)UITSE PERS HOONT SPEL VAN AJAX Schuiten op 'gouden' iets in recordjacht Turnploeg gaat niet naar Spanje Rouge verrast Volleybalteam verslaat Hongaren eis naar Mexico tot in de puntjes geregeld Wereldkampioenschappen judo Maarten Jurgens goed van start Worldseries voor Cincinnati Reds Mansveld geschorst Benfica groots Saaie remise voor Timman Uitstekend spel na verlies in eerste twee sets DAG 24 OKTOBER 1975 SPORT TROUW/KWARTET 13 (ADVERTENTIE) ILIJN De Duitse pers had gisteren maar weinig goede woorden over r de wijze waarop Ajax er tegen Hertha BSC in slaagde de schade tot beperkt te houden. De wijze waarop Ajax zich presenteerde in dit eerste 1 in de tweede ronde van het toernooi om de UEFA Cup werd ont- chelend genoemd, 'anti-propaganda' schreef een krant. 'Berliner Zeitung' schrijft: 'Hertha won met 1-0, maar deze kleine irsprong zal over veertien dagen in Amsterdam niet groot genoeg blij- Het blad vervolgt: 'Naar de kansen afgemeten zou Hertha minstens 3-0 gewonnen moeten hebben. Nu rijst de vraag of de Berlijners de ;ende ronde nog wel zullen halen. De 1-0 voorsprong op Ajax is geen lis waarop men huizen kan bouwen. Vast staat wel dat Hertha waar- jnlijk nooit meer een zo zwak Ajax zal ontmoeten. Wat de Nederlan- de 50.000 toeschouwers voorschotelden was slecht en had weinig meer voetbal te maken.' tha heeft de fout gemaakt te onstuimig te spelen, waardoor wel druk d uitgeoefend, maar er te weinig kansen ontstonden om Ajax defini- uit het UEFA-Cup toernooi te stoten. Bovendien was de buitenspelval Ajax een wapen waarop Hertha slecht reageerde. In de tweede wed strijd zal Ajax ongetwijfeld beter voor de dag komen. Dat is" de ploeg aan het eigen publiek wel verplicht, waardoor de kansen van Hertha niet hoog meer aangeslagen moeten worden'. 'Die Welt' heeft de kop: 'Hertha BSC 1-0 voor 50.000 toeschouwers. Ajax doelman was te goed'. Het blad gaat verder: 'Rond 50.000 toeschouwers wa ren naar het Olympisch Stadion gekomen om de ploeg met de grote naam uit Nederland te zien spelen. Al reeds na enkele minuten werd het duide lijk: ofschoon Ajax nog steeds spelers als Suurbier, Krol, Notten, Huls- hoff enMühren in de gelederen heeft, is deze ploeg in geen enkel opzicht meer te vergelijken met het team dat tussen 1971 en 1973 driemaal de Eu ropa-Cup heeft gewonnen. Van het beghUaf legden de Nederlanders zich erop toe het spel te vertragen en het tempo te drukken. Vooral de aanval was zeer zwak. Ook de na de landenwedstrijd Nederland-Polen zo geroem de Geels zag men nauwelijks. Echter ook Hertha bleef onder de verwach tingen en kon de grote veldmeerderheid slechts in één doelpunt uitdruk ken. Dat kan voor een groot deel echter worden toegeschreven aan het schitterende werk dat doelman Piet Schrijvers verrichtte. Wanneer Ajax over veertien dagen erin slaagt de derde ronde te bereiken, is dat te dan ken aan deze doelman'. 'Der Tagesspiegel' meent: 'De treffer van Kostedde betekent een erg klei ne voorsprong voor Hertha. Het systeem dat het Ajax-elftal hanteerde bracht de fans tot woede, maar haalde Hertha uit zijn ritme. Ajax speelde zeer pover, zonder durf en fantasie. Maar ook Hertha kon, ondanks alle verwachtingen, niet naar de internationale top klimmen. De plannen van de Berlijners om in dit toernooi internationale naam te gaan maken lijken reeds nu te zijn verdwenen. Kessler heeft niet het concept kunnen vinden om dit zieke Ajax reeds nu uit te schakelen'. Tenslotte 'Bild': 'Slechts 1-0. Ajax drukte het tempo. 50.000 toeschouwers beleefden een zenuwen duel. Kostedde scoorde het gouden doelpunt, maar hij liet drie kansen liggen. De 1-0 zege is een te kleine marge voor verder succes. De systemen die de ploegen hanteerden waren zeer verschillend. Hertha viel ontketend aan, Ajax drukte het tempo en speelde dikwijls de bal eindeloos rond tot diep op eigen helft. Hertha heeft één troost', besluit het blad zijn brallend verslag, 'het ongeslagen thuisrecord dat reeds acht tien maanden staat, bleef overeind en de clubkas werd rond 400.000 gul den rijker. Maar het kan wel eens de laatste betaaldag in dit UEFA-Cup toernooi voor Hertha zijn geweest'. [TERDAM Peter Post keek gistermorgen in het sportpaleis y verlekkerd naar Roy Schuiten, die op zijn nieuwe fiets voor iweede keer aan het oefenen was. 'Hij zit als gegoten op zijn vond Post ruim een week voor de wereldkampioen achter- ;ing in Mexico zijn aanval gaat doen op het wereld uurrecord Merckx. gleider Post was veel meer be- uet de recordpoging dan Schui- zelf, die koel, bijna afstande zijn gedachten formuleerde zijn mogelijkheden boven de 1 meter van Merckx te komen, tijd', zei Schuiten, 'naar miijn el net zo goed als vorig jaar voor het eerst de gedachte pam het record aan te vallen, ïeb mijn fiets geprobeerd en was goed. Daar behoeft niets aan veranderd te worden. Ik r heen met de gedachte dat ik le Olmpische baan van Mexico te winnéh en niets te verlie- heb. Ik zal alleen een aanval op het uurrecord, de tien- en tig' kilometer - interesseren mij had meer te bieden. Zeker optimisme. 'Als een man het rd kan breken dan is het Roy. Rijdt veel beter dan vorig jaar. van ben ik overtuigd na de id Prix des Nations en de tijd- ran Lugano. Hij is nu eenmaal onvergelijkbare specialist in ei- tempo rijden. Er is alles aan o om de poging succes te hebben. Wij hebben ons uit- eid laten voorlichten over de tijd in Mexico. Wij hebben de rhedd dat de baan in de best elijke staat verkeert. Die is pas geschaafd in verband met de •Amerikaanse spelen', de fiets van Roy is alles ge- wat maar enigszins mogelijk Ferdi Bracke gaat mee. Ten ;e omdat hij zelf ervaring heeft ex-houder van het record, ten de omdat Roy helemaal ge- i is aan Bracke. Een heel sei- delen die twee een kamer, die tie zal in Mekico gehandhaafd dan heeft hij ten minste bekende om mee te praten. Wij len Schuiten vorige week nog onderzoeken door dokter Ro- en die zei dat zijn conditie lmaal was. Nu is dokter Dirix, ook betrokken is geweest bij de ngen van Bracke, Merckx en er, nog met hem bezig geweest', ilten heeft, in tegenstelling tot voorgangers die slaagden of den, slechts een korte verblijf - ode in Mexico. Post daarover: ïeb veel gesproken met mensen in Mexico hebben gefietst ter zij bij wijze van spreken net het vliegtuig kwamen. Allemaal elden zijdat het leek of zij en. De derde of de vierde dag lankomst is het best. Op maan- vliegeri wij, de dinsdag wordt uikt om te rusten, de twee no. 42: Aantal deelnemers: 918.'45. Inleg: 3.574.589,-. Prljzenbedrag: .'.929,-. Eerste prijs: geen winnaar, sedrag van de eerste prijs gaat voor IJlde deel naar de eerste prijs van de mde week. Het overige deel wordt In ke delen verdeeld over de overige klassen. Tweede Prijs: geen winnaar, het bedrag gaat eenvderde deel naar aclcpot. Het overige deel wordt in ke delen verdeeld over de 3e t.e.m. e prijs. - prijs: 1H2 winnaar?, elk bruto ontvangen. Vierde prijs: .852 laars die elk per kol7om 67,- ontvan- Vijfde prijs: 9.048 winnaars die elk kolom ƒ58 ontvangen. Jackpot voor Üfcto van a.s. zondag 101.017. O al deelnemers: 262.228. Bruto Inleg: ,676,-. Prljzenbedrag ƒ371.296. Eerste geen winnaar, van het bedrag van srste prijs gaat l/3e naar de eerste van de volgende week. Het overige wordt In gelijke delen verdeewd over tweede en de derde prijs. Tweede IQ winnaars: die elk bruto ƒ111.860 togen. Derde prijs: 248 winnaars die per kolom ƒ723 ontvangen, pot voor de toto van as. zondag 506. dagen daarna zijn bestemd om Schuiten aan de haan te laten wennen en, vrijdag 31 oktober moet het gebeureo, 's morgens om kwart voor negen, als de omstandigheden goed zijn'. Internist Albert Dirix uit Sint Ni klaas, die niet alleen een grote belangstelling heeft voor de mens in de topsport, maar die bovendien in vier' achtereenvolgende jaren (1965-1968) met topsporters naar Mexico reisde, acht de korte perio de in Mexico voor de aanval aan vaardbaar. 'Het menselijk mechanisme gaat zich na een paar dagen aanpassen aan de gewijzigde omstandigheden. Psychologisch acht ik het ook juist dat alles gericht wordt op een po ging. Wanneer er èen lange periode voor zou zijn uitgetrokken, zou ge rekend moeten worden met een aanpassingsperiode van enkele we ken. Ritter bijvoorbeeld deed in 1968 zijn aanval na 28 dagen. Hij echter had het voordeel dat in die tijd veel wielrenners aan het trai nen waren, waardoor het element van verveling in die aanpassings- tijd buiten gesloten werd'. 'Waar Schuiten bijzonder attent op moet zijn, is zijn voeding. Het' bes te is dat hij daar eet wat hij hier ook eet. Mensen die het voedsel uit het land gebruiken krijgen vaak last van buikloop. Mexicanen noe men dat 'turista', de ziekte dus die speciaal tourist en velt. Hij zal al leen maar water uit dichte flessen mogen drinken en voorzichtig moe ten zijn met fruit, salade en groen ten. Het best is dat hij al zijn voedsel van hier mee neemt'. Eddy Merckx heeft via Belgische kranten laten weten dat hij Schui ten een redelijke kans geeft bij zijn poging. 'Een op drie ongeveer', meende de houder van het record. Hij had echter zijn twijfels over de voorbereiding, die in zijn geval dui delijk anders lag. Merckx heeft zich in eigen land, door het rijden en trainen met zuurstofmaskers, ge wend aan Mexicaanse omstandig heden. Hij meent dat Schuiten op zijn beurt ook een dergelijke zuur- stofkuur had moeten doormaken om beter geprepareerd te zijn. Hij had ook zijn twijfels over het vaste tijdstip dat in het reisschema is opgenomen. 'Je kunt je niet te veel op een moment richten, het kan toch waaien of regenen'. Dirix deelde die bezwaren slechts gedeeltelijk. 'Het is erg persoonlijk. Psychologische factoren spelen een rol. Zuiver wetenschappelijk gezien, zou het misschien het best zijn, twee tot drie weken in Mexico te trainen en dan pijlsnel naar Euro pa terug te kéren om in het laag land de aanval te doen'. Psychologie speelt ook een belang rijke rol bij de flets die in Mexico zal worden gebruikt. Jan Legrand, het Amsterdamse meesterbrein ach ter de fiets die in samenwerking met de sponsor van Schuiten tot stand is gekomen, hecht veel waar de aan kleine gevoeligheden. 'Ik ken Schuiten al zo lang. Ik weet precies wat hij wil. Normaal zijn onze fietsen rood, maar Roy wil alleen op een gouden fiets rijden. Dan krijgt hij zijn gouden frame, hoe veel moeite het ook kost om toestemming daarvoor van de fa briek te krijgen. Ik ben er ook niet van uit gegaan die fiets moet zo en zo zwaar wegen. Ik heb alleen maar geprobeerd het gewicht zo laag mo gelijk te houden nadat aan alle, volgens mij noodzakelijke, voor waarden was voldaan'. Het resultaat is een fiets die inder daad met een vinger is op te tillen en ongeveer 5700 gram zal wegen. UTRECHT Het bestuur van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond (KNGV) heeft uit veiligheidsoverwegingen besloten geen ploeg af te vaardigen naar de wereldkampioenschappen moderne rit mische gjlnnastiek, die van 20 tot en met 23 november in Madrid worden gehouden. 'In verband met de boycot acties die ip Spanje tegen Nederland wor den gevoerd, acht het bestuur van het KNGV het niet verantwoord naar Madrid te gaan', aldus de heer Wim de Wolf, directeur van het KNGV. Het KNGV heeft de Internationale Gymnastiek Federatie (FIG) telegrafisch op de hoogte gebracht van het besluit. Wanneer het KNGV de komende weken de indruk krijgt dat de Nederlandse ploeg in Madrid niets behoeft te vrezen, zal het zijn inschrijving als nog gestand doen. Noorwegen en Zweden zullen om dezelfde redeen als Nederland ook niet in Madrid vertegenwoordigd zijn. Verscheidene Oostbloklanden, o.a. de Sovjet Unie, Oost-Duitsland en Bulgarije hebben besloten in verband met de politieke toestand in Spanje de wereldkampioenschappen moderne ritmische gymnastiek te boycotten. De FIG heeft zoals meerdere internationale sportbon den geen standpunt ingenomen ten aanzien van de politieke situatie in Spanje. Men laat het al dan niet deelnemen in Madrid over aan de nationale bonden. Mecanicien Jan Legrand wisselt een lekke achterband van de 'gouden' fiets van Roy Schuiten (links). Die fiets heeft Schuiten woensdag uitgeprobeerd en zodanig in orde bevonden aait hij er gisteren op nieuw op oefende. Pas in Mexico zal worden beslist welk verzet zal worden gebruikt. De keuze gaat tussen 52x14 (7 meter 93 per pe daalomwenteling) of 54 x 15 (7 me ter 69). In het Rotterdamse sport paleis reed Schuiten overigens nog met een paar reserve-onderdelen. Legrand: 'Wij hebben voor Mexico speciale pedalen en een ander stuur. Ik had dit natuurlijk ook hier kunnen monteren, maar als er wat gebeurd zou zijn, had ik voor het werkelijke doel niet meer het beste materiaal beschikbaar gehad. Hij reed nu lek, er gebeurde niets, maar voor het zelfde geld had hij kunnen vallen en dan hadden wij in Mexico met de brokken gezeten, want op zo'n korte termijn is dat niet meer vervangbaar'. Legrand brengt iets meer gewicht op de baan dan Merckx bij zijn poging onder zich had. 'Een paar gram telt minder dan de zekerheid van de renner. Wanneer hij meent het beste materiaal te hebben dan zou een pond meer misschien niet eens belangrijk zijn. Op het frame, in de buizen, heb ik ten opzichte van Merckg wat gewonnen, op stuur-an zadelpen heb ik wat ver loren. Er zullen zo min mogelijk spaken worden gebruikt, niet in verband met het gewicht, maar we- BOEKELO In Boekelo is gisteren de vdjfde Internationale military van start gegaan met het onderdeel dressuur. De helft van de deelne mers kwam in actie, de andere helft start vandaag. De Nederlan ders zijn goed begonnen. Na de eerste dag bezet Nederland zelfs de tweede plaats in de landenrang schikking. Maarten Jurgens reikte met Bold Tudor naar de voorlopige tweede positie in het individuele klasse ment en Eddy Stibbe staat met Autumn Haze als vijfde geklasseerd. Enkele favorieten lieten het in de dressuur afweten. Zo kwam de be faamde Westduitser Horst Karsten met Sioux niet verder dan de acht ste plaats en bleef Olympisch kam pioen Richard Meade met Jacob Jones op de 15e positie steken. WENEN Op de eerste -dag van de wereldkampioenschappen judo in Wenen heeft de Fransman Jean- Luc Rouge vooreen grote sensatie gezorgd, door de gouden medaille in de halfzwaargewicht klasse te veroveren. Rouge stond ln de finale tegenover de Japanner Michinori Ishibashi, die huizenhoog favoriet was. Rouge kwam Immers eerder dit jaar tij dens de Europese kampioenschap pen in Lyon niet verder dan een tweede plaats. Maar Rouge bleef in Wenen uitstekend overeind. Ishi bashi vocht de- tien minuten die de finale' duurde steeds op zoek naar een vroegtijdige beslissing. Maar Rouge bleef uitstekend verdedigen en slaagde erin zelfs enkele keren wat voordeel te behalen. Dat was uiteindelijk beslissend toen er geen vol punt gescoord werd. De twee bronzen medailles, er wordt geen wedstrijd om de derde plaats gehouden, gingen naar BOSTON De Cincinnati '-Reds, kampioen -van de National League, zijn in Bostno officieus wereldkam pioen honkbal geworden door in de zevende en beslissende beslissende wedstrijd Boijton Red Sox te vers laan met 43. De beslissing viel in de negende ■innings. De winnende slag kwam van Joe Morgan, die de bal in het verre veld sloeg en daardoor Ken Griffey de gelegenheid gaf het laat ste punt te scoren. Het is voor de eerste maal sinds 1940 dat de Cin cinnati Reds de Worldseries won nen. Betanov en Harschiladze, beiden uit Rusland. In de zwaargewichtklasse kon Ja pan wel de eerste plaats veroveren. De Japanse routinier Endo won in de finale op beslissing van de Rus Nivikov. De bronzen medailles wa ren hier voor de Japanner Tagaki en de Noordkoreaan Gil Jong Pak. De Nederlandse deelnemers konden geen rol van betekenis spelen. Bij de zwaargewichten bereikte Bert in den Berken de herkansingen, maar werd daarin uitgeschakeld door de Braziliaan Simioes. Peter Adelaar die in de eerste ronde had gewon nen, werd in de tweede serie ver slagen door de Rus Nijaradze. Bij de halfzwaargewichten werden Harrie Numan en Jan Blosman vroegtijdig uitgeschakeld. ZEIST (ANP) Aad Mansveld, de aanvoerder van FC Den Haag, is door dè tuchtcom missie van de KNVB geschorst voor twee wed strijden. Dit naar aanleiding van de gele kaart die Mansveld opliep in het duel tegen PSV, nadat hij Willy van de Kerkhof onderuit had gehaald. Mansveld kreeg tevens een boete van 150 gulden. NEC: J. Peters, 1 wedstrijd voor waardelijk en een boete van 250, MVV: N. Duykers, 1 voorwaardelijk. EXCELSIOR: A. Kortlever, 1 on voorwaardelijk en 100. AJAX: R. Alberts, 1 onvoorwaardelijk en 75. LISSABON Benfica is dit seizoen op eigen terrein tot grote dingen in staat. Na de winst van 7—0 op Penerbahce in de eerste ronde moest ook Ujpest Dosza de kracht van de Portugese formatie erken nen: 25. Voor ongeveer 35.000 toeschouwers leidde Benfica reeds bij de rust met 3—1 dank zij twee treffers van Sheu en een van Bap- tlsta. Ujpest had slechts vla Dunai n een antwoord. Door de aanvallende tak- tiek werd de defensie bij Benfica verwaarloosd, hetgeen de Hongaren in de 61e minuut uitbuitten, toen Fazekas de achterstand verkleinde tot 2—3. Benfica had echter nog kracht genoeg voor een slotoffen- sief. Toni en Baptista brachten hun team op 52 en tevens een riant uitzicht op een plaats in de kwart finales van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen. REYKJAVIK De Nederlander Jan Timman heeft in de derde ronde van het zone-schaaktoernooi in Reykjavik remise gespeeld tegen de Joegoslaaf Parme. Door de ne derlaag van de Brit Hartston tegen 'thudsspeler' Olafsson, gaan nu vijf man met twee punten aan de lei ding, onder wie Jan Timman. De partij tussen Timman en Parma is een. bijzonder saaie aangelegen heid geworden. Er werd erg traag en verdedigend gespeeld. Zowel Timman als Parma speelde uiterst voorzichtig. Na twee uren hadden beiden slechts achttien zetten ge daan en besloten tot remise. Uitslagen derde ronde: RibU (Hon) Hartston (GB) 10, Olafsson (IJsl) Lalne (GB) 1—0, Zwalk (Noo— Thor- stalnsson (IJsl) 0..50.5, Llberzon (Isr) JansG (Tsj) 0.50.5, Muray (Ier)Oster- meijer (WDld) 0.50.5, Timman (N/ed) Parma (Joe 0.50.5, Hamann (Den) Van den Broeck (Hel) afgebroken. WINST BOHM Hans Böhm heeft in de zevende ronde van het Alj ech in-schaakto er- nooi in Moskou zijn eerste over winning behaald. De Nederlandse meester versloeg de Engelsman Stean. De zevende ronde werd be heerst door een aantal snelle remi ses. Lengyel (Hong) en Petrosjan (Sov) besloten al na acht zetten tot deling van het punt. NK DAMES Ada van der Gïessen heeft de lei ding genomen in de strijd om het Nederlands kampioenschap schaken voor dames. In Oosterbeek speelde Ada van der Giessen remise tegen Elles de Graaf. Erika van Belle moest haar leidende positie prijsge ven door een nederlaag in 27 zetten tegen Jeanette Mulder. gens de toenemende lucht,weer- stand'. Jan Legrand heeft letterlijk aan alles gedacht en toch niet 'bezui nigd'. op waar het eigenlijk niet kon om de fiets maar zo licht mogelijk te maken, maar - wel om de luchtweerstand te verkleinen. Daarom zijn een paar geboorde ga ten met kurk gevuld. Daarom ook zal Schuiten een speciaal op maat gemaakt 'kruippak' uit een stuk aantrekken. Een aanval op het werelduurrecord is namelijk een kostbare zaak. Het kan voor Schui ten ook een veel voordeliger zaak worden dan zijn twee wereldtitels. Reeds nu heeft hij aanbiedingen voor komende zesdaagsen waarbij hem gages zijn toegezegd als hij in Mexico slaagt, die hem netto bijna de helft meer opleveren dan hij bij niet slagen in de komende winter als twee-voudige wereldkampioen zal incasseren. BELGRADO Het Nederlandse volleybalteam heeft gisteren in Belgrado, in het toernooi óm de Europese kampioenschappen ge wonnen met 32 van Hongarije. De dames deden het minder best door van het niet zo sterke West Duitsland te verliezen met 13. In de eerste set begon Nederland tegen Hongarije erg sterk. Al snel prijkte op het scorebord een voor sprong van 61. Na Sit openingsof fensief kreeg Nederland echter een terugslag te verwerken, de passes werden onzuiver wat weer een na delige invloed had op het spel van de spelverdedigers Chris Schmidt en Jan Warns. De Hongaren profi teerden hier direct van, en namen het initiatief over. Nederland had toen weinig meer in te brengen en verloor met 815. De tweede set gaf aanvankelijk het zelfde beeld te zien als de eerste. Een naar zichzelf zoekend Nederland en een knap profiterend Hongarije. Pas nadat PIm Uyterschout was ge wisseld voor Chris Schmidt en Johnny Groen de plaats had inge nomen van de zwak spelende Loek Willemstein. kon Nederland aan het net weer gevaarlijk worden. Het was echter niet genoeg om de set te winnen. Die ging met 1513 naar de Hongaren. Op dat moment was echter al dui delijk geworden dat de Hongaren niet over de bekende Oosteuropese conditie beschikten. Het Neder landse blok4 onder aanvoering van Frank Constandse en Johnny Groen kreeg meer vat op het spel van Hongarije. Via goed volleybal kreeg de tegenstander geen kans meer het spel te bepalen. Dit resul teerde in twee set overwinningen, 15—8, 15—7, waardoor de stand weer gelijk was (22). Ook in de vijfde en beslissende set ging Nederland door met het dicte ren van het spel. Door vermoeid heid ontbrak er aan het spel wel de nodige zuiverheid, maar dit werd voldoende gecompenseerd door een enorme inzet. Deze vechtlust bleek van doorslaggevende betekenis. Na een voorsprong van 119. drukte Nederland door en won van de zich nog taai verzettende Hongaren met 15—13. Een stralende coach Ben Krysik na afloop: 'De spelers hebben zich vol ledig gegeven. Ik ben erg tevreden over de getoonde mentaliteit. Zeker als men bedenkt dat we nu weinig hadden aan Ad van der Velden die last heeft van zijn maag. Deze han dicap werd echter volledig goed ge maakt door Johnny Groen'. Groen hier zelf over: 'Toen ik inge wisseld werd voelde ik dat ik het zou gaan maken. Temeer daar ik me voor het eerst sinds vele maan den weer krachtig genoeg voelde om meerdere sets te spelen'. Door deze overwinning heeft Ne derland nu een heel goede kans om achter Oost Duitsland op de achtste plaats te eindigen. Een resultaat dat nog niet eerder behaald werd. Er moet dan echter nog wel zater dag van Frankrijk worden gewon nen. Nog duidelijk vermoeid van de wedstrijd tegen Italië kon het Ne derlandse damesteam tegen West Duitsland geen vuist maken. De eerste set ging al gauw verloren met 1015. In de tweede vlamde Nederland weer als vanouds (15 10), maar zakte daarna vér terug. Zonder tegenstand won West Duitsland tenslotte de twee laatste sets met de cijfers 157. 155. (ADVERTENTIE)

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 13