blij met blik Oude Kunst- en Antiekbeurs, museum waar je kunt kopen C Radio- en televisieprogramma's I Simplisties I 1 Verbond i J DCLLy VAN ARNHEM Uitspraak Museumdonor Vanavond Even puzzelen dus zet de kaas uit het vuistje maar klaar! pONDEftüAG 16 OKTOBER 1975 door G. Kruis 2 DE&FTIeder jaar opnieuw 'krijg je het idee, dat de deel- ;neihers aan de Oude Kunst- en i Antiekbeurs nu voor de 27ste keet .in hë.t Stedelijk Museum 'Het Prinsenhof' te Delft ja renlang hun mooiste stukken „bewaard hebben om juist dit keej.op hun best voor de dag te komen. Je begrijpt niet hoe het mogelijk ls. Wél zou je je kunnen voorstel- lelfc;. dat zo'n beurs, waarvoor de belangstelling, vooral ook interna- loop van de jaten steeds minder hoogtepunten zou gaan vertonen. Maar iedere beurs blijft de vorige overtreffen. Waarbij dan ook nog eens gedacht moet worden aan het feit, dat de crème-de-la-crème uit tlonaal gezien, steeds groeit, in de de collecties van kunsthandelaren en antiquairs vaak nog niet eens altijd aanwezig ls, omdat het beste, het mooiste meestal meteen ge claimd en verkocht wordt, óf omdat de verzekeringskosten gewoon niet zijn op te brengen. Waarde De totale waarde? Bij de huidige stand van zaken, zijn daarvoor geen exacte cijfers meer te noe men. In leder geval zijn er vele miljoenen mee gemoeid. Zo'n rond gang over de Antiekbeurs ls telkens weer een bijna ongelooflijke erva ring en eigenlijk ook een beetje een kwelling. Want al lijkt het, alsof je op een grote tentoonstel ling rondloopt, met de mooiste schilderijen, met prachtige oude beelden, schitterend zilver, unieke meubelen, klokken, glaswerk, ar cheologische voorwerpen, ceramiek, overal vandaan, penningen en wat niet al - 't is toch allemaal nèt even anders dan ln een museum. Daar hangen en staan ook heel wat zaken die je graag zou willen heb ben. maar die mogelijkheid is een voudig uitgesloten. Maar in 'Delft* is alles te koop. Zelfs heel af en toe voor de smallere beurs. Maar dan toch ook al wel die Van de echte liefhebbers. Meestal gaat het om duizenden en meermalen om ton nen. Maar als gevolg van de geldont waarding wordt antiek een zeer veel gevraagd object. Met aandelen weet je maar nooit, maar 't ls wel statistisch bewezen dat goede oude kunstvoorwerpen enorm ln waarde stijgen. Sinds 1945 ls er geen da ling meer geweest... Ook op deze beurs weer teveel om over te schrijven, niét om naar te kijken. Daarom zo maar een paar natuur lijk niet helemaal willekeurige gre pen. Uit de zeer grote collectie schilderijen eerst. Bij S. Nljstad een unieke, pas in Amerika verwor ven Jan Steen, voor de liefhebbers waarschijnlijk het neusje van de zalm, maar mijn voorkeur ging, in diezelfde stand, uit naar het stille ven van J. G. Halnz. Nog een Jan Steen, bij Cramer en ook hier weer zo'n schilderijtje waar ik, persoon lijk. niet bij weg te slaan was, een verstild paneeltje. 'De verloving van de H. Catharina uit omstreeks 1410 van de 'Meester van Helli- genkreuz'. Kijkplezier Rembrandtkan, Nymegen, plm. 1780. Tinnegieter J. F. Bouw meester. DELFT De Oude Kunst- en Antiekbeurs verwacht dit jaar weer meer Amerikaanse ko pers in verband met het her stel Van de dollar. Over deze 'uitverkoop' van ons cultuur- bezit naar het buitenland die overigens wel meevalt, er worden vaak meer stukken in het buitenland verworven; dan dat er uitgevoerd wor- den is al eerder het een en ander te doen geweest. De voorzitter van de beurs, N. Nijstad heeft daarom nog een keer gepleit voor het systeem van museum-donor, zoals dat in de Verenigde Staten toege past wordt. Dat houdt in, dat de uitgave, die een particulier doet om een kunstvoorwerp aan te kopen om dat dan in bruikleen af te staan aan een museum, voor de belasting aftrekbaar zou moeten zijn. Door de aankoop van kunst werken op deze manier te sti muleren zouden Nederlandse kunstvoorwerpen gemakkelij ker 1n eigen land kunnen worden gehouden. En zo is er voor iedereen wat, is 't niet om te kopen, dan toch om fijn naar te kijken. 'Maar' twee Van Goyens bijvoorbeeld bij P. de Boer en vele andere schilderijen van grote kunstenaars, maar ook wer ken van meesters wier namen veel minder tot de algemene verbeel ding spreken, wat je, als je hun schilderijen bekijkt, eigenlijk niet zo goed begrijpt. Nog een paar voorbeelden: een op vallend doek van Aert de Gelder, leerling van Rembrandt, en een schitterende Pieter Claesz bij Dou- wes: een weids landschap van Joost de Momper. die 17e eeuwse Impres sionist. bij Schlichte Bergen en veel zee- en riviergezichten bij Castendijk. De collectie beeldhouwkunst is ui termate gevarieerd: bij Van der Heijden een paar tuinbeelden die eens de koninklijke tuin te Würz- burg sierden, veel 15 en 16 eeuwse beelden bij Dlrven en een indruk wekkende 'Johannes onder het kruis', waarschijnlijk Catalaans uit de 12e eeuw bij Vecht. Een houten staande figuur met originele polychromie. "Johan nes onder het kruis'. Waar schijnlijk Catalaans. 12e eeuw. Klein Maar ik heb ook lang voor de vitrines met het 'kleine' werk ge staan. bij Schulman b.v., Egypti sche en Griekse beeldjes (naast de penningen waar het daar eigenlijk om draait) en bij Bunschoten, die gespecialiseerd ls in pre-columbi- aanse plastiek, die soms al voor enkele honderden guldens te koop is. De inzendingen van porcelein, ce ramiek. glas. zilver en goud komen er In deze toch al verre van com plete overzichten altijd het slechtse af. Geen wonder, kijk maar eens wat er alleen al aan Chinees porce lein staat en probeer dan maar eens ln enkele woorden duidelijk te maken wat je allemaal gezien hebt. De Antiekbeurs blijft tot 5 novem ber open op werkdagen van 10.00 tot 17.00 uur, 's zondags van 13.00 tot 17.00 uur en op dinsdag- en donderdagavonden van 19.00 tot 22.00 uur. De toegangsprijs is 5.- 's maandags 2.50. Bïi ongeveer 70 NS-stations zijn gecombineerde trein-toegangskaarten te krijgen tegen gereduceerde prijs. Doen. 't is de moeite waard. Ds. C. Mak Azn. de nieuwe voorzitter van de gereformeerde synode, werd in Kenmerk aardig bij de kijkers geïntroduceerd. Van de uitspraken van ds. Mak is er een in het bijzonder blijven hangen omdat die zo typerend is voor veel mensen die zich voor anderen inzetten. Een haast onontkoombaar probleem, dat in de privésfeer konsekwentles kan krijgen. Die ene regel klonk zo simpel, maar er steekt een hele wereld achter: 'Mijn vrouw heeft meer met onze kinderen gepraat dan ik'. Van Gewest tot Gewest heeft ons laten zien dat Groningers zich uitleven op de repetities van de musical My Fair Lady in hun dialekt. De vertaler zei te hopen dat er een stem zal opgaan die zegt: 'Er is maar één Nederlandse t-aal en dat ls het Gronings'. Van harte hoop ik dat hij het speels bedoeld heeft. Zo niet, dan voorzie ik een terugdraaien van de tijd tot vóór de vrede van Munster. En dan kunnen we ook wel de hoop op een beetje Europees denken opgeven. Minister Van Doorn wil de NOS nog meer ontmoetingsprogramma's laten brengen. Nou, ontmoetingen waren er in de Engelse film Moeder gaat op stap volop. Omstandig kregen we te zien hoe twee getrouwde vrouwen met twee jongens 'verkeerd' gingen. Het wachten is nu op NOS-aktiviteiten op het gebied' van partnerruil. Voor alle geledingen van de samenleving; het is tenslotte een overkoepelende organisatie. Het nieuwe programma Kies je sport, waarvan de AVRO woensdagmiddag de eerste aflevering heeft uitgezonden, moet wel bedoeld zijn voor jongeren. Daarom ls het van belang, de regels en het spelverloop zo eenvoudig mogelijk en vooral in korte zinnen uit te leggen. De explicatie was nu nog al eens doorspekt met volzinnen en bijzinnen waarvan je de draad gauw kon kwijtraken. Als een optreden van Gregor Serban en zijn eveneens razendsnelle muzikanten op het programma is geplaatst in de verwachting dat Opsporing verzocht wel eens zou kunnen uitlopen, dan is dat, hoewel begrijpelijk, toch niet jofel. Kijkers snuffelen in hun omroepblad, pikken eruit wat van hun gading lijkt en rekenen er dus op dat ze er ook wat van merken. Het was, dunkt mij, allang vóór het drukken van de gidsen duidelijk dat het belichten van drie misdrijven binnen vijftig minuten niet zou lukken. Waardering voor opzet en presentatie van Opsporing verzocht heb ik al geuit in de krant van gisteren. Ik wil er aan toevoegen dat de honderden reacties een grotere frequentie rechtvaardigen dan een tussenpoos van ruim drie maanden. De AVRO-documentalre over het paleis op de Dam was wel het aankijken waard, maar schommelde teveel tussen geschiedenisles en kunstuurtje. Rasechte Amsterdamse specialisten hadden er stellig iets aan kunnen toevoegen van de verwondering over dit kenteken van kortstondige kultuurultstraling. TON HYDRA 184. Toen trok er een strenge trek over het gelaat van heer Everhart. 'Het is, dat ge er zo betrouwbaar uitziet', gromde hij. 'Anders zou ik denken dat gij de grootste leuge naar ter aarde waart. Douane, trei nen en oceaanse straaljagers. Het doet iemand 'duizelen, dat verzeker ik u'. 'Geloof er allemaal maar geen snars van, heer Everhart', siste de oude Crygert zich ovrebuigend naar zijn meester. 'Vliegen in de lucht. Bah, het mocht wat! Ze zouden waarlijk meer indruk op me maken als ze vechten konden want dat is het enige, waar het in een leven van een man op aankomt'. 'Ik heb het al eerder gezegd', hernam de smid. 'Ons volk kan vechten als de beste'. 'Ik twijfel er geen moment aan', zei heer Everhart wijsgerig. 'Hoe hoger de mens ontwikkeld is, hoe beter hij de kunst verstaat zijn medemens uit te roeien. Daarom neem ik jullie tweetjes nu in dienst. Help me Reynouts kasteel snel en gerieflijk te veroveren. En pak- de zaken ernstig aan, want jullie blijven verdacht'. 'Niet doen'. siste Crygert. 'Overlopers zijn a 6 te vertrouwen!' 'Wat gaan we eerst doen?' vroeg Everhart.- 1 dikke boom omhakken in het antwoordde de smid. 'Geef maar een goeie houthakker 'n gn r u "Een onbegrijpelijk voorstel', perde Crygert. 'Wie heeft daar ooit van gehoord? Een boom, hakken! En dat zou vechten z nen; Maar toch stond smidje Verb even later in het bos met de hiftiev hakker en hij 'wees deze een d kaarsrechte den aan. t tr kw< PELLI. PINGO EN HUN VRIENDEN -m der< (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (Macaroni-Groente (Gratiné) Smakelijk Eten uit Blik. i Recept no.14. Voor 4 personen. Bereidingstijd 20 minuten. 1 blik ratatouille of gemengde groenten. 400 gr. macaroni, 300 gr. gehakt, 100 gr. geraspte kaas, peper, zout, nooi- JJmuskaat (aroma), 1 teentje knoflook, 40 gr. boter (of margarine). De macaroni gaarKoken, volgens gebruiksaanwij zing op het pak. Het gehakt aanmaken met zout. peper, nootmuskaai en kleingesneden knollook. Dit gehakt los en rul gaar- bakken in hete boter (ot margarine). De ratatouille laten uit lekken en In een inge vette vuurvaste schotel de helft van de maca roni overdoen. Daarop het gehakt en I de Ratatouille "met Wat arcma. Dit gerecht afdekken mét de rest van de macaroni, die wordt bo- I'si/ooid met geraSpiè kaas. De schotel in een warme oven schuiven I of onder een voorverwarmde grill. Wanneer de kaas gesmolten Is. I' de groente macaroni direct serveren. Menil-tlp: I vooraleen grape-fruit cocktail! I Mijn kijk op blik: Groenten In-blik 2i]n minstehs zo vers als groenten die eerst in da I winkel gekocht worden en daarna thuis worden klaargemaakt. Dat I komt omdat voor groenten in blik de beste kwaliteit wordt gekozen. IEn deze groenten worden vers - zo van hel land - binnen 24 uur na de oogst dfïect schoongemaakt en daarna veilig ingeblikt. Vragen? Schrijf postbus 103, Deventer. Horizontaal: 1. bode aan een uni versiteit. 5. vis, 8. nobel, 9. kaas worm, 10. dwaas, 11. slappe koffie, 12. zangvogel, 13. boom. 16. rund, 18, wapen 20. oorzaak 22. vod. 24. achten, 25. honingdrank, 26. zand heuvel. 27. naam of opschrift van een boek. Verticaal: 1. schrijfgereedschap. 2. plaats in N.-H., 3. hinderen. 4. oude 'engtemaat, 5. bloeiwijze, 6. vaar wel. 7. schoenvorm, 9. vorm, 11. onderrichten, 14. hoog bouwwerk, '5. verhindering, 17. bamboestaket- ■el. 18. boom. 19. ongaarne .21. iuinvallei, 23. opstootje. 25. mu- eknoot. Oplossing van gisteren: 1. hees, 2. ever, 3. teer, 4. heet, 5. eden. 6. kaal. 7. ibis, 8. sier. 9. vaal, 10. ante 11. naar 12, deel 13. edel, 14. doel. 15. Ares, 16. mede Het gezeg de luidt: HET HEK IS VAN DE DAM. IKE! 2tZ 15TOCH 1 flOEEM 5...ENM1 „I HEBBEN ALLEBEI l(ZELFD6 FoorSEW r i Radio vandaag Speciaal W (20.05-Ned. I) J Sportzaal uitgebrand APELDOORN In Apeldoorn, is door nog onbekende oorzaak brand ontstaan in een sportzaal bij een scholencomplex aan de Meelweg. Het gebouw is tot de grond afge brand. Het pand was eigendom van de gemeente. 20 Soms zijn het ook gezellige leuter praatjes. maar dan toch altijd uit een andere wereld dan de hare. Lena en Coba praten graag over hun wederzijdse families, over hun particuliere belangen, hun plannen en wensen. Het Huls en de familie van Broeckhuyzen bekijken ze op een afstand. Dolly voelt, dat Coba. en vooral haar Lena, behoren bij een nabije maar toch andere ge meenschap. Hoe kan dat en waar om? Liefst gaat ze onder de speel tafel zitten, hij staat in de hoek van de kinderkamer. Ze heeft opge merkt, dat wanneer ze wat buiten zicht is en niet beweegt, Lena en Coba haar aanwezigheid schijnen te vergeten en dan anders praten en misschien nog meer in de lach schieten. Door het aandachtig luis teren naar deze gesprekken is lang zamerhand bij Dolly het besef ge groeid, dat dezelfde dingen van verschillende kanten bezien kun nen worden ,dat over dezelfde ge beurtenissen onderscheiden mensen verschillend praten, daarom speelt ze in haar verbeelding zo graag de omgang tussen mensen van bene den, van binnen en van boven, dat zijn dan drie werelden in één huis- HTLVERSUM I NCRV: 7.00 Nws. 7.02 (S) Het levende woord. 7.08 (S Preludium. 7.30 Nws. 7.41 (S Hier en nu. 7.55 (S) Aangestipt. 8.00 Te Deum Laudamus. 8.24 Op de man af. 8.30 Nws. 8 36 Gymm. voor de huisvrouw. 8.45 (S) Podium. 9.45 (S) Onder de hoogte-zon. 10.30 Nws. 10.33 (S) Orkestpa- let I: klassieke mualek. 11.20 (SJ Orkest- palet II. 12.00 Bel Canto. 12.26 Medede lingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en Nu. UB.55 (S) Mlddagpauzedlenst. 13.15 (S)-Pro Musica. 13.30 (S) Globaal (15.30 Nws.) 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. NCRV: 18.00 (3) Tijd vri voor muziek lh vrij tijd.18.30 Nws. 18.41 Wereldpano rama. 18.53 Zojuist verschenen. 19-00 (S) Leger des Heilstawartler. 10.1S (S) De wereld zingt Gods lof 19.55 Overdenking. 20.00 (S) Muziek. 21.60 Bij de tijd. 22.10 De kerk vandaag. 22.30 Nws. 22.40 (S) Hier en nu. 23.00 Van prestatiemaat schappij naar vrij-"'-"nn Album. 23.55-24.0C HILVERSM II AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7.20 (S) Dag met een plaatje (gr.) (8.00 Nws, 8.11-8.25 Radiojournaal.) 8.50 Morgenwijding. NOS: 900 Spiegel van Belgie. 9.35 WAterstanden. AVRO: 9.40 Schoolradio. 10.00 (S Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. (14.00 Nws. 11.03- 14.05 Radiojournaal11.30 (S) Rondom twaalf met om 14.55 Beursberichten. 12 30 Sporbrvue. 12.54 Midden- en klein bedrijf. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 0 Netty Rosenfeld presenteert haar eerste korte interview-rubriek Landgenoten, die rechtstreeks wordt uitgezonden. Ned. 1/19.25 0 Achter het Nieuws brengt infor matie in twee blokken. Onderwer pen zijn: de bezetting van de con fectiefabriek Seriös, links rumoer in Portugal, vervuilende Belgische industrieën en sluiting van het herseninstituut in Amsterdam. 14.30 (S) Met muziek op stap. 15.10 (S) Aspecten. 16 00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 (S) Gebakken vensterbanken en Dndere smoezen. 17.00 (S) Mobiel. 17.55 MedcdeMime.il. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. P.P.: 18.20 Uitzending van de CPN. IKOR: 18,30 Kleur: Inform, en comment, over zaken van kerk en samenleving. AVRO: 19.00 (S) Wiener Phllharmonlker. 19,30 Spectrum Duitsland. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. 20.00 Nws. AVRO: 20.05 Radiojournaal. 20.10 Inleiding tot het avondprogramma. 20.15 (S) Het le vend verleden. 22.00 (S) Joseph Fouche. hoorspelserie (3). 22.45 (S) Dat zit goed fout. 23.05 (S Vanavond laat cultureel. 23.50 Radiojournaal. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III TROS: 7.02 (S) Drie op je boterham. 9.03 (S) Pep-op-drle. 11.03 (S) Drie draait op verzoek. 12.03 (S Drie tussen de middag. 14 03 (S) Pop-Kon,takt. 16.03 (S De Ritmeesters. NOS: 18.03 De vakaturebank. 18.10 (S) Joost mag niet eten. TROS: 19.02 (S) Poster. 20 02 (S) Ferry Maat's soul top- 10. 21.02 (S) Sesjun. 22.02 (S), De Hugo van Geldoren show. 23.02 (S) Jazz-Sir. 0.02 (S) De Hugo van Gelderen 6how. 1.02 (S) De Nachtwacht. EO: 5.02 (S) O'd time religion. 5.30 (S) Matlnata muziek voor de vroege ochtend Ned. 2/20.25 en 22.20 0 In de serie over het Midden- Oosten vertoont de VPRO Hans Verhagens film Heilige Plaatsen. Ned. 1/20.20 0 Voor de EO maakte J. A. E. Vermaat een programma over de positie van christenen in China. Ned. 1/22.30 0 Ook de Duisers worden ver trouwd gemaakt met de gedachte dat het inkomen niet meer zal stij gen. 'Wat kunnen wij laten staan?' is één van de vragen in de rubriek Controversen. Duitsl. 2/21.15 0 In het NCRV-programma Glo baal wordt aandacht gevraagd voor: het conserveren van oude schepen, een expositie over Ander sen, de film 'Een brug tc ver', de begroting van justitie en tandart sen als wielrenners. Hilv. 1/13.20 0 Als u belangstelling hebt voor de rijkste Amsterdammer in 1631 en de Amsterdamse oorkonde van 1275, kunt U bij Jan van Herpen veel aan de weet komen. Hilv. 2/14.10 0 In de Boerenhofstede te Laren spelen o.m. het Dexter Kwartet en de pianist Monty Alexander. Hilv. 3/21.02 TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 11.10-11.35 Schooltelevisie 14.00-14.25 Schooltelevisie 16.00-16.20 Schooltelevisie EO 15.00 Van hart tot hart, gevar. programma TELEAC 18.15 Chemie, les 4 NOS 18.45 Toeristische tips 18.55 Journaal VPRO 19.05 Laurel en Hardy 19.25 Landgenoten 19.40 All ln the Family 20.05 Zendtijd van het Simplistisch Verbond NOS 21.35 Journaal EO 21.50 Onderkomen of omkomen, documentaire 22.05 Van u wil ik zingen koor- en solozang 22.30 Kerk en theologie NOS 22.50 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Brigadier Dog 18.55 Journaal VARA 19.05 Guyana waterland, natuuif" filmserie 19.30 Oorlogswinter, tv-senle NOS 20.00 Journaal VARA 20.25 Achter het nieuws 20.40 Klaverweide, tv-serie 21.30 De Ombudsman 21.55 Man over de vloer, 22.20 Achter het nieuws 22.55 Gedicht NOS 22.56 Den Haag vandaag 23.10 Journaal door Henriette L.T. de Beaufort houden. Op een andere keer speelt ze gesprekken tussen mensen van de plaats en het dorp ,dat is een heel ingewikkeld gedoe. Al dat ge babbel kost haar heel wat hoofd brekens, a! die mensen praten dan door elkaar en willen iets anders. Maar ze speelt het altijd heel zachtjes, sotto voce, het ls een spelletje helemaal van haar zelf, zelfs Clemens en Lena weten niets van dit verrukkelijke spel af. Jacoba heeft ongemene tact om met haar uitgebreid personeel om te gaan, in al de jaren zijn scènes eigenlijk niet voorgekomen, moest eens een dienst worden opgezegd, dan staan zij en haar man sterk genoeg om het zonder al te veel commentaar te kunnen doen. Over het algemeen houden ze hun perso neel tientallen van jaren ,ze ken nen wederzijds eikaars tekorten en zwakke zijden. De tijd werkt weder kerige verdraagzaamheid in de hand. Over het algemeen is het personeel evenzogoed bereid om mijnheérs en mevrouws fouten eens te slikken als omgekeerd, want Ja coba en Willem Hendrik dulden met 'lankmoedigheid tekorten van oude gedienstigen. Autoriteit bezit ten Willem Hendrik en Jacoba bei den, het is een solide autoriteit, misschien de enige die een onder geschikte op den duur bereid ls te erkennen, ze weet van geven en nemen, ze wil begrijpen en begre pen worden, ze is geen toeval ,maar ze is geworteld op beginsels. Het personeel weet. dat mijnheer en mevrouw streng tegenover zich zelf zijn, daardoor is er in Huis als op de plaats een gewoonterecht, een gewoontemoraal van grote duur zaamheid gegroeid. Het buitenleven werkt een zekere mate van hulp- d( vaardigheid en goedwilligheid hand, iedereen voelt wel, dat_ en laag per slot van rekening bonden zijn onder de spelingen jpe het lot. Lena heeft de tafel afgenomi het wollen tafelkleed erop gi Coba gaat zitten, de dienbak ftoi het gebruikte eetgerei naast u Zou moeder binnenkomen, dan Btl Coba opstaan, denkt Dolly, kijkt Lena met haar royale I lach aan, een brede lach, die 2e tanden doet zien. Ze wijst duim van de rechterhand naajro richting van de stal en zegt ve tekenend: 'Zo een aap van een jongen al Sjos, die houden ze niet lang in Huis, zeg ik'. 'Als Balt maar niet al te ba«l anders zie Ik hem nog eens pen, gewoonweg weglopen'. 'Als je het mij vraagt, ik vind er beide zoons van Jan en Antje t, gerds, die jonge Jan, dat ls ffit ïef een nummer, ze zeggen, dat de politiek wil gaan'. 'Wat gebeurt er dan met hem!' 'Dat zal ik je vertellen, die ga- grote mijnheer uithangen, die I bol en die stijve boord.n dat wil altijd hogerop of ik geen Coba'. in I de, eft CQ

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4