grijpt koppositie Bob Janse mist de eerste winst Sen treffer teveel voor PSY Arbiter ontgaan wee handsgevallen KNVB wil vrij voor Johannen Kessler pessimist Arbiter geslagen Nederlaag voor Lazio Boycot Jan Jeuring scoort beide treffers in duel met Feyenoord: 2-0 Frans Thijssen breekt jukbeen ad Mansveld leidt FC Den Haag naar sensationele 4-1 sege AANDAG 20 OKTOBER 1975 SPORT TROUW/KWARTET 9 Van onze sportredactie AMSTERDAM De gele kaart die Johan Cruijff vorige week woensdag in de interland tegen Polen uitlokte en schouderopha lend accepteerde, blijkt voorlopig nog geen gevolgen te hebben. In de reglementen blijkt namelijk te staan, dat aan het einde van het seizoen steeds de lijst met gele kaarten wordt vernietigd. Johan Cruijff meende tegen Polen een tweede gele kaart te hebben ge kregen nadat hij eerder in de wedstrijd tegen Finland ook al gewaarschuwd was. Die gele kaart is echter inmiddels weggestreept. Cruijffs uitlating na afloop 'die gele kaart doet me niks, ik kon er tegen Italë toch niet bij zijn', kan mogelijk geheel te voorbarig zijn. Want nadat de KNVB via vorser Jan Huybregts had ver nomen dat Johan Cruijff niet geschorst zou worden, zijn er on middellijk stemmen op gegaan om nog eens met Barcelona te gaan praten over vrij voor de twee Johannen als Nederland de beslis sende wedstrijd tegen Italië moet spelen. Dat duel wordt op 21 no vember in Rome gespeeld. In een eerder stadium hebben Bar celona-voorzitter Montal en trai ner Weisweiler laten doorscheme ren, dat zij geen bezwaar zullen maken om de beide vedetten vrij af te geven, als het competitie- programma van Barcelona niet in het gedrang komt. Het sectie-bestuur gaat zich vana vond buigen over de suggestie om de Spaanse voetbalbond te ver zoeken de competitie wedstrijd van FC Barcelona voor het week einde van de 21 en 22ste novem ber te verplaatsen. Naar alle waarschijnlijkheid zal een afvaar diging van het bestuur naar Spanje reizen. 'Wij hebben door de jaren heen een uitstekende verhouding met de Spaanse bond opgebouwd', aldus de heer Huy bregts, 'maar sinds het toernooi Amsterdam 700 en nu is er wel het een en ander gebeurd, waar door de kaarten anders zijn ko men te liggen'. Trainer George Kessler van Hartha BSC Berlijn ziet het duel voor de UEFA-Cup tegen Ajax woensdagavond a.s. in het Westberlijnse Olympische Stadion met gemengde gevoelens tege moet. Kessler vreest vooral de strijdlust en de handigheid van de Amsterdammers. 'Ik geloof niet, dat onze ploeg erdoor komt, maar ik hoop het', zei hij gisteren ove» het aanstaande treffen.' Ajax heeft het succes hard nodig om zijn marktwaarde te handhaven', meende Kessler, die de vroegere Europa-Cup houder met 'grote in zet' tegemoet wil treden. 'Wij moeten aanknopen aan onze laatste successen tegen Borussia Mönchengladbach en Hannover '96. Dan kunnen we ze pakken'. Kessler heeft slechts zorgen over de bezetting van een plaats in zijn team. Voor Stef Walbeek, die de laatste tijd nogal heeft teleur gesteld, zal waarschijnlijk Iler- mandung worden opgesteld. Deze heeft voor het laatst in het eerste van Hertha BSC gestaan op 23 augusutus j.l. 'Jammer', aldus Kessler, 'voor een Walbeek in vorm heeft zelfs Cruijff gesidderd'. De waarschijnlijke opstelling van Hertha BSC: Wolter, Sziedat, Kliemann, Brück, Weiner, Her- mandung, Sidka, Beer, Grau, Kos- tedde. Horr. Scheidsrechter A. Minkes uit Heerenveen heeft gisteren de ont moeting Rolder Boys-FVV uit de noordelijke tweede klasse bij een 1-0 stand moeten staken nadat hij van de FVV-speler Jan Blij- ham tot bloedens toe werd gesla gen. De Europese Voetbalunie (UEFA) heeft de weigering van Lazio om in Rome tegen Barcelona aan te treden men zou de veiligheid niet kunnen garanderen wegens de anti-Spaanse stemming in de Italiaanse hoofdstad uitgelegd als een 3-0 zege voor Barcelona De UEFA heeft verder van Lazio geëist dat de club op de korst mogelijke termijn bij de Italiaan se voetbalbond te weten komt, wat er dient te gebeuren met de tweede wedstrijd tussen Lazio en Barcelona, die voor 5 november in Barcelona is gepland. Het Waldstadion te Frankfort kent geen duisteris meer. Sinds vrijdag wordt 's avonds het licht aangestoken om mogelijke sabo- tagehandelingen te voorkomen. Woensdag namelijk wordt in het Waldstadion de wedstrijd Ein- tracht Frankfurt-Atletico Madrid gespeeld, in de tweede ronde van het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars. In verband met de huidige politieke situatie in Spanje acht de politie het niet uitgesloten, dat zal worden gepro beerd het duel te verstoren. De scheidsrechters van de KNVB afdeling Nijmegen hebben beslo ten geen wedstrijden meer te lei den waarbij het tweede elftal en de veteranenformatie van de Nij meegse voetbalvereniging Krayen- hdof zijn betrokken. De COVS- groep Nijmegen en Omstreken is tot dit besluit gekomen naar aan leiding van de moeilijkheden, die zch twee weken geleden hebben voorgedaan bij duels van de twee betreffende ploegen. in onze speciale verslaggever SCHEDE FC Twente pakte de leidersplaats in de eredivisie gisteren via een fraaie wedstrijd ren Feyenoord. De oostelijke ploeg gebruikte daarvoor rijkelijk veel goed voetbal en bijzonder veel èrgie. Exponenten daarvan waren vooral Jan Jeuring, Jaap Bos en Eddy Achterberg. Met 2—0 casseerde Twente het verdiende overwinningsloon want vooral in de tweede helft was de Twente- jeg de beste. yenoord kwam de traditioneel rvelende openingsfase van rente nog wel goed door, maar na it was de tweede aanvaisstoirm de tterdammers te machtig, ook al idat Twente toén al na vijf mi- ten knap scoorde. De Rotterdam- coach Breszanczyk besefte, dat yenoord daarna. wat al te licht- ENSEOHEDE Frans Thijs sen, de Twente-international die woensdag een goede wed strijd tegen Polen speelde raakte gisteren in de wed strijd van zijn clurb tegen Feyenoord geblesseerd in een duel met Wim Rijsbergen. Hij viel vlak voor rust uit, werd naar een ziekenhuis gebracht en daar werd een gebroken jukbeen geconstateerd. (Rijs bergen had geen schuld aan het ongeluk en was na afloop diep onder de indruk van het feit dat hij Thijssen tijdens een kopduel had geblesseerd. zinnig naar de gelijkmaker zocht. 'Het was veel te lichtzinnig bij die stand van 10'. Juist toen Twente de vermoeidheid begon te voelen ontstond de kans die de oostelijke ploeg gretig inhaleerde. De licht zinnigheid van Feyenoord bleek, toen Achterberg en Jeuring slechts Ramidak tegenover zich wisten op de weg naar. Treytel. Gezamenlijk combineerden zij naar 2—0 en daarmee was na ruim een half uur in de tweede helft de weg geplaveid naar de topplaats in de eredivisie. Al te veel optimssme daarover wuifde Spitz Kohn de trainer van Twente, direct weg. Volgende week zien we wel weer verder. Een voor deel dat we nu zo een krachtsexplosie leveren en dat we in tegenstelling tot voorgaande sei zoenen mdet direct weer geconfron teerd worden met zoiets. Woensdag avond zouden we anders voor de Europa Cup moeten spelen en dat is er nu dit seizoen niet bij. En dat er een krachtsexplosie is geleverd, blijkt duidelijk. Het was na afloop te merken aan de reacties van de ■spelers en het was te zien. Een wedstrijd die van begin tot eind op en neerging, zoiets kost erg- veel energie'. Dat Twente-Feyenoord een topwed strijd in de eredivisie was, die veel SCHEDE Feyenoord had in de wedstrijd tegen Twente slechts een kele scoringskans. In de eerste helft ontging de Rotterdamse ploeg overi- ïs een mogelijkheid via een strafschop toen Corver die niet gaf alhoewel ls Overweg duidelijk hands had gemaakt in het strafschopgebied, gebeurde overigens in een situatie waarin veel fouten werden gemaakt, begon met een handsbal van De Jong die door Corver niet werd ge- i maar wel door zijn grensrechter. Die vlagde, maar liet het appèl ver voor wat het was toen het spel verder ging en eindigde in een hoek- top. Niels Overweg had echter inmiddels zeer royaal hands gemaakt als tie op de gebeurtenis bij De Jong. Ook die handsbal liet Corver voorbij- n. van de krachten van de spelers vroeg, was te merken aan de reac tie van Ab Gritter. De Twente- spelier, die vorig seizoen nog een gevierde Groningen-vedette was en nu vervanger voor Theo Pahlplatz is, zocht een 'kwartier voor tijd de kans om zich te laten vervangen door Aabech. Leeggestreden was Gritter. Bij Twente waren de vleu geltjes die na een minuut of vijf, na de 10 waren aangebracht, toch wat lamgeslagen. Maar juist toen zorgde de tweede treffer voor de nieuwe impuls om de eindstreep te halen. Uiteraard had Jan Jeuring een hoofdrol in het bedrijvige en goede werk van de FC Twente. Hij trof in Ramljak de beste Feyenoordverde- diger maar die moest zoveel werk erbij doen dat Jeuring voldoende gelegenheid kreeg om zich naar een hoofdrol te voetballen. 'Ik heb een seizoen lang gedraaid met een lies blessure en een moeilijk terugko men daama. Dat is duidelijk voor bij nu. Bovendien ben ik de laatste weken zo een twee e drie kilo afgevallen en daar voel ik me lek ker onder'. Ramijak die ook daar om veel werk moest doen omdat Joop van Dael matig acteerde, die Ramljak werd overigens door Jeu ring terecht de. attentste en lastig ste verdediger van dit moment in de eredivisie genoemd. .Twente had naast Jeuring een uit blinker voorin -in Jaap Bos. 'Ik wist dat Knobel op de tribune zat en ik wilde goed voetballen.. Ik voelde me goed en dan durf je alles. Ik merk dat het week-in, week-uit sterker gaat'. Bos speelde zich in de kijker van Knobel en dat juist op een dag waarop dat andere jonge talent, die andere rechterspits. Martin Vreijsen, het onderspit dolf tegen Kalle Oranen. Bos had wel het voordeel dat zijn zelfvertrou wen geen moment ondermijnd werd. Zijn eerste directe tegenstan der was Harry Vos die na vijf minuten geblesseerd raakte en toen na vijftien minuten voelde dat het niet ging. Daarna maakte Wim Rijsbergen na een lange periode zijn rentree in de Feyenoord-elf. Rijsbergen typeerde Feyenoord-Twente echter Jan Jeuring zet FC Twente met een ophaal op het spoor van de winst tegen Feyenoord. Ramljak heeft de bal niet kunnen stuiten. heel juist met: 'Niet alleen Bos was een lastige tegenstander, ze waren allemaal erg moeilijk vanmiddag'. Feyenoord was daarom een logische verliezer, die na afloop slechts kon ■wijzen op een meerderheid in de laatste twintig minuten van de eer ste helft. FC TWENTE-FEYENOORD 2—0 (0—0) 50. Jeuring 10, 77. Jeuring 20. Scheidsrechter: Corver. Toeschouwers: 20.500. FC TWENTE. Gross; Van Ierss el. Over weg, Drost, OranenThijssen (Brugglnk) Mühren, Achterberg; Bos Jeuring. (Aa bech), Gritter. FEYENOORD: Treytel; Schneider, Van Daefle, Ramijak, Vos, (Rijsbergen); De Jong, Jansen, Van Hanegem; Vreysen, Kreuz. Krlstensen. THEO REITSMA ROTTERDAM Uitgerekend op het moment dat de emotioneel afgeknapte Bob Janse bij Excelsior afhaakte, heeft de Rotter damse club het tot nog toe enige succes van dit seizoen kunnen oogsten. De Graafschap werd op Woudenstein met 3—0 verslagen en de vreugde over die opsteker maken het praten over de kwestie Janse aanzienlijk gemakkelijker. Janse was gisteren niet op Woudes- a, in onze verslaggever lf IN HAAG In wat de 'sleutelminuut' van de wedstrijd zou i irden, de tweede minuut van de tweede helft, volgden de ge- a irtenissen elkaar in een razend en sensationeel tempo op. In die 3 nuut kwam niet landskampioen PSV, maar het thuisspelende r I Den Haag met 10 aan de leiding en degradeerde de Eindho- ei nse formatie zich weer ongewild tot de ook vorig seizoen on- nks de uiteindelijke titel met de nodige vraagtekens omgeven matie. PSV, uitspelend, ging tenslotte met 41 ten onder en r! eft aan de vooravond van het Europa Cup-treffen met Ruch is orzov de nodige, in Den Haag duidelijk opengereten, wonden te !r ken- ■D 8 Rijvers, de Eindhovemse trai- i die zijn formatie niet af wil ^en, verdoezelde die wonden. a$g niet in op de mogelijke diepe- achtergronden voor het tweede tverlies in deze competitie, wei- üf de lijnen te trekken met de euntenissen, die PSV-intematio- de dagen ervoor in Zeist en d: Eindhoven hadden doorge bakt. 'Na zo'n wedstrijd is het I' hts zinnig vooruit te kijken, ag is er weer een wedstrijd'. itflDlEND r- Rijvers wilde slechts op de elijke zaken ingaan. Op de ge- !d rtenissen in de tweede minuut de tweede helft. 'Laat ik voor- n' tellen', zei hij reëel, 'dat FC Den rif? door de tweeede helft ver- )r; id heeft gewonnen. De ploeg l®. agressief, speelde goed. Maar uis daarvoor gebeurd? De hele P k voor de eerste goal? Ik durf te s; ten, dat PSV toen veel en veel b iter bij 1-0 is geweest dan FC i Haag. En dan kun je toch »ntter. Nadat eerst Lubse werd geduwd toen hij de van de lijn w getrapte bal wilde inkoppen en vervolgens Van Leeuwen vijf meter buitenspel stond bij d teegenaaiwal waaruit hij scoorde. Boskov, de trainer van FC Den Haag vertelde het me zelf en wat moet ik er dan nog aan toevoegen'. PSV was dat vooropgesteld tot aan Van Leeuwens overigens knap pe doelpunt na een rush van veer tig meter, in de eerste helft en direct na de hervatting dacht bij een voorsprong geweest. Maar René van de Kerkhof faalde op enkele meters vrij voor open doel en Dahlqvist zag zijn inzet door Aad Mansveld van de doellijn getrapt. Maar PSV klapte ook na het eerste kleine beetje tgenslag, Van Leeu wens treffer, in elkaar. Bezat niet meer de rust om met de aanwezige grotere klasse terug te slaan en ging tenslotte —toch provinciaals? in de eigen wanorde ten onder. Willy van der Kuylen, door de Noor Albertsen aan banden gelegd, kwam in het héle verhaal niet voor, Edström kreeg met één uitzonde ring kort voor het einde maar toen stond het al 3-0 tegen Van Vliet geen echte kansen en zo was Aad Mansveld, goed voor twee treffers tegen PSV, neemt af scheid van het Haagse publiek. het feitelijk met alle Eindhovena- ren. FC Den Haag, bij rust nog blij met de 0-0-score, groeide. Liep, aldus een uitblinkende aanvoerder Aad Mansveld, wl voortdurend op de tenen om deze hoognodige toppres tatie te leveren, maar trok zichzelf geen moment als angstige formatie terug. De FC Achteruit speelde vooruit, zocht middels lange trap pen van Mansveld de aanval en triomfeerde. Door nadrukkelijk de geweldige inzet en Aad Mans veld. Mansveld zelf scoorde twee keer uit vrije trappen juist buiten het strafschopgebied (de eerste keer na een handsbal van Van. Be- veren caramboleerde de bal van linker- naar rechterpaal over de lijn en de tweede keer joeg hij de bal ineens en verschr ikke Lijk hard door de muur en langs de kansloze Van Be veren) en organiseerde de Haagse afweer met de tweede rou tinier Ton Thie (beiden 31) zoda nig, dat FC Den Haag zijn faam als een van de beste Nederlandse de fensies opnieuw alle eer aandeed. Aad Mansveld: 'PSV heeft veel risi co's genomen. Op een gegeven ogenblik telde ik wel zes van die mannen om me heen. Maar het kon in die tweede helft niet meer kapot. Zo'n wedstrijd als we nu speelden, speel je misschien drie. vier keer per seizoen. Je loopt op je tenen, je gaat tot het uiterste, ver der nog misschien. Maar het moest ook. Niet alleen omdat PSV de te genstander was. Er is de afgelopen maanden de nodige kritiek van dé zijde van het publiek op ons spel geweest. Deze revanche hadden we nodig. Ook voor onszelf'. Aad Mansveld werd daarbij topsco rer. Na al tegen Telstar en Ajax te hebben gescoord uit strafschoppen waren het nu twee vrije trappen. 'Wij oefenen hier woensdag meestal wel enige tijd op. Een specialiteit? Ach, je moet er ook geluk bij heb ben. Dat was er nu. Aan de andere kant: het moet er gewoon ook een keer uitkomen. Dat gebeurde nu'. Niet alleen bij Aad Mansveld kwam het eruit. De gehele Haagse forma tie groeide. Ondanks individueel nog weinig opzienbarende presta ties van Lex Schoenmaker. Zijn dieptepass op maat in de veelbe sproken tweede minuut op Henk van Leeuwen was zijn beste ver richting. Rest tenslotte nog de voor FC Den Haag 'negatieve' kant van de zaak. Naast de slechts 12.000 toeschou wers was er ook een gele kaart van scheidsrechter Frans Derks voor Aad Mansveld na een overtreding tegen René van de Kerkhof, direct nadat Mansveld zelf voor 2-0 had gezorgd. 'Dat zal me ongetwijfeld een schorsing kosten. De tweede dit seizoen. Ik had de pech kort achte reen twee overtredingen te maken. Derks liet verder nog al het nodige toe'. FC DEN HAAG-PSV 4—1 (0—0). -48: Van Leeuwen 1—0, 55: Mansveld 20, 63: Van Vliet 3—0. 82: Edström 31, 85: Mansveld 41. Scheidsrechter: Derks. Toeschouwers: 12.000. FC Den Haag: Thie, De Caluwé. Van Vliet. Mansveld, Korevaar; Ouwehand, Perazic (Bres), Albertsen; Van Baaren (Jol), Van Leeuwen, Schoenmaker. PSV: Van Beveren; Poortvliet (Daecy) Krijgh, Van Kraay, Deljkers; Willy van de Kerkhot'f, Lubse, Va.n der Kuylen,; Rene van de Kerkhof. Edström. Dahlqvis- PETER ONVLEE Eredivisie MVV-NEC 2—3; Eindhoven-Go Ahead 42; FC Twente-Feyenoord 20; Telstar-FC Amsterdam 03; Ajax-FC Utrecht 51; Sparta- AZ'67 11; Excelsior-De Graaf schap 3—0; FC Den Haag-PSV 4— 1; NAC-Roda JC 0—3. FC Twente Feyenoord Ajax PSV NEC FC Amsterdam Roda JC Sparta AZ '67 Telstar Eindhoven MW De Graafschap FC Den Haag NAC Go Ahead Excelsior FC Utrecht 1 1 13 19-7 2 1 12 20-7 1 12 19-11 2 11 26-9 1 10 15-11 2 9 14-11 3 9 13-10 1 9 10-8 2 8 9-7 2 8 17-16 3 8 13-20 3 7 12-16 3 7 12-23 4 6 10-12 3 6 4-10 4 4 11-19 6 3 5-18 6 2 9-23 Zaterdag: Go Ahead-FC Twente, Zondag: MVV-NAC. NEC-EIndhoven, Feijenoard- Telstar, FC Amsterdam-AJax, FC Utrecht- Sparta, AZ'67-Exce!stor, De Graafschap- FC Den Haag. PSV-Roda JC. Helmond Sport-Heerenveen 21; FC Den Bosch-Wagenlngen 10; FC Groningen-Willem II 22; SC Amersfoort-FC Vlaardingen 11; Fortuna SC-FC VVV 0—1; FC Dor drecht-Haarlem 00; Vitesse-Veen- dam 11; SC Cambuur-Heracles 2—0; SVV-PEC Zwolle 1—1. 1 15 12-4 1 15 18-9 2 14 17-10 2 12 19-12 1 11 16-9 2 11 15-9 3 11 20-11 3 10 21-8 4 10 12-11 3 10 9-12 3 9 11-7 4 9 7-10 4 8 10-20 5 7 7-12 3 7 7-12 6 7 14-27 6 6 13-21 7 5 8-16 6 3 7-23 Helmond Sport-SW, Heerenveen-FC Den Bosch. Wageningen-FC Groningen, Wil lem Il-Volendem. FC Vlaarddngen-Fortu- na SC. FC VW-FC Dordrecht, Haarlem- Vitesse. Veendam-SC Cam buur, Heraoles- PEC. FC VVV 8 7 1 Haarlem 10 6 3 Fortuna SC 10 6 2 SC Cambuur 10 4 4 FC Vlaardingen 9 3 5 FC Groningen 9 4 3 Vitesse 10 4 3 Wageningen 9 4 2 PEC 10 4 2 Vcendam 10 3 4 Heerenveen 9 3 3 FC Den Bosch 9 4 1 Willem II 9 3 2 Helmond Sp 9 3 1 Volendam 9 1 5 SC Amersfoort 10 3 1 FC Dordrecht 10 2 2 Heracles 10 2 1 SW 9 0 3 Mladen TWEEDE PERIODE SC Cambuur 1 1 0 0 2 2-0 FC Den Bosch 1 1 0 0 2 1-0 Helmond Sp 1 1 0 0 2 2-1 FC VVV 1 1 0 0 2 1-0 SC Amersfoort 1 0 1 0 1 1-1 FC Dordrecht 1 0 1 0 1 0-0 Haarlem 1 0 1 0 1 0-0 FC Froningen 1 0 1 0 1 2-2 SVV 1 0 1 0 I 1-1 Veendam 1 0 1 0 1 1-1 Vitesse 1 0 1 0 1 1-1 FC Vlaardingen 1 0 1 0 1 1-1 Willem II 1 0 1 0 1 2-2 PEC 1 0 1 0 1 1-1 Fortuna SC 1 0 0 1 0 0-1 Heerenveen 1 0 0 1 0 1-2 Wageningen 1 0 0 1 0 0-1 Heracles 1 0 0 1 0 0-2 Volendam 0 0 0 0 De winnende cijfers van lotto no. 42 zijn: 8—17—29—30—31—35 res. getal 11. Het aantal deelnemers aan lotto no. 42 be droeg 918.110, die voor een inleg zorgden tein aanwezig. Hij had Aad Li- bregts. Excelsiors voorzitter betaald voetbal, verzocht weg te mogen blijven. Wegens pnvé-problemen (ai enige tijd overspannen) had hij gezegd, maar aan een ander had Janse laten weten het bij Excelsior niet meer te zien zitten en zijn baan als manager eraan te willen geven. Zijn bevoegdheden waren volgens hem steeds meer ingeperkt in de samenwerking met de ambi- tieuse en jeugdige Libregts, wiens moderne aanpak de tegenpool is van de affectieve benadering van Janse. Excelsior-voorzLtter Henk Zon stel de gisteren echter heel nuchter: 'Het is voor Janse allemaal te veel geworden. Zijn drukke zaak, zijn privéproblemen en het feit dat hij na de wedstrijde nde kleedkamer niet triomfantelijk kon open zwaai en omdat er steeds verloren werd. Zo simpel ligt. het'. Daarom was het dubbel triest dat Bob Janse, de man die eigenlijk met zijn A-diploma de weg vrij moest maken voord e nog niet be voegde Libregts, na de ellende van de afgelopen weken nu niet de triomf tegen De Graafschap mee maakte. De triomf waarvan nu alle glans afstraalde op Libregts. Janse bleef weg, onder andere om een nieuwe afgang niet meer mee te hoeven maken. In de eerste 20 minuten van het duel tegen de Doetinchemse club leek Excelsior inderdaad op een nieuwé catastrofe af te stevenen. Al in de 8ste mi nuut knalde Hazelhekke tegen de paal, en ook linksbuiten De Jonge was enkele malen dicht bij een treffer geweest. De nederlaag van Excelsior leek dan ook slechts een kwestie van tijd. Maar juist in deze wedstrijd toonde de Rotterdammers eigenschappen die ln de afgelopen periode zelden boven waren komen drijven. EXCELSIOR-DE GRAAFSCHAP 3—0 (0— 0) 58 Heljerman 10. (strafschop). 68. Van Zanten 20. 84. Van Diggele 3 0. Scheidsrechter: Van Dijken. Toeschou wers: 3.500. EXCELSIOR: Van der Roer; Van der Spek, And den Butter. Cees van der Munnik, Tabbernee; Kievit (De Leeuw), Van der Helde, Pattlnama (Van Diggele). Heljermap, Van Zanten, Kwakkemaat. DE GRAAFSCHAP: Van Zoghe)Mdntjes. Van Londen, Marijt, Koenders: Schoena ker, Schreur (Nanlohy), Hiddlnk; Hazel hekke (Overgoor). Storm, De Jonge. van 3.571.684 gulden. Het prljzenbedrag is 1.696.550,—. De prijzen zijn: le prijs 593.792.—; 2e prijs 199.655,—; 3e prijs 254.482.—; 4e prijs 339.310,—; 5e prijs 339.310,—. DUITSE LOTTO De winnende getallen ln de westdulta» lotto zijn: 17-30-32-37-40-47-reservegetal: 46. Splel 77' Het winnende getal: 4392333. Juist ingevuld: 2-1-1-2-1-3-1-1-2-1-1-2-1. Het aantal deelnemers aan\toto no. 42 Be droeg 2S8.758, die voor een Inleg zotgden van 779.707 gulden. Het prljzenbedrag ls 370.360,waarvan voor de le prijs 148.144,-. 2e prijs 92.590,—; 3e prijs 129.626.Er heef tzlch nog geen deel. nemer gemeld voor de le prijs. EREDIVISIE Ruud Geels is de nieuwe topscorer ln de eredivisie. De Ajax-aplts scoorde zaterda gavond drie keer tegen FC Utrecht en bracht zijn totaal op negen. Ralf Edström maakte het doelpunt van PSV en staat nu op acht. 1. Geels (Ajax 9, 2. Edström (PSV) 8, 3. Sraeete (MVV, Namnlnga (Roda JO) en Van Kooten (Telstar) 7. 6. Vreysen (Feyenoord) en Van der Kuylen (PSV) 6. 8. Thijssen (FC Twente), Kreuz (Feyen oord. Lubse (PSV), Kreekels (Eindho ven). Ma rij nissen (NEC). Jeuring (FC Twente) Jansen (FC Amsterdam) 5, 15. Gluic (Go Ahead) Peters (NEC) en Ha zelhekke (Da Graafcchan 4. EERSTE DIFÏSIE 1. Groenendijk (Wageningen), Van Pelit (Amersfoort) en De Blaauw (Cambuur) 7, 4. Van Slooten (PEO Zwolle) 8, 5. Hamberg Wagen! n gen) 5, 6. Erkens (Fortuna SC), Snijders (FC Dordrecht), Kleton (Haarlem), Burhenne (Helmond Sport) en Havermans (WH)em II) 4. Eerste klasse: PEC Zwolle-FC Den Haag 31; FC Amsterdam-Feyenoord 22; FC Utrecht-Spa rta 14; Wagenln gen- Ajax 03; De Graafschap-Volendam 1—0: Haarlem-NEC 20; PSV-Go Ahead Eagles 51; Tweede klasse A: FC Gronlngen-SC Cambuur 40; AZ'67-Excelsior 21; Her- acles-FC Twente 2-5- Veendam-Telstar 11; Heerenveen-SC Amersfoort 7—0; FC Vlaardlngen-SVV 10; B: FC Den Bosch- MVV 1—l; FC WV-Elndhoven 2—8; Wil lem II-FO Dordrecht 2—1; Rda JC-NAC 10; Helmond Sport-Fortuna 8C 1—2.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 9