Vrijwilligers ook na reorganisatie van brandweer onmisbaar Tehuis in Bussum voor aan drugs verslaafden 'Jeugdwerk in de kerk verdient extra accent' 'Werkgevers willen niet meewerken' Abonnement voor onderhoud van cv In Vensterhuis wordt 'de weg terug' geleerd BOOG Vakbond wil meer te zeggen hebben over automatisering Speelgoedpistool bleek echt te zijn Walle de Vries en Renger Prent houden financiële actie VN-voorzitter naar Spanje op vakantie MAANDAG 20 OKTOBER 1975 BINNENLAND TROUW/KWARTET Samenwerking tussen gemeentelij ke korpsen noodzakelijk Van een verslaggever DEN HAAG Er zijn 22.000 Nederlanders, die vrijwillig lid zijn van een brandweerkorps. Het aantal beroepsbrandweermensen bedraagt rond 3.000. De beroepsmensen zijn meestal in dienst van de gro te gemeenten. In de kleine (re) gemeenten vindt men als regel de vrijwillige brandweerkorpsen. Dit gaat niet geheel op, want Am sterdam heeft nog ongeveer 75 vrij willigers in dienst, die uitsluitend optreden in het landelijke gebied buiten de aaneengesloten bebou wing van Amsterdam. Rotterdam heeft zelfs nog 250 vrijwilligers. Haarlem wil ook niet breken met de traditie die de vrijwillige brand weerlieden daar hebben opgebouwd en in het voormalige dorp Zuilen (thans gemeente Utrecht) is het vrijwilligerskorps eveneens gehand haafd. In een tijd, waarin het bestrijden van (chemische) calamiteiten en het verlenen van hulp bij ongeluk ken een gespecialiseerd vak is ge worden en de Tweede Kamer bin nenkort de nota 'Hulpverlening bij ongevallen en rampen' zal gaan behandelen, wordt het overgrote deel van de 'helpende handen' toch toegestoken door vrijwilligers. Hoofdinspecteur voor het brand weerwezen Ch. H. J. Brauerrs (van het ministerie van binnenlandse zaken In Den Haag): 'Onder de vrijwilligere vindt men van allerlei mensen: artsen, een professor, le raren. handwerkslieden en winke liers. Dikwijls is het een familietra ditie lid van de vrijwillige brand weer te zijn. Ik ken een korps waarbij vijf mensen met dezelfde familienaam dienden: drie broers en twee neven. In de geschiedenis .van de vrijwilligerskorpsen treft men vaak dezelfde namen aan. soms over een periode van enkele generaties. Het is opmerkelijk, dat het aantal vrijwilligers niet terug liep, toen met de komst van de Vaak kwestie van familietraditie televisie het verenigingsleven een grote wijziging onderging. Aan vrijwilligere hebben wij nooit ge brek gehad, ook al moeten de korp sen anderhalf tot tweemaal zo veel vrijwilligere tellen als er in feite in geval van nood moeten zijn'. Actie 'Het werven van beroepspereoneel levert evenmin moeilijkheden op Alleen zijn wij enkele jaren gele den begonnen met een advertentie- actie voor het werven van jonge mensen (opleiding minstens H.T.S.) die beroepsbrandweeroffi- cier wilden worden. Zij volgen een achttien maanden durende cursus bij de rijksopleiding. Dit jaar zal de opleiding voor het eerste in inter- naatsverband worden gehouden. Op 3 november begint in kasteel Hoe- kelum te Ede de opleiding. In 1977 hopen wij te beschikken over een school, die zal worden gebouwd in Schaarebergen'. Het werk van de brandweer omvat veel. Brand blussen vormt slechts de helft van de activiteiten. Het bestrijden van brand is trouwens sinds de enorme vlucht die chemi caliën in de wereld hebben geno men. een bijzonder ingewikkeld werk geworden. De brandweer ver leent ook technische hulp bij alle mogelijke ongevallen en rampen Bovendien is het voorkomen van brand een taak van de brandweer korpsen. Zorg van gemeenten De gemeenten zijn verantwoorde lijk voor de brandweerzorg, al heeft de minister van binnenlandse za ken een zekere medeverantwoorde lijkheid. Maar in de jaren zestig is de behoefte naar voren gekomen aan samenwerking in grotere ver banden. Zo ontstonden van ge meenten uit ongeveer dertig regio nale brandweren. Met de nota 'hulpverlening bij ongevallen en rampen' beoogt de minister onder meer een voortzetting van een of andere vorm van nauwe samenwer king tussen de gemeentelijke korpsen. Doel hiervan is, dat de hele taak van de brandwwer beter kan worden uitgevoerd. Hoofdinspecteur Brauers: 'Wij wil len dus verder gaan met de samen werking. In de regio's zal steeds een centraal punt moeten komen waar de melding van de brand of het ongeval binnenkomt en van waaruit de brandweermensen wor den gedirigeerd. Dat kan de nodige waarborg geven dat er binnen een bepaald gebied te allen tijde vol doende brandweerpersoneel be schikbaar is. Zonodig kunnen de brandweren uit naburige gemeen ten aanwijzingen krijgen' Aantrekken 'beroeps' 'Gaat de Tweede Kamer akkoord met de voorgestelde reorganisatie NKV-blad Pamflet: Van een verslaggever UTRECHT 'De regering moet werkgevers opjagen, want er is hen geen bereidheid tot mede\t king aan een maatschappelj vooruitgang'. Dit staat te lezen 'Pamflet' van het NKV. Wie voorzitter van het Verbond van derlandse Ondernemingen, de L Van Veen hoort, kan weinig ani concluderen dan dat de ondei mers een economische herstelp i tiek uitsluitend willen gebrul i voor de restauratie van het hui< maatschappelijke bestel', aldus blad. 'Hoezeer de zwakte en onrechtvaardigheid van dat be i nu juist wereldwijd tot crisisach I verschijnselen leiden.' Het NKV koestert wat dit bel verwachtingen van de komende ta van minister Lubbers over structuur van de Nederlandse nomie. Het hoopt daarin uitspra te vinden over een economij ordening die de 'kwalijke kaï van de vrije ondernemingsge* produktie inperkt en bedrijven sterker op maatschappelijke i stellingen richt' Een brandweerman in actie bij een brand in de hoofdstad. van het brandweerwezen in ons land, dan zullen er ongeveer 250 man beroepspereoneel moeten wor den aangetrokken: officieren, on- derbrandmeestere en brandmees ters, brandwachten voor de alarm centrales en administratief perso neel. Zij zullen de beroepskern moeten vormen voor de koprsen die (voornamelijk) worden gevormd door vrijwilligers', aldus de heer Brauers. Het is ook de bedoeling dat de regio's gelijkluidende voorschriften krijgen, bijvoorbeeld op het gebied van de rechtspositie van het perso neel. aanstellings-, bevorderingsei- sen - en beveiligingsverordening, normalisatie van het materieel en van de uitvoering van de voertui gen. De belangrijkste zaken van de brandweer zijn al genormaliseerd, zoals slangen, aansluitingen en ladders. Examen Vrijwillige brandweerlieden volgen evenals hun beroepscollega's cur sussen en leggen een rijexamen af. Zo werden in het afgelopen jaar (ongeveer tienduizend) getuig schriften en diploma's uitgereikt. Voor het lager personeel en mid den-kader worden curussen gehou den. die gelijk zijn aan die voor het beroepspereoneel. Zo ver is het met de cursussen voor de vrijwilli ge brandweerofficieren nog niet. Bij de reorganisatie zullen ook de opleidingen de nodige aandacht krijgen. 'De reorganisatie van de brandweer kan niet snel genoeg gaan', aldus hoofdinspecteur Brauers. 'De sa menwerking tussen de korpsen moet doorgaan. Vooral coördinering van melding en alarmering is van essentieel belang - hoe de Tweede Kamer ook zal denken over de nota 'Hulpverlening' en over de «nieuwe provinciale indeling van ons land. De rijksoverheid zal de regionalisa- tie stimuleren en begeleiden, zodat er een landelijk sluitend geheel van doeltreffende brandweerregio's ont staat'. aldus hoofdinspecteur Brau ers. 'De vrijwilligers zullen, daarbij een belangrijke rol kunnen blijven spelen'. 'Eigen Huis' Van een onzer verslaggevers AMERSFOORT De Vereni j Eigen Huis in Amersfoort (de sumentenbond voor de particu huiseigenaar), biedt de leden mogelijkheid via de vereniging c abonnement te nemen op het J 0 lijks onderhoud van de een verwarming. De tarieven worden 'uiterst scl r genoemd. Het onderhoudsabo:e ment voor een gasgestookte m stallatie kost 47.50 per jaar. gas en cv-boiler samen 601C voor een oliegestookte cv 77.5b De Vereniging Eigen Huis laat y< gelmatig steekproefsgewijs coi leren, of de kwaliteit van het derhoud op hetzelfde peil blijf! geval van geschillen tussen abonnee en de onderhoudsdienst slist een onpartijdige arbitrage! missie. door Jan Roelfs AMSTERDAM Het is een groot, diep herenhuis aan een van die rustige lanen van het Bussumse Spieghel waaraan een bijzonder bestemming is gegeven. Het is het eerste buitenproject van de Stich ting 'De Regenboog', die gedurende de afgelopen zomer in Amsterdam, namens een aantal kerken, een evangelische opdracht heeft pogen waar te maken: drugverslaafden en zij die in het randgebied van het druggebruik waren terechtgekomen, helpen met het vinden van 'de weg terug'. werkt. De mensen, vooral jongeren, die naar het Bussumse huis komen, zullen daar een besloten gemeen schap aantreffen. Ze zullen veel tijd nodig hebben om te acclamati- seren. Wanneer ze zich eenmaal thuis voelen kan gedacht worden aan handvaardigheid dan wel her nieuwde belangstelling voor een eventueel weggezakte studie. Ze zullen wel moeten aanvaarden, dat ze in een sfeer verkeren, waarin met een duidelijke bijbelse op dracht gerekend wordt. Dr. Bruin: 'We zullen te maken krijgen met mensen die en dat moge dan vreemd klinken de simpelste dingen weer moeten lé ren. Als ze zich dan helemaal happy voelen, komt er een moment, dat ze wegwillen. Dat is dan de praktijk bewijst dit een goede periode van therapie geweest' De jonge Stichting, die nog steeds van financiële steun van de kerken, en particulieren, ook van buiten Amsterdam, moet rondkomen, maar in dit opzicht bijzonder blijmoedig gestemd is, heeft nu aan het Am sterdamse jongerenproject een bescheiden nieuwe dimensie toe gevoegd: Het Bussumse Venster- huis, waar in de loop van de ko mende weken mensen worden ont vangen en ingelijfd in een familie achtige sfeer om hun heraanpas sing te vinden, om na een therapie Van onze sociaal-economische re dactie UTRECHT De BVA, een vakbond van werknemers bij banken, verze keringsbedrijven en administratieve kantoren, wil meer invloed hebben op beslissingen inzake automatise ring. Door automatiseringen is het werk klimaat verslechterd. Ook fusies en reorganisaties hebben daartoe bij gedragen. Blijkens een onderzoek zal verdere automatisering boven- 'dien binnen een JaaT of vijf leiden tot vermindering van werkgelegen heid bij banken, kantoren en voor al verzekeringsbedrijven. "De mens mag niet het sluitstuk worden van veranderingen', vindt de BVA. De bond verlangt daarom een beleid waarin sociale factoren minstens evenveel aandacht krij gen als technische en commerciële factoren. Van een verslaggever HEERENVEEN De concierge van de Ernst van Harenschool ln Hee renveen dacht een speelgoedpistool te hebben gevonden, maar het was echt. En dat heeft hij met enige schrik ontdekt. De man had het wapen gevonden toen hij 's morgens zijn hond uit- -llet. Hij demonstreerde het later op de administratie van de school. De kogel verbrijzelde een ruit en sloeg tegen een muur. De Heerenveense politie heeft de eigenaars van het wapen in de nacht van woensdag op donderdag aangehouden. Het waren drie buitenlanders die ver dacht worden van diefstallen uit kledingbedrijven in Meppel en As- Ook plan voor een boerderij in 'regen boog project' als normale mensen aan de samen leving te kunnen deelnemen. Met dit Vensterhuis, dat aansluit op de symboliek van de Regenboog, het veelkleurige teken van God, dat aan Noach is gegeven, willen we geen pretenties hebben, maar wel een doel', aldus de voorzitter van de Stichting, de Amsterdamse pre dikant ds D. N. Wouters. Hij heeft mij het Vensterhuis laten zien. een pand. waarin, indertijd bejaarden werden verzorgd en dat dank zij een genereus gebaar van de Stich ting Christelijke Verpleegtehuizen en de gereformeerde diakonie van Bussum aan de mensen van 'De Regenboog' ter beschikking is ge steld. Gedurende het eerste jaar hoeft men geen huur te betalen. De bejaarden zijn in een nieuw cen trum in Naarden ondergebracht. Anoniem 'We willen graag, gezien de aard van dit zo kwetsbare en niet altijd welbegrepen werk zoveel mogelijk in de anonimiteit blijven. We heb ben begrepen, dat er misverstanden bij de omwonenden konden rijzen, vandaar dat we dezer dagen een avond voor de omgeving hebben belegd. We hebben en dat stemt tot grote dankbaarheid begrip en toezeggingen voor daadwerkelijke medewerking ontvangen', aldus de voorzitter, die onder meer opmerk te. dat de piepjonge Stichting, die sinds maart van dit jaar functio neert. dromen heeft gedroomd, waarvan er nu twee werkelijkheid zijn geworden. De werkers Jelle van Veen. de centrale figuur van het jongerenproject in Amster dam, bereidt reeds nu met anderen de komende zomer voor. Hij is een van de vier staffunctionarissen, die dagelijks bij het Regenboogwerk zijn betrokken. Freed en Maaike Noordzij, een jong echtpaar, met een sociaal-maatschappelijke ach tergrond. gaan het Gooise Venster huis leiden. Men begint klein, met twee tot vier gasten om tenslotte tot een twaalftal te komen. Hoe de werkzaamheden van het Venster huis zich zullen ontwikkelen, hangt mede af van de beleid instructies, die door een werkgroep worden ontwikkeld. Dr. T. J. J. Bruin, ver bonden aan de Amsterdamse G.G. en GD. zei. dat met veel geduld en vertrouwen zal moeten worden ge- De financiën De Stichting, die als vierde staflid over de veldwerker, Harry van Strien beschikt (bezoek kraakpan den, woonboten en dergelijke in Amsterdam) heeft een jaarbegro ting van zes ton opgesteld. Dit jaar was er 'n aanloopperiode van ongeveer anderhalve ton nodig. Men ontving ruim een ton aan giften, uit onder meer gereformeer de-, hervormde- christelijke, gere formeerde, oud katholieke en vrij- evangelische kring. Landelijk heeft de Stichting zei Jelle van Veen veel daadwerke lijke belangstelling mogen onder vinden. dank zij de publikaties in Trouw-Kwartet'. Er is bij het ministerie van C.R.M. om subsidie gevraagd, maar dat verzoek bleek voor 1975 niet haal baar. Nu, vooral op het terrein van de welzijnszorg wordt bezuinigd, is het de vraag of 'De Regenboog' voor 1976 op rijkssteun mag reke nen. 'Wij zijn in het raam van getuige nis en dienst dit werk. dat de kerken in een gezamenlijke aanpak te lang hebben laten liggen, begon nen. En het blijkt nu dat men voor deze leniging van nood, voor deze concrete handreiking aan de naaste vlak bij huis. niet alleen veel waar dering heeft, maar ook bereid is er geld voor te geven. De kerk, de kerken, horen dó&r te zijn, waar de levensweg voor mensen onbegaan baar dreigt te worden', aldus ds. Wouters. Ander 'droombeeld' De Stichting werkt nog heel behoedzaam aan de verwerkelij king van een ander 'droombeeld': een boerderij, eveneens bestemd om drugverslaafden de weg terug te helpen gaan. Voorts is er een stu diegroep gesticht, die zich met maatschappelijk-politieke vragen rondom het verschijnsel van het druggebruik bezighoudt. Een vierde sector, die aarzelend van de grond komt, betreft de oudercontracten. Het is in de praktijk gebleken, dat ouders, die met dit vraagstuk wor den geconfronteerd, niet alleen deskundige gespreek wensen, maar ook bereid zijn om helpende han den uit te steken. Hoe plaatsing? Een werkteam van deskundigen voert een eerste oriënterend ge sprek met potentiële gegadigden voor het Gooise Vensterhuis. Het is niet zo, dat men bij het echtpaar Noordzije kan aankloppen. Wonen in het Gooise huis is een aanzien lijke ingreep, omdat de verblijfs duur toch wel op negen maanden tot een jaar moet worden geschat. Ds. Wouters. 'We hebben onlangs de C.D.A.-fractie in de Amsterdam se raad mogen voorlichten over ons werk. De fractie overhandigde ons na afloop een bedrag van tweehon derd gulden. Dit is echter maar een voorbeeld uit een reeks van sponta ne reacties'. Voor het Bussumse huis is een be geleiding gevormd, die zal worden aangevoerd door ds. P. Aaldere, de hervormde predikant van de Am sterdamse Willem de Zwijgerkerk gemeente, die weldra predikant wordt van de hervormde gemeente van 's Graveland - Vinkeveen. Ds Aaldere was de afgelopen zomer nauw betrokken bij het 'zomer-jon- geren-project'. In Amsterdam en het Gooi kerk mensen. die zijn gaan pionieren op een nieuw arbeidsveld voor de kerk Ze doen dit met veel enthousiasme, maar bovenal met veel geloof. (Voor giften: postgiro 8081. of Ra- bo-bank Amsterdam-Gelderlandplein rekeningno. 393504565). AMSTELVEEN Als de 'kerk' kleiner wordt (de financiële positie verslechtert en de belangstel afneemt), moet het jeugdwerk bihiien die kerk dan evenredig krimpen? Deze vraag wordt ir praktijk vaak met 'ja' beantwoord. Walle de Vries en Renger Prent professionals in het r vormde jeugdwerk van Amstelveen zijn geneigd te zeggen dat de jeugd juist dan extra aandj verdient MADRID (AFP) Gaston Thorn, premier van Luxem burg en voorzitter van de al gemene vergadering van de Verenigde Naties, zal als van ouds zijn vakanties blijven doorbrengen in zijn buiten aan de Costa Brava, bij Pala- mos, zo weet het Spaanse blad ABC te melden. Volgens deze krant zal hij er met de kerstvakantie waarschijnlijk weer verblijven. ABC merkt op dat Thorn 'zich niet bij zonder heeft onderscheiden door tekenen van officiële sympathie met ons land' maar, zo vervolgt het verhaal, 'elke keer dat hij in Spanje is, gaat hij allereerst vragen om bescherming door twee agenten van de Guardia Civil. En die zal hij ook dit keer natuurlijk weer krijgen, want zo zijn wij Spanjaarden nu eenmaal, aldus ABC. door Haro Hielkema Het duo werd kort geleden sterk geconfronteerd met het hier boven gesignaleerde vraagstuk. Heel be wust willen zij evenwel aan het jeugdwerk prioriteit geven, op het bezig zijn met de jeugd in Amstel veen en Buitenveldert een accent, leggen. Om die gedachte vrije baan te geven wordt binnenkort een fi nanciële actie gestart en nemen de plannen voor een nieüwe structuur steeds vastere vormen aan. Walle de Vries: 'We denken aan een stichting voor het kerkelijk jeugd werk'. Walle de Vries kwam vijf jaar gele den in de Amstelveense jeugdraad, die toen 'vast zat', zoals hij zegt: 'Er waren nauwelijks financiële middelen. Niemand wist eigenlijk goed wat er gedaan moest worden. We hebben toen een beleidsplan gemaakt en uitgewerkt. Het niet- specifiek kerkelijk werk werd on dergebracht bij twee stichtingen: een stichting Hervormde Jeugdraad Amstelveen en een zelfde voor Bui tenveldert. Het kerkelijk jeugdwerk kwam onder verantwoordelijkheid van de hervormde jeugdraad Am- stelveen-Buitenveldert' Het kerkelijk werk, dat Walle mede opzette, bestaat uit het jeugdkapel- werk, jeugddiensten, katechese en kringwerk: 'Erg arbeidsintensief werk; je kunt eigenlijk maar met hele kleine groepen werken om goede begeleiding te geven. Dat kon niet door één man gedaan worden'. Na enige tijd kwam Renger Prent als half-time-kracht; sinds vorig jaar augustus is hij volledig in functie. Walle: 'Pas toen hadden we de goede bemanning en konden we het werk aanzienlijk uitbreiden'. 'Maar hoewel aanvankelijk goede afspraken waren gemaakt met de kerkvoogdij, kwam toch de finan ciële problematiek aan de opper vlakte. Eén en ander resulteerde halverwege dit jaar tot dé ontslag aankondiging voor Renger per 1 oktober. Walle de Vries: 'Zonder dat er bevredigend overleg was ge pleegd met de hervormde jeugd raad. Wij hebben tegen de kerk voogdij gezegd: laat ons zelf het benodigde geld bij elkaar brengen'. Mede dankzij de bemiddeling van de provinciale kerkvoogdijcommis sie is het ontslag ingetrokken en heeft de plaatselijke kerkvoogdij toegezegd de huidige situatie te handhaven tot tenminste 1 juni 1976. Walle: 'Tot die datum willen we onze financiële actie voeren. Om met deze bemanning door te kunnen gaan. hebben we 40.000 gulden nodig, tenzij de inflatie nog harder toeslaat. Omdat de kerk voogdij de rechtspositie van meer denken wij aan een stichting voor het kerkelijk jeugdwerk, waarbij één man in dienst is'. Walle de Vries, die in zijn vrije tijd probeert de doctoraalstudie theolo- Walle de Vries (links) en Renger Prent voor het Open Hof aaj Burgermeester Haspelslaan in Amstelveen. (Foto: Erwin Verhef gie af te rondenl houdt zich bezig met de organisatie van het geheel. Hij onderhoudt de contacten met allerlei instellingen over het open jeugdwerk en het kerkelijk jeugd werk. Hij begeleidt experimentele diensten, leerhuizen en gespreks- kringen. Renger Prent, die een katecheet- opleiding heeft gevolgd en zojuist de part-time opleiding aan de soci ale academie heeft afgerond bereid de zondagmorgendiensten voor en begeleidt de daaruit voortvloeiende activiteiten. Renger: 'Dat zijn meestal bijeenkomsten rondom thema's, die in de dienst behandeld worden. Vanuit de diensten probeer je die nevenactiviteiten op te zet ten.' Verder is Renger betrokken bij activiteiten in de wijkgemeente en houdt hij contact met het gere formeerde en roomskatholieke jeugdwerk. Zo zijn bijvoorbeeld in Buitenveldert hervormd-gerefor- meerde jeugddiensten ontstaan. Sa men met de Wereldwinkel worden activiteiten opgezet als een Chili- week en een solidaridad-week. D° werkruimte van het tweetal om vat het Open Hof in Amstelveen (waar het kantoor gevestigd is), de Ontmoeting in Buitenveldert (waar een belangrijk stuk open jeugdwerk plaats vindt) en verder twee open jeugdwerkprojecten (Bankraskerk en Paaskerk). Renger en Walle zijn erg enthousiast over hun samen werking. Walle: 'Je maakt het niet vaak mee. dat mensen elkaar zo aanvullen.' De belde jeugdwerkleiders lichten hun activiteiten nog wat verder toe: 'De Open Hof-diensten hebben een eigen gezicht', aldus Renger. 'Muzikaal en inhoudelijk zijn ze goed: we hebben een eigen kombo en een eigen koor. Elk onderdeel van de liturgie proberen we even zwaar te laten wegen. Liederen en teksten zijn essentieel voor de dienst: de keuze ervan gebeurt dan ook zeer serieus. Er komen ook wel ouderen naar de diensten, omdat ze qua opzet en sfeer meer eigentijds zijn.' Het jeugdkapelwerk voor kinderen van 12 tot en met 15 jaar wordt op drie plaatsen in Amstelvei Buitenveldert georganiseerd, voorgangers zijn veelal theoloi studenten van de Vrije Univei of mensen die theologisch schoold zijn. Walle: 'Vroeger den we wel eens sprekers i' morgens onder de douche no| verhaal moesten bedenken.' En Renger: 'Nu is de basis zig om goed aan het werk te Op theologisch en didactisch antwoorde wijze. Zo'n drie of jaar geleden zijn we er heel »r< zaam mee begonnen. Langza U hand hebben we de indruk data wat resultaten zien. Hetzelfde voor de kinderkerk, waar ber; krachten de training van de le Ds verzorgen en waar het niet n] mogelijk is een 'Zacheüsje' te d n De Jeugdraad bestrijkt jons tussen 6 en ongeveer 20 jaar,61 uitgebreid gebied. 'Om die jeuj 01 bereiken, daarvoor heeft de een van de laatste kansen. Da ook is het belangrijk dat aan a jeugdwerk prioriteit wordt gegt De financiële actie roept in elei instantie de aandacht op valig hervormde gemeente Amsteli ai Buitenveldert. vi Vijfentwintig gulden Is het bi de dat per jaar gevraagd wordt: et ger: 'Maar dan is het niet di i doeling dat dat geld in mind komt van de jaarlijkse bijdrage ik de kerkvoogdij. Jongeren ui! gemeente brengen dit week er accept-girokaarten bij alle gen teleden thuis om de porto-kost! II drukken'. is Walle: 'We zijn opportunistisch ei hopen dat ook randkerkelijke»irt misschien niet zo Intensief büi, kerkelijk werk zijn betrokken te het belang van het jeugdwer&g zien. Tenslotte willen we for m en Instanties aanschrijven me' verzoek om financiële steun. 0 gens willen we ledereen er op fc zen dat het geld aftrekbaar is.' ie Het tweetal ls bijzonder beni it naar het antwoord op ue vraa?1 het een gemeente van van waard is om via haar zorg voo g( jeugdwerk te bouwen aan meente van morgen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 8