iorski: 'Nederlaag van Amsterdam is vergeten' WyreïqleZ Andere tijden, andere klokken. Philips precisieklokken... Veilig&goedkoop op Kwartmiljoen voor Zagallo in Koeweit Ton Sij brands na vandaag kampioen af Oostenrijkse omroep voor grootste opgave )lse coach handhaaft vertrouwen in zijn selectiegroep Nastase ■slaat jd Laver aking in ontreal lurt voort rotest Driejarig contract voor Brazilnaan Volleyballers kansloos tegen DDR de band |5-! Kiét de groene stip Toernooi om vacante titel in Amsterdam Sittardia naar tweede ronde Carla Bruinenberg 1 Philips precisieklokken al vanaf f39,50. PHILIPS )AG 25 OKTOBER 1975 SPORT TROUW/KWARTET 23 5CHAU (ANP) Kazimierz Gorski heeft het vertrouwen in jlectie volledig behouden. Ondanks de nederlaag vorige week Nederland (03) heeft de Poolse bondscoach geen wijziging bracht in de groep van achttien spelers waarmee hij naar irdam reise. 'Ik zal vermoedelijk zondag tegen Italië hetzelf- Etal laen spelen dat tegen Nederland uitkwam', betoogde i. ïtmoeting Polen-Italië, zon- Idag in Warschau, zal uitma- elk tweede land na het kans- onland is uitgeschakeld in vijf van het toernooi om het ;se kampioenschap voor deel- g aan de kwartfinales. Bij ilijkspel zal 'Oranje zelf vrij- •ker zijn zich bij de laatste ;e hebben geschaard. Neder- ou dan de slotwedstrijd tegen op 22 november in Rome net drie doelpunten verschil verhezen. olse coach rekent er op dat ir Deyna, die het spel op het nveld bepalen moest doch in ympisch Stadion uit de ploeg jehaald, omdat hij er niet in e Wim Jansen uit te schake- itanaal zijn opdracht volledig voeren. 'Ik heb enkele keren )eyna gesproken, en niet met illeen', zei hij. 'Deyna is de te boven. Ik weet bij voor- il dat hij een goede wedstrijd elen. Hij is bijzonder geladen HEAD (Reuter) De II ie Nastase heeft het lelspel van het wereldinvi- trnooi in Hilton Head, (Zuid ia) gewonnen. Hij versloeg eindstrijd de Australiër Rod met 5-7, 7-6, 6-4. Door deze Inning heeft Nastase, die in [idstrijd niet alleen tegen La- iaar ook tegen een voortdu- ifluitend publiek had te vech- |ch met Laver aan de kop van passement geplaatst. De win- zal een bedrag van 40.000 toucheren. In het dames- spel triomfeerde de Ameri- combinatie Chris Evert en iry Casals over het Brits- lische duo, Virginia Wade en Goolagong met 7-5. 6-1. Goolagong heeft zich te- de finale geplaatst van het mkelspel tegen Chris Evert en ►t gemengd dubbel met Rod De andere finalisten zijn se en Rosemary Casals. achterhonderdduizend gulden e inzet zijn van serie tennis- rjden, die tussen 8 februari mei op Hawaiti worden ge in. Aan de wedstrijden, die de televisie worden uitgezon- (ullen acht profs van de WCT- deelnemen. Het zijn de Au- ers John Newcombe, Ken Ro- I Rod Laver en John Alexan- pie Nastase (Roe), Raul Rami- Rlex), Björn Borg (Zwe) en Ir Ashe (VST), it spelers ontmoeten elkaar anderhalve competitie, een finale en een eindstrijd. De die ongeslagen blijft, kan ;erd zijn van een bedrag van 450.000 gulden. KAN itslagen van de kwartfinales iet tennistoernooi in Tehertn Eddie Dibbs (VST) - Ismail el i (Egy) 6-2, 7-5, Corrado Ba- ti (Ita) - Francois Jauffret 6-3, 4-6, 6-2, Guillermo Vilas - Jose Higueras (Spa) 6-2, 6- van Molina (Col) - Frew llan (ZAF) 6-7, 6-4, 6-4. te ech nken lom te I h na de ontmoering in Amsterdam. Ach, de coach is die wedstrijd in Amsterdam vergeten. Ik hoop dat het bij de spelers ook het geval zal zijn'. De beslissing van de voetbalbond niet in te gaan op het verzoek van de spelers de wedstrijd te verplaat sen naar Chorzov vormde ook voor de bondscoach een teleurstelling. Hij verpakte die uitspraak welis waar heel voorzichtig in vele vol zinnen. 'De beslissing om in War schau te spelen is al een jaar gele den genomen. Daarop kan je toch eigenlijk niet meer terugkomen. Maar als je in mijn hart kijkt weet je dat Chorzov ook mijn keuze zou zijn. Het publiek leeft daar ontzet tend mee. Dat heeft de wedstrijd Polen-Nederland bewezen'. De teleurstelling dat hij daarna in Amsterdam zijn plaats in de kwart finales niet onmiddellijk heeft ge grepen is Gorski te boven. 'Daar heeft het Poolse elftal slecht ge speeld', zei hij met veel nadruk. 'Maar van de fouten die in Amster dam zijn gemaakt hebben wij ge leerd. We hadden toen gewoon een slechte dag'. De ontmoeting Ruch Chorzov-PSV volgde hij via de tele visie. 'PSV was echt niet zo slecht in de eerste helft', was zijn waarde oordeel. 'Maar het ^ou vermoedelijk wel een heel andere wedstrijd zijn geworden als Ruch voor rust op 2-0 was gekomen. De conditie werd ons daar fataal. En wat de geselecteer den van Ruch betreft, Bula was niet slecht, Maszczyk was middel matig en de beide anderen heb ik eigenlijk niet gezien. De achttien geselecteerde spelers voor de wedstrijd tegen Italië, die donderdag na de Europa Cup-duels weer bijeenkwamen, zijn: Jan To- Kazimierz Gorski 'Deyna zal goede wedstrijd spelen' maszewski. Jan Karwecki, Antoni Szymanowski, Vladyslav Zmuda, fIREAL (AFP) Voor de vijf- Ihtereenvolgende dag werd gis- i niet gewerkt op het terrein ^het nieuwe Olympische stadi- ™an Montreal moet verrijzen, liet een woordvoerder van de te doorschemeren optimls- te zijn over een naderend romis. De bijna 3.000 arbei- begonnen maandag een sta- uit protest tegen het gebruik loor de politie verstrekte iden- ikaarten. Ook maakten de ar- rs bezwaar tegen het hanteren een 'zwarte lijst' met de na- van 300 'onge wens ten'. 'Als die niet wordt vernietigd gaan wij aan het werk', aldus een ivoerder van de vakbond in ec. Namens de gemeenten vet- de zegsman Christian Dage- echter: we geloven dat er ondernomen kunnen wor im de partijen nader tot el- te brengen'. TERDAM (ANP) Het be- 1 van de Afdeling Rotterdam de Koninklijke Nederlandse #>al Bond is van plan een pro- Irief te sturen naar het Bonds- ïur in Zeist. Tijdens de Afde- fvergaderlng bleek dat het fi- [iële jaarverslag te laat was ge- feerd, waardoor de clubs zich i voldoende konden voorberei- Het jaarverslag van de secre- bleek nog in het geheel niet t bezit van de clubs. RIO DE JANEIRO Mario Za gallo, de trainer van het Brazili aanse voetbalelftal, dat in 1970 wereldkampioen werd, kreeg van Koeweit een lucratief driejarig aanbod van ruim 250.000 gulden. Zagallo, die kort na het toernooi om het wereldkampioenschap in West-Duitsland als trainer van het nationale team ontslagen werd, is momenteel werkzaam bij FC Botafogo (Bra.). Als Za gallo besluit op het aanbod in het gaan, dan zal hij vergezeld worden door zijn assistent-trai ner Admildo Chirol, Amateurselectie ZEIST Bondsamateurtrainer Arie de Vroet heeft zijn defini tieve selectie samengesteld voor de wedstrijd tegen Frankrijk in de voorronde van het Olympi sche voetbaltoernooi. Op 12 no vember ontmoeten de Neder landse amateurs Frankrijk in Veendam. Uit de voorlopige se lectie zijn De Ridder (Coal) en Verschoor (UVS) verdwenen. De selectie bestaat nu uit: Van Veenendaal (FC Amsterdam) Cordewener (EHC), Meertens (Emmen), Lahaye (Heer), Sper- mon (Hermes DVS), Karstens (Noordwijk), Den Hollander (Quick Boys). Van de Broek (RKC), Van Vliet (Slikkerveer), Buvens en Hokke (Spljkenisse). Van Gelder. Peters en Prinssen (Unitas), Drent (Germanicus) en Van der Horst (ZFC). Branko Oblak GELSENKIRCHEN De Joe goslavische voetballer Branko Oblak is deze week uiteindelijk in Gelsenkirchen aangekomen. De international was enkele maanden geleden reeds door Schalke '04 gecontracteerd, maar hij kreeg van de Joegoslavische autoriteiten geen toestemming onmiddellijk te vertrekken. Günther Siebert. de voorzitter van Schalke '04: 'Ik ben blij, dat hij er is. want eerlijk gezegd had ik weinig hoop meer hem ooit nog eens In Gelsenkirchen te zien'. Dynamo Kiev LONDEN Londense book makers tippen de houder van de Super Cup, Dynamo Kiev. als winnaar van het toernooi om de Europese beker voor landskam pioenen. De Russen, die in de tweede ronde spelen tegen de kampioen van IJsland, IFK Reykjavik, zijn favoriet bij de bookmakers met zes tegen één. Kiev wordt direct gevolgd door Bayern München. Momenteel in het bezit van de Europa Cup, met zeven tegen één. PSV staat als derde genoteerd met acht tegen één, samen met Borussia Mönchengladbach. Forse stoffen NIJMEGEN De Nijmeegse amateurvereniging Krayenhoff is door de strafcommissie van de KNVB Afdeling Nijmegen stevig aangepakt. Naar aanleiding van incidenten die zich enkele we ken geleden hebben voorgedaan, Maria Zagallo naar Koeweit? - waarbij arbiters lichamelijk let sel oDliepen. heeft de strafcom missie forse straffen uitgedeeld. Wegens het toebrengen van ern stig lichamelijk letsel aan scheidsrechter Van As uit Beu- ningen tijdens de wedstrijd Krayenhoff 2-BVV 2 (Beek) werd Krayenhoff-spelet Th. Ja cobs voor tien jaar geschorst. F, Janssen mag tot 1 april van het volgend jaar niet spelen, terwijl F. Hendriks zes duels aan de kant moet blijven, beiden we gens trappen naar een. tegen stander. De trap die Krayenhoff- lid A. Nachtegaal heeft gegeven aan arbiter Berenbroek jr. tij dens de ontmoeting Nijmeegse Boys-Krayenhoff (veteranen) werd tot 21 oktober 1978 ge schorst Zowel het tweede team van Krayenhoff als het vetera- nenelftal krijgen twee punten in mindering, terwijl de veteranen- ploeg tevens een voorwaardelijke schorsing opgelegd krijgt tot 1 januari 1976 met een proeftijd van twee jaar. Het bestuur van Krayenhoff had met betrekking tot de diverse straffen die be trokken spelers boven het hoofd hing overigens zelf al ingegre pen door hun leden al voorlopig buitenspel te zetten. Zo werd Jacobs voor het leven geschorst en Hendriks en Janssen tot aan de ledenvergadering van volgend jaar augustus. De scheidsrechters uit de Afdeling Nijmegen had den in een eerder stadium hun leden al geadviseerd wedstrijden waarbij het tweede en het vete ranen team betrokken ware i te mijden. Topscorer LONDEN Na dertien wedstrij den in de Engelse eerste divisie voert Ted MacDougall van Nor wich de ranglijst v~n topscorers aan met 16 doelpunten. Tweede is Peter Noble van Burnley (13). EREDIVISIE Vanavond: Go Ahead-FC Twente (20 u) PSV-Roda JC (20 u.) Zondag: MVV-NAC NEC-Eindhoven Feyenoord-Telstar FC Amsterdam-Ajax FC Utrecht-Sparta AZ'67-Excelsior De Graafschap-FC Den Haag EERSTE DIVISIE Zondag: Helmond Sport-SW Heerenveen-FC Den Bosch Wageningen-FC Groningen Willem II-Volcndam FC Vlaardingen-Fortuna SC FC VVV-FC Dordrecht Haarlem-Vitesse Veendam-SC Cambuur Heracles-PEC Zwolle INNSBRUCK De Oostenrijkse omroep (ORF) staat voor de grootste opgave in zijn vijftigjari ge geschiedenis: tijdens de Olym pische Winterspelen, die van 4 tot en met 15 februari 1976 in Inns bruck en omgeving worden ge houden. zal de Oostenrijkse tele visie, met uitzondering van de verplichte figuren kunstrijden en de ijshockeywedstrijden in de B- groep, alle evenementen live en in kleur voor de wereld uitzenden. Volgens de huidige planning is de totale televisiezendtijd 6970 minu ten. d.w.z. ruim 116 uur, verdeeld over twaalf dagen. Behalve de produktie van het wereldprogram ma stelt de ORF de commentato ren van de buitenlandse stations een televisie- en radiocentrum, gesitueerd in Innsbruck, ter be schikking. Tot nu toe hebben der tig radio- en evenveel televisie stations hun komst aangekondigd. Bovendien zullen nog tien tv-sta- tions het Oostenrijkse programma overnemen, evenwel zonder een eigen commentator in Innsbruck. De totale kosten van de voor de radio- en tv-uitzendingen getrof fen voorzieningen bedragen 380 miljoen schilling, of te wel zo'n 55 miljoen gulden, hetgeen ruim 10 miljoen gnlden meer is dan de kosten van de Spelen zelf. Zestig procent daarvan (33 miljoen gul den) heeft betrekking op de in vesteringen in technische appara tuur (veel daarvan is reeds eerder gebruikt bij de Olympische Spelen 1972 in München en bij het we- reldtoernooi voetbal in 1974 in West-Duitsland) en de installatie daarvan. Uit eigen middelen moet de Oostenrijkse omroep 120 mil joen schilling (ruim 17 miljoen gulden) betalen: de overige 38 miljoen gulden van de kosten worden volgens de verdeelsleutel 60-20-20 gedragen door de repu bliek Oostenrijk, het land Tirol en de stad Innsbruck. Voor de 'operatie-Winterspelen' heeft de Oostenrijkse televisie een beroep gedaan op de Duitse tele visiestations ARD en ZDF, alsme de de Zwitserse televisie, die niet alleen mankracht (160 man op de totaal 950 medewerkers), maar ook materiaal ter beschikking stellen, zoals elk van de totaal zes kleuren tv-trcinen. Voor de uit zendingen staan 43 electronische camera's ter beschikking, waar voor 85 posten zijn gecreëerd. Om de uitzendingen te kunnen verwe zenlijken moest 260 km kabel worden gelegd. Voor televisie en radio zijn op de Berg Isel (openingsceremonie en het 90 meter-springen), op de Patscherkofel (afdaling heren), in het ijsstadion (ijshockey, kunst rijden, hardrijden en de slui tingsceremonie), te Axamer Lizum (overige Alpinenummers), Seefeld (Noorse nummers en het 70-meter springen) en Ingls (bobslee en rodelwedstrijden) totaal tien tri bunes gebouwd, die plaats bieden aan maximaal 25 tv-- en 30 radio commentatoren. Voor de binnen- en buitenlandse televisiejournalisten zijn in het tv- en radiocentrum in Innsbruck vier studio's beschikbaar voor lu- tervies e.d. Voor filmopnamen staan 18 filmequipes ter beschik king. Narian Ostafinski, Miroslav Bulzac- ki. Henryk Vavrovski, Ryszard Po lak, Bronisv Bula, Zygmunt Maszczyk, Kazlmir Deyna, Leslav Xmikiewicz, Henryk Kasperczak, Grzegorz Lato, Jan Domarski, Andrzej Szarmach, Robert Gadocha en Joachim Marx. De huidige stand in groep vijf van het Europees kampioenschap voor landenteams ls: Nederland 5 4 0 1 8 147 Polen 5 3 1 1 7 9—5 Italië 4 12 14 2—3 Finland 6 0 15 1 3—13 Nog.te spelen de wedstrijden: 26-10 in Warschau: Polen-Italië, 22-11 in Rome: Itallë-Nederland. BELGRADO (ANP) De Neder landse herenploeg heeft vrijdag in Belgrado de goede prestatie van de afgelopen dagen niet voortgezet. In een eenzijdig duel was de formatie van coach Krysfk kansloos tegen Oost Duitsland: 0—3. De dames de den het niet beter. Joegoslavië was, eveneens, met 30 te sterk. De heren hebben de DDR-ploeg in de eerste twee sets tot zes punten kunnen bijhouden. Daarna was het verhoogde tempo van de Oosteuro- pese formatie te veel voor Neder land, dat de sets met 915 en 7 15 moest inleveren. In deze periode bleek, dat vooral Pim Uyterschout en Jan Warns lengte te kort kwa men om de hoog aanvallende te genstander af te stoppen. Coach Ben Krysik zag hierin geen aanlei ding te wisselen, hetgeen vreemd was, omdat een nederlaag tegen Oost-Duitsland was ingecalculeerd. Het duel tegen Frankrijk, zaterdag. Is voor Nederland van meer belang en Krysik had in feite zijn hele basis rust moeten gunnen. Het wisselen van Krysik, die op de meest merkwaardige momenten van team verandert, valt slecht bij de niet-Bokkeer-spelers. Met name Johnny Groen heeft zijn bedenkin gen. 'Tegen Hongarije speelde ik een sterke partij. Ik was er dan ook vrijwel zeker van, dat ik er nu ook bij zou zijn. Maar nee hoor, alleen de Blokkeerspelers kwamen aan de bak. Die sloegen nog geen deuk in een pak boter' aldus Groen, die de taktische zetten van Krysik niet kan volgen. 'Trainen kan hij wel, maar van coaching heeft hij. ken nelijk nog niet gehoord'. Ondanks alle bezwaren kwam Ne derland in de derde set tot aan vaardbaar spel. De Oostduitsers werden knap bezig gehouden, maar de routine gaf uiteindelijk toch de doorslag. 1315. De meeste kritiek, die aan het adres van Krysik wordt geuit be treft dus het wisselen. Krysik zelf hierover: 'In mijn concept ben ik er van uitgegaan, dat ik de basis van Blokkeer nodig had. Tegen Oost-Duitsland heb ik bewust niet gewisseld, omdat ik een afgang, zo als dn de laatste set tegen de Tsje chen (015) wilde voorkomen. Daarbij komt dan nog. dat ik de wisselspelers, met uitzondering van Groen, nog niet geschikt vind te gen sterke teams te laten spelen' Krysik voegde er aan toe dat hij het beter acht de basis elke keer in actie te laten komen opdat het ritme bewaard blijft. 'Niet alleen wij, maar ook onze tegenstanders worden, met de dag vermoeider', besloot hij. (ADVERTENTIE) AMSTERDAM Het toernooi om het wereldkampioenschap dam men zal volgend jaar in de maand augustus worden gehouden in Amsterdam. De inzet zal zijn de wereldtitel waarop Ton Sijbrands nog tot vandaag recht heeft. Tot 25 oktober namelijk heeft Sij brands de gelegenheid te reageren op de uitdaging van de Rus Koe- perman. Laat hij niets van zich horen en niemand verwacht, dat het tegenovergestelde het geval zal zijn na. Sijbrands uitlatingen, dat hij geen prijs stelt op een twee kamp met Koeperman dan wordt Sijbrands de titel ontnomen en is deze vakant. Voor het toernooi, dat op woensdag 4 augustus begint, nadat de dag tevoren de officiële opening en de loting zijn geweest, zullen 28 spe lers worden uitgenodigd, t.w. de (ex)-wereldkampioen Ton Sij brands, de winnaars van de Chal lenge Mondial Tblisi 1974, ir. I. Koeperman, twee spelers van de Sowjet-Unie, twee spelers v*n Ne derland (de kampioen 1975. Harm Wiersma, en de kampioen 1976 of in geval dit wederom Wiersma mocht zijn de nummer twee), 1 of 2 spelers uit Frankrijk en Italië, een van de overige bij de FMJD (internationale damfederatie) aan gesloten landen een speler. Het zal het laatste toernooi zijn zonder voorronden. Vooral de Rus sische dammers hebben al geruime tijd aangedrongen op het spelen van voorronden om te voorkomen, dat te sterke tegen te zwakke dam mers moeten uitomen. Verwacht wordt, dat in Amsterdam ongeveer twintig dammers zullen deelnemen, hetgeen betekent, dat het toernooi tot 28 of 29 augustus zal duren. Er zal dagelijks worden gespeeld, be halve op zondag. Indoen een of meer spelers gelijk op de eerste plaats eindigen, zal er een herkamp plaats hebben. Het prijzengeld is als volgt: le prijs 3500, 2e prijs 2000, 3e prijs 1500. 4e prijs 740, 5e prijs 500, 6e prijs 250. De namen van de deelnemers moeten op 30 april 1976 bekend zijn. Toer nooidirecteur is de heer G. J. Vink en als hoofdarbiter zal optreden de Belg R. Picard met assistentie van de Nederlandse arbiter Th. Nobbe. LUXEMBURG (Belga) - Het heren- team van Sittardia heeft de tweede ronde van het toernooi om de Eu ropese beker- voor landskampioenen bereikt. In de uitwedstrijd tegen de Luxemburgse kampioen Fola Esch won de Sittardse formatie met 15 13. De ruststand was 8—7. De eer ste ontmoeting werd eveneens door Sittardia gewonnen (16—10). OOSTERBEEK (ANP) Met nog één ronde (vandaag) te spelen, heeft Carla Bruinenberg de beste kansen op de Nederlandse schaakti tel voor dames. In de voorlaatste ronde slaagde Carla Bruinenberg erin de aanvankelijk afgebroken partij tegen mede-kanshebster Hanneke van Pareren te winnen en kwam zodoede op 5 punten uit 7 (ADVERTENTIE) Neem de hoogfrekwente kwartsklokken van Philips. Tot op de sekonde nauwkeurig, dankzij het kwarts kristal dat maar liefst 4.194.304 trillingen per sekonde levert Maximale afwijking: 30 sekonden per jaar. Voedingsbron:2 batterijtjes van 1,5 Volt. genoeg voor ruim een jaar. Verkrijgbaar in diverse uitvoeringen als A. wandklok (HR 5576) f 119- en lil als B. bureauklok (HR 5580)f 109,—. Neem de elektronische precisiewekkers van Philips. Robuuste precisie instrumenten met 12- of 24-uurs weksysteem. Ongevoelig voor wisselingen in netspanning en ontstoord voor radio en TV, De batterijwekker loopt 1 jaar lang op 1 batterij van 1,5 Volt. U kunt kiezenxritverschillende uitvoeringen C. elektrische wekker opnetvoeding (HR 5283) f47,50. D. batterijwekker (HR5371) f64,50. E.digitaalwekker opnetvoeding (HR5271)f 79,95. Verkrijgbaar bij de elektrotechnische vakhjndni

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 23