Mag ik óók... Recreatiesubsidie voor Leiden en 's-Gravenzande Pinkstergemeente koopt kerkgebouw oud-gereformeerden Stadsvernieuwbouw: 't streven is 4000 woningen per jaar luliette Gréco pijltjes Pia Beek terug in Scheveningen Markt Coolsingel valt in duigen Nieuw wandelpark met waterpartijen in Rijswijk Is nationale kollekte geestelijk gehandicapte! giro 1122 22 2 utrecht Sophie Both-Haas (79) overleden ZEER UNIEKE VEILING Plaats een pijltje een medewerker of medewerkster een stukje van Uw wereld zijn? 13 t/m18 okt. (tweexéén,vijfxtweel WOENSDAG 15 OKTOBER 1975 De Scheveningse Maatjes rond de piano van Pia Beek. Deze foto is in het begin van de jaren vijftig in de Vliegende Hollander genomen. SCHEVENINGEN De pianiste Pia Beek, de 'Flying Dutches', treedt volgende week dinsdag avond ter gelegenheid van een dubbel jubileum in het Circus theater op. Zij is terug in Sche veningen om zowel haar vijftig ste verjaardag als het feit dat zij 35 jaar in de muziekwereld werkzaam is te vieren. De voorstelling die zij gaat ge ven is georganiseerd door een comité waarin verschillende Ne derlandse artiesten en andere ingezetenen uit de muziekwereld werkzaam zijn. Vooral de caba retier Seth Gaaikema heeft veel tijd besteed aan het verzorgen van de voorstelling die 'Beck to tihe Fifties' gaat heten. Hij is dan ook een van de artiesten die voor de pauze op het podium verschijnen. 'Ik sta in het voor programma van Pia Beek', noemde Setlh het zelf. Andere artiesten die dinsdagavond 21 oktober in dit 'voorprogramma' staan zijn Ramses Shaffy, Lies- beth List en het orkest van Jan Pieters waarin verschillende oud-begeleiders van Pia meespe len. Na de pauze gaat Pia zelf aan het werk wanneer zij samen met een begeleidend trio bekende nummers als 'Pia's Boogie' ten gehore zal brengen. Seth Gaai kema zei te hopen dat de avond "beschaafd uit de hand zal lo pen'. Pia Beek viert haar jubi leum Juist in Scheveningen om dat zij daar, toen de badplaats nog in volle bloei was, haar tri omfen vierde. Avond aan avond speelde zij in de Vliegende Hol lander, de club die gelegen was op de hoek van het Gevers Dey- nootplein. De pianiste begon haar muzikale carrière bij de Samoa-Meisjes, een ensemble dat de muziek van de Hawaï-eilanden bracht. Ze was toen vijftien jaar oud. Na de oorlog kwam zij als pianiste bij het Miller sextet, waarmee zij vooral voor militairen optrad. Wanneer zij niet met de Millers op toernee was, kon men haar vinden achter de piano in Ca- veau Tzigano in Scheveningen. Echt grote naam verkreeg zij toen zij met trio's gingn werken. Haar eerste trio formeerde zij in 1949, hetzelfde jaar waarin zij ook beroemd werd met haar compositie 'Pia's Boogie'. Van deze plaat werden honderduizen den exemplaren zowel in bin nen- als buitenland verkocht. Daarna brak een tijd aan waarin zij meestal zes maanden in Amerika optrad en in het zo merseizoen drie maanden in Scheveningen stond. Vijftien Jaar lang hield zij deze Euro pees-Amerikaanse carrière vol tot zij in 1965 naar Spanje ver trok om in Torremolinos een eigen nachtclub te openen onder de naam 'Flying Dutches'. Of Pia Beck na dinsdag weer meer optredens in Nederland zal gaan geven laat zij afhangen van het succes van dinsdagavond. Hoewel Pia natuurlijk gelukkig Is met alle bekende artiesten die dinsdagavond optreden hoopt zij één groep waarmee zij in het verleden heeft samengewerkt, en die zij graag nog eens op het podium zou halen, nog te kun nen bereiken: 'De Scheveningse Maatjes'. Toen zij in 1954 in De Vliegende Hollander optrad kwam het herhaaldelijk voor dat er door de halfopenstaande klap- ramen jongetjes uit Schevenin gen naar binnen stonden te kij ken. Toen de knapen, zo'n twaalf tot dertien jaar oud, al te luidruchtig werden haalde Pia ze een keer naar binnen en verza melde ze rond haar piano. Het koortje dat de jongelui toen vormden, er is toen zelfs een plaat verschenen waarop zij sa men met Pia Beek uitkwamen, werd de Scheveningse Maatjes genoemd. Die knapen, nu dus een dertig jaar oud, zou Pia graag nog eens rond de piano hebben. 'Beck tot the Fifties' begint dinsdagavond om kwart over acht. Seth Gaaikema zal de spits van het programma afbijten, de grote hap zal echter ongetwijfeld voor Pia Beek zelf zijn. DEN HAAG Voor de aanleg van groen- en recratievoorzienin- gen in de woonomgeving heeft staatssecretaris W. Meijer van CRM voor 1975 subsidie toegezegd aan o a. de gemeenten 's-Gra venzande en Leiden. In de groenarme gemeente 'sGra- venzande zal worden gesubsidieerd in het natuurspeelpark in de wijk 'Het Oude Land'. In Leiden komt de herinrichting van een open ter rein tussen de renovatiewijk Noor derkwartier en de nieuwbouwwijk Meren wijk in aanmerking. De subsidiëring heeft als experi ment plaats om meer inzicht te krijgen in de knelpunten op het Echtpaar Visser samen op de kansel DEN RAAG In de her- vormde kerk is tot de evange liebediening toegelaten me vrouw J. G. Visser-Schoot. Zij is de echtgenote van de her vormde predikant ds. J. Vis ser, die sinds 16 september 1973 aan 's Gravenhage-Loos- duinen, wijkgemeente Exo- duskerk is verbonden. Me vrouw Visser heeft al enkele keren voor haar man predik beurten vervuld. Zij kunnen nu beide op de kansel. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De Pinkstergemeente Morgenstond heeft dezer dagen het kerkgebouw van de Oud Gereformeerde Gemeente in Nederland aan de Haagse Wesselstraat gekocht. RIJSWIJK De gemeente Rijswijk heeft een plan ontworpen voor een wandelpark in het gebied tussen de Van Vredenburchweg, de spoorlijn, het sportveldencomplex en het scholencomplex 'Huis te Lande'. In het plan is het graven van waterpartijen opgenomen, welke aansluiten bij de nieuw gegraven scheidingssloot met het complex "Huis te Lande' en de daar gegraven waterpartijen. Ter verlevendiging van het geheel is in dit park een serie heuveltjes opgenomen, die tevens de geparkeerde auto's wat aan het zicht onttrekken. Het padenstelsel dat het park doorkruist en met brugjes over waterpartijen leidt, zal te zijner tijd aansluiting krijgen op het door te trekken Julianalaantje. De toegangsweg vanaf de Van Vreden burchweg zal worden verbreed tot 4,5 meter, zodat auto's elkaar zullen kunnen passeren. Langs deze weg zullen parkeerhavens voor ongeveer 45 auto's worden aangelegd. De paden worden van een parkverlichting voor zien. De kosten van aanleg van het parkgedeelte zijn begroot op 503.000. De raad wordt voorgesteld met de aanleg van het park akkoord te gaan. Met de koop was een bedrag van circa 160.000 gemoeid. De Oud Geref. Gemeente 'in Nederland heeft door een dalend ledental in Den Haag moeten besluiten tot op heffing. De laatste tijd had men ongeveer dertig leden. De gemeente heeft in zijn vijftigjarig bestaan twee maal een lerend ouderling als voorganger gehad. Dat waren de heren J. Vijverberg en P. Beekman. De leden zijn nu ingedeeld bij de gemeenten te Zoetermeer, Scheve ningen en Monster. De Pinkstergemeente Morgenstond zal het gebouw als gemeentecen trum gaan gebruiken. Het ligt vol gens secretaris D. v.d. Hout in de bedoeling in het gebouw ook de wekelijkse diensten te gaan hou den. Met hulp van de gemeentele den (zo'n 300-400) zal de kerk op nieuw worden ingericht. De banken verdwijnen om plaats te maken voor ongeveer tweehonderd stoelen. De Pinkstergemeente zal het ge bouw ook als opvangcentrum gaan gebruiken en voor het jeugdwerk. De gymzaal van de school aan de Steenwijklaan waar de diensten nu worden gehouden is door de groei van de gemeente te klein gewor den. Met ingang van de eerste zon dag in november worden ook in Mardohoeve samenkomsten gehou den, en wel in de aula van de christelijke school aan het Zweden- burg. Voorganger 's middags vijf uur is de heer P. Rothuizen. door Jan Ladenius gebied van de openluchtrecreatie in de woonomgeving. Het is de bedoe ling in samenspraak met de ge meente en bèvolking de mogelijk heden tot verbetering na te gaan. Het is de bedoeling de aandacht voor de kwaliteit van de woonom geving te stimuleren. In 1974 werd met het experimentele beleid voor de openluchtrecreatie in de woon omgeving een begin gemaakt. Toen werden subsidies verleend aan Den Haag, Maastricht, Purmerend, Utrecht en Zwijndrecht. BERKEL Het bestuur van de plaatselijke afdeling van het GPV heeft geklaagd over werkzaamheden die afgelopen zondag ln het cen trum van Berkel zijn verricht. In een brief aan b. en w. schrijft het bestuur dat zondag Is begonnen met het opzetten van de kermis en dat'dit met vrij veel lawaai gepaard is gegaan. Het GPV vraagt zich af of bij het verlenen van de vergun ning voor de kermis toestemming is gegeven voor het werk op zondag. Het bestuur verwacht, zeker van de christelijke fracties in de gemeen teraad,. dat de zondagsrust wordt geëerbiedigd. ROTTERDAM Het plan van Steven Slappendel (28) om aan de Rotterdamse Coolsingel een overdekte markt te starten om zo een steentje bij te dragen aan de verlevendiging van het stads centrum, Jigt in duigen. 'De idee is compleet van de baan', zo vertelde een teleurgestelde Slap pendel dinsdag, 'omdat de markt kooplieden, die het uiteindelijk moesten doen, verstek hebben laten gaan. Ze gunden elkaar het licht in de ogen niet', aldus plannenmaker Slappendel, die vaststelt dat men hem op een schandalige manier in de steek gelaten heeft. Tijd om daarover lang te treuren heeft hij overigens niet, want in Den Haag staan volgens zijn zeggen 34 marktkooplieden te trappelen van ongeduld om een verbruikersmarkt te beginnen. 'Een verbruikersmarkt, daar zit geld in', zo weet Slappen del. Waarop ls zijn plan, dat zo op het eerste gezicht plezierig aansloot op de in omloop zijnde plannen om de Coolsingel zo aantrekkelijk moge lijk te maken, nu precies gestrand? Slappendel: 'Mijn hele idee was gebaseerd op het er bij betrekken van de mensen. Ik was slechts de aangever: de marktkooplieden moesten het zelf gaan maken. Tweehonderd en zestig aanvragen kreeg ik binnen voor de dertig te vergeven plaatsen in het winkel pand van Citroëndealer Den Ouden aan de Coolsingel. Daar heb ik er uiteindelijk vijftien van overgehou den en dat was te weinig om het plan te laten slagen', aldus Slap pendel. Kritiek op de 'aandeelhouders' der halve maar ook op de volgens zijn zeggen lakse houding van de Rot terdamse politici. 'Ze zijn daar op het Stadhuis niet enthousiast ge noeg', een verwijt dat hij met name richt aan het adres van wethouder Mentink. De laatste verklaarde des tijds Euroshopping Center de naam waaronder Slappendel wilde gaan werkèn niet te kennen, hoewel Slappendel zelf meermalen zijn naam noemde als gespreks partner. Heeft de privé-plannenmaker, die graag over zijn vele relaties binnen het gemeentelijk apparaat praat en desgevraagd bij hoog en laag vol houdt dat alle vergunningen in zijn bezit waren, schade geleden door het mislukken van zijn plannen? 'Ik schat dat ik zeker 30.000 scha de heb geleden', zo rekent Slappen del voor. Het geld dat hij ln zijn ideeën heeft gestoken komt volgens zijn zeggen uit de bedrijfsreserve van een door hem beheerde exploi tatiemaatschappij, een onderne ming via welke hij panden koopt en doorverkoopt. Steven Slappendel mag dan teleur gesteld zijn in het mislukken van zijn Coolsingelplan, het weerhoudt hem er nauwelijks van door te gaan met de plannenmakerij. 'Over drie maanden', zo voorspelt hij, 'kom ik met een opzienbarend plan voor de Maasboulevard.' ROTTERDAM In haar woning te Rotterdam is plotseling overleden de bekende sopraanzangeres Sophie Both-Haas; zij was 79 jaar oud. Zij studeerde o.a. bij Louis van Tulder en oogstte met haar glansvolle zui vere stem en levendige voordracht grote successen, vooral in oratoria. Zij trad o.a. op met het Concertge bouw Orkest onder Willem Mengel berg en genoot grote bekendheid als vertolkster van de sopraan-par tijen in de door de toenmalige gro te kinderkoren uitgevoerde canta tes. Ook in het verenigingsleven was zij zeer actief: zij was lange paren bestuurslid van de afdeling Rotterdam van de Koninklijke Ne derlandse Toonkunstenaarsvereni - ging. Zij was ook lid van de keuze commissie voor jonge solisten van de Rotterdamse Kunststichting, voor welke instelling zij ook rap porten maakte over zanguitvoerin gen. Sophie Both-Haas heeft haar li chaam aan de wetenschap ver maakt, zodat er geen begrafenis zal zijn. ROTTERDAM Na een aanvaring dinsdag Ln de Derde Petroleumha ven tussen de duwboot Vo-tank 14 en het tankschip Braunkohl 5 is 78.000 liter gasolie in het water gestroomd. Door de botsing ont stond een grote scheur in de scheepshuid van de tanker. De Ro- teb heeft de olie in de loop van de dag verwijderd. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Na zijn wo ningbouwprogramma 1975-1981 gepresenteerd te hebben heeft wethouder Van der Ploeg van stadsvernieuwing nu ook zijn concrete plannen voor de stads vernieuwbouw in de komende jaren op tafel gelegd. Zijn stre ven is zo'n 4.000 woningen per jaar te vernieuwen. Het is zijn bedoeling twintig tot dertig aannemers, onder wie ook Stivero, die al ervaring heeft in de stadsvernieuwbouw, uit te nodigen voor deelname aan de grootscheep se opknapbeurt. Belangstellende aannemers worden op een lijst ge zet env ervolgens in overleg met de projectgroepen in de verschillen wijken gekozen. De gekozen aanne mers zullen bij de eerste opdracht vijftig woningen mogen vernieu wen. Als ze het werk naar aller tevredenheid blijken te hebben ge daan. komen ze in aanmerking voor een opdracht van honderd wonin gen. Wethouder Van der Ploeg wil verder dat er vóór de sociale bege leiding voor elke rehabilitatiewijk een herhuisvestingsteam wordt ge vormd. Zoals bekend zijn er elf rehabilita- tiegebieden. Het totaal aantal wo ningen in deze gebieden bedraagt 60.000, waarvan de gemeente er meer dan de helft de gemeente bezat in de oude wijken al circa 1.000 woningen in handen zal krijgen via de aankoopactie. Naar voorlopige schatting zullen vijfdui zend hiervan moeten worden afge broken wegens slechte bouwtechni sche toestand, terwijl er ook nog eens eenzelfde aantal woningen bij andere woningen zullen worden ge voegd. In totaal zullen dus 20.000 woningen voor verbetering in aan merking komen. Een complete ver nieuwing zal echter alleen mogelijk zijn bij woningen die een aaneen gesloten complex vormen. Voor verspreide panden zal moeten wor den volstaan met een grondige Ln- haalbeurt van het achterstallig on derhoud enh et eventueel aanbren gen van een douche en-of keuken. De vernieuwing zal maximaal 30.000 per woning mogen kosten. Daarbij wordt echter gelijktijdig het achterstallig onderhoud meege nomen, zodat op die dertig mille nog eens enkele duizenden guldens zullen komen. De huurverhoging na verbetering mag niet meer bedra gen dan 62,50. Over het totaal zal gemiddeld tweeëneenhalf procent meer huur moeten worden betaald. Het lijstje van de wethouder noemt voor volgend jaar 2000 woningen die vernieuwd zullen worden, voor 1977 3.000 woningen, voor 1978 4.000 en voor 1979, 1980 en 1981 5.000 woningen per jaar. Dr. A. K. Corn. Burger, huisarts 2e Sweelinckstraat 124, AFWEZIG van 20 t/m 24 oktober. Waarnemers dokterstele foon 321780. T.o.v. gerechtsdeurwaarder v. Vliet, Lammermarkt te Lelden zal het Veilingbedrijf „Mirma", Geddingmoor 34, Nieuw-Ven- nep d.d. donderdag 23 okt. 1975 in Jeugdhuis Veenweg 67 te Nootdorp publiek contant ter veiling brengen: in opdracht van grote- import-mij. een enorme partij Perzische tapijten in div. maten w.o. 5x4 meter, totaal ong. 150 200 stuks o.a. IRAN: afshar. ardebil, ahar. abedeh, afghan, belouch, bidjar, bahtiar, bahmani, chazvin, doshagan, dargazin, daula, ghol- togh, gabeh, ghom, hamadan, heriz, husseinabad, isfahan, jo- zan, kaptrahan, kirman, koum, kurdistan, karadja, karabagh, kashan, kolay, kelardascht, kasghai, liliham, luri, lambran, ma- hal, mobarakeh, meched, mossul, mir, mokabad, meshkin, nain, nanja, shiraz, sarouck, sabzwar, senneh, saveh, tabriz, toseran, veramin,viz, yollameh, yezd, zandjan. TURKIJE: anatol, bergamd, dosemaltei, ezine, hereke, koum- kapou, konya, kula. kaysereh, milas, sparta, sizas, saft, isparta, taspinar, yastik, yachjali, vaccibedir. INDIA: araisch mahal, gulberg, guldasta, herizen, Indian, heriz, I. berber, mataj begum, sheesh mahal. PAKISTAN: mori. ROEMENIË: arad. Verder: tin. bronskoper, meubelen, juwelen, klokken, aarde werk, porselein, hang-, wand- en tafelolielampen, delftsblauw, polychroom en rose, apothekers- en tabakspotten, dekenkis ten. rankenkasten, 2 werkkasten. Secretaire, wandkastjes, da- goberts, ladenkastjes, tafels, stoelen, in eiken, noten en wor telnoten, speculaasplanken, weegschalen, koetslantaarns, schaakspelen, ketels, vijzels, haardstellen, bouten, doofpot ten, blokkenbakken, verzilverde serviezen. En wat verder ter tafel zal worden gebracht Bij de Perzische tapijten zal een kwallteits- en garantiecertifi caat worden afgegeven. Eventueel zal een taxatierapport worden verstrekt Gelegenheid tot het inbrengen van goederen op de dag van de veiling tussen 10 uur en 12 uur. Veilingkosten alleen na resultaat. Gelegenheid' tot het geven van koopopdrachten, wetke gratis worden uitgévoerd. Bank/girobetalingen worden ais contant® betaling geaccep teerd. De goederen zijn te bezichtingen op de dag van de veiling tus sen 14 uur eh 19 uur. Aanvang van de veiling 19 uur; Idem vrjjdag 24 okt. in Perscentrum, Pheungstraat 66, Delft VEILINGDIRECTIE MIRMA Tel. 02526 (43 54) Rijnsburg; Te koop plm. 1600 m2 grond met 150 m2 broeikas en 700 m2 koude kas. Gelegen aan de Zandtlaan 3. Zeer geschikt om iets anders op te bouwen. Inlichtingen Zandtlaan 3, Rijnsburg. Tel. 01718-21126. De burgemeester v.an Delft brengt ter voldoening' aan het bepaalde in artikel 26 'van de Wet op de Ruimtdlijke Ordening ter openbare kennis, dat met infeang van 16 oktober 1975 gedurende één maand ter gemeentesecretarie, afdeling stadsont wikkeling en openbare werken, Oude Delft 116, voor een ieder ter inzage ligt het besluit van 24 sep tember 1975 door de gemeenteraad vastgestelde bestemmingsplan „IIA In de Veste", strekkende tot partiële herziening van het bestemmingsplan „II In de Veste". Aangezien bij de vaststelling van het plan daarin geen [wijzigingen zijn aangebracht en zich nie mand) mét bezwaren tot de gemeenteraad heeft ge wend) bestaat er geen gelegenheid tot indiening van bezwaren tegen het plan bij gedeputeerde sta ten van de provincie Zuid-Holland. Delft, 15 oktober 1975. De burgemeester voornoemd, (get.) A. P. Oele Het Nederlands Christelijk Ondernemers- verbond voor het Schildersbedrijf (N.C.O.S.) vraagt voor 'de dienstverlening ten behoeve van zijn aangesloten bedrijven. Voor deze funktie wordt het diploma Middelbare De-, tailhandelsschool vereist, alsmede enige ervarin^op detailhandelsgebied. De aan te trekken medewerker(ster) dient voorts een goed stylist te zijn en over goede contactuele 'digenT schappen te beschikken. Bezit van het diploma Stichting Vakopleiding^Verfde-; tailhandel strekt tot aanbeveling. Salariëring nader overeen te komen. Sollicitaties dienen vóór U1 oktober a.s. gericht te worden aan het Nederlands Christelijk Ondernemers- verbond voor het Schildersbedrijf, Stationsweg 80 te Den Haag (tel. 070-889325). een blijspel van ray cooney en gene stone nederlandse bewerking gregor frenkel frank met doris van caneghem frits hassoldt kathy irwin hans-beijer regie en dekororiiwerp alan barlow DONDERDAG 23 OKTOBER - 20.15 uur SLECHTS ÉÉN ENKEL OPTREDEN VAN DE VERMAARDE FRANSE CHANSONNIÈRE ve: 1 v n fc al en tal [ke Prijzen7.50 - 10.-12.50 15.- 17.50 an< I.S.m. CHARLES AERTS THEATERPRODUKTIES Verkoop een week tevoren bij Posthoorn, Vaderland, Haagsche Crt en Rabobanken. Van 20 okt. af aan de kassa van 10-14 uur, tel. 548.000. Woonruimte aangeboden Zoekt u naar kamers of etages en; div.andere vyoonruimtne of kanv toorruimten. kom dan naar het ka-i mer- en etagebemiddelingsbedrijf; „Centrum" op woensdag, donder dag en zaterdag a.d. Van Baer- lestr. 24. Den Haag, tel. 070- 654778. Steeds van 11 -18 uur. Kleine zelfstandige voor behang- wit- en schilderwerk, zeer voorde lig, vrijblijvend prijsopgave 070- 274540. T109 Schildersbedrijf, vrijblijvend prijs opgaaf behang-, wit- of schilders- werlt- Tijdens de wintermaanden korting. Tzl. 070-644122. T109 kunst en antiek Te koop antieke mah.houten VI TRINEKAST met ingelegd houts nijwerk (Makaterie) en drieladen- kastje. Te bez. na tel. afspr. tel. 01720-74235. T113 BEVOEGDE DOCENTEN VWO, HAVO, MAVO. Huiswerkopleiding, bijlessen, privé-opleidingen. In elk stadsdeel en randgemeenten. Corhb. van Leraren MO. Tel. 070- 231717. T125 Privéles en bijles FRANS aang. door lerares Frans M.O. Tel. 680682. T125. Uw flatwoningen, villa's enb lows, kantoorruimten en i11111 worden snel verhuurd ofve: e. door kamer- en etagebes t 1 lingsbedrijf aal Centrum B.H«< op woensdag, donderdag terdag a. d. Van Baerlestr. Haag. tel. 070-654778. St« 11-18uur. ns hu is Ook zaterdags van 9.30 tol uur zijn wij geopend voor halen van gratis glasmonst °_J spoedbestellingen), Glasln 6K - - - - - tri ira Ontspiegeld glas, uw repW "as zeker waard. Glasindustrii Poppink jr. Rotterdamse» CO! 68. Tel. 015-561500. KOr 7/ioi J ie:

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 10