Bij de voorjaarsmode van Parijs mag alles bijt eens... Bak zelf écht Stokbrood met r Radio- en televisieprogramma's Bouw niet tevreden over lager beroepsonderwijs Even puzzelen DCLLy VAN ARNHEM 'Binnenschippers moeten werk één dag stilleggen' T Brandstichtingen in Drachten opgelost DONDERDAG 23 OKTOBER 1975 Vier van de vele creaties die deze dagen in Parijs worden geshowd. Uiterst links een ontwerp van Mare Bohan, daarnaast een jurk met sjerp van Karl Legerfeld. Rechts twee ontwerpen van Yves Saint-Laurent die de na druk wil leggen op wat meer sportieve kleding. Uiterst rechts zijn creatie van een Tietsbroek'. j door Annemarie Lücker 1 --J-h Het grootste compliment aan het adres van de talentvolle Japanse j verschillende confectiefabrikanten tijdens de Prét aPorter beurs in zijn vorige collectie. 1 ontwerper Kenzo Takada, is dat Parijs imitaties lieten zien van Kenzo wordt door de pers en de inkopers nog altijd de grootste ont werper met de meest creatieve ideeën genoemd. Jammergenoeg zijn; z"b kleren voor veel vrouwen oparaagbaar. Zijn mannequins za gen eruit, als buikdanseressen en als de Gaugin-vrouwtjes van de Stlll,V Zuidzee, met ontbloot mid denrif en .op heuphoogte omge knoopte lappen en sjerpen. Verschillende Parijse ontwerpers, zoals Son ia Rykiel en Karl Lager- ADVERTENTIE) feld voor Chloë, doen mee aan de nieuwste rage de bilpartij te accen tueren door middel van strak om geknoopte sjerpen, vestjes en zelfs jassen, over rechte rokken en jur ken. De rechte lijn wordt altijd verzacht door bloesende verlaagde bovenlijf jes. Chloë. is een van de weinige huizen die kuitlange rokken brengt. Ze worden gedragen met tennis schoenen. korte stevige witte sok ken of witte katoenen kousen. Het woord tennisschoenen zegt het al: de stijl is zeer sportief: boten en tennis zijn veelal dé inspiratiebron. Ungaro was vorig seizoen de enige ontwerper, die kwam met jurken en lange tunieken op broeken. Zijn idee is op grote schaal en in vele variaties op de beurs terug te vin den. Schouder bloot Chloë, Dior en Yves St. Laurent komen met gewaden van zijde die een schouder bloot laten. Dior laat zelfs nog een bloot been zien. De blote topjes en jurken hebben vaak flinterdunne schouderbandjes en biesjes, meestal in een afstekende kleur. In de meeste collecties zijn alle nuances van wit aanwezig. afgewis7 seld of geaccentueerd met fel blauw, groen en vooral rood. Ook strepen zijn favoriet bij Patou, Fe- raud, Rykiel Dior en vele anderen. De avondkleren zijn fantasierijk en romantisch. Lange wapperende sjerpen van schouder tot vloer, borduursels overal. geknoopte shawls, omslagdoeken met geplis- seerde ruches en splitten op de meest onverwachte plaatsen. De overall, waarmee Yves St. Lau rent vorig seizoen startte, blijft een grote topper: broeken mogen op alle manieren gedragen worden. Er zijn bermuda's. harembroeken, strakke jeans, pofbroeken, 'fiets- broeken' (wijd en 7/8) en hotpants. Yvës St. Laurent ging voor de eer ste keer op de sportieve toer met bermuda's met grote zakken en 'fietsbroeken' plus zijn bekende ge- Van onze sociaal economische redactie DEN HAAG Het bedrijfsleven in de bouw is niet tevreden over het (lager), beroepsonderwijs. De vooropleiding van aankomende bouwvakkers heeft nauwelijks enige fundering. In veel gevallen zelfs moetén dfe bouwbedrijven zelf nog 'de eerste hand leggen aan de opleiding van de jonge vakman. Het bedrijfsleven heeft duide lijk te verstaan gegeven dat het daarin niet wil berusten.' streepte t-shirts. De jurken van St. Laurent zijn grotendeels variaties op grootvaders nachthemd, voorzien van zijspiitten, lange wijde mouwen en een boordje-met-knoopjes-voor. Alsof ze regelrecht uit de Marok kaanse kashba kwamen, zo zagen de mannequins eruit in djellabas en kaftans met enorme splitten en gigantische armsgaten, felgekleurde banden en kwasten aan ceintuurs, gedragen op harembroeken en ge completeerd met goudlamé tulban den en gouden sandalen. De klas sieke Laurent uitrusting: een streng mantelpak en een Garbo vilt hoed. was -- tot grote opluchting van zijn bewonderaars overvloe dig aanwezig. Actiecomité EV: ROTTERDAM/MAASTRICHT Het actiecomité Evenredige Vracht verdeling heeft de Nederlandse bin nenschippers gevraagd alle be vrachting één dag stil te leggen uit solidariteit met hun Belgische col lega's. die nog steeds staken. Het actiecomité heeft verder gevraagd om een boycot daarna van alle vracht, die voor België is bestemd. Veertig tot vijftig stakende Belgi sche en Nederlandse schippers heb ben gistermiddag drie Maastrichtse bedrijven onder bedreiging lamge legd. Bij een benzinedepot van Gulf, dat regelmatig Belgische vrachtwa gens van brandstof voorziet, werd de bedrijfsleider met dreigende woorden 'geadviseerd' geen brandstof meer aan Belgische vrachtauto's te ver strekken. De bedrijfsleider ging óp het 'verzoek' in. Rij een steenbrekerij gaven wach tende chauffeurs gevolg aan een dreigement van de chauffeurs de lading grind te lossen, waardoor de toeeang tot het bedrijf versperd werd. Ook een bedrijf dat tran- sDortbeton oroduceert wisten de schippers lam te leggen. Toen de politie bij de bedrijven aankwam waren de schippers al verdwenen. Dit zei voorzitter B. Vermeulen van de. Stichting Vakopleiding Bouwbe drijf pp een Jaardag in Den Haag. Vermeulen.sprak over 'wanhopige ieérrtigesters' in de bouwbedrijven, wahpeer ze te makén krijgen met aankomende bouwvakkers. Hij-wees erop dat het bedrijfsleven pedago gisch,, is bekwaamd- De rekening voor Tiet schol ingswerk dat de bouwbedrijven zelf moeten verrich ten. zal de samenleving te zijner tijd gepresenteerd krijgen, aldus de heef^y^jcaieulen. 1 Het lagèr beroepsonderwijs Üs on- langs uitgebreid van drie tot vier jaar ln alle richtingen. Bovendien wordt.-ipeer aandacht gegeven aan algemeen .-vefraend onderwijs, en minder ..aafï .typisch beroepsgericht onëecwijs.. De heer Vermeulen drong aan op meer overheidssubsidie voor de lan delijke opleidingsorganen als de stichting vakopleiding bouwbedrijf. Het gaat om organen van hét zoge naamde leerlingwezen, en om op leidingen voor volwassenen. Ook als her slecht gaat in de economie moet bedacht worden, dat de be drijfstak' steeds moet worden aan gevuld met nieuwe, voldoende vak bekwame medewerkers, aldus Ver meulen. Bij de bouwbedrijven, die aan de opleiding meebetalen, gaat de aardigheid er een beetje af om geld te geven voor bedrijfsopleidin gen van jongeren 'die amper een gerichte beroepsvoorbereiding heb ben gehad en die naar het schijnt in toenemende mae weinig gemoti veerd zijn', aldus Vermeulen. (ADVERTENTIE) -jV-j v' hrali kiripr Wn 1 jib.Tk» /liil IncterdHci- M' t *chrak\ gcuprvngen lipp 6AAA- ..«to«bi;un zéi-rdwn 1-ab'Tln houdt uw lippe A Lab. -.ie stick die verzorgt J v erzachtn beschern T Z' .m. r tV Winter i Met Labell. ondorgr«'nd. blijlt lipstick langer m<" Horizontaal: 1. smal bloembed, 5. halfbloed, 7. asbest; 9. insekt, 10. ge heel de uwe (afk. Lat.), 12. landbou wer, 13. legerafdeling. 14. Euro peaan, 15. cabriolet. 16. Royal Li cence (afk.17. deel van de bijbel, 18. arrondissement (afk.), 19. dwaas, 20. dorp (Indnj, 21. kaas worm, 22. voorvoegsel, 23. wapen schouw. 25. gebiedster. 27. viskorf. 28. bouwstof. Verticaal: 1. rondhout, 2. hoofddek sel. 3. water in N.Br., 4. niet harde slag. 5. inlage. 6. nieuwe tijd (afk.i, 8. Myth, figuur, 9. bewaarder van een kerk. 10. woordenreeks. 11. pas gang van een paard. 12. troep. 15. koren. 18 ruw. 19. opium toebereid om te roken, 21. tijding, 24. zee hond. 25. welaan. 26. voorzetsel. Oplossing van gisteren I. s, 2. nis, 3. leges. 4. graniet. 5. permanent. 6. signalement, 7. per- fektie, 8. torment. 9. kreet. 10. ene. II. t Onwaarschijnlijk De verfilmde geschiedenis van Sleeswijk-Holstein tussen de twee wereldoorlogen had bij de kennismaking - woensdagavond - het meest weg van een streekroman. Ik vraag mij af of de reconstructie nauwkeuriger zal zijn dan de toelichting van de NOS Daarin wordt gesproken van 'het opkomend fascisme' In de tijd waarin 'Boeren, Bonzen en Bommen' speelt zullen weinig Duitsers dit woord hebben gekend. Het was in het land van oorsprong, Italië, nog niet eens van de grond gekomen. Nog onwaarschijnlijker is, dat het begrip 'hakenkruis' in de jaren '20 werd verwerkt tot scheldwoord. Pas in 1933. twee jaar nadat Fallada's boek was verschenen, werd het door Hitler tot nationaal embleem verheven. Behalve als gescheiden man van hiernaast, gaat John,. Alderton nu ook als waarheidslievend kereltje over de Nederlandse buizen scharrelen. Alsof de Britten geen andere jongens hebben die 'leuk' kunnen doen en de VARA geen andere komische strip heeft kunnen vinden. Enfin, misschien slikken Nederlanders meer dan Engelsen! die vinden dal. een speler niet allerlei figuren tegelijk ge'loofwaardig kan maken. Kenmerk' introduceerde bij de kijkers prof. dr. C. F. von Weiszacker. die van de V.U. een eredoctoraat heeft ontvangen. Het was een interessante opzet vroegere gedachten van deze geleerde te plaatsen tegenover zijn recente uitspraken. Dat leent zich bepaald voor herhaling en uitdieping. Uiteraard ook met andere mensen die iets te zeggen heben. Het gesprek van prof. Fiolet. secretatis van de Raad van Kerken, over het stremmen van de eucumenische gedachte, was té kort. Hij zei dat wij ten aanzien van christenen buiten Europa al te lang met oogkleppen hebben opgelopen Je mag eenvoudig niet aannemen, dat hij niet weet dat men onvolkomenheden van het voorgeslacht moet zie»n in bet licht van hun tijd. Maar prof. Fiolet kreeg de tijd niet om ons dat. tc laten weten. Achter het Nieuws en Hier en Nu reageerden dinsdag ad rem oo het bericht als zou generaal Franco reeds zijn overleden. Opmerkelijk was het verschil in opvatting van de beide commentatoren ten aanzien van- de opvolging van de dictator. Wat voor de één nog vol onzekerheden zat. zag de ander als 'allemaal al geregeld'. Naar aanleiding van zijn door de VU verleende eredoctoraat kwam Dom Helder Camara in Hier en Nu aan het woord. Voor mij had het langer mogen duren. Het luisteren naar deze Braziliaanse blsschoD is zoveel als het genieten van een uitgelezen maal, waarvan innerlijke beleving, eruditie en zwierige levensstijl de hoofdschotels zijn. Het zal meer kijkers zijn opgevallen dat Dom Helder Camara de dialoog met het communisme wenst te onderhouden. Dit in tegenstelling met evangelisten die op het Love Chlna-congres hebben opgeroepen om aan een gesprek nooit te beginnen. De geschiedenis in Judith Herzbergs toneelspel 'Het is geen hond', is al net zo gezocht als de titel waaronder Frans Weisz hel heeft verfilmd. 'Dat het 's ochtends ochtend wordt' suggereert een filosofisch en poëtisch aftasten van het leven. Veel verder echter dan een samenraapsel van modieuze taalvergrovïng en stukgespeelde drama-elementen kwam de schrijfster niet. Hoe goed soms ook gefilmd, met nieuwe levensstijl - hetzij immoreel of humaan - heeft het even we'nig te maken als met theatervemieuwing. Ook Let Judith Hertzberg vloeken en de naam van Jezus fungeren ais stoplappen, telkens wanneer haar verwoording van emoties te kort- schoot.. TON HYDRA DRACHTEN Twee inwoners van Drachten hebben bekend veertien inbraken en brandstichtingen te hebben gepleegd. Daarbij is een brand die dit weekeinde bij de won lm gbo uw veren iging Small inger- land voor een half miljoen schade aanrichtte. De negentienjarige P.S.M. en de 22-jarige F. H. D. B. werden betrapt toen ze naar die brand stonden te kijken. Uit onvre de met de maatschappij hadden ze nog meer branden in petto, onder meer bij bezine-opslagplaatsen. 'De inhuldiging van de Koningin is straks niks bij jouw vertrek.' Wil lem Hendrik moet er even mee gek scheren. Buiten 't dorp, juist als Jan langs Gelria wil rijden, houdt hij 't paard in. kennelijk houdt iemand het rijtuig op. Willem Hendrik kijkt bui-., ten het portier en warempel, daar ziet hij zijn zwager Roeleman met Egbert staan. Roeleman heeft een paar rozen in de hand en Egbert een doos met lekkers. Ze overhandigen ze aan Lena, Roeleman wenst nog een goede reis, Egbert komt niet uit zijn woorden, maar hij kijkt stra lend. 'Goede reis. Juffrouw Lena,' zegt Roeleman, die altijd elke familiari teit ook in de keus van zijn woor den mijdt en die in al die jaren nooit is afgeweken van de gewoon te om Lena met juffrouw aan te spreken, terwijl toch eigenlijk de familie in wijde kring haar Lena noemt. Niemand is zo hoffelijk en beleefd als Roeleman van Bilant. 'Een wonderlijke vent toch, die Roe leman'. denkt Willem Hendrik, 'daar staat hij me nu op de dorpsweg met rozen en een bonbonnière voor mijn kinderjuffrouw, gekker kan het wel niet. maar Roeleman kan 't zich per mitteren.' 190. Met een snelle beweging wierp Humfrie H. Puckelton de zak olie van de muur en de vette, brandende vloeistof stortte loeiend naar bene den, bijna bovenop de nietsvermoe dende soldaten. Slechts met een wanhopige sprong wisten deze aan de lekkende, sissende vlammen te ontkomen en ze stoven angstig te rug naar de bosrand, waar heer Everhart van Boecenroode nog steeds stond te kijken. Alleen de stormram moesten ze achterlaten en die viel nu ten prooi aan de laaiende vlammenzee. 'Dat is geen stijl!' rie pen de soldaten boos. 'Zag u het, heer Everhart? Ze beginnen met vuur te gooien. Kokende olie is het! Denken ze soms, dat we zin hebben om ons te laten braden? Dan ver gissen ze zich toch, want we zijn fatsoenlijke soldaten en geen ge haktballen'. Heer Everhart stond onthutst naar zijn geprikkelde man nen te kijken en intussen nam smid- je Verholen Kareltje Knetter even apart. 'Het gaat fout, Kareltje', fluisterde hij. 'Dié brandende olie, dat is vast een idee van de onvol prezen Humfrie H. Puckelton'. 'Dat denk ik ook, baas', antwoordde reltje. 'Die soldaten hier hadi kennelijk nog nooit van die meth gehoord. Wat nu? Everhart Boecenroode is vast van plan P nouts rooinest uit te roeien. Als toevallig niet lukt, krijgen wij de schuld'. 'Daarom moet je pr« ren dadelijk aan de achterzijde slot weer binnen te komen', hen de smid. 'Zeg tegen Humfrie, dat er als de gesmeerde bliksem ons vandoor gaat. En laat-ie vo< niet vergeten de stopklok mee te men, want dan zijn we nog vei van huis. PELLI. PINGO EN HUN VRIENDEN •ASJEBLIEFT, WAAR2E6GK7iïËR7 HEB JE JE KRISTALLEN 1«k FERDINAND Radio vandaag HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7 08 (S) Preludium: klass. mu ziek. 7.30 Nws. 7.41 (S) Akt. 7.55 (S) Aangestipt: progr.-overzicht. 8.00 (S) Te Deum Laudamus: gewijde muziek. 8 45 Op de man af. evang. cdmmencaar. 8 30 Nws. 8.36 Gymn. voor de huisvrouw. 8.45 (S) Podium, lnf over gezin en samenle ving. 9.46 (S) Onder de hoogtezon. 10.30 Nws. 10.33 (S) Orkestpalet: kiass. mu ziek. 12.00 (S) Bel Canto: liefdesduetten 12.26 Med. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 (S) Akt. 12.55 Middagpauze- dienst 13.15 (S) Lichte Koorzang. 13.30 (S) Globaal: ontspanning, inf. en mu ziek. (15.30-15 32 Nws.) 17.30 Nws. 17.32 (S) Akt NCRV: 18.00 (S) Tijd vrij voor muziek ln vrije tijd. 1830 Nws. 18 41 WereldDa- norama. i8.53 Zojuist verschenen: nieuwe boeken. 1900 (S) Leger des Hellskwar- tier. 19.15 (S) De wereld zingt Gods lof. verzoekplaten. 19.55 Overdenking. 20.00 iS) Muziek, muziek, muziek: licht pla- tenprogr. 21.50 Bij de tijd: medische rubriek. 22 10 De kerk vandaag, muziek en commentaar. 22.30 Nws. 22.40 (S) Akt. 23 00 Discussiepro gr. 23.20 (S) Album: minder bekende bladzijden uit de muzi kale romantiek. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een plaatje (-T.pl (8.00 Nws. 8.11-8.25 Radlojourn.) 8 50 dlo. 10.00 (S) Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen: populair verzoekpla- tenprogr. in mono en stereo. (11.00 Nws; 11.03-11.05 Radlojourn.i 11.30 (S) Ron dom twaalf: een uur allerlei voor leder een met om 11.55 Beursberichten. 12.30 (S) Sportrevue. 12.54 Land en tuinbouw. 13 00 Nws. 13.11 Radlojourn. 13-25 (S) Alert! Op.het vlak van muziek en maat schappij. 13 55 Bertus Oomen. bespeelt de Philips Beiaard te Eindhoven. 14.10 (S) In de wetenschap dat...nieuws uit de wereld der wetenschappen. 14.30 (S) Met muziek op stap. 15.10 (Si Aspecten: kun strubriek. 16.00 Nws. 16.03Radlojourn. 16 05 (S) Gebakken vensterbanken en andere smoezen, kindermagazine. 17.00 (S) Mobiel: een beweeglijk progr. voor beweeglijke mensen. 17.55 Meded. AVRO: 18 00 Nws. 18.11 Radlojourn. 18.20 Politieke Partijen. IKOR: 18 30 Kleur: inf. en kommentaar over zaken van kerk en samenleving. AVRO: 19 00 (S) Dichter bij de muziek: nieuwe lied jes en chansons. 19.30 Wie bent Uetgen- lljk? De mens achter de massamedio. NOS: 19.50 Den Haag vandaag 20.00 Nws. AVRO: 20 OS Radlojourn. 20.10 Inleiding tot het avondprogr. 20.15 (S) Solree Muslcale vanuit Studio I. 21.30 (S) Jo- Speciaal TV vandaag De rusteloze atmosfeer is een Britse populair-wetenschappelijke film over onweer, tornado's en orka nen. Ned. 1/19.30 Onderwerpen in Achter het Nieuws zijn: Spanje, Suriname en winkelsluiting op zaterdag. Ned. 2/20.25 en 22.00- De VPRO gaat hedendaagse ge beurtenissen toetsen aan de ge schriften (en dus de denkbeelden) van de Florentijnse .humanist Ma- chiavellL Ned. 1/21.50 Globaal geeft informatie over: Bank van lening, voetbalschool Spar ta, praatpalen, schooltijden en tarie ven en service van de PTT. Iïilv. 1/13.30 De NCRV rondt de discussie,over een andere kijk op werken af onder het motto 'Van prestatiemaatschap pij naar vrijetijdscultuur'. Hilv. 1/23.00 sc-ph Fouche: hoorspelserie (4). 22.05 (S) Jazzspectrum-live vanuit Jazzcafé Bar baars te Voorburg. 23.05 (S) Vanavond laat kultureel. 23.50 Radioiourn. 23.55- 24 00 Nws. HILVERSUM III TROS: 7.02 (S) Drie op je boterham, 9.03 (S) Pep-op-örie. J1.03 (S) Drie draait op verzoek. 12,03 (S) Drie tussen Kontakt: De Hugo van Gelderenshow. met de Ned. tlpparade waarin de NL- tippers. 16.03 (S) De Hit-meesters: de Nederlandse top 40. NOS: 18.02 De Vakaturebank. 18.10 (S) Joost mag niet eten. TROS. 19.02 (S) Poster: de Geschiedenis van de Ned. popmuziek. 20.02 (S) Ferry Maat's soul- top-tlen. 21.02 (S) Sesjun: Jazz 6 Blues. 22.02 (S) De Hugo van Gelderenshow met de Nederlandstalige top-10. 23.02 (S) Jazz-slr. Jazzy nightcap. 0.02 (S) De Hugo van Gelderenshow LP's. 1.02 (S) De nacht wacht. EO: 5.02 (S) Old time religion: Blue grass gospelmuslc. 5.30-7 00 (S) Mattnatamuziek voor de vroege ochtend. NEDERLAND I EO 15.00-15.25 Het kleine huis op de prairie NOS-NOT 16.00-16.20 Herhaling voorlichting schooltelevisie-serieSpelrai TELEAC 18.15 Chemie, les 5 NOS 18.45 Toeristische tips 18.55 Journaal EO 19.05 EO-kinderkrant 19.25 Windkracht 16, jongerenprogramma 19.30 De rusteloze atmosfeer, film reportage 19.55 De Waltons, tv-filmserie 20.45 Lionel Gurneiy, reportage 21.00 Nader bekeken NOS 21.35 Journaal VPRO 21.50 Machiavelli. geb. 3 MEI 1469. introduktie van een aktueel serieprogramma NOS 23.00-23.05 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Brigadier Dog 18.55 Journaal VARA 19.05 Guyana, waterland, natuurfilmserie 19.30 Oorlogswinter, jeugdserie NOS 20.00 Journaal VARA 20.25 Achter het nieuws 20.40 Klaverweide, tv-serie 21.30 Koning Klant extra 3, informatief programma 22.20 Achter het nieuws 22.55 Gedicht NOS 22.56 Den Haag vandaag 23.11-23.16 Journaal door Henriette L.T. de Beaufort I». I'. I^opolils CnctvrrxmlJ. N.V, Na het dorp Beukenloo begint de lange rit naar Arnhem, één en een half uur rijden over de grintweg, drie keer stapvoets als 't de heuvel opgaat. De septemberochtend is mild en nog zomerig. De dauw heeft alles schoongewassen, zelfs de dennenaal- den aan de bomen schijnen spiksplin- ter nieuw. De bloeiende hei is een golvend veld van zacht, dromerig paars tot aan de kim. Ver is het zicht niet, want er hangt nog lage nevel. Willem Hendrik praat over maar heel gewone dingen, met op zet vermijdt hij de namen van de tweelingen te noemen. Dat drukt maar op de tranenklier, denkt hij, aandoening heeft nog nooit tot iets goeds geleid. Nu en dan zegt hij eens een luchtige opmerking over het mooie weer. Het kan gebruikt wor den. straks in Amsterdam en trou wens overal in het hele land. Dat zal me een drukte worden, goed dat Lena vandaag reist, dan is de volte in de treinen en op de stations nog niet zo erg als in de volgende dagen. 'Ik vind 't toch wel een hele reis, zo voor mevrouw alleen met de tweelin gen,' mijmert Lena hardop voor zich uit. Willem Hendrik haalt de schouders op: 'Kijk, die boer heeft me daarginds ook een mooie versiering bedacht, hij heeft het portret van Koningin Emma op zijn schuurdeur gezet.' 'Maar dat van de jonge Koningin op de voordeur, ziet meneer het wel?' Dan rijden ze weer een heel eind zonder iets te zeggen. Eindelijk pre velt Lena weer voor zich uit: 'Zeventien jaar geleden heb ik de weg in omgekeerde richting gere den, de jaren gaan wel vlug.' 'Hoe ouder je wordt, hoe vlugger ze gaan,' antwoordt Willem Hen i koel. Op de Utrechtse straat bij venover is' 't volle ochtend, toch de Betuwe nog in een melkige vel, de spitse torens van Nijme zelfs de stompe duim van EÏÏst, 1 nog niet te zien, alleen het Rijn 1 ter ligt in glanzende breedte, dej vier snijdt het landschap in tweer len. In de buurt van het station h 1 hem is er al druk geloop van fe^ gangers. Overal is een zekere o togenheid te speuren, de mensen! niet in hun dagelijkse plunje en niet iedereen is op weg naar gewone werk. Met zondagse geze ten, al is het een weekdag, lopei mensen met een koffertje in de b 't stationsplein op. Oranjefeest b kent voor duizenden vrijaf hebl plezier maken, op stap gaan. Bf op het stationsplein staat Bart de kar van Beukenloo, hij heeft na's bagage van het Huis Beuke naar 't station in Arnhem gere R Lena geeft hij een ongewoon ha lijke hand, zij geeft hem een niet zuinig, een volle gulden. 'Dat was niet nodig, juffrouw.' hij breed grijnzend, maar met i: gulden verdwenen ln zijn vestjes 6 In de stationshal geeft Willem Hps drik Lena's hele bagage aan, hij dit te moeten doen van wege drukte in de coupé's.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4