Zeeland vraagt zich af: wat wordt er nu in huis gehaald? dichtbij iommentaar Kwaad gerucht over Italiaans concern Montedison geforceerd "Ontlopen Grootste gemaal in gebruik Firma mag blijven zandzuigen in Vinkeveense plagen akkeren Rustig weertje Johan huishouden voor ww-er haan kunstolifant vergeefs liz serieus EVRIJDAG 17 OKTOBER 1975 BINNENLAND TROUW/KWARTET Fr zit een element van rancune in het telkens weer door de PvdA-woord- roerder Roethof herhaalde verwijt aan minister Van Agt, dat deze maar niet wil opschieten met het veranderen van ide rechtsregels die het brede terrein van de zedelijkheid en de intermense lijke relaties (het gezin en andere J nogelijke samenlevingsvormen) bestrij den- De opvattingen in de maatschap pij over deze zaken hebben zich in en snel tempo ontwikkeld, maar de i; vetgeving staat stil in plaats van zich n tan het veranderde denken in de amenleving aan te passen. ts )eze laatste conclusie is zakelijk ge- 5p proken niet betwistbaar, maar even- q nin verrassend. Dat kan zij ook voor :a e heer Roethof niet zijn. De PvdA nnoet immers destijds heel goed heb- len geweten wat zij kon verwachten il£ fan een man als Van Agt, toen hij lit ïede met haar instemming het kabi- iri iet-Den Uyl hielp bijeen-informeren h vervolgens minister van justitie en fice-minister-president werd. De PvdA ccepteerde een bewindsman op deze ost, wiens verknochtheid aan de tra- jtionecl-katholieke zedeleer algemeen ekend was en van wie op het terrein :*i an bijvoorbeeld pornografie en pros- 1, itutie geen erg gedurfd beleid tege- noet kon worden gezien. Het is lich- [lijk geforceerd, het steeds weer zo ■Aioot te stellen alsof men zo'n beleid tvèl had verwacht. ►jj e minister zelf pleegt de heer Roet- 'jy Df tegen te werpen dat hij wel wat rj iders aan zijn hoofd heeft en wie 0 'erziet wat hij aan wetgevende ar- eid heeft opgebracht, zal hem moe- jij n nageven dat dit nog waar is ook. door Barend Mensen ts anders is of minister Van Agt de iscussie over de weerbarstige proble- icn van leven en dood, zedelijkheid ['samenlevingsvormen niet in feite in het ontlopen is in het min of ier verdrongen besef dat hij er na :e kabinetsperiode niet meer bij zal -,„jn en dat tegen die tijd zijn opvolger V aar moet zien. woordvoerder van D'66 dr. Im- fi imp heeft deze vraag deze week lens de begrotingsbehandeling van stitie in de Tweede Kamer aan de v or dat in Imkamps visie het jristendom als georganiseerde politie macht op de terugtocht is en dat om met de heer Imkamp te spre- :n 'de nieuwe maatschappij pnli- :k-organisatorisch gesproken in over- eldigende meerderheid niet meer in gelooft.' de minister, in dit perspectief, niet n zijn eigen christelijke levensvisie rplicht, nu het nog kan, de dialoog :t die nieuwe maatschappij aan te tan in plaats van de eventuele zönd- oed na zijn bewind passief af te achten •ze belangwekkende probleemstel- ig ligt eigenlijk zozeer voor de hand, het wat verwonderlijk is dat zij ig niet althans niet openlijk is •gekomen bij KVP, ARP en CHU ir'® et is in elk geval een probleemstel- ig die niet allèen minister Van Agt, aar ook deze drie partijen aangaat en bovendien geldt voor een brcdei rrein dan alleen dat van het departe- ent van justitie. Veel algemener ge- •ld luidt de vraag of het confessio- •lisme in de politiek zich niet te zeer de verdediging heeft laten dringen, ch te veel tot vruchteloos verweer ,[U perkt. inister Van Agt heeft gisteren laten iten dat hij zich in een klein hoekje terugtrekken om de vragen van dr. ikamp diep te overdenken. Maar de 'roep van de heer Imkamp was nu ist, nu eens uit dat hoekje te voor hiju te komen. ZEELAND Over het Italiaan se petrochemisch concern Mon tedison, dat voor de vestiging van een fabriekscomplex het oog heeft laten vallen op terreinen in het Sloe-gebied, gaan in Zee land en intussen niet alleen meer in die provincie de wild ste verhalen. Dat wordt in de hand gewerkt doordat alle in stanties, die bij de onderhande lingen met deze mammoet zijn betrokken, zich in nevelen hul len. Vooral bij de vakbeweging heeft dit kwaad bloed gezet- De Vereniging Milieuhygiëne Zee land hekelde onlangs in haar or gaan Montedison's handel en wan del op het gebied van milieu? vei ligheid en werkomstandigheden. Er zouden bijvoorbeeld eens bij meer dan duizend werknemers vergifti gingsverschijnselen zijn geconsta teerd. Bij Corsica zou de Middel landse Zee ernstig worden veront reinigd. Het concern zou er voorts niet voor terugdeinzen ontoelaatba re pressiemiddelen te gebruiken om zijn belangenpolitiek te kunnen doordrukken. Piet Spijkers, de nieuwe voorzitter van de Industriebond NKV, zei op een vergadering in Terneuzen eveneens van verschillende kanten slechte informaties over Montedi son te hebberï gekregen. Behalve dat het concern als een enorme vervui ler te boek zou staan zou het - bijvoorbeeld op Sicilië - een erbar melijk personeelsbeleid voeren. De Industriebond N'W district Zee land is het hardst in zijn oordeel. Districisbestuurder J Schepers zegt over informaties te beschikken, die Montedison afschilderen als de grootste belastingöntduikcr var. de wereld, als een gewetenloze mil'.eu- vervuiler en als een onderneming, die verschillende malen in corrup tie processen verwikkeld is geweest Of die beschuldigingen hard zijh? Schepers: 'Als ik dergelijke gege vens krijg van de 'Internationale vakbeweging van chemische 'fa brieksarbeiders' dan neem ik aan dat ze hard zijn. Zo niet, laten ze me dan maar pakken'. Hij voegt daaraan toe dat de directie van een bedrijf meteen dergelijke instelling aan wat in Nederland als minimale norm geldt nog niet zou voldoen als zou je haar daar-.met tien poli tieagenten toe willen verplichten. Wat is waar en wat niet? In elk geval is duidelijk dat Montedison niet met gejuich wordt binnenge haald, al zijn er mildere reacties op het kwaad gerucht, waarin het con cern is komen te staan. derom gezegd dat de vertrouwelijk heid, waarin de onderhandelingen worden gevoerd nog niet kon wor den doorbroken. Het overleg met Montedison ge schiedt in eerste instantie door het ministerie van economische zaken en het havenschap Vlissingen-Oost. Het havenschap kan Montedison een terrein aanbieden van 120 hec tare met een optie op 180 hectare. In de eerste produktiefase wil het bedrijf aan vijfhonderd man werk bieden. In de eindfase kan het aantal arbeidsplaatsen tussen de drie- en vierduizend liggen. Voor de bouw van het bedrijf, waarin zeker een miljard moet worden geïnves teerd, zijn vijftienhonderd mensen nodig. Het bedrijf wil in de eerste fase propyleen, een grondstof voor plastics, gaan fabriceren. NVV-districtsbestuurder W. M. Pel, is niet zo onder de indruk van het aantal arbeidsplaatsen. Hij zegt: 'Drie- a vierduizend, maar er wordt niet bij gezegd wanneer. Daarenbo ven zijn bet plaatsen voor mensen, die van elders moeten worden aan getrokken. De desbetreffende categorie in Zee land hééft al emplooi. Dat werkt hier verstorend. Als we kijken naar de werkloosheidscijfers in deze pro vincie en naar de beroepsgroepen, blijkt dat Zeeland behoefte heeft aan een ander soort werkgelegen heid. De arbeidsmarkt moet juist worden gedifferentieërd. De vijf tienhonderd voor de bouw van de fabriek benodigde mensen vormen een niet te verwaarlozen factor, akkoord. Maar dat is slechts een tijdelijke zaak'. Voorzichtiger Wat voorzichtiger bekijkt districts bestuurder S. Jorritsma van de In dustriebond CNV de' mogelijkheden voor de werkgelegenheid. Hij is volkomen met zijn collega eens dat het een ergerlijke zaak is dat de vakbeweging wordt gepasseerd ter wijl arbeidssituatie, arbeidsvoor waarden, sociaal beleid, en derge lijke toch aangelegenheden zijn. die van meet af in zo'n overleg moeten worden betrokken. Ten aanzién van de werkgelegenheid blijkt zijn bond echter een ander standpunt in te nemen. Hij zegt dan ook dat er in Zeeland sprake is van twee stromingen, 'Je kunt natuurlijk zeggen: geen uitbreiding van de zware chemische industrie meer. waarvoor Zeeland eens heeft gekozen. Maar bedacht moet worden dat zo'n bedrijf zich hier niet kan vestigen zonder zich te onderwerpen aan de hinderwet, de wetten inzake water- en lucht- verontreiniging en wat al niet meer. Er is geen reden om aan te nemen dat de regering en andere, een vinger in de pap hebbende, instanties daarmee de hand zouden willen lichten. Het is een kwestie van afweging van een aantal be langrijke factoren, waarvan een zeer voorname is het antwoord op de vraag: werkgelegenheid of niet? Daarbij mogen we niet vergeten dat we vlak bij België zitten, dat zo'n bedrijf daar wellicht wel van harte welkom zou zijn en dat niet in de hand gehouden 'zwijnerij' heus niet bij de grens ophoudt, Of al die verhalen over Montedison juist zijn kan ik op het ogenblik niet beoordelen, maar het is na tuurlijk volkomen juist vraagtekens te zetten. Daarom is het nogal stom dat men de vakbeweging als belang rijke partner in het bedrijfsleven tot. nu toe heeft genegeerd. Sterker gezegd: het is onrustbarend. Met al die geheimzinnigheid plak je bo vendien al bij voorbaat een bepaald etiket op zo'n bedrijf. Vooralsnog hebben wij echter niet de vrijmoe digheid om Montedison in dit sta dium al af te wijzen. Maar als het inderdaad zo'n troep blijkt te zijn als wordt gezegd dan kunnen ook wij vanzelfsprekend niet anders zeggen: dan daar stinken we niet Vragen Het PPR-kamerlid Waltmans heeft aan de regering vragen gesteld over de voorgenomen Montedison-vestl- gging Hij pleitte daarbij voor het houden van een antecendentonder- zoek telkens wanneer een buiten landse onderneming zich in Neder land wil vestigen. En dan met in schakeling van de vakbewegging. Voorzitter Spijkers sprak dezelfde wens uit. Hij zei in elk geval de volldige doopceel van Montedison gelicht te willen zien. 'We moeten', aldus Spijkers, 'nu toch wel precies weten wat voor vlees we eventueel in de kuip krijgen'. On de laatstgehouden vergadering van de Staten van Zeeland werd nog eens weer naar de stand van zaken geïnformeerd. De vragenstel lers kregen echter te horen dat ze niets te horen kregen. Zo simpel was dat. Er werd van de zijde van het college van gedeputeerden wé- Minister Westerterp heeft gistermiddag in IJmuiden Nederlands grootste gemaal in gebruik gesteld Op de foto stelt de bewindsman de bulpompen in werking van het gemaal, dat het overtollige water uit het Noordzeekanaal naar de Noordzee moet afvoeren. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De firma Bos en Kalis mag in opdracht van de ge meente Amsterdam zand blijven zuigen in de Vinkeveense plassen. Dit heeft de president van de rechtbank in Amsterdam gisteren bepaald in het kort geding dat de gemeente Vinkeveen tegen de hoofdstad had aangespannen. De uitspraak van mr. W. J Borger- hoff Mulder kwam één dag na de beslissing van Amsterdam om uit eigen beweging te stoppen met de zandwinning in de plassen ten be hoeve van de aanleg van rijkswe gen rondom Amsterdam. In zijn vonnis zei de president, dat Am- Uitspraak formaliteit sterdam op grond van een voorlopi ge conclusie van het Laboratorium voor Grondmechanica in Delft in derdaad het zandzuigen vorige maand mocht hervatten Zoals be kend was het. werk op 12 augustus stopgezet, toen een deel van een zandeiland plotseling onder water verdween. De gemeente Vinkeveen had op rle zitting van 8 oktober volgens de president onvoldoende betwist dat het laboratorium uit Delft in de praktijk de enige instantie is. waaraan een onderzoek als dit kon worden opgedragen. De conclusie van het laboratorium was vorige maand, dat zandzuigen uit de Vin keveense plassen geen kwaad kon. zo lang daarbij tenminste een af stand van vierhonderd meter uit. dp oeverlijn in acht werd genomen. Op grond daarvan was de firma Bos en Kalis in september opnieuw begonnen met het zandzuigen. B. en VV. van Amsterdam hebben zich bereid verklaard het vernielde eiland te herstellen, maar wanneer dit nu gaat geschieden en met welk zand is nog niet bekend. tussen moet ieder het als bijzonder 'bevredigend ervaren dat een funda- Sntele beschouwing als die van de ci Imkamp niet of nauwlijks door u behoorlijke discussie kan worden volgd in het jakkertempo waarin de imer tegenwoordig dc begrotingen werkt. Ook het diepzinnige verhaal n de AR-afgevaardigde Van Dam ir de relatie tussen rechtsbewustzijn rechtsvorming, bleef vrijwel zonder cbj a ministerieel weerwoord en zal irom waarschijnlijk geen effect krij- i voor het ministeriële beleid, de begrotingsbehandeling volgens itB nieuwe stijl wordt verondersteld I feitelijke vragen van de ziide van Kamer van tevoren bij de schrifte de: ie voorbereiding zijn gesteld en be- •ooi tvvoord, zodat in de plenaire verga st ring alle schaarse tijd kan worden nut voor een discussie over de 'et Pmene hoofdlijnen van beleid. Dat een werkwijze die in de eerste lats van de woordvoerders uit de imer zelfdiscipline vraagt. Van onze weerkundige medewerker Ais een depressie maar niet al te jong en actief is en wanneer hij bovendien op een voor ons gunstige plaats ligt en zich weinig in onze richting verplaatst, zit er weinig dreiging in de lucht. We hebben dat de laatste dagen kunnen zien aan het exemplaar dat Ierland bin nenkwam vanaf de oceaan, naar de Ierse Zee trok en vervolgens een zuidoostelijke koers volgde In de richting van het kanaal, daarbij sterk opvullend. Hier en daar in den lande is al wat regen of een bui, soms met onweer, gevallen, maar over het algemeen bleven er zonnige perioden en waren er ook gebieden waar van neerslag niets bespeurd is. Het warmwatereffect van de Noordzee speelde een woordje mee. wat vooral gedurende de nachtelij ke uren en vroege morgen door werkte. De kwikstanden waren gis teren 13 tot 15 graden wat beslist gunstig is voor half oktober. De depressie betekende voor ons het voordeel van luchtaanvoer uit zui delijke richting. Geleidelijk aan wordt die wind zwakker nu de luchtdrukverschillen afnemen. We mogen daardoor de eerstkomende dagen rekenen op een rustig na jaarsweertype waarbij onvermijde lijk het temperatuurniveau wat gaat dalen. Dat is namelijk in dp herfst wanneer de instraling door de zon geringer is altijd zo. Dat de depressie haar operatie-ter- rein niet meer naar Nederland en de Noordzee verplaatste zal wellicht gekomen zijn door de blokkerende werking op afstand van een hoge drukgebied boven Rusland. In hel centrum werden gisteren in Mid den-Rusland barometerstanden van 1040 millibar aangetroffen. Op de weerkaart was de laatste dagen ook eTfczc week moest worden vastgesteld nog geenszins ieder zich aan die cht heeft kunnen onderwerpen. Het de voorzitter van de kamer, dr. 'ndeling toevertrouwd om de woord- erders aan de spelregels te herinne- ieü ft niaar staat machteloos als er niet ril 1 b basis van goede wil is- Die basis 'breekt bijvoorbeeld kennelijk wan- Pr zoals deze week een '0| tordvoerder nog eens welgeteld 53 id 'dijke vragen komt opdreunen die de voorbehandeling alle hadden nnen worden afgedaan. Johan merkt er niets van, daar in Spanje. Dat vertelde hij desgevraagd woensdagavond laat aan tv-commenta- tor Koen Verhoef na afloop van de voetbalwedstrijd NederlandPolen. En Johan zal er ook nooit iets van merken, want bij deze Nederlandse gastarbeider in Spanje zijn sport en politiek duidelijk twee volstrekt ge scheiden werelden. Maar als de minister-president weer eens een rede houdt op het Domplein in Utrecht, dan zou hij inplaats van zijn vinger op te heffen tegen de anonieme strandgast in Torremolinos ook eens kunnen wijzen op Johan, die zijn Spaans inmiddels voortreffelijk beheerst, maar 'niets' merkt. een koufront te zien van grote lengte. Het verliep van de zuidwes telijke Noordzee via Oost-Frankrijk helemaal tot Noord-Afrika. Het front heeft in Zuid-Frankrijk nogal gekwispeld, waardoor daar afzonderlijk storingen ontstonden. Die gaven daar veel regen. Biarritz in Zuidwest-Frankrijk kreeg in 24 uur tijd 46 millimeter water en het onweerde er vrijwel continu. Ajac- cio op Corsica kreeg 48 mm water in 12 uur tijd. Bastia rapporteerde gisteravond weerlicht en Altocumu lus Castellanus, een typische on weersvoorbode. Het is feitelijk geen wonder dat- het in die zuidelijke Middellandse Zeegebieden tot zo veel regen en onweer komt. De horizontale temperatuurtegenstel- lingen zijn nog veel groter dan ir onze omgeving. Hetzelfde geldt voor Italië waar zich ook herhaal delijk storingen voordoen met plaatselijke stortregens. De barometer op de Azoren staat ook betrekkelijk laag: Horta geeft momenteel 1019 mb. door met een dalende tendentie. Volgens gege vens van Tokio regende het giste ren overdag op een 6tation ten zuiden van Osaka 24 mm. bij een maximumtemperatuur van 21 gr. Zeer warm was het nog op een eilandje bij Formosa (Taiwan) te weten 31 graden celsius gerappor teerd door het station Ishigakyima. ONWEER REGEN HAGEL BEWOLKING 10 MAX. TEMP. *10 MIN. TEMP. -*■ WINDRICHTING HOOGWATER voor zaterdag 18 oktober Vllssingen. 046-12 55: Harlngvlletslul- zen: 2.22-14.42; Rotterdam: 3 36-15.34; Sohevenlngen: 1.56-14.18: IJmuiden: 2.33- 14.51; Deu Helder: 6.27-18.28; Harlingen: 8.37-20.55; Delfzyl; 10.42-23.18. onder redactie van ioessmit of 's avonds na zessen' Dan mag het wel weer, althans volgens de inzichten van de bedrijfsvereni ging voor de bouwnijverheid. In elk geval gaat het er op lijken, dat deze bedrijfsvereniging het werk van een huisvrouw als een echte baan ziet. Maar daar heeft die boekhouder weinig aan. Een assistent-boekhouder, wordt, zoals zovelen, ontslagen, dat komt ongelukkig uit, omdat hij pas een bescheiden huisje had gekocht, waarop een zware hypotheek rust. Hoewel de man met grote ijver links en rechts solliciteert, komt hij niet aan de slag en dus zoekt, zijn vrouw een baantje. Ze vindt er een als typiste, gaat aan het werk en de man zorgt in de tijd dat zij weg is voor de twee kinderen en voor de lopende karweitjes in huis. Logisch natuurlijk, want het zou bijzonder onaardig zijn tegen over zijn werkende vrouiv als zij "s avonds nog eens eten mocht ko ken, de bedden opmaken, stof zuigen en de hele keet van de vorige dag afwassen. terwijl haar man de ganse dag met zijn ar men over elkaar gezeten heeft. Vijfeneenhalve maand duurde zijn werkloosheid, maar de el lende is nog niet afgelopen, ook al is zijn haanloze periode al drie jaar geleden: de man moet de bedrijfsvereniging de WXV- uitkering over die vijfeneenhal ve maand terugbetalen, omdat hij weliswaar onbetaald, maar toch huishoudelijk werk verricht heeft. Dit is een waar verhaal. De Ambtenaar, het weekblad van de Algemene Bond van Ambtena ren, slaat voor de ivagrheid in. Dat b!ad legt ook uit hoe de bedrijfsvereniging haar eis ver klaart: hoewel de betrokken boekhouder van tevoren overal ook bij de bedrijfsvereniging) had geïnformeerd of het werk ie van zijn vrouw zijn uitkering niet in gevaar kon brengen en hij er dus van overtuigd was dat hij te goeder trouw handelde, redeneert de bedrijfsvereniging die voor de bouwnijverheid achteraf, dat de vrouw alleen kon gaan werken doordat haar man het huishouden overnam. Bovendien beweert de vereni ging nu dat de werkloze man de inkomstenverklaring voor de WW joutief heeft ingevuld: elke dag deed hij het werk van zijn vrouw en toch vulde hij 'nee' in achter de vraag of hij 'andere arbeid* verrichtte dan in eigen bedrijf'. Het bedrag dat de boekhouder nu na drie jaar volgens de be drijfsvereniging terug moet stor ten, is. bijna f'4300. Geen katte- drek voor dit gezin, dat toch al financieel zo moeilijk zat. dal het 't eigen huisje van de hand moest doen en nu op een boven huis m Amsterdam woont. De Raad van Beroep heeft de be drijfsvereniging al gelijk gege ven en de laatste mogelijkheid om onder de terugbetaling uit te komen, is de Centrale Raad van Beroep. De rechtskundige dienst van het 'NVV heeft de kwestie daar nu aanhangig gemaakt. Die dienst heeft zich. erg voorzichtig uitgedrukt: waar een gewoon mens zou uitroepen dat dit ge meen is. noemt de rechtskundige dienst het 'een aanvechtbare eis'. Maar in elk geval is er nu een instantie die het voor de boekhouder opneemt. Het gaat er alleen maar om. zegt De Ambtenaar, dat de man hel hulshoudêliike werk voor zijn vrouw deed in 'le uren waarop zij buitenshuis werkte. 'U mag misschien overdag wel in uw tuin werken of uw schuur oprui men'. waarschuwt het blad. 'maar zodra u afwast of kinde ren aankleedt, loopt uw WW- uitkering gevaar. Tenzij u die huishoudelijke bezigheden ver richt vóór 's morgens zeven uur Deze dansende Afrikaanse oli fant is net echt, en dus niet echt. Hij is van kunststof ge maakt om te laten zien wat je allemaal met synthetische mate rialen kunt doen en staat in Diisseldorf op een internationale beurs van louter produkten uit rubber en synthetische stoffen. Geen wonder dat de kleuters niet bang van liet wilde dier zijn. Met alleen een nijlpaard en een neushoorn als ongeïnteres seerde toeschouwers hebben Elisabeth Taylor en Richard Burton met champagne geklon ken op hun opnieuw gesloten huwelijk, dat net tevoren in het uit wat kleihutten opgetroken dorpje Kasane in Botswana offi cieel bekrachtigd was. Een dag of tien hadden Liz en Richard al m het naburige natuurreservaat Chobe 1120 kilometer ten noordwesten van Johannesburg doorgebracht, want Kasana's hoogste ambtenaar Ambrose Ma- salela had het te druk om hen meteen te trouwen. De Italiaanse graaf Alvaro Cara- vita di Sirignano is van Schiphol naar Rome teruggevlogen na vier dagen vergeefs speuren naar Tascha. de lievelingshond van hem en zijn gezin. Eén dag voor zijn terugtocht kwam hij er ach ter dat de hond dood en ergens langs de Schipholweg begraven was. Tascha. eind vorige week op doorreis van Rome naar Mexico, mocht op Schiphol op het plat form even wat drinken en wist bi.i die gelegenheid te ontsnap pen door de hem begeleidende functionaris flink in een arm te bijten. De volgende dag arri veerde zijn baas de graaf per soonlijk op Schiphol om de ver dwenen Tascha te zoeken; de KLM-bedrijfsbevelllging was al sinds het moment van de ver dwijning daarmee doende. De hele buurt werd afgezocht, tot de KLM het bericht kreeg dat een ambtenaar van rijkswaterstaat een paar dagen eerder op de weg Amsterdam-Haarlem een dood gereden hond had gevonden en begraven. Dat bleek de vier jaar oude Labrador van de graaf te zijn. Wat je in geen enkele echte krant ooit tegenkomt, vind je we! in het Amsterdamse adver tentieblaadje De Echo. Onder het kopje 'even serieus' is de in de boeken gebruikelijke tekst af gedrukt, waarin gezegd wordt dat niets mag worden overgeno men zonder voorafgaande schrif telijke toestemming van dé Uit- gever. En wat voor unieks mag er dan wel niet overgenomen worden? De teksten van de nieuw verzonnen pagina 'Mo- kuumafentoe', waarop een recla meverhaaltje over een adver teerder die tapinstallaties ver huurt. een weinig inhoudend, stukje over Bram en Freek's 'Kannibaal', een verkooppraatje voor een Amerikaanse zanger, een mededeling van de gemeen-r te Amsterdam, ook eentje van de redactie, een verhaaltje over een Amsterdams asiel, en een over Willy Alberti, een paar moppen' en wat advertenties en plaatjes, waaronder een van een gebit. Niets bijzonders dus. Wij staan tenminste niet te trappe len om daar iets van over te nemen. Blijkbaar vonden ze het daar zelf achteraf ook een beetje overdre ven: in het juist verspreide vol gende nummer is de zin er uit ge laten. 'Ik ben ook trots op mijn kinderen, maar bij maakt het wel erg bont.'

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 5