f oord wijk pas laat op dreef CL wint door üitenspelgoal Lyra geeft overwinning onnodig uit handen DSO verliest aansluiting Naaldwijk zorgt voor sensatie Rijnsb. Boys pechvol FD houdt schade tot 2-0 beperkt ndert van Veen (PPSC) uit gezonden ÉL. ff Bolnes profiteert in blessuretijd van paniek (2-2) Koudekerk bezit meer fysieke kracht 2-0 Zwammerdam pakt eerste punt Situatie aan kop blijft ongewijzigd DEVJO laat tegen DVC punt liggen SVPTT pakt punt van Lisser Boys AG 27 OKTOBER 1975 SPORT TROUW/KWARTET H13 >n onzer verslaggevers DWIJK De 20 overwinning van ranglijstaanvoerder wijk op het in de staart verkerende CSVD heeft meer moeite dan de beide ontmoetingen die de clubs in het vorig seizoen elkaar speelden. Toen werd het tot tweemaal toe een zege "Je Noordwijkers met vier goals verschil, nu dus slechts twee. Meer en Van Peppen als spitsen fungeren maar in deze beginfase speelde CSVD het met opkomende kanthalves goed. Teveel moest Noordwijk dan ook aan de noodrem trekken en op him beurt werkten Van Kesteren. Cees Spaanderman en Westgeest de aandringende Van Peppen in horizontale stand. Toen daarna Noordwijk vooral via een tempoverhoging zich frequenter aan de andere kant liet zien was dat duidelijk met gevaarlijker inhoud, zoals bijvoorbeeld bij de scrimmage waaruit tevergeefs achtereenvolgens Weijers, Bröring en Albert Spaan derman op doel richtten In de 27e minuut was het raak. Uit een voorzet van de opgekomen Van Kesteren beroerde een gehinderde keeper Oortwijn de bal onvoldoen- iar was het zonder meer een de zege voor de in geel- slende kustbewoners maar «ven zal moeten worden dat !tenaren zich heel behoorlijk stelden en in dit treffen geen indruk wekten aan- op een degradatieplaats te Wat bij hen echter in öjijk in het bijzonder man- was een onvoldoende bezet- ,n de aanvalsldnie, een for- wier in dit sportieve duel £ben kansen op de vingers pi hand gemakkelijk waren te in het eerste kwartier zocht de aanval. Daar kon het ie concept dat trainer Bos gkesteld niets aan afdoen. Ei- zouden slechts Van der onzer verslaggevers ,SRDORP Wanneer we er van uitgaan dat dominees de eid spreken, dan moeten we vaststellen dat RCL de belang- s wedstrijd tegen PPSC door een buitenspeldoelpunt heeft ge in. Immers de eerste opmerking van ds. Honneff tijdens de vas, dat RCL's treffer duidelijk buitenspel was en dat dit mt een krijgertje van arbiter Van Zijl genoemd moest wor- In ds. Honneff is toch niet de eerste de beste, want hij loopt en mee in de voetbalsport en als het er op aan komt dan is hart en nieren RCLer, waarvan hij jarenlang voorzitter was. lit cadeautje heeft de zege Leiderdorpers een wrange ak en liever zouden de ruim schouwers enkele gave tref- zien hebben, dan die buiten- 1 van aanvoerder Leo Holt. ebeurde allemaal in de ie minuut, toen Leo van der p rechts een hoekschop nam d Pleijter daaruit hard wilde Pleijter raakte de bal laif en de in buitenspelposi- ande Leo Holl kreeg plo tse- bal voor zijn voeten. Door- Schiedamse defensie voor nd buitenspel bleef staan j weinig moeite keeper John an korte afstand het nakij- geven (10). PPSC protes- heftig, de grensrechter bleef vlag in de lucht staan, maar irechter Van Zijl keek niet aar hem en keurde het doel- ;oed. liderdorpers konden na die rong iets rustiger spelen, het spel was toch niet best. it kan van de Schiedammers orden gezegd, maar dat kon ird worden door het ontbre- de geblesseerde spelers Heeren en Piet van Veen. ad een redeli jke middenveld- ng, maar plaatste toch zwak eelde bijzonder nerveus. En n? Hoe was het mogelijk dat ditzelfde RCL twee weken Sportlust met 70 verplet- in die bekerwedstrijd? Toen vele combinaties en werd er It gekopt en geschoten. Nu r nauwelijks geschoten en de tten van de buitenspelers geen juiste afwerking. Na- jk was PPSC geen Sportlust >nde doelman John Rost zijn foor rust knalde Lodi Kalden ije kans hoog over het door Brandt goed verdedigende an RCL. In diezelfde minuut Leo Holl een voorzet van Bas en rakelings over het PPSC- irste kwartier na de thee was ie gastheren, die door Wally aver, Leo Holl en Leo van der kansen kregen, maar met en vliegwerk kon men het Verder schoonhouden. In de minuut voorkwam keeper Brandt de gelijkmaker door n schot van Heinz van Kat- net een snelle reactie vallend uit zijn doel te ranselen, kogel van Koen Winkelman daarna tegen de onderkant lat toen Brandt reeds gesla- 'as. De strijd werd wat vinni- i de Utrechtse scheidsrechter 'ijl trad hiertegen on voldoen- Deze arbiter maakt trou- over het geheel genomen sterke indruk. Tien minuten tijd zond hij PPSC'er Mein- van Veen van het veld toen tonen het strafschopgebied an der Berg trapte terwijl de liet in de buurt was. Qd genoeg was de spelhervat- en.... scheidsrechtersbal in de van de zijlijn, terwijl een chop voor RCL hier de enige beslissing geweest zou zijn. leef spannen tot aan de laat- ïimuut, maar de score bleef it tot die ene treffer. Brandt: De Groot. Haneveld, A. H. Braat: Pleijter (WIJnants). Te6- in Haver: Van de Berg. Ederveen. Rost: Schetter. Weber. Tettelaar. Winkelman, Van Katwijk. Den Har- -oek Kalden (M. v. Veen). Lodi n. Goedendorp. LIES MAST ÖIDEX-'s-GRAVENZANDSE SV i(32). Kees Westerhout deed p"ten van de trouwe supporters in en tegen IJmuiden herleven toen hij in de achtste minuut De Sport een 10 voorsprong gaf. Hieraan ging dan wel een verkeer de kopbal van Johan Krab (IJmui den) vooraf. Binnen enkele minu ten trok Gerben van Leeuwen de stand gelijk en Hans Verwoerd voerde de score binnen zes minuten op naar een 31 voorsprong. Op slag van rust verkleinde Kees Wes terhout de achterstand tot 32. Na de thee was een fel aanvallend De Sport niet in staat om IJmuiden voorbij te streven. De goed leiden de scheidsrechter Schook zag zich genoodzaakt Leo de Witt (SV) we gens aanmerkingen op de leiding op te schrijven. Toeschouwers: 300. ZCFC-TER LEEDE 2—0 (1—0). Uit een voorzet van Wim Roepert (ZCFC) tikte Henk Evenblij de bal in het doel. Op slag van rust ver kreeg de thuisclub zo een 10 voorsprong en Ter Leede maakte met deze tegenslag de gang naar de kleedkamer. Gerard van Bergh koos ook de laatste minuut uit om te scoren, maar dan in het tweede bedrijf. Ten Leede stelde hieT niet veel tegenover. Slechts Piet de Bruin schoot ene maal tegen de paal. De Sassenheimers moesten verdiend de punten aan ZCFC la ten, hoewel de overwinning gezien het verzet wat geboden werd iets te groot was uitgevallen. Scheidsrech ter Mallie overtuigde niet helemaal. Toeschouwers: 200. KATWIJK-ZUID VOGELS 1—0 (0— 0). De ploegen hielden elkaar voor rust niet alleen wat het doelpunten aanging in evenwicht, maar ook in spelopzccht. Er werd in een goed tempo gespeeld, waardoor de 400 toescheuwers konden genieten vap fel op en neergaand spel. Zuidvo gels demonstreerde op de duur een meerderheid op het middenveld, maar was niet bij machte dit in doelpunten om te zetten. Doelman Kees Koelewijn (Katwijk) speelde dan ook een puike partij. Vijf mi nuten voor het einde gaf Kees Guyt voor Katwijk de spannende tweede helft een gunstige wending (1—0). Deze zeer sportief gespeelde wed strijd werd goed geleid door scheidsrechter Thomasse. de, waarna Cees Spaanderman heel rustig kon aanleggen voor een met grote vreugde begroet doelpunt (1 0). Met een lichte veldmeerderheid voor Noordwijk eindigde de eerste speelhelft en met een groter over wicht werd de tweede helft geo pend. Diverse malen onderscheidde Oortwijn zich met knappe reddin gen bij kopballen van Bröring en Albert Spaanderman. Op het mid denveld leed Noordwijk nu minder balverlies dan voor rust en dat was duidelijk merkbaar ten aanzien van de aanvallende impulsen. CSVD's tegenstoten waren spora disch, in een lager tempo opge bouwd. maar getuige de knallen van Van Peppen en Van der Meer, die beiden een keer snoeihard vlak voor het gemakkelijk door Smit verdedigde doel van Noordwijk langs schoten, toch niet helemaal steriel. Teveel werd in de Delftse ploeg een een-tweetje door te wei nig precisie onderbroken en wel licht door de enorme inzet was het aangeven van de bal te slordig. Bröring werd voor Vreugdenhil ge wisseld en later Verschoor voor Willigers. Pas negen minuten voor het einde kon Noordwijk volledig gerustgesteld ademhalen toen SJoerd Boot na een rush van de oprukkende Karstens bijzonder knap, na het omspelen van Van der Wildt, en scorend afrondde (20). Nadien liet een al eerder gebles seerd geraakte Van Peppen zich vervangen door Cees van de Berg. Jn de slotfase dreigde Peun van 'den Akker door te breken op een pass van Zoutendijk maar nu ken de Van der Veen geen pardon. Geen overdadige juichstemming bij Noordwijk's trainer Eelman, die de inzet aanvankelijk niet volledig had gevonden, mede waardoor te veel balverlies werd geleden. De tweede helft ging het stukken be ter. Over CSVD kon trainer Bos niet ontevreden zijn. De ploeg had zich wel geheel gegeven. Helaas werd het tactisch concept door de openingstreffer van Noordwijk on dergraven en kwamen de blessures van Van Peppen en Zoutendijk het spel van de ploeg in een later stadium niet ten goede. Arbiter Van Driel uit Slikkerveer leidde voor 1100 toeschouwers bekwaam. NOORDWIJK-CSVD 2—0 (1—0) 27 Spaanderman 10, 81. Boot 20, Scheidsrechter: Van Driel. Toeschouwers: 1100. NOORDWIJK Smit: Westgeest. C.Spaan- deren. Van der Veen. Van Kesteren: j - r CSVD-doelman Paul Oortwijn, geassisteerd door Chi Chung en Koos Verschoor (rechts), maakt een Noordwijk-aanval onschade lijk. Boot, Karstens. A, Spaanderman; Wijers. Bröring, Bogers. CSVD. Oortwijn: Verschoor, Van Ooste- rom. Van de Wlldt. Chung: Hoebeke. Blok, Van der Akker; Van Peppen. Zou tendijk eb Van aer Meer. DE LIER Onbegrijpelijk dat debutant Lyra in de confrontatie met de andere new-comer in de derde klas Bolnes niet de volle winst (22) greep. In blessuretijd scoorde Bolnes op de valreep, nadat het met rust al een voorsprong (10) genoot. Trainer Leen Bos (Lyra) deed een gouden greep om na rust Paul Groeneveld op te laten draven. Het bracht een ommekeer bij Lyra teweeg. Door het invallen van Groeneveld schoof Arie Paauwe op naar het middenveld, waar hij als voetballer meer tot zijn recht kan komen. Het gevolg was dat Herman Cevaal veel meer vrij gespeeld kon worden en de toch al niet overtuigend spelen de Wil Mulder van Bolnes kreeg overwerk. Overigens verving de goed spelende Groeneveld de aan zijn enkel (bloeduitstorting) ge blesseerde Piet Wennekers. Toch had Lyra niet genoegen hoe ven te nemen met de gedeeltelijke winst. Immers nadat de officiële speeltijd verstreken was en ieder een wachtte om na het eindsignaal van de goed leidende scheidsrechter De Jong elkaar de hand te druk ken, benutte Koos van Weijen de hem geboden kans die ontstond omdat Lyra het hoofd niet koel hield en zelf voor de paniek zorgde (2-2). Een kwaal van Lyra waar trainer Leen Bos nog geen raad mee weet. Tegen VVGZ ging men ook zo de boot in (1-1). De tweede helft werd volkomen be heerst door Lyra, terwijl de ge vreesde counter van de snelle voor- waartsen van Bolnes (Troost, Van Dongen) geheel uitbleef. Vooral Van Dongen, overgekomen van RI- ON. liet zien wat inzicht en snel heid vermag. Na twee keer goed ingrijpen van Arie Solleveld (Lyra) verslikte hij zich bij de derde keer op slag van rust. Nu lukte de pas seerbeweging van Van Dongen wel en Arie van Caag had het nakij ken: 0-1. In eerste instantie was de treuzelende Johan Voskamp hier aan schuldig, omdat hij niet tijdig afspeelde. De 1-0 voorsprong voor Bolnes gaf wellicht geen juist beeld, want de gasten startten met een rustig of fensief (kansen voor Van Dongen en Troost) maar Lyra kreeg na een kwartier meer vat op het spel. Kansen voor Jan van Schie (schop te in de grond) en voor Arie in 't Veld (keeper Nees Flach redde bij een kopbal) werden niet verzilverd. Vlak voor rust viel het tempo vrij wel stil. Alleen de diep in de twee de helft door Leen van der Akker vervangen Wil Nak bracht nog le ven in de brouwerij door een harde terugspeelbal op de juist uitlopende Arie van der Caay. Door het goede spel van Groene veld en het voedende werk van de in Dronten woonachtige beroepsmi litair Arie Paauwe ontstonden er onmiddellijk na de thee leuke kan sen: Arie in 't Veld zag zijn kopbal gered door Mulder, die Herman Ce- vaal 'in de gelegenheid stelde' om keihard tegen de paal te schieten. Bolnes speelde toch onzeker, on danks de 1-0 voorsprong. Trainer Van een onzer verslaggevers KOUDEKERK DSO heeft voorlopig af moeten haken in de strijd om de bezetting van één van de topplaatsen. Koude kerk daarentegen behield aan sluiting, door met 20 te zege vieren over de Zoetermeerse équipe. Koudekerk bewees in de directe confrontatie met DSO over meer fysieke kracht te be schikken. De ploeg speelde veel agressiever; een punt waarop DSO duidelijk achterbleef. Direct na het beginsignaal van in valler-scheidsrechter Den Duik, die overigens een uitmuntende wed strijd floot, barsten de Koudekerkse aanvalsgolven los op het doel van DSO. In die beginfase deden zich voor het doel van doelman Nico Heesterman soms chaotische tafe relen voor. Nog voor dat er tien minuten waren weggetikt, had Koudekerk reeds de leiding geno men. Een voorzet van Hans Hoge- veen werd door Aad Zoutenbier verkeerd beoordeeld (hij stapte over de bal heen), waardoor Fred Wagenaar plotseling geheel vrij staand alleen voor doelman Nico Heesterman opdook. Nog voordat Fred Wagenaar maar aan scoren kon denken, werd hij door dezelfde Aad Zoutenbier In het strafschop gebied onreglementair neergehaald, waarna scheidsrechter Den Duik de bal terecht op de stip legde. Vanaf elf meter was doelman Nico Hees terman kansloos op de inzet van de uitblinker bij Koudekerk, Kees- Deemoed: 1-0. Nog geen minuut later kroop DSO opnieuw door het oog van de naald toen een schot van Wim Ringelen- steyn de paal trof. DSO was geens zins ontmoedigd door deze verras sende start van Koudekerk. Inte gendeel, de zoetermeerders ontwor stelden zich aan de druk van de volgelingen van trainer Ferry Boelé en namen zelfs het heft in handen. Een afstandsschot van de goed ac terende Dirk Huurman (later viel hij sterk terug) werd door doelman Teun Vergunst met moeite overge tikt. Een kopbal van Hans Ouds hoorn uit een voorzet van August Broerse had ook beter lot verdiend. Uit al deze mogelijkheden, die DSO zich kon creëren, kon het echter geen doelpunten maken. Dat was In feite het mankement bij de Zoeter meerders. De ploeg herstelde zich in die eerste helft meer dan voor treffelijk, maar in de afwerking faalde de formatie over alle linies. Het moet echter ook gezegd wor den, dat DSO ook geen greintje geluk had. Zo trof opnieuw een afstandsschot van circa dertig me ter van Dirk Huurman, buiten be reik van doelman Teun Vergunst de lat en belandde een schot van Hans Oudshoorn op de kruising, waarna Ronald de Vries rakelings naast schoot. Na de hervatting toonde Koudekerk zich nu de betere ploeg. De thuis club troefde DSO volledig af, omdat het meer inzet en agressiviteit bleef bezitten. De actie van Herman Ho- genes typeerde dit feit: bij een enorm foutieve pass van August Broerse zette deze goed door. en uit Van onze sportredactie DEN HAAG Naaldwijk zorgde in de 4e klas B voor een da verende sensatie door het hooggenoteerde ARC af te troeven met 10. In deze afdeling kon DIJNO aan kop komen samen met DEJO, dat een punt aan DVC verspeelde. In 4a bleef de titanenstrijd tussen de koplopers Lisser Boys en SVPTT on beslist. Zwammerdam werkte op de achtste speeldag eindelijk de hatelijke nul weg middels een gelijk spel tegen Schevenin- gen. In 3A bleven SV'35, Groot Am- mers en Rijnsburgse Boys aan de leiding. DSO verloor van run- ner-up Koudekerk, zodat de laatste de koploper het meest belaagt. SV'35 werd in een matig duel door Maasdijk op 00 ge houden. Kennelijk werkte de ab sentie van goaltjesdief Jasper Harteveld bij de Hagenaars nog- il door. Debutant Groot Ammers hield R'boys met veel kunst en vliegwerk op 11. Jaap de Boer opende de score na drie minu ten, terwijl Nico Zwaan dit bin nen twee minuten voor de Boys weer gelijk trok. Kansen waren er genoeg voor de thuisclub, maar pech en goed werk van de keeper van Groot Ammers voor kwamen erger. DSO kwam fysiek tekort tegen een agressief spe lend Koudekerk. Kees Deemoed benutte voor Koudekerk een pe nalty en Leo Brommers voerde de stand op naar 20. Martin Meyer zal de wedstrijd HBSS tegen JAC niet meer ver geten. Hij was het die de 00 stand na de rust omboog tot een 30 voorspfong. alvorens Hans Polman tegenscoorde (31). Bij HVO en Be Fair zijn de verhou dingen goed in doelpunten uit gedrukt. De Waddinxveners kwamen door Berend Tamerus op een voorsprong (01), maar na de thee bracht Rinke Baai man de partijen op gelijke hoog te (11). HVO-er Paul van We zel werd opgeschreven. Spirit was op bezoek bij 's-Gravenzan- de. In een leuke wedstrijd werd fel om de punten gevochten. Spirit nam een voorsprong door Hans Boers, hetgeen tevens de ruststand was. Leo Persoon hield door te scoren een punt in 's- Gravenzande: 11. Kok van 's- Gravenzande verschilde van me ning met de scheidsrechter over het afkeuren van een doelpunt en werd genoteerd. De lijstaanvoerder DEVJO moest in 4B een punt prijsgeven uit tegen DVC (33). Cees Hesse- link trof al in de zevende mi nuut doel (10) waarop Klaas de Winter voor half time een antwoord klaar had (11). Floor van der Steen schiep een DEV- JO-afstand (1—2) en de Voor burgers zaten helemaal gebak ken toen Kees den Otter doel trof (13). Toch werd het nog 33 via Cees Hesselink en Bob de Jong (3—3). Voor een regel rechte sensatie zorgde Naaldwijk dat het hooggenoteerde ARC met 10 klopte dank zij een gouden inzet van Aad Otto. een kwartier voor tijd. In 4A kwamen de giganten SVPTT en Lisser Boys tegen el kaar in de strijd. De inzet werd gedeeld en dat bleek gunstig voor de koploper uit de bollen streek. In een matige strijd zette Van der Weert de bezoekers op 01 in de eerste helft. De zaken werden door Gijs Harteveld te recht gelijkgetrokken (11). 'Een koninkrijk voor een schut ter' riep een toeschouwer bij Holland Sport Schoonhoven. Het hielp niet want het bleef in een hard duel 00. DSVP zorgde als sub-topper voor andere koek ten nadele van De Sleutels. Het slot werd opengedraaid door Arjen van der Werf (10). Peter Lal- leman maakte er uit een straf schop 20 van. Ook uit een penalty werd door Cor Boekweit de achterstand verkleind (21). Met een prachtig afstandsschot breidde Arno Kluiters de voor sprong uit (31). Een sterker Zevenhoven rekende met Rand stad Sport af. André Wahlen scoorde voor en na de rust en Koos Verlaan tekende voor de slottreffer: 30. TAW dlstan- cieerde zich wat van de gevaar lijke plaatsen via winst op Loos duinen (32). Gerard Slof scoorde tweemaal terwijl Hans den Hartog er 30 van maakte. Karei Legrand scoorde twee keer tegen. Zwammerdam heeft het eerste competitiepunt. Tegen Scheveningen werden wederzijds de scoringsdriften in toom ge houden. (p0). Baas hierover: 'De afwezigheid van onze voorstopper Kees Sla (zweeps lag) zegt veel. Krijn Legerstee moet nu ook veel meer achterblijven'. In de zesde minuut na de hervat ting bracht Herman Cevaal de stand op 1-1. Wil Mulder (Bolnes) liep zich vast op de inwrikbare Paul Groeneveld. die beheerst Jan van Schie op links aan het werk zette. Diens voorzet was te scherp voor Arie in 't Veld. maar de aanstor mende Cevaal had het juist over zien (1-1). De druk van Lyra zette zich voort en Bolnes was niet bij machte het goede spel van het eer ste bedrijf te herhalen. Wederom rondde Herman Cevaal een voorzet van Jan van Schie af. De keeper ging niet geheel vrijuit doordat hij over de bal heen liep en zodoende kon Cevaal nog net met de borst meenemen en voor 2-1 zorgen. Kees Liedorp, Krijn Legerstee en zelfs de door de vooruitgeschoven positie van Jan van Schie vastge roeste Jan Weij van Bolnes waag den zich naar voren. De in het laatste kwartier weer proberende (enkelblessure) Leen van de Akker kon ook geen rust brengen en Bol nes nam op gelukkige wijze in blessuretijd een punt mee naar huis. HENK SMIT Uitslagen reserves Res. Ie klas: Ter Leede 2Barendrecht 2 1—2. Zwaluwen 2—CSVD 2 0—2. RVVH 2—SHO 2 1—1. Heerjansdam 2—Spljke- nlsse 2 1'1. RCL 2Quilck Boys 2 21, RIJsoord 2Lyra 2 21. Res 2A: Koudekerk 2—DSO 2 2^—2. ulck Boys 3Noordwijk 2 12. Katwijk 2 DOTO 2 10. Be Pair 2's Graven zandse SV 2 0—3 SV'35 2—Maasdijk 2 0—2, Excelsior M 2Rozenburg 2 10. B: Unicum 2Maasdam 2 10. De Zwervers 2—Oranje Wit 2 3—1. NSW 2—Zwart Wit 2 O—l. Capelle 2—SSS 2 2—1, VVGZ 2Zwaluwen 3 20. Excelsior P 2 Heerjansdam 3 21. Res. 3A: Die Haghe 2Jodan Boys 2 2 1. Quick Boys 4Zevenhoven 2 2—0. Hazersw Boys 2Katwijk 3 20. CSVD 3Rljnsb, Boys 2 20. ARC 2Oegst- geest 2 02, 's Gravenzandde 2Koude kerk 3 32. B: Scheveningen 2PPSC 2 1—0. Zwaluwen 4—DEVJO 2 1—3. DUNO 2—DSVP 2 O—l. ARC 3—MVV'27 2 1—2. SV'35 3—HVO 2 3—1. Monster 2—Loos duinen 2 50. C: Spirit 2Stellendam 2 0—0. HVO 3Groote Lindt 2 2—3, Vlaar- dingen 2Zutdland 2 05. PPSC 3SC Voorne 2 0—1. TSB 2—HBSS 2 1—1. D: TOGR 2—De Zwerver 2 1—3. ASWH 2— Nw Lekkerland 2 1—0. Zwart Wit 3— RVVH 3 3Oranje Wit 3—Unicum 3 11. SHO 3Bolnes 2 01. Rozenburg 3—Capelle 3 l—O. E: Schellulnen 2—SHO 4 11. Hardinxveld 2GJS 2 01. Groot Ammers 2Zwart Wit 4 11, Nw. Lek kerland 3—NSW 3 2—0, Groote Lindt 3—SSS 3 0i. Res 3 Zuid: Haaften 2— Smerdtek 2 21. Roda Boys 2Good Luck 2 01. Koz. Boys 2SSC'55 2 O1, NEO'25 2Zwal. Boys 2 sno. RIJNSBURGSE BOYS-GROOT AM MERS 11 (11). De doelpunten vielen binnen de eerste vijf minu ten en voor de (te) late toeschou wers van de 800 viel er in dit opzicht niet veel meer te genieteq. Jaap de Boer scoorde voor Groot Ammers al in de derde minuut 0 1. Binnen twee minuten bracht Nico Zwaan de partijen op gelijke hoogr te Daarna gaf de thuisclub de toon aan. Dit zette zich voort in de tweede helft. Aanval op aanval werd opgezet, maar door pech of goed werk van doelman van Groot Ammers hielden de Boys van doel punten af. Pech doordat Anne Ou we rsloot tegen de lat schoot en Jac den Heyer en Piet Haasnoot de paal op hun weg vonden. Ook vond Leo Pluimgraaff net zijn machtige schoten telkens een been of de doelman op zijn weg. Debutant Groot Ammers maakte een uitste kende indruk, maar had dit keer geluk dat R'boys de meerderheid niet tot uitdrukking kon brengen. een moeilijke noek schoot hij net voorlangs. Nadat dezelfde Herman Hogenes nog op de paal geschoten had, was het 79 e minuut wel raak. Uit een voorzet van Hogenes kon Leo Brommers doelman Nico Hees terman voor de tweede maal passe ren: 2-0. Dit doelpunt betekende de genadeslag voor DSO. De ploeg gaf het echter nog niet op en probeer de nog voor een tegentreffer te zorgen, hetgeen zeer zeker verdiend zou zijn geweest. De Koudekerkse defensie, die de hele wedstrijd al een betrouwbare indruk had ge maakt. stond echter geen treffer meer toe. KOUDEKERK-DSO 2—0 1—0» 10. K Deemoed (strafschop i 10. 79 Brom mers 20. Scheidsrechter: Den Duik. Toeschouwers200. KOUDEKERK Vergunst; Groenewegen. Van der Weyde. Van Heusden, Van Wet ten. Hakkebrak; Hogeveen. K. Deemoed. Wagenaar; Brommers, Rlngelensteyn. Ho genes. DSO: Heesterman: Van der Berg. Ha- goort. Broerse. Van der Wissel; Zouten bier. Huurman. Meester; De Vries. Akker man. Oudshoorn. WIM ABRAHAMSE Piet Haasnoot (links) van Rijnsburgse Boys kijkt hoe een verdedi ger van Groot Ammers met een omhaal redding brengt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 13