RC Lens nog te lang onderschat Volleybalteams winnen Cl G_E NEVER L' Remise voor Jan Timman Met koffie ben je bezig.. Want de momenten dat je samen koffie drinkt,zijn nu eenmaaln beetje dierbaar.Daarom geef je koffie wat extra aandacht. En kies je je koffie met zorg. Geurige,vertrouwde Roodmerk. Mm Douwe Egberts. Hagenaars winnen met 3-2 na 0-2 achterstand Italië bij heren (3-0) en dames (3-1) ten onder Staking in Montreal duurt voort Tijdens zone-schaaktoernooi in Reykjavik Nederlaag voor amateurelftal Douwe Egberts koffie...lekkere koffie. DONDERDAG 23 OKTOBER 1975 BINNENLAND TROUW/KWARTET mliouXci kiu i u FC Den Haag komt met 20 achter als Jankovic (midden) doelman Ton Thie passeert. Rechts Joop Korevaar. Van onze speciale verslaggever DEN HAAG FC Den Haag heeft in het Europese toernooi voor bekerwinnaars nog geen proeve van bekwaamheid kunnen aflegen. De eerste confrontatie met Racing Club Lens leverde de Hage naars weliswaar een verdiende 32 overwinning op, de wijze waarop dit resultaat na een chaotisch verlopen duel tot stand kwam, biedt vooralsnog weinig reden tot uitbundig optimisme. Vooral in de eerste helft stelden de Hagenaars, die kennelijk nog te rugdachten aan de glorieuze wed strijd zaterdagavond tegen PSV. diep teleur. Xa twe^ knap uitge voerde counters nam de ploeg uit de Xoordfranse mijnstreek zelfs een verrassende 0-2 voorsprong. Maar onmiddellijk na de onderbreking volgde de wedergeboorte van de Haagse formatie, die treffers tot gevolg had van Schoenmaker. Van Vliet en Van Leeuwen. Aad Mans veld. de opnieuw excellerende aan voerder van de Hagenaars, ver zuimde in deze periode zijn ploeg een veiliger voorsprong te geven door een strafschop te missen. De Ierse scheidsrechter Carpenter, die bedroevend slecht terzijde werd gestaan door zijn grensrechters, deelde gele kaarten uit aan de Fransen Notheau en Mijica en aan de Hagenaar Mansveld. Hoe betrekkelijk veel zaken in de voetballerij zijn. bewees het rede lijk bezette (18.000) Zuiderpark. Vorige week vrijdag liep er in Den Haag nog bijna niemand warm voor het duel tegen Racing Club Lens. maar toen dan zaterdagavond die verrassende Haagse explosie te gen landskampioen PSV volgde, veranderde het beeld van gelaten heid in een klap en raakte het Haagse publiek enigszins in de ban vanv het Europa Cup evenement. Een publiek dat voor een zinderen de sfeer zorgde, maar nochthans in de openingsfase niet werd verrast door een hartverwarmend offensief van de Hagenaars. En dat nu juist had men na de miraculeuze exhibitie tegen PSV verwacht. Pas na zo'n minuut of tien, na de eerste schermutselingen op het middenveld, kon de eerste daad van betekenis worden geregi streerd. Het was Henk van Leeu wen. die het eerste vuurwerk ont stak. maar de Haggenaar zag zijn inzet door doelman Lannoy ge keerd. Daarna ontstond er op de rand van buitenspel nog een droomkans voor Schoenmaker, na een 1-2 combinatie tussen Jol en Kila. Schoenmaker schoot de bal echter hoog over. FC Den Haag, dat steeds meer opdrong, rook moge lijkheden. Maar toen binnen drie minuten kreeg het duel voor de Hagenaars een dramatische wending. Het was in de 18e minuut dat middenvelder Elie op de rechtervleugel doorbrak. Zijn voorzet bereikte de volkomen vrijstaande Bousdira. die echter grandioos miste. Linksbuiten Zuras- zek stond echter precies op de juis te plaats om zijn clubgenoot te corrigeren. Met een simpele voetbe weging joeg de door de Caluwe volkomen vrijgelaten Fransman de bal achter Thie: 1-0. En terwijl FC Den Haag nog ont redderd de tegenslag incasseerde, volgde binnen twee minuten een nieuwe ontgoocheling. Middenvel der Daniel Leclercx spleet de ver opgedrongen defensie van FC Den Haag open en bracht Jankovic in stelling. Diens diagonale inzet vloog opnieuw achter een verbijste rend toekijkende Thie: 2-0. Lex Schoenmaker had de trieste situatie voor zijn ploeg iets roos kleuriger kunnen maken als hij een half uur en acht minuten voor rust wat koelbloediger te werk was ge gaan. maar belde malen zag hij geen kans de Hagenaars uit de misère te tillen. Dat lukte ook Ou wehand niet na een vlotte combi natie met Kila. Zo ging voor FC Den Haag de rust in na een periode waarin de hard en fanatiek strj- dende Franse ploeg die in de natio nale competitie nauwelijks aan bod komt zijn opponent volkomen had overrompeld. Maar toch zou de ommekeer heel snel komen. Binnen drie minuten na de onderbreking trilde hei Zuid erpark op zijn grondvesten. Verant woordelijk voor die metamorphose in het wedstrijdverloop waren Lex Schoenmaker. die voortreffelijk werk van de voor Jol ingevallen Bres en van Leeuwen subliem af rondde en Simon van Vliet. De laatste, joeg uit een door Mansveld genomen vrije trap de gelijkmaker in het Franse net. daarmee was de sensatie compleet. De ontketende Hagenaars bleken nu alle remmingen van zich af te hebben geworpen. Toen kwam ook de kwetsbaarheid van de Franse laatste linie aan het liöit. Van Leeuwen demonstreerde dat al heel snel, nadat Bres en Mansveld dooi de Franse defensie waren geglipt' 3—2 FC Den Haag was niet meer te temmen, maar verzuimde voorals nog de marge te vergroten. Zelfs een strafschop, toegekend wegens hands van verdediger Bousdira kon door Aad Mansveld niet worden verzilverd. Bij een razendsnelle uit val van de Fransen mochten Bos- kov's volgelingen zich prijzen dat scheidsrechter John Carpenter in het strafschopgebied een fors»» overtreding van de Caluwe ten op zichte van Notheau ~ver het hoofd zag. FC DEN HAAG RC LENS 3—2 (0—2) 17: Zuraszek 01. 19: Jankovic 02. Schoenmaker 12. 49: Van Vliet 22. Van Leeuwen 32. Scheidsrechter: Carpenter (Ierl.). Toeschouwers: 18.000. FC DEN HA Aft: Thie: De Caluwe, Van Vliet. Mansveld. Korevaar (Albertsen); Kila. Parazic. Ouwehand; Jol (Bres). Van Leeuwen. Schoenmakers. RC LENS: Lafcnoy: Hopquln. Marie. Cie- selskl, MuJIca; Elle. Bousdirax. Leclerq: Jankovic. Notheau;, Zuraszek (Kaiser). RICHARD MATTHIJSSE BELGRADO Het was gisteren in Belgrado in het toernooi om de Europese volleybalkampioen schappen een glorieuze dag voor Nederland. Het herenteam ver- MONTREAL De wilde staking van de aan de Olympische installaties in Montreal werkende arbeiders duurt voort. De staking begon maandag uit protest tegen het gebruik van door de politie verstrekte Identiteitskaarten. De besprekingen tussen gemeenteamb tenaren en vertegenwoordigers van de vakbonden werden in eerste instantie afgebroken. 'We hebben geen idee hoe lang de staking zal duren', zei een woordvoerder van de gemeente. 'Het zal van de houding van de vakbonden afhangen'. De woordvoerder zei dat de gemeente er bij een lange stakingsduur misschien toe over zou moeten gaan in het ver volg gedurende 2even dagen in de week met drie ploegendiensten te werken. 'We hebben al vele dagen verloren en er is nog maar weinig ruimte op het schema. We zullen dan wel genood zaakt z|jn iedereen dubbel te laten werken'. Op 30 september gingen 200 kraan machinisten in staking uit protest te gen het verplichte gebruik van iden titeitskaarten. Deze staking duurde slechts vier uur. sloeg Italië met 30. De dames bedwongen eveneens Italië (3-1) Bondscoach Ben Krysik startte, na wat experimenteren in de vorige wedstrijden, nu weer met de ver trouwde ploeg van Blokkeer. Dit had tot gevolg dat de snelspelende Italianen weinig tot geen kans kre gen tegen het hechte blok van Ad van der Velden en Loek Willem- stein. die overigens aanvallend minder presteerde dan in de vórige wedstrijden. 'Ik had erg veel moeite met het Licht van de televisielampen. Daar door zag ik de bal steeds pas óp het laatste moment. De set-ups waren vandaag ook niet zo precies als anders', zei Willemstein. Nederland begon in de eerste set erg nerveus zodat er maar weinig goed aangegeven ballen bij het net kwamen. Maar het hechte blok red de de zaak. en Nederland won de set met 16-14. nadat eerst een ach terstand was weggewerkt. Italië was duidelijk aangeslagen. In de volgende 6ets was Nederland, dankzij een excellerende Ad van der Velden heer en meester. In 33 minuten werd Italië via de setstan den 15-7 en 15-8 compleet wegge speeld. Coach Ben Krysik was na afloop dan ook een tevreden man. 'Hoewel ze in het begin wat moeite hadden met onze passes en er ook organisatorisch nog wel wat fouten werden gemaakt, vind ik dat wij de Italianen goed onder druk hebben gehouden. Dat was ook de opdracht die ik ze meegegeven had. omdat de Italianen dan niet hun geliefde snelle spel konden spelen'. Door deze overwinning heeft Ne derland nu een goed uitzicht gekre gen op de achtste plaats, omdat zowel van Hongarije als van Frank rijk gewonnen moet kunnen wor den. TENNIS De Neaerlander Rolf Thung is ln de tweed-.: ronde van het in- doortoerriooi In Perth uitgeschakeld. Thung verloor met 75. 61 van de Amerikaan Harold Solomon Ook de Indiër Anand AmritraJ haalde de der de ronde niet. Hij verloor met 62. 6—3 van Cliff Richey <VS>. Uitslagen neren dubbelspel eerste ronde: Raul Ramirez-Brian Gottfried (Mex.-VS) Bob Lutz-Chariea Owens (VS) 63. 6—2 Tom Gorman-Harold Solomon iVS>Bob Giitln.in-Ernle Ewert (Aus> BOKSEN De Europese Boks Unie (EBU) heeft de Belg Robert Desgain aangewezen als arbiter voor het ge vecht om het Europees kampioen schap halfzwaargewlcht tussen titel verdediger Domenico Adinollf (Ita.) en zijn uitdager de Nederlander Rudi Lubbers. Het gevecht wordt gehouden op 31 oktober in Turijn Juryleden zijn de Westduitser Herbert Tomser en de Luxemburger Gaston Prantz. TENNIS Chris Evert (V. St.) en Evonne Goolagong (Aus.) hebben de finale bereikt van het met 135.000 dol lar gedoteerde tennistoernooi van Hil ton Head (V.St.). Chris Evert versloeg in de halve eindstrijd haar landgeno- ?i Rosmary Casals (60. 61». vonne Goolagong bereikte de finale vla een overwinning van 21 (3 61. 76) op Virginia Wade (Gbr.i Bij de heren bereikte Rod Laver de :nalfe door Wlmbledon-kampioen Arthur Ashe te verelaan met tweemaal 64. De andere halve finale gaat tus sen Ille Nastase tRoe.) en Björn Borg IZwe.l. Uitslagen halve finale gemengd dubbelspel. Rod Laver-Evonne Goola gong - Björn Borg.Vlrglnla Wade 64. 60. Ille Nastase-Roseniarv Casals - Arthur Ashe-Chrls Evert 67. 63. 6—4 REYKJAVIK Jan Timman heeft zijn partij in de tweede ronde van het zone-schaaktoer nooi te Reykjavik niet in winst kunnen omzetten. De Nederlan der moest de Tsjech Janse re mise toestaan. Jan Timman heeft het in zijn par tij tegen Jansa niet gemakkelijk gehad. De Tsjech, die met wit speelde, bouwde via een Schevenm- gen variant op de Sicilïaajnse. ver dediging. een sterke positie op, waaraan Jan Timman zijn handen vol had. De Nederlander verdedigde echter goed en biacht op zijn beurt Jansa in moeilijkheden, die gedwongen werd tot herhaling van zijn 24ste zet. Timman had op dat moment om remise kunnen vragen, maar deed dat niet. Nadat de stelling een half uur geen veranderingen had ondergaan, bood Jansa een punten verdeling aan. die door Timman werdgeaccepteerd HANS BÖHM De jonge Nederlandse meester Hans Böhm heeft tijdens het internatio nale Aljesjin-herdenkingsschaak- toernooi in Moskou zijn zesde ne derlaag geleden. Ditmaal moest Böhm. die wit had. na 36 zetten capituleren voor de Russische oud wereldkampioen Michael Tal. Böhm kwam goed uit de opening (Indisch), maar raakte na vier uur spelen verstrikt in de door hemzelf geschapen technische compicaties. De ranglijst wordt na zes ronden, aangevoerd door de Russen Vaganjan en Geiler, Beide spelers hebben 4,5 punten. WK DAMES De .eerste wedstrijd om de wereldti tel schaken tussen de Russinnen Nona Gaprindasjvili - de tltelhoud- ster - en Nana Alexandria eindigde in Pitsoenda Ln een overwinning voor de wereldkampioene. Nana Alexandria, die met zwart speelde, overschreed de tijd op de 33ste zet in een hopeloze positie. De volgende wedstrijd wordt daag gespeeld. Uitdaagster Alef dria heeft dan wit. VAN DER MIJE In het Westeuropese zone-scht toernooi voor dames zijn enigep gebroken partijen voltooid. De resultaten: Negende ronde: lary (Ierland) tegen Makai (i garije), remise. Tiende ronde: kai tegen Pderzanskaja (Israel 0 Porubbsky (Hongarije) Ferrer (Spanje), 1—0, Hillary Kattinger (Oostenrijk) 1—0. ronde: Erenska (Polen) tegen der Mije (Nederland), 01. P zanskaia tegen Vokralova (Ts |l remise. Laakman (West-Duits; j tegen Hillary remise. Twaalfde de: Lazarevic (Joeg), tegen Ha (GB) 01 Teodorescu (Roem, gen Ferrer, 10. Pihajlic (i tegen Lemachko (Buig), op»/ afgebroken. Lemachko leidt thans met 9,5 en 1 afgebroken partij Van Mije staat op een gedeelde tv plaats met 8,5 punt. Het Nederlandse damesteam verras te door het sterker geachte Italië te verslaan. In het laatste toernooi om de Springcup werd nog verloren met 2-3. De dames begonnen sterk, en wisten de eerste zet met 16-14 te pakken. De inspanningen van deze set zorgden onmiddellijk daar na voor een totale ineenstorting (4-15). In de derde set hervond de damesploeg zich. Via uitmuntend spelverdelen van Annelies Visser werden de Italiaanse dames met 15-5 aan de kant geschoven. In tegenstelling tot in de tweede zakte Nederland in de vierde set niet weg. maar hield de tegenstan der knap onder druk. Dit leverde een fraaie setwinst op (15-10). wat de eerste overwinning in dit toer nooi betekende. ZEIST Het Nederlands amateur elftal heeft op het KNVB-sportcentrum in Zeist een oefenwedstrijd tegen ere divisieclub Go Ahead met 12 ver loren. Bij de rust stonden de Deven- ternaren met 10 voor. Bij de amateurs (het doelpunt was van Lamays) moesten doelman Spermon en de spelers Peters, Buvens en Drent geblesseerd uitvallen. Bovendien ont brak Veenendaal wegens een blessure. Ondanks deze handicap was bonds coach Arie de Vroet wel te spreken over zjjn team: 'De organisatie op het veld liep beter dan in de voorgaande oefenwedstrijden. Er begint wat meer lijn in het spel te komen. In het laat ste kwartier kregen we nog goede kansen op een gelijkspel, hetgeen niet onverdiend zou zijn geweest'. De amateurselectie zal deze week nog teruggebracht worden van achttien naar zestien spelers. y <n i X \J DOUWE i JL. EGBERTS (je weet dat 'tgoed is) Roodmerk 2.65

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 16