Vico Jansen: dure oplossing ran spitsprobleem Feyenoord weer op betere voetbaltijden Biljartbond en topspelers vinden elkaar Langzaam aan in Montreal "lime winst or ZIAN Heusverkouden? Iiinospray helpt Na doelpuntloos gelijkspel in Warschau tegen Polen In toekomst mogelijk commissie topsport Sittardia voor Europa Cup tegen Polen Cruijff en Neeskens niet vrij Als ik zondag mijn slag sla in de Nationale Lotto of Toto ga ik naar de 'Olympische Spelen in Montreal. Italië tegen Nederland op televisie Ree: twee keer remise BDAG 28 OKTOBER 1975 SPORT TROUW/KWARTET 11 sterdammer tekent contract van 21d> jaar bij Rotterdamse club ;Jn onze speciale verslaggevers ITERDAM/AMSTERDAM Feyenoord heeft opnieuw een du- n( nvestering moeten plegen om het spitsprobleem, dat al dateert E af 1970 toen de Zweedse koningsschutter Ove Kindvall naar vaderland terugkeerde, op te lossen. Gisteren contracteerden Rotterdammers voor een periode van twee-en-een-half seizoen -»22-jarige spits Nico Jansen van FC Amsterdam. Naar verluid ~1 Feyenoord voor zijn nieuwe aanwinst aan de club van voorzit- ^Dé Stoop een bedrag van rond zeven ton hebben overgemaakt, ïeflusief het handgeld zou met de transfer een bedrag zijn ge- van negen ton. Een bijna identiek bedrag dat de Rotterdam 's twee seizoenen terug uittrokken voor de van Sparta afkom- e Oostenrijkse international Willy Kreuz. eerste contacten tussen Feyen- en het Amsterdamse Levertje ren, zoals gisteren manager Brox onthulde, al van april jaar. Toen al was men bij de erdamse club tot de conclusie r men dat Willy Kreuz, die des- op aandrang van de toenmali- rainer Wiel Coerver was aan- Dkken, geen spits van origine 15 Jansen liet in het eerste on- 'gïoud weten, dat hij graag voor itynoord, dat echter later niets van zich zou laten horen, ia*te te spelen. Zich bewust van plotseling gestegen marktwaar- icelgerde Nico Jansen, daarbij zijde gestaan door Cor Coster Inter Football aan het begin de nieuwe competitie zijn con- 1 met FC Amsterdam te verlen- tenzij Dé Stoop bereid zou zijn iet contract van Jansen de JBule op te nemen dat naast zijn salaris van 80 duizend gulden ia dat jaar voor een half mil- van club zou kunnen verande- Stoop bleek echter geenszins plan aan de eisen van Jansen noet te komen. Uit de bespre- en met de Amsterdamse voor- vloeide het compromisvoor- dat behelsde dat Jansen tot 1 mber op een voorlopig con- voor FC Amsterdam zou blij spelen Jansen wordt door Feyenoord- mrslid Fred Blankemeijer ge- als een noodzakelijke injectie, kemeijer: 'Ik vind Nico niet aid een goede voetballer, maar °leen goede spits. Feyenoord was een dergelijke aanvulling toe. moeten rekening houden met i mbliek. Jansen is zo'n typische ekspeler.' t zondag bekend werd, dat ird al In een vergevorderd van onderhandelen was, Ie transfer in de loop van en snel zijn beslag. In de ■Muren tekende Jansen in het 'J n van zijn adviseur Cor Cos- manager Guus Brox en be slid Blankemeijer het lukratie- mtract. 's Middags volgde in de stichting de medische keuring, zoals clubarts Max Abarbanel Jeelde. geen problemen ople- Van de zijde van Feyenoord nadrukkelijk gesteld dat de eienissen van Cor Coster met ansfer niets te maken hadden le activiteiten van het bureau Football dat door de KNVB in •an is gedaan. Manager Brox: zien Coster als een adviseur Jansen, persoonlijk, zoals hij "hm van Hanegem, Wim Rijs- i en Dick Schneider ter zijde gestaan. Omdat iedereen het k heeft zijn eigen adviseur te ei n, hebben wij geen enkel pro- om met ,Cor Coster rond de te zitten. Met Inter Football we geen zaken.' ofoord zal zijn nieuwe aan- die in de vorige competitie- ring goed was voor 18 tref- >8CHT (ANP) Koploper ZI- heeft in de vijfde ronde ie waterpolocompetitie weinig e gehad om zijn ongeslagen te handhaven. In Amster- werd Het IJ met 11—3 ge- Piet Reedijk en Jan Evert schoten beidien drie keer raak oflde Hagenaars. Ook HZC De maakte geen fout en be- bij PSV in Eindhoven een monsterscore. Hier was Hans met drie doelpunten de succesvolle Hilversummer. ~ijl/LGB boekte zijn eerste mning. Tegen DZV behaalde eg van Harry Vriend een 85 nning en kon daardoor de plaats aan de Delftenaren ten. b: 1- ZAN/Vitesse 5—10, 2. HZC oben 50. 3 en 4. Neptunus Arn- VZC Veenendaa] 58 5 en 6 De en en AZC Alphen 7. AZPC 55 Zwem]ust/Den Hommel. Het IJ, i De Z1J1/LGB 5—2 12 DZV 5—0. lasse: AZC/Alphen-De Meeuwen VZC/Veenendaal-ZWemlust/Den el 7—2 De Zijl/LGB-DZV 8—5 Meptunus Arnhem 4—7 Het Y-ZI- tesse 3—11 PSV-HZC De Robben Eerste klasse: SVH-LZ'86 3—4 ZCE- 1 Nereus-HZPC 7—6 DSZ-GZC ISCA-De Amer 71 UZSC-Polar Be- ld (ADVERTENTIE) (fre. 'LUITENDVERKRIJGBAAP BIJ UW DROGIST EN APOTHEKER fers, zaterdagavond in de topper tegen Ajax nog niet kunnen opstel len, omdat de Amsterdammer afge lopen vrijdag voor +wp* bindende wedstrijden van FC Amsterdam werd geschorst. Volgens de regle menten verandert die situatie niet als een speler naar een andere club overgaat, die dan zoals Feyenoord vanavond in Frankrijk een binden de wedstrijd speelt tegen Lille. GELUKKIG Nico Jansen zelf toonde zich giste ren bijzonder gelukkig, dat hij met Feyenoord was rondgekomen. 'Ik weet dat men in Rotterdam heel wat van mij verwacht. Maar ik zie er absoluut niet tegenop. Ut heb de indruk, dat ik het met de spelers ook hier best zal kunnen vinden. Feyenoord is ook niet zomaar een club. waarvoor ik nu heb getekend. Ik heb, het klinkt misschien wat overdreven, altijd graag voor Feyenoord willen spelen. Het is mijn favoriete club geweest, zelfs als Amsterdammer. Het is de stijl, waarin wordt gespeeld. Die ligt mij dacht i!k ook wel.' Nico Jansen vertrekt daarom ook niet met pijn in zijn hart uit het vaak zo kille Amsterdamse stadion. 'Je bent', licht hij toe. 'natuurlijk wel aan een aantal zaken gehecht. Ik hoop dat ik die dingen, ook die sfeer, in Rotterdam kan vinden." En over de afgelopen maanden, waarin hij met een voorlopig con tract bij Amsterdam speelde: 'Ik heb echt zo optimaal mogelijk ge tracht te spelen. Ik heb er in ieder geval steeds alles aan gedaan, zeker ook voor het team. Ik heb de afge- ■r( li'.--l-iéii- >1* -ij Afscheid van FC Amsterdam. Samen met 'ome' Cor Coster (waartoe de status van schoonvader al niet kan leiden), zijn zaakwaarnemer in de dans om het grote voetbalgeld, bezocht Nico Jansen (links) zondagmiddag het duel FC AmsterdamAjax. Nico Jansen moest vanwege een schorsing vanaf de tribune toekijken hoe zyn nu inmiddels oude ploeg met 02 verloor. lopen weken ook steeds alles van me af proberen te gooien, alle mo gelijke speculaties. Ik heb, vind ik, steeds ook goed gespeeld. Ik ben, dat ook zeker, goed opgevangen.' Het rond komen op zich is toch wat bevrijdend geweest. Jansen: 'Het gaat per slot van rekening niet om zomaar een paar centen. De laatste paar dagen zit je dan toch goed in de zenuwen. Maar nogmaals: de opvang van Inter ROME Het gelijkspel,.dat Italië zondag in Warschau voor groep vijf van het toernooi om het Eu ropees kampioenschap behaalde (00), heeft de Zuideuropeanen nieuwe hoop gegeven op betere voetbaltijden. Dit althans is de tendens, die te lezen valt in de Italiaanse maandagkranten. Zo schreef 'II Tempo' na de vetge drukte kop: 'Eindelijk met opge heven hoofd' dat de beste presta tie sedert het- eindtoernooi om het wereldkampioenschap in West- Duitsland (waar Italië roemloos werd uitgeschakeld) was geleverd. 'Italië heeft zijn voetbaltrots in Warschau teruggevonden en de Polen tegengehouden', stond in het weds tri jdverslag te lezen. De ln Milaan verschijnende 'Cor- riere della Sera' spreekt de vol gende hoop uit: 'De Azzuri komen misschien eindelijk uit de tunnel van de angst'. In ieder geval ziet het blad de nationale ploeg uit Warschau 'met ere' terugkeren. Het blad gaat verder: 'We hebben nog geen echte Italiaanse equipe gezien, maar de geest is tenminste weer aanwezig. Dat wil zeggen de beheersing, het karakter en het temperament, dat de Azzuri al enige tijd verloren schenen te zijn'. Volgens de in Turijn uitkomende 'Stampa' is het Italiaanse elftal 'niet meer dat van het wereld kampioenschap'. Voor de 'Stampa' was het gelijkspel toch een soort revanche voor de blamage van Stuttgart. Het blad roemt in het bijzonder de verdediging van het elftal. Teleurstelling WARSCHAU De Poolse dagbla den spreken hun teleurstelling uit over de uitslag van de wedstrijd tussen Polen en Italië. De opvat ting is dat het Poolse team zwak speelde en daardoor zijn laatste kans op kwalificatie in groèp vijf verspeelde. De wil om te winnen was zeker aanwezig, maar tussen willen en doen bestaat een groot verschil, aldus de 'Trybuna Ludu' (Stem des Volks). In het com mentaar schrijft de krant verder dat de Polen geen afdoend ant woord op de hechte Italiaanse verdediging vonden en teveel door het centrum aanvielen. Hoewel het Poolse elftal sterker was, kwam het niet tot waar het om gaat in het voetbal, scoren. De grote overwinnaar na dit duel is Nederland, besluit deze commen tator. 'Zycie Warszawy' (Het leven van Warschau) schrijft dat de Italia nen niet tot aanvallen kwamen, omdat zij teveel op hun beproefde 'catenacchio' taktiek vertrouwden. De Poolse supporters hadden op een aanvallend eigen elftal gere kend, opdat de smadelijke neder laag in Amsterdam gerevancheerd Giacinto Facchetti uitblinker in Warschau kon worden. Ook 'Zycie' vond dat de grootste fout, die de Poolse spelers maakten, was dat er teveel door het midden is gespeeld. 'Een gelijkspel, dat in feite een nederlaag betekent', schrijft 'Dziennik Ludowy' (Volksdag blad). 'Wij kunnen alle hoop la ten varen omdat het onmogelijk is dat de Italianen in Rome op 22 november Nederland met ten minste 4 doelpunten verschil verslaan'. 'Glos Pracy' (Stem van het Werk) brengt de uitstekende prestaties ln Miinchen vorig jaar in herin nering, en vindt dat behalve de wedstrijd Nederland in Chorzow de Polen dat peil niet meer ge ëvenaard hebben. 'Slowo Powzechne' (Het woord voor allen) schrijft dat de Azzuri het zonder twijfel als een succes beschouwen tegen het derde voet balteam van de wereld in War schau gelijk gespeeld te hebben, maar is teleurgesteld over het door de Italianen vertoonde spel. 'De belofte, dat er afgerekend was met het catenacchio werd niet nagekomen, al speelden de Italia nen stukken beter dan in Rome. Maar dat kwam omdat hun tegen standers weliswaar beter speelden dan in Amsterdam, maar toch nog veel slechter dan in Chorzow. Dit keer kreeg Italië revanche voor de uitschakeling tijdens de voorron den in West-Duitsland, toen Po len Italië met 2l versloeg, door nu op zijn beurt Polen in de voorronden van het toernooi om het Europees kampioenschap uit te schakelen'. 'Przeglad Sportowy' (Sportdag blad) ziet de volgende kans voor de Polen pas in Montreal. 'Wij verdienden te winnen' en 'Af scheid van de Europese beker zonder te scoren', zijn enkele van de koppen van deze krant. 'De wedstrijd was niet mooi, voorna melijk door de vele overtredingen. De Italianen maakten een aantal grove tackles in hun eigen straf schopgebied, wat door een andere scheidsrechter misschien zou. zijn bestraft. Over het geheel genomen speeldé" de Italiaanse verdediging een goede wedstrijd, met Giacinto Facchet-ti als uitblinkèr. Ook Dino Zoff speelde een uitstekende par tij. De Poolse ploeg betrok de buitenspelers veel te weinig in de strijd'. Blessures GLASGOW Het zal voor mana ger Willie Ormond van het Schot se voetbalelftal geen gemakkelijke taak worden om voor de wedstrijd van woensdag tegen Denemarken, voor het toernooi voor de Europe se beker voor landenploegen, een team samen te stellen. Zo is van vier spelers al bekend dat zij niet kunnen spelen en bij twee is het nog twijfelachtig. Zo zal Ormond niet kunnen be schikken over de verdediger van Manchester United, Martin Bu- chan. Deze raakte zaterdag ge blesseerd in de wedstrijd tegen West Ham United. Buchan zou de voor het leven geschorste Billy Bremner hebben vervangen. Ook dreigt een tekort aan doelverdedi- gers. Jim Brown van Sheffield United moest zaterdag verstek la ten gaan wegens een schouder blessure'. De andere doelman, Da vid Harvey, de laatste man bij Leeds United, blesseerde zijn dij been in de wedstrijd tegen Co ventry City. De manager van Leeds, Jimmy Armfield, acht het hoogst onzeker dat Harvey voor woensdag fit zal zijn. Willie Or mond verzekerde zich daarom van twee n ieuwe keepers door Jim Cruckshank van Hearts en Bobby Clark van Aberdeen aan de selec tie toe te voegen. Verder hebben Leeds-speler Gordon McQueen en Sandy Jardine van Glasgow Ran gers hun coach laten weten niet te kunnen spelen wegens blessu res. De kans dat de aanvoerder van Celtic, Kenny Dalglish, kan uitkomen moet ook klein worden geacht. Zaterdag stapte hij na af loop van "de bekerfinale tegen de Rangers hinkend van het veld. Om ln de wedstrijd tegen Dene marken toch nog wat kwaliteit in het veld te brengen heeft Ormond John Greig opgeroepen. Greig, die de aanvoerdersband bij Glasgow Rangers draagt, speelde vier jaar geleden voor het laatst voor het nationale elftal. Football, van Cor Coster, was goed Steeds weer zei hij tegen me: Jon gen, het komt echt wei voor elkaar, het lukt best. Nou, het is gelukt.' Dat Nico Jansens contract tot 1978 loopt, het jaar waarin al dan niet in Argentinië de wereldkampi oenschappen worden gehouden, is volgens Jansen 'puur toeval'. 'Ik heb er zelf niet mee in het achter hoofd gelopen. Feyenoord sluit ech ter bijna altijd tweejarige contrac ten af. Dit seizoen is al een eind op gang. Vandaar dat het 2.5 jaar is geworden.' Tegen Ajax, zaterdagavond in het Olympisch Stadion is Jansen er nog niet bij. 'Jammer', dat zeker. Zondag heb ik die wedstrijd tegen Ajax ook al gemist. Zo'n topper in je eigen stadion wil je graag spe len. Maar aan de andere kant heeft het misschien ook wel voordelen. De tijd van aanpassen is wat gro ter.' VERHUISD Nico Jansen hoopt zo snel mogelijk van Amsterdam naar Rotterdam te kunnen verhuizen. 'Noodzakelijk voor zijn spel,' meent adviseur Cor Coster, zeer tevreden met deze gro te zaak van Inter Foptball. Het vertrek van Jansen betekent overi gens voor FC Amsterdam wél, dat de complete succesvoorhoede van het vorig seizoen is vertrokken: Meijer voor 6.5 ton naar Ajax, Van der Lem voor ruim 2.5 ton naar Roda en nu dus Jansen voor 7 ton naar Feyenoord. Of de FC Amster dam de markt op gaat voor verster king, is niet bekend. Coster: 'Ik heb met Stoop en Van der Meent, de trainer, gesproken. Misschien kunnen we lien ook adviseren, want koppelen en bemiddelen doen we niet.' Feyenoord in ieder geval is blij met de dure versterking, met het inlij ven van de bonkige, brutale Nico Jansen. Manager Guus Brox: 'Het is een sterke, moedige jongen, die er toch elk seizoen de nodige doel punten inschiet.' Of de nu verguis- de Willy Kreuz en de alweer naar Den Haag teruggekeerde Lex Schoenmaker dat in het (recente) verleden nooit hebben gedaan. MONTREAL (UPI) De 3000 arbeiders op het terrein van het nieu we Olympisch Stadion in Montreal, die vorige week maandag opnieuw in staking gingen, hebben het werk gedeeltelijk hervat. De langzaam- aan-actie moet de eerste stap zijn naar een compromis. De staking werd uitgeroepen uit protest tegen het gebruik van door de politie verstrekte identiteitskaarten en het hanteren van een 'zwarte lijst'. Het Canadese dagblad 'The Globe and Mail' meldde maandag dat de politie een vermoedelijke samenzwering van Arabische Immigranten om buitenlandse agenten te helpen bij een terroristische actie tijdens de Olympische Spelen van volgend jaar op het spoor zou zijn. Een po litiewoordvoerder weigerde commentaar te geven op het bericht. Vol gens het dagblad zouden ten minste veertien personen betrokken zijn bij de samenzwering. Wegens gebrek aan bewijsmateriaal zouden ech ter geen arrestaties kunnen worden uitgevoerd. 'The Globe and Mail' schreef onder meer dat guerilla's van plan waren Canada In Windsor (Ontario) of Vancouver binnen te komen en met hulp van Arabisch- Canadese sympathisanten van de Palestijnse bevrijdings organisatie (P.L.O.) 'veilige huizen' in Montreal zouden zoeken. Volgens het dag blad was een sleutelfiguur enige tijd werkzaam bij het organisatie comité, waar hij kennis kon nemen van vertrouwelijke rapporten over veiligheidsmaatregelen. De coördinator van de samenzweringsgroep zou wonen in Edmonton (Alberta), terwijl andere leden waren gesta tioneerd in Toronto, Montreal, Calgary, Windsor. London en Brant- ford. UTRECHT (ANP) Na een aanvankelijke sceptische houding tegenover de onlangs opgerichte 'Vereniging van Topspelers' heeft de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond (KNBB) in een bespre king met deze vereniging nu toch een goede basis voor samenwer king gevonden. De vereniging liet er namelijk in een bespreking in de Jaarbeurshallen in Utrecht geen enkel misverstand over be staan dat het de bedoeling is samen met de KNBB te komen tot de oplossing van problemen in het belang van het geheel. Bij de bond heerst in heit begin de vrees dat ageren tegen beslissingen de drijfveer voor de oprichting was geweest. Nu belde partijen de zaak in een goede sfeer hebben kunnen uitpraten, is het volgens de bond zelfs niet ondenkbaar dat er te zijner tijd een commissie topsport wordt opgericht, waarin de drie partijen (dagelijks bestuur, techni sche commissie en Vereniging van Topspelers) evenredig zijn verte genwoordigd. Aangezien in het seizoen 75-76 het wereldkampioenschap pentathlon niet zal worden verspeeld, werd in de vergadering besloten ook het Nederlands kampioenschap niet te organiseren. Wel is het de bedoe ling dat deze titelstrijd, die in 70- 71 voor het laatst werd gehouden, het volgende seizoen wel zal wor den afgewerkt. De KNBB stelde nog eens nadrukkelijk dat voor elk Eu ropees kampioenschap een tweede Nederlander zal worden ingeschre ven. De bond wil dit alleen al om de nationale kampioenschappen zo lang mogelijk aantrekkelijk te hou den. Het idee van Bert Teegelaar voor de invoering van een 'Neder lands systeem' voor het indelen van de partijen, dat een afwijking van het bekende AVE-systeem (sterk tegen zwak) inhoudt, werd volmon dig afgewezen. Naar aanleiding van het NK 47/1 in Wychen, waar alle spelers klaag den over het materiaal, werd nog eens uitvoeig gesproken over de eisen waaraan het materiaal moet voldoen. De bond zal na overleg met de TC en de importeur van ballen een onderzoek houden naar de onderlinge gelijkheid. Het ge wicht per bal zal ongeveer 214 BAZEL (SID) Zaalhandbal landskampioen Sittardia heeft een Poolse tegenstander geloot in het toernooi om de europese bekers. Het is de ploeg van Slask Wroclaw. In het toernooi voor bekerwinnaars komt het Amsterdamse AHC '31 uit tegen Red Boys Differdange (Luxemburg) Bij de dames lootte Swift Roermond vrij. De eerste wedstrijden moeten tussen 14 en 20 november en de tweede ontmoetin gen tussen 5 en 11 december afge werkt worden. gram mogen bedragen en het ver schil per set niet meer dan 1 gram. Vooral op de elasticiteit zal sterk toezicht worden gehouden. Nadat de organisatie van' de top- teamcompetitie. waaraan acht teams zullen meedoen, was rondgekomen, werd van de zijde van de spelers nog de automatische plaatsing van 47/2-spelers voor het 47/1 en/of 71/2 aan de orde gesteld. Het dage lijks bestuur, dat zelf ook zijn twij fels over deze gang van zaken heeft, zal dit probleem nog nader bekijken. AMSTERDAM De pogingen van Dé Stoop en Henk Zon. die namens de KNVB naar Barcelona zijn ge reisd om te trachten Cruijff en Nees kens vrij te krijgen voor de inter landwedstrijd tegen Italië op 22 no vember. zijn mislukt. Barcelona was ditmaal niet te vermurwen. De he ren Montal en Caraben. die de be langen van Barcelona behartigden, meenden dat de club zich steeds soepel had opgesteld, maar nu geen toestemming kon verlenen. De be langen van Barcelona met het oog op de wedstrijd tegen Betis, die op 23 november wordt gespeeld, wogen zwaarder. Bij een verplaatsing van deze competitiewedstrijd wordt het recette verlies op vijf ton geschat, een bedrag dat door de KNVB en de Spaanse voetbalbond zou moeten worden vergoed. Bovendien achtten de Spaanse vertegenwoordigers de wedstrijd van Nederland tegen Ita lië niet zo erg belangrijk meer, om dat indien Oranje, zelfs met 20 zou verliezen, toch de kwartfinales in het toernooi om het Europees landenkampioenschap zou bereiken. Het aanbod van de KNVB om na afloop van het duel tegen Italië een privé-vliegtuig ter beschikking te stellen, dat de belde Johannen direct van Rome naar Scrilla zou brengen, vond geen gehoor. (ADVERTENTIE) Elke zondag uitslag. Welke droom zou u werkelijkheid laten worden? Toch goed om daar nu al over na te denken.Want elke week keren de Nationale Lotto en Toto samen een. slordige twee miljoen gulden aan prijzen uit. Hebt u al een idee? Haal meteen een formuliér bij uw club of winkelier. DEN HAAG (ANP) Het bondsbe stuur van de KNVB heeft toestem ming gegeven voor een rechtstreek se tv-uitzending van de wedstrijd Itaiië-Nederland. Dit voor Neder land beslissende duel in groep 5 van de voorronden uit het toernooi om het Europese kampioenschap, wordt zaterdag 22 november (14.30 uur) in het Olympisch Stadion van Rome gespeeld. De KNVB heeft toestemming voor uitzending gegeven wegens de grote belangstelling die er bij het Neder landse publiek is voor deze wed strijd na de ontmoeting Nederland- Polen. die niet kon worden uitge zonden omdat op het moment dat de beslissing daarover moest vallen het stadion nog lang niet was uit verkocht. VRATSA (ANP) Hans Ree heeft tijdens het zoneschaaktoernooi in Vratsa tweemaal remise gespeeld. Het betrof afgebroken partijen te gen de Joegoslaaf Matulovic en de Oostenrijker Strobel. Ree deelt nu na drie ronden de derde plaats met de Romeen Gheorghiu, de Bulgaar Ermenkov en de Pool Bednarski. Dit viertal heeft twee punten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 11