wel wordt in Suriname gewerkt aan een beleid dat gericht ls op re-migratie: de terugkomst naar het eigen land. Dit antwoordt minister Van Doorn op vragen die het Tweede Kamerlid Van Zeil (KVP) had gesteld over het niet van de grond komen van een migratie-Instituut. Volgens de heerVan Zeil werd en wordt de opvang van Surinamers in Neder land bemoeilijkt door het gebrek aan informatie over de blnnengeko- menen. Blijkens een zojuist verschenen verslag van een overleg tussen de minister en de bijzondere commis sie voor de migratie en begeleiding van Surinamers en Nederlands-An- tillianen wil de minister overigens bekijken of niet meer voorlichting gegeven kan worden aan zowel Su rinamers als Nederlanders, om eventuele racistische spanningen, veroorzaakt door de grote stroom immigrerende Surinamers, zoveel mogelijk te voorkomen. Van een verslaggever LUTTELGEEST De achtjarige Thea Rood uit Luttelgeest is toen zij per fiets naar school reed door een vrachtauto aangereden. Het meisje overleed op weg naar het ziekenhuis. De vrachtauto raakte haar bij een inhaalmanoeuvre. Van onze onderwijsredactie AMSTERDAM De leraren lichamelijke opvoeding vinden, dat de universiteiten en hogescholen ook verplicht zijn iets aan de licha melijke vorming van de studenten te doen. Het wetenschappelijk onderwijs is verantwoordelijk voor de volledige ontplooiing van de studenten. Daarom mogen de sport en de lichamelijke opvoeding niet vergeten worden. ming zijn een wezenlijk onderdeei van de onderwijstak van de univer siteit of hogeschool. De kosten voor de sportbeoefening komt volledig voor rekening van de universiteit. De adviescomm'ssie die het rapport opstelde, schrijft, dat de universi teit verantwoordelijk is voor de to tale persoonsvorming van de stu dent. De lichamelijke vorming en sport leveren een wezenlijke bij drage tot de totale persoonsvor- ming. Bij de opzei van het sportprogram ma moet rekening worden gehou den met de specifieke leefomstan digheden van de student. Hij kent immers geen vaste werktijden, waardoor een normaal ritme bij de leeftijdgenoten onmogelijk wordt. In het rapport wordt nog gewezen op de studleverkorting en de strak ker wordende studieprogramma's, waardoor voor de student weinig tijd overblijft voor andere zaken, die niet dn eet op de studie betrek king hebben. De Lichamelijke vorming en sport- oefening, zoals door de advies commissie gedacht zal dit jaar bij na 26.5 miljoen gulden hebben ge kost. Voor volgend jaar is bijna 28 miljoen gulden begroot en voor 1979 een kleine dertig miljoen gul den De adviescommissie bestaat uit ver tegenwoordigers van de verschillen de sectoren van de lichamelijke opvoeding en an instellingen van wetenschappelijk onderwijs. Een lid van de commissie, wa.* het niet met het uitgangspunt eens dat de uni versiteit zich moet bemoeien met de hele persoonsvorm ing van de student. DEN HAAG De PvdA-T-weede Kamerleden Van Ooijen en Voogd en de KVP-leden Weijers en Gar- deniers-Berendsen hebben de mi nister van CRM gevraagd wat hij vindt van de huidige situatie in de woonwagencentra in Nederland. ZIJ verwijzen naar het in september uitgekomen rapport van het lande lijk katholiek woonwagen werk. waarin over de voorzieningen in de centra en over het aantal beschik bare standplaatsen pessimistische uitlatingen werden gedaan. De Kamerleden willen weten welke gemeenten nog niet de verplichte plannen voor voorzieningen hebben ingediend, en welke maatregelen er genomen kunnen worden om ge meentebesturen te verplichten aan de eisen voor inrichting van woon wagencentra te voldoen. Ook vragen zij de minister of hij iets kan doen aan de situatie, waarin een gemeenteraad weliswaar vla een bestemmingsplan een be paald gebied heeft aangewezen als woonwagencentrum maar verder niet vil meewerken aan de ontei geningsprocedure voor dit gebied. I Lopen ook, als u last hebt van aambeien. Die nnrifzield gaat voorbij met Zwitsanal van Zwltsal. Dat <-oed. brengt die noodzakelijke verlichting: u hebt meteen al minder pijn. De jeuk stopt en de gevoelige zwellingen verd wijnen.Zwi tsanal.een we tenschappelijke combinatie van helende, verzachtende en pijnstillende stoken, kan u vlug van uw aambeien ellende afhelpen. Wij stappen er volledig uit. BONTMANTELS - WINTERMANTELS MM. 75-76 TEGEN FANTASIERIJKE LAGE PRIJZEN IOokj.ug.boni) MEVR. J. COLLEWIJN M.„nequm LAAN VAN MEEROERVOORT 265 - DEN HAAG (te bereiken met trams 3 en 11 en bus 14 en 15) HERVORMINGSAVOND O V. donderdag 30 oktober 1975 in „De Morgenster", Melis Stokelaan 301. Den Haag Aanvang 8 uur. Sprekers Ds. J. Batclaan, voorzitter afd. Den Haag van Protes tants Nederland; Ds. K. A. Abelsma. Her vormd predikant te Wate ringen; Ds. J.-W. Verhey. Gerefor meerd predikant (vnjg.) te Den Haag. Thema: De blijvende actualiteit van het Reformatorisch belij den. leder is welkom De Nationale Investeringsbank NV Onze bank houdt zich bezig met het verlenen van investeringskredieten aan het bedrijfsleven. Voor onze AFDELING BOEKHOUDING zoeken wij een voor het verrichten van algemeen boekhoudkundige werkzaamheden van meer ingewikkelde aard. Opleiding op M.B.A. niveau wordt v geoordeeld. Leeftijd tot maximaal 45 jaar r deze functie wenselijk Sollicitanten worden uitgenodigd zich schriftelijk te wenden tot de afdeling Personeelszaken. Carnegieplein 4. Postbus 380, s-Gravenhage de krant helpt u op weg Er is bij onze krant direct plaats voor *IN RIJSWIJK, VOORBURG EN MARIAHOEVE Bel meteen even met ons kantoor Parkstraat 22, telefoon 469445 toestel 12 [buiten kantooruren 244784 of 322176] Zoekt U naar een kamer ot etage, kom dan naar het kamer- en eta- Qebem. bedrijf „Woningbureau Centrum." EERSTE Sweelinckstr. 47, Oen Haag. Vlakbij de Groot- Hertoginnelaan en de Laan van Meerdervoort. Tel. 070-602347 en 070-604791. Geopend van maan dag t/m zaterdag. Steeds van t/m 19 u. T105 Woonruimte gevraagd Kamers, etages en flatwoningen te huur gevraagd. Gest. en/ol Gem evt. leeg te aanvaarden. Met of zonder overnamekosten. Woning bureau „Centrum" EERSTE Sweelinckstr. 47. Den Haag. Tel. 070-602347 en 070- 604791. Geopend van maandag 1/ m zaterdag. Steeds van 10 u. t/m 19 u. T106 PARAPLU-REPARATIE (ook opvouwbare) WANDELSTOKKEN, INVALIDEN- STOKKEN. RUB8ERDOPPEN. Re paraties worden alleen aan de zaak aangenomen. Paraplu-maga zijn Van Oerle, Haarlemmerstraat 95. Leidon, tel. 071-23458. T109 Kleine zelfstandige voor behang- wit- en schilderwerk, zeer voorde lig. vrijblijvend prijsopgave 070- 274540. T109 DATSUN DtAUP AUTÖBEDR'JF BROERTJES SASSfNHE.M# 02522-12921 Meubilair en huisraad Ter overname gevr. gashaard en maxigas. plm. 100. Tel 336216. Waarom een nieuwe gashaard ko pen? Wij hebben alle merken 165. 1 jaar garantie. Bilder- dijkstr. 106 (bij Elandstraat), ook 's avonds. Tl 12 De heer F. Leerink, arts. deelt u mede. dat hij per 1 november 1975 de praktijk heeft overgedragen aan de heer E. C. M. Priester, arts. Ter gelegenheid hiervan wordt een afscheidsre ceptie gegeven op zaterdag 1 november 1975, tussen 14 en 16.30 uur in „De Beukenhof", Ter- weeweg 2. Oegstgeest. Beleefd wordt u verzocht geen toespraken te houden. Hierbij deel ik u mede. per 1 november de prak tijk van de heer F. Leerink. arts, te zullen voort zetten. E. C. M. Priester, arts ..De Bogerd" Abdijlaan 16. Rijnsburg Telefoon 01718-21024 Ochtendspreekuur: 8-10 uür Middagspreekuur: alleen volgens afspraak. Rijnsburg, oktober 1975. Wegens uitbreiding is op het kantoor van NOTARIS S. PASMA te Noordwijk plaats vooreen Sollicitaties schriftelijk te richten aan ge noemde notaris, Lindenplein 8 te Noord- wijk.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 9