Verdienstelijke start volleybalteam in EK Schuiten klaar voor recordrace Landlust zorgt voor nieuwe stunt Jos Hermens in sprint verslagen Nederlaag rugbyteam Neptunus en De Robben ongeslagen Zaalhandballers op laatste plaats Na Amstelveen ook EBBC verslagen Drie leiders bij korfbal Black Zege in Boven 't IJ-loop voor Brit Dave Ook sponsor voor BS Leiden Tafeltennissers starten met zege MAANDAG 20 OKTOBER 1975 TROUW/KWARTET P11-RHI Winst en verlies tegen België en Roemenië KRALJEVO (ANP) Nederland is de eerste twee dagen van de Europese volleybalkampioenschappen voor heren goed doorgeko men. De 23 nederlaar van zaterdag tegen Roemenië werd ge volgd door een zwaar bevochten overwinning van 32 op België. De dames daarentegen ging het minder goed: twee kansloze ne derlagen van 03 tegen respectievelijk Bulgarije en de Sowjet- Unie. Nederland en België hebben er bij de heren geen hoogstaande ont moeting van gemaakt. Spannend was het echter wel. Inde eerste set had Nederland nog duidelijk de zware inspanningen van de wed strijd tegen Roemenië in de benen. Dit had tot gevolg dat het blok en de veldverdediging ver onder de maat bleven terwjjl ook de aanval nauwelijks enige druk kon uitoefe nen. België profiteerde er goed van en won de set met 159. Nederland reageerde onmiddellijk en gaf de Belgen in de volgende set geen enkele kans. Ondanks het fantasieloze spel van de tegenstan der kon Nederland toch geen af stand nemen in de derde set. Een arbtitrale dwaling bracht de set met 1513 enigszins fortuinlijk bij de tegenstander. Daarna was Ne derland evenwel de gelukklste. Door 1614 was de stand in even wicht 22). In de beslissende confrontatie was er volop sfeer. België liep onder aanvoering van een sterk spelende Willy Gomme- HILVERSUM (ANP) Het Neder lands rugbyteam heeft in Hilver sum een vriendschappelijke inter landwedstrijd tegen een Schotse selectie verloren met 329. Bij de rust leidden de Schotten met 06. Ondanks de groot uitgevallen ne derlaag speelde Nederland een goe de wedstrijd, waarin vooral Rob Brouwer uitblonk. Nederland speel de evenals de Schotten aantrekke lijk aanvallend rugby, .maar kon geen punten maken. De 4000 toe schouwers zagen dat de Schotse se lectie pas in de tweede helft goed los kwam. Het team liep toen onder meer door viert ry's uit naar 260 voordat Rietveld uit een penalty kick de enige drie Nederlandse punten maakte. NIJMEGEN Neptunus Arnhem heeft zich geplaatst voor de finale van het Europa Cup toernooi voor bekerwinnaars (waterpolo). De Arn hemmers wonnen zaterdag de eerste wedstrijd van het Zweedse Vaste- raes met 106 en zondagavond werd Olymplakos met 64 teruggewezen. Zaterdag was Neptunus vooral de eerste twee speelperioden bijzonder goed op dreef. Via 30 en2 —1 werd de basis gelegd voor de uiteindelij ke overwinning. In de laatste twee perioden wisten de Zweden de zaken goed in evenwicht te houden. Zij konden tot vijf treffers komen, voor al omdat er in de Neptunus-defen- sie nogal wat fouten werden ge maakt. Zondag tegen Olympiakos legde Neptunus opnieuw het accent op de aanval. De Arnhemse ploeg werd in de eerste periode met een achterstand geconfronteerd, die zij echter in de resterende tijd ruim schoots kon goed maken. De Griek se aanvoerder Palios wist bij Nep tunus fouten uit te lokken, waardoor de Arnhemmers het lang niet altijd gemakkelijk hadden. Het was te danken aan het voortreffelijke spel van Hans Hoogveld, die tegen Olym piakos een treffer voor zijn reke ning nam, dat de zege voor Neptu nus toch een feit kon worden. Landskampioen HZC De Robben heeft zich eveneens geplaatst voor de halve finales van het toernooi om de Europa Cup. De Hilversumse ploeg won in Conventry met 74 van het Zweedse Sparvagen, met 104 van het Engelse Aston en ver sloeg tenslotte ook het Deense Her mes. Hoofdklasse Neptunus Arnhem-De Zijl 6i HZC De Robben-AZPC 33 DZV- VZC 4—6 ZIAN Vttesse-PSV 14—4 De Meeuwen-Het Y 8—7 Zwemlust Den Hotnmel-AZC Alphen 21 Eerste klasse GZC-Nereus 45 De Amer-DSZ 2—2 1,7, 7—5 Polar Bears-SVH 6—4 HZPC-ZCE 7—3 DJK-UZSC 25. WENEN (APA) Hongarije is win naar geworden van het vlerlanden zaalhandbaltoernool in Wenen. In de laatste wedstrijd speelden de Hongaren gelijk tegen West-Duits- land, dat eveneens ongeslagen was. Hongarije werd winnaar door een gunstiger doelsaldo. Nederland be haalde evenals Oostenrijk slechts één punt. Door een beter doelsaldo werd Oostenrijk derde en Nederland laatste. Het Nederlands team behaalde dat ene punt zondag in zijn derde en laatste wedstrijd tegen Oostenrijk: 15--15. BIJ de rust stond het Oran jeteam nog met 6—9 pchter. Voor de Nederlandse treffers zorgden: Marcel Willemsen (5x), Hans Ar- desch (3), Peter Muyres (3) Paul Bosman, Paul Schuurkes. Harry Weerman en John van Mee teren. Tegen Hongarije verloor Nederland met 2612 en tegen Duitsland met 18—10. ren tot 61 uit. Nederland vocht echter met behulp van een excelle rende Loek Willemstein terug naar 87. Daarna scoorden de ploegen om beurt totdat Wim Thewissen met een daverende knal naar de achterlijn Nederland juichend deed opspringen. Wihemsteins commen taar: 'Wat waas dat een zware be valling. We heben erg veel moeite ons te concentreren. Ik geloof dat onze teamgeest de doorslag heeft gegeven'. Ook bondscoach Krysik schudde het hoofd: 'Het resultaat is voor mij het belangrijkste. Maar wat was het een slechte wedstrijd. We hadden moeite ons na de goede wedstrijd tegen Roemenië opnieuw op te laden en de Belgen constant onder druk te houden'. HEBEN. POULE A: Poien-Hongarije 30 (15-7, 15-1E, 16-7), Joegoslavië-Italië 3— (12-15, 15-3, 15-1. 15-12), Polen-Italië 3—0 (15-3. 15-7, 15-13). POULE B: DDR-FrankrlJk 3—0 (15-3. 15- 11. 15-11Rusland-Bulgarl je 31 (8-15, 15-8. 15-7. 16-10. Rusland-Frankrijk 30 (15-4, 15-10, 15-7). POULE C: TsJechoslowaklje-Belglë 3 (15-8. 15-10, 15-7). Roemenlë-Nederland 3—2 (111-15, 16-13. 15-0, 15-1, 15-1). Neder- land-Belglë 32. DAMES. POULE A: Joegoslavië-West- Dultsland 31 (15-11, 10-15. 15-10. 15-7). HongariJe-ÖDR 31 (15-7. 9-15. 15-8. 15- 13). DDR-Joeg06lavië 30 (15-10. 15-8, 15- POULE B: Bulgarije-Nederland 30 (15- 6. 15-3. 16-7), Ruslamd-Roemenië 31 (15- 10, 16-9, 8-15, 15-5), Rusland-Nederland 3—0. POULE C: Polen-Bel gië 3—0 (15-10. 15-4, 15-4), Tsjechoelowakije-ItaJlë 31 (13-15. 15-6. 15-3. 15-4). Itallë-Belglë 3—1 (15-5, 15 8, 8-16, 15-7. Tsjedhoslowaklje-Polen COMPETITIE Wim Hoeboer, de spelverdeler van Zaan'69, dat in de enige competi tiewedstrijd voor de eredivisie vol leybal US met 30 versloeg, kon de sombere stemming in zijn ploeg dan toch nog een beetje opvijzelen door op te merken: 'Als je goed nagaat, was dit eigenlijk een 4 punten wedstrijd!' Het gaf een ho merisch gelach bij enkele US-spe- lers. Rens de Groot, een van de vaste basisspelers bij de Amster damse ploeg: "We waren hier echt niet met de Illusie naar toe geko men te winnen. Ga ja achteraf na. wel dan had je misschien een setje kunnen winnen'. Dat laatste was iets, waar de neu trale toeschouwer op hoopte. Goed. US stond na 3 wedstrijden puntloos onderdaan. Zaan'69 had in evenveel wedstrijden maar 2 punten meer. De situaitie van US bevreemdde niemand. Van Zaan daarentegen wel. De voorbereidingstijd was in tensief benut. Trainingsstages en oefenwedstrijden waren niet van de lucht. Het leek een garantie voor competitiesuccessen. Vooral ook omdat die competitie centraal stond. Zo zelfs, dat het nu voor de Europese kampioenschappen in Joegoslavië uitkomende Nederlandse herenteam niet op deelname van de Zaan-spelers hoefde te rekenen. Met achtereenvolgende nederlagen tegen Radius-MVC en Lycurgus veranderden dat allemaal. De grote hamvraag werd natuurlijk hoe dit allemaal kwam. Zaan'69 had als trainer Cees Jansen aangetrokken, nota bene. in volledige dienst. De ploeg telt daarbij een aantal res pectabele namen. Wim Hoeboer, de spelverdeler met vele interlands achter zijn naam, Harry Veldhuis, reeds Jarenlang beschouwd als Ne derlands beste allrounder, Hans LUGANO (AFP-ANP) Roy Schuiten is klaar voor zijn aan val op het werelduurrecord van Eddy Merckx, vrijdag 31 oktober in Mexico. De Zandvoorter won gisteren de Grote Prijs van Lu gano. een individuele tijdrit over 75.5 kilometer en liet rivalen als Moser en Maertens achter zich. Twee weken na zijn overtuigen de zege in de Grand Prix des Nations demonstreerde de Zand voorter opnieuw zijn klasse. Er was in de Zuidzwitserse stad één verschil niet zijn winst van twee weken geleden. De afstand tus sen hem en de overigen was aanzienlijk kleiner, maar be droeg toch nog altpjd 45 sec. Op het zware parkoers, dat vijf keer moest worden afgelegd, kwam Schuiten aanvankelijk moeizaam op gang, maarhalver- wege had hij het ritme te pak ken. De gemiddelde snelheid be droeg uiteindelijk 44,787 kilome ter per uur. Francesco Moser. vorige week winnaar van de Ronde van Lombardije heeft zich lange tijd aan het schema van Schuiten kunnen aanpssen. inaar moest in de laatste ronde van 15 kilo meter vele sec. prijsgeven. Het was de eerste keer, dat Schuiten op het Lugano-parkoers reed. Niet alleen door de zeg, ernaar voooral door de manier waarop moet Schuiten vertrouwen geven voor de aanval in Mexico. In de Grand Prix des Nations had hij met een vlak parkoers te maken, zondag bewees hij ook op heuve lachtig terrein tot een optimale prestatie in staat te zijn. 1. Svhuiten (Ned) 75.5 km In 1 uur 43 min en 49 sec. 2. Moser (Ita) 1.44.34. 3. Maertens (Bel) 1.45.20. 4. Fuchs (Zwi) 1.45.29. 5. Knudsen (Noo) 1.46.(8. 6. Baronchelll (Ita) 1.47.29. 7. Salm (Zwl) 1.48.21. 8. Pol- lentier (Bel) 1.48.58, 9. Rltter )den) 1.49 06. 10. Bertoglio (Ita) 1.49.11 GEVERS-VAN KATWIJK André Gevers en Fons van Kat wijk hebben in Auxerre de 'Gou den Pijl' gewonnen, een tijdrit voor amateurkoppels over een afstand van 80 kilometer. De beide Nederlanders waren pas op het laatste moment voor deze wedstrijd geëngageerd en demon streerden op grootse wijze, dat de organisatoren een goede keu ze hadden gemaakt. De Fransen Charlier en Mauvilly hadden een achterstand van 3.50 min.. Beeld uit de enige competitiewedstrijd van het weekeinde: Zaan US (30). Aalbers (3) en De Groot (7) worden gepasseerd door een smash van Zaan-speler Valkenburg. Valkenburg, evenals Veldhuis ja- r onlang een vaste keus geweest bij het Nederlandse team en gevreesd vooral door zijn hoge aanval en dan ook nog Onno Kali en Henri Scholten, twee jonge talenten, die al een hele reeks interlands hebben gespeeld en datzelfde geldt voor Rob Kampman, die dit seizoen ein delijk blessurevrij is. Desondanks een teleurstellend re sultaat tot nog toe. Henk Breeuwer, de manager van de ploeg: 'Er heerst een faalangst. Het typische is, dat vooral de oudere spelers daaronder lijden. Het gevolg is dat men een risicoloos spel speelt'. Dit gebrek aan het nemen van risico bleek ook weer tegen US. De Amsterdamse studenten durfden wel risico's te nemen. Zonder tot technisch begaafde hoogte te ko men wisten ze hun 'befaamde' te genstanders enkele verrassende combinaties voor te leggen. Daar door wist de ploeg van coach Henk van Savoyen in het begin van iede re set een voorsprong te nemen. Pas wanneer de score rond de ze ven punten kwam. kon Zaan door inderdaad wel degelijk, maar beslist slaapverwekkend aanvalsspel de be tere score tot zich te trekken. De setstanden werden daardoor: 159, 15—11 en 15—7. Heren: eredivisie: Zaan'69US 3G (15 9, 15—11, 15—7): Eerste divisie A: S03- DPCZwaluwen 30: B: Petrus en Pau- lus—VC Maastricht 3—0; VVC-Excellcnt —Were Dl 2—3. Dames, eerste divisie A. Zaan'69Orlon 3—0; AMVJ—Drachten 2—3; B: WC- ExcellehtAdvendo 32. Van onze basketbalmedewerker AMSTERDAM Het Amsterdamse Landlust heeft door twee achtereenvolgende overwinningen op Amstelveen en EBBC in de eredivisie een aanzienlijke sprong omhoog op de ranglijst gemaakt. Een verrassende ontwikkeling rond de ploeg van coach Frank Kales, die na een goede seizoenstart, waarin de Amsterdammers weliswaar de laatst geplaatste ploegen uit de eredivisie troffen, toch wat leek terug te vallen. Voor EBBC betekende het verlies van zaterdag in de sporthal Zuid een grote ontluistering. Kragtwijk KOOS HAMER AMSTERDAM De grote verras sing in de nu zich tot wel span nend ontwikkelende competitie van de hoofdklasse korfbal was de 78 winst die Blauw Wit bij koploper Luto wegsleepte. Het gevolg van dit schuttersfestijn was, dat de eerste plaats nu weer door drie clubs ge deeld wordt: Luto. Ons Eibernest en Archipel. Blauw Wit zit daar slechts één punt achter. Doordat bovendien debutant DETO verraste door een thuisspelend De Danaiden de derde achtereenvolgende neder laag toe te dienen, heeft ook dez ploeg aansluiting met de kopgroep. De ontmoeting tussen Luto en Blauw Wit was weer een van die ontmoetingen die duidelijk naar het tweevakkensysteem vroeg. Er zat in het algemeen maar weinig snelheid in. Bovendien was mis schien daardoor ook de concentra tie niet optimaal. Het aantrekke lijkst waren nog de duels tussen de aanvoerder van het nationale korf balteam Wil Reuter en Blauw Wit's opkomende man Joost Leonhard. Door het goede spel van Leonhard kon Reuter alleen uit strafworpen (3) scoren. Strafworpen waaraan de Blauwwitter overigens niet schuldig was. noordklasse Archlpel-Rohda 62 De Da- naiden-Deto 710 Westerkwartler-Ons Eibernest 411 Luto-Blauw Wit 78 PKC-AKC 10—5. De Bosschenaren konden de nood zakelijke concentratie voor de op papier eenvoudige opgave tegen Landlust geen moment in de wed strijd opbrengen. Zelfs dreigde EBBC al in de eerste helft onder de voet gelopen te worden, maar enkel minder geslaagde spelerswissels van Kales, die het goed spelende drietal Rijswijk. Gorter en Kragtwijk in die eerste helft naar de kant haal de, stelde EBBC in de gelegenheid de score bij de rust gelijk te trek ken (38-38). Toen in de tweede helft bovendien Davis en Smith beiden al snel hun vierde persoonlijke fout kregen, terwijl EBBC licht voordeel had, leek het met de Amsterdammers te zijn gebeurd. Maar de ploeg van Jan Janbroers miste de kracht.om door te drukken en bleef kramp achtig verder spelen. Landlust kon daardoor gelijke tred blijven houden en met het vijftal dat zich ook al in de eerste helft had onderscheiden, toch weer aan de leiding komen. Vooral Smith, Davis en de jeugdige zeer getalen teerde Kragtwijk leverden voor de EBBC-verdediging enorm grote problemen op. Spannend werd het in de rommelige slotfase. In de laatste drie minuten werd er twee minuten long niet gescoord, alvo rens Kragtwijk Landlust met een fraaie tip-in op 73-70 bracht met nog een kleine minuut te spelen. Boot kon EBBC toen nog wel op 1 punt brengen, maar in de resteren de tijd bleef de bal in handen van Landlust, dat met de 73-72 zege voor de tweede keer binnen een week verrassend uithaalde. Topscorer voor de Amsterdammers werd Smith met 28 punten, gevolgd door Davis met 20 met 14 punten. Voor het teleurstellende EBBC was Bravard het meest produktief met 21 punten en scoorde Van Vliet 16 punten. Kees Akerboom bleef met 6 punten de gehele wedstrijd ruim onder zijn kunnen. Door de nederlaag tegen Landlust zag EBBC de voorsprong op de an dere topploegen, die allen wonnen, verkleinen tot 2 punten. Amstel veen kwam in Groningen tegen Donar alleen tegen het eind van de wedstrijd even in moeilijkheden, maar won toch met 70-74. Flamingo's stond in Haarlem tegen BS Twente bij rust nog achter, maar haalde in de tweede helft fel uit: eindstand 105-84. Punch tens lotte behaalde een makkelijke 63- 87-overwinning op BS Leiden. Pun- ch-Amerikaan Kirkland moest in de tweede helft de kleedkamer op zoeken, nadat hij zichzelf niet kon beheersen na een overtreding van BS Leiden-speler Morer en dze in een reflex een klap toediende. EBBC Flamingo's Punch BS Amstelveen Landlust Donar RZ Blue Stars Lelden BS Twente 12 18 165 175 64 55 15 69 Cl AMSTERDAM Werelduurre cordhouder Jos Hermens is za terdagmiddag tijdens de inter nationale tienmijlswedstrijd in Amsterdam-Noord enkele meters tekort gekomen. De winst ging naar de taaie Brit Dave Black, in de tijd van 47.04.2 tegen Her mens 47.05.0. Derde werd weer een Brit, Tony Simmons, in de tijd 47.05.2- Drie man op een se conde van elkaar na een race van 16.090 meter. Beter kan de spanning niet getypeerd wor den. Deze eerste internationale Boven 't IJ-loop is een race geworden waar van de vele duizenden die het par cours, dat geheel door de straten van Amsterdam-Noord voerde, om zoomden volop hebben genoten. Het schitterende veld waarin vele lopers met internationale faam ver tegenwoordigd waren, heeft voor een geweldig spektakel gezorgd. Met In de hoofdrol vanaf de eerste meter Jos Hermens. Maar de N1J- megenaar kon ditmaal zijn eigen race niet maken. Voortdurend werd hij belaagd en vooral de taaie En gelsen Black, Simmons en Mike Tagg waren een permanente be dreiging voor hem. In de eerste ronde, de tweehonderd lopers moesten vier maal het parcours af leggen, had Hermens wederom de steun van Gerard Tebroke, maar deze moest ln de tweede omloop terrein prijs geven. ('Het was erg zwaar', vertelde deze na afloop, 'en heel anders dan op een baan'. Roe lof Veld voerde na de eerste ronde het veld aan met ongeveer vijftien meter voorsprong op een groep, i waarin Hermens. de Belg Karei Lis- mont, Tebroke, De Ier McDaid, de Zwitser Moser en de Britten Sim mons, Tagg en Black. In de tweede ronde scheidden de bokken zich reeds van de schapen. Er vormde zich een groep van vijf man Hermens. Black. Simmons, Tagg en Lismont die in het verdere verloop van de wedstrijd hetvveld bleef beheersen. Een ach tervolgende groep met onder ande ren Ronh Hill. Geert Jansen, Henk Kalff, McDaid en Moser, zou de koplopers niet meer bedreigen. In de laatste ronde deed Moser nog een verwoede poging het gat te dichten, maar hij kwam te 'zwem men' en slaagde niet. Jos Hermens plaatste 800 meter voor de finish het beslissende eindschot. In een machtige tussensprint maakte hij zich los en leek op een nieuwe triomf af te stormen. Tot driehon derd meter leidde hij met enkele meters, maar zag daama plotseling de Brit Dave Black naast zich op duiken en voorbijgaan. 'Op zo'n moment heb je geen ver weer meer', zei Hermens later. 'Het is dan net of je benen niet meer willen. Ik heb Black vele malen in de sprint geklopt, maar ditmaal lukte het helaas niet'. Dave Black: 'Jos maakte de fout door even om te kijken. Dat verstoorde zijn ritme en toen kon ik naast hem komen. Dat was ditmaal iets teveel voor hem', zei de uiterst tevreden Brit, die de snelste tijd van zin loopbaan op tien mijl neerlegde. Dave Black wint de Boven 't IJ-loop. Achter hem wordt Jos Her mens tweede en Tony Simmons derde. Opvallend goed in dit sterke gezel schap was de negende plaats voor Gerard Tebroke. Nationaal mara thonrecordhouder Henk Kalff, die de gehele wedstrijd naast Ron Hill liep. eindigde als zestiende en Geert Jansen vierde zijn rentree op de nationale atletiekvelden met een zeventiende plaats. 1. Dave Black (GB 47 04.2. 2. Jos Her mens (Ned) 47.05.0. 3. Dave Simmons (GB) 47.05.2., 4. Mike Tagg (GB) 47.12.2., 5. Karei Lismont (Belg) 47.18.4., 6. Alfred Moser (Zwlts) 47.25.0,, 7. Kent Hurst (GB) 47.28.0.. 8. Danny McDaid (Ierl). 47.30. 9 Paddy Coyle (Ierl) 49.22.0, 10. Karei Schools iBelg) 47.410. 11. Anacle- to Plnto (Port) 48-06.12.. 12. Mark Smet (Belg) 48.07. 13. Anlceto Slmoes (Port) 48.10. 14. Chudekekl (Polen) 48 22.. 15. Ron Hill (GB) 48.32. Eeredivisie Heren: BS Leiden-Punch 63- 87; RZ-Blue RZ-Blue Stars 103-70; Do- nar-BS Amstelveen 71-75; FlamLngo's-BS Twente 105-84; Landlust-EBBO 73 72; Dames: Landlust-Jumpers 53-67; BO- B-AMVJ Amsterdam 118-41; WUskracht SNLr-SV Noordkop 6530; BS Amstel- veen-DED 48-45; RZ-White Stars 60-41; Fortuna-Blue Stars 34-76 LEIDEN De eredivisie basketbal bestaat weer uit louter gesponsorde ploegen. Nadat twee weken geleden het Delftse Punch een geldschieter vond, heeft nu ook BS Lelden een bedrijf gevonden dat geld wil ge ven. In het Leidse geval gaat het om de firma Perquin BV. Dit bedrijf heeft zich garant gesteld voor een bedrag van ruim 50.000 gulden voor het lopende seizoen. Het contract is voorlopig afgesloten voor een peri ode van negen maanden. BS Leiden zou graag zien dat het de rest van het seizoen steeds bij de naam Mercasol roestpantser Leiden zou worden genoemd. Zoals Punch graag Pioneer Punch genoemd zou willen worden. Die naamswijzigin gen zijn echter reglementair niet mogelijk omdat een contract voor drie jaar afgesloten moet worden om- onder een schuilnaam in de eredivisie te mogen basketballen. ESCH SU ALZETTE (ANP) Het Nederlandse tafeltennisteam heeft de eerste wedstrijd voor de tweede divisie van de Europese landencom petitie tegen Luxemburg met 61 gewonnen. Het enige verliespunt in Esch su Alzette kwam op naam van Marjan van der Vliet invalster voor Son ja Heltzel die van Jenny Dom verloor. Bert van der Helm en Nico van Slobbe bleven ongeslagen. De Nederlandse jeugdtafeltennlste- ams hebben zaterdagavond in Hen gelo met de uiterste moeite van de Belgische jeugd gewonnen. Zowel de jongens (leeftijd t.e.m. 19 jaar) als de meisjes (leeftijd t.ejn. 17 jaar) zegevierden met 54. Bij de meisjes bleef Bertine Vriesekoop ongeslagen. Bij de stand 44 zorg de Ine Willems voor het beslissende punt. na overigens de eerste game te hebben afgestaan. Bij de jongens wonnen Anne Vlieg en Jaap van Spanje tweemaal. Hier bleef de Belg Roland Frisque ongeslagen. veense B 3—1 WKE-Raptlm 2—0 Wac Emmerschans 31 Beilen-SVBO Twedo-VIOS O 10 D: Neptunia-Gro ger B 0—2 WEO-STA 1—1 Froombo Helligerlee 10 Groen Geel-Bedum SC Stadskanaal -HSC 00 Noordj VVK 0—2 Geel Wit-WZS Vierde klass Dronrljp-SC Franeker 10 Lang* DTD 00 St Annaparochle-Stiens B: Renado-Vollenhove 20 Willemso FC Oldemarkt 22 Oosterwolde-Hai 11 Olyphla-Udlros 33 C: Tijnjes huisterveen 11 Buitenpost-TFS Wilper B-Irnsum 10 Gorredijk-Oer 12 Akkrum-Bakkeveen 00 D: G Slddeburen 23 Warffum-Harkstede Zeester-Woltersum 51 Loppersum- cla 20 E: Hoogkerk-Marum 12 Ni Roden-Gronltas 10 Astrea-Hellas 00 Zuidhorn-Haren 31 GVB-Amii VMC 0l.F: VeendamSmilde 12 B veld-SPW 03 Borgercompagnle-Wi vank 01 Annen-Gieren 22 Gasse niJveen-FC Assen 10 G: Beliingwll Meeden 41 ZNC-Westerwolde 21 wek -NOVO 01 Scheemda-Bato Veelerveen-Musselkanaal 00 II: Zwj meerse B-Propos 20 Weerdlnge-D 01 SVBC-Onng 11 Schoonebee Hunso 11 OOST Eerste klasse A: Quick N-Quick 20 ROHDA-Hengelo 3—1 Helios D-TEC Rletvogels-Eilermark 31 WVC-Rig bleek 1—1 Achilles '29-De Bataven Tweede klasse A: AWC-Arnhemse B DVC26-SCE 1—1 WAW-Leones 2—1 volde -SC Dieren 3—2 RKHW-SML Germanla-WO 60 B: HSC'21-Vosta 1 Hattem-ZAC 31 Go Ahead -AZC i NEO-SC Enschede O—l Be Quick Tubanters 01 Zwolse B-KHC 01 de klasse A: Reutum-Bome 42 I Zwart-De Zweef 11 Luctor et Eme PH 01 TVC'28-Losser O—l Tubanti Tukkers 11 SC Eibergen-Berghuizen 1 B: Daventrla-AGOVV 00 Epe-R< 31 Robur et Velocitas-ABS 01 Vi ria B-Zutphania 14 Vlugheid en Kr t-Heerde 00 Labor-Vaasen 00 SDOUC-ESCA 3—1 Doetinchem-Lonp 30 Dlerense B-DCS 1—3 Concordia Worth Rheden 3—1 Dinxperlo-Spt haan 03 SC Doesburg-Grol 01 Gelria-VDZ 2—4 Veenendaal-MW'18 Uchta-Jonge Kracht 12 Angeren-1 nla 2—1 Theole-CHRC 2—2 Hatert-Bl Wit H 1—1. Vierde klasse A: WDL-EMOS 31; nerbrug-OSV '31 0—2; TAR-Phenlx 2 Oldenzaal-DSVD 03Roombeek-At 05; ASVO-Vogido 03; B: Hera Wierden 0—2: Almelo-Enter 01; B GFC O—0; SV Vasse-ATC '65 1—1; tor-La Premiere 15; WilhelmInasct UD 00: C: Witkmapers-SC Neede 3 Varsseveld-SC Lochem 20; PAX-1 terswijk 16: Unlsson-Ruenie 5 RKZVC-AD'69 O—l; KSV-Gendrlngen 2; D: DVV-Etten 1—2: MVR-RKPSC 0; GSV '38-SC Brummen 41; Tert GOV A 2—1: Rljnland-SC Westervoort 2— Steenderen-Velpse B 31. E: SC I mel-Brakkenstein a2; Spero-Groesb se B 0—2; DTO '30-SCH 1—0: BVC Beuningse B 21; Nijmeegse B-SV O 01 (gestaakt) Concordia '34-HVO 3 F: EWV-Zuld Arnhem 2—1; RVW-WI 0—1: ONA '53-Oosterbeek 20; OAB- tog Hendrik 22; SC Oranje-Drlel 3 Dodewaard-Maurik 02; G: KCVO-1 doorase B 10; Eerbeekse B-CUP A 3 De Hoven-Albatross 02: EMst-WSV 1; Beekbergen-Loenermark 30; Va Brink en Orden 00; II: Kampen-H 0—0; Holten-Sallandla 11; UD-Zn 11: Broekland-SC Overwtering Zutphen-Raalte 30; Lemelerveld- 3—1 K ZUID I t Eerste klasse E: UNA-TSC 3—0; Gele t Middelburg 21: RKTVV-Sparta '25 1 0; Dongen-NOAD 11; WUhelmina Baronie 11; Veerse B-Wilhelmina E Tweede klasse A: Wobnsel -Bladella 0 ODC-Schijndel 1—1; Reusel Sport-St cheilsgestel 22; De Spechten-Heeze 0; Valkenswaard-OJC 13; RKSVA- cordla SVD 2—1; B: RWB-Cluzona BSC-SC Gastel 3—3; NSV-Rood W1 13; VOAB-Terneuzen 11; Spru RAC 33: Vlissingen-Madese B Derde klasse A: MULO-Tongelre 1 Mierlo- Hout-Deurne 30; Braba! DOSKO '32 3—2; BergelJk-RPC 3—0; pert-Budel 02; Liessel-Rood Wit V B: Oirschot Voorutt-GVV '57 2—0; '19-Nooit Gedacht 1—0; SBC-VliJmen 0—2; Rhode-JVC '31 1—0; Best Voor BMC 12; DVG-Zwaluw VFC 10: VCW-UDVV '40 02; Gllze-Waspik 3 o TAC-SVSSS 1—4; WVO-BerkdlJk 1 Sarto-Uno Animo 42; Moerse B- ,i Vooruit 11; Zlerlkzee-DOSKO 00; V to-Breskens 21Axel-HVV'24 1 Goes-Vosmeer 31; Steen-Odio 1 Jong Ambon-RKWU 3—1 Vierde k A: SES-Heeswijk 1—3: Margrle Willy's 1—2; OSS '20-.WEC 2—1: Pri Irene-EWC 10; Nulandia-DSV HVCH-Jullana M 10; B: Rossum-R co 21: Txandrla-Jan van Arckel 1 WSJ-RKJVV 0—5; Haareteeg-SVG 1 Nieuwku ljk-Boxtel 13; Den Dun TGG 01; C: Klein Arsenal-Mtfano 1 ESV-Rood Wit '62 2—1; ASV '33-1 1—1: Ell-Tivoll 3—1; Gemert-Blauw •38 1—0; Llerop-Dljkse B 1—1; Woen B-Terlo 3—0; Rood Wit '67-DVS 41 Kraanvogels-Gestélse B 12; Nue Maarheeze 33: EFC-Braakhulzen 1 RKVVO-Marvllde 13 E: Baardwijk kant 3—1; Ons-VIOS-Audacla 10; f Zand-GSBW 20; SET-Zlgo 10; Ki 1 1-OSC '45 0—3; OVH-Spoordonkse B 1; F: Internos-Be Ready 14; V Zundert 22; Roosendaal-Raams n 2—2; Bavel-Boelmeer 0—1; SCO-TVC r. 2—2; Vlrtus-RKDVC 1—1; G: Oud( len-Steenbergen 30; Hoeven-SC Ki 0 land 3—1; Alliance-RSV 1—2; MOC Halsteren 3—2; SVC-DIVO 1—1; Ze< dla-Kalse B 02 H: RCS-Noormai 41: Koewacht-Zeeland Sport 01; gelwaarde-Conr B 20; Domburg-H< I nlsse 21; Cllngw-Phllipplne 10; 1 vllet-Hoofdplaat 10 ZUID II Eerste klasse F: Caesar-Roermond 0 KEV-SC Irene 1—3; Blerlck-Heer 3 Swift '36-SVM 1—2; EIJsden-MKC A EHC-Llndenheuvel 12 Tweede klassH De Ster-Walram 21Chevremonl WW '28 0—1; Laura-Minor 3—0; bach-Leonidas 12; RKW KolonlM pld 20; Schuttersveld-SV Hulsbergl 1; B: Heel-Belfeldla 3—2; RIOS '3lA harding 02; Venlo-Megacles 22; ver-Sanderbout 30;Tiglleja-Thorn W Montagnards-Haslou 20; Derde K A: Wit Groen VC-SCG 0—0; Stand BC-SV Meerssen 12; Gulpen-DBSV 2: RKHBS-Zwart Wit '19 1—1; Beitel vcld-Heerlen 4—1; SC '25-VUlen O—-»> FC Hoensbroek-Waubachse B O1: 3§' Oranje-Geleen 22; Hellust-SC Tree 3—2: SVK-Sittard 0—2; Mirand li Leeuw 3—1; Kluis-RKBSV 3—2; C: 1 o-Laar 2—0: RKSVW-Born 3—1; Un dla-FC Oda 00; Merefeldia-Sustcren l 0; Obblcht-EVV O—0; Brevendla-Ï braccht en1; D: Helden-RKSVN 411 Eghcël-Stormvogels '28 02; Venlos Vitesse '08 20; IVO-Sparta '18 1 Venray-RKLW 1—5; Wittenho RKMSV 3—1 Vierde klasse A: Star-Oranje B 1—1: SC Caberg-St O—lWillem I-SME O—lBunde-Ï trichtse B 1—1: Scham-RKWL 1—1 S< Blesland-RKBFC 03: B: Schimnw Berg '68 31: RKWM-RKMVC Simpelveld-Weltanla 2—2; Vilt-Keer 2: Heerlen Sport-RKASV 2—0; SV wlller-RVU 2—0; C: RKSNE-RKNS RKTSV-Sylvia 1—2; Heksenberg-H n 20; Vaesrade-Schlnnen 31; La 11 berg-Kakertse B 00; D: Maurlts-H crj '23 O—l: Sweyckhuyser B-Egge 3». Groene Ster-Stadbroek 01VCT-C 40; Schlnveld-Doenrade 21 E: G\ lr SVE 00: Stevensweert-Juliana K 111 Susterse B-Hol turn 12; Llmbricht 31: Buchten-Slekker B 20; St J< Havantia 1—1; F: RKSW-Eindse B J Llnne-Roggel 11; Horn-St Odllien fo 0—1; RKSVO-RKHVC 1—1; F~" DE SM 1—0; SVVH-EMSR 2—5; RKDEV 3—1RKGFC-MVC '1 FCV-VEVO 2—1; W '03 -Baarlo je HBS-Konlngslust 0—1Swalmen-IT; B 02; II: Achates-Merselo 22; husla-America 2l;GelJsteren-Le» A 0—2: EWC-Wanssum 2—2; Milsbee f celsior '18 22: Olympla '18-TOP '27 0: HOCKEY Heren: Hoofdklasse: Kampong-HGC 1 MEP-Schaerweyde 20. VenloNljm ft 01. HCKZ-Laren 11. Amsterdam burg 2—2. Hattem-HTCC 4—1. u Eerste klasse A: SCHC-MOP 3—1, HC tl Hudito 0—1, HMC-Unward 2—0. R' di wljck-EMHC 2—1. Be Falr-Unlon 2—1 w -s-Hertogenbosch-Uden 0—0, Kiev Keep Fit 1—1. Arnhem-GHBS 2—3. It toria-HIC 11. Push-Bloemendaal 0 j C: HOD-DKS 21. Breda-Graspieper» b 1. Deventer-Gron. Studs 11. Or Zwart-Hurley 10. HDM-Kameleon O

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 12