>ïa problemen och weer hoop Begrip bij PSV'ers Heracles aangepakt Koffie kies je met zorg» Koffie is niet iets waarmee je risico's neemt.Want koffie drink je immers wanneer 't gezellig is» En juist voor zulke momenten kies je lekkere, geurige koffie» Daarom hou je 't op Roodmerk» \Ertrouwd.\fen Douwe Egberts» ulleybalteam groeit naar EK Wereldrecord hink-stap-sprong Humphrey Hose in Venezolaans team Advertenties tegen geweld Drie spelers geschorst door KNVB Douwe Egberts koffie...lekkere koffie. KOFFIE kG 17 OKTOBER 1975 SPORT TROUW/KWARTET 15 onze volleybalmedewerker •I 'ERDAM Het aanvan- e pessimisme dat de Neder- e heren volleybalploeg naar iropese kampioenschappen >egoslavië zou begeleiden t bij bondscoach Ben Ksy- angzamerhand toch wel voor een vleugje optimis me hoopt er natuurlijk al- iet beste van', aldus de ebondscoach, 'maar je altijd vechten voor meer. niet voor je kansen vecht, pn je niet meer. Het liefst ik met de ploeg een ne- plaats. Wat mij enorm jlezier doet, is dat met na- a e jongens van Blokkeer r wedstrijd gezelliger spe- e vreugde in het spel vin- 1( lie jongens vooral in het isen van de vele aanvals- >'i ,ies'. !g naar de Europese kampi- e appen is met name voor de een zeer moeizame geweest. in de begintijd van Krysik de bedankjes voor de natio- niet van de lucht. Ze den van: 'Ik kan de tijd niet gen naast mijn dagelijkse en de clubtrainer ook nog aflk weekeinde voor het natio- jvfeam te trainen' tot 'Ik voel er 1 voor om op een nationale aining handstandjes te ma il ei stekende het afvoeren van de tyide hap. Een stap, die deze nog steeds pijn doet. Daar- Krysik te maken met -Iprmatie, die voornamelijk aid uit spelers die deel uit- en van ae nationale jeugd- m Door een wat gelukkige ng bij het laatste wereld- l(j lenschap, waarbij door het en van enkele spelers Geert ;.p etter alsnog bij de selctie d werd, kon men zich er mil aan vallen. Anders werd n bij de laatste Spring Cup- ijden in Frankrijk een zo resultaat geboekt werd, dat een andere koers gevaren worden. ers zette zich in de richting waar Nederland het met en Finland moest opnemen én plaats bij de Europese lenschappen die nu zaterdag en. Het had tot gevolg, dat Constandse. Loék Willem- an Warns, Johnny Groen en Veldhuis in het oranjehemd lerden. Het had succes. De mper aan elkaar gewaagde >leek zoveel individuele kwa- te bezitten, dat Spanje en uitgeschakeld werden, iet leek een zeer werkzame oor Krysik. Het leek, want al die kwalificatiewedstrijden arde zich al weer een con- Met name Harry Veldhuis zich in zijn spelkwaliteiten gedaan. Met enkele andere wilde hij graag een ervaren deler naast zich. Iemand die anuit welke positie hij het lanceren was. alhoewel met Bert Zwarts, de voorzitter sectie technische zaken daar voor had, leed het verlangen ildhuis toch schipbreuk, met dat hij bedankte. Met hem n teamgenoten van Zaan '69 Icholten en Onno Kalf. de aandacht gericht was op danken van de Zaanspelers ;ebruikten het argument dat ndskampioenschap van hun iwaarder telde dan deelname in nationaal team was er begonnen met een nieuwe AL Plet Keizer heeft het UPI laten weten dat de Cosmos waarvoor Pele Johan Cruijff benaderd heeft voor deze club te komen Cruijff zal mogelijk ingaan op ibod om eens rond te gaan n New York. Over geld wordt t gesproken. Cruijff is dan irlopig nog te jong voor het anse voetbal. L De Schotse bond heeft I van Willie Young, Arthur en Joe Harper tegen hun ïge uitsluiting van het Schot- na een uitspatting in Kopen- ifgewezen. De vierde man die was, Billy Bremner had geen 'gen het vonnis aangetekend, ickotse elftal dat op 29 okto- het Europees landenkampi- tegen Denemarken speelt, Bremners plaats ingenomen bij Manchester City spelende tford, die zich al oud-interna- oelde, sinds hij drie jaar gele- het laatst werd geselecteerd. BAL Uitslagen midweekse den: heren: eredivisie: Do- Lelden 8664. Flamingo's irs 10874, LandlustAmstel- -80: dames: eredivisie: Jolly AMVJ 60—38. BOB—DED Wilskracht—White Stars RZFortuna 8251. :N' Uitslagen eerste ronde ids kampioenschap voor da- la van der GlessenMieke van 0, Erlka BelleFenny Heems- -0, Cora van Gentmej. De 0.50.5, Carla Bruinenberg Graaf 10. Hanne van Pare- mette Mulder 01. AL De Boston Red Sox de vierde wedstrijd voor de «ries met 51 gewonnen van hattl Reds. De totaalstand Is - Elf deelnemers zijn be er de grootmeestergroep van kerdamtoernooi. dat van 18 ecember in Amsterdam wordt n. Voor de twaalfde plaats is lodiging verstuurd aan Nimbi maar die heeft nog eeen gezonden. De elf 'vaste' zijn: Clerc, Wiersma, en Hermelink (Neder- en Ba (Senegal), Smith ,de Staten), N'Dlaye (Mali), (Haiti). Koeperman en Agofo- In de meestergreep slelen Wal en Berenpoot (Neder- lartko (Polen). Gregoire (Bel- batel (Frankrijk). Badlali (I- fadarabek (Tsjechoslowakije) are (Ivoorkust)Uitgenodigd rder Dubois (Frankrijk) en (Nederland) Trainer Ben Krysik: 'Wat mij plezier doet is dat Blokkeer iedere wedstrijd gezelliger gaat spelen'. ploeg. Een team waarin de oud- internationals Joop Tinkhof en Jacques de Vink vervangen waren door een aantal veel belovende jongeren, dde toen ook al deel uit maakten van Krysik's selectie. Blok- keers nieuwe trainer Pierre Ma- thieu hanteerde in spelopvatting de zelfde strategie als Krysik. De Poolse bondscoach daarover: 'Ik ben een voorstander van zeer snel spelen. Dat heb ik de ploeg van Mexico al geleerd. Alleen de moge lijkheden waren toen veel minder. Wat ik nu als ploeg heb is kwalita tief veel beter. Een voorbeeld: er kan 'niemand zo slaan als Frank Constandse. Hij is daarmee ernorm nuttig voor een ploeg. Ik heb daar veel over met hem gepraat. Dat moest ook wel, want ik moest ver trouwen in Frank hebben en hij in mij. Ik weet, dat voor hem volley bal een hobby is. Ik ben er nu blij om, dat hij weet hoeveel mogelijk- - heden hij heeft. Dat geldt voor de héle Blokkeerploeg. Begrijp goed, het heilige punt voor mij is nu de Blokkeerploeg. Kijk maar naar de andere landen. Rusland werkt met de kern van de CSKA-Moskou ploeg, Polen werkt met een Resovi- a-basis, Roemenië heeft een aantal spelers van Dynamo Boekarest. Ik vind dat een zeer goed uitgangs punt. Wij bewandelen nu in feite dezelfde weg'. 'Kijk, de ideale speelmogelijkheid is het maken van combinaties. Dat doet Blokkeer op het ogenblik. Het vervelende is echter, dat door te geringe trainingsmogelijkheden ik in feite maar één opstelling heb. Als ik langer met deze ploeg had kunnen werken, dan was dat beslist anders geweest. Ik heb echter tel kens met andere spelers moeten werken. Bovendien heb ik voor dit Europese kampioenschap geen en kele belangrijke oefenwedstrijd kunnen spelen. Bij alle andere lan den was dat anders. Pelen heeft bijvoorbeeld enorm veel wedstrij den gespeeld. Vorige week heeft deze ploeg nog twee keer gespeeld tegen Roemenië. Polen won de eer ste wedstrijd met 3-1. Dat heeft mij toch wel enige nuttige gege vens opgeleverd. De derde set kwam Roemenië voor met 9-14 maar verloor toch nog met 15-17. De vierde set won Polen met 15-3. Maar het verwonderlijke is, dat die set bijna een uur duurde'. 'De tweede wedstrijd won de Poolse ploeg met 3-2. Wat mij enorm veel zegt, was dat er bij Polen twee jeugdspelers meededen. Die speel den bij, elkaar vier sets. Dat bete kent, dat Polen wellicht drie of vier opstellingen kan brengen. Dat geldt ook voor Roemenië. Ik heb het afgelopen weekeinde bij de trai ningsstage op Papendal maar twee keer met mijn volledige ploeg kun nen oefenen. Zaterdagmiddag heb ik een andere speler voor Ad van de Velden moeten opstellen. Boven dien kwam er toen nog bij. dat Wim Thewissen zich blesseerde'. Alhoewel hij het niet met zoveel woorden zegt, bloedt Krysik's hart bij zoiets toch duidelijk: 'Wij gaan woensdag in Kraljevo trainen. Ik hoop dan nog wat wedstrijden te spelen. Dan moeten we natuurlijk ook nog het een en ander bespre ken. Daar is nu geen tijd voor geweest. Wij zullen daarom op pa pier aan de spelers wat informatie moeten geven. We moeten uitein delijk toch weten hoe we spelen. Misschien hebben we dan nog tijd voor een nieuwe opstelling'. Alhoewel hij niet openlijk klaagt, wil de Poolse gymnastiekleraar toch een veel optimalere toestand voor zijn team. 'Kijk, Wim Thewissen en Ad van de Velden zitten op de Haagse Academie voor Lichamelijke Opvoeding. Daar moeten ze hard werken. Op woensdagmiddag bij voorbeeld hebben ze op het einde van de middag drie uuit atletiek. Daarna moeten ze naar Papendal voor het nationale team. Dan moe ten ze weer een aantal oefeningen doen. De academie vindt dat niet interessant. Maar dat betekent wel, dat die jongens veel meer dan an deren moeten verwerken. Ik weet dat er spelers zijn die op kantoor zitten. Die werken daar 40 uur per week. Met het volleybaltrainen ma ken ze 60 uur per week. Zou zo'n baas daar nu niet mee kunnen helpen? Daar moesten jullie pers mensen eigenlijk iets aan doen' KOOS HAMER MEXICO-CITY De Braziliaan Joao Oliveira heeft tijdens de Pa- namerikaanse Spelen een nieuw wereldrecord hink-stap-sprong ge vestigd met een afstand van 17.89 meter. Het oude wereldrecord stond sinds 18 oktober 1972 met 17.44 meter op naam van de Rus Viktor Sane jew. De geschiedenis van het record ziet er als volgt uit: 17.03 meter: Jo seph Schmidt (Pol) 5-8-50, 17.10 meter: Giuseppe Gentile (Ita) 16- 10-68, 17.22 meter: Giuseppe Genti le (Ita) 17-10-68, 17.23 meter: VÜk- tor Saneiew (SU) 11-10-68. 17.27 meter: Nelson Prudencio (Braz) 17- 10-68, 17.39 meter: Viktor Saneiewe (SU) 17-10-68, 17.40 meter: Pedro Sanchez (Cuba) 5-8-71, 17.44 me ter: Viktor Sanejewe (SU) 18-10- 72, 17.89 meter: Joao Oliveira (Braz) 15-10-75. TUCSON (UPI) In het Davis Cup-team van Venezuela, dat dit weekeinde in de woestijnstad Tuc son (Arizona) tegen de Verenigde Staten uitkomt, is Humphrey Hosé opgenomen. Deze van oorsprong Cura?aose speler, kwam dit seizoen in de Nederlandse competitie uit voor landkampioen Popeye. Het Venezolaanse team wordt aange voerd door de 23-jarige Jorge An drew, die 172ste staat op de rang lijst van de tennisprofessionals. De Amerikanen, die de laatste ja ren in Davis Cup verband uiterst weinig hebben gepresteerd, brengen een sterk team op de been. Aller eerst Jimmy Connors. Amerika's sterkste tennisster heeft zich na het verdwijnen van non- playing captain Dennis Ralston be schikbaar gesteld. Volgens de nieu we Amerikaanse aanvoerder Tony Trabert zullen hij en Rocoe Tanner worden opgesteld in de enkelespe- len. Dick Stockton en Erik van Dillen vormen de dubbelspelcombi natie. Verder zijn Vitas Gerulaitas en Brian Gottfried geselecteerd. EINDHOVEN In een gesprek van de zakelijke en technische leiders van landskampioen PSV met de zes spelers, die oorspronkelijk door bonds coach George Knobel voor de wedstrijd NederlandPolen waren uitgeno digd, zijn de gebeurtenissen van de laatste weken rond die uitverkiezing gistermorgen in Eindhoven besproken. In een communiqué, dat manager Ben van Gelder verstrekte, werd gesteld dat PSV zich positief blijft opstellen ten aanzien van de Nederlandse vertegenwoordigende elftallen. 'Tijdens de bespreking is duidelijk naar voren gekomen dat alle zes spelers begrip hebben voor eikaars standpunten en verder dat de bedoelde gebeurtenissen geen enkele invloed hebben op de goede interne verstandhouding, die er binnen de spelersgroep van PSV leeft. Bij alle betrokkenen blijft primair het gezamenlijk behalen van goede resultaten voor hun club.' aldus het communiqué. BUENOS AIRES De Argen tijnse voetbalbond heeft spe lers, trainers, managers en fans via een advertentie in de Argentijnse dagbladen opge roepen een einde te maken aan het geweld op het voet balveld. Onder de kop 'Maak een einde aan het geweld en de ongeregeldheden' zegt de voetbalbond, dat dergelijke praktijken bij de wedstrijden om de wereldbeker in 1978 een zeer slechte indruk zullen maken op de wereld. Het Argentijnse voetbal wordt de laatste tijd geteisterd door vechtpartijen op en rond het veld. Verscheidene toeschou wers zijn door kogels geraakt. De dagbladen hebben er op aangedrongen dat de toe schouwers bij het betreden van de stadions worden ge fouilleerd. De Argentijnse voetbalbond zegt ervan, dat het geweld de sport en het cultureel aanzien van Argen tinië schaadt. ZEIST (ANP) De tuchtcommissie van de KNVB heeft drie spelers van Heracles geschorst, die in de beker wedstrijd tegen SW van scheids rechter Frans Vermey een waar schuwing hadden gekregen. Het drietal, dat samen met SVV-er Van Dijk op de straflijst voorkomt, be staat uit Grobben. Van Duiven en Amweg. De lijst van gestraften van het afgelopen weekeinde ziet er als volgt uit: Heracles: W. Grebben 2 wedstrijden ge schorst en 100 boete en de mogelijk heid tot verweer tegen het omzetten van een voorwaardelijke ln een effectieve straf: A. van Duiven, 2 wedstrijden en 100 gulden P. Amweg 1 wedstrijd en 1 wedstrijd voorwaardelijk en 100 gld. FC Amsterdam: W. Busker, 1 wedstrijd. Ajax: J. Seegers. 2 wedstrijden en 100. Excelsior: F. Struis. 2 wedstrijden en 100. J. Jacobs 2 wedstrijden, SVV: R. van Dijk, 1 wedstrijd en 1 voorwaardelijk. De Graafschap: H. van der Meulen. 1 wedstrijd en 150. Helmond Sport: A. de Wert 2 wedstrij den en 100. Veendam: J. Vlietstra: 2 wedstrijden en MVV: A. Braam, 1 wedstrijd voorwaarde lijk en 150. Eindhoven: J. van Meyll, 1 wedstrijd en 1 voor waard ellj k Fortuna SC M Meuwlssen 2 wedstrijden en 100. Drie zaken zullen vandaag mondeling worden behandeld, namelijk Vlaardingen Telstar (Berckenkamp en Driesen). MVV- AZ'67 (De Vries) en PSV-NAC (Krljnen en Cruijssen). Sporttoto RUGBY Zondag speelt het Neder landse rugbyvljftlental een vriend schappelijke wedstrijd op het terrein van Hilversum tegen Schotland. Het is de laatste voorbereiding van Neder land voor de wedstrijden om de Euro pa Cup voor landenploegen. Neder land is daarvoor in de A-poule Inge deeld en speelt zijn eerste wedstrijd op 23 ovember ln Apeldoorn tegen Italië. Het team dat Schotland ont moet ls als volgt samengesteld: le rij: Wil Rljsdam (DIOK), Jan Ros- man (Hilversum). Mar van de Gaag (LSRC)2e rij Michel van der Loos EDDW Vale), Kees Helder (AAC), 3e rij: Henk Batterman (Commando's). John van Altena (HilversumDlck Altlnk (DIOK). Halfspelers: Bertjan Boegschoten (Hilversum Chris Schroeder (Hilversum), tevens aan voerder; Centers: Rob Brouwer (Hil versum). Theo Oortwijn (Haagse RC); Wings: Wim Peperkamp (Castri- cum). Arnold Michel (AAC); full back: Brian Rietveld (DSCR 100. J. Zwaan, 2 wedstrijden en Prijzenbedrag ƒ347.491,-. Het aantal winnaars van de 3e prijs bedroeg 84.648. In verband met artikel 18 sub 3 van het totoreglement kan de 3e prijs niet worden uitgekeerd, omdat het bedrag per prijs minder dan 2.50 bedraagt. Het voor de 3de prijs bestemde bedrag wordt in gelijke delen toegevoegd aan de le en 2e prijs, le prijs: 752 wlnnaaTS. die elk 265,- ontvangen. 2e prijs: 14.487 winnaars die elk 10 ontvangen. Lotto Uitslag lotto 12 oktber Aantal deelnemers 917.440, Inleg 3.571.831.-. Prijzenbedrag ƒ1.696.619 le prijs 1 win naar, die bruto 593.816 ontvangt: 2e prijs 2 winnaars, die elk bruto ƒ84.830 ontvangen: 3e prijs 140 winnaars die elk bruto ƒ1.817 ontvangen: 4e prijs 7.504 winnaars, die elk ƒ45 ontvangen: 5e prijs 9.508 winnaars die elk 35 ontvan gen. (je weet dat 't goed is) Roodmerk 2.65- I

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 15